ابزارها و منابع برتر برای ایجاد ارزیابی های قبل از استخدام


بخش مهمی از فرآیند استخدام، آزمایش نامزدهای شما برای اطمینان از تناسب آنها با شرکت است. این به معنی آزمایش چندین جنبه مختلف یک نامزد است. اخلاق، شخصیت، مهارت‌هایشان و غیره. استخدام افراد نامناسب می تواند به روحیه، فرهنگ، شادی و بهره وری شرکت شما آسیب جدی وارد کند.

اینجا یک دوراهی وجود دارد. آزمون ها برای تشخیص حقیقت مشکل دارند. برای هر آزمون پیش از استخدام، احتمالاً یک راهنما در جایی وجود دارد در مورد نحوه قبولی در آن نوشته شده است. افرادی که به دنبال کار هستند، هر کاری که می توانند انجام می دهند تا موقعیت خود را تضمین کنند، و این شامل مطالعه برای تست هایی است که شخصیت را می سنجد، گزینه هایی را که فکر می کنند شما به دنبال آن هستید انتخاب می کنند تا گزینه هایی که خودشان را منعکس می کنند، و خم کردن حقیقت.

مهندسی ارزیابی قبل از استخدام فرآیندی پیچیده و زمان بر است و تا زمانی که از آن استفاده نکنید و نتایج را اندازه گیری نکنید، هرگز نمی دانید چقدر دقیق خواهد بود. با این حال، می‌توانید با استفاده از ابزارها، منابع و پلت‌فرم‌هایی که از قبل برای انجام بخش عمده‌ای از آزمایش‌هایتان وجود دارد، با ارزیابی‌های سفارشی در صورت لزوم، از کارهایی که دیگران قبل از شما انجام داده‌اند، استفاده کنید.

شناسایی تست های لازم

ارزیابی‌ها بخش مهمی از فرآیند استخدام هستند، اما می‌توانند نامزدهای واجد شرایطی را که نمی‌خواهند از طریق حلقه‌ها بپرند، سرکوب کنند، در حالی که تجربه‌شان باید شواهد زیادی از مهارت‌هایشان باشد. تعیین اینکه چه مقدار و چه نوع تستی لازم است اولین گام به سوی توسعه یک فرآیند ارزیابی کامل و مفید است.

همانطور که SHRM می گوید :

«برای اجرای یک فرآیند آزمایش قبل از استخدام، کارفرما باید 1) تعیین کند که کدام آزمایش لازم است. 2) آزمونی را انتخاب یا توسعه دهید که دانش، مهارت ها، توانایی ها و سایر ویژگی های مورد نیاز (KSAOs) را به درستی ارزیابی کند. و 3) نظارت بر استفاده از آزمون. اجرای یک فرآیند تست معتبر می‌تواند زمان‌بر باشد، اما انبوه اطلاعات جمع‌آوری‌شده ممکن است ارزش تلاش را داشته باشد.

اولین قدم شناسایی KSAO های مورد نیاز برای انجام کار است:

  • دانش اطلاعاتی است که کارمند باید داشته باشد (مثلاً دانش اصول حسابداری).
  • مهارت ها رفتارهای آموخته شده ای هستند که برای انجام موفقیت آمیز یک کار (مثلاً تایپ کردن) لازم است.
  • توانایی ها رفتارهای قابل مشاهده هستند، از جمله آنهایی که برای انجام الزامات فیزیکی شغل مورد نیاز هستند (مانند بالا رفتن از پله ها، بلند کردن).
  • سایر ویژگی ها شامل هر مورد نیاز شغلی دیگر (به عنوان مثال، نگرش، قابلیت اطمینان) است.

فرآیند تصمیم‌گیری برای استفاده از کدام آزمون‌ها با جداسازی KSAO‌هایی که کارمند جدید باید در روز اول داشته باشد آغاز می‌شود. به عبارت دیگر، فرد باید چه چیزهایی را بداند و بتواند بدون آموزش اضافی در حین کار انجام دهد؟ هنگامی که لیست KSAO ها ایجاد شد، کارفرما می تواند گزینه های آزمایش را در نظر بگیرد.

هنگامی که ایده ای در مورد KSAO هایی که باید برای آنها آزمایش کنید به دست آورید، پایه ای قوی برای قضاوت در مورد ارزیابی ها و ابزارهایی که می توانید برای جستجوی آنها استفاده کنید، خواهید داشت. تست کردن مهارت های حسابداری برای یک نقش سطح ابتدایی که می توان برای یادگیری آنها آموزش داد، برای شما مفید نیست. تست کردن شایستگی برنامه نویسی پایه برای یک نقش سطح بالا که به سطوح دانش بسیار بیشتری نیاز دارد، برای شما مفید نیست.

چیزی به نام ارزیابی یک اندازه برای همه وجود ندارد. شما می‌توانید از ماژول‌های آزمون‌های مختلف برای کل سازمان خود استفاده کنید، مانند ارزیابی شخصیت اخلاقی و اخلاقی، اما هر نقشی باید ارزیابی‌های منحصربه‌فردی برای تجزیه و تحلیل توانایی یک نامزد برای آن نقش خاص داشته باشد.

نکته ویژه: به یاد داشته باشید که مطمئن شوید که تست های شما، عمدا یا تصادفی، کیفیت های محافظت شده را بررسی نمی کنند. سؤالاتی که می توانند به عنوان آزمایش ویژگی های مرتبط با نژادها، جنسیت ها، قومیت ها، گرایش های جنسی یا سایر ویژگی های محافظت شده تلقی شوند، می توانند شرکت شما را در معرض اقامه تبعیض قرار دهند.

پلتفرم ها، ابزارها و منابع

تعیین دقیق نحوه استفاده از هر ابزار یا منبع فردی یک تصمیم سازمانی است. ما نمی توانیم توصیه های خاصی داشته باشیم. آنچه برای یک شرکت کار می کند ممکن است برای شرکت دیگر کارساز نباشد. بنابراین، ما به جای فهرست محدودی از منابع خاص، فهرستی تا حد امکان گسترده را گردآوری کرده ایم. به هیچ وجه نباید سعی کنید از همه چیز در این لیست استفاده کنید. در عوض، در مورد هر گزینه تحقیق کنید و مشخص کنید که کدام یک برای سازمان شما ایده آل هستند.

استخدام مدرن

Modern Hire یک پلت فرم استخدام کامل با ماژول ارزیابی است. رویکرد جدید آن‌ها برای ارزیابی‌های قبل از استخدام، از هوش پیش‌بینی‌کننده و یادگیری ماشینی بر اساس نمونه‌ای وسیع از داده‌های نامزد جمع‌آوری‌شده از طریق پلتفرم آنها استفاده می‌کند.

در حالی که ارزیابی‌های آنها تقریباً توسط هر شرکتی قابل استفاده است، آنها در صنایع مراقبت‌های بهداشتی، کارکنان، خرده‌فروشی، مالی، تدارکات، مهمان‌نوازی و مراکز تماس تخصص دارند.

همخوانی

Outmatch یک “پلت فرم تصمیم گیری استعداد” است که ویژگی های برنامه، غربالگری، ارزیابی، مصاحبه و زمان بندی را در یک واحد ترکیب می کند. پلت فرم آنها به گونه ای طراحی شده است که بخشی یکپارچه از فرآیندهای کلی برنامه باشد و با سیستم Taleo و همچنین سایر سیستم های ردیابی متقاضی ادغام شود .

VICTIG

VICTIG یک شرکت متخصص در غربالگری اشتغال، به ویژه با بررسی پیشینه، غربالگری دارو، و گزارش وسایل نقلیه موتوری است.

این آنها را به یک پلتفرم عالی برای استفاده برای غربالگری و ارزیابی نامزدهایی تبدیل می‌کند که برای نقش‌هایی که در آن رانندگی می‌کنند، با ماشین‌آلات سنگین کار می‌کنند یا مسئولیت شخصی بزرگی دارند، درخواست می‌دهند.

آلو

Plum یک پلتفرم نسبتاً جدید است که در سال 2012 برای استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی پیش‌بینی کننده برای غربالگری و فیلتر کردن نامزدها تأسیس شد. آنها به خود می بالند که “Plum در پیش بینی موفقیت آینده 4 برابر دقیق تر از رزومه به تنهایی است” و آنها توانایی ایجاد لیست کوتاه و منظمی از نامزدها را ارائه می دهند، فقط در صورتی که اولین انتخاب شما از بین برود.

دعوتنامه آزمایشی

Test Invite یک پلت فرم ارزیابی با موتوری انعطاف پذیر است که می توانید برای توسعه ارزیابی های خود از آن استفاده کنید.

آنها ارزیابی های از پیش طراحی شده ای برای غربالگری استخدام، تسلط به زبان انگلیسی و استعدادهای خاص مهارت دارند و می توانند برای توسعه آزمون های شما نیز استفاده شوند. می توانید از ارزیابی های از پیش ساخته شده استفاده کنید، ارزیابی های خود را ایجاد کنید، یا با کتابخانه سوالات آنها ترکیب و مطابقت دهید.

Toggl Hire

Toggl چندین سرویس مختلف را برای مشاغل ارائه می دهد. پلت فرم Hire یک موتور ارزیابی است که تست های قبل از استخدام را ارائه می دهد. پلتفرم آنها یکی از کاربرپسندترین پلتفرم ها برای نامزدها است، اگرچه ممکن است شرکت شما آن را کمی محدود کننده بداند.

QuizCV

این شرکت یک پلت فرم تست آنلاین و مبتنی بر وب را ارائه می دهد. آنها دارای مهارت انگلیسی، استعداد، توانایی شناختی، استخدام و آزمون های فرم آزاد هستند. این یک پلت فرم بسیار تخصصی است، با چند ویژگی اضافی یا ادغام. در کاری که انجام می دهد خوب است، اما احتمالاً توسط شرکت های کوچکتر با الزامات ارزیابی عمومی تر استفاده می شود.

واجد شرایط

Qualified.io یک پلت فرم ارزیابی تخصصی است که به طور کامل مهندسین و توسعه دهندگان نرم افزار را هدف قرار داده است.

آن‌ها ارزیابی‌هایی در مقیاس با مهارت‌های فنی و تست استعداد ارائه می‌دهند که بر اساس مهارت‌های خاص در انواع خاصی از نرم‌افزارها، مانند AngularJS و Ruby on Rails تقسیم‌بندی می‌شوند. به طور کلی، این یک پلت فرم ارزیابی عالی برای آزمایش توسعه دهندگان نرم افزار است و برای سایر نقش ها بی فایده است.

Adaface

Adaface پلتفرم دیگری است که برای ارزیابی مهندسین نرم افزار و توسعه دهندگان طراحی شده است. برخلاف واجد شرایط، Adaface دارای ارزیابی هایی برای روان سنجی، استعداد عمومی و استخدام جانبی و همچنین آزمون های کدگذاری سنتی است. آنها همچنین چند ارزیابی کلی دیگر را برای استدلال منطقی، تفسیر داده ها، مهارت انگلیسی و تجزیه و تحلیل تجاری و غیره ارائه می دهند.

ذهن های مشتاق

Aspiring Minds یک پلتفرم نسبتا جدید دیگر است که ادعا می کند از هوش مصنوعی برای بهینه سازی ارزیابی ها و فرآیند کلی استخدام استفاده می کند.

آنها طیف وسیعی از ارزیابی‌ها از جمله توانایی شناختی، شخصیت، کدنویسی، شبیه‌سازی شغل، مهارت‌های شغلی و آزمون‌های خدمات مشتری را ارائه می‌دهند. آنها همچنین توسط بیش از 100 شرکت مختلف Fortune 500 استفاده می شوند.

دلپذیری

Codility شبیه به Adaface و دیگر پلتفرم‌هایی است که به طور خاص برای ارزیابی توسعه‌دهندگان و کدنویس‌ها ساخته شده‌اند. شما می‌توانید با بخش فناوری اطلاعات خود برای ایجاد ارزیابی‌های سفارشی برای شرکت خود کار کنید یا از ارزیابی‌هایی که قبلاً انجام داده‌اند استفاده کنید.

آواتار HR

HR Avatar یک سازنده تست سفارشی را به همراه کاتالوگی از تست های موجود که می توانید استفاده کنید ارائه می دهد. کاتالوگ آنها قوی است و صدها ارزیابی را برای مشاغل و نقش های خاص، مانند مدیران حساب، نمایندگان خرید، و برنامه نویسان به نانواها و بارمن ها ارائه می دهد. بعلاوه، آنها بررسی از راه دور، مصاحبه های ویدئویی و بررسی مرجع را به عنوان بخشی از خدمات خود ارائه می دهند.

پایگاه صابر

Saberr Base پلتفرمی است که به شما کمک می کند فرهنگ شرکت خود را درک کنید، آداب و رسوم فرهنگی و روابط بین کارکنان را ارزیابی کنید، و ارزیابی هایی را ایجاد کنید تا ببینید که چگونه نامزدهای احتمالی ممکن است با فرهنگ موجود شما مطابقت داشته باشند.

صفحه اصلی Saberr

آنها به شما کمک می کنند تا تیم موجود خود را بررسی کرده و مشخصات آنها را بررسی کنید تا ارزش ها را از سطح زمین تجزیه و تحلیل کنید، و این مقادیر را به ارزیابی هایی که می توانید در فرآیند استخدام استفاده کنید، گسترش دهید.

TestDome

TestDome یکی دیگر از پلتفرم های تست تخصصی است که برای ارزیابی مهارت ها استفاده می شود. آنها می توانند یک آزمون جدید و سفارشی برای سازمان شما ایجاد کنند یا از یکی از صدها آزمون موجود برای مهارت های خاص استفاده کنند. آنها تست های خاصی را برای مهارت های توسعه دهنده مانند پایتون و روبی و همچنین مهارت های عمومی تر مانند مدیریت زمان، بازاریابی دیجیتال و ریاضی ارائه می دهند.

هارو

Harver یک پلت فرم استخدام حجمی و راه حل استخدام با ارزیابی های داخلی است.

این پلتفرم دیگر مبتنی بر هوش مصنوعی است و در بین برندهای بزرگ جهانی از جمله نتفلیکس بسیار محبوب است. آنها استعداد، تناسب فرهنگ، و مهارت های نرم، از جمله توانایی پیش بینی شده برای موفقیت در طول حرفه نامزد را اندازه گیری می کنند.

مصاحبه موکا

یکی دیگر از پلتفرم‌های محبوب، مصاحبه موکا، یک پلتفرم تست مهارت با هزاران الگوی مهارتی مختلف است که می‌تواند برای ایجاد ارزیابی‌های سفارشی برای نقش‌های باز شما، ترکیب و مطابقت داده شود. در حالی که آن‌ها مهارت‌های متمرکز بر توسعه‌دهنده زیادی دارند، مهارت‌های مالی، کسب‌وکار و بسیاری گزینه‌های دیگر نیز دارند.

وروو

Vervoe یکی دیگر از پلتفرم های مبتنی بر هوش مصنوعی با “آزمایش های استعداد” اختصاصی است که به طور خاص توسط متخصصان صنعت طراحی شده است تا مهارت های واقعی و عملی مورد نیاز یک نامزد در یک نقش مشخص را آزمایش کند.

صفحه اصلی Vervoe

ارزیابی‌ها به جای مهارت‌ها، نقش‌های خاصی را هدف قرار می‌دهند و می‌توانند نحوه عملکرد یک فرد در یک نقش را به‌عنوان یک کل مورد آزمایش قرار دهند، نه اینکه از شما بخواهند که چندین ارزیابی مختلف را که کل تصویر را در بر نمی‌گیرند، به‌طور کلی قضاوت کنید.

پایمتریک

با این حال، یکی دیگر از پلتفرم های ارزیابی نامزد مبتنی بر هوش مصنوعی، این یکی از ارزیابی های رفتاری خاص برای ایجاد نمایه یک نامزد استفاده می کند. آنها به صراحت بر تشویق تنوع در مشتریان خود تمرکز می کنند و از یک رویکرد جدید برای ارزیابی در فرآیند تست عصبی بازی سازی شده استفاده می کنند.

ژوبین

Xobin یک پلت فرم ارزیابی سنتی است که عمدتاً در مشاغل یقه سفید تخصص دارد. کتابخانه آزمایش‌های موجود آنها – شامل بیش از 1000 ارزیابی از پیش ساخته شده – شامل فناوری اطلاعات، بازاریابی، منابع انسانی، فروش، طراحی، خدمات مشتری، تدارکات، حسابداری، امور مالی، مدیریت و غیره است. انجام این مجموعه عظیم از آزمایش‌ها می‌تواند زمان‌بر باشد، اما برای شرکت‌هایی با نیازهای متفاوت که به دنبال آزمایش همه آنها از طریق یک پلتفرم هستند، بسیار مفید است.

Prevue HR

Prevue یک نوع نسبتا استاندارد از پلت فرم ارزیابی با یک رویکرد منحصر به فرد است. آنها ارزیابی جدیدی از “انگیزه ها و علایق” ارائه می دهند که به کاندیداهایی که فقط برای پول در آن هستند، از کسانی که اشتیاق و الهام برای موفقیت در نقش خود دارند، کمک می کند.

صفحه اصلی Pervue

اگر با دقت استفاده شود، به ویژه برای نقش‌های سطح بالا و خلاقانه می‌تواند یک موهبت باورنکردنی باشد.

آتنا ضریب

Athena Quotient پلتفرمی است که تست های غربالگری قبل از استخدام را ارائه می دهد که از یک الگوریتم پیچیده و اختصاصی برای تجزیه و تحلیل قضاوت کلی استفاده می کند. این یک ارزیابی قدرتمند و منحصر به فرد است که نامزد جایزه نوبل شد. همچنین ارزیابی نسبتاً سریعی است که برای تکمیل آن فقط حدود 30 دقیقه زمان نیاز دارد.

افراد بزرگ در داخل

این پلتفرم ارزیابی‌های قبل از استخدام را ارائه می‌دهد، اما پس از استخدام برای کمک به تجزیه و تحلیل و هدایت عملکرد کارکنان شما پس از استخدام ادامه می‌دهد.

افراد بزرگ در داخل

این راهی است برای کمک به انطباق فرآیندهای کسب و کار شما برای تشویق موفقیت از درون، به جای کاری که اکثر پلتفرم های دیگر انجام می دهند، که استخدام را تقویت می کند اما بقیه را به شما واگذار می کند.

اووی

Owiwi یک ابزار جدید و منحصر به فرد ارزیابی نامزدها است که به شکل یک بازی ویدیویی است. این یک بازی کامل به جای یک فرآیند ساده گیمیفی‌شده است، که در آن انتخاب‌هایی که کاربر در طول بازی انجام می‌دهد جنبه‌های شخصیت، مهارت‌های نرم و ویژگی‌های عمومی آن‌ها را تحلیل می‌کند. مطمئناً منحصر به فرد است، هر چند که چقدر با سازمان شما تناسب دارد ممکن است به شما بستگی داشته باشد.

بین المللی را انتخاب کنید

Select International یک پلت فرم ارزیابی است که در زمینه تولید، مراقبت های بهداشتی، ایمنی و نقش های رهبری تخصص دارد. پلت فرم کلی آنها کم و بیش استاندارد است، اما تمرکز آنها بر صنایع خاص در بین پلتفرم های ارزیابی نسبتا نادر است. آنها همچنین ارزیابی های تخصصی برای نقش های اجرایی و رهبری ارائه می دهند که به طور سنتی از بسیاری از برنامه های ارزیابی حذف می شوند.

شاخص پیش بینی

این شرکت یک “پلت فرم بهینه سازی استعداد” ارائه می دهد که ارزیابی هایی را با هدف پیوند دادن ویژگی های رفتاری با عملکرد شغلی ارائه می دهد. سابقه استفاده موفقیت آمیز آنها به آنها امکان داده های زیادی را می دهد که می توانند از آنها برای اصلاح دقت ارزیابی های خود استفاده کنند. آنها با بیش از 6500 مشتری کار کرده اند و 60 سال ارزش علمی در اختیار دارند و بیش از 27 میلیون ارزیابی را در طول سال ها ارائه کرده اند.

بسته بندی

هیچ کمبودی در بسترهای ارزیابی نامزدها وجود ندارد. برخی از آنها پلتفرم های آزمایشی ساده هستند. برخی از آنها معاینات روان‌سنجی پیشرفته و مبتنی بر هوش مصنوعی در مورد استخدام‌های احتمالی هستند. برخی مستقل هستند، در حالی که برخی دیگر با سیستم های ردیابی متقاضیان موجود مرتبط هستند. چیزی برای همه وجود دارد.

توصیه می کنیم مدتی را صرف تعیین اینکه دقیقاً چه چیزی را می خواهید ارزیابی کنید، صرف کنید. آیا صرفاً به دنبال مهارت های فنی هستید و برای ارزیابی فرهنگ به مصاحبه تکیه می کنید؟ آیا به دنبال راه‌حلی فن‌آوری برای ارزیابی فرهنگ هستید، در حالی که داوطلبان را برای مهارت‌های فنی مورد نیاز در کار آموزش می‌دهد؟ هر شرکتی اولویت‌های متفاوتی دارد، بنابراین شناسایی این اولویت‌ها برای انتخاب بهترین گزینه از بین این پلتفرم‌ها مهم است.

بدون نظر

پاسخ دهید

20 + سیزده =