استخدام فنی چیست و استخدام کننده فنی چه کاری انجام می دهد؟


یکی از مهمترین چالش ها در استخدام و استخدام شکاف مهارتی بین پرسنل منابع انسانی درگیر در تصمیم گیری درباره استخدام و کارکنان استخدام شده برای پست های فنی است.

برخی از نقش‌ها، مانند خدمات مشتری، فروش و کار دستی، سقف مهارت بالایی ندارند. به همین دلیل است که آنها اغلب به عنوان “کار غیر ماهر” شناخته می شوند، اگرچه مهارت هایی در این زمینه وجود دارد. نقش‌های دیگر، مانند فناوری اطلاعات سطح متوسط ​​تا بالا، توسعه‌دهندگان، حسابداری، یا مشاغل ماهر مانند ماشین‌کار یا مهندس، موقعیت‌های فنی بیشتری هستند. بر اساس کد :

مشاغل فنی اغلب در صنایعی مانند فناوری اطلاعات، مهندسی و تولید یافت می شوند، اما لزوماً منحصر به این بخش ها نیستند. مجموعه مهارت‌های فنی در طیف وسیعی از سازمان‌های مختلف، به‌ویژه در محیط‌های کاری دیجیتالی مورد نیاز است. نمونه‌هایی از مشاغل فنی ممکن است شامل مهندسان سیستم، توسعه‌دهندگان نرم‌افزار، ماشین‌کارها یا دانشمندان داده باشد.»

وقتی نمی دانید به دنبال چه چیزی باشید، چگونه می توانید برای موقعیت های فنی استخدام کنید؟ شما نمی توانید از مدیران استخدام خود انتظار داشته باشید که به طور همزمان در زمینه توسعه نرم افزار، کدهای ساختمانی و هر چیز دیگری متخصص باشند. اگرچه استخدام فنی بر مهارت‌های دیجیتال و فن‌آوری متمرکز است، اما می‌تواند فرآیند ارزشمندی برای هر موقعیت ماهری باشد.

استخدام فنی را وارد کنید

استخدام فنی هنر و علم استخدام کارمندان ماهر برای موقعیت های بسیار فنی است. این یک چالش است زیرا به مدیران منابع انسانی و استخدام کنندگان نیاز دارد که به طور دقیق و مناسب با نامزدهای فنی غربالگری، آزمایش و مصاحبه کنند.

استخدام فنی

استخدام فنی نیاز به خدمات یک استخدام کننده فنی دارد. استخدام کننده فنی یک استخدام کننده تخصصی است:

  • آنها قادر به توسعه یک استراتژی استخدام فنی، از تبلیغات پست های فنی تا مصاحبه با نامزدها هستند.
  • استخدام کنندگان فنی با نامزدهای فنی تماس می گیرند و به روش هایی کار می کنند که آنها را درگیر کند.
  • آنها  تبلیغات و آگهی های شغلی را  با توجه به آنچه مهم است مدیریت می کنند. اینها بر آنچه شرکت از یک استخدام فنی نیاز دارد و آنچه که نامزدها به آن اهمیت می دهند تمرکز می کنند.
  • آنها با آزمون مهارت ها و پرسیدن سوالات مرتبط و به روز، نامزدهای فنی را به گونه ای که مهم است ارزیابی و مصاحبه می کنند.

در واقع، استخدام‌کننده فنی استخدام‌کننده‌ای است که به زبان نوع نامزد مورد نظر شرکت صحبت می‌کند. آنها نیازی ندارند که استخدام کنندگان حرفه ای باشند، بلکه متخصصانی هستند که بر روی یک صنعت یا مجموعه مهارت معین تمرکز می کنند. آنها به هر طریق دیگری استخدام کننده هستند و در استخدام در بخش های خاص و برای انواع خاصی از نقش ها تخصص دارند.

استخدام‌کنندگان فنی به سه شکل وجود دارند.

  1. شرکتی مانند Google ممکن است استخدام‌کنندگان فنی تخصصی برای حوزه‌های خاص داشته باشد، برای مثال، فردی که می‌تواند به‌طور مناسب متخصصان یادگیری ماشین و هوش مصنوعی را استخدام کند. این استخدام‌کنندگان به دلیل نیاز به کارمندان جدید با این مهارت‌ها همیشه وجود دارد.
  2. یک استخدام کننده فنی ممکن است یک پیمانکار مستقل با تجارت و ارتباطات خود باشد. یک شرکت می‌تواند مستقیماً با استخدام‌کننده قرارداد ببندد تا نقش‌های باز مشخصی را در شرکت پر کند.
  3. شرکت های خارجی شرکت‌های استخدام تخصصی ممکن است ارتباطات و فهرست‌های گسترده‌ای از کاندیداها در حوزه تخصصی خود داشته باشند و می‌توانند توسط شرکتی که به دنبال پر کردن سریع موقعیت‌های باز است استخدام شوند.

از راهنمای هالووی تا استخدام و استخدام فنی :

«رابطه بین استخدام‌کنندگان و مدیران استخدامی شبیه به رابطه فروشنده و مشتری است. تیم ها نیاز به استخدام دارند و درخواست می دهند و استخدام کنندگان سفارش را می گیرند و نامزدها را تحویل می دهند. این کار گاهی اوقات جواب می دهد، اما برای موفقیت واقعی نیاز به مشارکت بین استخدام کنندگان و مدیران استخدام است. هدف این است که هر دو طرف حول یک هدف مشترک همسو باشند، بر سر اولویت ها و انتظارات به توافق برسند، و راحت با هم کار کنند و به یکدیگر بازخورد بدهند. این به یک استخدام‌کننده اجازه می‌دهد تا نیازهای یک مدیر استخدام را به درستی درک کند و یک مدیر استخدام‌کننده پیچیدگی و تعهد لازم برای استخدام موفقیت‌آمیز را درک کند.»

هر گزینه بسته به بودجه های موجود، سازگاری در نیازهای استخدام و حجم مورد نظر استخدام، جوانب مثبت و منفی خود را دارد.

چگونه استخدام کنندگان فنی موفق می شوند

در حالی که ممکن است به نظر برسد که استخدام‌کنندگان فنی صرفاً استخدام‌کنندگان هستند، آنها اغلب خودشان به‌طور قابل‌توجهی ماهرتر هستند و در زمینه تخصص خود بسیار متخصص هستند. این مهارت به این معنی است که آنها معمولاً مؤثرتر و سریعتر از استخدام کنندگان عمومی هستند. آنها این کار را از طریق تکنیک های مختلف همراه با تجربه و آموزش انجام می دهند.

 استخدام کنندگان فنی منابع قابل اعتمادی از اطلاعات دارند که مرتباً آنها را بررسی می کنند.  آنها در یک صنعت واحد تخصص دارند، بنابراین نشریات و منابع خبری مرتبط با آن صنعت را دنبال می کنند. این تخصص به آنها اجازه می دهد تا از هرگونه تغییر در صنعت به عنوان یک کل، در جایگاه خاص خود، در فناوری های نوظهور، و هر به روز رسانی مرتبط دیگری که باید هنگام استخدام در آن صنعت آگاه باشند، آگاه شوند.

 استخدام کنندگان فنی حداقل درک متوسطی از تخصص انتخابی خود دارند. یک استخدام‌کننده فنی که به‌طور خاص با نامزدها و شرکت‌هایی که به دنبال نقش‌هایی در یادگیری ماشین هستند سر و کار دارد، به اندازه کافی در مورد یادگیری ماشینی می‌آموزد تا مشخص کند که یک مشتری به چه ویژگی‌هایی نیاز دارد و یک نامزد را از نظر توانایی آنها برای ایفای آن نقش خاص ارزیابی می‌کند.

بسیاری از استخدام کنندگان فنی، هرچند نه همه، زمانی در زمینه انتخابی خود کار می کردند و بنابراین دانش دست اولی از این موضوع دارند. همانطور که  BetterTeam  می گوید:

“آشنایی با اصطلاحات فنی و درک واقعی تفاوت‌های بین اصطلاحات، موثرترین راه برای منبع استعدادهای فنی، نوشتن توضیحات شغلی جذاب و مصاحبه مناسب با نامزدهای فناوری است.”

 استخدام‌کنندگان فنی از ابزارها، فن‌آوری‌ها و دستیاران استفاده می‌کنند تا بار کارهای پیش پاافتاده را از گردش کار خود رها کنند. این ابزارها می توانند هر چیزی باشند، از استفاده از Zapier برای خودکارسازی کارهای ساده گرفته تا استخدام یک دستیار شخصی مجازی برای مدیریت مکالمات ایمیلی روزمره، زمان بندی جلسات و سایر وظایف سازمانی. بهترین استخدام‌کنندگان فنی معمولاً افراد بسیار ماهر و مورد علاقه‌ای هستند، و با تمرکز تمام وقت و انرژی خود در زمینه‌هایی که می‌توانند در آنها برتری داشته باشند به این مهم دست می‌یابند.

 استخدام‌کنندگان فنی شبکه‌هایی می‌سازند که ارتباط آنها را تغذیه می‌کنند. این شبکه ها به دو صورت هستند. اولین شبکه نامزد است. یک استخدام کننده فنی ممکن است نمایندگان یا تبلیغاتی در محوطه دانشگاه داشته باشد که به دنبال داوطلبان جدید با مهارت های مدرن هستند. آنها ممکن است وب‌سایت‌های استخدام تخصصی داشته باشند که برای جذب نوع خاصی از نامزد مورد نیاز برای مطابقت با مشتریان خود طراحی شده‌اند.

این شبکه ها نامزدهایی را به آنها می خورند که می توانند آنها را ارزیابی کرده و به نقش های مناسب در شبکه دوم ارجاع دهند. همانطور که SocialTalent می گوید :

«استخدام یک صنعت رقابتی است. استخدام فنی مانند استخدام با استروئید است. متقاضیان تقاضای زیادی دارند و موجودی کمی دارند، بنابراین استخدام کننده متوسطی بودن شما را سریع به جایی نمی رساند. برای قلاب زدن خامه محصول، باید آماده باشید که مایل بیشتری را طی کنید. این تلاش بیشتر به این معنی است که آنها باید از بقیه متمایز شوند. به دنبال استعداد در مکان‌هایی باشید که لزوماً فکرش را نمی‌کنید، از طریق کانال‌هایی با نامزدهای بالقوه ارتباط برقرار کنید که آن‌ها بیشتر برای شنیدن صحبت‌های شما باز هستند و آنها را تحت تأثیر دانش خود از این صنعت قرار دهید.»

شبکه دوم شبکه مشتری است. این شبکه گروهی از افراد و ارتباطاتی است که آنها را به شرکت های مشتری هدایت می کند.

 

یک شرکت مشتری استخدام کننده را برای پر کردن نقش ها استخدام می کند و آنها از شبکه نامزد خود برای جذب سریع و موفقیت آمیز نامزدها استفاده می کنند. در همین حال، مشتریان راضی آنها در کنار تبلیغات، توصیفات و سایر تکنیک های بازاریابی به آنها اجازه می دهد تا مشتریان بیشتری پیدا کنند و خدمات خود را توسعه دهند.

هر دو شبکه از یکدیگر تغذیه می‌کنند و هر چه بزرگ‌تر شوند، استخدام‌کننده می‌تواند در تطبیق نامزد کامل با نقش ایده‌آل موفق‌تر شود.

 استخدام کنندگان فنی می دانند که نامزدهای صنعت خود چه می خواهند.  در حالی که این ممکن است حداقل برای یک استخدام‌کننده به نظر برسد، حقیقت این است که بسیاری از استخدام‌کنندگان غیر فنی فهرست‌های شغلی مشابه را طوطی‌سازی می‌کنند، پست‌های شغلی بیش از حد تعمیم‌یافته می‌نویسند، یا در غیر این صورت نمی‌توانند استخدام خود را با نیازهای نامزدهای درگیر هماهنگ کنند.

بهترین استخدام کنندگان فنی درک می کنند که نامزدهای آنها بیشتر از همه چه می خواهند. آیا ادامه تحصیل دارد؟ ثبات شغلی؟ محدوده حقوق مشخص؟ صرف نظر از اینکه چه چیزی است، شناسایی صریح آن و تبلیغ آن برای استخدام کنندگان فنی بسیار مهم است.

نحوه انتخاب یک استخدام کننده فنی عالی

استخدام یک استخدام کننده فنی عالی برای کار، چه به صورت قراردادی یا به عنوان کارمند، ممکن است به نظر برسد که مشکلاتی مشابه با خود استخدام فنی دارد. به هر حال، چگونه می‌توانید یک استخدام‌کننده فنی خوب را بدون اطلاع از نکات و نکات استخدام فنی ارزیابی کنید؟ حقیقت این است، در حالی که استخدام فنی در واقع یک زمینه ماهر است، برای یک مدیر منابع انسانی موجود بسیار ساده تر است که بداند به چه چیزی نیاز دارد و چگونه آن را شناسایی کند. در اینجا برخی از کلیدهای انتخاب یک استخدام کننده فنی عالی آورده شده است.

 آنچه را که نیاز دارید به طور کلی بدانید. شما می دانید چه نقشی دارید، در چه بخش و با چه تیمی. با مدیر تیم و بخش صحبت کنید تا آنچه را که از یک نامزد برای ایفای آن نقش می خواهید مشخص کنید. این مکالمه باید در درجه اول بر مهارت هایی متمرکز شود که می توان آنها را به طور دقیق ارزیابی کرد و البته به موقعیت مربوط می شود.

اگر شرکت شما به طور کلی بر روی یک زمینه مانند توسعه نرم افزار تمرکز دارد، پیدا کردن یک استخدام کننده فنی متمرکز بر فناوری یک انتخاب ساده است. اگر به متخصصان خاصی در جنبه‌های محدود فناوری مانند شبکه‌های سازمانی، توسعه یادگیری ماشین یا زبان‌های برنامه‌نویسی خاص نیاز دارید، این اطلاعات داده‌های مرتبطی است که باید در نظر بگیرید.

 یک “نمایه استخدام کننده” برای شناسایی استخدام کنندگان نامزد ایجاد کنید.  درست مانند  ایجاد پروفایل های نامزد  زمانی که می خواهید یک فرد خاص را در یک نقش خاص استخدام کنید، می توانید یک نمایه استخدام کننده برای استخدام کننده ای که می خواهید قرارداد ببندید ایجاد کنید. آیا آنها باید با جنبه های خاصی از صنعت شما آشنا باشند یا با منابع آموزشی خاص یا سایت های استخدام ارتباط داشته باشند؟ قبل از شروع به جستجوی آن، بدانید که چه می خواهید.

 در مورد تجربه آنها با مشتریان مشابه یا ایفای نقش های مشابه بپرسید.  یکی از جنبه های حیاتی هر تصمیم استخدام، پرسیدن درباره پیشینه استخدام کننده است. این وضعیت چه در حال استخدام یک توسعه دهنده نرم افزار یا یک استخدام کننده فنی باشید، معتبر است. مخصوصاً برای استخدام‌کنندگان فردی یا شرکت‌های استخدام، می‌تواند ارزشمند باشد که از مشتریان راضی گذشته یا نامزدهایی که با موفقیت شغل خود را از طریق استخدام‌کننده به دست آورده‌اند، صحبت کنید.

شما مدرکی می خواهید که آنها می توانند در کاری که انجام می دهند موثر باشند.

 یک استخدام کننده قراردادی را در نظر بگیرید. گاهی اوقات، پیدا کردن یک استخدام‌کننده، خود آزمایشی کافی است که بخواهید شخص دیگری استخدام‌کننده را استخدام کند.

استخدام یک استخدام کننده قراردادی  می تواند دسترسی شرکت شما را به استخدام کنندگان فنی ماهر در نقش ها و تخصص های مختلف بدون نیاز به طی کردن کل فرآیند برای هر یک از آنها فراهم کند.

 مایل به سرمایه گذاری باشید.  استخدام‌کنندگان فنی ماهر در میان بهترین افراد برای کمک به شرکت در پر کردن نقش‌های باز هستند. به این ترتیب، آنها تمایل دارند ارزش خود را بدانند و بر اساس آن نرخ شارژ را دریافت کنند. در حالی که بودجه همیشه در هنگام استخدام یک نگرانی است، این یکی از تصمیم‌هایی است که در آن نمی‌توانید از عهده آن برآیید.

همچنین ممکن است لازم باشد سرمایه گذاری روی پلتفرم های ارزیابی مهارت ها و سایر ابزارها را در نظر بگیرید تا به شما و استخدام کننده انتخابی شما کمک کند تا نامزدها را به درستی ارزیابی کنند.

آیا می توانید استطاعت استخدام یک استخدام کننده فنی را نداشته باشید؟

در دنیای پرشتاب مشاغل فنی و ماهر، کارکنان با استعداد تقاضای زیادی دارند. رقابت شدید است. در واقع، برخی از رایج‌ترین توصیه‌ها برای کارمندان واجد شرایط این است که قبل از شروع کار برای دریافت حقوق واقعی، بیش از چند سال با هر شرکتی سپری نکنند.

علاوه بر این، استخدام کنندگان فنی با سابقه اثبات شده نیز نسبتاً نادر هستند. به طوری که تصور عمومی از استخدام کنندگان این است که، برای پست های فنی، آنها ارائه نمی دهند. حتی بسیاری بر این باورند که سیستم های ردیابی متقاضیان با هوش مصنوعی کار بهتری انجام می دهند!

تصویرسازی سیستم استخدام هوش مصنوعی

یافتن یک استخدام‌کننده فنی مؤثر برای یافتن بهترین نامزدها برای پر کردن نقش‌های باز خود یکی از بهترین تصمیم‌هایی است که می‌توانید در استخدام بگیرید. هر چه بهتر بتوانید موقعیت ها را با نامزدهای مناسب پر کنید، گردش مالی کمتر و وفاداری بیشتری خواهید داشت. وقتی هزینه یک استخدام بد، هم از نظر پول و هم از نظر زمان افزایش می‌یابد، تصمیمی نیست که بتوانید آن را تلف کنید.

با کار با یک استخدام کننده فنی ماهر برای هر صنعت مهمی که در سازمان خود نیاز دارید، نیروی کاریابی و منابع انسانی خود را تقویت کنید. ارزش این هزینه را دارد.

آیا سوالی از استخدام کننده فنی دارید؟ لطفا با من تماس بگیرید یا در بخش زیر نظر خود را برای من بنویسید! من دوست دارم از شما بشنوم و گفتگو را آغاز کنم. 

بدون نظر

پاسخ دهید