هر صنعتی بهترین شیوه های خاص خود را برای جذب نیرو دارد. برندهای لوکس تفاوتی ندارند. برندهای لوکس، بنا به تعریف، برای بقای خالص ضروری نیستند. بنابراین، نگرش های مورد نیاز برای تبلیغ، بازاریابی، فروش و موفقیت در یک فضای ممتاز کاملاً متفاوت از نگرش های یک صنعت خرده فروشی یا فروش سنتی است.

اگر شما یک برند لوکس هستید که به دنبال استخدام هستید، احتمالا با برخی از این تفاوت ها روبرو شده اید. به ویژه، بسیاری از نامزدهای بالقوه ممکن است برخی از برندها یا محصولات لوکس را غیر ضروری یا غیراخلاقی ببینند. پیمایش در آب‌های پرتنش استخدام در یک فضای لوکس به معنای یافتن راه‌هایی برای حل مشکلات رایج، یافتن نامزدهای ایده‌آل برای هر نقش مشخص و بررسی ویژگی‌هایی است که برای موفقیت در یک صنعت سریع نیاز دارند.

هر صنعتی دغدغه های منحصر به فردی دارد، اما هیچ یک به اندازه برندهای لوکس در شبکه های خود جدا نیستند. مخاطبان خاص، محدودیت‌های خاص برندسازی، حتی محدودیت‌های استخدامی خاص، همگی می‌توانند در هنگام پیدا کردن بهترین و با استعدادترین نامزدها برای یک شغل خاص، نقش داشته باشند. با توجه به مشکلات بسیاری از برندها در ایفای نقش های باز و تغییرات جهانی فعلی بازار کار، اکنون زمان ایجاد تغییراتی است که برای گام برداشتن به سوی آینده نیاز دارید.

ما هشت نکته را برای برندهای لوکس و ممتاز که به دنبال جذب نامزدهای جدید هستند، گردآوری کرده‌ایم. قرار دادن چرخش لوکس در استخدام سنتی تنها بخشی از معادله است.

1: برند خود را متمایز کنید

بخش مهمی از استخدام برای یک برند لوکس، برجسته کردن برند شما است. در حال حاضر، برندهای لوکس در حال حاضر از مزیتی در تشخیص نام ساختمان برخوردارند و شهرت منحصر به فرد و برجسته بودن بخشی از فضای لوکس است. با این حال، “شهرت برند” با “شهرت کارفرما” متفاوت است. هدف شما این است که خودتان را متمایز کنید و خود را به عنوان یک کارفرمای برجسته به همان شکلی که یک برند برجسته هستید به تصویر بکشید. تا حدی، این به معنای توسعه و انتقال پیشنهاد ارزش کارفرمای شما است.

برجسته کردن نام تجاری

سازمانی که به دنبال متمایز شدن از رقبا در هنگام جذب استعدادهای برتر است، باید بتواند نحوه زندگی ارزش پیشنهادی کارکنان را هر روز، همراه با چشم انداز و ماموریت سازمان بیان کند و به اشتراک بگذارد. همانطور که یک سازمان یک برند برای بازار خارجی دارد، باید یک برند کارمند وجود داشته باشد که بتواند به طور موثری با تجربه کارمند ارتباط برقرار کند. –  شری مارتین، فوربس .

ممکن است برای تعیین ارزش پیشنهادی برای برند شما نیاز به درون نگری عمیق باشد. در حالی که “کار برای یک برند لوکس برتر” می تواند ارزشمند باشد، کافی نیست. هر برند لوکس این ویژگی را دارد و شما در حال رقابت با آن برندهای لوکس دیگر برای بهترین نامزدهای صنعت هستید. شما باید کاری انجام دهید تا از رقبای مستقیم خود متمایز شوید، نه فقط کارفرمایان غیر لوکس.

2: در گذشته گیر نکنید

تجمل اغلب سرزمین تضادها است. از یک طرف، برخی از برندهای لوکس، به معنای واقعی کلمه، صدها سال قدمت دارند. میراث تجملات نسلی آنها نقش زیادی در قدرت ماندگاری آنها دارد و درک کیفیت “پول قدیمی” بر شهرت مداوم آنها تأثیر می گذارد.

در عین حال، حتی قدیمی ترین برندهای لوکس نیز باید به روز بمانند. فناوری مدرن اطلاعات زیادی را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید برای همه چیز از تحقیق و توسعه گرفته تا بازاریابی و استخدام استفاده کنید، بنابراین استفاده از این فناوری ضروری است.

چگونه می توان از فناوری مدرن برای استخدام لوکس استفاده کرد؟ نرم‌افزارها و پلتفرم‌های استخدام مدرن که از هوش مصنوعی برای فیلتر کردن و انتخاب نامزدها استفاده می‌کنند، می‌توانند تا حد زیادی استعداد شما را محدود کنند. به‌علاوه، فناوری ارتباطات مدرن می‌تواند برای درگیر نگه‌داشتن نامزدها، اجتناب از ارواح، و به تصویر کشیدن نام تجاری شما به عنوان بخشی از دنیای مدرن بدون در نظر گرفتن شهرت مصرف‌کننده شما، حیاتی باشد.

به هر حال، مهم نیست که میراث تجملاتی شما چقدر به تاریخ متکی است، نامزدهای مدرن نمی خواهند با ماشین حساب ها و کاغذبازی هایی کار کنند که رایانه ها به راحتی از عهده آن برآیند. شما باید هم از آن میراث و هم لبه برش فناوری استقبال کنید.

3: از ارجاعات کارمندان استفاده کنید

یکی از مزایای اصلی یک برند لوکس، خود آن برند است. افرادی که برای یک برند لوکس کار می کنند اغلب آن را بخشی از سبک زندگی و میراث خود می دانند. هنگامی که یک برند لوکس به کارکنان خود وفاداری نشان می دهد، کارمندان نیز در مقابل وفاداری خود را نشان می دهند. این رابطه می تواند مشاغل مادام العمر را تشکیل دهد. هنگامی که با کارکنان شما با وفاداری و احترام رفتار می شود، آنها به یکی از بهترین سفیران شما تبدیل می شوند و می توانند افراد باکیفیت را برای کار در شرکت شما نیز معرفی کنند.

وقتی واقعاً به کارمندان خود اهمیت می دهید، آنها به یکدیگر، مشتریان و جامعه اهمیت می دهند. فراتر از مزایای شگفت انگیز بروید. محیط کاری را ایجاد کنید که بر اساس اعتماد و احترام به همه افراد رشد می کند – و هر روز از آن فرهنگ محافظت کنید. کلمه بیرون خواهد آمد مردم شما صحبت خواهند کرد و افراد با استعداد و همفکری را معرفی خواهند کرد که به فرهنگ و مأموریت شما اعتقاد دارند.” – ویویان مازا .

نکته کلیدی در اینجا افراد همفکر هستند. کار در یک فضای لوکس نیاز به طرز فکر خاصی دارد و هیچ کس این را بهتر از افرادی که قبلاً برای شما کار می کنند درک نمی کند. کارمندان شما بهترین دیدگاه را نسبت به موارد مورد نیاز از استخدام‌های جدید دارند و می‌توانند افرادی را که واجد شرایط هستند، از جمله بسیاری از مواردی که ممکن است از منظر مدیریت درباره آنها ندانید، معرفی کنند.

4: بدانید که در یک کارمند خوب به چه چیزی نیاز دارید

وقتی صحبت از صلاحیت ها شد، چه چیزی از یک کارمند جدید برای موفقیت و ایجاد ارزش برای شرکت شما نیاز دارید؟ به دنبال کاندیداهایی با ویژگی های مناسب به این معنی است که بدانید به چه چیزی نیاز دارید.

کیفیت هایی مانند:

  • سابقه موفقیت در نقش خود، ترجیحاً در یک نام تجاری برتر.
  • پیاده سازی و پایبندی به بهترین شیوه ها در صنعت و برند.
  • سوابق موفقیت و پیشرفت در طول حرفه خود، در صورت لزوم.
  • درک کامل از وظایف، نقش و موقعیت خود در سازمان.

اینها ویژگی های کلی هستند که به متمایز شدن یک نامزد از نظر توانایی آنها به عنوان استخدام کمک می کند. با این حال، آنها برای تضمین موفقیت کافی نیستند. شما همچنین باید نقش خاص، وظایف شغلی و حتی بخشی از تیم را که نامزد به آن ملحق خواهد شد، بدانید.

5: به دنبال نامزدها در مکان های مناسب باشید

برندهای لوکس می توانند از مسیرهای سنتی برای استخدام پیروی کنند، اما راه های دیگر نیز برای آنها باز است. یکی از این راه‌ها مشابه راه‌هایی است که توسط فناوری اطلاعات، بیوتکنولوژی و سایر صنایع بسیار ماهر استفاده می‌شود: برنامه‌های تغذیه در دانشگاه‌ها . بسیاری از برندهای لوکس، از تامی هیلفیگر تا بریونی، با موسسات آموزشی همکاری می کنند تا برنامه هایی را ایجاد کنند که در راستای ایجاد خط لوله ای از آموزش تا اشتغال سطح پایه و شغلی مداوم باشد.

«روزهای اپلیکیشن شات در تاریکی گذشته است. خانه‌های مجلل پیشرو برای حفظ شهرت خود به عنوان کارفرما و جذب استعدادهای برتر، در حال توسعه برنامه‌های رسمی با بهترین دانشگاه‌ها هستند. این برنامه‌های تغذیه‌کننده – از مشارکت کرینگ با مرکز مد پایدار (CSF) در کالج مد لندن گرفته تا Sup de Luxe در École des Dirigeants et des Créateurs d’entreprise (ECF) پاریس، که هم مدرک کارشناسی ارشد و هم لیسانس را ارائه می‌کند. در مدیریت لوکس جهانی و از نظر مالی توسط کارتیه متعلق به ریشمونت پشتیبانی می شود – اکنون اغلب کلید رسیدن به یک موقعیت ابتدایی در یک شرکت مد برتر هستند. –  تجارت مد .

به دنبال نامزدها

البته این به چیزی بیش از برندهای مد نیز صدق می کند. به دنبال مؤسسات محلی، مدارس تجاری مرتبط، امکانات آموزشی تخصصی، و سایر سازمان‌ها برای همکاری باشید. ایجاد خط لوله آموزش تا استخدام می تواند منبع قابل اعتمادی از نامزدها را در اختیار شما قرار دهد و علاوه بر این، به شما امکان می دهد برنامه آموزشی را با نیازهای خاص خود به عنوان یک برند تطبیق دهید.

6: شبکه با اینفلوئنسرهای لوکس

یکی از بهترین منابع بازاریابی مدرن برای برندهای ممتاز، مشتریان آنها هستند. تبلیغات دهان به دهان همیشه یک راه قدرتمند برای بازاریابی یک محصول بوده است. رسانه‌های اجتماعی مدرن طبقه جدیدی از افراد مشهور را از تأثیرگذاران آنلاین ایجاد کرده‌اند، افرادی که سبک زندگی خود و مصرف برندهای لوکس را صرفاً برای تداوم آن سبک زندگی به نمایش می‌گذارند.

البته اینفلوئنسرها منبعی عالی برای بازاریابی محصولات هستند، اما می‌توانند به عنوان منبعی برای نامزدهای بالقوه برای شرکت شما نیز مورد استفاده قرار گیرند. کسی که برند شما را دوست دارد می تواند دیگرانی را که شما را دوست دارند نیز جذب کند و می تواند منبع برجسته ای برای تبلیغات یک فرصت شغلی باشد.

 

یکی از موانع احتمالی، روند رو به رشد تأثیرگذاران است که به جای تکیه بر رابطه با یک برند موجود، برندهای خود را ایجاد می کنند.

«در چند سال گذشته، ما شاهد موجی از اینفلوئنسرها بوده‌ایم که در نهایت از فالوورهای خود سود می‌برند و برندهایی را راه‌اندازی می‌کنند که کاملاً با شخصیت آنها هماهنگ است. کیارا فراگنی با برند مد لوکس خودش، ژان داماس با راه‌اندازی روژ یا ال مکفرسون با راه‌اندازی برند زیبایی‌اش WelleCo، سه نمونه متفاوت از اینفلوئنسرهایی هستند که از قدرت فالوورهای خود استفاده می‌کنند. – برندهای فعل

به این ترتیب، شما باید اینفلوئنسرهای برجسته را پیدا کنید که هم برای بازاریابی سنتی و هم برای بازاریابی کارفرمایی، تمایل به ارتباط با برند شما دارند. این می تواند مشکل باشد اما زمانی که آن را پیدا کنید بسیار ارزشمند است.

7: در رسانه های اجتماعی یک نام تجاری کارفرما بسازید

در بالا، اشاره کردیم که برندهای لوکس باید از ابزارها و فناوری مدرن استفاده کنند تا به زمان خود بپیوندند. یکی از آن فناوری های مدرن، رسانه های اجتماعی است. در حالی که سایت هایی مانند فیس بوک ممکن است با مشکلات شهرت دست و پنجه نرم کنند، سایرین مانند لینکدین هنوز منبع قدرتمندی برای شبکه سازی در سطح حرفه ای هستند.

 

رسانه‌های اجتماعی، به‌ویژه رسانه‌های اجتماعی متمرکز بر شغل، ابزار بسیار قدرتمندی برای ایجاد یک برند کارفرما هستند. می‌توانید تمام رسانه‌هایی را که پست می‌کنید و به اشتراک می‌گذارید، و همچنین روابطی که ایجاد می‌کنید، با ارزش‌های اصلی خود و ارزش پیشنهادی کارفرما هماهنگ کنید. اساساً، رسانه های اجتماعی با تبدیل شدن به کانالی که می توانید برای استفاده از سایر نکات در این لیست از آن استفاده کنید، کمک می کند.

8: یک هدف عالی را به تصویر بکشید

یکی از مهم‌ترین چالش‌های یک برند ممتاز، درک عدم دسترسی است. به هر حال انحصار یک محصول لوکس بخشی از جذابیت آن است. با این حال، در عین حال، مخاطبان هدف شما برای محصولات ممکن است با مخاطبان هدف شما برای کارمندان یکسان نباشد. کارمندان بالقوه شما می خواهند بدانند که بخشی از چیزی بزرگتر هستند.

به این ترتیب، برندهای لوکس مزیتی دارند، به خصوص اگر مارک های قدیمی باشند. یک برند ممتاز در یک فناوری یا فضای آینده‌نگر ممکن است در متقاعد کردن دیگران به میراث ماندگار خود مشکل داشته باشد. در همین حال، برندهای قدیمی بیش از حد توانایی آن را دارند زیرا وجود آنها گواهی بر طول عمر آنها است.

از آن میراث استفاده کنید. شما قبلاً ثابت کرده اید که می توانید در آزمون زمان مقاومت کنید. اکنون ثابت کنید که می توانید از این موقعیت برای انجام کارهای مثبت در دنیای اطراف خود استفاده کنید.

 

در محیط جدید استخدامی مبتنی بر نامزدها، نامزدها می‌خواهند بدانند که به آینده بهتر کمک می‌کنند، نه اینکه فقط برای دریافت حقوق روزانه کار کنند. بنابراین، حتی برای برندهای لوکس نیز مهم است که ارتباط اجتماعی و موقعیت خود را در مورد موضوعاتی که بر همه افراد تأثیر می گذارد، در حال حاضر و آینده در نظر بگیرند. این مسائل می تواند شامل هر چیزی باشد، از بازپرداخت به جامعه محلی تا کمک به مبارزه با تغییرات آب و هوایی.

برندهای لوکس اغلب قدرتمند تلقی می شوند. از این قدرت استفاده کنید. وقتی این کار را انجام می‌دهید، می‌توانید نامزدهای باکیفیت را جذب کنید که با داشتن کارمندان وفادار و متعهد به شما پاداش می‌دهند «پول‌تان را در دهانتان بگذارید».

یافتن نامزدهای ایده آل

با وجود میلیون ها نفر از مردمی که فعالانه به دنبال کار می گردند، بازار استخدام امروزی به شدت کاندیدا محور است. بسیاری از شرکت ها در تلاش هستند تا افراد مورد نیاز خود را برای موفقیت تامین کنند. حتی برندهای برجسته در فضای پرمیوم ممکن است برای رقابت، نه فقط در برابر یکدیگر، بلکه در برابر کل بازار کار تلاش کنند.

یافتن نامزدهای ایده آل

در بالا به استفاده از فرصت هایی که در اختیار دارید اشاره کردیم. یکی از این فرصت‌ها، توانایی کار با شرکت‌هایی مانند ما برای منبع‌یابی نامزدها است. یافتن نامزدهای منفعل، به ویژه، می تواند یک چالش باشد، اما ما دقیقاً در آن تخصص داریم . از هر منبعی که در اختیار دارید، حداکثر از خدمات یک متخصص استخدام که قادر به یافتن بهترین نامزدها برای هر نقش باز است، بهره ببرید.

اگر نظر، سؤال یا نگرانی دارید، پس از خواندن پست امروز، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید یا با ما تماس بگیرید! ما بسیار خوشحال خواهیم شد که مکالمه ای را آغاز کنیم و در مورد نیازهای استخدام یا نیروی انسانی که ممکن است شما یا کسب و کارتان نیاز داشته باشد کمک کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 8 =