استخدام مبتنی بر ابر چیست و چگونه کار می کند؟


با گسترش روزافزون اینترنت در سراسر جهان، برنامه های کاربردی مبتنی بر اینترنت نیز گسترش یافته اند. روزهایی که برای انجام کارهای ساده به کامپیوتری حجیم نیاز دارید و شما را به میز کارتان متصل می کند، گذشته است. برنامه‌های کاربردی تجاری امروزی در فضای ابری میزبانی می‌شوند، بدون توجه به اینکه کجا هستید، به مشتریان و تلفن‌ها ارسال می‌شوند.

نرم افزار استخدام تفاوتی ندارد. مطمئناً، هنوز هم پلتفرم‌های سنتی زیادی با نرم‌افزاری که روی یک سرور تجاری مرکزی (یا رایانه‌های تیم منابع انسانی خود) راه‌اندازی می‌کنید، فعال هستند. مطمئناً، افراد زیادی هستند که هنوز از مایکروسافت اکسل یا ورد برای انجام بیشتر استخدام خود استفاده می کنند.

اگرچه اینها محدودیت های غیرقابل انکاری دارند که نرم افزار مبتنی بر ابر می تواند آنها را حل کند.

ابر چیست

قبل از اینکه خیلی جلوتر برویم، صحبت در مورد اینکه «ابر» در واقع چیست می‌تواند مفید باشد. ابر واژه‌ای است که توسط شرکت‌های Software As A Service (SAAS) استفاده می‌شود تا محصولاتشان متمایزتر یا به نوعی جادویی به نظر برسد.

خود “ابر” فقط یک کامپیوتر است، جایی در اینترنت. برنامه های کاربردی ابری مدرن تمایل دارند از پلتفرمی مانند خدمات وب آمازون، Google Cloud یا یک پلت فرم برنامه کاربردی ابری مانند Heroku استفاده کنند.

مرکز داده آمازون

پس چه فایده ای دارد؟ چرا به آمازون اجازه می دهیم برنامه تجاری شما را میزبانی کند نه اینکه خودتان آن را میزبانی کنید یا آن را به صورت محلی نصب کنید؟ خب، به طور کلی یک سری مزایای معمارانه ابری وجود دارد.

  • اجرا کردن آن اغلب ارزان تر است. به جای پرداخت هزینه و نگهداری سخت افزار کامپیوتری گران قیمت و یک خط لوله اینترنتی قدرتمند برای کسب و کار خود، هزینه ماهانه کمتری را پرداخت می کنید تا به آمازون اجازه دهید آن را در مراکز داده عظیم جهانی خود مدیریت کند.
  • مقیاس بندی آن بسیار ساده تر است. کسب و کار شما در حال رشد است و نیازهای نرم افزاری شما نیز در حال رشد است. لازم نیست همزمان نگران افزایش مقیاس سخت افزار باشید.
  • دسترسی به آن از هر جایی آسان است. ارائه‌دهندگان ابر معمولاً شبکه‌های مشابه CDN‌ها را توزیع می‌کنند که به هر کسی اجازه می‌دهد تقریباً از هر جایی که به اینترنت متصل است به داده‌های ابری دسترسی داشته باشد.
  • ماشین های محلی به برق زیادی نیاز ندارند. از آنجایی که تمام قدرت پردازش لازم برای اجرای برنامه تجاری در مرکز داده است، ماشین‌هایی که برای دسترسی به آن استفاده می‌شوند می‌توانند تلفن، لپ‌تاپ‌های قدیمی یا رایانه‌های مدرن با هر چیزی در این بین باشند.
  • داده های شما معمولاً امن تر هستند. اگر تین کلاینت گم شود، داده های شما گم نمی شود. اگر سروری از کار بیفتد، افزونگی ارائه‌دهنده ابر به این معنی است که چیزی از بین نمی‌رود. Uptime نیز بسیار بالاتر است.

البته، ابر مدل کاملی نیست. هر کسی که می خواهد کار کند باید یک اتصال اینترنتی پایدار داشته باشد، که همیشه حتی در مناطق روستایی آمریکا در دسترس نیست، چه رسد به کشورهای دیگر. هنگامی که به شرکت دیگری برای دسترسی به نرم‌افزار آن‌ها پول می‌پردازید، متعهد تغییراتی هستید که آنها ایجاد می‌کنند. اگر پلتفرم خود را طوری تغییر دهند که شما دوست ندارید، فقط باید با آن کنار بیایید.

استخدام مبتنی بر ابر

استخدام مبتنی بر ابر به معنای استفاده از یک پلت فرم مدیریت شده توسط ابر به عنوان سیستم ردیابی متقاضی است. تعدادی شرکت مختلف وجود دارند که این پیشنهادات را ارائه می دهند، بنابراین شما می توانید یکی از آنها را پیدا کنید که متناسب با نیازهای تجاری، مقیاس مورد نظر و بودجه شما باشد.

تصویر استخدام ابری

چطور کار میکند؟ خوب، تا حدی، این به پلتفرم دقیقی که برای استفاده انتخاب کرده اید بستگی دارد. برخی از پلتفرم‌های استخدام ابری، کل فرآیند را از ارسال یک فرصت شغلی گرفته تا مدیریت برنامه‌ها تا غربالگری نامزدها تا پردازش بررسی‌های پیشینه تا استخدام و در نهایت تا ورود به شرکت شما را پوشش می‌دهند. دیگران یک عنصر واحد از آن فرآیند را انتخاب کرده و در آن تخصص خواهند داشت، با واردات و صادرات داده‌ها برای پیوند به پلتفرم‌های دیگر برای کمک به بقیه.

در اینجا با یکی از اشکالات اولیه استخدام ابری مواجه می شویم. شما باید پلتفرمی را کنار هم بچینید که هر کاری را که نیاز دارید انجام دهد. در برخی موارد، این به معنای یک برنامه واحد است، در حالی که در برخی دیگر ممکن است به معنای دو یا سه باشد که همه با هم مرتبط هستند. اگر هیچ پلتفرمی هر کاری را که می‌خواهید انجام نمی‌دهد، یا باید آن را با برنامه‌های غیر ابری تکمیل کنید (که هدف استفاده از ابر را نادیده می‌گیرد) یا باید آن را به پلتفرم ابری دیگری پیوند دهید.

مطمئناً هر پلتفرم ابری که استفاده می‌کنید، یک نقطه بالقوه شکست است. در حالی که یک ارائه‌دهنده ابر تلاش می‌کند درجه بالایی از آپ‌تایم را تضمین کند، همیشه احتمال مشکلات اتصال محلی، مشکلات دسترسی و مشکلات فنی وجود دارد که مانع استفاده از آن می‌شود.

البته، اگر گزینه جایگزین این است که تیم استخدام شما را مجبور می کند که تمام روز در یک دفتر گیر کند، یا داده ها را از یادداشت های کاغذی گرفته شده در نمایشگاه ها و نمایشگاه های کار رونویسی می کند، خوب، احتمالاً می توانید با مشکل اتصال گاه به گاه مقابله کنید.

مزایای استخدام ابری

مزایای بالقوه زیادی برای استفاده از محاسبات ابری برای تقویت فرآیند استخدام شما وجود دارد.

اولین و واضح‌ترین مورد این است که در اینجا سیستم‌هایی وجود دارند که همه این کارها را برای شما انجام می‌دهند. برخی از آنها، مانند Zoho Recruit، بخشی از اکوسیستم های بزرگی هستند که شامل همه چیز از پایگاه های دانش داخلی گرفته تا پشتیبانی مشتری می شود. دیگران، مانند Freshteam، بیشتر بر روی جنبه استخدام متمرکز هستند و به شما اجازه می دهند که سایر فرآیندهای تجاری را به روشی که ترجیح می دهید مدیریت کنید. شما در هر صورت گزینه های زیادی دارید .

همانند رایانش ابری به طور کلی، استخدام ابری مزیت اصلی دسترسی گسترده را دارد. کارمندی در نمایشگاه دارید؟ آنها می توانند از محل اتصال به داشبورد استخدام خود دسترسی داشته باشند. فرستادن کارگزینی به نمایشگاه کار؟ تا زمانی که آنها بتوانند به Wi-Fi محلی متصل شوند، می توانند نامزدهای جدید را به سرعت و به راحتی به پایگاه داده شما اضافه کنند. آیا به یک سفر کاری می روید و با شخصی ملاقات می کنید که می خواهید به سیستم خود اضافه کنید؟ تا زمانی که اتصال داشته باشید یا حتی از تلفن خود می توانید به راحتی.

اپلیکیشن ابری آیفون

این را با جایگزین مقایسه کنید. ممکن است مجبور شوید کارت‌های ویزیت را جمع‌آوری کنید و تماس اولیه را از طریق ایمیل انجام دهید. ممکن است لازم باشد از یک لپ‌تاپ قدرتمندتر با اتصال VPN به شبکه اصلی خود استفاده کنید، که ممکن است پوسته پوسته شود. به طور کلی ممکن است به یک کامپیوتر قوی‌تر نیاز داشته باشید، رایانه‌ای که داده‌های استخدامی شما را روی آن داشته باشد، که نه تنها یک ماشین با ارزش بالاتر، بلکه خطرات امنیتی بیشتری را به همراه دارد.

یکی دیگر از مزایای استفاده از سیستم ابری، همگام سازی داده ها است. اگر یک تیم استخدامی دارید که متشکل از بیش از یک نفر است – همانطور که اکثر مشاغل بزرگتر از استارتاپ ها انجام می دهند – در هر زمان چند نفر خواهید داشت که داده ها را به سیستم اضافه می کنند. سازماندهی این کار با یک سیستم داخلی یا حتی یک سیستم مبتنی بر اکسل خسته کننده و مستعد خطا است. در همین حال، پلتفرم‌های استخدام مبتنی بر ابر، به همه اجازه می‌دهند به طور همزمان به سیستم دسترسی داشته باشند، داده‌ها را به روشی آسان اضافه می‌کنند و همه چیز به‌طور مناسب و بدون درگیری اضافه می‌شود.

همگام سازی بین برنامه ها

 

پلتفرم‌های استخدام ابری اغلب سیستم‌های همکاری و مدیریت تیم را نیز ارائه می‌دهند. این بدان معناست که تیم استخدام شما می‌تواند با یکدیگر برای بررسی کاندیداها همکاری کند، یا اینکه تیم منابع انسانی شما می‌تواند با سایر بخش‌ها برای کشف نیازهای آنها برای استخدام‌های جدید کار کند، همه اینها را می‌توان در خود پلتفرم ابری تعریف و اجرا کرد.

البته، همکاری فقط به تیم های شما محدود نمی شود. اکثریت قریب به اتفاق پلتفرم‌های مبتنی بر ابر، APIها، صادرات داده‌ها، واردات داده‌ها و ابزارهای همگام‌سازی را ارائه می‌کنند تا به آنها اجازه دهند به عنوان بخشی از یک اکوسیستم بزرگ‌تر عمل کنند. به عنوان مثال، ممکن است از Taleo برای جمع آوری برنامه ها، از Harver برای ارزیابی نامزدهای بالقوه و از Greenhouse برای ردیابی متقاضیان استفاده کنید. هر سه این سیستم‌ها می‌توانند به یکدیگر پیوند داشته باشند و داده‌ها را به اشتراک بگذارند، بنابراین هیچ خطری وجود ندارد که نامزدهای واجد شرایط را از بین ببرند.

API مثال

یک سوال که ممکن است بپرسید این است که “آیا مقرون به صرفه است؟” به هر حال، اگر سیستم خود را راه‌اندازی می‌کنید، ممکن است فقط یک بار نیاز به خرید مجوز برای نرم‌افزار داشته باشید، یا حتی ممکن است به چیزی که قبلاً ندارید، نیاز نداشته باشید، با فرض اینکه از ابزارها، فرم‌های معمولی آفیس استفاده می‌کنید. و کاغذبازی در همین حال، پرداخت برای یک پلتفرم ابری به معنای پرداخت هزینه ماهانه است، معمولاً هزینه ای که به اندازه کسب و کار شما یا تعداد برنامه هایی که باید پردازش کنید، می شود.

واقعیت این است که هزینه‌های پنهان زیادی برای اجرای سیستم شما وجود دارد که ممکن است آن‌ها را پولی تصور نکنید. هر زمان که به یک کارمند فناوری اطلاعات برای کمک به نرم افزار خود نیاز دارید، این هزینه است. هر زمانی که نمایندگان منابع انسانی صرف عیب‌یابی نرم‌افزارهای داخلی کنند، این هزینه است. هر زمان که یک نامزد امیدوارکننده از شکاف ها خارج شود، این هزینه است. صادقانه بگویم، تقریبا همیشه استفاده از پلتفرم ابری مقرون به صرفه تر است.

استخدام برای دوران مدرن

احتمالاً بزرگترین مزیت استفاده از یک پلت فرم استخدام مبتنی بر ابر این است که یک پلت فرم مدرن برای دوران مدرن است. اگر کسب و کار شما با استفاده از کاغذبازی یا سیستم قدیمی که از دهه 90 به‌روزرسانی نکرده‌اید، گیر کرده است، خودتان را عقب نگه می‌دارید.

نکته کلیدی در اینجا چابکی است. یک پلتفرم ابری به شما این امکان را می دهد که در هر شرایطی که نیاز دارید، در حین حرکت، به استخدام خود رسیدگی کنید. کاندیدای امیدوار کننده ای که از طریق یک رویداد شبکه ای ملاقات می کند، می تواند به سیستم اضافه شود و قبل از پایان رویداد مورد بررسی قرار گیرد. این نوع سرعت زمانی که شما در حال رقابت با ده ها یا صدها شرکت دیگر برای تماس با آن استخدام هستید، بسیار مهم است. تصور کنید باید منتظر بمانید تا از یک رویداد به خانه برگردید تا تماس بگیرید، اما متوجه می شوید که آنها قبلاً یک پیشنهاد را پذیرفته اند.

تصویرسازی برنامه های آیفون

بله، پیاده سازی یک سیستم جدید همیشه دشوار است. شما باید کارمندان خود را در مورد استفاده از سیستم جدید آموزش دهید، و در حالی که می‌توان آن را به طور مستقیم طراحی کرد و می‌توانست آموزش‌های داخلی زیادی داشته باشد، هنوز هم تیم مستقر شما را قبل از اینکه به آن عادت کنند، یک حلقه دور می‌اندازد. این فقط ریسکی است که هنگام اداره یک کسب و کار انجام می دهید. همگامی با زمان یک نیاز حیاتی است.

هنگامی که تیم شما به فرآیند جدید و انعطاف پذیری برای استفاده از آن در هر جایی که نیاز دارد عادت کند، احتمالاً شاهد افزایش سرسام آور استخدام های موفق خود و کاهش سریع زمان استخدام خواهید بود. این به خاطر گوشه های بریده نیست. به این دلیل است که خود این فرآیند بسیار ساده تر می شود.

انتخاب پلتفرم ابری مناسب

پلتفرم‌های مختلف استخدام مبتنی بر ابر وجود دارد، بنابراین انتخاب درست به مهم‌ترین تصمیم تبدیل می‌شود.

نمونه برنامه استخدامی

اولین کاری که باید انجام دهید این است که نیازهای خود و نقش پلتفرم را تعیین کنید. به روند فعلی استخدام خود نگاه کنید. چه چیزی نیاز به ساده سازی دارد و چه چیزی قبلاً توسط سایر نرم افزارها یا پلتفرم ها انجام می شود؟ برای مثال، اگر بررسی پیشینه و تأیید گواهی را برون سپاری می کنید، نیازی نیست به پلتفرمی که همه این کارها را برای شما انجام می دهد تکیه کنید. اگر در حال حاضر یک فرآیند درخواست قوی دارید که داده‌ها را به سیستم ردیابی متقاضی فعلی شما می‌رساند، ممکن است به یک پلتفرم استخدام که برنامه‌ها را نیز مدیریت می‌کند نیاز نداشته باشید. فقط یکی است که مخاطبین و خود فرآیند استخدام را مدیریت می کند.

حتما از طرف دیگر هم به آن نگاه کنید. فقط به این دلیل که برنامه ای دارید که بخشی از فرآیند را مدیریت می کند، به این معنی نیست که از انتقال آن فرآیند با فرآیند دیگری در یک برنامه متمرکز سودی نخواهید برد.

هنگامی که بدانید به چه چیزی نیاز دارید ، باید شروع به جستجوی پلتفرم های مختلف موجود کنید و نمودار مقایسه ای تهیه کنید. ویژگی های آنها، قیمت آنها و گزینه های سفارشی سازی آنها را یادداشت کنید. تعیین کنید که آیا آنها به خوبی با آنچه شما نیاز دارید ادغام می شوند یا خیر، و نکات مثبت و منفی منحصر به فرد را یادداشت کنید. به عنوان مثال، پیوند با رسانه های اجتماعی ممکن است برای برخی از شرکت ها یک مزیت بزرگ باشد، اما برای برخی دیگر کاملا غیر ضروری است.

هنگامی که این دید پرنده را داشتید، می‌توانید با امیدوارکننده‌ترین گزینه‌ها تماس بگیرید و یک نسخه نمایشی رزرو کنید. این به شما در شرایط عملی نشان می‌دهد که وارد چه چیزی خواهید شد، و می‌توانید شرکت‌هایی را که یک سیستم ناهنجار را در پشت یک قسمت جلویی زیبا پنهان می‌کنند، فیلتر کنید.

همیشه به یاد داشته باشید که انجام این تصمیم نهایی لزوماً نهایی نیست. اکثر پلتفرم‌ها راه‌هایی برای وارد کردن داده‌ها از رقبا ارائه می‌دهند تا در صورت نیاز تغییر را آسان کنند. شما درگیر یک تصمیم بد نیستید.

استخدام ابری نیز برای همه مناسب نیست. این می‌تواند راه خوبی برای جمع‌آوری حجم زیادی از داده‌ها از نامزدها باشد، اما مصاحبه و استخدام هوشمندانه آن نامزدها کاری است که نرم‌افزار قادر به انجام آن نیست.

آیا در گذشته نرم افزار استخدام ابری را امتحان کرده اید یا به فکر امتحان آن هستید؟ تجربه شما چه بود؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

بدون نظر

پاسخ دهید