استخدام مهندسان: برق، مکانیک، شیمی و غیره


اکثر مهندسان در ایالات متحده در صنعت تولید کار می کنند، به ویژه در تولید محصولات الکترونیکی، ماشین آلات و تجهیزات حمل و نقل کار می کنند. با این حال، از آنجایی که مهندسان به حل مسائل از طریق استفاده از اصول علمی، فنی و ریاضی کمک می کنند، آنها در صنایع بسیار مورد توجه هستند.

استخدام مهندسان با تجربه و درجه یک می تواند چالش برانگیز باشد زیرا تقاضا در این زمینه بیشتر از عرضه است. در عین حال، موقعیت‌های مهندسی اغلب آنقدر تخصصی و فنی هستند که یافتن فردی بسیار مناسب برای این نقش ضروری است.

اگر می‌خواهید مهندس استخدام کنید، ممکن است از اینکه آگهی‌های شغلی بیشتری برای این افراد حرفه‌ای وجود دارد تا افرادی که آنها را پر می‌کنند، ناامید شوید. این بدان معناست که شما باید برای جذب بهترین نامزدها تلاش کنید و آنها را متقاعد کنید که موقعیت باز در سازمان شما بهترین گزینه ممکن است.

بیایید قبل از بحث در مورد نکات و ترفندهایی که در طول فرآیند استخدام به شما کمک می‌کنند، کمی در مورد انواع مهندسی و چالش‌هایی که شرکت‌ها اغلب هنگام استخدام مهندس با آن‌ها مواجه هستند، صحبت کنیم.

انواع مختلف مهندسان

مهندسی را می توان به طور کلی به چهار گروه اصلی تقسیم کرد. در حالی که تعداد بی‌شماری موضوعات بین‌رشته‌ای و زیرشاخه‌های دیگری نیز وجود دارند که بخشی از رشته مهندسی هستند، دریافت یک درک اولیه از دسته‌های اصلی مهندسین می‌تواند به شما کمک کند تا در مورد نوع متخصصی که به دنبال آن هستید، دقت کنید.

انواع مهندسین

برقی

مهندسان برق می توانند در صنایع مختلف از جمله تولید، تحقیقات، مخابرات و غیره کار کنند. این مهندسان متخصص در طراحی، آزمایش و ساخت قطعات مختلف الکتریکی، در یکی از وسیع ترین زمینه ها در صنعت کار می کنند. برخی از نمونه‌هایی از قطعات الکتریکی که ممکن است یک مهندس برق با آنها کار کند شامل سیستم‌های ارتباطی، موتورها، سیستم‌های تولید برق و سیستم‌های ناوبری است.

متوسط ​​حقوق در سال 2020 برای یک مهندس برق 103390 دلار بود. این موقعیت معمولاً حداقل به مدرک لیسانس در مهندسی برق نیاز دارد.

مکانیکی

مهندسان مکانیک ابزارهای مکانیکی مانند ابزار، ماشین آلات و موتورها را توسعه، طراحی و می سازند. ترکیب ریاضیات و فیزیک مهندسی با علم مواد به این مهندسان امکان طراحی، ساخت و نگهداری سیستم های مکانیکی را می دهد.

متوسط ​​حقوق در سال 2020 برای یک مهندس مکانیک 90,160 دلار بود. این موقعیت معمولاً مستلزم داشتن مدرک لیسانس در مهندسی مکانیک است.

شیمیایی

رشته تحصیلی پیرامون طراحی و بهره برداری از کارخانه های شیمیایی به عنوان مهندسی شیمی شناخته می شود. از طریق مهندسی شیمی، مواد خام با استفاده از فرآیندهای تجاری کارآمد به محصولات مفید تبدیل می شوند.

معمولاً مهندسان شیمی در آزمایشگاه ها یا دفاتر کار می کنند تا فرآیندهای تولید را برای تولید سوخت، مواد شیمیایی، داروها، مواد غذایی و غیره طراحی و عیب یابی کنند.

مهندسان شیمی در سال 2020 حقوق متوسط ​​108540 دلار داشتند. معمولاً مدرک لیسانس برای این موقعیت مورد نیاز است.

مدنی

مهندسان عمران در درجه اول بر طراحی، ساخت و نگهداری محیط ساخته شده از جمله پل ها، جاده ها، سدها، کانال ها، خطوط لوله، راه آهن، اجزای ساختاری ساختمان ها و غیره تمرکز می کنند.

این مهندسان با همه زیرساخت ها سر و کار دارند و می توانند در بخش خصوصی و دولتی کار کنند. آنها معمولاً هم در دفتر و هم در محل پروژه وقت می گذرانند.

متوسط ​​حقوق برای مهندسان عمران در سال 2020 88570 دلار بود. این موقعیت معمولاً به مدرک لیسانس نیاز دارد.

استخدام مهندس: چالش های رایج

اگر قبلاً فرآیند استخدام مهندسان را برای همکاری با سازمان خود آغاز کرده اید، ممکن است در این مسیر با مشکل مواجه شده باشید. بسیاری از سایت های استخدام آنلاین، مهندسی را به عنوان یکی از چالش برانگیزترین مشاغل برای پر کردن رتبه بندی کرده اند. این به این معنی است که ممکن است مجبور شوید برای جذب کاندیدای مناسب برای این شغل، از روش های معمول استخدام خود فراتر بروید.

چالش های رایج استخدام مهندس

تقاضای بالا، عرضه کم

یکی از بارزترین دلایل چالش برانگیز بودن استخدام مهندسان با کیفیت بالا این است که تقاضا از عرضه پیشی گرفته است . بسیاری از بهترین مهندسان در حال نزدیک شدن به بازنشستگی هستند، در حالی که مهندسان کافی از کالج ها و دانشگاه ها فارغ التحصیل نمی شوند تا این شکاف را پر کنند. در حالی که جذب فارغ التحصیلان جدید می تواند مزایایی داشته باشد، احتمالاً متوجه خواهید شد که یک منحنی یادگیری وجود دارد که به طور کلی با یک فرآیند کمتر کارآمد برابر است.

فرآیند استخدام گسترده

میانگین زمان لازم برای تکمیل یک موقعیت مهندسی پنجاه و هشت روز است که پانزده روز بیشتر از میانگین مدت زمان برای همه موقعیت های شغلی است. این شواهد بیشتری نشان می‌دهد که استخدام‌کنندگان برای یافتن نامزد مناسب برای این موقعیت باید سخت‌تر تلاش کنند.

همچنین ممکن است تکمیل این مشاغل بیشتر طول بکشد زیرا ممکن است جنبه های فنی زیادی با آنها مرتبط باشد. این می‌تواند به این معنی باشد که فرآیند استخدام طولانی‌تر از حد معمول است، زیرا برای اینکه یک سازمان احساس راحتی کند نسبت به یک نامزد، غربالگری‌ها و مصاحبه‌های بیشتری لازم است.

این همچنین می تواند باعث مشکلاتی شود، زیرا به این معنی است که نامزد ایده آل شما زمان بیشتری برای مذاکره با سازمان های دیگر در حین مصاحبه با شما دارد. این بدان معناست که شما می‌توانید سه چهارم مسیر را با نامزد ایده‌آل طی کنید، اما متوجه می‌شوید که آنها تصمیم گرفته‌اند به سمت دیگری بروند.

نکاتی برای استخدام مهندسان

هر کسی که به دنبال استخدام مهندسان در بازار فعلی بوده است، احتمالاً می داند که چقدر می تواند چالش برانگیز باشد. بیایید به چند نکته برای کمک به فرآیند استخدام شما موثرتر و کارآمدتر نگاه کنیم.

ایجاد پست شغلی شما

ایجاد یک آگهی شغلی

در هنگام نوشتن پست کاری ضروری است که انتظارات و مسئولیت های یک موقعیت را به وضوح بیان کنید. کاندیداهای با بالاترین کیفیت فقط برای موقعیت‌هایی که فکر می‌کنند مناسب هستند، زمان می‌گذارند، بنابراین مهم است که پست‌ها تمام وظایف ضروری را که باید در این نقش انجام دهند، به اشتراک بگذارند. همچنین باید جزئیاتی در مورد دائمی بودن، تمام وقت یا پاره وقت بودن این موقعیت و آنچه کاندیداها می توانند از فرهنگ شرکت انتظار داشته باشند را درج کنید.

هم مهارت های فنی و هم مهارت های نرم را ارزیابی کنید

هنگام جستجوی یک مهندس، تمرکز بر مهارت های فنی آسان است. مهارت‌های نرم نیز در محیط کار، همراه با اشتیاق شخصی ضروری هستند. پیدا کردن یک مهندس که واقعاً مشتاق کار خود باشد، می تواند تفاوت بزرگی در نتیجه دریافتی شما ایجاد کند. یک مهندس با مهارت های نرم لازم می تواند اطمینان حاصل کند که آنها به عنوان یک نامزد بلند مدت در فرهنگ شرکت شما مناسب هستند.

ارزیابی مهارت های کاندیدا

هر بار که یک آگهی شغلی جدید ایجاد می‌کنید، این فرصت را دارید که داده‌ها را جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل کنید تا به تیم استخدام خود اطلاع دهید و اجازه دهید دور بعدی استخدام حتی یکپارچه‌تر باشد. این پست اخیر را بررسی کنید تا درباره تجزیه و تحلیل استخدام و نحوه استفاده از داده ها برای بهبود کیفیت استخدام خود بیشتر بدانید.

ارجاع کارمندان را تشویق کنید

چه مهندسان تمام وقت در کارمندان خود داشته باشید و چه با مهندسان قراردادی کار کرده اید، یک برنامه ارجاع ایجاد کنید تا به یافتن بهترین نامزدها کمک کند.

برنامه ارجاع کارمندان

این احتمال وجود دارد که کارکنان فعلی شما شبکه گسترده ای در زمینه مهندسی داشته باشند. افرادی که قبلاً با آنها کار می کنید معمولاً ایده خوبی از آنچه شرکت شما در یک مهندس به دنبال آن است و اینکه کدام نوع از کاندیداها برای نقش های آزاد مناسب هستند، دارند.

شما می توانید مشوق هایی را برای کمک به تشویق کارمندان ارجاع دهید، پولی یا غیره.

استفاده از کانال های دیجیتال را در نظر بگیرید

در حالی که ارجاع کارمندان و آگهی‌های شغلی نوشته شده می‌تواند به شما کمک کند تا مهندس مناسب برای سازمان خود را پیدا کنید، کانال‌های غیر سنتی دیگری نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید.

استفاده از کانال های دیجیتال

به عنوان مثال، ممکن است نامزدهای باکیفیت بالقوه ای را در کانال های مهندسی Slack یا سایر انجمن های آنلاین بیابید. همچنین می‌توانید کانال‌های شبکه‌های دیجیتالی را پیدا کنید که توسط کنفرانس‌های فناوری پشتیبانی می‌شوند، که می‌تواند فرصت‌های بیشتری برای ارتباط با استعدادهای مهندسی فراهم کند.

یک برنامه کارآموزی ایجاد کنید

بسته به نیازهای مهندسی شما، ممکن است متوجه شوید که ایجاد یک برنامه کارآموزی جریان ثابتی از کارمندان آینده ایجاد می کند. اگر بتوانید یک برنامه کارآموزی موفق و جذاب بسازید، می توانید استفاده از منابع شرکت را در جذب نیرو کاهش دهید.

برنامه های کارآموزی اغلب نامزدهای جوان تری را که به تازگی از کالج فارغ التحصیل شده اند، جذب می کند. با راه اندازی این افراد در یک موقعیت مناسب و سطح مبتدی، شما این فرصت را دارید که یک رابطه طولانی و پر جنب و جوش با نسل جدیدی از استعدادها ایجاد کنید.

برنامه کارآموزی مهندس

اگر قصد دارید یک برنامه کارآموزی را شروع کنید، به دانشگاه های محلی با برنامه های مهندسی سطح بالا مراجعه کنید. غیرمعمول نیست که دانشگاه ها قبل از فارغ التحصیلی، دانشجویان را ملزم به شرکت در یک برنامه کارآموزی کنند، و این امکان وجود دارد که شما بتوانید با کالج های محلی به گونه ای همکاری کنید که به نفع همه طرف های درگیر باشد.

ساختار فرآیند استخدام شما می تواند به میزان قابل توجهی بر سرعت و تاثیرگذاری شما در پر کردن موقعیت های باز در سازمان تأثیر بگذارد. اگر تیم استخدام شما در ابتدا بر روی نامزدهای منفعل تمرکز کرده است، ممکن است متوجه شوید که چرخش به یک استراتژی استخدام فعال می تواند منابع شرکت شما را در دراز مدت ذخیره کند. در این پست اخیر می توانید در مورد تفاوت بین استخدام فعال و واکنشی بیشتر بدانید.

از آنجایی که تقاضا برای مهندسان بیشتر از عرضه است، درک این موضوع ضروری است که مهندسان در مورد شغل، زباله را انتخاب می کنند. علاوه بر حقوق و مزایایی که همراه با یک موقعیت به دست می‌آید، مهندسان اغلب به عوامل دیگری مانند فرهنگ شرکت نگاه می‌کنند.

فرهنگ شرکت مثبت

برای جذب مهندسان درجه یک به سازمان خود، جنبه های مثبت فرهنگ خود را تبلیغ کنید. چند نکته مهم در مورد فرهنگ را در آگهی شغلی خود بگنجانید تا به نامزدهای احتمالی کمک کنید تا ببینند چه چیزی شرکت شما را از سایرین متمایز می کند.

کاندیداهای خود را غربال کنید

از آنجایی که مهندسان تقاضای زیادی دارند، انتخاب اولین فرد با صلاحیت کمی که می آید می تواند وسوسه انگیز باشد. با این حال، ضروری است که نامزدهای خود را به طور کامل بررسی کنید تا اطمینان حاصل کنید که برای مدت زمان کار مناسب برای موقعیت هستند. در غیر این صورت، می توانید در عرض چند ماه دوباره به نقطه اول برگردید.

چه از طریق ایمیل یا در طول یک مصاحبه حضوری، سؤالات غربالگری بپرسید که به شما امکان می دهد لیست نامزدها را بیشتر فیلتر کنید.

غربالگری کاندیدای بالقوه

برخی از سوالاتی که ممکن است در این مرحله از فرآیند بپرسید عبارتند از:

  • چقدر در این زمینه تجربه دارید؟
  • میزان حقوق درخواستی شما چقدر است؟
  • اهداف بلند مدت شما در این زمینه چیست؟

گنجاندن یک ارزیابی می تواند به شما در سنجش دانش و مهارت های عملی نامزدهای بالقوه کمک کند.

البته، شما همچنین می‌خواهید بررسی‌های پیشینه لازم را برای بررسی سوابق شغلی، سوابق کیفری و صلاحیت هر نامزدی که قصد استخدام آن را دارید انجام دهید. همچنین ممکن است لازم باشد مجوزها یا گواهینامه های نامزدها را تأیید کنید، بسته به ایالتی که کسب و کار شما در آن فعالیت می کند و صنعت.

آیا در فکر تغییر به یک فرآیند استخدام کور در شرکت خود بوده اید؟ در این مقاله درباره نحوه کار استخدام ناشناس بیشتر بدانید .

یک استراتژی بلند مدت داشته باشید

به احتمال زیاد، این آخرین باری نیست که شما برای استخدام یک مهندس برای سازمان خود کار می کنید. به همین دلیل، ایده خوبی است که یک استراتژی بلندمدت طراحی کنید که بتوانید به طور مکرر در حین ایجاد تیم مهندسین خود به آن مراجعه کنید. چه به طور دوره‌ای نیاز به استخدام یک مهندس قراردادی داشته باشید یا سازمان شما ده‌ها مهندس در کارمندان خود داشته باشد، ایجاد سیستمی که به شما کمک می‌کند بهترین استعدادها را در این زمینه استخدام و استخدام کنید، تضمین می‌کند که این فرآیند تا حد امکان کارآمد و مؤثر است.

پیروی از یک استراتژی استخدام

آیا موقعیتی دارید که باید با عجله پر شود؟ حتماً نگاهی به راهنمای کامل ما برای استخدام مؤثر در زمان بحران بیندازید .

استخدام یک استخدام کننده را در نظر بگیرید

پیدا کردن مهندس مناسب می‌تواند مشکل باشد، اما زمانی که از کمک درخواست می‌کنید لازم نیست. استخدام کنندگان در یافتن کاندیدای مناسب برای موقعیت های باز تخصص دارند و می توانند این کار را سریعتر و با سهولت بیشتری انجام دهند. این می تواند به ویژه در یک بازار رقابتی مفید باشد، زیرا آنها دانش بسیار توسعه یافته ای دارند که می توانند در مراحل استخدام و غربالگری فرآیند اعمال کنند.

استخدام کننده در جستجوی نامزدها

اگر برای کمک به رشد نیروی کار خود به یک استخدام کننده قرارداد ستاره راک نیاز دارید، به جای درستی آمده اید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که Contract Recruiter را از سایر آژانس ها متفاوت می کند، امروز برای یک مشاوره رایگان ثبت نام کنید.

آیا چیز مهمی در مورد استخدام مهندسان در بازار امروز از دست دادیم؟ آیا در مورد فرآیند استخدام سوالی دارید؟ اگر پاسخ شما به هر یک از این سؤالات مثبت است، لطفاً نظر خود را در زیر بنویسید، و ما گفتگو را در مورد این موضوع آغاز خواهیم کرد!

بدون نظر

پاسخ دهید

1 × 4 =