مدیریت ارتباط با مشتری قوی ترین و کارآمدترین رویکرد در حفظ و ایجاد روابط با مشتریان است. مدیریت ارتباط با مشتری نه تنها یک کسب و کار خالص است، بلکه ایجاد پیوند شخصی قوی در افراد است. توسعه این نوع پیوند، کسب و کار را به سطوح جدیدی از موفقیت سوق می دهد.

هنگامی که این پیوند شخصی و عاطفی ایجاد شد، برای هر سازمانی بسیار آسان است که نیازهای واقعی مشتری را شناسایی کرده و به آنها کمک کند تا به روشی بهتر به آنها خدمات ارائه دهند. اعتقاد بر این است که هر چه استراتژی های پیچیده در اجرای مدیریت ارتباط با مشتری دخیل باشد، کسب و کار قوی تر و پربارتر خواهد بود. اکثر سازمان ها ابزارهای کلاس جهانی را برای حفظ سیستم های CRM در محل کار خود اختصاص داده اند. برخی از ابزارهای کارآمد مورد استفاده در اکثر سازمان های مشهور عبارتند از BatchBook، Salesforce، Buzzstream، Sugar CRM و غیره.

با نگاهی به برخی دیدگاه‌های گسترده‌تر ارائه شده در زیر، به راحتی می‌توانیم تعیین کنیم که چرا یک سیستم CRM همیشه برای یک سازمان مهم است.

 

 1. یک سیستم CRM شامل یک نمای تاریخی و تجزیه و تحلیل تمام مشتریان به دست آمده یا به دست آمده است. این به کاهش جستجو و ارتباط مشتریان و پیش بینی موثر نیازهای مشتری و افزایش تجارت کمک می کند. 

   

 2. CRM حاوی تک تک جزئیات یک مشتری است، از این رو ردیابی مشتری بر این اساس بسیار آسان است و می توان از آن برای تعیین اینکه کدام مشتری می تواند سودآور باشد و کدام نه استفاده کرد. 

   

 3. در سیستم CRM، مشتریان بر اساس جنبه‌های مختلف بر اساس نوع کسب‌وکاری که انجام می‌دهند یا بر اساس مکان فیزیکی گروه‌بندی می‌شوند و به مدیران مشتریان مختلفی که اغلب به عنوان مدیران حساب نامیده می‌شوند، تخصیص می‌یابند. این به تمرکز و تمرکز روی هر مشتری به طور جداگانه کمک می کند. 

   

 4. یک سیستم CRM نه تنها برای برخورد با مشتریان فعلی استفاده می شود، بلکه در جذب مشتریان جدید نیز مفید است. این فرآیند ابتدا با شناسایی مشتری و حفظ تمام جزئیات مربوطه در سیستم CRM شروع می شود که به آن “فرصت کسب و کار” نیز می گویند. سپس نمایندگان فروش و میدان، سعی می‌کنند با پیگیری دقیق آنها و تبدیل آنها به یک معامله برنده، تجارت را از این مشتریان خارج کنند. همه اینها بسیار آسان و کارآمد توسط یک سیستم CRM یکپارچه انجام می شود. 

   

 5. قوی ترین جنبه مدیریت ارتباط با مشتری این است که بسیار مقرون به صرفه است. مزیت سیستم CRM که به درستی پیاده سازی شده است این است که نیاز بسیار کمتری به کاغذ و کارهای دستی وجود دارد که به کارکنان کمتری برای مدیریت و منابع کمتری برای رسیدگی نیاز دارد. فن آوری های مورد استفاده در پیاده سازی سیستم CRM نیز در مقایسه با روش های سنتی تجارت بسیار ارزان و روان هستند. 

   

 6. تمام جزئیات در سیستم CRM متمرکز نگه داشته می شود که در هر زمان در دسترس است. این باعث کاهش زمان فرآیند و افزایش بهره وری می شود. 

   

 7. برخورد کارآمد با همه مشتریان و ارائه آنچه واقعاً به آنها نیاز دارند، رضایت مشتری را افزایش می دهد. این شانس کسب و کار بیشتر را افزایش می دهد که در نهایت گردش مالی و سود را افزایش می دهد. 

   

 8. اگر مشتری راضی باشد، همیشه به شما وفادار خواهد بود و برای همیشه در تجارت باقی خواهد ماند که منجر به افزایش پایگاه مشتری و در نهایت افزایش رشد خالص کسب و کار می شود. 

در دنیای تجاری امروزی، برخورد با مشتریان موجود و کسب و کار پر رونق از طریق وارد کردن مشتریان بیشتر به حلقه غالب است و تنها یک معضل است. نصب یک سیستم CRM قطعا می تواند وضعیت را بهبود بخشد و به چالش کشیدن راه های جدید بازاریابی و کسب و کار به شیوه ای کارآمد کمک کند. از این رو در عصر کسب و کار باید به هر سازمانی توصیه شود که یک سیستم CRM تمام عیار داشته باشد تا بتواند با تمام نیازهای تجاری مقابله کند.

بدون نظر

پاسخ دهید

9 + 14 =