بزرگترین خطرات هنگام استخدام یک کارمند جدید چیست؟


استخدام یک کارمند جدید همیشه یک خطر خواهد بود. این مجموعه ای از خطرات است. برخی از آنها ریسک های محاسبه شده با پاداش بالا هستند. برخی از آنها ریسک های استاندارد ذاتی در انجام تجارت هستند. دیگران خطراتی هستند که می‌توان آن‌ها را کاهش داد، به شرطی که بدانید چه هستند. با این حال، بزرگترین خطرات چیست؟

ریسک: استخدام فرد اشتباه

این اولین مجموعه از خطرات یکی از بزرگترین و آشکارترین خطراتی است که یک شرکت هنگام استخدام یک کارمند جدید با آن مواجه است. اگر فرد نامناسبی را برای این کار استخدام کنید چه اتفاقی می افتد؟ دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است این اتفاق بیفتد، به همین دلیل است که دوره های آزمایشی، پیشنهادات احتمالی، برنامه های آموزشی و سایر جنبه های ورود به هواپیما وجود دارد.

استخدام فرد نامناسب می تواند بد یا ویرانگر باشد. یک انتخاب ضعیف در یک کارمند هنوز می تواند با سرمایه گذاری مناسب به نتیجه برسد، اگرچه گران تر و وقت گیرتر از آن خواهد بود که در وهله اول فرد مناسب را استخدام می کردید. از سوی دیگر، گاهی اوقات افرادی که استخدام می کنید کاملاً با شرکت شما ناسازگار هستند. در این موارد، پول و زمان از دست رفته است، و شما باید تشخیص دهید که چه زمانی باید ضرر خود را کاهش دهید و از نو شروع کنید.

 به خطر انداختن تناسب فرهنگ ضعیف

آیا تا به حال کسی را استخدام کرده اید، فقط برای اینکه متوجه شوید که او با آن سازگار نیست؟ منظور ما استخدام یک فرد درونگرا در شرکتی پر از برونگرا نیست. منظور ما استخدام فردی است که ایده‌ها، دیدگاه‌ها و اهدافش اساساً با ایده‌های شرکت شما ناسازگار است. در اینجا به سطوح ناسازگاری “استخدام یک گیاهخوار ستیزه جو برای کار در مزرعه لبنیات” فکر کنید. درام ساخته می شود، تنش ها بالا می رود، روحیه کاهش می یابد، بهره وری آسیب می بیند، و دیر یا زود، چیزی شکسته می شود.

زمانی که کارکنان با فرهنگ سازمانی هماهنگ نیستند، احساس تعلق ندارند که می تواند به شدت بر عملکرد آنها تأثیر بگذارد و منجر به جدایی یا جابجایی کارکنان شود. وقتی کارمندان خوب ترک می‌کنند، می‌تواند به سادگی عدم هماهنگی با ارزش‌های شرکت، احساس عدم همسویی با معنا و هدف شرکت، یا عدم اعتماد به رهبری شرکت باشد. اما همچنین می تواند یک قطع ارتباط عمیق و احساس انزوا و تنهایی باشد. مشکلات گسترده در مورد همسویی می‌تواند عملکرد برتر شما را فلج کند و حتی به ایجاد یک محیط سمی در سراسر سازمان کمک کند. – شاخص پیش بینی

 به خطر انداختن یک کارمند کم مهارت یا آموزش دیده

بر کسی پوشیده نیست که افراد در رزومه خود اغراق می کنند تا برای سیستم های ردیابی متقاضیان و مدیران استخدام جذاب تر به نظر برسند. گاهی اوقات به اندازه اغراق در تخصص در یک مهارت جزئی است و گاهی به معنای ساختن یک مهارت از پارچه کامل است.

گاهی اوقات، این می تواند با آموزش کارمندان خود برای تناسب با نقشی که برای انجام آن استخدام کرده اید حل شود. یک کارمند خوب با نگرش صحیح می تواند در مهارت های مورد نیاز شما آموزش ببیند. یک کارمند با مهارت ممکن است برای به دست آوردن نگرش صحیح قابل آموزش نباشد.

در موارد دیگر، اغراق آشکارتر است و یک دروغ اجباری یا الگوی نادرست را نشان می دهد. این افراد می توانند در محل کار بسیار سمی باشند و بهتر است قبل از ایجاد مشکلات بدتر برای بقیه کارکنان، خود را از شر آنها خلاص کنید.

 خطر سقوط برای اعتبارنامه های جعلی.

اکثر افرادی که در رزومه و برنامه های خود دروغ می گویند یا اغراق می کنند این کار را به روش های جزئی انجام می دهند. شاید آنها ادعا می کنند که موقعیت کمی بالاتر از آنها داشتند. شاید آنها می گویند که چهار سال تجربه در یک مهارت دارند در حالی که فقط سه سال دارند. اگرچه متأسفانه، اینها نمی توانند مشکل مهمی ایجاد کنند.

مواقع دیگر، دروغ می تواند به قلمرو تقلب نزدیک شود. دروغ در مورد کسب مدرک تحصیلی عالی، دروغ در مورد گواهینامه; اینها انواع حقایق قابل تأییدی هستند که برخی از مردم در مورد آنها دروغ می گویند، علیرغم اینکه دستگیر شدن چقدر آسان است، فقط به این دلیل که بسیاری از شرکت ها زحمت بررسی آنها را نمی دهند. ادعاهای متقاضیان خود را مجدداً بررسی و تأیید کنید تا از استخدام فردی که به شدت نامناسب برای این شغل است خودداری کنید.

ریسک: شیوه های استخدام نادرست

استخدام فرد نامناسب بزرگترین خطر است زیرا رایج ترین است، اما در مقیاس ریسک های تجاری نسبتاً حداقل است. مطمئناً، گردش مالی گران است، اما برای تجارت ویران کننده نیست. از سوی دیگر، شیوه‌های استخدام نادرست می‌تواند برای یک کسب‌وکار بسیار مضر باشد، به‌ویژه اگر یک متقاضی نادیده گرفته، نامزد رد شده یا کارمند سابق به دلیل شیوه‌های استخدام تبعیض آمیز شکایت کند. این نوع پرونده ها می تواند زمان و هزینه زیادی را صرف کند و در بدترین موارد منجر به مجازات های قضایی، جریمه ها و جریمه های هنگفت و پرداخت به آسیب دیدگان شود. به دلایل واضح، اینها به خطرات بزرگی تبدیل می شوند.

 ریسک پرسیدن سوالات مصاحبه غیرقانونی

به عنوان یک قاعده کلی، مصاحبه‌ها باید به حقایق مربوط به مهارت‌ها، تجربه کاری، موقعیت‌های گذشته و جنبه‌های یک فرد مرتبط با خود شغل پایبند باشند.

هر چیزی که به یک کلاس محافظت شده مرتبط است یا می تواند مرتبط با آن در نظر گرفته شود، چیزی است که می تواند کسب و کار شما را در آب گرم زیادی قرار دهد.

“در نگاه اول، این به اندازه کافی آسان به نظر می رسد. اما حتی برخی از سوالاتی که ما به‌عنوان صحبت‌های کوچک در نظر می‌گیریم، می‌توانند تبعیض‌آمیز تلقی شوند و در نهایت می‌توانند به عنوان مدرکی علیه شما در دعوای شیوه‌های استخدامی ارائه شوند. تنها چیزی که لازم است یک متقاضی ناراضی است که یک سوال به ظاهر بی گناه را به چیزی تبدیل کند که شما قصدش را نداشتید.” – HNI .

سوالاتی در مورد محل بزرگ شدن یک نامزد، خانواده و تعطیلاتی که آنها جشن می گیرند. می تواند به نظر می رسد یک صحبت کوچک است، اما می تواند به عنوان سوال در مورد ملیت، وضعیت خانوادگی، یا وابستگی مذهبی به گونه ای تفسیر شود که می تواند تبعیض آمیز تلقی شود.

 خطر ناهماهنگی در مصاحبه ها

یکی از کلیدهای اجتناب از شیوه های استخدام تبعیض آمیز این است که اطمینان حاصل شود که هر مصاحبه از ابتدا تا انتها از یک الگو پیروی می کند. کل فرآیند استخدام، از پردازش رزومه تا مصاحبه نهایی، باید از یک نامزد به نامزد دیگر سازگار باشد.

مهم نیست که چقدر جزئی باشد، اگر بتوان آن را به یک مقوله محافظت شده گره زد، هر تفاوتی را می توان جانبداری یا تبعیض در نظر گرفت. حتی چیزی مانند انجام یا عدم انجام بررسی پس‌زمینه ضروری است.

 خطر تأثیر نامطلوب یا تبعیض در استخدام.

تاثیر نامطلوب مشکل است. این تبعیض است که علیرغم اعمالی که منصفانه به نظر می رسد اتفاق می افتد.

دو مثال قابل توجه از اعمال اثرات نامطلوب عبارتند از:

  • لیفتینگ فیزیکی یا الزامات عملکردی برای شغلی که در غیر این صورت به آنها نیاز ندارد . یک کارمند ورود اطلاعات نیازی به این ندارد که بتواند روزانه 50 پوند وزن خود را به روشی که یک کارگر ساختمانی ممکن است بلند کند، بنابراین فهرست کردن این نیاز تأثیر نامطلوب نامناسبی بر معلولان جسمی دارد.
  • درخواست “آزمون هوش عمومی” به عنوان بخشی از فرآیند استخدام . این آزمون‌ها اغلب در فرهنگ محلی مطرح می‌شوند و بر نکات بی‌اهمیت فرهنگی تکیه می‌کنند، که می‌تواند نوعی تبعیض فرهنگی، ملی یا قومی باشد.

در پست ما در مورد این موضوع،  می توانید بیشتر در مورد اثرات نامطلوب، از جمله روش هایی که می توانید برای جلوگیری از آن در شیوه های استخدام خود استفاده کنید، بخوانید.

ریسک: کارمندان جدید ترک می کنند

ارتباط نزدیکی با اولین مجموعه از خطرات، خطری است که هر کارفرما باید در برابر هر کارمندی بپذیرد: خطری که آنها به طور بالقوه در مدت کوتاهی پس از استخدام ترک خواهند کرد.

فرآیند استخدام پرهزینه است، هم از نظر زمانی و هم از نظر مالی. شما باید هزینه ATS را پرداخت کنید، برای زمان افرادی که استخدام می‌شوند، و به طور بالقوه حتی هزینه سفر، اقامت و حمل و نقل یک نامزد را در طول فرآیند مصاحبه بپردازید. اگر کارمند در اواخر فرآیند یا در سال اول پس از استخدام نظر خود را در مورد کار کردن برای شما تغییر دهد، همه اینها پول و زمان از دست می رود.

مقداری گردش مالی اجتناب ناپذیر است. با این حال، بخش بزرگی از استخدام موفق، یافتن افرادی است که به بهترین وجه مناسب هستند و به حداقل رساندن خطر خروج یک کارمند در مدت کوتاهی پس از ورود آنها.

 ریسک سرمایه گذاری مالی استخدام

باز هم، مقداری گردش مالی اجتناب ناپذیر است. هر نامزدی که مصاحبه می کنید یک ریسک مالی است. همانطور که توسط Toggl گردآوری شده است :

همانطور که در مطالعه ای توسط انجمن ملی کالج ها و کارفرمایان بیان شد، استخدام یک کارمند در شرکتی با 0 تا 500 نفر به طور متوسط ​​7645 دلار هزینه دارد.
مطالعه دیگری توسط انجمن مدیریت منابع انسانی بیان می کند که میانگین هزینه برای استخدام یک کارمند 4129 دلار است و حدود 42 روز برای پر کردن یک موقعیت است.
طبق گفته Glassdoor ، یک شرکت به طور متوسط ​​در ایالات متحده حدود 4000 دلار برای استخدام یک کارمند جدید هزینه می کند که تا 52 روز طول می کشد تا یک موقعیت را پر کند.

این هزینه‌ها شامل هزینه آموزش اولیه و حقوقی نمی‌شود که یک استخدام شکست خورده همچنان مستحق آن است، حتی اگر آن را ترک کند.

برخی از هزینه ها را می توان به حداقل رساند. برخی از دلایل ترک کارمند را نیز می توان به حداقل رساند، مانند توجه به تناسب فرهنگ. موارد دیگر، مانند اورژانس های خانوادگی، مسائل پزشکی، و سایر مشکلات خارج از کنترل شما یا کارمند، فقط هزینه انجام تجارت هستند.

 به خطر انداختن آموزش مداوم و سرمایه گذاری در یک کارمند.

هر دلاری که برای استخدام‌های جدیدتان سرمایه‌گذاری می‌کنید، دلاری است که در صورت خروج از آن‌ها خطر از دست دادن آن‌ها وجود دارد.

با این حال، این بدان معنا نیست که شما باید از سرمایه گذاری روی کارمندان خود اجتناب کنید. کاملا برعکس؛ اگر روی کارمندان خود سرمایه گذاری نکنید، احتمال ترک آنها بیشتر است. این طرز فکر جایی است که بسیاری از شرکت ها آن را اشتباه می کنند. آنها احساس می کنند که آموزش یک کارمند باعث می شود که کارمند برای شکار غیرقانونی شرکت های دیگر جذاب تر شود.

در حالی که این درست است، تا حدی می توان با ارائه مسیرهای تعیین شده برای پیشرفت شغلی در سازمان مبارزه کرد. اگر آنها احساس امنیت کنند و آینده ای با شرکت شما داشته باشند، احتمال اینکه کارمندان شما به مراتع نامطمئن بروند کمتر خواهند بود. تنها در صورتی که علیرغم تمرینات خود دچار رکود شوند، شروع به جستجوی جای دیگری می کنند.

 خطر استخدام بیش از حد برای یک شغل یا نقش.

ریسک مهم دیگری که یک شرکت در هنگام استخدام برای یک نقش متحمل می شود، استخدام فردی است که بیش از حد واجد شرایط است. تا حدی، استخدام یک حرفه ای برای یک نقش متوسط ​​(یا یک کارمند سطح متوسط ​​برای یک موقعیت سطح ابتدایی) ایده خوبی به نظر می رسد. آنها می دانند دارند چه کار می کنند و می توانند به زمین بخورند.

مشکل زمانی پیش می آید که آنها به زودی به مرز موقعیت خود می رسند. به عنوان مثال، شخصی که به کارهای IT سطح 2 عادت دارد، ممکن است در کار کردن با میز کمک دچار مشکل شود.

این وضعیت از دو جهت تبدیل به ریسک می شود. اولاً، احتمال دارد که استخدام کارمند گران‌تر باشد، زیرا سطح مهارت آن‌ها حقوق بالاتری دارد. دوم، وقتی آنها به محدودیت های نقش می رسند و متوجه می شوند که چقدر کم می توانند بال های خود را باز کنند، به احتمال زیاد آنها را ترک می کنند و شما را مجبور می کند یک بار دیگر از نو شروع کنید.

سایر خطرات مختلف

طبقه‌بندی این ریسک‌های باقی‌مانده دشوارتر است، اما توجه به آن برای یک کسب‌وکار کمتر اهمیت ندارد.

 خطر استخدام افراد برای استخدام افراد، کاهش اهداف و فرهنگ.

این ریسک در شرکت هایی که به سرعت در حال گسترش هستند و در حجم استخدام می شوند، وجود دارد . وقتی افرادی که استخدام شما را انجام می دهند افرادی هستند که اخیراً آنها را استخدام کرده اید، فاقد ارتباط متمایز و آگاهی عمیق از فرهنگ، ارزش ها و چشم انداز شرکت شما هستند.

آنها بر اساس آنچه فکر می کنند استخدام می کنند، اما پس از چند بار تکرار، واقعیت می تواند کاملاً متفاوت از اهداف و دیدگاه های اصلی شما باشد.

 به خطر افتادن کمبود اساسی تنوع در نیروی کار.

تنوع افراد و طرز فکر برای موفقیت یک تجارت مدرن بسیار مهم است.

در این مقاله می توانید در این مورد بیشتر بخوانید:

  • 25 آمار تنوع و گنجاندن که باید بدانید
  • تنوع فکری: چیست و چرا برای استخدام مهم است؟
  • ویژگی های یک تیم موثر و موفق چیست؟

 خطر استخدام فردی که در نهایت قادر به کار در محل شما نیست.

این آخرین خطر برای این پست در درجه اول مربوط به شرکت هایی است که کارگران راه دور یا خارجی را استخدام می کنند. برای اینکه یک فرد با منشاء خارجی در کشور کار کند، معمولاً باید از طریق ویزای کار و مدارک مربوطه مجوز دریافت کند.

کارمند از راه دور کار می کند

این ریسک بیشتری را برای شرکت هایی به همراه دارد که به دنبال استخدام این افراد هستند. اگر مدارک آنها به درستی بررسی نشود، آنها در بررسی سوابق موفق نباشند، یا در غیر این صورت برای کار در کشور مجوز نگیرند، استخدام آنها می تواند مشکل ساز شود.

چه ریسک‌های تجاری دیگری را در فرآیند استخدام ضروری می‌دانید؟ در نظرات زیر در مورد آنها بحث کنید. علاوه بر این، اگر سؤال یا نگرانی در مورد خطرات هنگام استخدام یک کارمند جدید دارید، لطفاً آن‌ها را در بخش نظرات بنویسید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد. درک خطرات برای یک فرآیند استخدام موفق بسیار مهم است، بنابراین ما بسیار خوشحال خواهیم شد که هر طور که بتوانیم به شما و شرکتتان کمک کنیم.

بدون نظر

پاسخ دهید

17 + ده =