بهترین روش ها برای استفاده از Google Hangouts برای استخدام

به عنوان یک رهبر کسب و کار، آیا تاکنون فرصتی برای راه اندازی و استفاده از Google Hangout داشته اید؟ این سرویس ویدئو کنفرانس رایگان ارائه شده توسط موتور جستجوی پیشرو در جهان در حال تبدیل شدن به یک نقطه داغ برای کسانی است که می خواهند به صورت آنلاین شنیده شوند. در همان زمان، چند استخدام‌کننده هوشمند نیز در حال یافتن راه‌هایی برای استفاده از Google Hangout برای کمپین‌های استخدام برنامه‌ریزی‌شده هستند.

استخدام ویدیو و Google Hangouts

در مقاله‌ای اخیر، در مورد استفاده از ابزارهای استخدام ویدیویی به عنوان بخشی از استراتژی کارکنان شما صحبت کردیم. جذب ویدیو با استفاده از Google Hangout مزایای منحصر به فردی را برای بررسی بهترین نامزدها فراهم می کند. این مزایا شامل موارد زیر است:

  • توانایی دیدن و شنیدن هر داوطلب قبل از اعزام برای مصاحبه حضوری
  • کاهش هزینه ها و زمان انجام مصاحبه از طریق بی نیازی به سفر فیزیکی
  • ابزارهای اشتراک گذاری پیشرفته برای بررسی اسناد نامزد و ابزارهای آنلاین HRMS
  • پخش زنده به دستگاه های تلفن همراه در YouTube برای فعالیت های استخدام در حال حرکت
  • چندین مدیر استخدام را به طور همزمان برای مصاحبه زنده و بازخورد هماهنگ می کند
  • محدودیت‌هایی برای افرادی که می‌توانند در مصاحبه‌های زنده و بحث‌های پنل شرکت کنند و شرکت کنند

بنابراین، استخدام‌کنندگان امروزی چگونه از Google Hangouts برای فعالیت‌های مختلف استخدام استفاده می‌کنند؟

نکته مهم در مورد Google Hangouts این است که به سایر ابزارهای رایگان Google که در اینترنت به هر کسی ارائه می شود پیوند می دهد. این به استخدام‌کنندگان اجازه می‌دهد تا از مزایای Google Hangouts استفاده کنند، زیرا مجموعه کامل برنامه‌های Google همچنان در حال تکامل است. استخدام‌کنندگان با چالش‌های زمانی از Google Hangouts به‌عنوان پلتفرمی برای برقراری ارتباط با استعدادها و گفتگوهای رو در رو با آنها استفاده می‌کنند تا آنها را سریع‌تر با مشتریان خود همراه کنند.

با استفاده از Google Hangouts می‌توانید افراد را به یک گروه اضافه کنید، یک صفحه استخدام مارک Google راه‌اندازی کنید، و سپس ایمیل‌هایی را برای نامزدهای احتمالی ارسال کنید تا در یک جلسه Hangout ویژه شرکت کنند. استخدام‌کنندگان می‌توانند نمایه‌های استعدادهای Google + را پیش از موعد بررسی کنند و افرادی را که با این شرایط سازگار نیستند حذف کنند. از تقویم های گوگل می توان برای برنامه ریزی و دریافت به روز رسانی در مصاحبه ها استفاده کرد. استفاده از جستجوی گوگل می تواند به گردهمایی استخدام کنندگان و نامزدها در عرض چند دقیقه کمک کند. مجموع همه این عوامل، Google Hangouts را به ابزاری ارزشمند برای اتصال استعدادهای ماهر امروزی و شرکت‌هایی که می‌خواهند آنها را استخدام کنند، در زمان واقعی تبدیل می‌کند.

9 بهترین روش برای استفاده از Google Hangouts در استخدام

هنگام جهش به مصاحبه ویدیویی با Google Hangouts از چندین مرحله استفاده می شود. برای موفقیت بیشتر این دستورالعمل ها را دنبال کنید:

1. یک Google Hangout با مارک برای شرکت یا آژانس استخدام خود راه اندازی کنید.
2. یک صفحه وب Google ایجاد کنید یا پیوند Goggle Hangout خود را به پورتال شغلی شرکت خود اضافه کنید.
3. پیوندهای Google Hangout خود را در سایر شبکه های اجتماعی مارک دار ادغام کنید.
4. نمایه های Google + نامزدهای بالقوه (منفعل و فعال) را با جستجو با کلمات کلیدی صنعت مرور کنید.
5. از اتصال با سرعت بالا در یک محیط حرفه ای با هدفون و میکروفون با کیفیت استفاده کنید.
6. از اعضای +Google دعوت کنید تا با تاریخ آینده برای یک رویداد به Google Hangout شما بپیوندند.
7. یک رویداد ویدیویی استخدام را با استفاده از Google Hangout برنامه ریزی کنید و با سؤالات و فعالیت های مصاحبه آماده شوید.
8. رویداد را برگزار کنید، شرکت را معرفی کنید و از نامزدهای واجد شرایط دعوت کنید تا با استخدام کنندگان خود (تیم استخدام برون سپاری ما) برای یک مصاحبه ویدیویی بعدی همراه شوید.
تقویمی از رویدادهای استخدامی داشته باشید و برنامه رویداد Google Hangout خود را در آنجا منتشر کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید

دو × 4 =