بیزنس کوچینگ

بیزنس کوچینگ: به حداکثر رساندن پتانسیل شرکت شما

بیزنس کوچینگ: به حداکثر رساندن پتانسیل شرکت شما.در این پست به شما یاد داده خواهد شد که چگونه بیزنس کوچینگ پتانسیل شرکت شما را به حداکثر می رساند.

در حالی که اداره یک کسب و کار می تواند یکی از سودمندترین مشاغل در طول زندگی باشد، می تواند یک تلاش تنهایی نیز باشد. هرچه در رتبه های اجرایی شرکت بالاتر بروید، فرصت های شما برای راهنمایی و مربیگری محدودتر می شود . در عین حال، تقاضا برای زمان و توجه شما افزایش می یابد.

حتی ممکن است برای صاحبان مشاغل کوچک که اغلب در انزوا بدون مشاوره یا بازخورد متخصص عمل می کنند، بدتر باشد . بنابراین چگونه کارآفرینان یا مدیران شرکت‌ها با گسترش نقش‌ها و کسب‌وکارشان به رشد و شکوفایی خود ادامه می‌دهند؟

اینجاست که یک کوچ کسب‌وکار قوی وارد می‌شود. کوچ‌های کسب‌وکار متخصصان باتجربه‌ای هستند که استارت‌آپ‌ها، کارآفرینان و رهبران شرکت‌ها را با مشاوره و بازخورد بر اساس نیازهای واقعی کسب‌وکارشان قادر می‌سازند. بهترین مربیان کسب و کار، تخصص دنیای واقعی تجارت را با مهارت های مربیگری مانند گوش دادن فعال و توانایی پرسیدن سؤالات قدرتمند ترکیب می کنند . علاوه بر این، یک مربی کسب‌وکار می‌تواند کاتالیزوری برای ایجاد و دستیابی به برنامه‌های عملیاتی و KPIهایی باشد که مسئولیت‌پذیری، نتایج واقعی و موفقیت تجاری را به همراه دارد.

کتاب کوچینگ برای مدیران

امکان مشارکت قابل اعتماد

در قلب آن، رابطه بین مربی کسب و کار و صاحب کسب و کار/حرفه ای بر اعتماد و رشد بنا شده است. اگر یک کارآفرین تجربه محدودی داشته باشد، یک مربی کسب و کار در واقع می تواند از طریق بازخورد به سرعت بخشیدن به رشد کمک کند. اگر مدیران کسب و کار نیاز به حمایت برای افزایش حضور اجرایی خود و افزایش درآمد داشته باشند، یک مربی می تواند به تنظیم یک برنامه کمک کند.

اما به همین جا ختم نمی شود. بهترین مربیان کسب و کار مشتریان خود را به چالش می کشند. در واقع، برخی از قدرتمندترین روابط مربی/مشتری می تواند سال ها طول بکشد. این روابط می تواند دوره های طولانی رشد تجاری قابل توجهی را برای کارآفرینان و رهبران شرکت ایجاد کند. قدرتی را تصور کنید که وقتی با یک مربی کسب‌وکار شخصی شریک می‌شوید که عمیقاً شرکت شما را درک می‌کند – و همچنین نقاط قوت و ضعف شما.

کوچینگ کسب و کار چیست؟

در ظاهر، یک برنامه کوچینگ کسب و کار ایده بسیار خوبی به نظر می رسد. اما این امر مستلزم تعهد بالای مربیان از نظر زمان، پول و در نهایت اعتماد است. کار با یک مربی می تواند شبیه به شریک تجاری یا سرمایه گذاری در ایجاد یک رابطه اعتماد باشد. بنابراین، اگر دقیق‌تر شویم، یک کوچ تجاری دقیقاً چه کاری انجام می‌دهد؟

تعریف شکاف رشد

کار با یک مربی کسب و کار روشی را برای مشتریان فراهم می کند تا تعیین کنند شرکت آنها در حال حاضر کجاست و کجا می خواهند آن را رشد دهند. در کنار یک مربی کسب و کار، رهبر شرکت می تواند شکاف رشد شرکتی را که باید بسته شود، بیان کند و یک برنامه عملیاتی ایجاد کند. علاوه بر این، همین مشارکت می تواند زمینه هایی را برای توسعه مهارت های سخت و نرم کشف کند. در نهایت، یک تعامل موفق کوچینگ کسب و کار مستلزم بررسی منظم برای بررسی پیشرفت است.

کشف و همسوسازی ارزش های اصلی، شفاف سازی چشم انداز

رهبران جدید اغلب با تعریف ارزش‌های خود و ترسیم آن‌ها در برابر چشم‌انداز شفاف شرکتی مشکل دارند . این چشم انداز است که یک شرکت را هدایت می کند و فرهنگ شرکت را برای سال های آینده شکل می دهد. یک مربی باتجربه در کسب و کار به مشتری کمک می کند تا در فرآیند همسوسازی ارزش های شخصی و شرکتی به او کمک کند . این فرآیند به مربیان اجازه می‌دهد تا بینشی در مورد انگیزه‌های شخصی و نحوه ایجاد و همسو کردن یک تیم حول ارزش‌های واضح به دست آورند. زمانی که رهبران ارزش‌ها را با یک مربی کسب‌وکار کشف می‌کنند، اعتماد کاملی نسبت به آنچه که برای آن مطرح می‌کنند به دست می‌آورند. این منجر به افزایش حضور اجرایی و کاریزمای شخصی می شود.

مربیگری و تخصص سفارشی

هیچ کس بهتر از یک رهبر اجرایی ویژگی های منحصر به فرد کسب و کار خود را نمی داند. به همین دلیل است که تلاش برای یافتن مطالب قابل اجرا در یک کتاب یا وب سایت مناسب برای عموم بی معنی است. حتی کارگاه های اجرایی، در عین ارزشمند بودن، فاقد تجربه سفارشی برای پاسخگویی به نیازهای یک رهبر هستند.

مربیان کسب و کار این مشکل را به سه روش حل می کنند. اول، مربیان بزرگ با سطح بالایی از تخصص در صنایع و رشته های خاص قدم می زنند. دوم، آنها اغلب به عنوان یک کارآفرین و رهبر کسب و کار تجربه دنیای واقعی دارند. سوم، مربیان می‌توانند این مهارت‌ها را با مربیگری اجرایی ترکیب کنند تا توصیه‌های متناسب و برنامه‌های عملی ارائه دهند. تمام این سفارشی سازی به عنوان یک شتاب دهنده برای صاحب کسب و کار یا رهبر شرکت عمل می کند. منجر به رشد نمایی شخصی و شرکتی می شود.

منطقه ی امن

ممکن است پیش پا افتاده به نظر برسد، اما رابطه ای که بین یک رهبر شرکت و مربی ایجاد می شود، فضای امن و مقدسی است. هنگامی که اعتماد ایجاد شد، مشتریان مربی می‌توانند بدون ترس از تمسخر یا تحقیر عمیق‌ترین تردیدهای خود را به اشتراک بگذارند. تأثیرات سیاست شرکت، نظرات بدون پشتیبانی و شایعات شرکتی از بین رفته است. با حمایت یک مربی کسب‌وکار، رهبر شرکتی بدون محدودیت می‌تواند ایده‌های جدیدی را برای رشد کشف کند یا راه‌هایی را برای تبدیل شدن به یک رهبر بهتر امتحان کند . این نه تنها باعث ایجاد اعتماد به نفس یک رهبر می شود، بلکه می تواند مستقیماً بر نرخ رشد، فرهنگ شرکت و چشم انداز شرکت تأثیر بگذارد.

شریک مسئولیت پذیری و محرک

در حالی که صاحبان مشاغل و رهبران شرکت ها هر کدام انگیزه های منحصر به فردی دارند که آنها را هدایت می کند، مشارکت با یک مربی کسب و کار سطح بالاتری از عمل و مسئولیت پذیری ایجاد می کند. علاوه بر این، صاحبان مشاغل اغلب فاقد هیئت مدیره ای هستند که پیشرفت و رشد آنها را بسنجد. بدون نظارت و حمایت اولویت‌بندی از سوی یک مربی کسب‌وکار، صاحبان مشاغل می‌توانند منابع خود را کاهش دهند. این اغلب با کار با جدول زمانی اشتباه بر روی اهداف اشتباه اتفاق می افتد.

حتی رهبران شرکتی که در مقابل هیئت مدیره پاسخگو هستند، در مورد انگیزه و مسئولیت پذیری نیاز به حمایت دارند . در حالی که هیئت‌مدیره‌ها می‌توانند بینش قدرتمندی از سال‌ها تجربه ارائه دهند، رهبران شرکت‌ها ممکن است احساس امنیت نداشته باشند که درونی‌ترین ترس‌های خود را با افراد مسئول در میان بگذارند. در چنین شرایطی، یک مربی تجاری می تواند به عنوان پلی بین دنیای درونی و بیرونی مربی عمل کند. مربیان می توانند یک فرد قابل اعتماد برای تسهیل رشد شرکت و توسعه شخصی ارائه دهند.

کوچی مربی می شود

جای تعجب نیست که مربیگری یکی از با ارزش ترین مهارت ها در یک محیط شرکتی است. این چیزی است که یک کارمند را برای گسترش نقش های رهبری مشخص می کند. اگر به خوبی انجام شود، مربیگری حتی می‌تواند کل سازمان را ارتقا دهد،  ارزش‌های مشترک و فرهنگ سازمانی همسو را تقویت کند.

اما رهبران شرکت‌ها یا صاحبان کسب‌وکار چگونه مهارت‌های مربیگری خود را در زمانی که فاقد مربی یا مربی خود هستند، به دست می‌آورند و تقویت می‌کنند؟ از آنجایی که کوچینگ یک مهارت آموخته شده است، مربیان کسب و کار این شکاف را با قرار دادن رهبران در معرض مربیگری استادانه پر می کنند. علاوه بر این، در یک جلسه کوچینگ، یک رهبر می تواند نقش آفرینی کند و مربیگری را با یک کوچ تجاری تمرین کند. این منجر به سطوح بالاتر و بالاتری از شایستگی و اعتماد مربیگری می شود. با گذشت زمان، توانایی یک رهبر برای مربیگری خوب می‌تواند مستقیماً بر وضعیت نهایی و سلامت کلی شرکت تأثیر بگذارد.

کسب و کار-کوچینگ-دو نفر-در-یک-میز-نمای هوایی-صحبت می کنند

توسعه مهارت های نرم و سخت

مربیان کسب و کار باتجربه توانایی آموزش و الگوبرداری از مهارت های نرم و سختی را دارند که رهبران برای دستیابی به پتانسیل کامل خود نیاز دارند. در واقع، برخی از مربیان کسب و کار در تخصص خود بسیار دقیق خواهند بود. آنها در خط بین مربی و مشاور/پیمانکار قرار دارند. در اینجا فهرست کوتاهی از برخی از مهارت‌هایی که می‌توانید در هنگام کار با یک مربی کسب‌وکار توسعه دهید، آورده شده است.

مهارت های نرم

 • خودآگاهی
  رهبران برای استفاده حداکثری از مربیگری کسب و کار، باید زمینه های ناراحتی روانی را بررسی کنند و باورها و رفتارهای خود را به چالش بکشند. با گذشت زمان، جلسات کوچینگ به مکانی برای خودنمایی تبدیل می شود . این کار درونی به رهبران اجازه می دهد تا محرک ها و محرک های خود را بهتر درک کنند.
 • تنظیم عاطفی
  در مواقع بحران، کارکنان برای اطمینان خاطر و راهنمایی به رهبران نگاه می کنند. به همین دلیل است که مدیران مؤثر در تنظیم عاطفی استاد هستند. آنها می توانند حتی زمانی که احساس ترس، عصبانیت یا هر نوع احساس قوی دیگری دارند آرام بمانند. هنگامی که احساسات دشوار در یک جلسه کوچینگ به وجود می آیند، یک مربی کسب و کار تکنیک های تنظیم هیجانی را آموزش می دهد . شرکت‌کنندگان ممکن است تمرین کنند که احساسات خود را نام‌گذاری کنند یا بین احساس یک احساس و انجام عمل مکث کنند. سپس می توانند دانش به دست آمده را در موقعیت های دنیای واقعی به کار ببرند.
 • مربیان اعتماد به نفس اغلب گزارش می دهند که فرآیند مربیگری آنها را آرام تر، پرانرژی تر و با اعتماد به نفس تر می کند. در واقع، وقتی یک مربی کسب و کار با یک مربی اجرایی کار می کند تا به وضوح اهداف تجاری، مراحل اقدام و محرک های احساسی را درک کند، احساسات مطمئن به طور طبیعی ظاهر می شوند.
 • هوش عاطفی
  رهبران بزرگ می توانند یک اتاق را بخوانند و پیام خود را برای مخاطبان خاص تنظیم کنند. آنها دارای سطوح بالایی از همدلی هستند و می توانند به سرعت درک کنند که چه چیزی باعث انگیزه دیگران می شود. هوش هیجانی یک ابر قدرت اجرایی است که مربیان کسب و کار در مربیان خود پرورش می دهند. فرآیند کوچینگ مکانی امن برای بررسی سوگیری های بررسی نشده ای که مانع رهبری و رشد می شوند، ارائه می دهد.
 • خوش بینی
  رهبران موثر خوش بین هستند و پتانسیل یادگیری و پیشرفت را حتی در سخت ترین شرایط می بینند. خوش بینی می تواند به طور طبیعی به وجود بیاید، اما همچنین مهارتی است که می توان آن را از طریق مربیگری و تمرین تکنیک های رفتاری شناختی آموخت. در حالی که مربیان کسب‌وکار ممکن است بر مهارت‌های سخت مورد نیاز برای حل مشکلات فنی بیشتر شرکت تأکید کنند، آنها همچنین می‌توانند مهارت‌های نرمی را برای بازنگری مثبت چالش‌ها و شکست‌ها به مشتریان نشان دهند . در نتیجه این همکاری کوچینگ، مربیان اغلب احساس قدرت و خوش بینی بیشتری می کنند که هم برای خود و هم سازمانشان سودمند است.

مهارت های سخت

 • برنامه‌ریزی و بررسی استراتژیک
  همانطور که قبلاً گفته شد، بسیاری از مربیان کسب‌وکار یا خود در رده‌های اجرایی خدمت کرده‌اند یا از طریق برنامه‌ریزی و توسعه شرکتی چندین مدیر ارشد را مربیگری کرده‌اند. در نتیجه، این استراتژیست‌های با تجربه کسب‌وکار می‌توانند به مدیران اجرایی و تیم‌هایشان کمک کنند و یک نقشه راه با فرآیند برنامه‌ریزی استراتژیک گام به گام تهیه کنند . علاوه بر این، آنها دیدگاه خارجی ارزشمندی را در مورد برنامه هایی ارائه می دهند که اغلب می تواند با تعصبات داخلی رنگ آمیزی شود.
 • مهارت‌های تحلیلی
  داده‌ها نیروی محرکه بسیاری از شرکت‌های موفق هستند و برای جمع‌آوری و تفسیر آن به مهارت‌های منحصربه‌فردی نیاز دارند. با این حال، برخی از صاحبان کسب‌وکار و مدیران اجرایی مهارت‌های مورد نیاز برای تجزیه و تحلیل عمیق داده‌ها را کمتر نشان داده‌اند. اغلب آنها با راه‌اندازی کسب‌وکار خود یا تکیه بر مهارت‌های نرم‌تر مانند ارتباطات و تیم‌سازی در رتبه‌های بالاتری قرار گرفته‌اند.مربیان کسب و کار ماهر می توانند شکاف های یادگیری تحلیلی مشتریان خود را پر کنند و در عین حال آنها را به چالش بکشند تا از منطقه راحتی خود خارج شوند و مهارت های جدیدی کسب کنند. علاوه بر این، مربیان اجرایی با مهارت‌های تحلیلی می‌توانند به عنوان یک شبکه ایمنی برای اطمینان از اینکه داده‌ها توسط یک رهبر اجرایی اشتباه تفسیر نمی‌شوند و منجر به تصمیم‌گیری نادرست یا گام‌های اشتباه می‌شود، عمل کنند.
 • بازاریابی
  به عنوان بخشی از کار اکتشافی قبل از مربیگری، مربیان تجاری اغلب وقت خود را صرف تحقیق در مورد برند و پویایی بازار یک شرکت مشتری می کنند. در حالی که این به عنوان اطلاعات ارزشمندی در هنگام مربیگری رهبران عمل می کند، می تواند از یک چارچوب مکالمه ایمن برای کاوش فرصت های بازار مبتنی بر داده های جدید و مخاطبان هدف نیز پشتیبانی کند. قبل از انجام سرمایه گذاری های عمده در محصول و بازاریابی، مربیان اجرایی مجموعه دومی از چشمان متخصص برای بررسی و نقد سودآوری و برنامه های توسعه دارند.
 • مهارت های سخنرانی و ارائه
  همه مدیران اجرایی مجریان یا سخنرانان طبیعی نیستند. برخی ممکن است از ترس صحنه یا احساس بی کفایتی رنج ببرند که توانایی آنها در برقراری ارتباط با مخاطب را خنثی می کند . دیگران ممکن است آنقدر درون نگر باشند که فاقد جاذبه باشند. برای حل این چالش‌ها، مربیان بار دیگر منطقه امنی را برای بررسی موضوعاتی مانند سندروم فریبکار و سخنرانی متقاعدکننده ایجاد می‌کنند. مربی‌های باتجربه کسب‌وکار همچنین می‌توانند سخنرانی‌های انتقادی را مرور کنند و مهارت‌های اساسی صحبت را با مربی تمرین کنند.کسب و کار-کوچینگ-دو نفر-به-صفحه نمایش لپ تاپ نگاه می کنند

نتایج کوچینگ کسب و کار

در حالی که توسعه مهارت های سخت و نرم ضروری است، این نتایج کلی خدمات مربیگری کسب و کار است که بیشترین بازگشت سرمایه را به همراه دارد. در واقع، با توجه به موسسه کوچینگ، وابسته به دانشکده پزشکی هاروارد ، بیش از 70 درصد از دریافت کنندگان کوچینگ بهبود قابل توجهی در روابط، ارتباطات و عملکرد کاری تجربه می کنند.

در اینجا برخی از مزایای دیگری که از مربیگری مؤثر کسب و کار حاصل می شود آورده شده است:

 • رشد درآمد
  افزایش درآمدها و افزایش سهم بازار، اصلی‌ترین دلایلی است که رهبران به دنبال مربیان تجاری هستند. مربیان کسب‌وکار نه تنها می‌توانند پیچیدگی‌های یک صفحه‌گسترده مالی را بررسی کنند، بلکه می‌توانند با رهبران برای کشف و حذف باورهای محدودکننده همکاری کنند. این ترکیب می تواند منجر به رشد تصاعدی و تأثیر مستقیم بر روی خط نهایی شود.
 • انعطاف‌پذیری
  یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های یک مدیر اجرایی یا صاحب کسب‌وکار قوی این است که می‌تواند حتی از بزرگ‌ترین شکست‌ها عقب نشینی کند. به همین دلیل است که مربیان کسب‌وکار مجموعه‌ای از استراتژی‌های تاب‌آوری مانند روان‌شناسی مثبت و مفروضات منفی چالش برانگیز را آموزش می‌دهند. علاوه بر این، مربیان کسب و کار در زمان واقعی برای پشتیبانی و راهنمایی مشتری در مواقع اضطراری شرکت در دسترس هستند.
 • رهبری
  بسیاری از مربیان کسب و کار نه تنها متخصصان مربیگری آموزش دیده هستند، بلکه در خط مقدم به عنوان رهبران شرکت نیز خدمت کرده اند. در نتیجه، آنها یک شریک رهبری منحصر به فرد هستند که می توانند به عنوان آینه ای برای مدیران اجرایی در گسترش مهارت های خود عمل کنند. همچنین، هنگامی که شکاف ها و نقاط ضعف شناسایی شد، یک مربی کسب و کار می تواند به توسعه برندهای رهبری شخصی، حضور اجرایی و اعتبار کمک کند .
 • تیم سازی
  ایجاد یک تیم رهبری اجرایی بیشتر هنر است تا علم. اول، شناسایی حفره‌هایی در یک سازمان است که باید پر شوند تا بتوان توسعه را افزایش داد. دوم، و مهمتر از آن، گرد هم آوردن ترکیب درستی از افرادی است که به یکدیگر احترام می گذارند، به چالش می کشند، و یکدیگر را تکمیل می کنند. مربیان کسب و کار می توانند در مورد هر دو موضوع مشاوره ارائه دهند و حتی با مدیران اجرایی آینده نگر برای تعیین تناسب و مهارت ملاقات کنند. علاوه بر این، دامنه یک مربی کسب و کار را می توان به برنامه ریزی جانشین پروری و جذب و حفظ استعدادهای برتر گسترش داد.

آیا کوچینگ کسب و کار “باید” است؟

ممکن است به نظر بیهوده باشد، اما نشان داده شده است که مربیگری کسب و کار به معنای تفاوت بین موفقیت و شکست برای کارآفرینان نوپا، صاحبان مشاغل و رهبران شرکت است. حتی کهنه‌کاران باتجربه از ورودی‌های بی‌طرفانه و غیرسیاسی مربیان کسب‌وکار قدردانی می‌کنند. اما در حقیقت، صرف نظر از تجربه، هیچ رهبر به طور طبیعی توانایی رسیدگی به خواسته‌های تجاری دنیای چند رشته‌ای را ندارد. همه رهبران برای رشد به سطح بعدی نیاز به حمایت دارند و یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن این حمایت استفاده از یک مربی تجاری است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 − دو =