تجزیه و تحلیل استخدام: از داده ها برای بهبود کیفیت استخدام خود استفاده کنید


افرادی که یک سازمان را تشکیل می دهند، شاید مهم ترین عامل در موفقیت آن باشند. هر روز، پرسنل یک شرکت تصمیمات و اقدامات بی شماری می گیرند که به تعیین اینکه آیا یک کسب و کار رشد می کند یا مشکل دارد، کمک می کند.

به همین دلیل، تصمیمات استخدام برای کسب و کارها برای درست شدن بسیار مهم است. هنگامی که یک کاندیدای با کیفیت بالا را برای یک موقعیت انتخاب می کنید، به این معنی است که آنها پتانسیل افزایش موفقیت و اثربخشی سازمان را به طور کلی دارند.

یکی از راه هایی که شرکت های مدرن فرآیند استخدام خود را کارآمدتر و موثرتر می کنند، استفاده از تجزیه و تحلیل استخدام است.

تجزیه و تحلیل استخدام چیست و چگونه می تواند برای فرآیند استخدام شما مفید باشد؟ چگونه می توانید از داده ها برای بهبود کیفیت استخدام خود استفاده کنید؟

تجزیه و تحلیل استخدام چیست؟

تجزیه و تحلیل استخدام، استفاده از تجزیه و تحلیل داده های بزرگ در فرآیند استخدام است. به تیم استخدام شما اجازه می دهد تا استراتژی خود را بر اساس داده های جمع آوری شده اندازه گیری و تنظیم کند، تجزیه و تحلیل استخدام می تواند به شما کمک کند تا تصمیمات استخدامی بهتر و کارآمدتری بگیرید.

این نوع نرم افزار می تواند به شناسایی الگوهایی که در داده های استخدام شما ظاهر می شوند کمک کند. به عنوان مثال، نرم افزار تحلیلی شما ممکن است متوجه شود که افراد جدید معمولاً تنها پس از دو ماه سازمان را ترک می کنند. این می‌تواند به مشکلاتی در فرآیند پذیرش، انتخاب نامزد یا شرح شغل اشاره کند.

بررسی تجزیه و تحلیل استخدام

همانطور که ممکن است تصور کنید، این تجزیه و تحلیل داده ها می تواند فرآیند استخدام شما را کاملا متحول کند. هزاران سؤال اساسی وجود دارد که می توان با تجزیه و تحلیل استخدام به آنها پاسخ داد، از جمله:

  • چه کانال هایی بهترین نامزدها را تولید می کنند؟
  • بهترین نامزدهای من چه شباهتی دارند؟
  • هزینه کل استخدام برای یک موقعیت جدید چقدر است؟
  • در چه مرحله ای از فرآیند استخدام، اکثر افراد آینده نگر ترک تحصیل می کنند؟

تجزیه و تحلیل استخدام می تواند داده ها را از منابع مختلف استخراج کند. معمولاً سیستم های مدیریت ارتباط با مشتری (CRM)، سیستم های ردیابی متقاضی (ATS) و سیستم های اطلاعات منابع انسانی (HRIS) به عنوان منابع داده استفاده می شوند. علاوه بر این، این نرم افزار می تواند از اطلاعات حاصل از نظرسنجی های رضایت، داده های پلت فرم تبلیغات شغلی و داده های برند استفاده کند.

روش دیگری که تیم‌های استخدام از فناوری برای بهبود فرآیند استخدام خود استفاده می‌کنند، استفاده از نرم‌افزاری است که به تسهیل جذب نابینا کمک می‌کند. ابزارهای استخدام کور که به عنوان استخدام ناشناس نیز شناخته می شوند ، می توانند به جلوگیری از تعصب ناخودآگاه و بهبود کارایی کمک کنند.

چگونه داده ها می توانند فرآیند استخدام شما را بهبود بخشند؟

تلاش های شما برای استخدام می تواند به طور قابل توجهی با تجزیه و تحلیل استخدام بهبود یابد. با اتخاذ تصمیمات استخدامی مبتنی بر داده، می توانید فرآیند استخدام خود را رقابتی نگه دارید، تصمیمات استخدامی بهتری بگیرید و به موفقیت و رشد سازمان خود در بلندمدت کمک کنید.

اتخاذ تصمیمات مبتنی بر داده

هنگامی که از تجزیه و تحلیل استخدام استفاده می کنید، داده های کارکنان موجود و نامزدهای احتمالی را ردیابی، اندازه گیری و تجزیه و تحلیل می کنید. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه جمع آوری و بررسی دقیق این داده ها می تواند روند استخدام شما را بهبود بخشد.

1. کیفیت استخدام خود را بهبود بخشید

شاید یکی از قانع‌کننده‌ترین دلایلی که ممکن است یک سازمان بخواهد از تجزیه و تحلیل استخدام در فرآیند استخدام خود استفاده کند این است که می‌تواند کیفیت استخدام شما را بهبود بخشد. این روش‌ها به شما این امکان را می‌دهند که نامزدهای برتر برای هر موقعیت مشخص را بهتر شناسایی کنید، مهارت‌ها و ویژگی‌هایی را که بهترین استخدام‌کنندگان شما با یکدیگر به اشتراک می‌گذارند کشف کنید، و داده‌هایی را برای کمک به تصمیم‌گیری بهتر و کارآمدتر در آینده جمع‌آوری کنید.

این بدان معناست که وقتی شما نقش های باز در سازمان خود دارید، به طور فزاینده ای قادر خواهید بود نامزد مناسب را با موقعیت مناسب مطابقت دهید. این می تواند به کاهش گردش مالی، بهبود روحیه کارکنان، افزایش بهره وری و ایجاد یک فرهنگ شرکت سالم و مثبت کمک کند.

2. پیگیری عملکرد

همچنین می توانید عملکرد خود را با شاخص های KPI استخدام و استانداردهای صنعت مقایسه کنید. این بدان معنی است که تیم استخدام شما می تواند در طول زمان کارآمدتر شود زیرا می تواند گردش کار خود را بهینه کند و مناطقی را پیدا کند که در آن می توان پیشرفت ها را انجام داد.

3. افزایش کارایی

استخدام نامزد مناسب برای یک موقعیت می تواند بسیار وقت گیر باشد. همانطور که گفته شد، این احتمال وجود دارد که ناکارآمدی ها و تنگناها در فرآیند استخدام شما بدون استفاده از تجزیه و تحلیل استخدام دشوار باشد.

این فقط به این معنی نیست که می‌توانید سریع‌تر و با گردش کار روان‌تر، نامزد مناسب را پیدا کنید، بلکه به این معنی است که استخدام هر کارمند جدید هزینه کمتری خواهد داشت.

4. امکان پیش بینی های آینده

اگر فقط زمانی شروع به جستجوی نامزدهای جدید می کنید که یک کارمند فعلی اخطار خود را می دهد یا ترفیع دریافت می کند، به این معنی است که شما مانند بسیاری از سازمان های فعال تر دیگر از مزیت رقابتی برخوردار نیستید. در حالی که پیش‌بینی آینده می‌تواند چالش برانگیز باشد، می‌توانید از تجزیه و تحلیل استخدام برای کمک به پیش‌بینی شکاف‌هایی که در مهارت‌ها و استعدادهای سازمانی ظاهر می‌شوند، استفاده کنید.

به طور مشابه، این نوع تجزیه و تحلیل داده ها می تواند به شما در ایجاد یک برنامه برای سال آینده یا پنج سال آینده در رابطه با هزینه هر استخدام، زمان استخدام، تعداد دفعات استخدام و بودجه کلی برای فرآیند استخدام کمک کند.

5. بهبود تنوع

بسیاری از دپارتمان‌های منابع انسانی بر روی بهبود تنوع در سازمان خود متمرکز هستند و متعهد به بهبود تنوع هستند. در حالی که انجام این کار می تواند چالش های منحصر به فردی را برای شرکت ها ایجاد کند، تجزیه و تحلیل استخدام می تواند به آنها کمک کند تا به اهداف تنوع خود برسند.

جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های استخدام می‌تواند به تیم‌های استخدام‌کننده اجازه دهد تا ابتکارات تنوع خود را پیگیری کنند و شناسایی کنند که در کجا می‌توان تغییرات ایجاد کرد تا نتایج مطلوب‌تری ایجاد کرد.

روش های متعددی وجود دارد که می توان از آنالیز برای کمک به تیم شما استفاده کرد تا اطمینان حاصل کند که سازمان به اندازه کافی متنوع است. به عنوان مثال می توانید هر مرحله از قیف استخدام را با یک گزارش جمعیتی کامل بررسی کنید.

افزایش تنوع نسلی در محل کار تمرکز قابل توجهی برای بسیاری از تیم های استخدام و بخش های منابع انسانی است. در این راهنما می توانید درباره نحوه مقابله با سوگیری سنی بیشتر بیاموزید .

6. بهینه سازی هزینه های استخدام

همه ما می دانیم که فرآیند استخدام ارزان نیست، اما زمانی که استخدام مناسبی برای یک موقعیت آزاد پیدا کنید، ارزش هزینه را دارد. وقتی بتوانید تصمیمات استخدامی آگاهانه بگیرید، نامزدهایی که انتخاب می‌کنید برای این نقش مناسب هستند، مدتی در سازمان خواهند ماند و به فرهنگ شرکت کمک می‌کنند.

 

هرچه فرآیند استخدام شما موثرتر باشد، کمتر باید برای بودجه استخدام خود هزینه کنید. از طریق تجزیه و تحلیل داده ها، همچنین می توانید ببینید که کدام کانال ها کاندیداهای با کیفیت را تولید می کنند و کدام یک برای سازمان شما مفید نبوده اند.

همانطور که ممکن است تصور کنید، این بدان معنی است که می توانید منابع خود را در مولدترین جهت برای سازمان خود تخصیص دهید. تیم استخدام شما هنگام پر کردن موقعیت‌های باز در شرکت می‌تواند هوشمندانه‌تر کار کند، نه سخت‌تر، به این معنی که می‌توانید هزینه‌های فرآیند استخدام را در طول زمان کاهش دهید.

چگونه داده ها می توانند کیفیت استخدام شما را بهبود بخشند؟

در حالی که کیفیت استخدام ممکن است یک معیار تا حدودی ذهنی به نظر برسد، تجزیه و تحلیل استخدام می‌تواند به تعیین دقیق میزان ارزشی که استخدام‌های جدید به سازمان شما اضافه می‌کنند کمک کند. معیار اصلی برای اینکه یک استخدام به عنوان یک استخدام باکیفیت در نظر گرفته شود این است که آنها در حین کار در برند شما ارزش بیشتری نسبت به هزینه جذب و استخدام آنها ایجاد می کنند.

این معیار اغلب برای تعیین میزان موفقیت یک استخدام جدید در نقش خود در شرکت استفاده می شود. با این حال، تیم‌های استخدام می‌توانند از این معیار برای بررسی موفقیت کلی استخدام نیز استفاده کنند.

اگر فقط به کیفیت استخدام به صورت فردی نگاه می کنید، اطلاعات ارزشمندی را که می تواند به بهبود فرآیند استخدام و کیفیت استخدام در سطح سازمانی کمک کند، از دست می دهید. وقتی کیفیت استخدام را در مقیاس بزرگتر تجزیه و تحلیل می کنید، متوجه خواهید شد که الگوهایی ظاهر می شوند که می توانید از آنها برای بهبود بیشتر فرآیند استخدام خود استفاده کنید.

پیگیری کیفیت استخدام

از طریق تجزیه و تحلیل استخدام، می توانید پیگیری کنید که چه تعداد از استخدام کنندگان شما دارای عملکرد برتر هستند، چه مدت استخدام های جدید معمولاً در سازمان می مانند و موارد دیگر.

تجزیه و تحلیل استخدام می تواند داده های تاریخی را در مورد نامزدهای شما و معیارهای استخدام شما جمع آوری کند. این فقط به این معنی نیست که وقتی کاندیدای مناسب به شما مراجعه می‌کنند بهتر می‌توانید شناسایی کنید، بلکه به این معنی است که برای انتقال به یک استراتژی استخدام پیشگیرانه مجهزتر خواهید بود.

یکی از جنبه های حیاتی داشتن یک استراتژی استخدام فعال، درک تفاوت بین نامزدهای فعال و غیرفعال است. این مقاله به بررسی چیزهایی می پردازد که باید در مورد این انواع مختلف کارمندان آینده نگر بدانید.

بهترین روش ها برای استفاده از تجزیه و تحلیل استخدام

هر زمان که در حال جمع‌آوری داده‌ها برای سازمان خود هستید، عملاً تعداد نامحدودی از راه‌ها وجود دارد که می‌توانید اطلاعات را سازماندهی و تجزیه و تحلیل کنید. بیایید نگاهی به برخی از بهترین شیوه ها برای استفاده از تجزیه و تحلیل استخدام بیاندازیم.

بهترین روش های تجزیه و تحلیل استخدام

1. داده های مناسب را جمع آوری کنید

درک اهداف خود در استفاده از تجزیه و تحلیل استخدام می تواند به شما کمک کند مفیدترین داده ها را برای جمع آوری در این فرآیند مشخص کنید. جمع‌آوری داده‌ها هر چه بازه زمانی طولانی‌تری داشته باشید مفیدتر می‌شود – هرچه اطلاعات بیشتری برای تجزیه و تحلیل داشته باشید، بیشتر می‌توانید روندهای پایدار را شناسایی کنید.

2. معیارهای خود را انتخاب کنید

برخی از معیارهای استخدام توسط سازمان‌هایی که از تجزیه و تحلیل استخدام استفاده می‌کنند، شامل هزینه به ازای هر استخدام، زمان برای استخدام و نرخ نگهداری است. شرکت‌ها همچنین ممکن است کیفیت استخدام، کیفیت نامزد، نرخ تکمیل درخواست و موارد دیگر را ردیابی کنند.

3. آن را تجسم کنید

یکی دیگر از چالش های داخلی با تجزیه و تحلیل استخدام، درک همه داده هایی است که جمع آوری می کنید. در حالی که ردیابی داده ها و معیارهای مناسب بسیار خوب است، اما تلاش برای درک اینکه همه این اعداد برای فرآیند استخدام شما چه معنایی دارند می تواند رک و پوست کنده باشد.

یکی از ارزشمندترین کارهایی که در این مرحله می توانید انجام دهید، استفاده از ابزارهای تجسم برای درک بهتر اطلاعات و الگوهای پنهان در داده های خود است.

تجسم می تواند به شما در شناسایی فرصت های آسان برای بهبود فرآیند استخدام و همچنین شناسایی روندها کمک کند.

4. با داده های خود برای آینده برنامه ریزی کنید

توانایی برنامه ریزی برای آینده می تواند به سازمان شما برتری دهد. اگر نتوانید پیش‌بینی‌هایی مبتنی بر داده‌های مربوط به آینده انجام دهید، در موقعیتی قرار می‌گیرید که همیشه واکنش‌پذیر باشید تا فعال.

با تجزیه و تحلیل پیش‌بینی‌کننده، می‌توانید ارزیابی دقیقی از میزان پولی که برای استخدام یک نامزد جدید نیاز دارید، چقدر زمان برای ایفای یک نقش خاص طول می‌کشد، منابعی که در طول تاریخ دارای بالاترین کیفیت نامزدها بوده‌اند و موارد دیگر انجام دهید.

5. محدودیت های تجزیه و تحلیل استخدام را بشناسید

در حالی که تجزیه و تحلیل استخدام می تواند یک ابزار انقلابی در فرآیند استخدام شما باشد، لازم است بدانید که این فناوری محدودیت های خود را دارد. همیشه عوامل کمی کمتری وجود خواهند داشت که بر بازار کار تأثیر می‌گذارند که ممکن است نتوانید با نگاه کردن به داده‌ها به آن‌ها پی ببرید. به همین دلیل، به جای تکیه بر این فناوری به عنوان یک استراتژی فراگیر، مهم است که تجزیه و تحلیل داده ها را در یک فرآیند استخدام بزرگتر بگنجانیم.

6. فرآیند استخدام خود را بهینه کنید

هنگامی که داده های کافی برای مشاهده روندهای فرآیند استخدام خود را جمع آوری کردید، گام بعدی استفاده از آن داده ها و تجزیه و تحلیل برای بهینه سازی استراتژی استخدام خود است.

به عنوان مثال، تجزیه و تحلیل شما ممکن است به شما کمک کند تا متوجه شوید که نرخ گردش مالی شما بالاتر از حد مطلوب است. در حالی که تجزیه و تحلیل استخدام می تواند به شما در شناسایی این مشکل کمک کند، شما باید گام های عملی برای حل مشکل بردارید. یکی از بهترین چیزها در مورد استفاده از داده ها در فرآیند استخدام این است که می توانید از این ابزارها برای به دست آوردن نتایج قابل اندازه گیری در مورد اینکه آیا اقداماتی که انجام می دهید باعث بهبود استخدام در سازمان شما می شود استفاده کنید.

با جمع‌آوری بینش‌های عملی از داده‌های استخدام خود، می‌توانید تلاش‌های استخدام خود را با ایجاد تغییرات معنادار بهینه کنید.

7. کمی دیدگاه داشته باشید

همانطور که به جمع‌آوری و تجزیه و تحلیل داده‌های استخدام در طول زمان ادامه می‌دهید، برای درک دیدگاه بزرگ‌تری از فرآیند استخدام خود، کوچک‌نمایی ضروری است. وقتی روی پر کردن موقعیت‌های باز خاص یا موقعیت‌هایی که پیش‌بینی می‌کنید در آینده نزدیک باید پر شوند، تمرکز می‌کنید، می‌توانید دید تونلی را داشته باشید.

تیم استخدام شما می تواند به طور قابل توجهی از تجزیه و تحلیل طولانی مدت بهره مند شود. این به معنای ردیابی پیشرفت ماه به ماه و سال به سال است. سپس می توانید از این اطلاعات برای مقایسه پیشرفت خود با استانداردهای صنعت و اهداف سازمانی و استخدامی خود استفاده کنید.

آیا سازمان شما از تجزیه و تحلیل استخدام برای بهبود کیفیت استخدام شما استفاده می کند؟ آیا چیزی در مورد اینکه چگونه داده ها می توانند فرآیند استخدام را موثرتر و کارآمدتر کنند، نادیده گرفته ایم؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! خوشحال می شویم در صورت لزوم در مورد موضوع بیشتر بحث کنیم!

بدون نظر

پاسخ دهید

دو × 1 =