تفاوت بین استخدام فعال و واکنشی


در فوریه 2022، هم فرصت‌های شغلی و هم استعفاها به بالاترین حد خود نزدیک شدند ، در حالی که میزان اخراج‌ها از پایین‌ترین حد تاریخی دور نبود. این پدیده «استعفای بزرگ» نامیده می‌شود، و کارکنان احساس می‌کنند که می‌توانند موقعیت فعلی خود را برای فرصتی بهتر در جای دیگر ترک کنند.

با توجه به اینکه بازار کار هنوز به عنوان یک “بازار کارمند” شناخته می شود، ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توانید استراتژی های استخدام خود را برای جذب و حفظ بهترین استعدادها تغییر دهید.

یکی از روش هایی که ممکن است در نظر داشته باشید این است که فرآیند استخدام خود را به جای واکنشی، فعالانه تبدیل کنید. با استخدام فعال، شما دائماً در حال ایجاد مجموعه ای از نامزدهای واجد شرایط هستید که می توانید در صورت داشتن یک موقعیت باز با آنها تماس بگیرید. از سوی دیگر، استخدام واکنشی جایی است که شما فقط جستجو را برای پر کردن یک نقش در همان زمان شروع می‌کنید.

درک تفاوت‌های بین استخدام فعال و واکنشی می‌تواند تأثیر قابل‌توجهی بر کیفیت استعدادهایی که جذب می‌کنید و همچنین حفظ کارکنان شما داشته باشد.

استخدام فعال چیست؟

هنگامی که سازمان شما درگیر استخدام فعال است، به این معنی است که شما استراتژی استخدام خود را بر اساس پیش بینی و آماده شدن برای تغییر قرار می دهید تا اینکه نسبت به تغییر واکنش نشان دهید. برای انجام این کار، استخدام فعال مستلزم این است که به طور مداوم بازار را زیر نظر داشته باشید و از قبل برنامه ریزی کنید.

استخدام فعال

تغییرات کارکنان بخشی اجتناب ناپذیر از هر کسب و کاری است. هنگامی که یک رویکرد پیشگیرانه برای استخدام انتخاب می کنید، برای مقابله با گردش مالی مجهزتر هستید. علاوه بر این، هنگامی که می خواهید اطمینان حاصل کنید که همیشه یک جریان ثابت از نامزدها دارید، استراتژی های استخدام فعال مانند فعال بودن در جامعه استعدادها و بازاریابی برند می تواند تفاوت بزرگی ایجاد کند.

استخدام پیشگیرانه فقط به این معنا نیست که می‌توانید در زمان مناسب جایگزینی کارکنان را کمتر استرس‌زا کنید. همچنین به این معنی است که احتمال به دست آوردن بهترین و درخشان ترین استعدادها بیشتر است.

Reactive Recruiting چیست؟

بسیاری از شرکت‌ها روش استخدام واکنشی دارند. این بدان معناست که آنها تنها زمانی درگیر فرآیند استخدام می شوند که به طور فعال برای کارمندان جدید جستجو می کنند. اگر سازمان شما از روش استخدام واکنشی استفاده می کند، می تواند به این معنی باشد که استخدام کننده شما برای یافتن نامزدهای مناسب در جدول زمانی فوری تلاش می کند.

در بسیاری از شرکت ها، یک موقعیت خالی ظاهر می شود زیرا یک کارمند شرکت را ترک می کند یا یک بخش در حال گسترش است. هنگامی که این اتفاق می افتد، فرصت شغلی در کانال های مختلف پست می شود. این باعث می شود که تیم استخدام کننده درخواست ها را به یکباره دریافت کند که باید بررسی شوند. سپس، استخدام کنندگان فرآیند مصاحبه را با لیست کوتاهی از نامزدها آغاز می کنند.

استخدام واکنشی

از آنجایی که یک جای خالی فعال وجود دارد، تیم استخدام تحت فشار زیادی برای استخدام نامزدی از مجموعه افرادی است که اتفاقاً برای پست خود درخواست داده اند. همانطور که ممکن است تصور کنید، این می‌تواند به این معنا باشد که استخدام‌کنندگان مجبور می‌شوند یک کاندیدای ایده‌آل را انتخاب کنند یا اینکه یک موقعیت برای مدت طولانی‌تر از حد مطلوب خالی بماند، زیرا تیم استخدام‌کننده در تلاش برای یافتن فردی مناسب برای این نقش است.

مزایای استخدام فعال چیست؟

فهرست طولانی دلایلی وجود دارد که ممکن است سازمان شما بخواهد به جای استخدام واکنشی، درگیر استخدام فعال باشد.

 یکی از مزایای اصلی این است که از نتیجه استخدام نامزد اشتباه برای یک موقعیت جلوگیری می کند، فقط به این دلیل که شما باید آن نقش را پر کنید. از سوی دیگر، وقتی خیلی سریع تصمیم استخدام می‌گیرید، می‌تواند به این معنی باشد که نرخ گردش مالی بالاتری در شرکت خود دارید زیرا کارمند یا مدیریت از این کار ناراضی هستند.

 هنگامی که شما درگیر استخدام فعال می شوید، به تیم های استخدام کننده و نامزدهای احتمالی زمان بیشتری برای آشنایی با یکدیگر می دهد. این بدان معناست که استخدام‌کنندگان شما می‌توانند با نگرش آرام‌تری به هر نامزدی نزدیک شوند و تعیین کنند که آیا برای این نقش و به طور کلی شرکت مناسب هستند یا خیر.

 همچنین به این معنی است که نامزدها می توانند زمان بیشتری برای تعیین اینکه آیا می خواهند مسئولیت نقشی را که برای آن درخواست کرده اند بر عهده بگیرند یا نه، داشته باشند. وقتی کاندیداها زمان و فضای لازم برای تصمیم گیری آگاهانه در مورد یک موقعیت را دارند، می تواند به این معنی باشد که شما کارمندان شادتری دارید که مدت بیشتری در آنجا باقی می مانند.

استخدام فعالانه شرکت

 یکی دیگر از مزایای استخدام پیشگیرانه این است که می تواند به شما در صرفه جویی در زمان در زمانی که نیاز به ایفای نقش در سازمان خود دارید کمک کند. به جای اینکه فقط بر اساس نیاز خود استخدام کنید، تیم استخدامی شما در تمام طول سال برای ایجاد فهرستی از نامزدهای از پیش تعیین شده و بررسی شده که مخزن استعداد شما را تشکیل می دهند، کار خواهند کرد.

هنگامی که در شرکت خود افتتاحیه دارید، نیازی نیست که برای طراحی شرح شغل، انتشار آنها در همه محبوب ترین سایت های فهرست مشاغل و بررسی انبوهی از رزومه ها در مدت زمان کوتاهی وقت بگذارید. در عوض، می‌توانید فهرست نامزدهای خود را بررسی کنید و با افرادی که می‌خواهید برای آن موقعیت مصاحبه کنید تماس بگیرید.

 استخدام فعال همچنین می تواند به شما کمک کند تا بازار را بهتر درک کنید. استخدام پیشگیرانه به تیم استخدام کننده شما اجازه می دهد تا در مورد استعدادها در رشته شما با بهترین ها تماس برقرار کند. می‌توانید از استراتژی‌های بازاریابی مانند خبرنامه، کمپین‌های ایمیل، کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر برای ایجاد یک جامعه استعدادی استفاده کنید که می‌توانید زمانی که موقعیت جدیدی در سازمان شما باز می‌شود، با آن تماس بگیرید.

چه از یک روش فعال یا واکنشی برای استخدام نامزدهای جدید برای سازمان خود استفاده کنید، ضروری است که درک روشنی از “سفر نامزد” در فرآیند خود داشته باشید. این پست اخیر به نقشه سفر نامزد و اینکه چرا سازمان شما باید یک نقشه داشته باشد می پردازد.

معایب استخدام واکنشی چیست؟

همانطور که ممکن است تصور کنید، داشتن یک استراتژی استخدام واکنشی دارای معایبی است.

برای مثال، استخدام واکنشی بسیار زمان‌برتر از استخدام فعال است. این ممکن است غیر منطقی به نظر برسد زیرا استخدام فعال یک فعالیت در تمام طول سال است، در حالی که استخدام واکنشی چیزی است که شما فقط در صورت نیاز در آن شرکت می کنید.

با این حال، تیم استخدام شما احتمالاً هر بار که نیاز به پر کردن یک موقعیت دارید، باید از صفر شروع کند، نه اینکه فعال باشید. به طور کلی، فرآیند استخدام معمولاً شش تا دوازده هفته از ارسال شغل آنلاین تا ارائه موقعیت به یک نامزد طول می کشد.

اگر در این مدت موقعیت شغلی پر نشده باشد، این می تواند به طور جدی برای کسب و کار شما پرهزینه باشد. حتی ممکن است متوجه شوید که باید کارکنان قراردادی را برای پر کردن آن استخدام کنید، در حالی که به دنبال نامزد ایده‌آل برای ایفای این نقش هستید.

استخدام واکنشی شرکت

به دلیل هزینه های شرکت شما، تیم استخدام کننده شما ممکن است فشار زیادی را برای پر کردن موقعیت فورا احساس کند. با این حال، آنها نمی توانند منتظر بمانند تا فرد مناسبی رزومه خود را ارسال کند، بنابراین باید از بین افرادی که اتفاقاً به پست آنها پاسخ دادند، انتخاب کنند.

با این حال، واقعیت این است که انتخاب یک کاندیدای ایده‌آل برای یک نقش می‌تواند برای سازمان شما بسیار پرهزینه باشد. طبق برخی آمار، هزینه متوسط ​​یک تصمیم استخدام ضعیف تقریباً 15000 دلار است.

استخدام واکنشی به سازمان شما زمان و فضای لازم را برای تصمیم گیری که همه احساس خوبی نسبت به آن دارند، نمی دهد. اگر در مورد استخدام از یک استراتژی واکنشی استفاده می‌کنید، مطمئناً یاد گرفته‌اید که گاهی اوقات با استخر نامزدها خوش شانس می‌شوید، و در بعضی مواقع احساس می‌کنید که فقط به نی‌ها چنگ می‌زنید.

از چه استراتژی هایی باید به عنوان بخشی از استخدام فعال استفاده کنید؟

با داشتن یک زمین بازی رقابتی در دنیای جذب استعداد، مهم است که در هنگام استخدام پیشتاز باشید. در اینجا چند استراتژی وجود دارد که می توانید به عنوان بخشی از فرآیند استخدام فعال خود از آنها استفاده کنید.

استراتژی های استخدام پیشگیرانه

1. حضور دیجیتالی خود را افزایش دهید

تقویت حضور آنلاین شما یک جنبه حیاتی برای تبدیل فرآیند استخدام شما به یک روش فعال به جای روش واکنشی است. شما می خواهید انواع نامزدهایی را که ایده آل می بینید، بتوانید به راحتی برند خود را پیدا کنید.

ایجاد یک استراتژی محتوا را در نظر بگیرید تا مطمئن شوید که در بین استعدادهای ایده آل خود به نام آشنا تبدیل می شوید. انجام این کار به کاندیداها این امکان را می دهد که متوجه شوند که شما در صنعت پیشرو هستید و این احتمال را افزایش می دهد که در صورت ایجاد فرصت، مشتاقانه به سازمان شما بپیوندند.

2. بر برندسازی کارفرمای خود تمرکز کنید

مهم است که به دقت راه‌اندازی کنید و روشی را ایجاد کنید که دیدگاه، اخلاق، مأموریت و فرهنگ شما در سایت شما و سایر مکان‌های آنلاین نمایش داده شود. این بخش مهمی از هویت برند شماست و می‌تواند به معنای تفاوت بین یافتن نامزد ایده‌آل و رضایت برای کسی باشد که به نظر نمی‌رسد برای این نقش مناسب باشد.

3. یک استخر استعداد بسازید

هر زمان که نامزدی را پیدا کردید که می‌تواند برای شرکت شما مناسب باشد، باید اطلاعات او را ثبت و بایگانی کنید تا بتوانید در آینده با آن تماس بگیرید. استخدام پیشگیرانه به این معنی است که شما همیشه چشمان خود را به روی نامزدهای احتمالی باز دارید، حتی زمانی که فعالانه به دنبال استخدام کسی نیستید.

هرچه مخزن استعداد شما بزرگتر باشد، کمتر باید به استراتژی های واکنشی مانند انتخاب یک نامزد از برنامه های منتج از یک آگهی شغلی تکیه کنید.

4. تمرکز بر بازاریابی استخدام

بخش مهمی از استراتژی استخدام شما داشتن یک صفحه شغلی جذاب است که به راحتی از صفحه اصلی شما پیدا می شود. می توانید از این صفحه به عنوان فرصتی برای به اشتراک گذاشتن ارزش ها و فرهنگ برند خود با افرادی که ممکن است علاقه مند به کار برای سازمان شما باشند استفاده کنید.

همچنین می توانید استراتژی هایی برای تشویق کارمندان فعلی خود ایجاد کنید تا تجربیات خود را با شرکت در سایت هایی مانند LinkedIn و Glassdoor به اشتراک بگذارند.

اگر به فکر انتقال به یک فرآیند استخدام فعال از یک فرآیند واکنشی هستید، همچنین می خواهید تفاوت بین نامزدهای غیرفعال و فعال را بیاموزید. برای کسب اطلاعات بیشتر این مقاله را بررسی کنید .

5. یک تجربه کاندیدایی با کیفیت بالا ایجاد کنید

هنگامی که درگیر استخدام فعال هستید، می خواهید تا حد امکان افراد زیادی را تشویق کنید تا اطلاعات خود را با برند شما به اشتراک بگذارند. از آنجایی که شما زمان زیادی برای مرتب کردن رزومه ها و برنامه ها با یک استراتژی فعال دارید، می توانید روی ایجاد یک تجربه مثبت نامزد تمرکز کنید.

این فقط می تواند به معنای درخواست اطلاعات ضروری در فرآیند درخواست فعال شما باشد. نامزدهای برتر رشته شما احتمالاً افراد پرمشغله ای هستند، به این معنی که ممکن است از پر کردن درخواستی که یک ساعت یا بیشتر از آنها نیاز دارد منصرف شوند.

وقتی در مورد استخدام فعال هستید، لازم نیست همه جزئیات کوچک را از نامزدهای احتمالی جمع آوری کنید. در عوض، می توانید اطلاعات اولیه ای را بخواهید که به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه کسی را می خواهید در استخر استعدادهای در حال گسترش خود نگه دارید.

ارائه یک تجربه مثبت برای نامزد ضروری است، چه در نهایت کارمند خاصی را استخدام کنید یا نه. می‌توانید در این پست اخیر درباره استراتژی‌های مؤثر برای ایجاد یک تجربه مثبت نامزد اطلاعات بیشتری کسب کنید .

6. برای درگیر نگه داشتن نامزدها کار کنید

در حالی که ایجاد یک استخر با کیفیت بالا که بتوانید در مواقع نیاز از آن استفاده کنید عالی است، انجام کار برای درگیر نگه داشتن این نامزدها ضروری است. در غیر این صورت، با دور شدن افراد و از دست دادن ارتباط با سازمان شما، می توانید مزایای داشتن این استخر را از دست بدهید.

شما می خواهید نامزدهای خود را در مورد نقش های شرکت به روز نگه دارید و محتوای با کیفیت بالا را به صورت دوره ای برای آنها ارسال کنید.

7. سؤالات مصاحبه را عمداً انتخاب کنید

هنگامی که زمان مصاحبه با نامزدهای استعداد خود فرا می رسد، می خواهید سوالات هدفمندی را در فرآیند مصاحبه بگنجانید. مصاحبه به طور بالقوه بخشی از فرآیند استخدام است که در آن نامزدها اولین برداشت عمده خود را از نام تجاری دریافت می کنند، بنابراین ارزش آن را دارد که برای ارائه یک تجربه مثبت وقت بگذارید.

ممکن است بپرسید سوالاتی بپرسید که احساس شخصی و گرمی بیشتری داشته باشند تا اینکه صرفاً کاری معمولی باشد. سوالاتی در مورد اینکه چه چیزی یک شغل را برای نامزد انجام می‌دهد یا اینکه چگونه احساس می‌کند می‌تواند به شرکت کمک کند، می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا احساس ارتباط شخصی بیشتری با این نقش داشته باشند.

آیا شرکت شما در حال بررسی انتقال به روش استخدام فعال تر است؟ آیا در مورد این فرآیند یا مزایای اتخاذ یک رویکرد فعالانه برای استخدام کارمندان جدید سؤالی دارید؟ اگر بله، لطفاً نظر خود را در زیر بنویسید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! ما دوست داریم به شما کمک کنیم در مورد استراتژی های استخدام فعال و اینکه چرا آنها می توانند به سازمان شما کمک کنند تا در طول زمان رشد کند و رشد کند.

بدون نظر

پاسخ دهید

هفده − پنج =