فهرستی از استراتژی‌های استخدام نامزد برای بهبود استخدام شما


یکی از بزرگترین چالش های پیش روی هر کسب و کاری، استخدام است. شما باید کارمندان خوب، وفادار، ماهر و موثر را استخدام کنید، اما هر کسب و کار دیگری که وجود دارد نیز همینطور است. شما نه تنها با مشاغلی که در جایگاه خود قرار دارند، بلکه با مشاغلی که نقش های مشابهی در نمودار سازمانی خود دارند رقابت می کنید. یک توسعه‌دهنده IT با استعداد، یک فروشنده ماهر، یا یک مدیر مؤثر سازمان‌ها را انتخاب می‌کنند.

چگونه می توانید کسب و کار خود را به جایی تبدیل کنید که می خواهند برای آن کار کنند؟ این تا حدی به پاداش و مزایای شما، تا حدی به شهرت برند و کاری که انجام می‌دهید و تا حدی به میزان مؤثر بودن استراتژی‌های استخدام شما بستگی دارد.

استراتژی‌های استخدام برنامه‌های عملی هستند، روش‌هایی که می‌توانید برای جذب نامزدهای باکیفیت، فیلتر کردن محصول و استخدام بهترین نامزد ممکن برای ایفای آن نقش استفاده کنید. این استراتژی‌ها می‌توانند از ساده تا پیچیده متغیر باشند، بنابراین ما امروز می‌خواهیم تا جایی که می‌توانیم در اینجا به آنها بپردازیم.

بیایید شروع کنیم!

معیارها و نظارت را ایجاد کنید

از هر سیستمی که برای استخدام استفاده می کنید، چه ترکیبی از صفحات گسترده و اسناد یا یک سیستم پیشرفته ردیابی متقاضی، باید معیارهای عملکرد کلیدی را نظارت کنید. معیارها و داده ها برای تصمیم گیری خوب مهم هستند. درک کنید که چه چیزی در حال حاضر کار می کند، چه چیزی کار نمی کند، و چه چیزی می تواند بهبود یابد.

یک ATS خوب دارای مانیتورینگ متریک است که در سیستم خود تعبیه شده است، اما ممکن است لازم باشد آن را پیکربندی کنید و مطمئناً باید مطمئن شوید که در حال خواندن گزارش هایی هستید که تولید می کند. برای سیستم های دستی بیشتر، باید تعیین کنید که کدام معیارها مهم هستند، چگونه آنها را به طور عینی نظارت کنید، و چگونه آنها را بهبود بخشید.

روی ابزارهایی برای گسترش امکانات سرمایه گذاری کنید

طیف گسترده ای از ابزارها به عنوان بخشی از یک کمپین استخدام در دسترس شماست.

سرمایه گذاری در هر یک از این موارد را در نظر بگیرید:

 • یک پلت فرم ردیابی متقاضی برای نظارت بر کل فرآیند استخدام شما.
 • یک پلت فرم مصاحبه ویدیویی برای فرآیندهای مصاحبه شخصی تر.
 • یک پلت فرم تست مهارت برای تجزیه و تحلیل عینی مهارت های داوطلب.
 • برنامه ای برای کاهش گردش مالی با کمک به کارکنان جدید.

اکوسیستم منابع انسانی و استخدام مملو از خدمات، ابزارها و پلتفرم‌های موجود برای هر شرکتی است که بودجه لازم برای اجرای آنها را دارد. تعیین کنید که کدام نوع ابزارها بیشترین تأثیر را بر فرآیندهای موجود شما خواهند داشت و بهترین ابزار را متناسب با صورت حساب پیدا کنید.

بهینه سازی یک صفحه مشاغل

داوطلبان علاقه مند وب سایت شما را برای اطلاعات شغلی بررسی خواهند کرد. ایجاد یک صفحه مشاغل متقاعد کننده، حتی اگر تمایل دارید برنامه های خود را از طریق یک سرویس شخص ثالث پردازش کنید، ضروری است.

همانطور که BuiltIn می گوید:

چه بخواهید یکی بسازید یا نه، کاندیداها انتظار دارند یک صفحه شغلی در وب سایت شما پیدا کنند. همه رقبای شما این کار را انجام می دهند، و اگر این کار را نکنید، هرگز نمی توانید از گله متمایز شوید.»

صفحه مشاغل شما باید حداقل اطلاعاتی را ارائه دهد که نشان دهنده برند کارفرمای شما باشد. می تواند شرکت شما، تاثیر فرهنگی و اجتماعی شما، ماموریت و اهداف شرکت شما، فرهنگ شما، مزایای شما و موارد دیگر را ارتقا دهد.

شرکت خود را از منظر یک نامزد در نظر بگیرید. چه چیزی برای آنها اهمیت دارد؟ آنها چه چیزی را مهم می‌دانند، و چه اطلاعاتی می‌توانید برای تسهیل این تصمیم به آنها بدهید؟ جزئیاتی مانند:

 • جوایز شرکت شما، تیم های شما، کارمندان یا محصولات شما برنده هستند.
 • درصدهایی که منعکس کننده تنوع تیم های شما هستند، مانند % کارمندان زن، یا % کارکنان BIPOC.
 • مزایای کار برای شرکت شما، مانند تحرک رو به بالا.
 • تأثیر ملموسی که شرکت شما بر دنیای اطراف شما می گذارد، مانند کمک به کمبود مواد غذایی، بی خانمانی، انرژی سبز یا سایر پروژه های اجتماعی مورد توجه نامزدهای شما.

همه اینها نشان می دهد که شرکت شما در قلب آن چه کسی است.

یک پرسش متداول ارائه دهید

کاندیداها اغلب سؤالات خاصی در مورد شرکت شما، نقش های باز یا فرهنگ شما دارند. سوالاتی مانند “آیا دوره های کارآموزی در دسترس دارید”، “آیا موقعیت های کاری از راه دور در دسترس دارید”، و “چه بازخوردی می توانم پس از ارسال درخواست خود انتظار داشته باشم” همه رایج هستند.

شرکت های خوب پاسخ های آماده ای برای این سوالات و بیشتر دارند، اما شرکت های بزرگ این پاسخ ها را قبل از پرسیدن سوالات ارائه می دهند. به عنوان بخشی از صفحه مشاغل خود، ایجاد یک صفحه سؤالات متداول با آن سؤالات و پاسخ های آنها می تواند ارزشمند باشد.

مهم است که بدانیم این یک سند زنده است. پاسخ ها می توانند هر از گاهی تغییر کنند، اما مهمتر از آن، شما باید سوالات نامزدها را زیر نظر داشته باشید و موضوعات مشترک را شناسایی کنید تا به عنوان ورودی در سوالات متداول خود خلاصه کنید. هدف شما حذف سؤالات نامزد نیست، بلکه بیشتر به بررسی نگرانی های شخصی تر است، زیرا سؤالات کلی قبلاً پاسخ داده شده است.

اجرای برنامه ارجاع کارمندان

برخی از بهترین نامزدهایی که می‌یابید، از قبل به شرکت شما متصل هستند، حتی اگر شما آن را نمی‌شناسید.

در واقع بهترین می گوید:

«افراد بزرگ معمولاً عادت می‌کنند که خود را با دیگر متخصصان بسیار توانا احاطه کنند. در حالی که بسیاری از کارمندان ممکن است در حال حاضر نقش های باز را با مخاطبین واجد شرایط در شبکه های خود به اشتراک بگذارند، یک برنامه ارجاع کارمند به خوبی توسعه یافته می تواند حتی بیشتر کارمندان شما را تشویق کند تا بهترین استعدادهایی را که می شناسند، معرفی کنند.

کارمندان فعلی خود را تشویق کنید تا افراد ماهری را که می شناسند توصیه کنند. این نه تنها دسترسی شما را به نامزدهای با کیفیت بالا آسان می کند، بلکه به کاهش گردش مالی نیز کمک می کند. افرادی که تازه استخدام شده اند، زمانی که در داخل شرکت ارتباط برقرار می کنند، احتمال ترک آنها کمتر است. تماس اجتماعی مهم است، همانطور که فشار اجتماعی ناشی از ناامید نکردن یک دوست از طریق ترک فرصتی که او برای ارائه آن به او نزدیک شده است، مهم است.

مشوق ها برای برنامه ارجاع کارمند می تواند متفاوت باشد، اما همیشه باید چیزی باشد که هم به ارجاع دهنده و هم به نامزد پاداش دهد. جوایز یک انتخاب رایج است، اما آنها تنها انتخاب نیستند.

نامزدهای قدیمی را تازه نگه دارید

در بسیاری از موارد، شما صدها یا هزاران درخواست برای یک نقش آزاد خواهید داشت، اما فقط یک یا دو نفر را برای این کار استخدام می کنید. تکلیف بقیه کاندیداهایی که در نهایت استخدام نمی شوند چه می شود؟ آنها به دنبال موقعیت در جای دیگری هستند.

یک منبع عالی برای استخدام های جدید بالقوه عالی، این مجموعه قدیمی نامزدها است. افرادی که در رقابت برای این نقش بودند، اما به پایان فرآیند استخدام نرسیدند، هنوز هم می توانند کارمندان عالی باشند. هنگامی که نقشی باز می شود که مناسب نامزد است، با آنها تماس بگیرید تا ببینید آیا آنها هنوز علاقه مند هستند یا خیر. شما می توانید با نامزدهای منفعل با کیفیت بالا به این روش ارتباط برقرار کنید و کارمندان بسیار متعهد را وارد کنید که ممکن است زودتر به انتخاب دوم رضایت دهند و از فرصت جدید خوشحال شوند.

تابلوهای شغلی طاقچه را پیدا کنید

همه از تابلوهای شغلی بزرگ مانند Indeed، Monster و CareerBuilder اطلاع دارند. چیزی که باید در نظر بگیرید این است که به دنبال فهرستی از تابلوهای شغلی کوچکتر برای انواع خاصی از نقش ها باشید.

مثلا:

 • Archinect هیئتی است که به معماران اختصاص داده شده است.
 • Energy Jobline شبکه ای برای مشاغل در بخش انرژی است.
 • FlexJobs منحصراً برای کارگران از راه دور وجود دارد.
 • K12JobSpot یک هیئت عالی برای نقش های آموزشی است.

هر صنعت و بسیاری از نقش های خاص دارای هیئت های شغلی خاص صنعت هستند. به دنبال تابلوهای طاقچه ای باشید که در آن جا می شوید، یا به دلیل صنعتی که شرکت شما در آن قرار دارد یا به دلیل نقش های خاصی که باز دارید. شما اغلب می توانید نامزدهای عالی و اختصاصی را در این تابلوهای شغلی پیدا کنید که در شبکه های عمومی تر پیدا نمی کنید.

تحرک داخلی را فراهم کنید

ما به عنوان یک فرهنگ به آرامی از دوران کم تحرک یا عدم تحرک داخلی یک شرکت خارج می شویم. سال‌هاست که کارمندان برای پیشرفت شغلی از کشتی پرش می‌کنند، به طوری که بسیاری از راهنمایان مشاوره کارمندان آن را توصیه می‌کنند. وقتی راهی داخلی برای بهبود شغلتان وجود ندارد، به جای دیگری نگاه می کنید.

بنابراین، یک کارفرمای خوب باید قبل از جستجوی کاندیداهای خارجی به دنبال نامزدهای داخلی باشد. تحرک رو به بالا یک انگیزه قوی برای کارکنان فعلی و استخدام‌های جدید بالقوه است. مردم می خواهند مشاغل طولانی مدتی داشته باشند که بتوانند در آن رشد کنند، و ارائه این فرصت به آنها یک انگیزه قوی است.

توجه داشته باشید که برخی از صنایع و نقش‌ها سیاست‌های اجباری برای فهرست‌بندی مشاغل خارجی و داخلی دارند تا بهترین نامزد را پیدا کنید. مطمئن شوید که قوانین فوق و فراتر از نکاتی را که به شما می‌دهیم دنبال کنید.

Digital HR Tech این را می گوید:

«استخدام داخلی در زمان و مکان ممکن، طبیعتاً راهی عالی برای صرفه جویی در زمان و هزینه است. هزینه ها و خطرات استخدام (بسیار) کمتر است، استخدام جدید شما قبلاً شرکت را می شناسد و این بدان معنی است که آنها سریعتر عملیاتی و سازنده خواهند شد. شرکت هایی که به صورت داخلی استخدام می کنند، 32 درصد بیشتر از کیفیت استخدام های جدید خود راضی هستند.

گاهی اوقات این افراد خود را به شما نشان می‌دهند، و گاهی اوقات شما باید کمی عمیق‌تر به تیم خود نگاه کنید تا فرصت‌های پیشرفت را پیدا کنید. این چیزی است که باید با ظرافت نیز به آن رسیدگی شود – اگر اعضای تیمی دارید که مدت طولانی تری با شرکت شما بوده اند و همچنین خواهان پیشرفت هستند، تبلیغ شخص دیگری می تواند باعث ایجاد خشم در شرکت شما شود.

از تنوع غافل نشوید

تنوع فقط یک کلمه کلیدی برای استفاده در نسخه تبلیغاتی شما نیست، و فقط برای به دست آوردن «امتیاز بیدار شدن» با جمعیت‌شناسی خاص نیست. یک تیم متنوع مزایای ملموسی دارد و مطالعات مکررا نشان می‌دهد که شرکت‌هایی با نیروی کار متنوع نتایج مالی بهتر، اخلاق قوی‌تر، عملکرد بهتر، بهره‌وری بیشتر و ایده‌های نوآورانه‌تر دارند.

تیم متنوع

کارهای زیادی برای استخدام برای تنوع انجام می شود. شما باید کل فرآیند استخدام خود را بررسی کنید، از نام تجاری کارفرما گرفته تا آگهی های شغلی گرفته تا فرآیند مصاحبه، برای حذف سوگیری ها و موانع، دستیابی به اطلاعات جمعیتی گسترده تر و تشویق برنامه های کاربردی متنوع تر. این خلاصه مکان خوبی برای شروع و هدایت شرکت شما در مسیر درست است.

فرضیات سوال

هر فرآیند کسب‌وکار قدیمی‌تر از چند ماه با فرضیاتی درگیر می‌شود. روند استخدام فرقی نمی کند. کارها به همان شکلی که هستند انجام می شود، زیرا همیشه اینطور بوده است، و هرکسی که تصمیم به انجام آن ها گرفته است، حتما دلیل خوبی داشته است، درست است؟

حقیقت این است که بسیاری از تصمیمات سازمانی در حین پرواز یا از روی راحتی گرفته می شوند و ممکن است بهترین گزینه نباشند. بسیاری از این تصمیمات ممکن است با داده هایی برای پشتیبان گیری از آنها گرفته شده باشد، اما ممکن است آنقدر قدیمی باشند که داده ها تغییر کرده باشند. برای مثال بارز، به تفاوت استراتژی های استخدام بین نامزدهای Millennials و Gen Z نگاه کنید. اگرچه ارتباط نزدیکی دارند، اما تخصص‌های متفاوت، دغدغه‌های متفاوت و تمرکزهای متفاوتی دارند.

هر فرضی که به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خود مطرح می کنید باید مورد سوال، مطالعه و پشتیبان گیری از داده ها قرار گیرد. سؤال کردن و تأیید فرآیند خود، حسابرسی با داده های جدید و انجام تنظیمات در صورت لزوم را به یک فرآیند سالانه تبدیل کنید.

در رویدادهای صنعت شرکت کنید

اگرچه بسیاری از رویدادها به دلیل بیماری همه گیر به حالت تعلیق درآمده اند، با باز شدن جهان، این رویدادها با قدرت کامل باز خواهند گشت.

نمایشگاه های تجاری، رویدادهای صنعتی، تعاملات سخنرانی، رویدادهای استخدام؛ همه اینها را باید فرصت هایی در نظر گرفت:

 • نام تجاری خود را به نمایش بگذارید، به ویژه با تنظیمات جدیدی که در پاسخ به همه گیری انجام شده است.
 • نامزدهای جدید و ارتباط با دیگران را در صنعت خود و صنایع مرتبط جذب کنید.
 • شبکه با نامزدهای بالقوه علاقه مند یا فرصت های دیگر.
 • راه‌ها و فناوری‌های جدیدی را که رقبا در حوزه کاری خود استفاده می‌کنند، کاوش کنید.

چه با هدف صریح جذب متقاضیان شرکت کنید، چه فقط به دنبال این هستید که برند خود را به عنوان یک رهبر در صنعت خود قرار دهید، حضور در این رویدادها تقریباً در سطح جهانی خوب است.

از کانال های بازاریابی غافل نشوید

کانال های زیادی وجود دارد که می توانید در روزگار مدرن از آنها برای تبلیغ یک لیست شغلی استفاده کنید. در حالی که ممکن است روی صفحه مشاغل داخلی خود، دسترسی به رسانه های اجتماعی و بازاریابی خود نسبت به نامزدهای منفعل متمرکز شده باشید، از راه های سنتی تر غافل نشوید.

کانال های بازاریابی

به عنوان مثال، استفاده از بیلبوردها، تابلوهای تبلیغاتی، و پست‌کننده‌ها همچنان می‌تواند راه‌های خوبی برای گسترش فهرست نامزدها باشد. برای هر کمپینی که در Snapchat یا Whatsapp اجرا می کنید، یک کمپین در رادیو یا از طریق کانال های چاپی در نظر بگیرید. فناوری جدید به ندرت جایگزین فناوری قدیمی می شود. این به سادگی کانال دیگری را در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن استفاده کنید.

بسته بندی

مجموعه بی پایانی از راه ها وجود دارد که می توانید از آنها برای گسترش، تعمیق، بهینه سازی و بهبود فرآیند استخدام خود استفاده کنید. چه به معنای استخدام یک سرویس PEO یا استخدام کننده باشد، افق های خود را با فناوری های جدید گسترش دهید، نظارت و گزارش دهی خود را تقویت کنید، یا صرفاً پلتفرم های جدیدی را برای متمرکز کردن تصمیم گیری خود اتخاذ کنید، هر کسب و کاری می تواند پیشرفت کند.

بسته بندی

مهمتر از همه چیز، هدف گذاری است. موقعیت فعلی و فرآیندهای فعلی خود را درک کنید، آنها را بررسی کنید و نحوه بهبود را بیابید. اهداف SMART را تعیین کنید و برای رسیدن به آنها تلاش کنید. تنها در این صورت است که می توانید نه تنها نقص های موجود در فرآیندهای فعلی خود را ببینید، بلکه تأثیر ملموس تغییراتی که ایجاد می کنید را نیز خواهید دید.

چه استراتژی هایی برای شرکت شما بهتر عمل کرده اند؟ چیزی را از دست دادیم؟ لطفاً در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید! ما به هر نظر سازنده پاسخ می دهیم و دوست داریم نظرات شما را بشنویم.

بدون نظر

پاسخ دهید