فهرستی از بیش از 70 ایده برای شناخت و قدردانی کارکنان


به رسمیت شناختن کارکنان بسیار مهم است، بیش از آن چیزی که بسیاری از صاحبان کسب و کار تا به حال متوجه می شوند. نیاز به شناخته شدن و احساس اینکه شما چیزی بیش از یک چرخ دنده در یک ماشین بی‌اهمیت هستید، یک جزء حیاتی برای رضایت شغلی و بهره‌وری است. همچنین برای حفظ کارمندان کلیدی است. طبق گفته FastCompany، کارمندان زمانی که خوشحال هستند 12 درصد بهره وری بیشتری دارند و زمانی که برای شغلی که انجام می دهند شناخته شوند، خوشحال تر می شوند.

علاوه بر این، یک مطالعه توسط گالوپ می گوید که کارکنانی که به اندازه کافی به رسمیت شناخته نمی شوند در سال آینده دو برابر بیشتر احتمال دارد کار را ترک کنند:

«تنها یک نفر از هر سه کارگر در ایالات متحده به شدت موافق است که به دلیل انجام کار خوب در هفت روز گذشته مورد تحسین یا تحسین قرار گرفته است. در هر شرکتی، این غیرمعمول نیست که کارکنان احساس کنند بهترین تلاش‌هایشان به طور معمول نادیده گرفته می‌شود. علاوه بر این، کارمندانی که احساس می کنند به اندازه کافی شناخته شده نیستند، دو برابر بیشتر احتمال دارد که بگویند در سال آینده کار را ترک خواهند کرد.

پس منطقی است که شما باید تلاش کنید تا کارکنان خود را در محل کار خود بشناسید. ما فهرستی از بیش از 70 روش مختلف برای انجام این کار جمع آوری کرده ایم. روش هایی را انتخاب کنید که برای فرهنگ و سبک مدیریت محل کار شما بهترین کار را دارند.

ما این موارد را به 5 دسته مختلف تقسیم کرده ایم، بنابراین از فهرست مطالب برای پرش به بخشی که برای تیم شما منطقی تر است استفاده کنید.

بیایید حفاری کنیم!

حرکات ساده

اول از همه، ما اشکال ساده و روزمره‌ای برای تشخیص داریم که می‌توانید از آنها برای ایجاد محیطی مهربان‌تر و ارزشمندتر در محل کارتان استفاده کنید. حرکات ساده قدردانی باعث ایجاد یا شکست کارمند نمی شود، اما جو را زنده می کند و فرهنگ مهربانی را پرورش می دهد که می تواند کارمندان را جذب کند، شهرت شما را افزایش دهد و باعث شود همه احساس بهتری نسبت به کارشان داشته باشند.

در اینجا برخی از حرکات قدردانی آسان از کارمندان وجود دارد که می توانید بدون پرتاب هیچ رویداد یا ایجاد پروتکل های جدید نشان دهید:

 1. بیشتر اوقات از مردم تشکر کنید. هرچه بیشتر «متشکرم» را به دایره لغات خود اضافه کنید، آسان تر می شود.
 2. تولدها را جشن بگیرید. لازم نیست کار بزرگی انجام دهید، اما یک کارت ساده، رفتار یا شناخت کافی است.
 3. سالگرد خدمات را جشن بگیرید. مشاغل طولانی مدت این روزها نادر است، بنابراین وفاداری را بشناسید.
 4. خوراکی های منظم را ایجاد کنید. گرفتن قهوه فانتزی، یک جعبه دونات، یا یک خوراکی دیگر برای دفتر یک بار در هفته به کارمندان چیزی می دهد که مشتاقانه منتظر آن باشند.
 5. شناسایی را عمومی کنید. اگر کارمندی پشت درهای بسته باشد، ممکن است احساس قدردانی نکند.
 6. چیزی ملموس بدهید. حتی چیزی به سادگی یک کارت تشکر می تواند یک پاداش ارزشمند باشد.
 7. وقفه های طولانی تر و انعطاف پذیری بیشتری در ساعات کاری ارائه دهید تا کارمندان بتوانند هر طور که نیاز دارند کار کنند.
 8. اگر کارمندان کارشان تمام شده و نیازی به حضور ندارند، اجازه دهید زودتر به خانه بروند.
 9. یک “جایزه شناسایی موبایل” را ایجاد کنید که بنا به صلاحدید کارمند از کارمندی به کارمند دیگر منتقل می شود.
 10. امکانات کوچکی مانند پارکینگ رایگان با حداقل دردسر ایجاد کنید.
 11. در مواردی که درخواست نمی کنید، گزینه های جایگزین ارائه دهید، مانند پرداخت هزینه بلیط رفت و آمد یا محل نگهداری دوچرخه به جای پارک کردن.
 12. با تطبیق یا دوبرابر کردن کمک‌هایشان به کارمندان کمک کنید تا به خیریه کمک کنند. حتماً ابتدا مؤسسه خیریه را تأیید کنید، بنابراین به گروهی که نفرت دارند کمک مالی نمی کنید.

تشخیص سطح میانی

این اقدامات تشخیص در میانه راه از این جهت ارزشمند هستند که وزن بیشتری نسبت به حرکات ساده دارند، اما به اندازه کافی مهم نیستند که بتوان آنها را برنامه های سازمانی در نظر گرفت.

آنها تمایل دارند بزرگتر و برجسته تر باشند، اما نیازی به تشخیص سبک “تصویر قاب روی دیوار” برنامه های اصلی ندارند.

 1. به کارمندان اجازه دهید اهداف شخصی تعیین کنند و برای رسیدن به آنها به رسمیت بشناسند، مانند نقاط عطف تمرین، یادگیری مهارت ها یا گواهی های جدید، یا تکمیل وظایف اصلی.
 2. برای تعیین این نوع اهداف شخصی، مانند یارانه دادن به آموزش گواهینامه یا عضویت در باشگاه، حمایت و مشوق هایی را ارائه دهید.
 3. به جای یک مهمانی پیتزا، انواع کامیون های مواد غذایی (البته توسط شرکت پرداخت می شود) بیاورید.
 4. یک سالنامه سالانه با تصاویر و نقل قول ها یا توضیحات برای هر کارمند ایجاد کنید که هر سال به همه تحویل داده می شود.
 5. استخرهای شرط بندی اداری یا بلیط های بخت آزمایی را اجرا کنید، با این تضمین که اگر شخصی برنده بزرگ شود، برنده ها به طور عادلانه تقسیم می شوند.
 6. اگر کارمندی مجبور به سفر است، به او امتیازاتی مانند بلیط هواپیما درجه یک یا ارتقاء هتل بدهید.
 7. مزایای قراردادی برای کارمندان، مانند کوتاه کردن مو، جزئیات خودرو، یا خدمات تعمیر دوچرخه به صورت رایگان.
 8. به کارمندان در وب سایت خود، مانند صفحه «درباره ما» یا «کارمندان» خود، به رسمیت بشناسید.
 9. برخی از پاداش های شناسایی را مخفی نگه دارید. در غیر این صورت به راحتی می تواند به یک رقابت تبدیل شود.
 10. برای به اشتراک گذاشتن دیدگاه ها، بحث در مورد مسائل و گسترش ارتباطات بین کارمندان و مدیریت یا مدیران ناهار یک به یک ارائه دهید.
 11. یک «جعبه پیشنهادات» ایجاد کنید تا کارمندان بتوانند ایده‌هایی را به رهبری ارائه دهند و از ایده‌های خوب خود به رسمیت بشناسند.
 12. برای فرصت‌های اکتشاف و توسعه شغلی، نقش یا فرصت شغلی را ارائه دهید.
 13. تمرینات تیم سازی خوبی را تنظیم کنید. به داستان سرایی مشترک فکر کنید، نه سقوط اعتماد.
 14. به کارکنان این فرصت را بدهید که فضاهای تفریحی خود را مانند اتاق استراحت شخصی سازی کنند.
 15. یک منطقه آرام، مانند یک اتاق کنفرانس با کاناپه‌ها و نورهای کم، برای چرت‌های برقی یا فضایی آرام برای فکر کردن فراهم کنید.
 16. یک اتاق دستاورد ایجاد کنید، جایی که بتوان دستاوردهای کارکنان را چه از نظر حرفه ای و چه شخصی به نمایش گذاشت.
 17. با نوشتن توصیه‌های لینکدین در پروفایل کارمندان به پیشرفت حرفه‌ای کمک کنید.
 18. از رسانه های اجتماعی برای شناسایی عمومی بهترین کارمندان خود استفاده کنید – البته با اجازه آنها.
 19. اگر خبرنامه ماهانه داخلی خود را دارید، به بهترین کارمندان خود بگویید.
 20. هنگامی که یک مشتری بازخورد مثبتی در مورد یک کارمند یا تیم می دهد، آن را با آنها در میان بگذارید.

برنامه های سازمانی

برنامه های سازمانی نیاز به خرید بیشتری از تیم اجرایی دارند و ممکن است نیاز به تطبیق سازمان پیرامون خود داشته باشند.

 

با این حال، معمولاً حرکات بزرگ‌تر و بزرگ‌تری هستند که به کارمندان کمک می‌کنند نسبت به حرکات ساده‌ای که تا به حال انجام می‌دهند احساس قدردانی کنند.

در اینجا چند نمونه آورده شده است:

 1. یک مسیر برای ارتقاء ایجاد کنید. هیچ چیز برای یک کارمند بدتر از این نیست که احساس کند شغلش به بن بست رسیده است.
 2. یک برنامه شناسایی تعریف شده ایجاد کنید. به کارمندان در برنامه کمک کنید تا به اهداف و موفقیت خود برسند.
 3. بر ارزش‌های شرکت تمرکز کنید، نه قوانینی که کورکورانه اجرا می‌شوند.
 4. سیاست درهای باز را حفظ کنید و مهمتر از آن، راهی برای بازخورد ناشناس ارائه دهید.
 5. یک برنامه پاداش مبتنی بر امتیاز با جوایز مختلف برای خرید کارمندان ایجاد کنید.
 6. مطمئن شوید که همه در آن مشارکت دارند. تمام مدیریت باید در اعطای قدردانی مشارکت کنند.
 7. از کودکان حمایت کنید. بچه دار شدن به اندازه کافی استرس زا است بدون اینکه شرکت روی شما تاثیر بگذارد. از فرزندان کارمند خود با کمک به سلامت، آموزش و رفاه آنها حمایت کنید.
 8. از خانواده ها حمایت کنید. کارمندان بدون فرزند نیز شایسته تقدیر هستند. بودجه ای که به کودکان اختصاص می دهید باید به طور مساوی تقسیم شود و به کارمندان بدون فرزند نیز حمایت شود.
 9. کارمندان را تشویق کنید تا یکدیگر را بشناسند، مثلاً از طریق رأی دادن یا راهنمایی.
 10. فرهنگ کمک خواستن را تقویت کنید. اگر کارمندی به فرسودگی شغلی رسیده است، باید به او کمک کرد تا به او کمک کند و روزهای استراحت برای استراحت داشته باشد.
 11. تیم های انفرادی را برای ناهار کاری و سایر گردهمایی های اجتماعی تیم سازی بیرون ببرید.
 12. به فعالیت های فوق برنامه مانند کمک های داوطلبانه یا خیریه پاداش دهید.
 13. یک برنامه مربیگری ایجاد کنید تا کارمندان جدید کار راحت تری داشته باشند جدید خود را هدایت کنند و در صدر قرار بگیرند.
 14. رقابت دوستانه و مشارکتی ایجاد کنید. یک مسابقه بی عیب و نقص سگ خوردن و سگ را تشویق نکنید، بلکه یک چالش با روحیه خوب است.
 15. کارمندان را برای جوایز و تقدیرنامه در سطح صنعت نامزد کنید که به طور محسوسی به شهرت یا شغل آنها کمک می کند.
 16. کل تیم ها را هنگام تکمیل پروژه های بزرگ بشناسید. اطلاعیه کامل شرکت در مورد موفقیت آمیز بودن می تواند باعث شود تیم نسبت به پیشرفت خود احساس خوبی داشته باشد.
 17. به هر کارمندی بودجه اختصاصی بدهید که بتواند از آن برای پاداش دادن به همکارانش استفاده کند. اگر می ترسید از دلار سوء استفاده شود، به جای آن از یک سیستم امتیاز استفاده کنید.
 18. برنامه‌های سبک «فرزندتان را به روز کاری ببرید» تنظیم کنید.
 19. برنامه‌های «روزانه حیوان خانگی خود را به محل کار ببرید» تنظیم کنید، اما مطمئن شوید که هیچ‌کس کاری مانند آوردن رتیل حیوان خانگی خود به اتاقک عنکبوتیان هراسی انجام نمی‌دهد.
 20. رقابتی بین مکان های خرده فروشی ایجاد کنید. به عنوان مثال، فرنچایزهای مختلف می توانند برای فروش بالاترین ارزش رقابت کنند. فقط مطمئن شوید که چیزی را انتخاب کنید که همه مکان‌ها در شرایط برابر باشند، بنابراین هیچ مکانی مزیت ناعادلانه‌ای ندارد.
 21. یک برنامه گیمی شده با دستاوردهای اختصاصی ایجاد کنید که کارکنان می توانند از طریق رفتار، شناخت و تلاش های فوق برنامه به دست آورند.

شناخت عمده

گاهی اوقات یک لحظه یکباره اتفاق می افتد که می خواهید یک حرکت بزرگ برای شناسایی یک کارمند انجام دهید، اما در حوزه برنامه های سازمانی نمی گنجد زیرا یک رویداد غیر معمول است.

این اشکال شناخت هنوز هم می توانند قدرتمند باشند.

 1. برای وفادارترین و طولانی‌مدت‌ترین کارمندان خود یک مهمانی بازنشستگی ترتیب دهید تا قبل از بازنشستگی، به رسمیت شناخته شوند.
 2. نقاط عطف وفاداری را ارائه دهید. شرکت های قدیمی برای سالگرد خدمات هدایایی با ارزش واقعی مانند ساعت طلا ارائه می کردند. وقت آن است که آن را برگردانیم.
 3. به نقاط عطف مهم مانند عرضه یک محصول بزرگ با تجربه ای یکبار در زندگی، مانند پرداخت هزینه چتربازی، سواری با بالون هوای گرم، یا تعطیلات تیمی عجیب و غریب، پاداش دهید.
 4. گاه به گاه یک روز اسپا (یا گواهی هدیه اسپا و یک روز مرخصی با حقوق) تنظیم کنید تا کارمندان بتوانند زمانی را برای استراحت و بازنشانی از استرس سبک زندگی اختصاص دهند.
 5. اجازه دهید کارمندان یک ابتکار شرکت را انتخاب کنند. آیا آنها می خواهند که شما برای عملیات سبز یا کربن خنثی فشار بیاورید؟ آیا آنها می خواهند یک فرآیند ساده شود؟ نظرات آنها را دریافت کنید و آن را اجرا کنید.
 6. سعی کنید به کارمندان خود کمک کنید تا در حرفه خود پیشرفت کنند، حتی اگر به معنای ترک سازمان شما باشد. بدون احساسات سخت!

اجتناب از احساسات بد

قبل از پایان کار، باید جنبه تاریک شناخت کارمندان را بپذیریم: مواقعی که کسی “در کانون توجه قرار می گیرد”. یک کارمند ستاره که همه شناخت های اصلی را به دست می آورد، باعث حسادت دیگران می شود و باعث ایجاد یک محیط کاری خصمانه می شود.

سعی کنید با منصفانه نگه داشتن برنامه های خود برای همه، توزیع جوایز و ارائه شناخت مناسب، این را به حداقل برسانید.

 1. از کارمندان ترجیحات آنها را بپرسید. به عنوان مثال، اگر یک کارمند نمی خواهد یک معامله بزرگ از روز تولدش انجام شود، از آن کار بزرگی نکنید.
 2. از جوایز بزرگی که باعث می شود دیگران احساس بدی کنند که برنده نشده اند، خودداری کنید.
 3. نمودار چه کسی برنده چه چیزی است، و به این موضوع بپردازید که چرا افرادی که به رسمیت شناخته نمی شوند به رسمیت شناخته نمی شوند.
 4. اطمینان حاصل کنید که هیچ یک از کارکنان نمی توانند بر پاداش ها تسلط داشته باشند. اگر کارمندی را در سال جاری برنده شده باشد از رقابت حذف کنید.
 5. جایگزین ارائه دهید. آوردن دونات به کارمندان رژیمی شما کمک نمی کند و تعطیلات به کسی که نمی تواند دونات بخورد کمکی نمی کند.
 6. ابتدا مطمئن شوید که غرامت عدم شناسایی کافی است. یک مهمانی پیتزا اداری زمانی که همه برای این صنعت دستمزد کمتری دریافت می کنند، شکست می خورد.
 7. به طور منظم از کارمندان خود نظرسنجی کنید و برنامه های تشخیص را بر اساس بازخورد در مورد آنچه که کار می کند و کار نمی کند تنظیم کنید.
 8. کارمندان از راه دور، پیمانکاران و سایر افراد در مدار کسب و کار خود را که همیشه در دفتر نیستند فراموش نکنید.
 9. به زور به رسمیت نشید اگر برای رسیدن به چیزی تلاش می کنید برای همه ایجاد کنید، بیشتر تشخیص ها جعلی و غیر واقعی هستند.
 10. اطمینان حاصل کنید که هر «سوایکی» که می‌دهید، محصولات باکیفیت باشد، نه زباله‌های چاپ شده با صفحه نمایش ارزان.
 11. اطمینان حاصل کنید که تمام مزایای دفتر شما برای اعضای تیم شما لذت بخش بوده است. یک میز فوتبال در اتاق استراحت هیچ کاری نمی کند اگر کسی وقت بازی را نداشته باشد.
 12. از غافلگیری بپرهیزید. وقتی همه از قبل ناهار خود را سفارش داده اند یا آنچه را که از خانه آورده اند می خورند، یک پیتزا مهمانی غافلگیرکننده چه فایده ای دارد، زیرا چیز دیگری نمی دانستند؟
 13. مطمئن شوید که بودجه مناسبی برای شناسایی کارمندان در نظر گرفته اید. میانگین کلی حدود 1٪ از بودجه کلی شرکت شما است که باید به سمت شناسایی صرف شود.
 14. مراقب انواع خاصی از «تشخیص» باشید، مانند اجازه دادن به دعوا با تفنگ نرف یا شوخی درون دفتر. این در واقع می تواند علیه زنان و انواع خاصی از کارمندان تبعیض آمیز باشد.

مهم نیست که چگونه تشخیص را مدیریت می کنید، می خواهید مطمئن شوید که آن را در هر سطحی انجام می دهید. یک محل کار خوب و سالم، سیستم‌های شناسایی و پاداش در سطح سازمانی را با حرکات معمولی و در سطح فرهنگی ترکیب می‌کند که یک اقتصاد کامل از شناخت کوچک را ایجاد می‌کند.

به یاد داشته باشید، تشخیص فقط از بالا به پایین نیست. کارمندان می توانند مدیران و رهبران تیم خود را برای فراتر رفتن، مدیریت موقعیت های دشوار و مدیریت خوب نامزد و شناسایی کنند. کارکنان همچنین می توانند یکدیگر را به دلیل مهارت ها و عملکردشان در نقش هایشان بشناسند. شما می خواهید یک فرهنگ کامل از شناخت در هر سطحی ایجاد کنید تا واقعاً احساس موفقیت کنید.

شناخت برنامه ریزی برای رئیس

شرکت هایی با شناخت داخلی قوی باعث می شوند کارکنان احساس شادی بیشتری کنند. کارکنان شادتر سالم تر، بدون استرس و وفادارتر به شرکت خود هستند. همچنین احتمال کمتری دارد که از کشتی بپرند، تمایل بیشتری به مذاکره برای ماندن داشته باشند، و تا زمانی که اینجا هستند، بهره وری بیشتری دارند. مزایای شناسایی بسیار زیاد است و هزینه آن مزایا به طرز شگفت آوری کم است. مطمئناً شما نمی توانید از هزینه چند پیتزا و هیچ چیز دیگر فرار نکنید، اما مطمئناً می توانید هزینه های خود را از طریق مشارکت های تجاری و سایر برنامه ها پایین نگه دارید.

بنابراین، استراتژی مورد علاقه شما برای شناسایی کارمندان چیست؟ در نظرات زیر با ما به اشتراک بگذارید و ما آن را به لیست اضافه خواهیم کرد!

بدون نظر

پاسخ دهید