فهرستی از عناوین شغلی و نقش های DevOps که به شما در استخدام کمک می کند


در تجارت سنتی، اغلب یک سطح تنش بین تیم های توسعه و مهندسان عملیات وجود دارد. این دو گروه اغلب از هم جدا بودند. توسعه ای که در حباب آنها کار می کند، محصولاتی را برای مهندسان عملیات منتشر می کند تا آنها را بیاموزند و از آنها بدون بازخورد، ورودی، یا رجوع در صورت بروز مشکل استفاده کنند. این دو گروه در تضاد بودند و تقریباً علیه یکدیگر و با دیدگاهی متضاد کار می کردند.

در حدود یک دهه گذشته، چندین نیروی مختلف تجاری در یک ایده “جدید” ادغام شده اند. شاید هر بخش از یک کسب و کار باید با هم کار کنند، نه علیه یکدیگر. این ایده جدیدی نیست، زیرا کسب‌وکارهای موفق قرن‌ها است که با هم هماهنگ کار می‌کنند، اما این یک تغییر در چیزی است که به پارادایم استاندارد تبدیل شده بود.

تا حدی، این از Agile and Lean می آید. دو پارادایم عملیاتی که بر تراز کردن بسیاری از قطعات متحرک و به حداقل رساندن بخش عمده ای از عملیات تجاری وقت گیر و کم بهره وری تمرکز دارند. تا حدی، این ترکیبی از ایده‌های تجاری دیگر است که با اتخاذ تکنیک‌هایی که کسب‌وکارهای بزرگ‌تر می‌توانند برای انطباق با اکوسیستم در حال تغییر استفاده کنند، ریشه می‌گیرند و رشد می‌کنند.

ارائه یک تعریف مشخص برای “DevOps” دشوار است – در واقع، مقالات زیادی در مورد این موضوع دقیق نوشته شده است، و برای هر متخصصی که تعریف خود را ارائه می دهد، مشاغلی وجود دارند که از تکنیک های DevOps استفاده می کنند که کاملاً مناسب نیستند. آن توصیفات DevOps چندان یک تیم یا گروه در سازمان شما نیست. بلکه یک رویکرد است. این روشی است که شما استفاده می کنید، از استخدام تا توسعه تا عملیات و فراتر از آن. این یک راه جدید برای کار کردن کل یک سازمان با سیستم های چابک و پاسخگو است تا کار تیمی را تسهیل کند.

تعریف DevOps

نیازی به گفتن نیست که DevOps به یک موقعیت شغلی کلیدی تبدیل شده است. بسیاری از کسب و کارها در فلسفه DevOps سرمایه گذاری می کنند و از این اصطلاح برای جذب نامزدهای جدید که محیط را می دانند استفاده می کنند. برخی دیگر از DevOps به عنوان یک کلید واژه استفاده می کنند و نمی توانند به طور کامل از فرآیندهای درگیر حمایت کنند. با این وجود، اگر به استخدام افرادی با آموزش DevOps، تجربه یا اقتدار علاقه مند هستید، ابتدا باید نقش ها و فرآیندهای مختلف را درک کنید.

در اینجا برخی از رایج ترین عناوین شغلی DevOps، کارهایی که آنها انجام می دهند و آنچه باید در هنگام استخدام آنها در نظر بگیرید، آورده شده است.

مهندس DevOps

این بالاترین مقام شما در زنجیره غذایی در همه چیزهای DevOps است. مهندس DevOps که به آن مهندس پلتفرم نیز گفته می شود، شخصی است که بر پلتفرم مورد استفاده برای عملیات DevOps نظارت و پشتیبانی می کند. برخی از شرکت‌ها DevOps را بیشتر به‌عنوان یک فرآیند و ایدئولوژی می‌دانند تا یک پلتفرم، بنابراین ممکن است مهندس DevOps را استخدام نکنند.

مهندس DevOps

یک نامزد واجد شرایط برای موقعیت مهندس DevOps دارای تجربه در کار DevOps، آشنایی با پلتفرم های موجود و نحوه ادغام آنها در فرآیندهای تجاری موجود و تجربه مدیریت است. میانگین دستمزد یک مهندس DevOps کمتر از 100000 دلار است و مهندسان DevOps با استعداد و با تجربه 150000 دلار یا بیشتر درآمد دارند.

DevOps Evangelist

شرکت های زیادی وجود دارند که قبلاً به سبک زندگی DevOps اختصاص داده شده اند. با این حال، بسیاری دیگر نیستند. این شرکت ها به یک DevOps Evangelist نیاز دارند تا آنها را در مسیر راهنمایی کند. انجیلیست می‌تواند مشاور یا کارمند باشد و معمولاً یک موقعیت سطح بالایی دارند. این نقش به قدرت نیاز دارد زیرا هدف آنها توسعه یک برنامه برای اجرای DevOps و متقاعد کردن مسئولین است که در صورت اجرای آن طرح چقدر زندگی بهتری خواهد داشت.

DevOps Evangelist

یک DevOps Evangelist یک تحلیلگر است و باید در جمع آوری و ارائه داده ها خوب باشد. آنها همچنین باید با فرآیندها، پلتفرم ها و سیستم های DevOps آشنایی کامل داشته باشند. آنها کسانی هستند که طرحی برای تبدیل ارائه می کنند، و اغلب کسانی هستند که آن را تا اجرا می بینند.

“شما باید فرهنگی بسازید که یک فرهنگ یادگیری باشد که در آن شکست خوردن، شکست سریع، یادگیری از آن و بهبود بی خطر باشد.”

این نقل قول از Rohit Antao، رهبر DevOps با PwC، ارزش یک evangelist و اینکه چگونه می‌توانند شکاف‌های فرآیند DevOps شما را تشخیص دهند، توضیح می‌دهد.

مهندس ساخت

Build Engineer یک موقعیت مدیریتی DevOps است که مسئول تیم های توسعه است. این فرد وقت خود را صرف مدیریت فرآیند ساخت و توسعه می کند و مسئول اطمینان از تحقق اهداف و ضرب الاجل های ساخت در یک محیط سریع است. آنها کد را مدیریت می‌کنند، ساخت‌ها را حفظ می‌کنند، ساخت‌های جدید ایجاد می‌کنند، راه‌حل‌های اتوماسیون را مدیریت و اجرا می‌کنند، و اطمینان می‌دهند که ساخت‌ها نیازهای پیکربندی تعیین‌شده را برآورده می‌کنند.

مهندس ساخت

Build Engineer گاهی اوقات یک نقش ترکیبی است که شامل مسئولیت های سایر نقش های فنی مانند طراح UX یا مدیر پیکربندی می شود. انعطاف پذیری زیادی در این موقعیت وجود دارد و برای طیف وسیعی از نیازهای احتمالی در کسب و کار شما کار می کند.

مدیر انتشار

اگر Build Engineer پشت سکه باشد، Release Manager جلوی سکه است. مدیر انتشار یک پست نظارتی و مدیریتی است که بر خط لوله توسعه کلی نظارت می‌کند و هم نسخه‌های فردی و هم برنامه‌های انتشار کلی را هدایت می‌کند. آنها بیشتر وقت خود را صرف هماهنگی با مهندس ساختمان و سایر تیم ها می کنند تا اطمینان حاصل کنند که اهداف برآورده می شوند.

مدیر انتشار

Neeharika Nagisetty، مدیر بازاریابی محصول گروه Vantiv، این نقش را به خوبی توصیف می کند .

«مدیران آزاد برای رسیدگی به مدیریت و هماهنگی محصول از توسعه تا تولید تلاش می کنند. معمولاً آنها روی جزئیات و موانع فنی بیشتری کار می کنند که یک مدیر پروژه سنتی در آنها دخالت نمی کند.

به عنوان یک موقعیت مدیریتی در سطح متوسط ​​به بالا، مدیران انتشار به طور متوسط ​​سالانه حدود 80 تا 90 هزار دلار هستند و مدیران سطوح بالاتر به 150 هزار دلار یا بیشتر می‌رسند.

معمار اتوماسیون

معمار اتوماسیون یک نقش کلیدی در DevOps مدرن است. از آنجایی که بخش بزرگی از DevOps به گردش کار و فرآیندهای خودکاری که تیم ها را ساده می کند و نیاز به مداخله را به حداقل می رساند متکی است، معمار اتوماسیون یک کارمند مهم است.

اتوماسیون کد

معمار اتوماسیون نه تنها مسئول تحقیق و پیاده سازی سیستم های اتوماسیون است، بلکه مسئول ادغام آن سیستم ها با سایر سیستم های اتوماسیون و غیر اتوماسیون موجود است. کار آنها صرفاً پیاده سازی اتوماسیون نیست، بلکه اطمینان از کارکرد همه چیز با کمترین موانع ممکن، حالت های شکست برازنده و افزونگی در صورت لزوم است. در اصل، آنها جاده را هموار می کنند تا بقیه اعضای تیم بتوانند به سرعت و ایمن در آن رانندگی کنند.

یک نامزد ماهر برای موقعیت معمار اتوماسیون آشنایی عمیقی با پلتفرم‌های DevOps و ادغام بین آنها دارد. آنها همچنین باید قادر به عیب یابی و حل سریع مشکلات باشند و تفکر انتقادی عمیق را ضروری کنند. این به طور متوسط ​​حدود 90000 دلار در سال حقوق است.

مدیر تولید

DevOps تا حد زیادی بر روی آوردن سیستم های عملیاتی به توسعه متمرکز است، و به این ترتیب، بیشتر نقش های DevOps نقش های توسعه ای با مسئولیت ها و مهارت های گسترده هستند. نقش مدیر محصول نقشی است که مستقیماً از سمت عملیات DevOps می آید و مهارت های سازمانی و مدیریتی لازم برای موفقیت یک پروژه را به همراه دارد.

مدیر تولید

مدیر محصول نقش جدیدی نیست. این یک نقش عملیاتی است که در DevOps تغییر کاربری داده شده است. به این ترتیب، تعداد زیادی از مدیران محصول مایل به درخواست هستند که ممکن است فلسفه DevOps را برآورده نکنند. هدف این است که یک مدیر محصول با مهارت های مدیریتی و همچنین با توانایی های همکاری عمیق پیدا کنید که به آنها اجازه می دهد مستقیماً با تیم های توسعه شما کار کنند. به ویژه، آنها باید با مدیران ساخت و انتشار، مهندسین امنیت و تحلیلگران داده کار کنند تا یک نمای کلی «تصویر بزرگ» از محصول شما داشته باشند.

توسعه دهنده نرم افزار DevOps

نقش توسعه‌دهنده نرم‌افزار برای هر شرکت متمرکز بر نرم‌افزار بسیار مهم است، اما برای تیم DevOps از اهمیت بیشتری برخوردار است. در DevOps، یک توسعه دهنده نرم افزار فقط مسئول توسعه کد نیست. آنها همچنین آن کد را آزمایش، استقرار، نظارت و پشتیبانی می کنند. این نقش، در اصل، ترکیبی از هر دو نقش توسعه‌دهنده نرم‌افزار و نقش QA است. بالاخره چه کسی بهتر از افرادی که یک نرم افزار را نوشته اند پشتیبانی می کند؟

مهندس نرم افزار

توسعه دهندگان نرم افزار DevOps باید در برنامه نویسی و توسعه نرم افزار مسلط باشند، اما همچنین باید به شیوه های DevOps برای QA و نگهداری مسلط باشند. این اغلب به معنای تکیه بر برنامه‌های آزمایش خودکار است ، بنابراین یک توسعه‌دهنده نرم‌افزار DevOps باید این برنامه‌ها را بشناسد و درک کند.

مهندس امنیت

توسعه نرم افزار مدرن مملو از خطر است. بارها و بارها، اخباری در مورد پلتفرم‌های SaaS، برنامه‌های نرم‌افزاری جدید، برنامه‌های موبایل و سایر فناوری‌ها با نقص‌های آشکار و قابل بهره‌برداری منتشر می‌شود. این امر تا حد زیادی ناشی از این است که امنیت به عنوان یک فکر بعدی تلقی می شود. به ویژه در روش توسعه آبشار، امنیت معمولاً در پایان با یک ممیزی گذرا مورد بررسی قرار می گیرد.

کارشناسان امنیتی

در DevOps، امنیت یک جنبه کاربردی و مهم از فرآیند توسعه است. همانطور که آنتائو می گوید:

“آنها امنیت را در محصول ایجاد می کنند، نه در پایان.”

امنیت باید از ابتدا در محصول ایجاد شود، بنابراین بهره برداری از آن دشوارتر و شکستن آن سخت تر است. این امر مستلزم یک مهندس امنیتی است که از نزدیک با توسعه دهندگان نرم افزار کار کند و اطمینان حاصل کند که هر فرآیند و هر رابط به درستی شکل گرفته است و امنیت را در نظر می گیرد.

مهندسان امنیتی نه تنها برای موفقیت یک محصول، بلکه برای ایمنی کاربرانی که از آن استفاده می کنند بسیار مهم هستند. آنها باید با استانداردهای امنیتی مدرن، بردارهای حمله مداوم و رفتارهای کاربر که معمولاً امنیت را دور زده و حفره ایجاد می کنند، مسلط باشند.

تحلیلگر داده

نقش تحلیلگر داده DevOps جایگاه بسیار مهمی است. در حالی که توسعه هنگام توسعه محصولات و ویژگی‌ها، تئوری را در نظر می‌گیرد، تحلیلگر داده داده‌های واقعی را از کاربران واقعی می‌گیرد و آن‌ها را به هوش عملی تبدیل می‌کند. آنها معمولاً با مهندسان تجربه کاربر و طراحان UX در یک محیط DevOps همپوشانی دارند.

تحلیلگر داده

نقش تحلیلگر داده معمولاً نقشی در سطح ابتدایی در مسیر دانشمند داده است، که نقشی مشابه دارد، با این تفاوت که آنها تصمیمات در مقیاس بزرگ‌تری را می‌گیرند که شامل پلتفرم و زیرساخت به عنوان یک کل می‌شود تا ویژگی‌ها یا برنامه‌های فردی که یک تحلیلگر به آن مربوط است. با. تحلیلگران داده باید در مدیریت داده ها، برداشت و تجزیه و تحلیل و همچنین تولید گزارش های مفید مسلط باشند. میانگین حقوق آنها معمولاً حدود 75000 دلار است اما برای تحلیلگران با تجربه می تواند به 125000 دلار برسد.

نکاتی برای استخدام یک موقعیت DevOps

DevOps یک محیط نسبتاً جدید است، بنابراین تعاریف ضعیف و سازگاری نادر است. یک کارمند در یک نقش خاص برای یک سازمان ممکن است به دلیل تنوع در مسئولیت ها، با توصیف همان نقش در سازمان دیگر مطابقت نداشته باشد. به این ترتیب، استخدام برای یک موقعیت DevOps بیشتر به الزامات، مسئولیت ها و تجربه مربوط می شود تا به عنوان شغل.

به دنبال مهارت های خاص باشید. به یاد داشته باشید که نامزدهایی که برای نقش های DevOps استخدام می کنید باید ماهر و قابل اعتماد باشند. علاوه بر مهارت‌های فنی مناسب نقش آنها، باید به دنبال مهارت‌های افراد از جمله کار گروهی نیز باشید. DevOps همه چیز در مورد همکاری است، بنابراین گرگ تنها یا توسعه دهنده “Rockstar” یک رد صلاحیت است. مهارت‌های فنی و مهارت‌های افراد باید برای یک تیم موفق DevOps با هم کار کنند.

تکالیف خود را بر روی متغیرها و روندهای عنوان شغلی انجام دهید. DevOps هنوز در حال گسترش است و بسیاری از شرکت ها از ایدئولوژی مشابهی برای تشکیل فرآیندهایی برای اتحاد تیم های دیگر خود استفاده می کنند. DataOps، FinOps، GitOps، ModelOps. ده ها نام گذاری جدید وجود دارد که ظاهر می شوند. حقیقت این است که نقش‌ها و عناوین شغلی خاص متغیر هستند. آنچه مهم است شخص، مهارت و تجربه اوست.

به طور دقیق بین ترجیحات و الزامات مشخص کنید. هنگام نوشتن یک آگهی شغلی ، مهم است که نقش خود را به شرایط خاصی که برای یک نامزد برای ایفای آن نقش نیاز دارید، تقسیم کنید. دقیقاً مشخص کنید که یک فرد برای انجام چه کاری نیاز دارید. هر چیز دیگری یک امتیاز است به عنوان مثال، یک مهندس نرم افزار ممکن است تجربه زیادی در طراحی رابط کاربری نداشته باشد. شما می توانید تجربه رابط را به یک الزام تبدیل کنید یا از آن به عنوان یک امتیاز برای فیلتر کردن نامزدهای واجد شرایط استفاده کنید. اگر نتوانستید توسعه‌دهنده نرم‌افزاری با آن تجربه پیدا کنید، همیشه می‌توانید یک عضو تیم تجربه کاربری اختصاصی را استخدام کنید.

بر تنوع تاکید کنید. تیم های متنوع محصولات بهتری تولید می کنند. متأسفانه، برای چیزی به سادگی زبان در فهرست مشاغل، غیرفعال کردن کل دسته افراد بسیار آسان است. این مطالعه یک منبع عالی در مورد نحوه نوشتن و فرموله کردن یک لیست شغلی به روشی است که متقاضیان متنوعی را جذب می کند و به شما امکان می دهد از گسترده ترین و متنوع ترین استخر نامزدها استفاده کنید.

DevOps اینجاست که بماند، اما ممکن است نیاز به تغییر قابل توجهی در نحوه اداره کسب و کار شما داشته باشد. اگر برای آن سرمایه‌گذاری آماده هستید، انتخاب یک DevOps Evangelist برای ایجاد یک طرح، مکان خوبی برای شروع است.

بدون نظر

پاسخ دهید