فهرستی از 50+ تمرینات و فعالیت های تیم سازی از راه دور


یکی از بزرگترین اشکالات نیروی کار از راه دور، عدم اتحاد تیم است. جدایی فیزیکی منجر به جدایی ذهنی می شود، اما می توان با استفاده از تمرینات منظم تیم سازی، اثرات آن را کاهش داد.

در واقع، جین ویلسون، استاد رفتار سازمانی، در مورد این موضوع تحقیق کرده است. نتیجه گیری او :

«…ارتباطات و هویت مشترک در یک تیم می‌تواند تأثیرات جدایی فیزیکی را واسطه کند».

ویلسون در مطالعه‌ای بر روی 733 رابطه کاری در صنایع مختلف دریافت که نزدیکی درک شده مهم‌تر از نزدیکی فیزیکی واقعی است.

البته محیط همکاری مجازی محدودیت هایی را برای تیم سازی ایجاد می کند. زمانی که تیم شما در شهرهای مختلف زندگی می کند، تنظیم یک سقوط اعتماد دشوار است. از سوی دیگر، فناوری به شما امکان می دهد تا انواع تمرینات جدید و هوشمندانه تیم سازی را بررسی کنید.

تمرینات مجازی تیم سازی مزایای ملموسی برای تیم شما دارد.

 • آنها به اعضای تیم شما یادآوری می کنند که افرادی که با آنها کار می کنند با استعداد و همکاری هستند و می توانند از یکدیگر حمایت کنند.
 • آنها می توانند حس شگفتی، هیجان یا اشتیاق نسبت به کاری که به عنوان یک تیم انجام می دهند را بازگردانند.
 • آنها می توانند در بین همتایان و مدیران اعتماد ایجاد کنند تا به اعضای مستقل تیم کمک کنند احساس امنیت بیشتری کنند.

کاری که ما برای این پست انجام داده‌ایم، بیش از 50 تمرین مختلف تیم‌سازی را گردآوری کرده‌ایم که می‌توانید با تیم‌های خود استفاده کنید. آنها بر اساس هدفشان به دسته‌هایی تقسیم شده‌اند، اما بسیاری از آنها را می‌توان به روش‌های مختلف استفاده کرد، بنابراین می‌توانید از موارد موجود در این فهرست الهام بگیرید یا برای اهداف خود تطبیق دهید.

یخ شکن ها

یخ شکن

یخ شکن ها تمرینات تیم سازی بسیار خوبی هستند، در درجه اول به این دلیل که انعطاف پذیر هستند. آنها می توانند بازی های کوچک سرگرم کننده ای برای شروع جلسات روزانه باشند، یا می توانند تمرین های مقدماتی برای تیم های جدید برای آشنایی با یکدیگر باشند.

 1. گل سرخ و خار. زندگی همیشه بالا و پایین دارد. دور میز بروید و از هر یک از اعضای تیم بخواهید که یک چیز خوب که از آخرین جلسه آنها اتفاق افتاده است و یک چیز بد بگویند. از رهبر تیم خود بخواهید شروع به تنظیم لحن کند.
 2. نشان بدهید و بگویید. همه ما در دوران کودکی عاشق نمایش و ارائه سخنرانی بودیم، پس چرا در بزرگسالی متوقف شدیم؟ از مرحله یخ شکن جلسه خود استفاده کنید تا دور میز بچرخید و از همه بخواهید چیزهای معناداری را به آنها نشان دهند و به آنها بگویند، خواه یک کلکسیون باشد، یک کالای احساسی، یک حیوان خانگی یا هر چیز دیگری.
 3. تفکر جانبی. یک سوال تفکر جانبی بپرسید و راه حل را در میان تیم مورد بحث قرار دهید. این نه تنها تیم شما را به چالش می کشد تا خارج از چارچوب فکر کنند، بلکه مغز را برای جلسه و روز کاری گرم می کند.
 4. بحث فوری. از همه اعضای تیم بخواهید عکسی سریع از اطراف خود بگیرند – یا به آنها 5 تا 10 دقیقه فرصت دهید تا برای یک عکس در باغ بیرون بروند – و عکس ها را برای بحث به اشتراک بگذارید.
 5. سرگردان! تیم شما در یک جزیره متروک گیر کرده است. فهرستی از ابزارها و آیتم ها را به آنها بدهید و به آنها بگویید که فقط می توانند سه مورد را انتخاب کنند. چگونه با آنچه انتخاب کرده اند زنده می مانند؟
 6. بزرگنمایی بازی های پس زمینه. تیم خود را به چالش بکشید تا با پس‌زمینه‌های زوم خلاقانه بیایند و ببینید چه کسی جالب‌ترین، مسخره‌ترین یا مرتبط‌ترین پس‌زمینه را برای یک جلسه خاص ایجاد می‌کند.
 7. بفروشش. از هر یک از اعضای تیم بخواهید یک کالای معمولی و خسته کننده را از نزدیکی انتخاب کند و به تیم بفروشد که گویی بهترین چیز از زمان برش نان است.
 8. X یا Y. دو چیز را انتخاب کنید و از تیم خود بخواهید تصمیم بگیرد که کدام یک را ترجیح می دهد و چرا. گربه یا سگ؟ زمستان یا تابستان؟ کوکاکولا یا پپسی؟ آنها را سبک دل نگه دارید.
 9. دو حقیقت و یک دروغ. یک یخ شکن کلاسیک: از هر فرد بخواهید که سه جمله درباره خودش جمع کند و تیم را به چالش بکشد تا بفهمد کدام یک دروغ است.
 10. نقاشی کور. به یک نفر یک تصویر یا شی اختصاص دهید و از آنها بخواهید بدون اینکه بگویند چیست، دیگران را در مورد نحوه ترسیم آن راهنمایی کنند. محدودیت ها (مانند استفاده از اشکال و خطوط ساده) می توانند آن را سرگرم کننده تر کنند.
 11. تصویر را حدس بزنید. یک عکس را انتخاب کنید و بسیار نزدیک به یک قسمت از آن زوم کنید. از مردم بخواهید که حدس بزنند چه چیزی است در حالی که به آهستگی بزرگنمایی می کنند تا زمانی که کسی آن را درست متوجه شود.
 12. من کی هستم؟ به هر یک از اعضای تیم یک شخصیت تاریخی اختصاص دهید و از آنها بخواهید تا راه هایی برای توصیف خود بیابند تا زمانی که یکی از اعضای تیم حدس بزند که آنها کی هستند.
 13. حقایق جغرافیایی از اعضای تیم بخواهید یک مکان جغرافیایی در جایی از جهان انتخاب کنند و یک واقعیت غیر معمول و کمتر شناخته شده در مورد آن را به اشتراک بگذارند.

درک عمیق تر

یادگیری در مورد همکاران

برخی از تمرین‌های تیم‌سازی به عنوان مقدمه بهترین هستند، در حالی که برخی دیگر زمانی که تیم شما اصول یکدیگر را بدانند بهتر عمل می‌کنند. این انتخاب از تمرین‌ها به تیم شما کمک می‌کند تا یکدیگر را در سطح عمیق‌تری بشناسند، تا بتوانند یکدیگر و آنچه را که برای تیم به ارمغان می‌آورند بهتر درک کنند.

 1. مسابقه مجازی برنامه‌هایی مانند QuizBreaker به تیم شما اجازه می‌دهند تا حقایق مربوط به خود را وارد کنند و سایر اعضای تیم حدس بزنند چه کسی با کدام واقعیت مرتبط است. کدام یک از اعضای تیم نمی تواند سوت بزند؟ کدام یک برنده مسابقه هواپیمای کاغذی شد؟ پاسخ ها می توانند باعث شوند تیم شما بیشتر از اینکه فقط یک همکار باشد احساس دوستی داشته باشد.
 2. ساختمان نقشه. با یک نقشه شروع کنید و از هر یک از اعضای تیم بخواهید یک سنجاق را در محل تولد و مکانی که در حال حاضر زندگی می کنند قرار دهند. با گذشت زمان، نقشه را با افزودن پین‌هایی برای مکان‌های تعطیلات مورد علاقه، مکان‌های دیگری که در آن زندگی کرده‌اند، و سایر داده‌های مکان، گسترش دهید.
 3. روز در زندگی. برای اینکه تیمتان هر روز با یکدیگر آشنا شوند، یکی از آنها را با یک «روز از زندگی» یا تور مجازی از محل زندگی و کارهایی که هر روز انجام می‌دهند به نمایش بگذارید. حیوانات خانگی و کودکان را معرفی کنید، وسایل سرگرمی یا سرگرمی ها را به نمایش بگذارید، امکانات بی پایان هستند.
 4. بحث مسائل بزرگ یک خبر بزرگ یا رویدادهای جاری را انتخاب کنید، یک مقاله خبری درباره آن با تیم به اشتراک بگذارید و درباره آن بحث کنید. با این حال، سعی کنید از هر چیزی که خیلی بحث برانگیز یا دارای اتهامات سیاسی است اجتناب کنید.
 5. نمایش استعداد. در شروع جلسه به همه 1 تا 5 دقیقه زمان بدهید (انتخاب چند نفر در هر جلسه، اگر تیم خیلی بزرگ است)، و از آنها بخواهید کاری انجام دهند. یک شعر بخوانید، یک جوک بگویید، یک ساز بزنید، یک سرگرمی را نشان دهید، هر چیزی پیش می رود.
 6. دوستان قلم. جفت اعضای تیم را تنظیم کنید و یک برنامه دوست قلمی را با آنها شروع کنید که با حروف دست نویس کامل شود. برای تسهیل فرآیند، پاکت و تمبر برای همه بفرستید.
 7. پاورپوینت مزخرف. از همه بخواهید که یک ارائه سریع سه دقیقه ای در مورد یک موضوع تصادفی ایجاد کنند (هرچه مزخرف تر باشد بهتر)، و به بهترین ارائه رأی دهید.
 8. عکس های کودک. از همه بخواهید عکسی از دوران کودکی خود بیابند و آپلود کنند و آن را توضیح دهند، خواه یک عکس مسخره مدرسه باشد یا یک خاطره ارزشمند. هر چند سعی کنید نسبت به کسانی که چیز زیادی برای کشیدن ندارند حساس باشید.
 9. 10 چیز مشترک از تیم خود – یا بخش‌های کوچک یک تیم بزرگ‌تر – بخواهید مدتی را صرف 5، 10 یا هر تعداد چیزهای مشترک کنند.

بازی های اداری

بازی های تلفن

بازی های اداری در یک محیط حضوری از سرگرم کننده و هیجان انگیز تا حیله گر و خسته کننده را شامل می شود. بازی‌های اداری مجازی می‌توانند از فناوری به روش‌های جدید و جالبی بهره ببرند، تا به تیم شما اجازه دهند مهارت‌های خلاقانه‌شان را افزایش دهند، همکاری کنند یا در رقابت دوستانه یکدیگر را به چالش بکشند.

 1. بازگشت موسیقی. موسیقی را در تماس یا جلسه خود پخش کنید و اعضای تیم خود را برای شناسایی آن به چالش بکشید. انتخاب آهنگ هایی از 10 تا 30 سال قبل بهترین نتایج را به همراه دارد، اما ممکن است بخواهید این را با میانگین سنی تیم خود تطبیق دهید.
 2. شکار لاشخور. یک شکار لاشخور مجازی جمع کنید. از اعضای تیم خود بخواهید بسته به مقیاسی که می خواهید تمرین خود را کشش دهید، با عکس گرفتن از وسایل مختلف خانه، گیاهان محلی یا مکان های دیدنی شهر، فهرست کاملی را تهیه کنند.
 3. مصور. بازی قدیمی Pictionary را می توان به راحتی از طریق انواع پلتفرم های آنلاین از جمله Skribbl و Drawize یا حتی فقط به اشتراک گذاری یک برنامه رنگ روی صفحه نمایش انجام داد.
 4. صفحه گسترده Pixel Art. با استفاده از Excel یا Google Sheets، از تیم خود بخواهید سلول‌ها را برای ایجاد پیکسل هنری پر کنند . یا به آنها اعلان بدهید و ببینید چه چیزی به ذهنشان می رسد یا اجازه دهید هر چیزی که دوست دارند طراحی کنند.
 5. زوم یکنوع بازی شبیه لوتو. یک برگه یکنوع بازی شبیه لوتو با مواردی مانند «در تماس لباس خواب پوشید» تا «به طور تصادفی بی‌صدا/بی‌صدا شد» و برگه‌هایی برای هر یک از اعضای تیم قبل از جلسه تهیه کنید. ببینید چه کسی ابتدا یکنوع بازی شبیه لوتو خود را دریافت می کند.
 6. مکالمات گیف. با استفاده از یک ابزار گیف جاسازی شده در سرویسی مانند Slack یا گیف های جستجو شده توسط گوگل، تیم خود را به چالش بکشید تا با استفاده از هیچ چیزی جز این تصاویر متحرک کوتاه، یک مکالمه کامل داشته باشند.
 7. گرگینه / مافیا. یک بازی مهمانی مشترک، به هر بازیکن نقشی اختصاص داده می‌شود، و بازی تا زمانی پیش می‌رود که یا تیم «خوب» کشته شود یا تیم «بد» شناسایی شود. مجموعه عظیمی از قوانین و ابزارها برای این بازی وجود دارد، بنابراین آن را بررسی کنید .
 8. اتاق های فرار مجازی اتاق های فرار روند رو به رشدی هستند، اما با یک تیم از راه دور، سخت یا غیرممکن هستند. یک اتاق فرار مجازی ، با یک داستان نویس هدایت شده و دارایی های دیجیتال، یک جایگزین قدرتمند است.
 9. جشن های تعطیلات مجازی هر روز جلسه، یک تعطیلات را انتخاب کنید ( هر روز در جایی تعطیل است ) و آن را سریع و محترمانه جشن بگیرید.
 10. مهمانی رمز و راز قتل مجازی. این یک بازی است که نیاز به همکاری آنلاین دارد. معمولاً در قالب چت ویدیویی پخش می شود، جایی که شرکت کنندگان می توانند مخفیانه با هم ارتباط برقرار کنند و میزبان می تواند سرنخ هایی را برای حل معما به اشتراک بگذارد. در این مقاله SnackNation ایده هایی برای مهمانی معمای قتل مجازی خود  بیابید .

فعالیت های فوق برنامه

باشگاه کتاب

گاهی اوقات برای آماده شدن به بیش از چند دقیقه زمان نیاز دارید. این تمرین‌های تیم‌سازی نیاز به تنظیم و سرمایه‌گذاری بیشتری دارند، اما برای بحث‌های عمیق‌تر از سطح سطحی و تعامل درون تیم عالی هستند.

 1. باشگاه کتاب. تشکیل یک باشگاه کتاب مستلزم این است که تیم خود را وادار به مطالعه در زمان خود کنید، بنابراین سعی کنید فشار زیادی به زمان آنها وارد نکنید. یک یا دو فصل از یک کتاب بسیار است. در هر جلسه درباره فصل های جدید بحث کنید.
 2. باشگاه فیلم. مانند یک باشگاه کتاب، فیلمی را انتخاب کنید که همه باید به آن دسترسی داشته باشند (رایگان در YouTube، یا ابتدا تأیید کنید که همه افراد Netflix/Hulu دارند)، و از همه بخواهید آن را از قبل تماشا کنند. در جلسه بعدی خود در مورد آن بحث کنید.
 3. اوریگامی. ابتدا کاغذ اوریگامی را برای همه اعضای تیم خود پست کنید. سپس، با استفاده از دستورالعمل‌های آنلاین ، از مردم بخواهید اقلام اوریگامی، از جعبه گرفته تا حیوانات را کنار هم بگذارند و در ابتدای جلسه، ساختارهای خود را به نمایش بگذارند.
 4. وعده های غذایی از راه دور بیرون بردن تیم برای ناهار یا شام می تواند یک رویداد گاه به گاه تیم سازی باشد، اما برای تیم های دوردست غیرممکن است. در عوض، برای همه یک بودجه و یک دستور غذای ساده صادر کنید، یا از سرویسی مانند Blue Apron برای همه یک جعبه غذا تهیه کنید و از راه دور با هم یک وعده غذایی بخورید.
 5. کرال میخانه دیجیتال. برای تیم هایی که دوست دارند با هم نوشیدنی بنوشند، یک خزیدن در میخانه مجازی انجام دهید. وب سایت های قابل توجهی را انتخاب کنید و به عنوان یک تیم از آنها بازدید کنید و قبل از رفتن به وب سایت بعدی، به مدت 15 تا 20 دقیقه در مورد محتوای آنها در یک نوشیدنی بحث کنید. فقط به عنوان یک یخ شکن این کار را انجام ندهید، در غیر این صورت هیچ کس هیچ کاری سازنده در جلسه انجام نخواهد داد!
 6. چالش تناسب اندام. به خصوص در حال حاضر، بسیاری از مردم در حال گذار به کار از خانه و عدم فعالیت بدنی همراه با آن هستند. همه را برای تعیین و تلاش برای رسیدن به یک هدف تناسب اندام به چالش بکشید و پیشرفت را در هر جلسه پیگیری کنید.
 7. چالش پخت. تقریباً برعکس چالش تناسب اندام، به همه دستور غذا بدهید و آنها را برای درست کردن آن به چالش بکشید. شاید شما یک نانوای ستاره داشته باشید، یا شاید همه آن را میخکوب کنید .
 8. داستان سرایی مشارکتی در یک کانال Slack جداگانه یا اتاق تیم‌ها، یک دستور داستانی را شروع کنید. از اعضای تیم بخواهید که هر روز به اطراف بچرخند و یک جمله برای گسترش و ادامه داستان اضافه کنند.
 9. چالش عکاسی. یک موضوع را انتخاب کنید و از اعضای تیم بخواهید که چند روز یا یک هفته را صرف عکاسی از آن کنند. بهترین عکس ها را به اشتراک بگذارید و به یک برنده رای دهید.

Slack Apps

بازی های اسلک

اگر تیم راه دور شما از Slack به عنوان کانال چت اصلی خود استفاده می‌کند، خوش شانس هستید. Slack دارای طیف گسترده ای از پلاگین ها و برنامه ها برای دادن ویژگی های اضافی است و برخی از آنها به عنوان بازی ها و برنامه های افزودنی تیم سازی طراحی شده اند. تعدادی از آنها را تنظیم کنید و مشارکت غیر عادی را در طول روز تشویق کنید.

 1. دونات . این برنامه به صورت نیمه تصادفی دو عضو تیم را برای چت یک به یک با موضوعات و فعالیت های هدایت شده جفت می کند.
 2. نظرسنجی های ساده برای ایجاد نظرسنجی به منبعی نیاز دارید، اما این برنامه به شما امکان می‌دهد نظرسنجی بسازید و آن‌ها را برای رای دادن تیم خود پست کنید.
 3. PlayPlay . این یک پلتفرم مجازی برای چند بازی ساده از جمله پینگ پنگ، شطرنج، استخر و تیک تاک است.
 4. جوک بات این ابزار، همراه با Spotify، به شما امکان می دهد یک لیست پخش جوک باکس مشترک برای تیم خود تهیه کنید. همه را وادار کنید تا آهنگ های مرتبط مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارند.
 5. لارک یخ شکن. این برنامه دارای تعدادی سؤال داخلی است که به تیم شما امکان می دهد بدون نیاز به راه اندازی یک تجربه راهنمایی پیچیده با یکدیگر آشنا شوند.

ابزارها و منابع

Teambuilding.com

این بخش آخر آنقدر تمرینات تیم سازی نیست که منابع است. این سایت‌ها و ابزارها اغلب با هزینه‌ای اندک برای استفاده در دسترس هستند و بستر، ایده‌ها، بازی‌ها و ابزارهایی را برای راه‌اندازی تمرین‌های تیم‌سازی مانند موارد ذکر شده در بالا فراهم می‌کنند. آنها را بررسی کنید و ببینید کدام یک برای کسب و کار شما بهتر عمل می کنند.

 1. TeamBuilding.com _ این وب سایت تعداد انگشت شماری از تمرینات مجازی تیم سازی را ارائه می دهد، از بازی های اداری گرفته تا کیت هایی که شامل یک آتش کوچک DIY تا جعبه چای و قهوه با دم کردن و مدیتیشن هدایت شده است.
 2. پتری . پتری یک پلتفرم بازی تیم سازی است که طیف گسترده ای از فعالیت ها، از گفتگوی چای و یوگا گرفته تا بازی های بی اهمیت و آموزش زبان را ارائه می دهد.
 3. جک باکس . صفحات مهمانی Jackbox دارای طیف گسترده ای از بازی های مهمانی هستند که می توانند به صورت دیجیتالی بازی کنند. ممکن است برای اجرای برخی از آنها نیاز به راه اندازی فناوری بیشتری داشته باشید، اما بسیاری از آنها عالی هستند و چالش های مشترک سرگرم کننده ای را ایجاد می کنند.
 4. شبیه ساز رومیزی برای تیم‌هایی که بازی‌های رومیزی را دوست دارند، Tabletop Simulator یک رومیزی مجازی با مجموعه عظیمی از بازی‌های داخلی و یک موتور سفارشی برای انجام بازی‌های خود است. نسخه هایی برای تیم بخرید و از آن لذت ببرید.
 5. بازی برو . این شرکت یک پلتفرم تیم سازی منحصر به فرد است که جلسات میزبانی شده با بازی ها، فعالیت ها، یک دی جی زنده و یک رهبر را برای هدایت همه آن فراهم می کند.
 6. کوه گنج . این یکی دیگر از تجربه‌های سبک اتاق فرار مجازی است که یک بازی دیجیتال کامل برای تیم‌های کوچک در دسترس است تا در رقابت با یکدیگر بازی کنند.

شما آن را دارید؛ انبوهی از تمرین‌های ممکن تیم‌سازی برای کمک به گرد هم آوردن یک تیم مجازی. کدام یک برای تیم شما بهتر عمل می کنند؟

بدون نظر

پاسخ دهید

7 + دو =