لیست امتیازات شغلی برای جذب بهترین استعدادهای مهندسی


محیط کار مدرن محیطی بسیار متفاوت با ده سال پیش است، چه برسد به دهه 70 یا 80. در آن زمان، مزایای شغلی مانند مزایای بازنشستگی، مراقبت های بهداشتی، و تضمین تقریباً یک شغل طولانی مدت تمام چیزی بود که برای جذب نامزدهای برتر لازم بود. این روزها، برای جذب برخی از واجد شرایط ترین متقاضیان، باید امتیازات شغلی ملموس تری ارائه دهید.

مزایایی که در نظر گرفته نمی شوند

در هر لیستی از این دست چند ورودی وجود دارد که بارها و بارها ارائه می شود، اما برای این پست، آنها را برای مشاغل مهندسی در نظر نخواهیم گرفت.

اکثر کارفرمایان که به دنبال استخدام مهندسان هستند دارای مزایای پایه هستند مانند:

  • حقوق رقابتی
  • مزایای مراقبت های بهداشتی
  • یک صندوق بازنشستگی

از آنجایی که اکثر شرکت‌های رقیب همین مزایا را برای موقعیت‌های مهندسی ارائه می‌کنند، دشوار است که آنها را مزایا بنامیم. اگر همان برنامه‌های مراقبت‌های بهداشتی و بازنشستگی را ارائه می‌دهید، برجسته نیستید، به جز به این معنا که کاندیداهای شما ممکن است از خود بپرسند که اگر اینها نقاط اصلی فروش شما باشند، چه چیز دیگری ارائه نمی‌دهید.

بنابراین، برای برجسته کردن موقعیت خود به چه چیزی نیاز دارید؟ در اینجا برخی از بهترین مزایا و مزایای شغلی وجود دارد که مهندسان برای آنها جالب خواهند بود.

شهرت خوب شرکت

برخی از مهندسان از روی یک انگیزه بدبینانه برای کسب درآمد وارد میدان می شوند. با این حال، بیشتر آنها آرزوهای بزرگتری دارند. آنها می خواهند مشکلات بزرگ را حل کنند، دنیا را به جای بهتری تبدیل کنند، یا اثری از خود بر روی چیزی خارق العاده بگذارند. آنها می خواهند در شرکتی کار کنند که شهرت زیادی دارد.

علاوه بر این، شهرت شما باید مقدم بر شما باشد. یک نظرسنجی Glassdoor با چندین مهندس مصاحبه کرد و یکی از آنها این را گفت :

“اگر شرکت شما به تنهایی به دلیل فناوری و فرهنگ مهندسی جذاب نیست، احتمالاً علاقه ای به کار در آنجا نخواهم داشت. شنیدن در مورد شرکت شما از یک استخدام کننده – به جای چیزی شگفت انگیز که ساخته اید – به سادگی این بی علاقگی را تقویت می کند.

این می تواند یک چالش برای شرکت های کوچک باشد، اما ایجاد چنین شهرتی کاملاً ممکن است. این فقط به این معنی است که باید مدتی را صرف ساختن یک برند کارفرمای قوی کنید.

روی مشکلات بزرگ کار کنید

مهندسان معمولاً مهندس می شوند زیرا دوست دارند روی مسائل بزرگ و چالش برانگیز کار کنند. هزاره ها و نامزدهای ژنرال Z، به ویژه، نمی خواهند یک چرخ دنده در ماشین شرکتی دیگری باشند. آنها می خواهند احساس کنند که به طور ملموس در حل مشکلات بزرگ مشارکت دارند . این مشکلات ممکن است مشکلاتی در جامعه محلی آنها، در صنعت انتخابی آنها یا در سطح جهانی باشد. شما مجبور نیستید شرکت خود را وقف مبارزه با گرسنگی در جهان کنید، اما یک مسئله بشردوستانه یا فناوری در شهر یا ایالت شما می تواند به اندازه کافی بزرگ باشد.

مشکلاتی که شرکت شما برای حل آنها تلاش می کند لزوماً نیازی به ماهیت انسان دوستانه ندارند.

مشکلات بشردوستانه حتی می تواند برای شرکت هایی که برای این چالش ها آمادگی ندارند، مضر باشد. تعداد بسیار کمی از نامزدهای شما معتقدند که یک تجارت خانوادگی از نبراسکا می تواند گرسنگی جهان را حل کند یا یک بیماری را ریشه کن کند. بسیاری دیگر علاقه مند به حل مسائل پیچیده تکنولوژیکی خواهند بود. مسئول پذیرش می گوید:

“به یاد داشته باشید که کار برای جذاب بودن نیازی به انسان دوستانه بودن ندارد. فقط باید چالش برانگیز باشد و یک مشکل واقعی را برای مشتریان حل کند.”

مهندسان با استعداد از رفتن به سر کار در صبح برای حل مشکلات پیچیده با راه حل های ظریف لذت می برند.

تمرکز بر کار واقعی

مهندسان بخشی از زیرمجموعه ای از کارگران هستند که برای اثربخشی نیاز به تمرکز دارند. برخی از نقش‌ها در یک شرکت مستلزم دوره‌های کوتاه مدت کار واقعی برای تکمیل وظایف فردی، مانند پشتیبانی مشتری است. مهندسان، معماران، و آن دسته از سطوح C که شرکت را از بالا به پایین هدایت می‌کنند، تمایل دارند به اصطلاح «تنها با افکارشان» وقت بیشتری داشته باشند.

این ترکیبی از چندین عامل از جمله فرهنگ محل کار، محیط اداری و مسئولیت های یک نقش است.

مشکلات بزرگ به راه حل های بزرگ نیاز دارند و مهندسان دوست دارند هنگام کار تمرکز کنند. وقفه ها می تواند برای بهره وری ویرانگر باشد. دکتر گلوریا مارک، دانشیار دانشکده اطلاعات و علوم کامپیوتر دونالد برن در دانشگاه کالیفرنیا ارواین، می گوید :

«خبر خوب این است که اکثر کارهای قطع شده در همان روز از سر گرفته می شود – 81.9 درصد – و به طور متوسط ​​در 23 دقیقه و 15 ثانیه از سر گرفته شد که حدس می زنم آنقدرها هم طولانی نباشد. اما خبر بد این است که وقتی قطع می‌شوید، بلافاصله به کاری که قبل از قطع شدن انجام می‌دادید برنمی‌گردید. قبل از اینکه به وظیفه اصلی خود بازگردید، حدود دو کار مداخله‌ای وجود دارد، بنابراین برای تغییر جهت دادن به کار اصلی، تلاش بیشتری لازم است.

یک تاخیر 23 دقیقه ای ممکن است در یک روز 8 ساعته چندان زیاد به نظر نرسد، اما زمانی که نیم دوجین جلسه، ده ها تماس تلفنی، ایمیل های فوری، هشدارهای کاری روزانه و هر نوع وقفه دیگری در طول هفته وجود داشته باشد، می تواند زمان زیادی را برای مهندسان خود اضافه کنید تا به طور مداوم به کارهای مهمی که می خواهند انجام دهند بازگردند.

وقتی مهندس شما امروز سر کار بیاید، از آنها انتظار می رود چه کاری انجام دهند؟ آیا آنها وقت خود را در دفتر خود می گذرانند، به مشکلات عمیق فکر می کنند و روی راه هایی برای حل آنها کار می کنند؟ یا اینکه با همکاران و مدیران خود در جلسات شرکت می کنند، دائماً برای کمک به همکاران خود به تلفن پاسخ می دهند و گزارش وضعیت می نویسند که هیچ کس قرار نیست آن را بخواند؟

چه چیزی می توانید ارائه دهید، به طور ملموس، که اجازه دهد و تمرکز بر کار واقعی را ارتقا دهد؟ مزایایی مانند یک دفتر بسته به جای طراحی اتاقک یا دفتر باز، محدودیت در جلسات هفتگی و وقفه های معمول، و تمرکز اختصاصی بر وظایف خاص را در نظر بگیرید. مهندسان شما نباید به عنوان مانیتورهای سیستم، فنی تعمیر و نگهداری یا افراد خدماتی وظیفه ای مضاعف داشته باشند. بگذارید روی وظایف خود تمرکز کنند.

ساعت کاری انعطاف پذیر و سیاست های کار از خانه

سال 2020 ارزش اجازه دادن به کارمندان خود را برای کار از خانه به هزاران شرکت آموخت. همه‌گیری جهانی همچنین به میلیون‌ها نفر نشان داده است که می‌توانند از خانه کار کنند – و درس‌های سختی را به بسیاری از کسب‌وکارهایی که چنین نیستند، آموخت. برای کار با موفقیت از خانه نیاز به نوع خاصی از افراد است و بله، نمی توان همه نقش ها را از راه دور انجام داد.

با این حال، اکثر مهندسان اغلب می توانند از انعطاف پذیری کار از خانه بهره ببرند. داده های جمع آوری شده توسط Apollo Technical چنین می گوید :

چندین مطالعه در چند ماه گذشته نشان می دهد که بهره وری در حین کار از راه دور از خانه بهتر از کار در یک محیط اداری است. به طور متوسط، کسانی که از خانه کار می کنند، 10 دقیقه کمتر در روز را صرف بی ثمری می کنند، یک روز در هفته بیشتر کار می کنند و 47 درصد بهره وری بیشتری دارند.

این تا حدی به وقفه های ذکر شده در بالا مرتبط است. وقتی هر تماس تلفنی، هر مدیری که سرش را به در می‌زند، و هر جلسه یک سوم یک ساعت بهره‌وری هزینه دارد (اگر نه بیشتر)، به راحتی می‌توان فهمید که چگونه محیطی بدون آن چیزها می‌تواند بسیار سازنده‌تر باشد.

مدیریت نیروی کار از راه دور قطعا چالش های خود را دارد دارد. برخی از کارمندان یا از انزوا رنج می برند، یا توانایی محدودی برای راه اندازی دفتر کار خانگی دارند یا فاقد فناوری لازم برای انجام وظایف خود از راه دور هستند.

به همین دلیل است که شما باید بیش از اجازه دادن به کار در خانه انجام دهید. شما باید از آن حمایت کنید فناوری را ارائه دهید، برای خرید یک دفتر خانگی (مانند میز و صندلی مناسب) یارانه بدهید و از نرم‌افزار ردیابی یا نظارت بر زمان که مانع از کار انعطاف‌پذیر می‌شود، اجتناب کنید.

آموزش و کمک وام دانشجویی

هزینه مدرک مهندسی از یک موسسه متوسط ​​بین 11000 تا 55000 دلار در سال برای مدرکی است که می تواند چهار سال (برای مدرک لیسانس)، شش سال (برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد) یا بیشتر طول بکشد. این بدان معناست که بسیاری از مهندسان شما شش رقمی بدهکار هستند. حقوق رقابتی کمک می کند، اما اغلب، یک مزیت عالی کمک وام است.

شهریه ها هر سال در حال افزایش است و این بار مالی کل آینده یک نسل از دانشجویان را شکل می دهد. تعداد فزاینده ای از شرکت ها نوعی کمک وام ارائه می دهند. از شرکت،

طبق گفته انجمن مدیریت منابع انسانی، حدود 8 درصد از کارفرمایان در سال 2019 کمک بازپرداخت وام دانشجویی ارائه می دهند. این نسبت در سال 2018 4 درصد و در سال 2015 3 درصد بوده است.

با توجه به هزینه کلی یک کارمند، اضافه کردن سطحی از کمک یا بازپرداخت وام چندان زیاد نیست. و اگر نسبت به کسانی که وام خود را پرداخت کرده اند یا در وهله اول نداشتند بی انصافی است، می توانید برای کارمندانی که می خواهند در زمان خود به تحصیل یا آموزش ادامه دهند، بازپرداخت شهریه بدهید.

مرخصی خانوادگی

بسیاری از نسل های جوان تر، عمدتاً به دلیل نامشخص بودن شغل خود و رکودهای مکرر جهانی که باعث بی ثباتی مالی می شود، برای تشکیل خانواده مردد هستند. در حالی که یک شغل پایدار کمک می کند، این افراد همچنین خواهان سیاست های مترقی در زمینه مرخصی خانوادگی هستند.

در آمریکا، قانون مرخصی خانوادگی و پزشکی در سال 1993 مشخص می کند که شرکت ها باید سالانه 12 هفته مرخصی بدون حقوق برای مادران نوزادان ارائه دهند، اما این قانون فقط برای شرکت هایی با بیش از 50 کارمند اعمال می شود و فقط برای مادران است. مرخصی پدر اغلب نادیده گرفته می شود. حتی هنوز، این اعداد در مقایسه با کشورهای دیگر در سراسر جهان که مرخصی طولانی‌تر، زمان مرخصی برابر برای مادر و پدر و مرخصی استحقاقی به جای مرخصی بدون حقوق ارائه می‌دهند، کمرنگ است.

ارائه مرخصی استحقاقی (برای مدت طولانی و برای هر دو والدین) یک مزیت باورنکردنی است. در واقع، این یکی از پرطرفدارترین مزایای همه است. والدین می خواهند زمانی را که فرزندانشان رشد می کنند و رشد می کنند با آنها بگذرانند. اجازه دادن به مهندسان شما با مرخصی با حقوق، به علاوه ساعات منعطف و فرصت های کار از خانه، وفاداری شرکت و خانواده سالم را تشویق می کند.

مزایای سفارشی

شاید یکی از بزرگترین مزایایی که می توانید به مهندسان خود ارائه دهید انعطاف پذیری است. برخی از نامزدهای شما ممکن است نخواهند از خانه کار کنند برخی از آنها نیازی به کمک هزینه حمل و نقل، مرخصی خانوادگی، یا عضویت با حقوق در ورزشگاه ندارند. فهرستی از مزایایی که شما باید ارائه دهید ممکن است در واقع برای آنها چندان مفید نباشد.

در این موارد، یک کاندیدای واجد شرایط ممکن است مزایای شما را به عنوان مزایا نبیند، بنابراین شما به انعطاف‌پذیری نیاز دارید تا آنچه را که می‌خواهد به آنها ارائه دهید. شاید آنها می خواهند توانایی گرفتن گاه به گاه تعطیلات را داشته باشند. شاید بیمه عمر می خواهند. شاید آنها برای پوشش حمل و نقل و کارهای روزانه کمک هزینه می خواهند. شاید آنها خواهان حمایت از سلامت روان هستند، یا شاید می خواهند گزینه های سهام در شرکت را داشته باشند. برخی از کارمندان ترجیح می دهند سالی یک بار در حین سفر کار کنند. لیست مزایای بالقوه بسیار زیاد و متنوع است. هیچ شرکتی نمی تواند همه آنها را به همه ارائه دهد، اما شما می توانید آنچه را که یک فرد می خواهد به آن فرد ارائه دهید.

مزایای سفارشی تعطیلات

ارائه توانایی مذاکره در مورد بسته مزایای سفارشی برای هر کارمند جدید می تواند بسیار جذاب باشد. مهندسان جدید با خواسته های خاص ممکن است نتوانند آنچه را که از اکثر شرکت ها می خواهند پیدا کنند، اما انعطاف پذیری شما می تواند آنها را به سمت شما جذب کند.

تنها نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که اطمینان حاصل شود که کارکنان موجود می توانند با تغییر نیازها و خواسته های خود در مورد مزایای خود مذاکره کنند. استخدام جدید با مزایای جدید می تواند باعث حسادت سایر کارمندان شود و باعث ایجاد مشکلاتی در محیط کار و همچنین نارضایتی شغلی شود. هرگز این موضع را اتخاذ نکنید که “شما برای آن مذاکره نکردید، بنابراین نمی توانید آن را داشته باشید.” همیشه آماده تنظیم بسته های مزایا با نیازهای در حال تغییر کارکنان خود باشید. در غیر این صورت، آنها به احتمال زیاد برای شرکتی که نیازهای آنها را بهتر برآورده می کند، ارسال خواهند کرد.

استخدام با قصد آموزش

یک مشکل رایج در بازار کار مدرن، فهرست مشاغل با الزامات بسیار زیاد و پاداش بسیار کم است. کارفرمایان می خواهند نامزدهای بسیار با استعداد و تحصیل کرده را با مبلغی ناچیز استخدام کنند تعداد فزاینده ای از کاندیداها دیگر چنین رفتاری را نمی پذیرند.

این روزها، مهم است که به یاد داشته باشید که یک نامزد نیازی به کامل بودن ندارد. فردی که 80 درصد از نیازهای شما را برآورده می کند، می تواند به راحتی برای برآوردن بقیه موارد آموزش ببیند. آنچه واقعاً مورد نیاز است را کاهش دهید و روی کارمندان خود حساب کنید تا در موقعیت های خود رشد کنند.

به طور کلی، لیست مزایایی که می توانید به مهندسان خود ارائه دهید، بزرگ و متنوع است. هرکسی نیازها و خواسته های متفاوتی دارد، بنابراین ارائه یک بسته مزایای سخاوتمندانه – یا یک بسته قابل تنظیم – بهترین گزینه است. فراتر از آن، با این حال، همیشه به یاد داشته باشید که مهندسان شما می خواهند احساس کنند بخشی از چیزی بزرگتر هستند. آنها می خواهند روی مشکلات پیچیده کار کنند و مسائل مربوط به جوامع، صنایع یا به طور کلی جهان را حل کنند. این میل را برای دامن زدن به اشتیاق آنها تسهیل کنید و از بهترین مهندسان بیشترین بهره را ببرند.

بدون نظر

پاسخ دهید