مزایای ارائه بسته های جابجایی کارمندان به نامزدها


هر زمانی که کسب و کار شما یک نقش باز دارد که باید آن را پر کنید، طبیعتاً می خواهید بهترین نامزدهای ممکن را برای پر کردن آن پیدا کنید.

با این حال، اگر یک نامزد عالی پیدا کنید که در آن سوی ایالت زندگی می کند، چه اتفاقی می افتد؟ اگر آنها در نقطه مقابل کشور شما زندگی کنند چه؟ آیا می توانید آنها را با فرهنگ شرکت، شناخت برند یا بسته پرداخت و مزایا جذب کنید؟ یا با این فکر که مجبورند زندگی خود را جمع و جور کنند و هزاران مایل حرکت کنند، روی برگردانند؟

راه حل این مشکل اغلب ساده است: بسته جابجایی.

پکیج جابجایی چیست و چه مزایایی برای استخدام دارد؟ بیا بحث کنیم.

چه چیزی در بسته جابجایی گنجانده شده است؟

تصور رایج این است که بسته جابجایی صرفاً مجموعه ای از پول است که به نامزد داده می شود تا هزینه های جابجایی از یک مکان به مکان دیگر را پوشش دهد. این ممکن است برای هر حرکت مرتبط با شغل باشد، یا ممکن است فقط برای کسانی که بیشتر از فاصله معینی حرکت می کنند اعمال شود. در هر صورت، این فقط پول است، درست است؟

در بسته جابجایی گنجانده شده است

اشتباه. بسته جابجایی شامل چیزی بیش از پول است. در اینجا لیستی از آنچه که رایج ترین بسته های جابجایی می تواند شامل شود آورده شده است.

 بازپرداخت هزینه های حمل و نقل و جابجایی.

البته اول از همه پول است. برخی از شرکت‌ها بودجه ثابتی را برای پوشش بیشتر یا تمام هزینه‌های جابجایی ارائه می‌کنند، و برخی در عوض دریافتی را درخواست می‌کنند و هزینه را به نامزد بازپرداخت می‌کنند.

بازپرداخت هزینه های جابجایی

این قسمت از بسته اغلب انعطاف پذیر است. ممکن است پوشش دهد:

 • یک قرارداد از پیش تعریف شده بین شرکت و یک شرکت جابجایی که نامزد باید از آن برای دریافت بازپرداخت خود استفاده کند.
 • هزینه اجاره کامیون های متحرک یا POD در صورتی که نامزد خود در حال جابجایی باشد.
 • هزینه گاز برای حرکت.
 • اجاره خودرو در حالی که نامزد در حال جستجو برای یافتن مکانی برای زندگی، شرکت در مصاحبه ها و سایر بخش های فرآیند استخدام و جابجایی است.
 • هزینه اقامت شبانه، وعده های غذایی و جابجایی وسایل مانند جعبه.

هر بسته جابجایی متفاوت است. برخی از آنها یک بسته از پیش تنظیم شده خواهند بود، در حالی که برخی دیگر کاملاً انعطاف پذیر هستند. بیشتر آنها جایی در این بین قرار می گیرند. اغلب، نامزد ممکن است نیاز داشته باشد اولین مصاحبه خود را پوشش دهد و پس از پشت سر گذاشتن دور اول بازپرداخت شود، اگرچه این نیز می تواند متفاوت باشد. بسیاری از شرکت های مختلف بسته های جابجایی متفاوتی را ارائه می دهند.

 سفرهای جهت یابی

برخی از شرکت‌ها به هر کارمندی که به شهر می‌رود، یک سفر راهنمایی و تور ارائه می‌دهند. این سفر می‌تواند رایگان باشد، زیرا برای کارمند هزینه می‌کند که چند روزی را در هتل بگذراند، در حالی که شهر را کاوش می‌کند، به دنبال مسکن می‌گردد و با آن منطقه آشنا می‌شود.

سفر راهنمایی با راهنمایی

برخی دیگر ممکن است بسته های اطلاعاتی داشته باشند که لیستی از رستوران ها، مشاغل محلی و حتی مخاطبین خدمات خاص را ارائه می دهد. برخی دیگر نیز ممکن است تورهای راهنما داشته باشند، جایی که یک ساکن بومی و کارمند شرکت – احتمالاً یک مربی یا مدیر شغلی – به نامزد کمک می کند تا مطابق علایق خود را نشان دهد.

 هزینه های املاک و مستغلات و مسکن موقت.

بازار مسکن بخشی از یک حباب بزرگ است که افزایش هزینه ها سال به سال افزایش می یابد. این حباب جابجایی را برای خیلی ها به یک درخواست بلند تبدیل می کند. یکی از جنبه‌های رایج بسیاری از بسته‌های جابه‌جایی، پوشش هزینه‌های مسکن، از جمله کمیسیون بنگاه‌های املاک، هزینه‌های بسته شدن، هزینه‌های فهرست‌بندی و سایر هزینه‌ها است.

هزینه های املاک و مستغلات

اساساً هدف تسهیل فروش خانه قدیمی نامزد و خرید خانه جدید در منطقه است. نیازی نیست تفاوت ارزش را بپردازید و نیازی به خرید خانه برای آنها ندارید، اما پوشش هزینه های نماینده و هزینه های بسته شدن می تواند وزن قابل توجهی بر دوش نامزد باشد.

در مواردی که نامزد نمی‌تواند خانه‌ای را تا زمانی که نقل مکان کرده است خرید کند، شرکت شما ممکن است پیشنهاد کند هزینه مسکن موقت را در حین جستجو، چه در هتل یا یک آپارتمان ماه به ماه، بپردازد.

 کمک درآمد برای همسر.

در برخی موارد، یک شرکت ممکن است برای حمایت از یک خانواده با درآمد دوگانه در حالی که همسر به دنبال شغل جدیدی در مکان جدید می گردد، یک افزایش موقت و اضافی به درآمد نامزد پیشنهاد دهد.

کمک به درآمد همسر

از آنجایی که بیش از 60 درصد از خانوارهای ایالات متحده دارای درآمد دوگانه هستند، حتی افزایش حقوق و مزایای یکی از همسران ممکن است بیشتر از درآمد از دست رفته دیگری نباشد که با آنها نقل مکان می کند.

انواع بسته های جابجایی

انواع بسته جابجایی

بسته های جابجایی بسیار متفاوت هستند، اما آنها معمولاً یکی از چهار شکل را دارند.

 • مبلغ یکجا . شما بر اساس هزینه های جابجایی مورد انتظار، مبلغ ثابتی به نامزد می دهید. اگر کارمند تمام آن را خرج نکند، بقیه پاداش است. اگر آنها نیاز به هزینه بیشتری داشته باشند، خوب، شما بیشتر هزینه را پوشش داده اید. شما کنترلی بر نحوه خرج کردن پول نقد ندارید.
 • بازپرداخت . داوطلب هزینه های جابجایی را می پردازد و در عین حال رسیدها را ذخیره می کند. رسیدها را به شما می دهند و شما هزینه ها را بر می گردانید. این فرآیند به شما امکان می‌دهد آنچه را که برای آن پرداخت می‌کنید فیلتر کنید، اگرچه بازپرداخت کامل برای خوشحال و وفادار نگه داشتن کارمند توصیه می‌شود.
 • Core-Flex . این روش یک بسته جابجایی پایه، اغلب از طریق یکی از روش‌های دیگر، با گزینه‌ای برای ردیف دوم مزایای بیشتر، پرداخت‌ها یا بازپرداخت برای کارکنان با ارزش بالا مانند مدیران ارائه می‌دهد.
 • جابجایی مدیریت شده شرکت شما کل حرکت را از ابتدا تا انتها انجام می دهد. کنترل را از دست کاندیدا خارج می کند اما بیشتر فرآیند را ساده می کند.

برخی از کارمندان بالقوه یک نوع بسته را بر دیگری ترجیح می دهند. در واقع، در برخی موارد، ممکن است در گذشته با بازپرداخت ناچیز یا توسط یک جابجایی افتضاح کم هزینه و با کیفیت سوخته باشند و به ترتیب از بازپرداخت یا جابجایی مدیریت شده اجتناب کنند. این به شما بستگی دارد که مؤثرترین قالب را برای بسته تعیین کنید و با نامزد خود مذاکره کنید.

سوالات متداول در مورد بسته های جابجایی

سوالات متداول

بیایید به برخی از رایج ترین سوالات در مورد جابجایی بپردازیم.

1. آیا بسته های جابجایی در حوزه شرکت های بزرگ است؟

نه اصلا. بر اساس یک نظرسنجی از Allied ، 22 درصد از نامزدهایی که برای شغلی نقل مکان می کنند، به شرکتی با زیر 50 کارمند می پیوندند.

2. چه چیزی یک نامزد را برای جابجایی شغلی سوق می دهد؟

رایج ترین عوامل محرک برای جابجایی، پیشرفت شغلی و دستمزد بالاتر است. اگر دستمزد جدید، عنوان شغلی یا هر دو افزایش قابل توجهی داشته باشد، بسیاری از افراد تصمیم می گیرند به مکان جدیدی نقل مکان کنند.

گفته می شود، اکثریت (70٪) افرادی که برای شغلی نقل مکان می کنند، زیر 34 سال سن دارند. هرچه سن یک نامزد بزرگتر باشد، احتمال بیشتری دارد که قبلاً با خانواده ای که ممکن است مایل به ریشه کن کردن آن نباشند، ریشه داشته باشند. کودکان در مدرسه و با دوستان محلی مهم ترین عامل هستند.

3. آیا بسته های جابجایی به طور گسترده در دسترس هستند؟

زیاد نه. اکثر شرکت‌هایی که بسته‌های جابه‌جایی را ارائه می‌دهند ممکن است این کار را فقط برای کارمندان سطح متوسط ​​و بالا یا کارمندانی که به سختی پیدا می‌شوند با مهارت‌های خاص و ویژه انجام دهند. به طور معمول، هر چه سطح کارمند بالاتر باشد، بسته جابجایی بهتر است. یک کارمند سطح متوسط ​​ممکن است یک دستمزد یکجا دریافت کند، در حالی که یک مدیر اجرایی ممکن است یک راه حل جابجایی مدیریت شده کامل دریافت کند.

لی وست، بنیانگذار و مدیر عامل تایدواتر کپیتال سرویس می گوید:

“اگر آنها از سمت مدیر منطقه ای به سمت معاونت ستاد فرماندهی می روند، بسته باید قوی و کامل باشد. حتی در حد خرید خانه موجودشان.»

کارمندان سطح ورودی به ندرت بسته جابجایی را دریافت می کنند یا اگر دریافت کنند، در بهترین حالت نشانه ای است.

مزایای ارائه بسته جابجایی چیست؟

ارزش دادن بیشتر به نامزدها به عنوان بخشی از استخدام می تواند یک مزیت بزرگ برای جذب نامزدهای با استعداد بیشتر از مناطق دورتر باشد. ارائه چنین بسته ای مزایای خاص زیادی دارد.

بسته جابجایی مزایا

 شما می توانید نامزدهای یک منطقه جغرافیایی بزرگتر را جذب کنید.

مهمترین مزیت ارائه بسته جابجایی این است که می توانید از یک مجموعه نامزدهای جغرافیایی بسیار گسترده تر استفاده کنید. فرض کنید یک نقش باز دارید که باید آن را پر کنید، و محدود به افرادی هستید که از قبل در فاصله رفت و آمد از دفتر شما هستند (یا قصد دارند به منطقه نقل مکان کنند). در این صورت، تعداد نسبتاً کمی از افراد برای استخدام در دسترس دارید.

برعکس، اگر بسته جابجایی را ارائه دهید، دنیا صدف شماست. اغلب به معنای واقعی کلمه، شما فقط به نامزدهای کشورتان محدود نمی شوید. بسیاری از شرکت ها می توانند از بسته جابجایی برای کمک به استخدام نامزدهای بین المللی استفاده کنند، خواه این بسته نسبتاً داخلی مانند یک کارمند کانادایی یا دورتر مانند یک نامزد اروپایی، هندی، چینی یا استرالیایی باشد.

 شما می توانید یک استخر کاندید بزرگتر برای نقش هایی که به سختی پر می شوند بسازید.

با توجه به موارد فوق، تعداد نامزدهای بزرگتر به این معنی است که می توانید افرادی را پیدا کنید که نقش های سخت تری را به راحتی پر کنند. مثلا:

 • توسعه دهندگان یا برنامه نویسان با تجربه در یک زبان برنامه نویسی خاص، کمیاب، بسیار قدیمی یا بسیار جدید.
 • مکانیک متخصص در کار بر روی ماشین آلات کارخانه خاص.
 • مدیران سطح بالا، به ویژه آنهایی که به رشد قابل توجه کسب و کار شهرت دارند.

هرچه پرکردن یک نقش سخت‌تر باشد و مهارت‌های تخصصی‌تری که یک نامزد برای پر کردن آن نیاز دارد، بیشتر باشد، می‌توانید از مجموعه گسترده‌تری بهره ببرید. ارائه یک بسته جابجایی – و مهمتر از آن، اعلام این موضوع که در آگهی شغلی خود یک بسته را ارائه می دهید – بخش مهمی از گسترش آن استخر است.

از آنجایی که کمک زیادی به ایجاد نامزد کردید، وفاداری بیشتری به شرکت خود ایجاد می کنید.

ارائه یک بسته جابجایی، کارمند جدید شما را تشویق می‌کند که از دو جهت به شرکت شما وفادارتر باشد.

اولین مورد این است که ارائه مزایایی مانند بسته جابجایی نشان دهنده درجه بالاتری از وفاداری کسب و کار به کارمند است. این کمک می کند نشان دهید که به کارمندان خود اهمیت می دهید، می خواهید آنها با فرهنگ شهر و شرکت ادغام شوند و مایلید روی آنها سرمایه گذاری کنید. این باعث می شود که آنها احساس ارزشمندی بیشتری داشته باشند و برای شرکت دیگری که بتواند آنها را از شما ملاقات کند یا از آنها تجاوز کند، محدودیت بالایی ایجاد می کند.

ما را اشتباه نگیرید. که هنوز هم می تواند اتفاق بیفتد، بنابراین نمی توانید از مزایای مداوم آن چشم پوشی کنید. با این حال، هنوز هم سابقه ای ایجاد می کند که سایر شرکت ها برای دستیابی به آن چالش های بیشتری پیدا خواهند کرد.

ثانیاً، جابجایی یک سرمایه گذاری هنگفت برای یک نامزد است. وقتی برای آن جابجایی پول می‌پردازید، آن‌ها را به منطقه متصل می‌کند تا زمانی که بتوانند پول را برای نقل مکان دوباره پس انداز کنند یا شرکت دیگری را پیدا کنند که بسته جابجایی قانع‌کننده‌ای را برای خود ارائه می‌دهد.

 شما به طور مثبت شهرت برند کارفرمای خود را افزایش می دهید.

در نهایت، شناخته شدن به عنوان شرکتی که بسته جابجایی ارائه می دهد می تواند به نفع برند کارفرمای شما باشد ، که به جذب نامزدهای بیشتری به شرکت شما کمک می کند، حتی اگر آنها از قبل محلی باشند یا به اندازه کافی سطح بالایی نداشته باشند که یک بسته کامل جابجایی را تضمین کنند.

آیا ارائه بسته جابجایی معایبی دارد؟

با تمام مزایا، باید برخی از جنبه های منفی نیز وجود داشته باشد. در غیر این صورت، هر شرکتی بسته های جابجایی را ارائه می دهد، درست است؟

بسته جابجایی نقاط ضعف

در واقع، تعداد کمی وجود دارد.

 • گران است. هرچه بیشتر پوشش دهید، ارائه یک بسته گران‌تر است. البته در سطوح اجرایی در مقایسه با حقوق و مزایای آنها یک افت قیمتی است، اما باز هم هزینه ای است که در غیر این صورت نیازی به پرداخت نیست.
 • وقت گیر و فشرده است. بسته به نحوه مدیریت بسته جابجایی خود، نظارت و تأیید رسیدها می تواند زمان و تلاش قابل توجهی را برای کارکنان منابع انسانی شما بگیرد.
 • کارمند هنوز می تواند بعداً ترک کند . اگر کارمند ظرف یک سال از تاریخ استخدام خود را ترک کند، برخی از شرکت‌ها با اضافه کردن یک بند بازپرداخت این موضوع را به حداقل می‌رسانند، اما این همیشه امکان‌پذیر نیست.

به طور کلی، این اشکالات نسبتاً سبک هستند، اما هنوز به اندازه کافی وجود دارند که بسته جابجایی نیاز به تجزیه و تحلیل هزینه و فایده برای نقش‌های باز مختلف و نامزدهای بالقوه داشته باشد. باز هم، به همین دلیل است که بسته‌های جابه‌جایی بیشتر برای مدیران، سطوح C، مدیران سطح بالا و کارمندان فوق‌العاده ویژه ارائه می‌شوند، و نه صرفاً برای افرادی که برای شرکت کار می‌کنند.

آیا ارائه بسته جابجایی ارزش دارد؟ هیچ پاسخ خوبی برای این سوال وجود ندارد. این امر بیش از حد به شرکت شما، سایر روش‌های استخدام، نقش باز و سایر بسته‌های مزایای شما بستگی دارد. اغلب، برای بسیاری از نامزدها ارزشمند است، اما اینکه آیا این ارزش به ارزش شرکت شما منتقل می شود یا نه، داستان دیگری است.

پس از مطالعه موضوع امروز، آیا در مورد بسته های جابجایی کارمندان سوال یا نگرانی دارید؟ چیزی که شما کاملاً دریافت نمی کنید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! ما بسیار خوشحال خواهیم شد که به هر سؤالی که ممکن است داشته باشید پاسخ دهیم. 

بدون نظر

پاسخ دهید