مزایای کوچینگ

مزایای کوچینگ :هدف، وضوح و اشتیاق در زندگی روزمره

مزایای کوچینگ :هدف، وضوح و اشتیاق در زندگی روزمره.محصولات و خدمات زیادی وجود دارند که ادعا می‌کنند زندگی شما را تغییر می‌دهند – کوچینگ ممکن است تنها چیزی باشد که این وعده را عملی می‌کند.

یکی از دوستانم آماده بود کارش را رها کند. دو ماه بعد از بازگشت از مرخصی زایمان، استرس و ناراحتی داشت. او اعتماد به نفس خود را از دست داده بود.

خوشبختانه – برای او و تیمش – او در عوض یک مربی گرفت. مربی او به او کمک کرد تا بیاموزد که خودش را کمی سست کند و روی مهمترین چیز تمرکز کند. در عرض چند ماه، او به خود شایستگی و مشارکتی خود بازگشت. او به جای تبدیل شدن به یک آمار حفظ بد ، اهداف توسعه شغلی را برای آینده خود تعیین می کرد.

در مرکز کوچینگ ایران  من داستان هایی را می شنوم که چگونه مربیان به مردم کمک کرده اند همیشه در راه های بزرگ و کوچک تغییر کنند.

نشان داده شده است که مزایای کوچینگ کوچینگ تأثیر مثبت و قدرتمندی بر اعتماد به نفس، سلامتی و عملکرد کاری دارد. هنگامی که یک مدیر مربیگری حرفه ای دریافت می کند، اعضای تیم او نیز از راهنمایی، توسعه رهبری و فرهنگ مربیگری که مدیر به سازمان بازگردانده است، بهره مند می شوند.

کتاب کوچینگ مدیران 11

مزایای کوچینگ

مزایای کوچینگ یک مداخله بهزیستی بسیار شخصی و فردی است. در میلیون‌ها جلسه اخیر مربیگری با اعضای BetterUp ، ما چیزهای زیادی در مورد چگونگی ارائه نتایج مثبت کوچینگ برای انواع افراد به طور قابل اعتماد آموخته‌ایم.

رابطه با یک مربی بر خلاف هر رابطه شخصی یا حرفه ای دیگری است. یک کوچ از طریق آموزش و تخصص خود، مربی را به طور کل نگر می بیند و مربی را تشویق می کند تا تمام خود را به جلسات مربیگری برساند.

یک مربی BetterUp® به فرد کمک می کند تا از طریق مدل Whole Person™ خودآگاهی را در مورد نقش ها و ابعاد مختلف زندگی خود ایجاد کند . این یک مداخله قدرتمند است زیرا فرآیند کوچینگ با شرایط فردی تطبیق می‌یابد، با افراد در جایی که هستند، با چیزهایی که نیاز دارند و زمانی که به آن نیاز دارند ملاقات می‌کند.

در حالی که جلسات کوچینگ توسط یک متخصص آموزش دیده تسهیل می شود، آنها کنترل را کاملاً در دستان عضو قرار می دهند. کوچینگ خوب و خبره برای توانمندسازی افراد برای یافتن پاسخ های خود در درون خود طراحی شده است. در مشارکت مربیگری، این مربی است که اهداف را تعیین می کند، کتاب بازی را تعریف می کند و تعیین می کند که موفقیت چگونه به نظر می رسد.

کوچ تخصص متعهد را ارائه می دهد، بینش، دیدگاه و ذهنیت رشد را به رابطه مربیگری می آورد.

تا همین اواخر، مربیگری به طور حکایتی درست بود، اما هنوز از نظر تجربی تأیید نشده بود. BetterUp در حال تغییر آن است. علم پشت کوچینگ برای بهبود بهزیستی ذهنی برای پاسخ به سؤالات اساسی در مورد تأثیر و ROI ساخته شده است .

داده‌ها همچنین به مربیان کمک می‌کند تا مداخلات و تمرین‌هایی را که برای افراد مختلف که با چالش‌های خاص مواجه هستند مؤثرتر هستند، بررسی کنند.

با این اطلاعات، رشد قابل پیش‌بینی است – از الگوهایی پیروی می‌کند که کدام مناطق اولین و سریع‌ترین رشد را دارند و به زمان بیشتری نیاز دارند. درک الگوی منحصربه‌فرد انسانی مربیگری، رشد و توسعه به افراد و سازمان‌ها کمک می‌کند تا بدانند چه مدت باید متعهد شوند، پیشرفت چگونه به نظر می‌رسد و چه زمانی انتظار نتایج را داشته باشند.

7 مزیت مربیگری شخصی

کوچینگ اجرایی خبره می تواند تأثیر عمیقی بر زندگی شخصی و حرفه ای افراد داشته باشد. مزایا می‌توانند فوری باشند، اما در طول سال‌ها، از نقشی به نقش دیگر، در طول یک حرفه و در طول عمر، به سود خود ادامه می‌دهند. بسیاری از مزایای شرکتی یا برنامه های آموزشی نمی توانند چنین ادعایی داشته باشند.

یکی از راه‌هایی که کوچینگ به افراد کمک می‌کند این است که به آنها کمک می‌کند خود را واضح‌تر ببینند. یک مربی فضا و ساختاری را برای انعکاس فراهم می کند که برای یادگیری و رشد لازم است. آنها به شما کمک می کنند تا بفهمید ارزش های شما چیست و اقدامات شما در کجا از ارزش ها یا اهداف بیان شده شما متفاوت است.

یک مربی خوب می تواند به شما کمک کند تا با آنچه در زندگی و کار خود دوست دارید ارتباط برقرار کنید.

برخلاف درک کلاسیک مبنی بر اینکه فشار برای حداکثر عملکرد ضروری است ، اکنون می دانیم که فشار بالا در واقع باعث می شود افراد کارایی کمتری داشته باشند. از سوی دیگر، تناسب ذهنی با افزایش بهره وری، همکاری، نوآوری و رضایت شغلی همراه است.

تحقیقات BetterUp نشان داده است که افراد تمایل دارند مهارت های آمادگی ذهنی را به ترتیب خاصی ایجاد کنند . ایجاد این مهارت‌های اصلی، پایه و اساس شایستگی‌های عمیق‌تر و ظریف‌تر را ایجاد می‌کند. در اینجا نگاهی به برخی از زمینه های کلیدی رشد برای مربیگری فردی می اندازیم:

1. خودآگاهی

در یک مطالعه اخیر، تحقیقات BetterUp نشان داد که اولین زمینه مهم توسعه برای اکثر شرکت کنندگان، درون نگری است. این یک مهارت اساسی برای پیشرفت شخصی و حرفه ای است. پس از ایجاد این امر، اعضا می توانند برای ایجاد بینش عمیق تر در مورد آنچه که می خواهند و زمینه های رشد آینده کار کنند.

2. انعطاف پذیری

با بازخورد و بهبود خودآگاهی، افراد تحمل استرس را بهبود می بخشند.  وقتی رهبران انعطاف‌پذیرتر می‌شوند، بهتر می‌توانند با شرایط در حال تغییر یا نامطلوب با موفقیت سازگار شوند. به نوبه خود، این احتمال فرسودگی شغلی را کاهش می دهد و رضایت کلی از زندگی (و شغلی) را بهبود می بخشد.

3. همکاری

کار در تیمی که در آن همه متعهد به توسعه شخصی هستند چیز خاصی وجود دارد. افراد بهتر می توانند انگیزه ها و تعهدات اساسی همه افراد گروه را درک کنند. آنها از کاهش تعارض و افزایش اعتماد به نفس در تصمیم گیری سود می برند. افراد در مدیریت زمان بهتر هستند و به طور موثرتری به تیم کمک می کنند .

مزایای-کوچینگ-کمک کردن به یک نفر

4. خودکارآمدی

مؤلفه های اصلی خودکارآمدی یادگیری از طریق تجربیات دیگران و تأیید شدن توسط افرادی است که به آنها اعتماد دارید. این عوامل بلوک های کلیدی در رابطه مربیگری هستند. ایجاد استراتژی برای دستیابی به اهداف و جشن گرفتن این موفقیت ها با یک مربی، راه اصلی برای ایجاد اعتماد به نفس در خود است.

5. ارتباطات

همه انواع کوچینگ تأثیر مفیدی بر مهارت های ارتباطی دارند. توسعه مهارت‌های ارتباطی مؤثر می‌تواند به افراد در تمام جنبه‌های زندگیشان کمک کند – چه در محیط کار و چه خارج از آن. این تأثیر مثبت خود را بر استرس دارد – که مطمئناً با ارتباطات ضعیف تشدید می شود.

6. تعادل بین کار و زندگی

با کوچینگ، افراد برای تعیین اولویت‌های خود وقت می‌گذارند و تلاش می‌کنند تا آنها را بخشی بزرگ‌تر از زندگی‌شان کنند. این به آنها قدرت می دهد تا تعادل کار و زندگی بهتری را حفظ کنند. این افراد تمایل بیشتری به کسب رضایت شغلی و زندگی دارند. این را می توان به بهبود مراقبت از خود و همسویی بیشتر با اهداف آنها نسبت داد.

7. افزایش سلامت روان

در سه ماه اول با یک مربی، اعضای BetterUp شاهد کاهش 38 درصدی در کسالت بودند . در میان ابعاد دیگر سلامت روان، رضایت از زندگی، هدف و ارتباط اجتماعی بهبود می یابد. اینها، همراه با تنظیم عاطفی، به طور قابل اعتمادی سلامت روان را برای شرکت کنندگان مربی بهبود می بخشد.

کتاب کوچینگ رواننشاسی

5 مزیت کوچینگ در سازمان ها

برای مراقبت از غازی که تخم طلایی می گذارد باید گفت. به همین دلیل است که برخی از شرکت‌ها مربیگری اجرایی را به مجموعه‌ای محدود از پتانسیل‌های بالا محدود می‌کنند. اما کارمندان در سراسر سازمان می توانند از مربیگری حمایتی بهره مند شوند، چه در حال ایفای نقش جدیدی باشند، چه گزارش های مستقیم تهیه کنند و چه به طور غیررسمی بر تیم های خود تأثیر بگذارند.

وقتی کارمندان شما خوشحال هستند، احساس حمایت و شایستگی می کنند و احساس تعلق دارند، مزایای انسانی و مزایای نهایی نیز وجود دارد. بهره وری و عملکرد بالا می رود. هنگامی که آنها در کار خود معنا پیدا می کنند و احساس هدف می کنند، تعلق، رضایت و قصد ماندن همگی بهبود می یابند.

وقتی کوچینگ در سطح سازمانی اجرا می شود، مزایای آن واقعاً عمیق است. کوچینگ سازمانی با تیم هایی کار می کند که یک سازمان را تشکیل می دهند. اما حتی زمانی که دسترسی به مربیگری به صورت یک به یک باشد، کل تیم در زمینه‌های کلیدی بهبود می‌یابد.

1. افراد را توانمند می کند

کوچینگ افراد یک سازمان را تایید، حمایت و توانمند می کند. این به آن‌ها یک حزب بی‌طرف می‌دهد تا با نگرانی‌های مربوط به پیشرفت حرفه‌ای مقابله کنند، و همچنین فضای امنی برای تمرین مکالمه‌های دشوار فراهم می‌کند.

2. مشارکت کارکنان را افزایش می دهد

وقتی کارمندان احساس می‌کنند که باید بخشی از زندگی یا هویت خود را در محل کار پنهان کنند ، تأثیر منفی شدیدی بر تعلق و مشارکت دارد. با این حال، هنگامی که افراد تشویق می شوند تا تمام خود را به کار بیاورند، به احتمال زیاد درگیر، سازنده و از شغل خود راضی هستند.

مزایای-کوچینگ-گفتگوی سه نفر

3. عملکرد فردی را بهبود می بخشد

حتی متعهدترین مدیران نیز زمان نامحدودی برای صرف مربیگری کارکنان خود ندارند. بیشتر آنها فقط برای رسیدگی به جنبه های عملکرد فوق العاده خوب – یا فوق العاده ضعیف – وقت می گذارند. کوچینگ یک نقطه تماس اضافی و متمرکز بر رشد را برای کارمندان در طول هفته فراهم می کند. این به نوبه خود عملکرد فردی و تیمی را بهبود می بخشد.

4. سطح یادگیری عمیق تر

دلیلی وجود دارد که آموزش شرکتی شما کارمندانتان را به خواب می‌برد . وقتی افراد شخصاً در فرآیند یادگیری سرمایه گذاری می کنند، بهتر یاد می گیرند – و اطلاعات بیشتری را حفظ می کنند. کار با مربی برای طیف وسیعی از سبک های یادگیری جذاب است . علاوه بر این، اتصال مهارت های جدید به اهداف فعلی و برنامه های کاربردی زندگی واقعی، به کارگیری آموخته های جدید را آسان تر می کند.

5. تعهد بالای کارکنان

وقتی شرکت‌ها تعهد واقعی به رفاه کارکنان خود نشان می‌دهند، کارمندان تمایل دارند به همان شکل پاسخ دهند. کار با یک مربی حفظ، رضایت شغلی، تعامل و انگیزه را بهبود می بخشد.

کتاب کوچینگ برای مدیران

نتیجه

اگر یک شبه برای رشد شخصی و حرفه ای اصلاح شود، خوب خواهد بود. کوچینگ یک راه حل مخفی نیست. این یک موضوع علمی است. کار با مربی ابزاری باورنکردنی و قدرتمند است که به ایجاد یک محیط کاری سازنده تر و جذاب تر کمک می کند. مزایای کوچینگ هم از نظر شخصی و هم از نظر حرفه ای، هم برای افراد و هم برای تیم ها عمیق است.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده + 5 =