مزایا و معایب یک محدوده حقوق در شرح شغل شما


شما می توانید تمام زمانی را که دوست دارید برای نوشتن یک شرح شغلی جذاب صرف کنید، اما زمانی که نوبت به کار می رسد موثر باشد نامزدها می رسد، به داده های سختی نیاز دارید. برخی از این داده ها باعث می شود که آیا یک نامزد خاص بخواهد برای یک شغل درخواست دهد یا نه. آیا این موقعیت در مکانی است که آنها مایلند در آن کار کنند یا دوباره در آن مکان قرار گیرند؟ آیا الزامات تجربه خاصی دارد که اکثر کاندیداها ندارند؟

برخی از این داده‌ها اختیاری‌تر از سایر داده‌ها هستند – مکان و نوع نقش هر دو ضروری هستند، اما یکی از این داده‌ها ممکن است نباشد. به طور خاص، ما در مورد محدوده حقوق صحبت می کنیم.

گنجاندن محدوده حقوق و دستمزد در لیست شغلی شما می تواند مفید باشد، اما همچنین می تواند مضر باشد. شما باید تصمیم بگیرید که آیا می خواهید آن را فهرست کنید یا نه، و به این ترتیب، باید مزایا و معایب هر دو طرف را بدانید.

طرفداری: برخی از کاندیداها در صورت کمبود حقوق درخواست نمی دهند

کارفرمایان دوست دارند در مورد اینکه چگونه بهترین افراد را برای یک نقش با توجه به فرهنگ، تجربه و مهارت استخدام می کنند، صحبت کنند، نه فقط هرکسی را که می توانند در قبال پولی که حاضرند بپردازند به دست آورند. متأسفانه، افراد زیادی در بازار کار هستند که معتقدند اگر شرکتی مایل نباشد محدوده حقوق خود را فهرست کند، حقوق کمتری خواهند داشت. این همیشه درست نیست – دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک شرکت ممکن است محدوده حقوق و دستمزد یک شغل را فهرست نکند – اما این یک برداشت محبوب در میان جویندگان کار است.

دلایل حقوق پایین

به ویژه، بسیاری از کاندیداهای با کیفیت بالا و با تجربه از درخواست برای مشاغلی که حقوق در آن ذکر نشده است اجتناب می کنند، زیرا آنها می خواهند بیشتر از نقش فعلی خود درآمد داشته باشند، و نمی خواهند زمان خود را برای درخواست برای مشاغلی که در آن افزایش می دهد تلف کنند. در دسترس نیست یک مطالعه اخیر از Paychex نشان داد که حقوق پایین دلیل شماره 1 70 درصد از پاسخ دهندگان برای ترک شغل است. اگر محدوده حقوق خود را فهرست نکرده باشید، افرادی را جذب نمی کنید که بیشتر از آنچه در حال حاضر می خواهند می خواهند.

طرفداری: امروزه بسیاری از مردم برای شفافیت شغلی ارزش قائل هستند

در قدیم، بحث حقوق و دستمزد و غرامت با دیگران، چه در داخل یا خارج از سازمان شما، تقریباً تابو بود. این روزها بحث درباره حقوق و دستمزد بسیار رایج تر و پذیرفته شده تر و حتی تشویق می شود. به خصوص هزاره ها در مورد جبران خسارت خود بسیار باز هستند، هم برای کمک به یکدیگر و هم برای آسیب رساندن به شرکت هایی که سعی در سرکوب این اطلاعات دارند. ایده این است که بسیاری از شرکت‌ها اطلاعات حقوق را پنهان می‌کنند زیرا می‌خواهند تا حد امکان کمتر پرداخت کنند، و با به اشتراک گذاشتن اطلاعات حقوق، می‌توانند از وقوع آن جلوگیری کنند .

به گفته استفانی پنر، یکی از شرکای ارشد شرکت مشاوره مرسر:

حدود 17 درصد از شرکت‌های خصوصی شفاف‌سازی پرداخت‌ها را انجام می‌دهند، در حالی که 41 درصد آنها را دلسرد می‌کنند و 25 درصد به صراحت بحث درباره اطلاعات حقوق را ممنوع می‌کنند.

دلایل زیادی برای پنهان کردن اطلاعات حقوق و دستمزد از لیست های شغلی وجود دارد که ربطی به متقاضیان کم دستمزد ندارد، اما این ننگ در ذهن بسیاری از کاندیداها قرار دارد.

حرفه ای: می توانید بیشتر روی ویژگی های مهم نامزد تمرکز کنید

شما فقط زمان زیادی در طول مصاحبه دارید. کاندیداها همیشه می خواهند از محدوده حقوق شغلی که برای آن مصاحبه می کنند بدانند، بنابراین اگر شما آن را در لیست شغلی خود ذکر نکرده اید، نامزدها آن را در مصاحبه درخواست می کنند.

تصویر مصاحبه

این امر برای سناریوهای ناخوشایند ایجاد می شود که در آن شما مجبور هستید از کلمات کلیدی یا عبارات غیر اختصاصی مانند “در دسترس برای مذاکره پس از ارائه پیشنهاد” یا “بستگی به تجربه” استفاده کنید و بدتر از همه این که زمان می برد. شما ترجیح می دهید از نامزدهای خود در مورد سوابق کاری و تجربه آنها بپرسید و بحث حقوق و دستمزد را برای بعد بگذارید. اگر نامزد از قبل تقریباً محدوده حقوقی را که می تواند انتظار داشته باشد می داند، نیازی به سوال در مورد آن ندارد.

طرفدار: محدوده حقوق بدون در نظر گرفتن ممکن است در دسترس باشد

بیایید در اینجا صادق باشیم. اگر محدوده حقوق را پنهان می کنید، فقط تا حدی آن را پنهان می کنید. محدوده حقوق و دستمزد هنوز در سایت هایی مانند Glassdoor و به طور کلی از اداره آمار کار در دسترس است. کاندیداها می‌خواهند به منابع داده‌ای مانند این ارجاع دهند تا بفهمند که چه نوع حقوقی باید انتظار داشته باشند، صرف نظر از اینکه آن را فهرست می‌کنید یا نه.

 

در واقع، فهرست کردن حقوق خود به صورت عمومی می تواند در مواردی که داده های این منابع قدیمی هستند یا نماینده کل سازمان شما نیستند، کمک کند. پس از همه، همه قرار نیست اطلاعات خود را به Glassdoor ارسال کنند. اگر حقوقی بالاتر از آنچه در فهرست عمومی ارائه شده است، ارائه می دهید، می تواند نقش باز شما را بسیار جذاب تر نشان دهد.

حرفه ای: به به حداقل رساندن تعصب و عادلانه نگه داشتن محدوده حقوق کمک می کند

پرداخت مبالغ مختلف به افراد در صورتی که تنها تفاوت بین آنها یک ویژگی محافظت شده باشد، مانند نژاد، جنسیت، منشاء ملی، معلولیت، مذهب و غیره غیرقانونی است. وقتی محدوده دستمزد خود را پنهان می‌کنید، برای افراد دیگر سخت‌تر است که شما را در برابر این دستمزد مساوی پاسخگو نگه دارند، و هنگام تمدید پیشنهاد، تعصبات ناخودآگاه راحت‌تر وارد عمل می‌شوند. اگر در حال حاضر یک محدوده حقوقی فهرست شده عمومی دارید، نامزدهای شما انتظار چیزی در آن محدوده را دارند و قربانی سوگیری در پرداخت غرامت سخت‌تر – هرچند غیرممکن نیست. استفانی برونر از شرکت مشاوره مرسر، این اتفاق را در داخل نیز دیده است:

شفافیت پرداخت‌ها می‌تواند باعث حسادت کارمندان شود و تعداد کارکنانی را که یک شرکت می‌تواند استخدام کند کاهش دهد. شفافیت پرداخت هنوز در بخش خصوصی نسبتاً نادر است.

بدیهی است، توصیه می‌کنیم که محدوده مشخصی را در نظر داشته باشید که آیا آن را به صورت عمومی فهرست می‌کنید یا نه، و در هنگام تصمیم‌گیری ویژگی‌های محافظت شده را نادیده می‌گیرید. در غیر این صورت، خود را به روی دادخواهی باز می کنید و هیچکس به آن نیاز ندارد.

به طور کلی، این کم و بیش به دلیل مزایای ذکر محدوده حقوق در آگهی های شغلی شماست. ما معتقدیم که دلایل بیشتری برای انجام ندادن این کار وجود دارد، بنابراین در اینجا نکات منفی برای لیست کردن حقوق در تبلیغات شما وجود دارد.

منفی: برخی از کاندیداها برای موقعیت های با حقوق کم درخواست نمی دهند

تقریباً همه، زمانی که به دنبال شغل می گردند، پول را سرلوحه ذهن خود دارند. بسیاری از نامزدهای باکیفیت ابتدا بر اساس حقوق فیلتر می‌شوند و بعداً به دنبال ویژگی‌های دیگر نقش می‌گردند.

این بدان معنی است که، اگر حقوق شما کمتر از آن چیزی باشد که آنها معمولاً می‌خواهند، علیرغم توصیه‌های خلاف این ، دیگر به دنبال آن نیستند.

 

اگر محدوده حقوق خود را عمومی نکنید، متقاضیان مجبور خواهند شد دیگر مزایای بالقوه گرفتن این موقعیت را بررسی و تجزیه و تحلیل کنند. این مزایا از فرهنگ و شهرت شرکت گرفته تا بسته‌های مزایا را در بر می‌گیرد و می‌تواند از غرامت صرفاً پولی که ممکن است حقوق کمتر به همراه داشته باشد، بیشتر باشد. آنها همچنین ممکن است بتوانند به سمت بالا مذاکره کنند و بهترین های هر دو جهان را به دست آورند، اما اگر تعداد اولیه آنها را منصرف کند، این چیزی نیست که فکر کنند امتحان کنند.

منفی: کارمندان موجود ممکن است احساس بی اهمیتی کنند

به خاطر داشته باشید که اطلاعات عمومی که در مورد حقوق خود لیست می کنید دقیقاً این است: عمومی است. زمانی که خبر استخدام شما برای یک موقعیت به گوش می رسد، افرادی که در حال حاضر در آن موقعیت هستند ممکن است نگاهی به لیست شغلی بیندازند تا ببینند برای چه نوع ویژگی هایی استخدام می کنید. اگر آنها ببینند که شما با حقوق اولیه بالاتر از حقوق فعلی آنها استخدام می کنید، احساس می کنند که خیلی عقب مانده اند.

تیم ناراحت

در بهترین حالت، باید در مورد افزایش حقوق مذاکره کنید تا کارمندان فعلی خود را در آن نقش نگه دارید. در بدترین حالت، در حالی که به دنبال شغل جدید می گردند، در سکوت غم انگیزی کار می کنند، در اولین فرصت از کشتی می پرند و شما را مجبور می کنند که فرآیند استخدام کارمند جدید دیگری را طی کنید، احتمالاً با همان حقوق اولیه جدید و بالاتر.

منفی: جذب نامزدها با شرایط بیشتر سخت تر است

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از اولین چیزهایی که بسیاری از کاندیداها در فهرست مشاغل به دنبال آن هستند، اطلاعات حقوق و دستمزد است. اطلاعات حقوق در وهله اول در ذهن اکثر جویندگان کار است.

بسیاری از نامزدهای واجد شرایط و عالی وجود دارند که وقتی عدد حقوقی را که دوست ندارند ببینند، رویگردان می شوند. این هم برای بازه های حقوقی که خیلی کم و خیلی زیاد هستند، صدق می کند. از این گذشته، اگر نرخ دستمزد به اندازه کافی بالا باشد، نامزد ممکن است احساس کند که برای کسب آن واجد شرایط نیست، حتی اگر واجد شرایط باشد. شما استعدادهای ارزشمند زیادی را از دست می دهید.

اگر محدوده دستمزد را از لیست شغل خود حذف کنید، می توانید نامزدهای جدیدی را بر اساس فرهنگ، نقش و مزایا جذب کنید و از حقوق به عنوان مزیت دیگری که در بالای لیست اضافه شده است استفاده کنید.

منفی: موقعیت های رده بالا، مذاکرات حقوق را فرض می کنند

یکی از بزرگترین دلایل مخفی نگه داشتن اطلاعات حقوق و دستمزد در لیست، قدرت و انعطافی است که در مذاکرات به شما می دهد. در واقع، همانطور که لیز رایان در فوربس می نویسد:

«اکثر آگهی‌های شغلی شامل محدوده حقوق نمی‌شوند، زیرا کارفرمایان می‌خواهند محدوده حقوق را خصوصی نگه دارند. این به آنها مزیت مذاکره می دهد.

در یک نقطه خاص، حقوق باید متناسب با متقاضی، تجربه گذشته، مهارت‌ها و ارتباطات آنها باشد. پست‌های سطح پایین و پایه نیازی به نگرانی زیادی در این مورد ندارند، اما پست‌های سطح بالا در تیم‌های مدیریتی و اجرایی شما باید به آنچه که نامزد به میز می‌آورد توجه بیشتری داشته باشند. اگر نامزد دارای ارزش بالقوه زیادی بالاتر و فراتر از برآوردن الزامات شغلی باشد، جبران بیشتر آنها منطقی است. آنها با ارزش هستند، بنابراین شما می خواهید آنها را قبل از اینکه شخص دیگری انجام دهد، قلاب کنید.

منفی: حقوق با کمیسیون منعکس کننده کل دستمزد نیست

گاهی اوقات، خود حقوق و دستمزد تمام ماجرا را بیان نمی کند. موقعیت های زیادی وجود دارد، به ویژه در فروش، که برای جبران کامل به کمیسیون ها متکی هستند. دستمزد اولیه این نقش‌ها اغلب زمانی که فهرست می‌شود بسیار پایین به نظر می‌رسد، اگرچه پتانسیل کسب درآمد می‌تواند بسیار بیشتر از نقش‌های پردرآمدتر باشد.

 

متأسفانه، در سایت های کاریابی، فیلتر کردن بر اساس حقوق آسان است. آن مشاغل با حقوق پایه و پورسانت پایین فقط شبیه مشاغلی با حقوق پایه پایین هستند و بنابراین تا انتهای لیست فیلتر می شوند. یک کارمند فروش عالی و با استعداد چندین برابر حقوق ذکر شده را به راحتی دریافت می کند، اما حتی فرصت شغلی را نمی بیند زیرا به نقش هایی با حقوق کم نگاه نمی کند.

البته، اگر نقش شما ساختار کمیسیونی داشته باشد، به نوبه خود می تواند بسیاری از نامزدها را از بین ببرد. برخی از افراد نقش‌های سفارشی را بیش از حد بد و بی‌رحمانه می‌دانند، یا قبلاً تجربه‌های بدی با آن‌ها داشته‌اند و آنها را در نظر نمی‌گیرند. این واقعیتی است که هنگام استخدام برای یک موقعیت مبتنی بر کمیسیون باید با آن کنار بیایید.

منفی: مذاکره به شما یک مزیت می دهد

سوزان هیثفیلد وقتی می گوید:

برخی از کارفرمایان همچنین بر این باورند که اولین طرفی که شماره ای را در مذاکره حقوق و دستمزد ارائه می دهد، در موقعیت ضعیف تری در مذاکره است.

در حالی که هدف از استخدام یک فرد باید مشارکتی با منافع متقابل برای یکدیگر باشد، مذاکرات حقوق و دستمزد اغلب خصمانه است، و فرهنگ مصاحبه مستلزم موقعیت یابی دقیق، جوک برای مزیت و احساس اینکه طرف مقابل به چه محدوده ای فکر می کند قبل از اینکه آنها بگویند، نیاز دارد. آی تی.

اگر کمتر از آنچه آنها می خواهند پیشنهاد دهید، آنها را خاموش می کنید و باید سخت تر بجنگید تا یک نامزد با کیفیت بالا به دست آورید. اگر بیشتر از چیزی که آنها انتظار داشتند پیشنهاد دهید، می توانید آنها را خیلی راحت تر قلاب کنید، اما پس از آن در تعجب هستید که آیا بیش از حد پول پرداخت می کنید. این یک موقعیت دشوار است برای صف آرایی.

منفی: تصمیم گیری در مورد محدوده حقوق نیاز به زمان و نظارت دارد

یکی از معایب کمتر شناخته شده برای فهرست کردن محدوده حقوق، سؤالی است که هنگام پر کردن آن با آن مواجه خواهید شد: یک محدوده حقوقی خوب برای آن موقعیت چیست؟ شما باید محدوده حقوق کارمندان فعلی خود و محدوده حقوق را برای نقش های قابل مقایسه در شرکت های دیگر، هم در محل زندگی خود و هم در سایر مکان ها در سراسر کشور در نظر بگیرید. شما باید بفهمید که استاندارد جغرافیایی چیست، استاندارد صنعتی چیست و استاندارد نقش چیست. آیا به مقدار زیادی پرداخت می کنید یا خیلی کم ارائه می دهید؟

 

ردیابی همه این اطلاعات مستلزم نظارت و جمع‌آوری همه این اطلاعات است. شما باید آن را با بخش مالی خود ارجاع دهید تا مطمئن شوید که بودجه یک کارمند در آن محدوده حقوق را دارید، قبل از اینکه حتی بتوانید یک عدد را در لیست شغلی خود بنویسید.

اکنون، مطمئناً، برای ارائه پیشنهاد به یک نامزد واجد شرایط، به برخی از این اطلاعات نیاز دارید. اگرچه این چندان مهم نیست، زیرا در آن مرحله شما با یک فرد کار می کنید و می توانید ترکیبی از حقوق و مزایا را به دست آورید که با آنها و بودجه شما سازگار است.

به طور کلی، ما متوجه می‌شویم که فهرست کردن حقوق و دستمزد دارای اشکالات بیشتری نسبت به مزایای فهرست کردن آن در آگهی شغلی شماست. دلیلی وجود دارد که بیش از نیمی از شرکت ها اطلاعات حقوق و دستمزد را فهرست نمی کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید

ده + 20 =