شرکت ها دائماً در یک وضعیت نوسان هستند. بسیاری از آنها رشد خواهند کرد، و دیگران در سطح باقی خواهند ماند، اما با ترک کارمندان به دلایل شخصی، مراتع سبزتر یا نقش های بهتر در جاهای دیگر، جابجایی را تجربه می کنند. دلایل مختلفی وجود دارد که چرا بخش منابع انسانی شما ممکن است افتتاحیه داشته باشد.

شما باید یک نقش باز داشته باشید، اما فرآیند استخدام زمان می برد. شما باید یک آگهی شغلی ایجاد کنید، لیست های شغلی را منتشر کنید، لیست نامزدهای خود را تجزیه و تحلیل کنید، مصاحبه ها را برنامه ریزی و انجام دهید و بقیه موارد. این فرآیند می‌تواند هفته‌ها یا ماه‌ها یا حتی بیشتر طول بکشد، اگر یک موقعیت سطح بالا دارید که فقط باید با ماهرترین نامزد پر شود.

در این میان چه می کنید؟

  • می توانید نقش را خالی بگذارید. بسته به موقعیت، این ممکن است به این معنی باشد که سایر اعضای تیم منابع انسانی شما کارهای اضافی زیادی برای انجام دادن دارند، یا ممکن است به این معنی باشد که استراتژی کلی منابع انسانی شما وارد یک الگوی نگه‌داری می‌شود که کسی آن را راهنمایی نمی‌کند.
  • می توانید برای استخدام کسی عجله کنید. این فرآیند هنوز زمان می‌برد و می‌تواند شما را با یک فرد پایین‌تر در نقش باقی بگذارد. آنها را برای انجام کار نگه می دارید تا زمانی که نامزد بهتری روی عرشه پیدا کنید، سپس آنها را اخراج کرده و جایگزین کنید. این استراتژی اغلب گران و ناخوشایند است.
  • شما یک مشاور منابع انسانی موقت استخدام می کنید تا زمانی که بتوانید یک نامزد دائمی تر استخدام کنید.

یکی از این گزینه ها بهتر از بقیه است.

نکته: این موردی است که ما درباره آن توضیح ندادیم زیرا ما بقیه این مقاله را صرف بحث در مورد آن می کنیم. 

مشاور موقت منابع انسانی چیست؟

قبل از اینکه به جزئیات مشاوران منابع انسانی موقت بپردازیم، اجازه دهید آنها را تشریح و تعریف کنیم:

مشاور موقت چیست؟

  • مشاور شما یک متخصص منابع انسانی است که راه خود را در اطراف صنعت می شناسد، سال ها تجربه کار با شرکت ها در نقش های منابع انسانی را دارد و می تواند به هر وظیفه HR از پایین ترین پرونده تا بالاترین سطوح استراتژی دست یابد.
  • فرهنگ لغت موقت را به عنوان “موقت یا موقت” تعریف می کند. مشاوران موقت منابع انسانی تا زمانی که شما به آنها نیاز دارید با شرکت شما کار می کنند، که ممکن است در برخی موارد روزها، هفته ها، ماه ها یا حتی سال ها باشد، اما آنها هنوز در یک قرارداد موقت هستند. آنها کارمند نیستند و دائمی نیستند.
  • آنها برای یک شرکت مشاور کار می کنند که شما با آن قرارداد می بندید تا نقش موقت شما را ایفا کند. آنها ماهر و با تجربه هستند و این مهارت ها و تجربیات را به شرکت هایی که به آنها نیاز دارند می فروشند.

به نقل از  Smart HR :

«متخصصان موقت منابع انسانی سالها آموزش و تجربه منابع انسانی دارند. هیچ پروژه HR برای این متخصصان با استعداد خیلی بزرگ یا پیچیده نیست. نمونه ای از نوع پروژه هایی که آنها می توانند برای کسب و کار شما انجام دهند، قدم گذاشتن در هر سمت مدیریت ارشد منابع انسانی پس از غیبت یا خروج مدیر یا مدیر شرکت است. مدیر موقت منابع انسانی با همان تعهدی که یک مدیر تمام وقت به شرکت دارد، خدمت خواهد کرد.

اغلب اوقات، یک مشاور موقت منابع انسانی یک مدیر سطح بالا، مدیر اجرایی یا معادل سطح C خواهد بود. از این گذشته، معمولاً برای استخدام فردی به عنوان مشاور منابع انسانی ارزش پول ندارد، در حالی که تنها کاری که او انجام می دهد تشکیل پرونده، رسیدگی به ورود داده ها یا مدیریت کار مدیریت منابع انسانی است.

یک مشاور موقت منابع انسانی چه کاری می تواند برای شرکت شما انجام دهد؟

وظایف یک مشاور موقت منابع انسانی چیست؟

وظایف خاص یک مشاور موقت منابع انسانی به سطح نقشی که او را برای انجام آن استخدام می کنید و اندازه شرکت شما بستگی دارد.

یک کسب و کار کوچک ممکن است یک مشاور موقت منابع انسانی استخدام کند تا کسب و کار خود را تجزیه و تحلیل کند و یک استراتژی کلی HR را طراحی کند که می تواند برای سال های آینده اجرا کند. اساساً، مشاور موقت منابع انسانی به عنوان یک سطح C یا مدیر منابع انسانی موقت فعالیت می کند و یک استراتژی کلی را در ارتباط با مدیرعامل و سایر مدیران اجرایی شرکت ایجاد می کند. سپس شرکت قرارداد را منتشر می کند و روند معمول را دنبال می کند تا زمانی که کسب و کار به اندازه ای رشد کند که در نهایت از هماهنگی خارج شود. در این مرحله، آنها ممکن است یک مدیر منابع انسانی استخدام کنند یا یک مشاور موقت جدید منابع انسانی را برای تکرار این فرآیند استخدام کنند.

یک کسب و کار بزرگتر ممکن است یک مشاور منابع انسانی موقت استخدام کند تا جای یک مدیر، مدیر یا مدیر اجرایی را که به دلایلی شرکت را ترک کرده است، پر کند. مشاور موقت منابع انسانی می تواند وارد عمل شود و نقش را برای مدت زمان طولانی ایفا کند تا جایگزینی قابل قبول از طریق فرآیندهای استخدام سنتی پیدا کند.

مشاوران موقت منابع انسانی به عنوان متخصصان منابع انسانی ماهر و با تجربه، عموماً می توانند هر کاری را که از آنها در سطوح مختلف نقش در یک شرکت خواسته شود، انجام دهند. آنها به ندرت به عنوان کارکنان اصلی منابع انسانی ثبت نام می کنند. در عوض، آنها وظایف سطح متوسط ​​و بالا را انجام می دهند. وظایف ممکن است شامل موارد زیر باشد:

جستجوی اجرایی

جستجوی  اجرایی مشاوران منابع انسانی موقت می توانند وارد یک تجارت شوند و آن را از دیدگاه بیرونی و درونی تجزیه و تحلیل کنند. سپس می توانند دامنه، مقیاس و نیازهای نقش را تعیین کنند. این مشاوران اغلب شبکه های بزرگی از ارتباطات در سراسر صنعت دارند و می توانند جایگزین مناسبی برای پر کردن این موقعیت به طور دائم پیدا کنند.

 تجدید ساختار و انتقال. شرکت ها رشد می کنند، شرکت ها کوچک می شوند، شرکت ها ادغام می شوند و خریداری می شوند. هر زمان که تغییر قابل توجهی در شرکت در مدت زمان کوتاهی رخ دهد، ممکن است شرکت نیاز به تجدید ساختار داشته باشد. مدیریت منابع انسانی در کارکنان ممکن است به اندازه کافی هدفمند نباشد (یا اگر شرکت را دوست نداشته باشند، ممکن است شرکت را ترک کنند)، بنابراین یک مشاور موقت منابع انسانی می تواند وارد عمل شود و به هدایت بازسازی کمک کند. آنها روابط شخصی یا برنامه ای ندارند که توصیه های آنها را منحرف کند. آنها می توانند به کوچک سازی، استخدام و تجدید ساختار کلی در طول تغییر در طرح کلی شرکت کمک کنند.

 آموزش و توسعه. مشاوران موقت منابع انسانی همچنین می توانند نقش مشاوره یا آموزش را ایفا کنند. آنها می توانند وارد عمل شوند و به مدیران و مدیران موجود راهنمایی و آموزش ارائه دهند و آنها را در مورد بهترین شیوه های منابع انسانی و قوانین قابل اجرا مطلع کنند.

از متخصصان موقت پشتیبانی منابع انسانی برای کمک به کسب و کار خود برای ایجاد و اجرای برنامه های توسعه رهبری و مدیریت کارکنان برای سازمان استفاده کنید. این برنامه ها برای آموزش قوانین منابع انسانی و مهارت های خوب منابع انسانی به مدیران و مدیران در حال رشد طراحی شده اند. این دوره ها تضمین می کند که هر مدیر شرکت قوانین جاری HR را که بر مدیریت عملکرد، مسائل انضباطی کارکنان، مشکلات عملکرد، مدیریت از طریق تغییرات سازمانی، سیاست های دوستدار خانواده و قوانین منابع انسانی مشابه حاکم است، می داند. – SmartHR.

 

 حسابرسی و بهبود.  با گذشت زمان، یک شرکت می تواند استخوانی شود و در راه خود گیر کند. پذیرش تغییرات، خواه تغییر سیاست یا تغییر در زیرساخت یا نرم افزار باشد، می تواند چالش برانگیز باشد. یک مدیر منابع انسانی موقت می‌تواند از خارج وارد عمل شود و مزایای تغییر در خط‌مشی یا نرم‌افزار را به نمایش بگذارد و میزان خرید از سوی مدیریت و تیم‌های متاثر از تغییر را افزایش دهد.

پوشش تکمیلی

 پوشش تکمیلی گاهی اوقات، دلیل خروج یک مدیر منابع انسانی موقتی است. مرخصی پزشکی، مرخصی زایمان یا سایر مرخصی‌های موقت نیاز به جایگزینی کامل ندارند، اما نیاز دارند تا زمانی که آنها رفته‌اند، بخش را فعال نگه دارد. یک مشاور موقت منابع انسانی می تواند وارد عمل شود و مشعل را تا زمان بازگشت کارمند اصلی حمل کند.

مزایای استخدام مشاور منابع انسانی موقت چیست؟

مزایای زیادی برای استخدام مشاور منابع انسانی موقت برای انجام کارهای منابع انسانی شما وجود دارد.

 آنها استعداد و تجربه را به میز می آورند. اغلب، یک مشاور موقت منابع انسانی مهارت و تخصص بیشتری نسبت به توان مالی یک شرکت دارد. با استخدام آنها به صورت مشاور موقت، یک شرکت می تواند بدون پرداخت کل هزینه های بسته حقوق و مزایا به آن تجربه دسترسی پیدا کند. این استراتژی به شرکت‌های کوچک‌تر اجازه می‌دهد تا با دستیابی به مهارت بالاتری نسبت به آنچه معمولاً می‌توانستند، با شرکت‌های بزرگ‌تر رقابت کنند. این روش مستلزم استفاده هوشمندانه از زمان محدودی است که مشاور با شرکت کار می کند، اما می تواند بسیار ارزشمند باشد.

 شرکت های کوچکتر فقط می توانند برای آنچه نیاز دارند پرداخت کنند.  به نقل  از InterimHR :

از طریق مشارکت های مشاوره، یک شرکت کوچک می تواند تنها برای خدمات مورد نیاز خود بپردازد، نه اینکه یک سرمایه گذاری طولانی مدت پرهزینه با استخدام تمام وقت انجام دهد. علاوه بر این، با استخدام مشاوران موقت، شرکت‌ها می‌توانند از هزینه‌های ناگوار استخدام کارمندان کم‌شاه نیز جلوگیری کنند. اساساً، یک استخدام بد حداقل 30 درصد از حقوق سال اول آن کارمند هزینه دارد، اما شما می توانید با انعطاف پذیری نقش های مشاوره، از این هزینه جلوگیری کنید.

این استراتژی به شما این امکان را می دهد که یک مشاور را بر اساس انعطاف پذیری که نیاز دارید استخدام کنید. آیا آنها را برای یک موقعیت پاره وقت می خواهید؟ آیا برای کارهای خاص و کمی بیشتر به آنها نیاز دارید؟ آیا می خواهید آنها حسابرسی انجام دهند و مشاوره بدهند؟ آنها می توانند همه این کارها را، به مقدار لازم یا کم، انجام دهند.

مشاوران موقت منابع انسانی همچنین می توانند در زمینه های خاصی مانند مزایا یا مسائل حقوقی متخصص باشند. یک مشاور موقت منابع انسانی می‌تواند به عنوان مشاور حقوقی در صورتی که شرکت شما یک دعوی حقوقی یا حسابرسی در مورد سیاست‌های کار داشته باشد و می‌تواند پس از ممیزی نیز به پاکسازی کمک کند.

 آنها می توانند ارتقاها و تغییراتی را که ممکن است کارمندان و مدیران شما در نظر نگرفته باشند توصیه کنند. مشاوران موقت منابع انسانی تمایل دارند پایگاه تجربی گسترده ای با شرکت های بزرگ و کوچک در بسیاری از صنایع داشته باشند. آن‌ها می‌توانند از زوایایی به مشکلات نگاه کنند که شاید فکرش را نمی‌کردید و راه‌حل‌هایی را ارائه می‌کنند که هرگز فکر نمی‌کردید.

آنها همچنین می توانند شواهدی را برای پشتیبانی از پیشنهاداتی که ممکن است در مورد آنها شک دارید ارائه دهند. به عنوان مثال، یک مشاور موقت منابع انسانی ممکن است بتواند شکل خاصی از بسته مزایا را توصیه کند که کسب و کار شما را بدون شکستن بانک رقابتی کند. آنها ممکن است بتوانند پلتفرم منابع انسانی خاصی را با مزایا و معایب آن در مقایسه با آنچه که قبلاً استفاده می‌کنید، توصیه کنند و شما را متقاعد کنند که به نفع شرکت ارتقا دهید.

 پشتیبانی مشاوره موقت می تواند مقیاس شود. اگر شرکت شما بیش از آنچه دارید نیاز دارد، می توانید مشاوران بیشتری استخدام کنید. اگر یک تیم بزرگتر ناکارآمد، خیلی گران است، یا هزینه ها را توجیه نمی کند، می توانید آن را کاهش دهید. قراردادهای مشاور بسیار قابل تنظیم هستند و کار با یک شرکت مشاور گزینه های زیادی را در اختیار شما قرار می دهد.

آیا جایگزین های خوبی برای مشاوران منابع انسانی موقت وجود دارد؟

استخدام مشاور منابع انسانی موقت می تواند ایده خوبی باشد. با این حال، ممکن است برای برخی موقعیت‌ها، مانند یک مرخصی کوتاه مدت یا یک کسب‌وکار کوچک، گران باشد و گاهی اوقات حتی بیش از حد هزینه بر باشد.

 

آیا جایگزین هایی وجود دارد که ارزش دنبال کردن را داشته باشد؟ چندین گزینه وجود دارد.

  • استخدام سنتی استخدام یک کارمند جدید منابع انسانی برای انجام وظایف مورد نیاز می تواند بهترین گزینه در بسیاری از موقعیت ها باشد. با این حال، آهسته است، اغلب گران است، و اگر مشکلی در فرآیند استخدام یا مصاحبه شما وجود داشته باشد، می تواند شما را با نتایجی کمتر از حد نصاب به همراه داشته باشد.
  • یک مشاور مستقل استخدام کنید. مشاوران آزاد می توانند به همان اندازه خوب یا بهتر از مشاورانی باشند که از طریق آژانس ها کار می کنند. با این حال، از آنجایی که هیچ شرکت سرباری آنها را هدایت نمی کند، اگر آنها به نتیجه نرسند، کمتر می توانید مراجعه کنید. آنها ریسک و پاداش بالایی دارند، اما بسیاری از شرکت ها ترجیح می دهند با آژانسی کار کنند که در برابر مشاوران ضعیف یا یک رابطه ضعیف ضمانت یا بیمه ارائه می دهد.
  • با آژانس Temp کار کنید. آژانس‌های موقت می‌توانند به رفع نیازهای کارکنان در بخش منابع انسانی و سایر بخش‌ها کمک کنند، اما تمایل دارند با کارمندان سطح پایین‌تر کار کنند. در مقابل، شرکت‌های مشاور منابع انسانی موقت معمولاً در نقش‌های سطح بالاتر تخصص دارند.

هر یک از این گزینه ها دارای مزایا و معایب هستند. انتخاب یکی که برای موقعیت شما بهترین کار را دارد، کلید رسیدن به بهترین نتایج تجاری است.

برای اطمینان از اینکه بهترین مشاوران موقت منابع انسانی را برای کسب و کار خود دریافت می کنید، بررسی آنچه واقعاً به آن نیاز دارید، سودمند است. آیا برای هدایت استراتژی خود به کارگردانی نیاز دارید؟ آیا به کسی نیاز دارید که فرآیندهای شما را بررسی کند و زمینه هایی را برای بهبود پیدا کند؟ آیا به بررسی سیستم‌ها و زیرساخت‌های فعلی خود با توصیه‌هایی برای ارتقاء نیاز دارید؟ آیا به کسی نیاز دارید که کفش های یک کارمند موجود در مرخصی را پر کند یا در حالی که جایگزینی برای استخدام پیدا می کنید، نقشی را پر کند؟ اینها گزینه های معتبری هستند که می توانید با یک مشاور موقت از یک شرکت مشاوره منابع انسانی پر کنید.

پیدا کردن شرکت مشاوره مناسب برای کار با کسب و کار شما می تواند یک کار دلهره آور باشد. صدها آژانس با تخصص در صنایع مختلف یا مقیاس های عملیاتی این خدمات را ارائه می دهند. خوشبختانه، با توجه به ماهیت این شرکت ها و روابطی که با کسب و کارها دارند، این روند ساده تر از آن چیزی است که به نظر می رسد. اگر نیازهای منابع انسانی دارید که یک مشاور بتواند آن را برطرف کند، هیچ زمانی بهتر از الان برای انجام آن وجود ندارد.

آیا در مورد مشاوران موقت منابع انسانی سوالی از من دارید؟ لطفا برای من در بخش نظرات پیام ارسال کنید! من دوست دارم از شما بشنوم و گفتگو را آغاز کنم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 5 =