نامزد شغلی من مصاحبه خود را لغو کرد: حالا چه؟


در نگاه اول، زمانی که یک نامزد مصاحبه خود را با شما لغو می کند، می تواند توهین آمیز به نظر برسد. شما به آنها فرصت فوق العاده ای می دهید، و تنها کاری که آنها باید انجام دهند این است که در مصاحبه شرکت کنند، با این حال آنها تمام کار را لغو می کنند.

شما را در موقعیت دشواری قرار می دهد. شما اکنون یک زمان باز دارید و شانس اینکه شخص دیگری را پر کند بسیار کم است، به خصوص اگر یک روز لغو باشد. اگر برای انجام مصاحبه به مسافرت رفته اید، وقت و هزینه زیادی را تلف می کنید.

قبل از اینکه عصبانی شوید، آنها را از لیست نامزد خود حذف کنید، یا هر اقدامی انجام دهید، عقب نشینی کنید و یک نفس عمیق بکشید. به احتمال زیاد، این چیزی شخصی نیست. دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک نامزد ممکن است مصاحبه را لغو کند، و اقداماتی که به دنبال چنین لغوی انجام می دهید، چیزهای زیادی در مورد شما و شرکت شما می گوید.

دلایلی که یک نامزد مصاحبه را لغو می کند

یک نامزد یا به شما می گوید که چرا مصاحبه را لغو می کند یا نمی گوید. اگر این کار را انجام دهند، ممکن است فرصتی داشته باشید که آنها را در زمان دیگری بازگردانید. اگر این کار را نکردند، ممکن است بتوانید تماس بگیرید و بپرسید چه اتفاقی افتاده و آن را از آنجا بگیرید.

دلایل مختلفی وجود دارد که چرا یک نامزد ممکن است مصاحبه را لغو کند، یا حتی بدون تماس، مصاحبه را نشان ندهد. البته برخی بد هستند، اما برخی دیگر قابل درک هستند و می توان با آنها کار کرد. دانستن دلیل آن، تا جایی که می توانید، اولین قدم شماست.

دلایل انصراف نامزد

برخی از دلایل متداول انصراف داوطلبان از مصاحبه عبارتند از:

  • یک شرکت متفاوت ابتدا آنها را استخدام کرد . بهترین کاندیداها، به ویژه در بازار کار فعلی متمرکز بر کاندیدا، تقاضای بالایی دارند. اگر روند استخدام شما کندتر از رقابت باشد، آنها می توانند ابتدا به یک نامزد برسند.
  • یک تصادف، مشکل پزشکی یا خانواده مانع از مصاحبه شد. شاید کاندیدای شما در راه مصاحبه تصادف کرده باشد، مادر بیمارشان زمین بخورد و مجبور شده باشد به اورژانس منتقل شود یا دست کودکی شکسته باشد. میلیون‌ها دلیل مختلف وجود دارد که یک نامزد ممکن است شرایط اضطراری داشته باشد.
  • آنها چیزی در مورد شرکت شما یاد گرفتند که دوست ندارند . گاهی اوقات، در تحقیق در مورد شرکت شما، نامزد شما با چیزی مواجه می شود که دوست ندارد. شاید این اظهارات مدیر عامل شما باشد. شاید این اشتباه از طرف نمایندگی های خدمات باشد. شاید این یک شهرت کلی یا نکته ای از یک خودی باشد. حتی ممکن است یک افشاگری در مورد محدوده حقوقی که شما ارائه می دهید باشد. در هر صورت، آنها نظر خود را در مورد همکاری با شما تغییر دادند.
  • تأخیر اجتناب ناپذیر مانع از حضور آنها شد . شاید کاندیدای شما از خارج از ایالت پرواز می کند، و شرکت هواپیمایی پرواز را به تاخیر می اندازد، بنابراین نمی تواند به موقع پرواز کند. مطمئناً، می‌توان گفت که آنها باید زودتر پرواز می‌کردند، اما بسته به برنامه‌شان ممکن است این امکان پذیر نباشد.
  • آنها فقط آن را فراموش کردند . هیچ‌کس کامل نیست و همه ما اجازه می‌دهیم که همه چیز از ذهنمان خارج شود. چیزی به عنوان یک مصاحبه شغلی که اولویت بالایی دارد معمولاً فراموش نشدنی است، اما گاهی اوقات، زندگی آنقدر استرس زا است که چیزهایی از بین می روند.

هر دلیلی که یک نامزد مصاحبه را لغو می کند، مجموعه ای از پاسخ های ممکن متفاوت دارد. یک اصل اصلی این است: عصبانی نشو. پاسخ شما به یک مصاحبه لغو شده بر شرکت شما منعکس خواهد شد. احتمالاً یک پاسخ عصبانی در رسانه‌های اجتماعی و پورتال‌های جستجوی شغل منتشر می‌شود و باعث می‌شود شرکت شما شهرت ضعیفی پیدا کند.

جمع آوری اطلاعات

اولین کاری که می خواهید انجام دهید این است که بدانید چرا نامزد مصاحبه را رد کرده است. به طور کلی، چند نوع پاسخ وجود خواهد داشت.

اولین و بدترین، ارواح خالص است. گاهی اوقات، یک نامزد دلایلی دارد که چرا دیگر علاقه ای به کار برای شما ندارد. شاید پیشنهاد دیگری گرفته اند یا اتفاقی افتاده است و دیگر در بازار نیستند. در هر صورت، آنها دیگر با شما تماس نمی گیرند، وقتی شما تماس می گیرید تلفن خود را پاسخ نمی دهند و به ایمیل ها پاسخ نمی دهند. آنها شما را کاملاً مجسم کرده اند.

این عمل وحشتناکی از سوی کاندید است، اما بیایید در اینجا صادق باشیم: در طول استخدام با چند نامزد قطع ارتباط کرده اید؟ برای دهه‌ها، شرکت‌ها با نادیده گرفتن افرادی که موفق به انجام فرآیند استخدام نمی‌شوند، کنار آمده‌اند. حتی یک ایمیل مودبانه “ما شخص دیگری را انتخاب کرده ایم” برای برخی از مشاغل بسیار زیاد بود. شاید مال شما نباشد – شاید در این مورد خوب بودید! – اما بسیاری از کاندیداها تجربیات بدی داشته‌اند و وقتی قدرت به نفع آنهاست، از برگرداندن جدول احساس بدی ندارند.

گاهی اوقات، نامزد به سوختن یک پل اهمیتی نمی دهد. گاهی اوقات چیزی پیش می آید که مانع از برقراری ارتباط با شما می شود. اگر نامزد شما در یک تصادف رانندگی درگیر شد و قبل از اینکه بتواند صحبت کند به مدت یک هفته در بیمارستان بستری شد، خوب، دلیل موجهی برای عدم تماس با شما وجود دارد.

بخش مهم این است که اگر آنها با شما تماس گرفتند، از آنها بپرسید که چرا در آن زمان نتوانستند به شما اطلاع دهند. نحوه پاسخ آنها مشخص می کند که چه نوع شانس دومی می توانید به آنها بدهید.

احتمال دوم این است که نامزد پیشنهاد دیگری را پذیرفته و دیگر علاقه ای به کار برای شما ندارد. این امر در حال حاضر در بازار متمرکز بر نامزدها نسبتاً رایج است و به این معنی است که ممکن است لازم باشد تغییراتی در روند استخدام خود ایجاد کنید تا نامزدهای خود را بهتر جذب کنید.

گاهی اوقات، نامزد به ارتباطات پاسخ می‌دهد، اما فکر نمی‌کند که به طور فعالانه ارتباط برقرار کند. این می تواند یک اعتصاب علیه آنها باشد، اما ممکن است به این معنی نباشد که آنها یک نامزد وحشتناک هستند. این به شما بستگی دارد که آیا آنها را در لیست بلندمدت نامزد خود نگه دارید یا نه.

و، البته، گاهی اوقات چیزی پیش می آید ، و نامزد باید دوباره برنامه ریزی کند. اگر آنها فعالانه با شما تماس گرفتند و در مورد زمان‌بندی مجدد سؤال کردند، می‌توانید برای انتخاب زمان جدیدی برای مصاحبه با آنها همکاری کنید. گاهی اوقات دردناک است، به خصوص اگر زمان از دست رفته از مصاحبه گران باشد، اما اگر نامزد به اندازه کافی خوب باشد، ارزشش را دارد.

اقداماتی برای کاهش لغو مصاحبه انجام دهید

یک لغو مصاحبه احتمالاً تقصیر نامزد است و ممکن است چیزی نباشد که شما بتوانید آن را حل کنید. یک سری از آنها ممکن است نشان دهنده روندی در روند استخدام شما باشد که باید آن را حل کنید.

در اینجا مواردی وجود دارد که می توانید به آنها توجه کنید:

1. زمان استخدام خود را کاهش دهید.

اگر نامزدی مصاحبه خود را با شما لغو کند، ممکن است احساس درماندگی کنید زیرا پیشنهاد دیگری را پذیرفته است. حقیقت این است که این کاملاً خارج از کنترل شما نیست. دو کار وجود دارد که می توانید انجام دهید.

اولین مورد این است که از نامزد بپرسید که چه پیشنهادی دریافت کرده است و ببینید آیا می توانید آن را شکست دهید. شما ممکن است آماده نباشید به آنها شغلی را در محل پیشنهاد دهید، اما ممکن است بتوانید آنها را متقاعد کنید که همچنان برای آن مصاحبه کنند (شاید تحت عنوان تمرین مصاحبه یا یک مصاحبه کم خطر) و زمانی که آنها پیشنهاد بهتری به آنها ارائه دهید. وارد شوید. همه گاز نمی‌گیرند، اما برخی گاز می‌گیرند، و شما ممکن است بتوانید نامزدی را که در رقابت‌های خود قرار دارد، بی‌خبر کنید.

دوم این است که فرآیند استخدام خود را بررسی کنید. اگر رقبا افرادی را از زیر شما استخدام می کنند در حالی که شما هنوز حتی با آنها مصاحبه نکرده اید، به این معنی است که آنها فرآیند استخدام را زودتر از شما شروع کرده اند (مثلاً اگر نامزد برای ماه ها درخواست های هفتگی ارسال کرده باشد) یا روند استخدام آنها سریعتر از شماست

اگر می توانید راه هایی برای کاهش زمان استراحت و افزایش سرعت استخدام خود بیابید، باید بتوانید رقابت را کاهش دهید و مصاحبه های لغو شده را کاهش دهید.

2. پیاده سازی سیستم های مصاحبه انعطاف پذیر.

مصاحبه نباید سخت و غیر قابل انعطاف باشد. اگر زمانی را تعیین کنید و قاطعانه به آن پایبند باشید، ممکن است نامزد شما به عنوان یک نامزد ارزشی احساس نکند. اگر آنها نیاز به کنسل کردن داشته باشند، ممکن است احساس کنند بهتر است شما را شبح کنند تا اینکه سعی کنند با شما کار کنند، به خصوص اگر به دلیل اینکه از شما خواسته می شود زمان دیگری را تغییر دهید، به عنوان نادیده انگاشته یا سرزنش شده باشید.

مطمئناً، زمان‌بندی مجدد مصاحبه‌ها با یک نامزد، می‌تواند دردسرساز باشد. اگر از حسن نیت شما سوء استفاده می شود، دلیل کافی برای قطع رابطه با نامزد است. با این حال، شما می خواهید انعطاف پذیر باشید و به گزینه های جایگزین برای نامزدهای خوب باز باشید. اگر هیچ چیز دیگری نباشد، نشان می دهد که شرکت شما فرهنگ احترام به کارمندان شما را دارد.

همچنین ممکن است به تغییر به شکل انعطاف پذیرتری از مصاحبه فکر کنید. مصاحبه‌های ویدیویی از طریق زوم یا اسکایپ، مصاحبه‌های ناهمزمان، مصاحبه‌های تلفنی و حتی مصاحبه‌های خارج از ساعات کاری معمولی، همگی می‌توانند گزینه‌های خوبی برای جذب نامزدهایی باشند که در غیر این صورت مشکل زمان‌بندی دارند.

3. در صورت لغو درخواست بازخورد صادقانه داشته باشید.

هنگامی که مصاحبه ای از دست رفته یا لغو می شود، ارسال ایمیلی به نامزد و درخواست بازخورد از آنها می تواند ارزشمند باشد. صادقانه بپرسید و برای بازخوردهای وحشیانه صادقانه آماده باشید.

به عنوان مثال، ممکن است نماینده استخدام شما کوتاه یا بی ادب باشد – یا فقط به این شکل برخورد کرده باشد – که نامزد را خاموش کرده است. ممکن است لازم باشد برای جلوگیری از چنین مشکلی به آن کارمند آموزش های بیشتری ارائه دهید.

احتمال دیگر این است که محدوده حقوق، مزایا یا فرهنگ شما برای داوطلب کارساز نباشد و آنها فقط پس از تعیین وقت مصاحبه متوجه شوند. اگر با آن اطلاعات بیشتر آشنا باشید، می تواند کمک کند.

یک احتمال رایج این است که شما با یک آژانس استخدام شخص ثالث ضعیف کار می کنید. آن آژانس ممکن است بیشتر علاقه مند به دریافت کمیسیون بر اساس مصاحبه ها باشد، و کمتر به ارائه نامزدهای مربوطه، بنابراین ناهماهنگی بین انتظارات نامزد و نقش آزاد شما مانع می شود.

با مصاحبه های دیگر ادامه دهید

گاهی اوقات، یک نامزد ممکن است دلیل موجهی برای لغو یا زمان‌بندی مجدد مصاحبه داشته باشد. شاید آنها فکر می کردند که یک پیشنهاد دیگر در قفل دارند، فقط در آخرین لحظه آن را از دست می دهند، یا یک اورژانس خانوادگی داشتند، و پیشنهاد شغلی شما در مرحله دوم قرار گرفت.

شما باید در مورد امکان مصاحبه و استخدام احتمالی نامزد باز بمانید. در حالی که برخی از دلایل برای تغییر زمان (فراموش کردم!) ممکن است یک اعتصاب علیه آنها باشد، آنها در وهله اول به اندازه کافی برای حضور در مصاحبه ها تلاش کردند. و البته، برخی از چیزها مانند اورژانس های خانوادگی قرار نیست به طور منظم اتفاق بیفتد.

در عین حال، دنیا منتظر آنها نخواهد بود و شما هم نباید منتظر آنها باشید. این احتمال وجود دارد که شما بیش از یک نامزد برای مصاحبه حضور داشته باشید، و یک نامزد لغو مصاحبه دلیلی برای توقف کل فرآیند نیست، مگر اینکه برخی مقررات یا قوانین خلاف این را گفته باشند.

شما باید آماده باشید تا مصاحبه را تغییر دهید، اما اگر زمان زیادی گذشته باشد و شخص دیگری را استخدام کنید، فرصت از بین رفته است. توپ در زمین کاندیدا است که چقدر فعالانه برنامه ریزی می کنند و در فرآیند استخدام شرکت می کنند.

در حالی که برخی از دلایل وثیقه یک نامزد در مصاحبه منطقی است و ارزش نادیده گرفتن دارد، برخی دیگر اینگونه نیستند. کاندیدایی که تاریخ مصاحبه خود را فراموش می کند، زمان حمل و نقل خود را بد برنامه ریزی می کند، یا در غیر این صورت زمان خود را به درستی مدیریت نمی کند، ممکن است چیزی را در مورد مهارت های مدیریت زمان خود فاش کند که او را به کارمندی بدتر از آنچه انتظار داشتید تبدیل کند.

همیشه احترام و ارتباط را حفظ کنید

فرآیند استخدام یک فرآیند الگوریتمی بی طرفانه و اعدادی نیست، آنقدر که ما دوست داریم از نرم افزار و سیستم های امتیازدهی بی طرف برای اجرای آن استفاده کنیم. امروزه، بخش مهمی از فرآیند استخدام ایجاد رابطه با نامزدهای شماست.

وقتی با نامزدهای خود رابطه معمولی و نزدیک تری داشته باشید، آنها ارتباط بیشتری برقرار می کنند و به وقت شما احترام می گذارند. این باعث کاهش میزان شبح‌ها و لغو تماس‌های بدون تماس می‌شود و احتمال بیشتری وجود دارد که هنگام درخواست بازخورد ارزشمند از آنها دریافت کنید.

بدترین کاری که می توانید به عنوان کارفرمایی که به دنبال استخدام هستید انجام دهید، واکنش شدید و منفی نسبت به انصراف است. اگر یک انصراف، یک کارمند را در لیست انکار برای آینده قرار دهد، یا اگر مدیر استخدام شما با عصبانیت به لغو پاسخ دهد، خبرها به گوش می رسد و لیست نامزدهای شما بدتر می شود. احترام امری ضروری است و از هر دو طرف پیش می رود.

آیا سؤال یا نگرانی در مورد نحوه رسیدگی به لغو مصاحبه دارید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! واکنش مناسب به موقعیتی مانند این بسیار مهم است، بنابراین اگر مایلید کمی بیشتر در مورد موضوع توضیح دهید، ما بسیار خوشحال خواهیم شد که هر طور که می توانیم به شما کمک کنیم!

بدون نظر

پاسخ دهید