نحوه استفاده از Geofencing و Geotargeting برای استخدام


چندی پیش، هدف قرار دادن یک گروه خاص از مردم ممکن است به معنای انتخاب محله ای برای ارسال نامه انبوه از اداره پست باشد. این روزها، هدف گیری مبتنی بر مکان در اینترنت قدرتمندتر است و با دقت بسیار بیشتری اجرا می شود.

این تکنیک‌ها برای چیزی بیشتر از تبلیغات اولیه محصول و پیشنهادات خدمات مفید هستند. همچنین برای استخدام قدرتمند است و به شما امکان می دهد محله ها، دانشگاه ها، شرکت ها، بیمارستان ها و هر مکان دیگری که ممکن است برای جستجوی استعداد شما ارزشمند باشد را هدف قرار دهید.

دو تکنیک از این قبیل، geotargeting و geofencing هستند. اگرچه اصطلاحات مشابه هستند، اما عملکرد متفاوتی دارند و اهداف متفاوتی را دنبال می کنند.

بیایید تفاوت های بین این دو، نحوه کار آنها و نحوه استفاده از آنها را برای استخدام بررسی کنیم.

ژئوتارگتینگ چیست؟

هدف‌گیری جغرافیایی از داده‌های رایانه‌ها و تلفن‌های همراه کاربر برای یافتن مکان تقریبی آنها از آدرس IP آنها استفاده می‌کند. این به شما امکان می دهد جستجوی خود را برای افراد در یک منطقه جغرافیایی خاص فیلتر کنید. هدف‌گیری جغرافیایی ساده بسیار شبیه به مثال بالا است. انتخاب یک محله و ارسال پست انبوه به همه افراد در آن محله. تبلیغات اینترنتی را جایگزین پست های انبوه کنید، ایده درستی خواهید داشت.

به عنوان مثال، شما هر روز در معرض تبلیغات با هدف جغرافیایی قرار می گیرید و تقریباً هر یک از این تبلیغات مورد هدف قرار می گیرند (خواه کشورها، ایالت ها یا شهرهای خاصی را هدف قرار دهد). اگر از هدف‌گذاری جغرافیایی در تبلیغات خود استفاده نمی‌کنید، افرادی که در مکان‌های دیگر برای شما ارزش کمی دارند، می‌توانند به طور بالقوه تبلیغات شما را ببینند و روی آن کلیک کنند که باعث کاهش بودجه تبلیغاتی شما می‌شود. هر زمان که تبلیغی برای یک کسب و کار محلی می بینید، آن تبلیغ برای منطقه خاصی در اطراف آن کسب و کار هدف گذاری می شود. افراد در فاصله 20 مایلی، افراد در محدوده شهر، یا تعریف دیگری که توسط شبکه تبلیغاتی مجاز است.

مکان یابی

هدف‌گیری جغرافیایی پیچیده، گزینه‌های هدف‌یابی تبلیغاتی بیشتری را به ترکیب اضافه می‌کند. شما فقط طیف وسیعی را هدف قرار نمی دهید که همه افراد را در منطقه جغرافیایی هدف قرار دهید. شما تمام افرادی را هدف قرار می دهید که در آن منطقه هستند و معیارهای دیگری مانند جمعیت شناسی، سطح درآمد، سطح تحصیلات یا علایق را نیز دارند. اساساً، این مجموعه‌ای از فیلترهای لایه‌ای است که تبلیغات شما را به همه افراد شهر که یک جوان حرفه‌ای در فناوری اطلاعات و علاقه‌مند به مدیریت ویندوز هستند نشان می‌دهد – برای مثال.

هدف‌گیری جغرافیایی پیچیده به معنای دقت در دستیابی به افراد خاص در یک منطقه است. هیچ نشانه ظاهری برای گیرنده وجود ندارد که هدف تبلیغات جغرافیایی قرار گرفته است، به جز این انتظار منطقی که یک کسب و کار محلی احتمالاً برای افرادی که به احتمال زیاد متوقف نمی شوند تبلیغ نمی کند. این برای یک رستوران در کانزاس فایده چندانی ندارد. شهر برای تبلیغ برای مردم در لس آنجلس، پس از همه.

هدف گذاری جغرافیایی چیز جدیدی نیست. حتی تبلیغات تلویزیونی و رادیویی نیز تا حدی هدف گذاری شده اند. یکی از شعبه‌های محلی یک ایستگاه ملی، تبلیغات محلی و برنامه‌های ملی را اجرا می‌کند، بنابراین همه برنامه‌های مشابهی را می‌بینند اما تبلیغات متفاوتی را بین آنها می‌بینند. اینترنت به سادگی اهداف جغرافیایی پیشرفته و پیچیده را بسیار قابل قبول تر و مفیدتر می کند.

نمونه مدرن هیوندای، شرکت خودروسازی است. هیوندای با مشکل فروش مواجه بود و موقعیت های جغرافیایی اطراف نمایندگی های تویوتا و مزدا را شناسایی کرد.

با استفاده از این مکان‌ها، آنها می‌توانند با هدف قرار دادن افراد در آن مناطق، افراد موجود در بازار را برای یک وسیله نقلیه شناسایی کنند و 41000 سرنخ اضافی را جذب کنند.

می‌توانید با هدف قرار دادن مناطق، شرکت‌ها و دانشگاه‌های خاصی که کاندیداهایی مطابق با نیازهای شما دارند، تصویری از چگونگی مفید بودن این کار برای استخدام‌کنندگان ایجاد کنید.

ژئوفنسینگ چیست؟

Geofencing ممکن است اساساً یک چیز به نظر برسد، اما از نظر عملکردی متفاوت است. ژئوفنسینگ اساساً یک “حصار” در اطراف یک منطقه جغرافیایی معین ایجاد می کند. این افراد را در آن منطقه بر اساس آدرس IP، RFID، و گاهی اوقات اتصال آنها به دکل های خدمات سلولی و سایر داده های مبتنی بر مکان مانند بررسی شبکه های اجتماعی و استفاده از نقشه ها شناسایی می کند.

ورود و خروج از Geofence

منطقه حصارکشی شده محل حصار جغرافیایی شماست. سپس تبلیغاتی را اجرا می کنید که فقط افرادی را هدف قرار می دهند که از مرزهای اطراف منطقه مورد نظر شما عبور می کنند. این منطقه می تواند به بزرگی یک شهر یا به کوچکی یک محله یا حتی یک منطقه تجاری فردی باشد و می تواند در مقیاس بزرگ برای جذب مردم به یک رویداد بزرگ یا مقیاس کوچک برای جلب مردم به یک تجارت فردی استفاده شود. .

Geofencing بسیار شبیه به geotargeting ساده است، با این تفاوت که فعال تر است. به محض اینکه شخصی که در حال سفر است وارد حصار می شود، تبلیغات فعال می شوند، اگرچه هیچ پنجره بازشو، اعلان فشاری یا ایمیلی برای نشان دادن آن وجود ندارد. برای کاربر، این به سادگی مجموعه متفاوتی از تبلیغات است که در حالی که در داخل حصار هستند می بینند.

پیچیدگی اضافی Geotargeting می‌تواند آن را به ابزاری خاص‌تر برای دستیابی به زیرمجموعه‌ای از افراد در یک منطقه تبدیل کند. با این حال، Geofencing تمایل دارد داده‌های بیشتری را در مورد کاربرانی که وارد حصار می‌شوند و از آنها خارج می‌شوند، با همبستگی زمان و مکان اجازه ردیابی عادت و سایر داده‌هایی که ممکن است مفید باشند، ثبت کند.

هیچ یک از گزینه ها به شدت بهتر یا بدتر از دیگری نیست. یکی فقط زمانی بیشتر است در حالی که دیگری امکان هدف‌یابی منطقه‌ای مداوم را فراهم می‌کند.

یکی از نمونه‌های اخیر ژئوفنسینگ در عمل، این ارائه‌دهنده مراقبت‌های بهداشتی است که از geofencing در مسیر ماراتن برای هدف قرار دادن ورزشکاران مستعد آسیب‌های دویدن استفاده کرد تا بتوانند خدمات خود را ارائه دهند.

نحوه استفاده از Geotargeting برای استخدام

یکی از بزرگترین چالش های استخدام مدرن، نسبت نامزدهایی است که عمدتاً یا کاملاً منفعل هستند. آنها از نقش هایی که دارند راضی هستند، بنابراین جذب آنها مستلزم یافتن آنها و دستیابی به آنها است. همانطور که آدام گادسون از سیلو می گوید :

افراد زیادی به دنبال شغل نیستند، بنابراین باید از اینستاگرام، فیس بوک، توییتر، اسنپ چت، گوگل، شبکه های تبلیغاتی – همه چیزهایی که مصرف کنندگان استفاده می کنند – استفاده کنید تا بتوانید نامزدهای مناسب را پیدا کنید. زمان.”

به دنبال نامزدهای منفعل محلی باشید. در جایی که نامزدهای فعال ممکن است آماده باشند و مایل به جابجایی برای یک شغل باشند، کاندیداهای منفعل معمولاً بسیار ریشه‌دارتر هستند. بنابراین، جستجوی نامزدهای منفعل در اطراف مکان خود می تواند بسیار مفید باشد، بنابراین نیازی به متقاعد کردن آنها برای غلبه بر آن مانع اضافی فاصله ندارید.

برای استفاده صحیح از هدف‌گذاری جغرافیایی برای استخدام، به دو چیز نیاز دارید: یک ایده از منطقه جغرافیایی که نامزدهای شما ممکن است در آن زندگی کنند، و یک ایده از ظاهر نامزدها از نظر جمعیت‌شناسی و علایق.

یک نمایه نامزد ایجاد کنید. شما می‌خواهید تصویری از جمعیت‌شناسی، علایق، سطوح درآمد موجود و سایر داده‌هایی که گروه «همه در منطقه» را به «افراد مناسب برای نقش آزاد» محدود می‌کنند، گردآوری کنید.

مشخصات کاندیدا

می‌خواهید تا حد امکان داده‌ها را مشخص کنید، زیرا از شبکه‌های تبلیغاتی مختلفی مانند Google و Facebook استفاده می‌کنید، و همه آنها محدوده یکسانی از داده‌های کاربر را ارائه نمی‌دهند. فیس‌بوک علاقه‌مندی‌ها و هدف‌گیری جمعیت‌شناختی زیادی دارد، در حالی که گوگل تمایل دارد داده‌های مکان و فعالیت بیشتری داشته باشد، اگرچه البته همپوشانی‌های زیادی وجود دارد.

در حالی که در حال توسعه این پروفایل نامزد هستید، به ارزش پیشنهادی که به نامزدهای بالقوه ارائه می دهید فکر کنید. مزیت اصلی یک کمپین تبلیغاتی با هدف جغرافیایی این است که می تواند یک رفت و آمد کوتاه و نزدیکی به امکانات رفاهی و خدمات محلی در آن منطقه را ترویج کند، اگرچه نامزدها ممکن است قبلاً به بسیاری از آنها دسترسی داشته باشند. با استفاده از هدف گذاری سطح درآمد، می توانید نامزدهایی را که محدوده دستمزد مورد نظر شما افزایش می دهد، فیلتر کنید و این نقش را جذاب تر می کند.

همانطور که در مثال بالا هیوندای، شما همچنین می توانید دانشگاه ها و دفاتر نهادهای خاص را هدف قرار دهید. برای مثال، اگر می‌خواهید به فارغ‌التحصیلان دانشگاهی نزدیک برسید، می‌توانید از هدف‌گذاری جغرافیایی برای رسیدن به منطقه اطراف محوطه دانشگاه، از جمله خوابگاه‌ها و مناطق آپارتمان‌های دانشجویی در اطراف استفاده کنید.

با نامزدهایی که در حال حاضر توسط رقبا استخدام شده اند تماس بگیرید. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید استعدادهای رقبای خود را جذب کنید، می‌توانید محل دفتر آن‌ها را هدف قرار دهید تا ببینید آیا کسی تبلیغات هدفمند را گاز می‌گیرد یا خیر. اگر یکی از آن کارمندان به طور اتفاقی به دنبال کارفرمای جدیدی باشد، این احتمال وجود دارد که آنها به سمت شغل آزاد شما بروند و درخواست دهند.

عکس ماهواره ای از محل شرکت

تنوع اداری و تیمی را با هدف گذاری جغرافیایی افزایش دهید.جئوتارگتینگ همچنین می تواند برای استخدام در تنوع مفید باشد. شهرهای مدرن به دلیل انواع فشارهای تاریخی و مدرن، تمایل دارند تا حدودی از هم جدا باشند. اگرچه این ایده‌آل نیست، اما فرصتی عالی برای استفاده صریح از هدف‌گذاری جغرافیایی برای دسترسی به محله‌های متنوع است. شما نمی‌توانید برنامه‌ها را دقیقاً بر اساس کلاس‌های محافظت‌شده خاص فیلتر کنید، اما با تبلیغ یک فرصت شغلی در محله‌های متنوع، می‌توانید نسبت متقاضیان اقلیت را افزایش دهید و به شما یک مجموعه گسترده‌تر و متنوع‌تر از نامزدها ارائه دهید.

این نوع بازاریابی ارزشمند است، اما باید با احتیاط استفاده شود تا اطمینان حاصل شود که قوانین و مقررات مربوط به فرصت های برابر و شیوه های استخدام تبعیض آمیز را نقض نمی کنید. به یاد داشته باشید: از آن برای گسترش پایه متقاضی خود استفاده کنید، نه محدود کردن آن.

نحوه استفاده از Geofencing برای استخدام

در جایی که هدف‌گیری جغرافیایی به همه افرادی که معیارهای شما را در یک منطقه خاص برآورده می‌کنند، می‌رسد، geofencing به شما این امکان را می‌دهد که افراد را هنگام ورود یا خروج از یک منطقه مورد هدف قرار دهید. علاوه بر این، می‌توانید فهرستی از آن افراد بسازید، زیرا داده‌های دستگاه آن‌ها معمولاً 30 روز قبل از انقضا و حذف از مخاطبان هدف، دوام می‌آورند.

بنابراین چگونه می توانید از این حصار و راه اندازی راه اندازی برای استخدام استفاده کنید؟ گزینه های احتمالی زیادی وجود دارد.

از geofencing به عنوان استخدام از راه دور استفاده کنید. به عنوان مثال، شاید بخواهید فارغ التحصیلان دانشگاهی را که در هاروارد تحصیل کرده اند جذب کنید، اما نمی توانید استخدام کننده مستقیماً به دانشگاه بفرستید، و با مدیریت ارتباطی ندارید، بنابراین نمی توانید مستقیماً در محوطه دانشگاه تبلیغ کنید. Geofencing به شما این امکان را می دهد که یک کمپین تبلیغاتی مجازی در اطراف محوطه دانشگاه راه اندازی کنید تا با پیام های خود به دانش آموزان و بازدیدکنندگان دسترسی پیدا کنید.

هدف گذاری دانشگاه هاروارد

از geofencing برای بهبود یک رویداد محلی استفاده کنید. در حالی که می‌توانید از هدف‌گذاری جغرافیایی برای هدف قرار دادن افراد در نزدیکی نمایشگاه کار یا رویداد صنعتی به صورت غیرفعال استفاده کنید، geofencing به شما این امکان را می‌دهد که با افرادی که وارد منطقه فوری رویداد می‌شوند ارتباط برقرار کرده و درگیر شوید. شخصی که ممکن است علاقه مند باشد، و به دلایل دیگری وارد این منطقه شده است، ناگهان تبلیغات شما را برای تبلیغ این رویداد در حال حاضر مشاهده می کند. آنها ممکن است توجه و بازدید آنها را منحرف کنند و به شما این امکان را می دهند که مستقیماً با آنها درگیر شوید.

در حالی که همه‌گیری، میزبانی رویدادهایی مانند نمایشگاه‌های شغلی و کنفرانس‌های صنعتی را دشوارتر می‌کند ، geofencing می‌تواند رویدادهایی را که مجاز به وقوع هستند افزایش دهد. پس از بازگشت رویدادها، این یک استراتژی ارزشمند برای پیاده سازی است. تبلیغات Geofenced می‌تواند فهرستی ضمنی از افرادی که در یک رویداد شرکت کرده‌اند ایجاد کند، حتی اگر آن افراد از غرفه شما بازدید نکرده باشند. می‌توانید از افرادی که شخصاً دلتنگ شما شده‌اند فهرستی از مخاطبین ایجاد کنید و همچنان آنها را جذب کنید. این همچنین یک راه عالی برای جبران موقعیت ضعیف در یک مرکز کنفرانس است. پس از همه، همه نمی توانند جلو و مرکز اصلی املاک و مستغلات را بپردازند.

نامزدهای فعال شرکت های در حال بسته شدن را جذب کنید. صحبت از همه گیری، فرصتی را برای شما فراهم کرده است. هزاران کسب و کار درهای خود را می بندند و افرادی که قبلاً کار ثابتی داشتند مجبور می شوند به طور ناگهانی در حالی که آمادگی ندارند به دنبال مشاغل جدید بگردند. اگر بتوانید رقیبی را شناسایی کنید که در حال تعطیل کردن یا اخراج بخش‌های زیادی از کارکنان خود است، می‌توانید موقعیت مکانی آن‌ها را برای گرفتن افراد در آن منطقه و در مواقع ناامید بودن آنها را انتخاب کنید.

بر کمپین «علف سبزتر است» تأکید کنید. مکانی را که با موقعیت مکانی شما رقابت می کند، شناسایی کنید و آن را زمین شناسی کنید. کارمندان آن منطقه که ممکن است از موقعیت خود جدا، بی حوصله یا ناامید باشند، تبلیغات شما را می بینند و به شما امکان می دهند در زمانی که بیشترین استقبال را دارند آنها را جذب کنید.

ایالت مونتانا این کار را با گردشگری اسکی خود انجام داد. آن‌ها پیست‌های اسکی در غرب میانه را زمین‌بندی کردند تا زمانی که اسکی‌بازان از تجربه فعلی‌شان ناامید می‌شوند، دسترسی پیدا کنند. آنها با تبلیغ تجربه بهتر در استراحتگاه های خود، 25000 دلار خرج کردند و در نهایت نزدیک به 7 میلیون دلار درآمد داشتند. در حالی که استخدام یک پیشنهاد ارزشی یکسان نیست، اصل یکسان است: وقتی مردم ناامید هستند به آنها دسترسی پیدا کنید و نگاهی اجمالی به چمن سبزتر (یا پیست های اسکی بهتر) در طرف دیگر حصار به آنها بدهید.

جان هاپکینز کاری مشابه برای استخدام پرستاران نوزاد انجام داد. آنها سیستم‌های بیمارستانی را که به اطفال رسیدگی می‌کردند، ساختند و از تبلیغات هدفمند برای تبلیغ محل کار خود برای پرستاران نوزادان استفاده کردند. این آنها را از کمتر از یک بار در هفته به 3-4 در هفته از پرستاران واجد شرایط رساند .

بسته بندی

تبلیغات مبتنی بر جغرافیا برای انتخاب به موقع، هدفمند و خاص مخاطب بسیار مفید است. در حالی که طیف گسترده‌ای از کاربردهای ممکن وجود دارد، همه آنها می‌توانند به فیلتر کردن برنامه‌هایی که دریافت می‌کنید کمک کنند تا به شما امکان دسترسی به نامزدهای غیرفعال و فعال بسیار واجد شرایط را در یک منطقه معین بدهند. هم در فضاهای محلی و هم در مکان های دورتر از geotargeting و geofencing استفاده کنید.

آیا شرکت شما تجربه مثبتی در استفاده از geotargeting یا geofencing داشته است؟ آیا از یکی از آنها به روشی جدید استفاده کرده اید و نامزدهای با کیفیت بالا را با موفقیت جذب کرده اید؟ اگر چنین است، داستان خود را در نظرات زیر به ما بگویید. ما همیشه آماده داستان های موفقیت هستیم!

بدون نظر

پاسخ دهید