امروزه توسعه دهندگان از پرتقاضاترین افراد در نیروی کار هستند. بسیاری از نقاط جهان بر روی رایانه کار می کنند، از برنامه های تلفن گرفته تا خدمات وب و زیرساخت های حیاتی. توسعه دهندگان کسانی هستند که این سیستم ها را می سازند. در میان انواع مختلف توسعه‌دهندگان، توسعه‌دهندگان فرانت‌اند مسئول ساخت قطعاتی هستند که افراد روزمره از آن‌ها استفاده می‌کنند، بنابراین آن‌ها باید مهارت کافی برای ایجاد یک رابط فرانت‌اند را داشته باشند که به طور مستقیم و کارآمد کار کند.

این روزها، تقریباً هر شرکتی به توسعه دهندگان فرانت اند نیاز دارد. بنابراین، رقابت برای آن نامزدهای بالقوه شدید است. شرکت‌های بیشتری به استراتژی‌هایی مانند شکار غیرقانونی نامزدهای غیرقانونی روی می‌آورند تا اینکه از توسعه‌دهندگان آزمایش‌نشده استفاده کنند. چگونه شرکت شما می تواند توسعه دهندگان با استعداد را بدون اتلاف وقت یا هزینه در جستجو پیدا کند و استخدام کند؟

بدانید که در یک توسعه دهنده به چه چیزی نیاز دارید

قبل از اینکه بتوانید شروع به استخدام یک توسعه دهنده کنید، باید بدانید که چه چیزی از آنها نیاز دارید. توسعه دهندگان فرانت اند دارای مجموعه خاصی از مهارت ها هستند که معمولاً حول محور HTML، CSS و جاوا اسکریپت می چرخد، اما ممکن است نیاز به دانستن زبان های برنامه نویسی خاص، API ها، چارچوب های JS مانند Angular یا React، استفاده از سیستم های کنترل نسخه مانند Git داشته باشند. ابزارهای توسعه و آزمایش مرورگر، و حتی بهترین شیوه های طراحی گرافیک، تجربه کاربری و رابط کاربری.

طیف گسترده ای از مهارت های احتمالی توسعه دهندگان وجود دارد. نکته کلیدی این است که بدانید شرکت شما به طور خاص به چه چیزی نیاز دارد. با توسعه دهندگان فعلی خود، خواه پشتیبان یا فول استک باشند، صحبت کنید و بیاموزید که آنها باید چه نرم افزارها و مهارت هایی را به یک توسعه دهنده فرانت اند داشته باشند. به عنوان مثال، اگر برنامه‌نویس شما یک طراح تجربه کاربری اختصاصی دارید، ممکن است به تجربه UX نیاز نداشته باشد و اگر برنامه شما از API استفاده نمی‌کند، ممکن است به تجربه API نیاز نداشته باشد.

همچنین مهم است که نیازهای خود را از خواسته های خود تقسیم کنید. آشنایی با برنامه ها و برنامه های خاص ممکن است ضروری نباشد، اما داشتن آن خوب است. برعکس، اگر توسعه‌دهنده با یک کتابخانه یا سیستم مهم آشنایی ندارد، شما باید از همان روز اول به راحتی از آن‌ها استفاده کنید، مطمئن شوید که مهارت در بخش «ضروری» فهرست مشاغل شما ذکر شده است.

این مسیر دشواری برای پیاده روی است. از یک طرف، شما باید لیست الزامات خود را کوتاه نگه دارید، بنابراین بزرگترین استخر ممکن را داشته باشید. از سوی دیگر، شما باید در مورد آنچه نیاز دارید دقیق باشید، بنابراین فقط مرتبط ترین و به احتمال زیاد نامزدهای موفق را دریافت می کنید.

درک آنچه که توسعه دهندگان از کارفرمایان می خواهند

دانستن آنچه از یک توسعه دهنده نیاز دارید کافی نیست. همچنین باید بدانید که توسعه دهندگان از شما چه می خواهند. شما می‌توانید پایین‌ترین نوار ممکن را برای استخدام توسعه‌دهندگان داشته باشید و باز هم هرگز به این دلیل که مزایای شما بسیار ناچیز است، چیزی دریافت نکنید.

توسعه دهندگان تمایل به چه مزایایی دارند؟

 • یه حقوق خوب شما مجبور نیستید بهترین حقوق را ارائه دهید – در واقع، احتمالاً نمی توانید در آن جبهه با افرادی مانند گوگل رقابت کنید – اما حقوق مناسب، به ویژه برای منطقه نامزد، ضروری است.
 • پوشش بیمه ای خوب مردم بیش از هر زمان دیگری به شدت از نیاز به پوشش پزشکی در سال 2021 آگاه هستند، بنابراین نه تنها برای خود بلکه برای خانواده‌هایشان نیز خواستار پوشش بیمه‌ای بالاتر هستند.
 • مرخصی انعطاف پذیر . چه روزهای بیماری باشد، چه زمان مرخصی انعطاف پذیر، مرخصی زایمان (و پدر) یا مرخصی با حقوق. توسعه دهندگان بسته های رقابتی و انعطاف پذیر می خواهند.
 • کار از راه دور . با همه‌گیری و ماهیت عمدتاً آنلاین و دیجیتالی کار توسعه، دلیل بسیار کمی وجود دارد که توسعه‌دهندگان در همان دفتر انباشته شوند. اشتغال جزئی یا کاملاً از راه دور امتیاز بزرگی است که می توانید با هزینه نسبتاً کمی به آن ارائه دهید و یکی از مهم ترین مزایایی است که توسعه دهندگان امروزه به دنبال آن هستند.

همچنین مهم است که با این مزایا انعطاف پذیر باشید. اگر یک توسعه‌دهنده خوب ترجیح می‌دهد کار از راه دور را به جای حقوق بالاتر داشته باشد، به هر طریقی با آنها در مورد بسته حقوقی و مزایا مذاکره کنید. عدم انعطاف نامزدها را دور می کند.

قرارداد به استخدام فریلنسری را در نظر بگیرید

بسیاری از بهترین توسعه‌دهندگان نمی‌خواهند به یک کارفرما گره بخورند، یا اگر می‌خواهند، نمی‌خواهند فوراً این کار را انجام دهند. اغلب، بهترین توسعه‌دهندگان در سایت‌های فریلنسری یا کسب‌وکارهای مستقل/مشاوره‌ای خود را می‌بینید.

بنابراین، یکی از گزینه‌هایی که در اختیار دارید، استخدام فریلنسرها است. شما می توانید آنها را همانطور که هستند، با یک قرارداد آزاد استخدام کنید، یا می توانید با آنها قراردادی به کار بگیرید. استخدام فریلنسرها از نظر حقوق و دستمزد صرفاً گران‌تر است، اما باعث صرفه‌جویی در مزایا و سایر هزینه‌ها می‌شود، بنابراین اغلب یکسان می‌شود.

نقاط ضعف آن ثبات و انحصار است. فریلنسرها می توانند در حین کار با شرکت های دیگر به کار خود ادامه دهند و تلاش های خود را گسترش دهند. مهمتر از آن، اگر کسی با پیشنهاد بهتری همراه شود، می تواند قرارداد شما را خیلی راحت تر از یک کارمند به نفع دیگری کنار بگذارد.

اینکه آیا این ریسکی است که می‌خواهید بپذیرید یا نه، تصمیمی است که باید خودتان بگیرید.

به دنبال نامزدها در مکان های مناسب باشید

در گذشته، کارفرمایان کنترل بازار کار را در دست داشتند. ممکن است توانسته باشید یک لیست شغلی را در Indeed، LinkedIn یا یک سایت شغلی دیگر آپلود کنید و همه نامزدهایی را که می خواستید جذب کنید. اما امروز قدرت به دست کارمندان منتقل شده است. شما اغلب نیاز دارید که به سراغ آنها بروید، آنها را در جایی که وقت خود را سپری می کنند بیابید و با شرایط خود با آنها تماس بگیرید.

سایت های مورد استفاده عبارتند از:

 • Reddit ، در subreddits توسعه‌دهنده.
 • تاپتال
 • ما از راه دور کار می کنیم
 • استخدام کرد
 • سرریز پشته
 • تاس
 • Gun.io

البته هنوز هم می‌توانید از کلاسیک‌هایی مانند LinkedIn، پورتال مشاغل خودتان و سایت‌های عمومی‌تر مانند CareerBuilder، Indeed یا Monster استفاده کنید. همچنین می‌توانید برای استخدام فارغ‌التحصیلان تازه‌کار از تحصیل، مستقیماً با دانشگاه‌هایی با برنامه‌های توسعه‌دهنده همکاری کنید. این می تواند یک راه عالی برای ایجاد خط لوله اشتغال باشد، اما منجر به پیوستن توسعه دهندگان بی تجربه به تیم شما می شود.

به دنبال کاندیداهای منفعل باشید

توسعه دهندگان آن دسته از کارمندانی هستند که معمولاً خواهان چالش هستند. آنها به راحتی خسته می شوند و اگر کار روزمره آنها خسته کننده باشد یا احساس کنند که دیگر مهارت هایشان را به چالش نمی کشد، ممکن است شروع به جستجوی مراتع سبزتر کنند. حتی کسانی که به نقطه پیشرفت نرسیده اند ممکن است به فکر ترک باشند.

به اینها فقدان مشاغل طولانی مدت را اضافه کنید، دستوری برای گردش مالی خواهید داشت. امروزه کارکنان اغلب متوجه می شوند که در هر سازمانی فضای بسیار کمی برای پیشرفت شغلی جدی وجود دارد. در عوض، برای پیشرفت شغلی خود، باید از کشتی بپرند و در یک شرکت دیگر نقش سطح بالاتری را ایفا کنند.

توسعه دهنده Front End

بنابراین، می‌توانید از این گرایش برای جستجوی کاندیداهای منفعل با مهارت‌های مورد نیاز خود استفاده کنید، که در نقش‌هایی در یا پایین‌تر از جایی که می‌خواهید کار کنند، بگردید. پیدا کردن توسعه دهندگان جوان از شرکت های دیگر و ارائه نقش های توسعه دهنده ارشد به آنها می تواند راهی عالی برای جذب نامزدهای منفعل با استعداد باشد.

«کلید شناسایی جویندگان کار منفعل، خلاق بودن است. شرکت‌های بیشتر و بیشتری ویدیوهایی درباره نحوه کار در آنجا ارسال می‌کنند. دیگران در ایستگاه‌های رادیویی آنلاین مانند پاندورا تبلیغات می‌کنند، زیرا این مکانی است که نامزدهای شغلی بالقوه‌شان در آن زمان می‌گذرانند. شرکت‌های خرده‌فروشی با سرویس Wi-Fi در فروشگاه از آن برای دستیابی به نامزدهای شغلی منفعل استفاده می‌کنند. وقتی مشتریان برای دسترسی به اتصال Wi-Fi رایگان فروشگاه وارد سیستم می‌شوند، پیام‌های استخدامی هنگام ورود به سیستم ظاهر می‌شوند که به سایت شغلی شرکت پیوند می‌دهند. سازمان‌ها همچنین به اجرای تبلیغات تلویزیونی و استفاده از بیلبوردها و حتی پوسترها برای یافتن کارجویان منفعل معروف هستند. – SHRM _

یکی از مکان‌های عالی برای یافتن این نامزدها، افرادی هستند که در گذشته برای شما درخواست داده‌اند، بنابراین می‌دانید که از قبل بررسی شده‌اند.

منطقه جستجوی خود را گسترش دهید

ما قبلاً به یکی از بزرگترین چیزهایی که شرکت های مدرن را عقب می اندازد اشاره کرده ایم. اغلب، شرکت‌ها می‌خواهند تیم‌هایشان را در یک اتاق یا دفتر با هم داشته باشند، زیرا معتقدند این کار باعث افزایش بهره‌وری و ارتباطات می‌شود. در واقعیت، دفاتر پر از عوامل حواس‌پرتی هستند و تیم‌ها اغلب زمانی که همه در یک اتاق هستند، با یکدیگر کارساز نیستند.

هنگامی که موقعیت‌های کاری از راه دور و کار از خانه را ارائه می‌دهید، فوراً مجموعه نامزدهای موجود خود را گسترش می‌دهید. تعداد افرادی که مهارت های مورد نیاز شما را دارند، مایل به همکاری با شما هستند و در همان شهر شما زندگی می کنند (یا مایل به نقل مکان هستند ) بسیار کمتر از تعداد افرادی است که مهارت های مورد نیاز شما را دارند و مایل به انجام این کار هستند. با شما کار می کند و چه کسی می تواند از هر جایی از راه دور کار کند.

آینده کار، کار از راه دور است و هر چه زودتر بتوانید با آن کنار بیایید، بهتر است. امروزه بسیاری از شرکت‌های موفق نیروی کار عمدتاً یا حتی کاملاً از راه دور دارند و این تعداد فقط در سال‌ها و دهه‌های آینده افزایش خواهد یافت. دفتر خانه ممکن است در آینده رایج تر از دفتر شرکت باشد.

اجرای آزمون مهارت های مرتبط

استفاده از ارزیابی مهارت ها هم مزایا و هم معایب دارد.

ما در اینجا این موضوع را با جزئیات بیشتری بررسی می کنیم ، اما به طور خلاصه:

 • آزمون می تواند راهی عینی برای قضاوت در مورد مهارت های یک داوطلب باشد.
 • آزمایش اغلب یک راه مقرون به صرفه برای فیلتر کردن یک استخر نامزد است.
 • آزمایش می تواند به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خودکار باشد.
 • تست کردن می تواند کاندیداهای خوبی را که فکر می کنند به آنها اطمینان ندارید بترساند.
 • برای جلوگیری از تأثیر نامطلوب و تبعیض، آزمایش باید به درستی فرموله شود.
 • آزمایش باید توسط توسعه‌دهنده‌ای تأیید شود که چیزهای آنها را می‌داند.

اجرای آزمایش می تواند راهی عالی برای تقویت فرآیند استخدام شما باشد، به خصوص برای نقش فنی مانند یک توسعه دهنده. با این حال، اگر فردی را در سطح بالاتری برای نقش توسعه‌دهنده ارشد استخدام می‌کنید، ممکن است بتوانید مرحله آزمایش را به دلیل تجربه او نادیده بگیرید.

فرآیند استخدام را ساده و تسریع کنید

بازار استخدام رقابتی تر از همیشه است. هرچه پردازش درخواست، تماس با نامزد و ادامه فرآیند مصاحبه بیشتر طول بکشد، احتمال اینکه آنها قبلاً در آن مراحل با شرکت دیگری پیشرفت کرده باشند، بیشتر می شود. این غیرمعمول نیست که شرکت‌ها با نامزدهای برتر خود تماس بگیرند، فقط در مدت زمانی که برای تماس گرفتن طول کشید متوجه می‌شوند که قبلاً با شخص دیگری مصاحبه کرده و پیشنهادی را پذیرفته‌اند.

یکی از بهترین کارهایی که می توانید انجام دهید، تسریع روند استخدام است. تعداد تأخیرها و موانع را به حداقل برسانید و اطمینان حاصل کنید که تا حد امکان زمان کمتری بین ارتباطات با نامزد می گذرد. هر زمان تاخیر وجود دارد، مطمئن شوید که نامزد را به روز نگه دارید.

کارفرمایانی که فرآیند استخدام آهسته ای دارند، استعدادهای برتر را در مقابل شرکت هایی که به سرعت حرکت می کنند، از دست می دهند و ادامه خواهند داد. هدف در اینجا این نیست که به شما پیشنهاد کنیم باید اولین فردی را که به تبلیغات شما پاسخ می دهد استخدام کنید. بدیهی است که این امر می تواند منجر به تصمیمات استخدامی ضعیف شود. اما هنگامی که یک کارمند برتر را که برای کار و شرکت شما مناسب است شناسایی کردید، ضروری است که روند استخدام خود را به شیوه ای سریع پیش ببرید. – Laney Solutions .

فرآیند استخدام سریع هنوز هم می تواند کامل باشد. فقط باید کارآمد باشد. ابزارهای مدرن می توانند به این امر کمک کنند، اما در استفاده از فیلترهای مجهز به هوش مصنوعی و سایر نرم افزارها بدون نظارت انسان محتاط باشید. آنها می توانند تصمیمات ضعیفی بگیرند، و در غیر این صورت ممکن است هرگز متوجه نشوید.

با استخدام کنندگان کار کنید

استخدام کنندگان در صنعت فناوری بسیار رایج هستند. توسعه دهندگان اغلب به صحبت با استخدام کنندگان عادت دارند و بهترین استخدام کنندگان لیستی از نامزدهای منفعل و فعال ایجاد می کنند. این لیست ها شامل مواردی بیش از نام و اطلاعات تماس است. آنها شامل مکان‌ها، مزایای مورد نیاز و نرخ‌های پرداخت، پروفایل مهارت‌ها و موارد دیگر می‌شوند. به طور خلاصه، استخدام‌کنندگان تمام داده‌های مورد نیاز برای یافتن بهترین نامزدها را دارند، زیرا آنها یک خط مستقیم با آن نامزدها دارند.

کار با استخدام کنندگان

چه به دنبال پر کردن کفش های یک توسعه دهنده ارشد در حال خروج باشید، چه به توسعه دهندگان جوان نیاز دارید تا پروژه جدید خود را آغاز کنند، توسعه دهندگان ماهری در آنجا وجود دارند که مایلند برای شما کار کنند. مشکل در یافتن و بررسی سریع آنهاست تا قبل از اینکه شخص دیگری آنها را استخدام کند.

اگر شما یا شرکتتان هر گونه سوال یا نگرانی در مورد یافتن یا استخدام توسعه دهندگان فرانت اند دارید، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد. ما دوست داریم در نیازهای استخدامی به شما کمک کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 8 =