چابکی یادگیری: نحوه اندازه گیری و استفاده از آن هنگام استخدام


چابکی یادگیری: نحوه اندازه گیری و استفاده از آن هنگام استخدام

هنگام استخدام یک نامزد جدید برای نقشی در کسب و کارتان، مهمترین چیزی که باید به دنبال آن باشید چیست؟

آیا این مهارت آنهاست؟ تجربه آنها؟ شخصیت و توانایی آنها در تطابق با فرهنگ موجود شرکت؟

برای بسیاری از مدیران منابع انسانی، یک چیز برجسته است. توانایی داوطلب برای سازگاری با موقعیت های جدید و یادگیری مهارت های جدید. این مفهوم، افرادی را که در نقش‌های خود ضعیف می‌شوند از افرادی که به دنبال فرصت‌های بزرگ‌تری هستند و در طول زمان یاد می‌گیرند و رشد می‌کنند، جدا می‌کند.

به آن چابکی یادگیری می گویند. مشکل این است که چگونه آن را تعریف می کنید، چگونه می توانید آن را اندازه گیری کنید، و چگونه می توانید از آن به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خود استفاده کنید؟

تعریف چابکی یادگیری

چابکی یادگیری توانایی فرد برای یادگیری، سازگاری و تغییر با توجه به فشارهای یک موقعیت است.

به طور خلاصه، چابکی یادگیری مجموعه‌ای از مهارت‌های پیچیده است که ما را قادر می‌سازد چیز جدیدی را در یک مکان بیاموزیم و سپس آنچه را که آموخته‌ایم در جای دیگر، در موقعیتی کاملاً متفاوت به کار ببریم. چابکی یادگیری توانایی ما برای یادگیری، انطباق، حذف یادگیری و یادگیری مجدد برای همگام شدن با شرایط دائما در حال تغییر است. – هارو .

همانطور که همه ما می دانیم، کسب و کارها ثابت نمی مانند. الزامات یک شغل، ابزارهای مورد استفاده برای انجام آن، افرادی که با آنها در تعامل هستید. اینها همه هفته به هفته، ماه به ماه یا سال به سال تغییر می کنند. افرادی که در «روشی که ما همیشه آن را انجام داده‌ایم» گیر کرده‌اند، تمایل دارند از هسته‌ای از دانش سازمانی به مانعی برای پیشرفت تبدیل شوند، همگی به دلیل ناتوانی آنها در تغییر.

کاندید یادگیری چابک

بهترین شرکت‌هایی هستند که می‌توانند خود را با تغییرات وفق دهند. خود شرکت و رهبری آن قادر به تغییر بر اساس فشارهای بیرونی هستند. آنها تنها زمانی می توانند این کار را انجام دهند که افرادی که استخدام می کنند، خودشان قادر به سازگاری با تغییرات باشند. بنابراین، یکی از بهترین سرمایه گذاری های بلند مدتی که می توانید در نیروی کار خود انجام دهید، تاکید بر چابکی یادگیری است.

“دانشگاه کلمبیا و مرکز رهبری خلاق، چابکی یادگیری را به عنوان “ذهنیت و مجموعه‌ای از شیوه‌ها تعریف کردند که به رهبران اجازه می‌دهد تا به طور مستمر توسعه دهند، رشد کنند و از استراتژی‌های جدیدی استفاده کنند که آنها را برای مشکلات پیچیده‌تر و فزاینده‌ای که در سازمان‌هایشان با آن مواجه هستند مجهز می‌کند.” – AIHR .

شما قبلاً این استعاره را شنیده اید: “وقتی تنها چیزی که داری یک چکش است، هر مشکلی مانند یک میخ به نظر می رسد.” چابکی یادگیری نحوه غلبه بر این مشکل است. علاوه بر این، چابکی یادگیری فقط یافتن یک پیچ گوشتی برای مقابله با پیچ به جای چکش نیست. این در مورد یادگیری در مورد پیشرفت های جدید در طراحی پیچ ، انواع مختلف پیچ ها برای استفاده برای اهداف مختلف، و انواع مختلف درایورها با ویژگی های مختلف برای موقعیت های مختلف است.

چابکی یادگیری فقط به این معنی نیست که وقتی چیزی را نمی دانید و آن را یاد بگیرید. این در مورد حذف چیزی است که فکر می کنید بهترین است و یادگیری بهترین روش جدید، یا در مورد خودآزمایی آنچه فکر می کنید می دانید تا بررسی کنید که آیا این چیزی است که باید بهتر بدانید یا خیر.

چرا یادگیری چابکی برای تجارت مهم است؟

همه ما مواردی را تجربه کرده‌ایم که یک کسب‌وکار از انطباق با زمان خودداری می‌کند. علیرغم مزایای واضح روش جدیدتر، آنها ممکن است از روشی قدیمی و قدیمی برای انجام یک کار استفاده کنند. کسب‌وکارهایی را در نظر بگیرید که امروزه هنوز از دریافت وب‌سایت خودداری می‌کنند، از استفاده از سیستم ردیابی متقاضیان خودداری می‌کنند، یا از انطباق با مهارت‌هایی که در مدارس برای استخدام‌های جدید آموزش داده می‌شوند، امتناع می‌کنند.

طبق گفته Korn Ferry ، چابکی یادگیری یک پیش‌بینی‌کننده برتر پتانسیل بالا و موفقیت بلندمدت است، و شرکت‌هایی با بالاترین نرخ‌های مدیران چابک با یادگیری بالا، 25 درصد حاشیه سود بیشتری نسبت به همتایان خود تولید می‌کنند. – AIHR.

مورد COVID-19 و اینکه چگونه کسب‌وکارها باید با فشارهای یک بیماری همه‌گیر جهانی سازگار شوند را در نظر بگیرید. در نظر بگیرید که چگونه برخی از شرکت‌ها توانستند به طور یکپارچه در عرض چند روز به کارمندان اصلی یا کاملاً از راه دور منتقل شوند، در حالی که برخی دیگر ماه‌ها پای خود را پیش از اجرای حداقلی طولانی کردند و برخی دیگر در هر مرحله از راه مقاومت کردند و هرگز تغییری نکردند.

همچنین در نظر بگیرید که چگونه کار از راه دور مزایای ملموس و قابل اندازه گیری زیادی دارد. با این حال، با وجود تجربه دست اول این مزایا، بسیاری از شرکت ها مشتاق هستند تا برای بازگشت به کار اداری تلاش کنند. چه فشارهایی منجر به این می شود؟ اغلب، این ناتوانی رهبری یا مدیریت در سازگاری است. فقدان چابکی یادگیری در تصمیم گیرندگان مسئول. تصادفی نیست که وقتی کارفرمایان آنها از انطباق خودداری می کنند، گردش مالی در میان یادگیرندگان چابک نیروی کار به شدت افزایش می یابد.

اندازه گیری مزایای کسب و کار

اشتباه نکنید: هر تغییری مستلزم یادگیری است. مهارت های جدید، ابزارهای جدید، وسایل ارتباطی جدید؛ همه اینها برای یک تغییر مهم مانند تغییر به کار از راه دور ضروری است. برخی افراد به سرعت آن را انجام می دهند. دیگران با استفاده از آن بزرگ شدند. برخی در هر مرحله در مقابل آن مقاومت می کنند. حدس بزنید کدام یک از آنها بیشتر در یک محیط جدید شکست می خورند؟

مورد کداک نمونه ای از عدم چابکی است که یک شرکت را خراب می کند. کداک با بیش از 145000 کارمند در اوج خود، بازیکن شماره 1 دوربین های فیلمبرداری بود. امروزه، این یک شرکت بسیار کوچکتر با بخش کوچکی از سهم بازار سابق خود و زیر 5000 کارمند است.

کداک دوربین دیجیتال را سال‌ها قبل از ظهور اختراع کرد، اما به جای سرمایه‌گذاری روی فناوری جدید و هیجان‌انگیز، آن‌ها را از ترس اینکه مدل اصلی کسب‌وکار آن‌ها را نابود کند، کنار گذاشتند. خوب، آن مدل را درهم بشکنید، اما به جای اینکه در خط مقدم نوآوری قرار بگیرند، در هر مرحله در برابر آن مقاومت کردند و به دلیل آن سقوط خود را به همراه آوردند.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن توسعه فناوری با سرعتی غیر قابل شنیدن افزایش یافته است. در نظر بگیرید که بشریت صدها هزار سال را بدون هیچ گونه توسعه فناوری سپری کرده است. سپس، ما از مهار برق تا فرود روی ماه به توسعه الگوریتم‌های یادگیری ماشینی در کمتر از 200 سال رفتیم. دنیای کسب و کار، فناوری و تجارت کاملاً شبیه چیزی است که حتی یک دهه پیش بوده است و تا زمانی که قوانین فیزیک سر راهشان قرار نگیرند، با سرعتی فزاینده به تغییر خود ادامه خواهند داد.

به دنبال زبان آموزان چابک

به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خود، می خواهید یادگیرندگان چابک را استخدام کنید، اما چگونه می توانید آنها را شناسایی کنید؟ اول، کمک می کند که بدانیم به دنبال چه ویژگی هایی باشیم.

ویژگی های یادگیرنده چابک

فراگیران چابک معمولاً ویژگی هایی از قبیل:

 • توانایی اتصال نقطه‌ها، نتیجه‌گیری و تصمیم‌گیری با اطمینان، در محل، بدون نیاز به تماس گرفتن برای تحقیقات گسترده یا جمع‌آوری داده‌ها.
 • توانایی یادگیری روش های قدیمی انجام کارها و یادگیری روش های جدید، سازگاری با سرعت سریع توسعه در تجارت.
 • چشم انداز دیدن تصویر بزرگ و اینکه چگونه یک تصمیم می تواند عواقبی فراتر از پیامدهای فوری داشته باشد.
 • توانایی انطباق با فشارهای در حال تغییر یا اطلاعات جدید، به ویژه زمانی که این اطلاعات یک تصمیم را مجدداً متنی می کند یا نشان می دهد که چگونه یک انتخاب نادرست است.
 • اعتماد به نفس برای مقابله با موقعیت های جدید، به جای دوری از چیزهای غیرمنتظره.
 • انگیزه نه تنها برای انطباق با نوآوری های توسعه یافته توسط دیگران، بلکه برای پیشروی خود در نوآوری.

این ویژگی ها در پرسشنامه چابکی یادگیری برک، مجموعه ای از 9 بعد که برای اندازه گیری و ارزیابی چابکی یادگیری استفاده می شود، رسمیت یافته است. برک یکی از چندین گزینه برای ارزیابی چابکی یادگیری است، اما یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین آنهاست.

ابعاد برای اندازه گیری

ابعاد تعریف شده در آن عبارتند از:

 1. سرعت . سرعت توانایی عمل سریع، کنار گذاشتن ایده‌هایی که کار نمی‌کنند، و اتخاذ احتمالات جدید، سرعت بخشیدن به توانایی شما برای چرخش و تطبیق با اطلاعات تازه به‌دست‌آمده است.
 2. انعطاف پذیری . انعطاف پذیری اندازه گیری توانایی باز بودن در برابر ایده های جدید و ترکیب اطلاعات در طرح های جدید است.
 3. آزمایش . آزمایش، تمایل ذاتی یا آموخته شده برای آزمایش چیزهای جدید و دیدن نحوه کارکرد آنها است، به جای تردید در امتحان چیز جدید از ترس شکست.
 4. ریسک فعالیت ریسک فعالیت انگیزه جستجوی ایده های جدید و امتحان کردن چیزهای جدید با ریسک های حساب شده است. یادگیرندگان چابک از خطر دوری نمی کنند، اما خطرات ناآگاهانه را هم بی دلیل نمی پذیرند.
 5. ریسک بین فردی ریسک بین فردی توانایی شخصی برای اعتراف به اشتباه، یادگیری، تعدیل و تغییر و دانستن زمان کمک گرفتن از متخصصان است. در یک فرد، این امر بسیار مهم است، اما در یک رهبر، برای هدایت تیمی از یادگیرندگان چابک ضروری است.
 6. همکاری . همکاری توانایی یک فرد برای کار با دیگران است، به ویژه با افرادی که نظرات متفاوت، تجربیات زیسته، و تفکرات گوناگونی دارند.
 7. تحقیق . تحقیق توانایی جمع آوری اطلاعات برای اطلاع رسانی تصمیمات جدید است. «دانستن چیزهایی که نمی‌دانید» مؤلفه‌ای حیاتی در این کیفیت است، اما انگیزه ذاتی برای زیر سؤال بردن همه چیز و تأیید اینکه آیا آنچه فکر می‌کنید می‌دانید دقیق است یا خیر، نیز وجود دارد.
 8. بازخورد _ یادگیرندگان چابک بخشی از تیم ها هستند و به دنبال نظرات اطرافیان خود برای تأیید ایده ها، افزایش عملکرد و سازگاری با فشارهای خارجی هستند که ممکن است از دیدگاه خود نبینند.
 9. خود بازتابی . خود انعکاس توانایی کاهش سرعت و ارزیابی مجدد، برای بررسی اینکه آیا در مسیر درستی هستید یا خیر است. گاهی اوقات، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که بازخورد مورد نیاز شما نمی تواند از یک منبع خارجی باشد، بلکه باید از درون منشأ بگیرد.

همه اینها از طرق مختلف برای یک یادگیرنده چابک حیاتی است. البته هر كیفیت با كیفیت یكدیگر مرتبط است و مفهوم كلی یادگیری چابک تنها یك جنبه از آن چیزی است كه یك كارمند را عالی می كند.

نحوه ارزیابی چابکی یادگیری در استخدام

اگر می خواهید از چابکی یادگیری به عنوان معیاری در استخدام خود استفاده کنید، باید بدانید که چگونه آن را در یک نامزد ارزیابی کنید.

یک گزینه استفاده از ارزیابی چابکی یادگیری از پیش توسعه یافته است. شما با کشف چابکی یادگیری، زمینه جدیدی را ایجاد نمی کنید. در واقع، شرکت‌هایی مانند IBM ارزیابی‌هایی را بر اساس چارچوب‌های روان‌سنجی به‌طور خاص برای آزمایش چابکی یادگیری طراحی کرده‌اند. مثلا:

 • ارزیابی چابکی یادگیری IBM
 • تست چابکی یادگیری Mettl
 • پرسشنامه چابکی یادگیری برک

افزودن یکی از این ارزیابی‌ها به فرآیند استخدام می‌تواند راه خوبی برای ارزیابی قابلیت‌های چابکی یادگیری داوطلبان شما باشد. با این حال، توجه داشته باشید که برای اینکه شرکت شما بتواند استخدام یادگیرندگان چابک را حفظ کند، خود شرکت باید چابک باشد. قطع ارتباط بین یادگیرندگان چابک و مدیران راکد منجر به سطوح بالایی از جابجایی خواهد شد، زیرا آن یادگیرندگان چابک از محدودیت‌ها رنج می‌برند و مشکلاتی را شناسایی می‌کنند که به دلیل مقاومت مدیریت قادر به حل آنها نیستند.

ارزیابی چابکی یادگیری

گزینه دیگر پرسیدن سوالات مصاحبه هدفمند است که برای ارزیابی چابکی یادگیری طراحی شده اند. سوالاتی مانند:

 • اینکه کاندید معمولاً چگونه در مورد عملکرد خود بازخورد می دهد یا دریافت می کند . شما به دنبال افرادی هستید که پذیرای بازخورد دادن و دریافت بازخورد هستند و فرآیندهای خود را با بازخوردی که دریافت می‌کنند تطبیق می‌دهند.
 • کاندیدا چگونه از افرادی که با آنها در تعامل است، به ویژه کسانی که به عنوان یک رهبر به آنها گزارش می دهند، یاد گرفته است. رهبران چابک باید بتوانند از افراد پایین تر یاد بگیرند.
 • یک مسئله فرضی را به آنها ارائه دهید و از آنها بپرسید که چگونه می توانند آن را حل کنند . شما لزوماً به دنبال راه حل «درست» نیستید، بلکه فرآیندی که نامزد ممکن است برای یافتن آن راه حل طی کند.

در نهایت، این امکان وجود دارد که افراد با مهارت ها و تجربه های مورد نیاز خود را استخدام کنید و بعداً چابکی یادگیری را آموزش دهید. چابکی یادگیری یک مهارت قابل یادگیری است، اگرچه برخی افراد به چالش کشیدن آن بیشتر از دیگران می رسند.

کلید آموزش یادگیری چابک این است که بپذیریم که اشتباهات اتفاق خواهند افتاد و اجتناب از تنبیه اشتباهات با سختگیری بی مورد. با اشتباهات به عنوان فرصت های یادگیری قابل بازیابی برخورد کنید، به افراد بیاموزید که چگونه از آنها بیاموزند و مطمئن شوید که اشتباهات را تکرار نمی کنند. فرآیندهای موسسه مانند آموزش متقابل، آموزش مداوم، و آموزش حمایت شده برای کمک به توسعه مهارت‌های جدید و کسب تجربیات جدید.

هرچه فکر خارج از چارچوب یا امتحان چیزهای جدید را بیشتر تنبیه کنید (مخصوصاً زمانی که ممکن است کارساز نباشند)، چابکی یادگیری را در سازمان خود سرکوب می کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که باید به افراد اجازه اشتباهات آشکار را بدهید. اگر اقدامی که آنها ترویج می‌کنند کاملاً یک اشتباه است، آن‌ها زمینه‌ای را که به آنها امکان می‌دهد آن را به‌عنوان چنین تشخیص دهند، از دست می‌دهند. بنابراین، وظیفه شما این است که آن زمینه را برای آنها فراهم کنید، نه اینکه کورکورانه فرصت نوآوری را از آنها دریغ کنید.

چابکی یادگیری برای تجارت مدرن حیاتی است. اینکه چگونه آن را در سازمان خود تشویق می کنید، باید تعیین کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید

20 + 15 =