چابکی یادگیری: نحوه اندازه گیری و استفاده از آن هنگام استخدام


هنگام استخدام یک نامزد جدید برای نقشی در کسب و کارتان، مهمترین چیزی که باید به دنبال آن باشید چیست؟

آیا این مهارت آنهاست؟ تجربه آنها؟ شخصیت و توانایی آنها در تطابق با فرهنگ موجود شرکت؟

برای بسیاری از مدیران منابع انسانی، یک چیز برجسته است. توانایی داوطلب برای سازگاری با موقعیت های جدید و یادگیری مهارت های جدید. این مفهوم، افرادی را که در نقش‌های خود ضعیف می‌شوند از افرادی که به دنبال فرصت‌های بزرگ‌تری هستند و در طول زمان یاد می‌گیرند و رشد می‌کنند، جدا می‌کند.

به آن چابکی یادگیری می گویند. مشکل این است که چگونه آن را تعریف می کنید، چگونه می توانید آن را اندازه گیری کنید، و چگونه می توانید از آن به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خود استفاده کنید؟

فهرست مطالب 
تعریف چابکی یادگیری
چرا یادگیری چابکی برای تجارت مهم است؟
به دنبال زبان آموزان چابک
نحوه ارزیابی چابکی یادگیری در استخدام

تعریف چابکی یادگیری

چابکی یادگیری توانایی فرد برای یادگیری، سازگاری و تغییر با توجه به فشارهای یک موقعیت است.

به طور خلاصه، چابکی یادگیری مجموعه‌ای از مهارت‌های پیچیده است که ما را قادر می‌سازد چیز جدیدی را در یک مکان یاد بگیریم و سپس آنچه را که آموخته‌ایم در جای دیگر، در موقعیتی کاملاً متفاوت به کار ببریم. چابکی یادگیری توانایی ما برای یادگیری، انطباق، حذف یادگیری و یادگیری مجدد برای همگام شدن با شرایط دائما در حال تغییر است. – هاروور _

همانطور که همه ما می دانیم، کسب و کارها ثابت نمی مانند. الزامات یک شغل، ابزارهای مورد استفاده برای انجام آن، افرادی که با آنها در تعامل هستید. اینها همه هفته به هفته، ماه به ماه یا سال به سال تغییر می کنند. افرادی که در «روشی که ما همیشه آن را انجام داده‌ایم» گیر کرده‌اند، تمایل دارند از یک هسته دانش سازمانی به مانعی برای پیشرفت تبدیل شوند، همگی به دلیل ناتوانی آنها در تغییر.

کاندید یادگیری چابک

بهترین شرکت‌هایی هستند که می‌توانند خود را با تغییرات وفق دهند. خود شرکت و رهبری آن قادر به تغییر بر اساس فشارهای بیرونی هستند. آنها تنها زمانی می توانند این کار را انجام دهند که افرادی که استخدام می کنند، خودشان قادر به سازگاری با تغییرات باشند. بنابراین، یکی از بهترین سرمایه گذاری های بلند مدتی که می توانید در نیروی کار خود انجام دهید، تاکید بر چابکی یادگیری است.

“دانشگاه کلمبیا و مرکز رهبری خلاق، چابکی یادگیری را به عنوان “ذهنیت و مجموعه ای از شیوه های متناظر که به رهبران اجازه می دهد به طور مستمر توسعه دهند، رشد کنند و از استراتژی های جدیدی استفاده کنند که آنها را برای مشکلات پیچیده فزاینده ای که در سازمان خود با آن مواجه می شوند مجهز می کند” تعریف کردند. – AIHR .

شما قبلاً این استعاره را شنیده اید: “وقتی تنها چیزی که داری یک چکش است، هر مشکلی مانند یک میخ به نظر می رسد.” چابکی یادگیری نحوه غلبه بر این مشکل است. علاوه بر این، چابکی یادگیری فقط یافتن یک پیچ گوشتی برای مقابله با پیچ به جای چکش نیست. این در مورد یادگیری در مورد پیشرفت های جدید در طراحی پیچ ، انواع مختلف پیچ ها برای استفاده برای اهداف مختلف، و انواع مختلف درایورها با ویژگی های مختلف برای موقعیت های مختلف است.

چابکی یادگیری فقط به این معنی نیست که وقتی چیزی را نمی دانید و آن را یاد بگیرید. این در مورد حذف چیزی است که فکر می کنید بهترین است و یادگیری بهترین روش جدید، یا در مورد خودآزمایی آنچه فکر می کنید می دانید تا بررسی کنید که آیا این چیزی است که باید بهتر بدانید یا خیر.

چرا یادگیری چابکی برای تجارت مهم است؟

همه ما مواردی را تجربه کرده‌ایم که یک کسب‌وکار از انطباق با زمان خودداری می‌کند. علیرغم مزایای واضح روش جدیدتر، آنها ممکن است از روشی قدیمی و قدیمی برای انجام یک کار استفاده کنند. کسب‌وکارهایی را در نظر بگیرید که امروزه هنوز از دریافت وب‌سایت خودداری می‌کنند، از استفاده از سیستم ردیابی متقاضیان خودداری می‌کنند، یا از انطباق با مهارت‌هایی که در مدارس برای استخدام‌های جدید آموزش داده می‌شوند، امتناع می‌کنند.

طبق گفته Korn Ferry ، چابکی یادگیری یکی از پیش‌بینی‌کننده‌های پتانسیل بالا و موفقیت بلندمدت است و شرکت‌هایی با بالاترین نرخ‌های مدیران چابک با یادگیری بالا، 25 درصد حاشیه سود بیشتری نسبت به همتایان خود تولید می‌کنند. – AIHR.

مورد COVID-19 و اینکه چگونه کسب‌وکارها باید با فشارهای یک بیماری همه‌گیر جهانی سازگار شوند را در نظر بگیرید. در نظر بگیرید که چگونه برخی از شرکت‌ها توانستند به طور یکپارچه در عرض چند روز به کارمندان اصلی یا کاملاً از راه دور منتقل شوند، در حالی که برخی دیگر ماه‌ها پای خود را پیش از اجرای حداقلی طولانی کردند و برخی دیگر در هر مرحله مقاومت کردند و هرگز تغییری نکردند.

همچنین در نظر بگیرید که چگونه کار از راه دور مزایای ملموس و قابل اندازه گیری زیادی دارد . با این حال، علیرغم تجربه دست اول این مزایا، بسیاری از شرکت ها مشتاق هستند تا برای بازگشت به کار اداری تلاش کنند. چه فشارهایی منجر به این می شود؟ اغلب، این ناتوانی رهبری یا مدیریت در سازگاری است. فقدان چابکی یادگیری در تصمیم گیرندگان مسئول. تصادفی نیست که وقتی کارفرمایان آنها از انطباق خودداری می کنند، گردش مالی در میان یادگیرندگان چابک نیروی کار به شدت افزایش می یابد.

اندازه گیری مزایای کسب و کار

اشتباه نکنید: هر تغییری مستلزم یادگیری است. مهارت های جدید، ابزارهای جدید، وسایل ارتباطی جدید؛ همه اینها برای یک تغییر مهم مانند تغییر به کار از راه دور ضروری است. برخی افراد به سرعت آن را انجام می دهند. دیگران با استفاده از آن بزرگ شدند. برخی در هر مرحله در مقابل آن مقاومت می کنند. حدس بزنید کدام یک از آنها بیشتر در یک محیط جدید شکست می خورند؟

مورد کداک نمونه ای از عدم چابکی است که یک شرکت را خراب می کند. کداک با بیش از 145000 کارمند در اوج خود، بازیکن شماره 1 دوربین های فیلمبرداری بود. امروزه، این یک شرکت بسیار کوچکتر با بخش کوچکی از سهم بازار سابق خود و زیر 5000 کارمند است.

یک تماس را برنامه ریزی کنیدکداک دوربین دیجیتال را سال‌ها قبل از ظهور اختراع کرد، اما به جای سرمایه‌گذاری بر روی فناوری جدید و هیجان‌انگیز، آن‌ها را از ترس اینکه مدل اصلی کسب‌وکارشان را زیر پا بگذارد، کنار گذاشتند. خوب، آن مدل را درهم بشکنید، اما به جای اینکه در خط مقدم نوآوری قرار بگیرند، در هر مرحله در برابر آن مقاومت کردند و به دلیل آن باعث سقوط خود شدند.

ما در دنیایی زندگی می کنیم که در آن توسعه فناوری با سرعتی غیر قابل شنیدن افزایش یافته است. در نظر بگیرید که بشریت صدها هزار سال را بدون هیچ گونه توسعه فناوری سپری کرده است. سپس، ما از مهار برق تا فرود روی ماه به توسعه الگوریتم‌های یادگیری ماشینی در کمتر از 200 سال رفتیم. دنیای تجارت، فناوری و تجارت کاملاً شبیه چیزی نیست که حتی یک دهه پیش بوده است و تا زمانی که قوانین فیزیک در مسیر خود قرار نگیرند، با سرعتی فزاینده به تغییر خود ادامه خواهند داد.

به دنبال زبان آموزان چابک

به عنوان بخشی از فرآیند استخدام خود، می خواهید یادگیرندگان چابک را استخدام کنید، اما چگونه می توانید آنها را شناسایی کنید؟ اول، کمک می کند که بدانیم به دنبال چه ویژگی هایی باشیم.

ویژگی های یادگیرنده چابک

فراگیران چابک معمولاً ویژگی هایی از قبیل:

 • توانایی اتصال نقطه‌ها، نتیجه‌گیری و تصمیم‌گیری با اطمینان، در محل، بدون نیاز به تماس گرفتن برای تحقیقات گسترده یا جمع‌آوری داده‌ها.
 • توانایی یادگیری روش های قدیمی انجام کارها و یادگیری روش های جدید، سازگاری با سرعت سریع توسعه در تجارت.
 • چشم انداز دیدن تصویر بزرگ و اینکه چگونه یک تصمیم می تواند عواقبی فراتر از پیامدهای فوری داشته باشد.
 • توانایی انطباق با فشارهای در حال تغییر یا اطلاعات جدید، به ویژه زمانی که این اطلاعات یک تصمیم را مجدداً متنی می کند یا نشان می دهد که چگونه یک انتخاب نادرست است.
 • اعتماد به نفس برای مقابله با موقعیت های جدید، به جای دوری از چیزهای غیرمنتظره.
 • انگیزه نه تنها برای انطباق با نوآوری های توسعه یافته توسط دیگران، بلکه برای پیشروی خود در نوآوری.

این ویژگی ها در پرسشنامه چابکی یادگیری برک، مجموعه ای از 9 بعد که برای اندازه گیری و ارزیابی چابکی یادگیری استفاده می شود، رسمیت یافته است. برک یکی از چندین گزینه برای ارزیابی چابکی یادگیری است، اما یکی از محبوب ترین و شناخته شده ترین آنهاست.

ابعاد برای اندازه گیری

ابعاد تعریف شده در آن عبارتند از:

 1. سرعت . سرعت توانایی عمل سریع، دور انداختن ایده‌هایی که کار نمی‌کنند، و اتخاذ احتمالات جدید، تسریع توانایی شما برای چرخش و تطبیق با اطلاعات تازه به‌دست‌آمده است.
 2. انعطاف پذیری . انعطاف پذیری اندازه گیری توانایی باز بودن در برابر ایده های جدید و ترکیب اطلاعات در طرح های جدید است.
 3. آزمایش . آزمایش، تمایل ذاتی یا آموخته شده برای امتحان کردن چیزهای جدید و دیدن نحوه عملکرد آنهاست، به جای تردید برای امتحان چیزهای جدید از ترس شکست.
 4. ریسک فعالیت ریسک فعالیت انگیزه جستجوی ایده های جدید و امتحان کردن چیزهای جدید با ریسک های حساب شده است. یادگیرندگان چابک از خطر دوری نمی کنند، اما خطرات ناآگاهانه را هم بی دلیل نمی پذیرند.
 5. ریسک بین فردی ریسک بین فردی توانایی شخصی برای اعتراف به اشتباه، یادگیری، تعدیل و تغییر و دانستن زمان کمک گرفتن از متخصصان است. در یک فرد، این امر بسیار مهم است، اما در یک رهبر، برای هدایت تیمی از یادگیرندگان چابک ضروری است.
 6. همکاری . همکاری توانایی یک فرد برای کار با دیگران است، به ویژه با افرادی که نظرات متفاوت، تجربیات زیسته، و تفکرات گوناگونی دارند .
 7. تحقیق . تحقیق توانایی جمع آوری اطلاعات برای اطلاع رسانی تصمیمات جدید است. «دانستن چیزهایی که نمی‌دانید» یکی از مؤلفه‌های مهم این کیفیت است، اما انگیزه ذاتی برای زیر سؤال بردن همه چیز و تأیید اینکه آیا آنچه فکر می‌کنید می‌دانید دقیق است یا خیر، نیز وجود دارد.
 8. بازخورد _ یادگیرندگان چابک بخشی از تیم ها هستند و به دنبال نظرات اطرافیان خود برای تأیید ایده ها، افزایش عملکرد و سازگاری با فشارهای خارجی هستند که ممکن است از دیدگاه خود نبینند.
 9. خود بازتابی . خود انعکاس توانایی کاهش سرعت و ارزیابی مجدد، برای بررسی اینکه آیا در مسیر درستی هستید یا خیر است. گاهی اوقات، ممکن است در موقعیتی قرار بگیرید که بازخورد مورد نیاز شما نمی تواند از یک منبع خارجی باشد، بلکه باید از درون منشأ بگیرد.

همه اینها از طرق مختلف برای یک یادگیرنده چابک حیاتی است. البته هر کیفیت به کیفیت یکدیگر مرتبط است و مفهوم کلی یادگیری چابک تنها یک جنبه از آن چیزی است که یک کارمند را عالی می کند.

نحوه ارزیابی چابکی یادگیری در استخدام

اگر می خواهید از چابکی یادگیری به عنوان معیاری در استخدام خود استفاده کنید، باید بدانید که چگونه آن را در یک نامزد ارزیابی کنید.

یک گزینه استفاده از ارزیابی چابکی یادگیری از پیش توسعه یافته است. شما با کشف چابکی یادگیری، زمینه جدیدی را ایجاد نمی کنید. در واقع، شرکت‌هایی مانند IBM ارزیابی‌هایی را بر اساس چارچوب‌های روان‌سنجی به‌طور خاص برای آزمایش چابکی یادگیری طراحی کرده‌اند. مثلا:

 • ارزیابی چابکی یادگیری IBM
 • تست چابکی یادگیری Mettl
 • پرسشنامه چابکی یادگیری برک

افزودن یکی از این ارزیابی‌ها به فرآیند استخدام می‌تواند راه خوبی برای ارزیابی قابلیت‌های چابکی یادگیری داوطلبان شما باشد. با این حال، توجه داشته باشید که برای اینکه شرکت شما بتواند استخدام یادگیرندگان چابک را حفظ کند، خود شرکت باید چابک باشد. قطع ارتباط بین یادگیرندگان چابک و مدیران راکد منجر به سطوح بالایی از جابجایی می شود، زیرا آن یادگیرندگان چابک از محدودیت ها رنج می برند و مشکلاتی را شناسایی می کنند که به دلیل مقاومت مدیریت نمی توانند آنها را حل کنند.

ارزیابی چابکی یادگیری

گزینه دیگر پرسیدن سوالات مصاحبه هدفمند است که برای ارزیابی چابکی یادگیری طراحی شده اند. سوالاتی مانند:

 • اینکه کاندید معمولاً چگونه در مورد عملکرد خود بازخورد می دهد یا دریافت می کند . شما به دنبال افرادی هستید که پذیرای بازخورد دادن و دریافت بازخورد هستند و فرآیندهای خود را با بازخوردی که دریافت می‌کنند تطبیق می‌دهند.
 • کاندیدا چگونه از افرادی که با آنها در تعامل است، به ویژه کسانی که به عنوان یک رهبر به آنها گزارش می دهند، یاد گرفته است . رهبران چابک باید بتوانند از افراد پایین تر یاد بگیرند.
 • یک مسئله فرضی را به آنها ارائه دهید و از آنها بپرسید که چگونه می توانند آن را حل کنند . شما لزوماً به دنبال راه حل «درست» نیستید، بلکه فرآیندی که نامزد ممکن است برای یافتن آن راه حل طی کند.

در نهایت، این امکان وجود دارد که افراد با مهارت ها و تجربه های مورد نیاز خود را استخدام کنید و بعداً چابکی یادگیری را آموزش دهید. چابکی یادگیری یک مهارت قابل یادگیری است، اگرچه برخی افراد به چالش کشیدن آن بیشتر از دیگران می رسند.

کلید آموزش یادگیری چابک این است که بپذیریم که اشتباهات اتفاق خواهند افتاد و اجتناب از تنبیه اشتباهات با سختگیری بی مورد. با اشتباهات به عنوان فرصت های یادگیری قابل بازیابی برخورد کنید، به فرد یاد دهید که چگونه از آنها درس بگیرد و مطمئن شوید که اشتباهات را تکرار نمی کند. فرآیندهای موسسه مانند آموزش متقابل، آموزش مداوم، و آموزش حمایت شده برای کمک به توسعه مهارت‌های جدید و کسب تجربیات جدید.

هرچه بیشتر فکر کردن خارج از چارچوب یا امتحان کردن چیزهای جدید را مجازات کنید (مخصوصاً زمانی که ممکن است کارساز نباشند)، چابکی یادگیری را در سازمان خود سرکوب می کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که باید به افراد اجازه اشتباهات آشکار را بدهید. اگر اقدامی که آنها ترویج می‌کنند کاملاً یک اشتباه است، آن‌ها زمینه‌ای را که به آنها امکان می‌دهد آن را به‌عنوان چنین تشخیص دهند، از دست می‌دهند. بنابراین، وظیفه شما این است که آن زمینه را برای آنها فراهم کنید، نه اینکه کورکورانه فرصت نوآوری را از آنها دریغ کنید.

چابکی یادگیری برای تجارت مدرن حیاتی است. اینکه چگونه آن را در سازمان خود تشویق می کنید، باید تعیین کنید.

بیشتر بدانید ….

چابکی یادگیری چیست؟

خوب، بیایید در مورد معنای چابکی یادگیری صحبت کنیم.

بر اساس بررسی هاروارد بازرگانی، چابکی یادگیری عبارت است از: «مجموعه ذهنی و متناظر از شیوه‌هایی که به رهبران اجازه می‌دهد به طور مستمر توسعه دهند، رشد کنند و از استراتژی‌های جدیدی استفاده کنند که آنها را برای مشکلات پیچیده‌تر و فزاینده‌ای که در سازمان‌هایشان با آن مواجه هستند مجهز می‌کند».

وای!

به نظر می رسد که این یک ویژگی مهم در نامزدها باشد. در حالی که کل تعریف منجر به درک کل نگر از این اصطلاح می شود، مهمترین کلمه در آن تعریف چه بود؟ ‘به طور پیوسته.’ چابکی یادگیری توانایی ارزیابی مداوم و سازگاری با مشکلات جدید است.

تغییر زمان

ما همیشه این را می گوییم – “چیزها خیلی سریع در حال حرکت هستند”، “ما به سرعت در حال تغییر هستیم” و غیره. این تغییر سریع یک ویژگی لحظه به لحظه سال 2020 نیست، همیشه سبز است . ما همیشه با سرعت های جدید حرکت خواهیم کرد و این سرعت چالش های مختلف و نیاز بیشتر به راه حل های سریع تر را به همراه دارد.

چابکی یادگیری، همانطور که در بالا تعریف شد، توانایی فرد در جهت یابی و پیشرفت تحت چالش های جدید است. طبق مقاله ای در SmartDraw ، مدیران عامل به این 5 ویژگی برتر اهمیت می دهند:

 1. مهارت های حل مسئله موثر
 2. نتایج رانده شده
 3. حمایت از دیگران
 4. دیدگاه های مختلف را تشویق می کند
 5. قهرمانان تغییر می کند.

چابکی یادگیری شامل 4 مورد از این 5 ویژگی است. این 80 درصد چیزی است که مدیران عامل به دنبال آن هستند.

شرکت‌ها و آموزش عالی زمان قابل توجهی را صرف آموزش متخصصان در موضوعات ارتباطات، مهارت‌های فنی و رهبری می‌کنند، اما به ندرت افراد حرفه‌ای در مورد چگونگی یادگیری مطالب جدید، چگونگی افزایش پتانسیل یادگیری خود، و نحوه جستجوی مطالب جدید آموزش دیده‌اند. راحت تر تلاش می کند نحوه واکنش ما و اتخاذ تغییرات ممکن است مهم ترین چیزی باشد که یک رهبر استخدام کننده در مورد نامزدها بداند.

با مصاحبه نکردن، ارزیابی یا ارزش گذاری نکردن برای این شایستگی، مدیر استخدام چیزهای زیادی را روی میز باقی می گذارد. رهبران میزان تغییرات در چند هفته / ماه / سه ماهه آینده را بیان می کنند، رهبران سپس برای اعضای جدید تیم مصاحبه می کنند و هرگز ارزیابی نمی کنند که چگونه فرد می تواند تغییرات را برای خود یا دیگران تغییر دهد. در نهایت، چگونگی رشد این شخص در دریایی از ناشناخته ها را به سرنوشت واگذار می کنیم. در برخی از نقش‌ها، توانایی غلبه بر ناشناخته‌ها به همان اندازه که مهارت ریاضی برای یک حسابدار حیاتی است.

یک سیستم فراگیر

هنگامی که به طور دقیق ارزیابی و تعریف شود، چابکی یادگیری می تواند به معنی چیزهای زیادی باشد: چابکی تغییر، قدرت اسب بخار فکری، حل مسئله و انعطاف پذیری و غیره. این اصطلاحی است که سایه بزرگی ایجاد می کند. با چابکی یادگیری مناسب، می توان بسیاری از شایستگی های دیگر را توسعه داد. اگر چابکی یادگیری یک حوزه فرصت است، زیرمجموعه های زیادی وجود دارد که می توان به افزایش مهارت کمک کرد.

آیا تا به حال کسی را می‌شناسید که به نظر می‌رسد در هر موقعیت یا چالشی که با آن روبرو می‌شود، پیشرفت می‌کند؟ احتمالاً به جرات می توان گفت که این افراد به دلیل سطح مهارت خود در یکی از زمینه های ذکر شده در زیر، توانستند پیشرفت کنند و به نتایجی دست یابند.

نحوه ارزیابی و رشد

محتوای رقابتی در مورد آنچه که توانایی هدایت مفاهیم جدید و سازگاری با چالش‌های جدید را ایجاد می‌کند، وجود دارد. برخی از شایستگی های ذکر شده در آن تحقیق عبارتند از:

 • گشودگی برای تغییر
 • قابلیت پیمایش تغییرات
 • چابکی ذهنی
 • برای نتایج رانندگی کنید
 • تمرکز
 • پشتکار / سرسختی
 • برنامه ریزی
 • تطبیق پذیری
 • پاسخگویی

بر اساس تحقیقاتی که انجام دادم، محبوب‌ترین موضوعات را یافتم که می‌توان آن‌ها را به فهرستی مختصرتر خلاصه کرد.

 1. توانایی جهت یابی و سازگاری با تغییرات
 2. تاب آوری
 3. خودآگاهی
 4. سختی

اصطلاح “چابکی یادگیری” می تواند ترسناک باشد زیرا به میزان باهوش بودن یا توانایی شناختی او اشاره می کند. اینطور نیست. چابکی یادگیری به این نیست که یک فرد چقدر باهوش است. در حالی که هوش بالاتر می تواند به چابکی یادگیری کمک کند، شایستگی در واقع بسیار بیشتر از هوش ساخته شده است. انعطاف پذیری، انطباق با تغییر، سرسختی و آگاهی، همگی در نحوه حرکت افراد در فضاهای جدید نقش دارند.

بنابراین، سؤالات میلیون دلاری:

 1. چگونه سطح شایستگی خود را با چابکی یادگیری می دانید؟
 2. چگونه در آن بهتر می شوید؟

به سوال اول به راحتی پاسخ داده می شود. تعدادی ارزیابی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند برای چابکی یادگیری ارزش کمی قائل شوید. علاوه بر این، بازخورد همکاران و خودآگاهی احتمالاً دو نوع واقعی ارزیابی شما در این زمینه هستند.

سوال 2 پاسخ طولانی تری است. ابتدا، برای بهتر شدن در یادگیری چابکی، باید پاسخ سوال 1- رابطه شما با چابکی یادگیری چیست؟ پس از درک این موضوع، باید نقشه ای از اینکه چه شایستگی هایی چابکی یادگیری را برای شما ایجاد می کند و در کجا فرصت وجود دارد به شما ارائه دهد.

مطالعات نشان داده‌اند که قرار گرفتن در معرض محتوای جدید، خلاقانه و نوآورانه می‌تواند به شما کمک کند تا در این فضا به‌طور مؤثرتر حرکت کنید. در حالی که مقالات زیادی پیرامون موضوع افزایش توانایی شما در یادگیری وجود دارد، مرکز رهبری خلاق مقاله ای منتشر کرد که آن را به خوبی خلاصه می کند.

چابکی یادگیری به 3 شایستگی برتر من برای ارزیابی به دلایل بالا تبدیل می شود. با این حال، چیزی که بیشتر از همه در این مورد دوست دارم این واقعیت است که در بیشتر موارد، هر کسی می تواند در این کار برتر باشد. این نشانگر سرسختی و تعهد به محتوا است. در تحقیقاتم به عبارتی در مقاله ای از کورن فری برخورد کردم که گویای همه چیز است. چابکی یادگیری عبارت است از “دانستن چه کاری انجام دهید وقتی نمی دانید چه کاری انجام دهید.”

بدون نظر

پاسخ دهید