4 کاری که می توانید برای تقویت حفظ استعداد انجام دهید

منطقه آسایش یک بیماری در زمینه رهبری تجاری است زیرا مانع رشد، شکست نوآوری و کاهش مهارت های رهبری می شود. مقاومت در برابر فراتر رفتن از منطقه راحتی می تواند این احساس را در شما ایجاد کند:

 • نامطمئن و ناکافی
 • فقدان اصالت
 • ترس از نتیجه بالقوه تغییر
 • تمایلی به گرفتن فرصت ندارد
 • بی عیب و نقص

منطقه راحتی شما سقف شیشه ای است که مانع از پیشرفت شما به عنوان یک رهبر می شود. 

برخی از رهبران اکتشاف هسته های درونی خود را خارج از منطقه راحتی خود می دانند. اما برای رهبری، باید بارها و بارها به فراتر از منطقه راحتی خود برسید.

“زندگی در انتهای منطقه راحتی شما آغاز می شود.” – نیل دونالد والش

و رهبری هم همینطور. منطقه آسایش شما موقعیت، مجموعه ای از شرایط یا روش کاری است که به شما احساس امنیت و آرامش می دهد و نتایج قابل قبولی به همراه دارد. در حالی که در منطقه راحتی خود فعالیت می کنید، از فشار انگیزشی که می تواند شما را به سمت رهبری خود به سطح بعدی سوق دهد، اجتناب می کنید. اگر در منطقه راحتی خود بمانید، احتمالاً به عنوان یک رهبر پیشرفت نخواهید کرد.

رهبری هوشمند در مورد پذیرش و اعمال تغییر است. با طراحی،  تغییر خارج از منطقه راحتی شما است .

از منظر مربیگری رهبری، منطقه راحتی واقعاً یک بیماری است زیرا از بیرون به درون و درون به بیرون در شخصیت و مهارت های رهبر نفوذ می کند و رسیدگی به آن فوق العاده دشوار است. در واقع،  هسته درونی شما ، منبع توانایی های رهبری شما، ممکن است خارج از منطقه راحتی شما باشد.

بیرون رفتن از منطقه راحتی، کلید خودآگاهی است

خودآگاهی  توانایی شناخت و درک ارزش ها، شخصیت، باورها و احساسات خود است. همانطور که در کتاب های مربیگری رهبری خود اشاره کرده ام  ، هوش هیجانی با خودآگاهی شروع می شود. علیرغم اهمیت و سادگی مفهومی، خودآگاهی قلمروی ناشناخته برای بسیاری از رهبران است و خواهد ماند، زیرا خارج از محدوده آسایش آنهاست.

خودآگاهی یکی از اصول اصلی رهبری هوشمند است. هدف کوچینگ رهبری بهبود خودآگاهی است زیرا می تواند تغییرات معنادار، پایدار و مثبتی را در توانایی های رهبری فرد ایجاد کند.

برای رها کردن نام تجاری منحصر به فرد خود از رهبری هوشمند، باید درونی ترین هسته خود را درک کنید. و برای رسیدن به آن، ممکن است مجبور شوید مقاومت را شکست دهید و خود را از وابستگی به منطقه راحتی خود دور کنید.

در خارج از منطقه راحتی خود احساس راحتی می کنید؟

آیا این یک تناقض نیست؟ در حالی که شما هرگز نمی توانید در خارج از منطقه راحتی خود احساس راحتی کنید، می توانید به سطح خاصی از راحتی با درک نحوه عملکرد تغییر و ابهام زدایی از تهدیدات درک شده دست پیدا کنید.

ترک منطقه آسایش شما مستلزم اضطراب و ترس است. این احساسات طبیعی هستند. به عنوان یک انسان، شما تمایل دارید که ایمنی چیزهای شناخته شده را بپذیرید، در حالی که خطرات ناشناخته را رد می کنید. با این حال، مهم است که با این احساسات به اندازه کافی راحت باشید تا اجازه ندهید آنها بر شما غلبه کنند.

پشتیبانی به شما کمک می کند تا با مشکلات تغییر کنار بیایید. 

چگونه منطقه راحتی شما را نگه می دارد

ممکن است تلاش زیادی برای انجام کارها به گونه ای متفاوت لازم باشد. علاوه بر این، منطقه راحتی شما دارای ترفندهایی برای مقاومت در برابر تمایل به پذیرش تغییر است.

در حالی که در ناشناخته فرو می روید، احتمالاً خواهید داشت:

 • احساس بی کفایتی و ساختگی کنید
 • از نتیجه ماجراجویی خود بترسید و به خود بسیار شک کنید
 • از عواقب شکست احتمالی بترسید
 • هشیارانه و ناخودآگاه علیه تغییر قیام کنید

چگونه می توانید مقاومت خود را در برابر تغییر شکست دهید

هر چه مدت بیشتری از وضعیت موجود دفاع کنید، در روال خود تثبیت تر خواهید شد و خروج از منطقه راحتی برای شما دشوارتر خواهد بود. در اینجا چیزهایی وجود دارد که می تواند کمک کند.

 • نکات مثبت و منفی پذیرش ناشناخته ها را بررسی کنید.
 • احساسات خود را نادیده نگیرید. به آنها احترام بگذارید، اما درک کنید که چگونه کار می کنند.
 • با این واقعیت کنار بیایید که پذیرش تغییر آسان نیست.
 • پشتیبانی/کمک دریافت کنید و یک طرح تهیه کنید.
 • موفقیت های خود را جشن بگیرید.

قبل از شروع تغییراتی که بر رفتار بیرونی و کل سازمان شما تأثیر می گذارد، محدودیت های درونی خود را برطرف کنید.

اگر می‌خواهید به عنوان یک رهبر به فراتر از منطقه راحتی خود برسید، خدمات مربیگری رهبری من را بررسی کنید .

 

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − چهار =