چه چیزی یک کارمند خوب را می سازد؟ 10 ویژگی که باید در کاندیداهای شغلی جستجو کنید


یک کارمند خوب چیست؟ در بین کارفرمایان، ویژگی های یک کارمند خوب تقریباً جهانی است. ده ویژگی را که باید در کاندیداهای شغل جستجو کنید را اینجا بیابید.

آیا می دانستید که جابجایی کارکنان می تواند تا  دو برابر  حقوق سالانه آن کارمند برای یک شرکت هزینه داشته باشد؟

داشتن درب گردان کارگران برای مشاغل گران و ناخوشایند است. به همین دلیل بسیار مهم است که مطمئن شوید برای اولین بار فرد مناسب را استخدام می کنید.

البته،  ارزیابی تجربه یک نامزد  صرفاً بر اساس مصاحبه شغلی می تواند دشوار باشد. بنابراین چگونه می توانید بدانید که چه چیزی یک کارمند خوب را می سازد؟ بیایید نگاهی دقیق‌تر به 10 ویژگی که باید جستجو کنیم، بیاندازیم.

1. پتانسیل برای رشد با شرکت

هنگامی که به شخصی نیاز دارید که فوراً روی مجموعه خاصی از وظایف کار کند، توسعه دید تونلی می تواند آسان باشد. در حقیقت، زمانی که مشغول استخدام هستید، باید به دنبال فردی باشید که بتواند نیازهای فعلی و آینده شرکت شما را برآورده کند.

همه ما می دانیم که روزهای کار در یک شرکت و بازنشستگی بعد از چهل سال گذشته است. در واقع، اکثر کارگران   قبل از چهل سالگی 10 شغل خواهند داشت. بنابراین چگونه می توانید فردی را که در شرکت می ماند شناسایی کنید؟

نکته کلیدی این است که فردی سازگار را پیدا کنید. فردی که مایل به انجام وظایف و چالش های جدید باشد، می تواند نقش های متعددی را در شرکت شما پیدا کند. این به آنها تجربه داشتن انواع مشاغل را بدون مراجعه به شرکتی متفاوت می دهد.

به دنبال فردی باشید که در آخرین شغل خود پیشرفت کرده است. مدارک پیشرفته همچنین می تواند نشانه ای از علاقه یک کارگر خاص به یادگیری چیزهای جدید باشد.

2. تولید نتایج

بسیاری از مصاحبه‌کنندگان این اشتباه را مرتکب می‌شوند که از کاندیداهای بالقوه سؤالات مبتنی بر وظیفه بپرسند:   در آخرین شغل خود چه کردید. مشکل این رویکرد این است که اکثر مردم می توانند بفهمند که چگونه کار خاصی را که به آنها گفته شده انجام دهند. آنچه سخت تر است پیدا کردن کسی است که بتواند ابتکار عمل داشته باشد و نتیجه بدهد.

سوالات خاصی بپرسید که نیاز به پاسخ های مشخص دارد.

چقدر درآمد داشتید؟ در آخرین کار خود چه فرآیندهایی را توسعه دادید؟ چند مشتری آوردی؟

3. بازیکن تیم

در حالی که مهم است که فردی را استخدام کنید که بتواند اتفاقات را بسازد، اما آوردن فردی که بیش از حد به افتخارات خود اهمیت می دهد می تواند خطرناک باشد. در عوض، مهم است که به دنبال کاندیداهایی باشید که بتوانند بخشی از یک تیم باشند و نیازی به توجه نداشته باشند.

چند راه برای سنجش توانایی یک فرد برای کار با یک تیم وجود دارد. به عنوان مثال، آوردن آنها برای یک مصاحبه پانل به شما ایده ای از نحوه تعامل آنها با کارمندان فعلی شما می دهد. همچنین می توانید از مراجع بخواهید که به طور خاص در مورد تجربه خود در تیم ها صحبت کنند.

4. ارتباطات کتبی و کلامی

مهم نیست که شرکت شما چه کاری انجام می دهد، توانایی بیان ایده ها به روشی قابل درک ضروری است. به همین دلیل است که باید به دنبال کاندیداهای شغلی با مهارت های ارتباطی نوشتاری و کلامی قوی باشید.

روش های مختلفی برای ارزیابی توانایی های یک نامزد وجود دارد. درخواست نمونه نوشتن یک گزینه رایج است. برخی از کارفرمایان ممکن است از یک نامزد بخواهند که برای نشان دادن توانایی های گفتاری خود سخنرانی کند.

با ما تماس بگیرید

 

5. اشتیاق برای کار

حتی بهترین شغل ها هم روزهای بدی دارند. چیزی که باعث می شود افراد در شغل خود ادامه دهند، علاقه و اشتیاق واقعی به کار است.

به دنبال نامزدی باشید که به کاری که شرکت شما انجام می دهد علاقه نشان دهد. شما می توانید این را با نگاهی به مشاغل قبلی، مشارکت آنها در سازمان های حرفه ای یا سفر تحصیلی آنها ارزیابی کنید.

6. خود راه انداز

چیزهای کمی برای یک کارفرما ناامید کننده تر از هدایت مداوم کارمند برای انجام کارهای ساده هستند. در عوض، شما فردی را می خواهید که نه تنها کاری را که وظیفه آنهاست انجام دهد، بلکه بتواند نیاز به پروژه های جدید را نیز تشخیص دهد.

یک راه خوب برای ارزیابی این توانایی این است که کار را برای داوطلب توصیف کنید و از آنها بپرسید که چگونه به آن برخورد می کنند. کسی که خود شروع کننده است، ایده هایی برای چیزهای جدید برای ارائه به میز خواهد داشت.

7. بهبود مستمر

با پیشرفت سریع فناوری جدید، استخدام افرادی که قادر به تطبیق سریع و بهبود مهارت های خود هستند، مهم است.

یک راه خوب برای تعیین استعداد یک نامزد برای پیشرفت، نگاهی به سابقه تحصیلی آنها است. آیا آنها به دنبال تحصیلات عالی یا گواهینامه ها بوده اند؟ آیا آنها در کنفرانس های صنعت خود شرکت می کنند؟

8. شنونده توجه

در مصاحبه، مدیران استخدام معمولاً بر این تمرکز می کنند که یک نامزد در مورد خودش صحبت کند. اما سنجش میزان توانایی یک نامزد برای گوش دادن و هضم اطلاعات نیز مهم است.

یک راه خوب برای انجام این کار این است که به آنها اطلاعاتی درباره شرکت خود بگویید و سپس از آنها سؤالات خاصی بپرسید. برای مثال، می‌توانید در مورد چالشی که اخیراً داشتید به آنها بگویید و از آنها بپرسید که چگونه پاسخ می‌دادند. اطمینان حاصل کنید که داستانی که می‌گویید به اندازه‌ای طولانی است که باید به آنچه می‌گویید توجه کنند.

9. فن آوری

بسته به کاری که شرکت شما انجام می‌دهد، فناوری‌های خاصی وجود دارد که می‌خواهید کارمندانتان به آن مسلط باشند. برای آزمایش این موضوع، بسیاری از کارفرمایان مصاحبه‌های فنی انجام می‌دهند که در آن از داوطلبان می‌خواهند تا وظایف خاصی را انجام دهند تا توانایی خود را نشان دهند.

10. به قلب خود اعتماد کنید

همه ما این ضرب المثل قدیمی را می دانیم که «کتاب را از روی جلد آن قضاوت نکنید». اما، در حالی که مهم است که در مورد افراد نتیجه گیری عجولانه نداشته باشیم، همچنین مهم است که به خاطر داشته باشید که اولین برداشت مهم است.

اینکه چگونه یک فرد در مصاحبه شغلی لباس بپوشد و رفتار کند، چیزهای زیادی در مورد فلسفه کلی او نسبت به کار می گوید. اگر نامزد به گونه ای رفتار می کند که به نظر می رسد با فرهنگ شرکت شما در تضاد است، بعید است که تغییر کند.

یاد بگیرید که چه چیزی یک کارمند خوب را می سازد

این ویژگی ها بخشی از چیزی است که یک کارمند خوب را می سازد، اما تمام ماجرا نیست. به همین دلیل، اگر می‌خواهید بهترین افراد را استخدام کنید، مهم است که با کارشناسانی کار کنید که می‌دانند چگونه استعدادهای برتر را جذب کنند.

برای شروع آماده اید؟ همین امروز با ما تماس  بگیرید تا بدانید چگونه می توانیم به کارکنان کسب و کار شما کمک کنیم.

بدون نظر

پاسخ دهید