چگونه یک استراتژی موثر برای جذب کالج ایجاد کنیم


اغلب به نظر می رسد که استخدام در کالج ها و دانشگاه ها یک کار غیر ممکن است. بسیاری از فشارهای مختلف سازمان ها را از خود دور می کند.

 • ثبت نام دانشگاه کاهش یافته است .
 • گسترش کانال های آنلاین، منبع باز و در دسترس برای یادگیری، ثبت نام را بیشتر متوقف می کند.
 • جمعیت شناسی در آموزش عالی به سرعت در حال تغییر است.
 • روش های سنتی دسترسی به دانشجویان تأثیر کمتری دارد.

و همه اینها چیزی از همه گیری جهانی که اساساً یک سال تحصیلی را پاک کرده و آماده سرکوب یک سال تحصیلی است، نمی گوید.

ارقام به روز شده از مرکز تحقیقات ملی تسویه دانشجویی (NSCRC) نشان می دهد که ثبت نام کلی کالج به 16.9 میلیون دانشجو در بهار امسال کاهش یافته است که بیش از 600000 دانشجو نسبت به سال گذشته کاهش یافته است. این کاهش یک ساله 3.5 درصدی، بزرگترین کاهش ثبت نام ترم بهار از سال 2011 است.» – Forbes.com.

چگونه شرکتی که به طور سنتی از جذب کالج به خوبی استفاده می‌کرده یا می‌خواهد سرمایه‌گذاری بیشتری در آن انجام دهد، می‌تواند از این آب‌ها برای ایجاد یک استراتژی پررونق استخدام دانشگاهی استفاده کند؟

مدارس خاص و هدفمند را انتخاب کنید

بسیاری از کارفرمایان در نمایشگاه‌های کار و مدارس سطح بالا شرکت می‌کنند و تعجب می‌کنند که چرا به نظر نمی‌رسد فارغ‌التحصیلان با استعداد زیادی را جذب کنند. حقیقت این است که رقابت برای آن فارغ التحصیلان آنقدر زیاد است که برای جلب توجه، متمایز شدن از دیگر کارفرمایان در بخش شما دشوار است.

 

اغلب بسیار بهتر است که مدارس محلی یا متمرکزتری را برای هدف قرار دادن تلاش‌های خود در استخدام انتخاب کنید. ConveyIQ توصیه می کند :

بسته به بودجه خود، با ایجاد لیستی از پنج تا 10 مدرسه شروع کنید که برخی از رشته های اصلی مورد نظر شما را ارائه می دهند. سپس، آن لیست را به دو سطح تقسیم کنید. سطح اول باید مدارس ابتدایی شما باشد – مدارسی که فکر می کنید به احتمال زیاد استعدادهای برتر خود را پیدا می کنید – در حالی که ردیف دوم می تواند شامل “مدارس رویایی” و مدارسی باشد که خارج از منطقه جغرافیایی شما هستند. هنگامی که مدارس هدف خود را شناسایی کردید، می توانید استراتژی خود را ایجاد کنید.

به جای هدف قرار دادن مدارس با نام های بزرگ، مدارسی را با برنامه های اختصاصی هدف قرار دهید که دانش آموزان را در زمینه های دقیق تخصصی مورد نیاز آموزش می دهند. مدارس محلی همچنین می‌توانند نامزدهای بالقوه‌ای را ارائه دهند که قبلاً با شرکت شما آشنا هستند، سابقه خانوادگی با شما یا موارد دیگری که باعث می‌شود آن‌ها بیشتر بتوانند کار کنند.

از هر کانالی که در دسترس شماست استفاده کنید

استخدام مدرن به چیزی بیش از آگهی های کلیشه ای شما در محوطه دانشگاه، تبلیغات رادیویی و غرفه در نمایشگاه های شغلی گاه به گاه نیاز دارد. شما باید از هر کانالی که در دسترس شماست استفاده کنید، به خصوص کانال هایی که بیشتر توسط نسل و گروه هدف شما استفاده می شود.

 

اینها ممکن است شامل، اما محدود به موارد زیر نباشد:

 • یک وب سایت حرفه ای مارک دار و پاسخگو با کپی ایجاد کنید که علایق و نگرانی های دانش آموزان را بیان می کند.
 • وبلاگی راه اندازی کنید که اطلاعات مرتبط را در اختیار فارغ التحصیلان و داوطلبان قرار می دهد.
 • حضوری در رسانه های اجتماعی ایجاد کنید که فعال، پاسخگو و مرتبط با استخدام باشد.
 • بازاریابی ایمیلی، با تولید سرنخ و پرورش.
 • سفیران برندهایی که زمان زیادی را در محوطه دانشگاه می گذرانند، به طور مستقیم با دانشجویان کار می کنند، به طور بالقوه با مشاوران راهنمایی و سایر سیستم های اطلاع رسانی دانشجویی نیز کار می کنند.
 • گسترش اینفلوئنسر. افراد تأثیرگذار برای مخاطبان خود، از جمله والدین و افراد معتبر در مدرسه را شناسایی کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید.
 • بیشتر از روزهای کاری از پردیس بازدید کنید و در هر زمان خود را در دسترس سوالات دانشجو قرار دهید.
 • اطلاع رسانی زودهنگام، از جمله اطلاع رسانی دبیرستان، برای هدایت نامزدهای احتمالی به برنامه های مدرسه ای که هنگام فارغ التحصیلی برای شما مفید است.
 • کمک هزینه تحصیلی برای کمک به آموزش دانش آموزان دقیقاً در برنامه هایی که می خواهید استخدام کنید.

همچنین فراموش نکنید که بخش فزاینده ای از بدنه دانشجویی در سازمان هدف شما احتمالا دانشجویان بین المللی هستند. اطمینان حاصل کنید که شرکت شما برای  استخدام یک تیم متنوع ، از جمله جمعیت‌شناسی شخصی، قومیت‌ها، ریشه‌های ملی و تقاطع‌ها راه‌اندازی شده است.

یک رابطه بلندمدت ایجاد و حفظ کنید

ما قبلاً به برقراری ارتباط با مدارس و مشاوران راهنمایی اشاره کردیم، اما شما باید رابطه دیگری را با دانش آموزان ایجاد و حفظ کنید. در نظر بگیرید که بهترین دارایی در استخدام، نامزدی است که سال‌ها در شرکت شما بماند، در نقش خود رشد کند، دانش سازمانی ایجاد کند و در رتبه‌های بالاتر ارتقا یابد. همان وفاداری را به آنها نشان دهید.

 

یک کانال جدید استخدام ممکن است در دبیرستان شروع شود و علاقه دانش آموزان را بسنجد و آنها را تشویق کند تا برنامه هایی را که به نفع شرکت شما هستند بررسی کنند. ممکن است فناوری اطلاعات به مدیریت سیستم های کامپیوتری شما کمک کند. این می تواند تجارت، امور مالی، مدیریت زنجیره تامین، تدارکات یا هر یک از هزاران نقش دیگر باشد. شناسایی مسیرهای شغلی بالقوه اولین گام است و تطبیق آنها با دانشجویان علاقه مند به شما این امکان را می دهد که به هدایت آن دانشجویان به سمت برنامه های دانشگاهی کمک کنید که آنها را مستقیماً به فرآیند استخدام شما هدایت می کند.

در طول تجربه دانشگاه، ارتباط خود را با مدرسه، با مشاوران، مدیران و اساتید در مناطق مورد نظر خود حفظ کنید. با ارائه بودجه، اطلاعات و دسترسی کمک کنید. دانشجویان علاقه مند را تشویق کنید تا با استخدام کنندگان خود صحبت کنند، درباره شرکت شما بیشتر بیاموزند و جایگاه خود را در سازمان شما در نظر بگیرند.

هر منبعی که می توانید ارائه دهید، هر کمکی که می توانید ارائه دهید، هر رابطه ای که می توانید ایجاد کنید به شما کمک می کند تا خود را به عنوان یک ارتباط مفید برای یک دانش آموز ایجاد کنید. وقتی بسیاری از دانش‌آموزان استقلال خود را پیدا می‌کنند و به دنبال حمایتی هستند که می‌توانند پیدا کنند، شما می‌توانید آن پایه را فراهم کنید.

ارائه دوره های کارآموزی پولی

روزهای کارآموزی بدون حقوق به پایان رسیده است. دانش‌آموزان مدرن نمی‌توانند بدون جبران زمان صرف کنند، صرفنظر از اینکه تجربه چقدر ارزشمند است – و اغلب، این تجربه عملی نیست. کارآموزی بدون حقوق، بیشتر و بیشتر، چیزی جز کلاهبرداری در نظر گرفته نمی شود.

 

هاروارد بیزینس ریویو  مسائل سیستمی با کارآموزی بدون حقوق را با جزئیات بیشتری مورد بحث قرار می دهد. از مشاهدات آنها:

“این نظرسنجی یک مشاهده شگفت‌انگیز دیگر را نشان داد: دانشجویانی که هرگز دوره کارآموزی گذرانده‌اند، به اندازه کارآموزان بدون حقوق، پیشنهادهای شغلی دریافت کردند.”

در کنار توزیع نامتعادل نژادی و قومی، حقیقت این است که کارآموزی بدون دستمزد برای دانشجویان یا شرکت‌هایی که به دنبال نامزدهای واقعی هستند، ارزشمند نیست. اگر اصلاً می خواهید دوره کارآموزی ارائه دهید، آن را پولی کنید.

ردیابی و نظارت بر شاخص های کلیدی عملکرد

هیچ تلاشی در تجارت نباید بدون نظارت باقی بماند. تعداد فروش شما، عملکرد وب سایت شما، بهره وری کارکنان شما. همه چیز با شاخص‌های کلیدی عملکردی که نظارت می‌کنید، به دنبال راه‌هایی برای حذف موانع، ساده‌سازی فرآیندها و بهبود نتایج است. استخدام نباید متفاوت باشد.

 

استخدام پردیس طیف وسیعی از شاخص های عملکرد کلیدی خود را دارد که ارزش نظارت را دارند. معیارهای مختلف را می توان با اهداف خاص جفت کرد و برای دستیابی به نتایج خاص تنظیم کرد. مثلا:

 • اگر هدف شما جذب نامزدهای بیشتر است، می‌توانید اندازه گروه نامزدهای خود، رویدادهایی که در آن شرکت می‌کنید، منبع مؤثرترین استخدام‌ها و میزان تکمیل درخواست‌ها را اندازه‌گیری کنید.
 • فرض کنید هدف شما بهبود کیفیت نامزد است. در این صورت، می توانید تعداد نامزدهای موجود در هر استخدام، تعداد نامزدهای جدید در هر رویداد استخدام، و تعداد هر سازمان یا دانشگاه را اندازه گیری کنید.

Yello یک راهنمای قوی برای  شناسایی و ایجاد این شاخص های عملکرد کلیدی ارائه می دهد . ارزش بازبینی را دارد تا مشخص شود چه داده هایی را باید نظارت کنید، چگونه باید آن ها را نظارت کنید، و چگونه باید به شما اطلاع دهد که تصمیم گیری شما در حال پیشرفت است.

استخدام کنندگان مناسب را استخدام کنید

در حالی که بیشتر جذب شما از طریق تبلیغات دیجیتال، تبلیغات غیرفعال در آگهی‌ها، تبلیغات چاپی، پوسترها، و حمایت‌های مالی و همچنین کمپین‌های اطلاعاتی انجام می‌شود، ستاره‌های واقعی نمایش همیشه جذب‌کنندگان حضوری شما خواهند بود.

این استخدام کنندگان باید شرایط لازم را برای ارتباط و تعامل با دانشجویان و نامزدهای احتمالی داشته باشند.

«برخی از بهترین استخدام‌کنندگانی که در تیمم دیده‌ام، افرادی بوده‌اند که واقعاً به افرادی که به آنها کمک می‌کنند اهمیت می‌دهند. این یکی از مهمترین چیزها در زندگی یک فرد این است که شغل او چگونه خواهد بود، و بهترین استخدام کنندگان می دانند چگونه با [نامزدها] صحبت کنند، با آنها مانند مردم رفتار کنند و سپس اساساً شغلی را که همیشه آرزوی آن را داشته اند به دست آورند. ” -بله _ 

استخدام‌کنندگان خوب باید ویژگی‌های خاصی داشته باشند که به آنها اجازه می‌دهد با دانش‌آموزان به شیوه‌ای درست درگیر شوند.

این خصوصیات عبارتند از:

 • دانش آموزان عصبی هستند، به ویژه با نزدیک شدن به فارغ التحصیلی. بازار کار در نوسان دائمی است، عدم اطمینان گسترده در مورد جهان وجود دارد، و هزینه های دانشگاه بر دوش گروه های فارغ التحصیل فعلی سنگینی می کند. توانایی همدلی و بیان اینکه واقعاً می خواهید کمک کنید یک مهارت حیاتی برای یک استخدام کننده است.
 • با بیزاری از کارآموزی بدون دستمزد اما کمبود نسبی تجربه کار با دستمزد، بسیاری از فارغ التحصیلان بدون تجربه در زمینه انتخابی خود وارد بازار کار می شوند. بنابراین، به جای نیاز به تخصص برای فیلتر کردن نامزدها، استخدام‌کنندگان با استعداد عمیق‌تر نگاه می‌کنند و یاد می‌گیرند که پتانسیل را شناسایی کنند.
 • استراتژی‌های جدید استخدام با جوان‌ترین نسل‌ها، که اغلب نسبت به سنت‌ها و عادات کسانی که پیش از آن‌ها آمده‌اند، خسته و بدبین هستند، کار نمی‌کند. امروزه یک استخدام‌کننده باید بتواند با شرایط خاص خود با این دانش‌آموزان ارتباط برقرار کند، به روش‌های نوآورانه و منحصربه‌فرد با آنها ارتباط برقرار کند و آنها را در مناطق راحتی خود درگیر کند.

هیچ استخدام کننده کاملی وجود ندارد. فرهنگ هر کلاس فارغ التحصیل، هر مدرسه یا منطقه جغرافیایی متفاوت، می تواند بسیار متفاوت باشد. انطباق با یک منطقه خاص، یک گروه خاص، و یک جایگاه خاص برای موفقیت در استخدام کالج مدرن بسیار مهم است.

ایجاد پرسونای دانشجویی

همانطور که بخش بازاریابی شما برای انواع مختلفی از افرادی که ممکن است از شرکت شما خرید کنند، پرسونای خریدار ایجاد می کند، بخش استخدام شما نیز باید برای تلاش های استخدام دانشگاه شما پرسونای دانشجویی ایجاد کند.

پرسونای دانشجویی کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که بازاریابی شما به سمت گروه‌های درستی از افراد هدف قرار می‌گیرد، و با پیام‌هایی که به آن علاقه‌مند هستند، به آن‌ها دسترسی پیدا می‌کنند. به گذشته خیلی دور نگاه کن؛ فردی که ده سال پیش استخدام کرده اید احتمالاً به بدنه دانشجویی امروزی مرتبط نیست.

 

شما می توانید با استفاده از داده های دنیای واقعی، شخصیت های دانشجویی خود را بیشتر شناسایی و اصلاح کنید. به عنوان مثال، نظرسنجی هایی را با گروه دانش آموزی انجام دهید تا ببینید آیا مردم در مورد شما شنیده اند یا خیر، و اگر چنین است، چگونه. تجزیه و تحلیل داده های ثبت نام از دانشگاه برای بررسی دموگرافیک آنها، به ویژه در میان دانشجویان با بهترین عملکرد. و البته، به اندازه‌ای که داده‌ها مرتبط هستند، مانند معدل، رشته‌های اصلی، فرعی، علایق و موارد دیگر را شامل شود. فقط مطمئن شوید که کلاس های خاص محافظت شده را حذف نکنید تا  از نقض مقررات و قوانین انطباق جلوگیری کنید.

علاوه بر این، خود را به یک یا دو شخصیت محدود نکنید. به تعداد کهن الگوهای دانش آموزی که می توانند در سازمان شما موفق شوند، پرسونای زیادی ایجاد کنید. همچنین به یاد داشته باشید که شخصیت های دانش آموز ایستا نیستند. آنها تصاویری در حال تکامل هستند که منعکس کننده روندهای فعلی هستند. آنها می توانند تغییر کنند و با تغییر بدن دانش آموز سازگار شوند، و در صورت لزوم می توانند به انواع مختلف تقسیم شوند.

علاوه بر این،  استفاده از  این شخصیت‌ها بسیار مهم است. هر شخصیت نشان دهنده گروه متفاوتی از افراد است که می توان در مکان های مختلف، هم از نظر جغرافیایی و هم از نظر فناوری، به آنها دسترسی پیدا کرد. از کانال های دیگر استفاده کنید، آنها را با پیام های اضافی هدف قرار دهید و علایق آنها را منعکس کنید. برخی نگران پول هستند. برخی نگران تحقق بشردوستانه هستند. برخی نگران ایمنی و اخلاق محیط کار هستند. از آنچه که نامزدهای احتمالی شما بیشتر نگران آن هستند آگاه باشید و اطلاعاتی را که برای ثبت نام نیاز دارند در اختیار آنها قرار دهید.

هرگز ثابت نمانید

هر کلاس فارغ التحصیلی از جنبه های مختلف منحصر به فرد است. استراتژی‌های استخدامی که چند سال پیش کارآمد بودند، ممکن است روندها و نگرانی‌های فعلی را منعکس نکنند. بنابراین، یکی از مهم‌ترین درس‌هایی که هر شرکتی می‌تواند به آن توجه کند این است که همه چیز تغییر می‌کند. استراتژی های استخدام باید با گذشت زمان تغییر کند، در غیر این صورت عقب خواهند ماند.

هرگز ثابت نمانید

به طور مداوم بر نتایج نظارت کنید و داده های خود را بر اساس آنچه به شما می گویند تنظیم کنید. شخصیت های دانشجویی را تنظیم کنید، پیام ها و تکنیک های بازاریابی را تنظیم کنید، کانال ها را تنظیم کنید، بودجه را تنظیم کنید. شرکتی که ثابت بماند، شرکتی است که علاقه و توجه خود را در محوطه دانشگاه از دست خواهد داد و در انتخاب بهترین نامزدهای بالقوه از بدنه دانشجو ناکام خواهد بود.

بیش از هر چیز، دانش آموزان خواهان همدلی، ارزش و حمایت از محیط کار خود هستند. دیگر فقط مربوط به چک حقوق یا بسته مزایا نیست. این درباره اخلاق است، درباره تنوع است، و درباره وفاداری است. وقتی بتوانید شرکت خود را به عنوان مکانی با توجه به این نگرانی ها به تصویر بکشید، می توانید درگیرترین، با استعدادترین و با ارزش ترین نامزدها را جذب کنید.

وقایع اخیر چگونه استراتژی های استخدام دانشگاهی شما را شکل داده است؟ آیا چیزی دارید که بخواهید با ما به اشتراک بگذارید؟ چیزی را از دست دادیم؟ من دوست دارم نظر شما را بشنوم و به هر نظری که دریافت می کنم پاسخ می دهم. لطفا با همه در بخش نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

بدون نظر

پاسخ دهید