چگونه یک بیانیه صادقانه و موثر EEO ایجاد کنیم


برخی بیانیه EEO را به عنوان یک چک لیست برای انتشار به عنوان یک آیتم برای انجام تجارت در جامعه مدرن می بینند. برای دیگران، این بیانیه هدف و بازتابی از قصد است. جای تعجب نیست که بحث برانگیز است و اغلب از حد قابل قبولی خارج می شود. چگونه می توانید چیزی بنویسید که نشان دهنده صداقت باشد و واقعاً برای تجارت شما کار کند؟

به هر حال بیانیه EEO چیست؟

بیانیه EEO بیانیه ای است که توسط یک کارفرمای فرصت برابر ارائه می شود. این به معنای دادن صدای ملموس و تعهد به برابری و تنوع در محل کار است. معمولاً این یک پاراگراف ساده است که به اشکال دیگر اسناد مانند درخواست های شغلی اضافه می شود و اغلب در جاهای دیگر منتشر می شود.

نوشتن بیانیه EEO

بیانیه EEO معمولاً کوتاه است، اما یک شرکت ممکن است خط مشی EEO گسترده و عمیق تری داشته باشد که در جای دیگری منتشر شده و برای مطالعه در دسترس باشد. در اینجا نمونه ای از بیانیه EEO از BetterTeam آمده است :

«[نام شرکت] یک کارفرمای فرصت برابر است که متعهد به تنوع و گنجاندن در محل کار است. ما هرگونه تبعیض و آزار و اذیت را بر اساس نژاد، رنگ، جنسیت، مذهب، گرایش جنسی، منشاء ملی، ناتوانی، اطلاعات ژنتیکی، بارداری یا هر ویژگی محافظت شده دیگری که توسط قوانین فدرال، ایالتی یا محلی مشخص شده است، ممنوع می‌کنیم.

این خط‌مشی در مورد تمام شیوه‌های استخدامی در سازمان ما، از جمله استخدام، جذب نیرو، ترفیع، خاتمه، اخراج، فراخوان، مرخصی، غرامت، مزایا، آموزش و کارآموزی اعمال می‌شود. [نام شرکت] تصمیمات استخدام را صرفاً بر اساس صلاحیت، شایستگی و نیازهای تجاری در آن زمان اتخاذ می کند. برای اطلاعات بیشتر، خط مشی EEO ما {Add Link} را مطالعه کنید.

همانطور که می بینید، این بیانیه نیازی به پیچیده بودن ندارد، اما بخشی ضروری از تعهد یک شرکت به برابری و تنوع است.

آیا بیانیه EEO مورد نیاز است؟

چرا یک شرکت باید بیانیه EEO را ایجاد و منتشر کند اگر واقعاً به برابری اختصاص داده نشده باشد؟ حقیقت این است که مانند بسیاری از مقررات دولتی، پیچیده است.

بیانیه قانونی EEO

قوانین فدرال رفتار شرکت را تنظیم می کند و تبعیض علیه افراد یا گروه هایی از افراد را بر اساس ویژگی های خاص محافظت شده غیرقانونی می کند. می توان از شرکت ها به دلیل تبعیض از جمله تبعیض در فرآیند استخدام شکایت کرد. با این حال، یک اخطار وجود دارد: قوانین فقط برای شرکت هایی با 20 کارمند یا بیشتر، شرکت هایی که قراردادهای دولت فدرال دارند یا خود سازمان های دولتی اعمال می شود.

«مگر اینکه یک پیمانکار فدرال نباشید، نیازی به داشتن بیانیه EEO در آگهی های شغلی خود ندارید. با این حال، کارفرمایان با قراردادهای فدرال 10000 دلار یا بیشتر، ملزم به ارائه اطلاعیه در آگهی های شغلی هستند مبنی بر اینکه متقاضیان واجد شرایط بدون توجه به نژاد، رنگ، مذهب، جنسیت، گرایش جنسی، هویت جنسی و منشاء ملی مورد توجه قرار خواهند گرفت. اگر قرارداد فدرال 15000 دلار یا بیشتر باشد، در اخطار باید ناتوانی نیز ذکر شود. اگر قرارداد فدرال 150000 دلار یا بیشتر باشد، اخطار باید شامل وضعیت یک جانباز محافظت شده باشد. – معدنی .

در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد اینکه چه شرکت ها و نهادهایی تحت پوشش قانون استخدام برابر هستند را بخوانید .

این بدان معنی است که شرکت شما معمولاً به بیانیه EEO نیاز ندارد مگر اینکه یک پیمانکار فدرال باشد. اگر اندازه شما بالاتر از حد مشخصی باشد، مشمول قوانین تبعیض هستید، اما نیازی نیست در هر آگهی شغلی بیانیه وجود داشته باشد.

البته، حتی اگر بیانیه EEO مورد نیاز نباشد، اغلب ایده خوبی است که برای نشان دادن تعهد شرکت شما به رفتار برابر با همه افراد، آن را ایجاد کرده و در آن بگنجانید.

چرا اخلاص مهم است؟

یکی از بزرگ‌ترین کاستی‌های بیانیه EEO این است که اغلب بی‌معنی می‌شود. بسیاری از شرکت‌ها بیانیه EEO را درج می‌کنند، زیرا طبق قانون باید این کار را انجام دهند و از آن برای انعکاس اقدامات یا تصمیمات تجاری واقعی استفاده نمی‌کنند.

مثلا یک سری مطالعات در مورد “سفید کردن رزومه” (روش ایجاد یک رزومه کم تنوع و بازتاب بیشتر یک فرد سفیدپوست). آنها دریافتند که در بیشتر موارد، وجود بیانیه EEO تأثیر کمی دارد یا هیچ تأثیری ندارد و اقدامات شرکت اغلب بدون آن تبعیض آمیز است. هیچ تفاوت واقعی بین شرکت هایی با بیانیه EEO و شرکت های بدون بیانیه وجود نداشت.

به عبارت دیگر، عملکردی است. این همان راهی است که شرکت‌ها می‌توانند در توییتر استفاده کنند و یک کمپین تبلیغاتی در مورد شناسایی زنان در محل کار در حالی که هنوز 20٪ کمتر از مردان حقوق می‌دهند، یا اینکه چگونه می‌توانند حقوق دگرباشان جنسی را ترویج کنند در حالی که از استخدام یا حمایت از کارگران LGBT خود امتناع می‌کنند، تبلیغ کنند.

ایجاد بیانیه EEO شرکت

به دلیل مقررات اجباری، شرکت‌ها بیانیه‌های EEO را به‌عنوان یک آیتم خطی برای پیروی از قانون منتشر می‌کنند، در حالی که هیچ کاری بیش از حداقل حداقل برای رعایت قوانین انجام نمی‌دهند. حتی در این صورت، بسیاری از شرکت‌ها آگاهانه یا ناآگاهانه قوانین تبعیض را نقض می‌کنند و هرگز از آن فراخوانی نمی‌شوند، زیرا افراد در معرض تبعیض یا در موقعیتی نیستند که آن را ببینند (فردی که استخدام نشده است نمی‌تواند دقیقاً ببیند که چگونه یک عامل مانند نژاد در داخل آن نقش دارد) یا فاقد منابع برای پیگیری دعوی قضایی است.

بیانیه EEO اغلب یک تلاش نمادین است که هیچ اقدامی پشت آن نیست. شرکت‌هایی که می‌خواهند یک بیانیه EEO صادقانه و مؤثر تولید کنند، باید پول خود را در جایی بگذارند.

چگونه یک بیانیه صادقانه EEO بنویسیم

کلید نوشتن یک بیانیه صادقانه EEO اثبات است. همانطور که در مثال بالا مشاهده می‌شود، خود بیانیه EEO نسبتاً عمومی و معمولی است. وقتی یکی از انبوهی از افرادی هستید که بیانیه مشابهی را بیان می کنند، چگونه برجسته می شوید و نشان می دهید که در اظهارات خود صادق هستید؟

بیانیه صادقانه EEO

 بیانیه را ساده نگه دارید.

بیانیه واقعی EEO اغلب به معنای کمی بیشتر از 1-2 پاراگراف در انتهای مدارک شما یا در یک آگهی شغلی آنلاین است. این وجود ندارد که یک سند تمام صفحه وجود داشته باشد که نامزدهای شما نادیده بگیرند. در عوض، EEO خود را ساده نگه دارید، جزئیاتی را که توسط قوانین کار فدرال اجباری شده است (اگر مشمول آن هستید) درج کنید و جزئیات را برای صفحه خط مشی EEO در وب سایت خود ذخیره کنید.

 زبان حقوقی را کنار بگذارید.

بیانیه EEO شما نیازی به تهیه پیش نویس توسط یک وکیل و بیان با عبارات مطلق ندارد. در واقع، در بیشتر موارد، بیانیه قانونی EEO به نظر نادرست و جعلی است. مردم (اغلب به درستی) این تصور را دریافت می کنند که شما آن را به این دلیل درج می کنید که مجبور هستید، نه به این دلیل که به ارزش هایی که در خود بیانیه EEO از آن حمایت می کنید متعهد هستید.

در عوض، بیانیه EEO خود را به زبان ساده بنویسید و بیان کنید که کسب و کار شما متعهد به تنوع در استخدام است. همه زوایا را در نظر بگیرید و از حداقل فهرست کلاس‌ها و دسته‌های محافظت‌شده فراتر بروید.

 ویژگی های فرهنگ شرکت را برجسته کنید.

گاهی اوقات، بخش هایی از عملیات و فرهنگ شرکت شما به خودی خود تنوع را برجسته می کند. این برجسته‌سازی می‌تواند برای نشان دادن این نکته مفید باشد که شما در حال انجام کارهایی بیش از صرف یک بیانیه هستید. شما آن را به عمل می آورید این را در برخی از مثال‌های بعدی بیشتر خواهید دید.

 مدرک ارائه کنید.

باز هم، بیانیه EEO به معنای سندی فراگیر نیست که ثابت کند شما به تنوع متعهد هستید. در عوض، این یک جمله ساده است که توجه را به این واقعیت جلب می کند که شما برای آن تلاش می کنید.

یک گزارش تنوع و گنجاندن عمیق‌تر می‌تواند در وب‌سایت شما در دسترس باشد و در بیانیه EEO به آن پیوند داده شود. یک مثال عالی در این مورد HubSpot است.

HubSpot تلاش زیادی برای تنوع، فراگیری و فرصت های برابر در سراسر سازمان جهانی خود می کند. آنها همچنین دو کار را برای حمایت از اظهارات خود انجام می دهند.

اولین مورد ارائه یک مرکز تنوع در وب سایت خود است که در اینجا یافت می شود . این مرکز همه چیز را به نمایش می گذارد، از داستان های فردی کارمندان گرفته تا گزارش هایی در مورد جوایزی که به خاطر فراگیر بودنشان به دست آورده اند تا نامه های سرگشاده ای که در حمایت از جنبش های اقلیت منتشر کرده اند.

دومین گزارش تنوع سالانه آنها است که در اینجا یافت می شود . هر سال، HubSpot گزارش مفصلی در مورد نیروی کار خود منتشر می کند، شامل اندازه گیری های رسمی و غیررسمی تنوع و پیوندهایی به گزارش های گذشته و تجزیه و تحلیل پیشرفت آنها به سمت برابری بیشتر.

اگر کسی نگران این است که آیا HubSpot روی تنوع و فراگیری در محل کار سرمایه گذاری می کند یا نه، این صفحه کار بسیار خوبی برای نشان دادن این موضوع دارد که آنها تلاش واقعی و ملموسی برای آن انجام می دهند.

 اقدام به.

ارائه مدرک برای اقداماتی که انجام می‌دهید بسیار مهم است، اما تنها زمانی می‌توان آن را انجام داد که در وهله اول اقدامی انجام دهید. بنابراین، چه نوع اقداماتی می توانید انجام دهید؟

  • ارائه یا نیاز به آموزش فراگیر . اغلب شکایاتی با آموزش لازم وجود دارد (نژادپرستی معکوس رایج است، حتی اگر واقعی نباشد )، اما معمولاً این شکایات بیشتر به چالش کشیدن افراد متعصب مربوط می شود تا هر مشکل واقعی در آموزش.
  • مراقب تعصبات باشید در پست دیگری که این هفته نوشتیم، سوگیری هایی را که می تواند در فرآیند استخدام رخ دهد، مورد بحث قرار می دهیم. آگاهی از این سوگیری ها اولین قدم برای به حداقل رساندن یا حذف آنهاست. هر کس و هر فرآیندی دارای تعصباتی است. هیچ کس عاری از تعصب ذاتی و ناخودآگاه نیست.
  • ساختار اضافه کنید و اطلاعات غیر ضروری را از فرآیند استخدام حذف کنید . به عنوان مثال، استفاده از “استخدام کور” و ناشناس کردن رزومه ها می تواند به حذف برخی از منابع سوگیری که از اطلاعاتی مانند نام ها و مکان ها می آیند کمک کند. ساختار، مانند استفاده از کارت امتیازی مصاحبه، می‌تواند راه دیگری برای افزودن دیدگاه عینی‌تر و حذف سوگیری‌های قضاوت ذهنی از تصمیم‌گیری باشد.
  • از باز بودن خطوط ارتباطی و کانال های مناسب برای گزارش مشکلات اطمینان حاصل کنید . برابری و فراگیری نه تنها در استخدام، بلکه در محل کار نیز ضروری است. اطمینان حاصل کنید که خطوط ارتباطی و خط مشی هایی برای رسیدگی به مسائل در صورت بروز وجود دارد.

این فقط مجموعه ای از اقداماتی است که می توانید انجام دهید و به عنوان بخشی از تعهد کلی خود به فرصت های برابر گزارش دهید. هر شرکتی نقطه شروع متفاوتی دارد و باید اقدامات مختلفی را برای رسیدگی به سوگیری های خاص منحصر به فرد در موقعیت خود انجام دهد.

یک بیانیه EEO خوب چگونه به نظر می رسد؟

برای تکمیل این پست، اجازه دهید به چند نمونه خوب از بیانیه های EEO از شرکت های واقعی و دلیل کارکرد آنها نگاه کنیم.

SurveyMonkey یک کارفرمای فرصت برابر است. ما تنوع را جشن می گیریم و متعهد به ایجاد محیطی فراگیر برای همه کارکنان هستیم.» – میمون نظرسنجی.

این نمونه ای از یک نسخه ساده و ساده از بیانیه EEO است. این تنوع و شمول را ذکر می کند، از قوانین قانونی اجتناب می کند، و هر کاری را که برای یک بیانیه ساده EEO لازم است انجام می دهد. در جزئیات بسیار کم است، اما شرکت می تواند آن را در جای دیگری جبران کند.

«در Google، ما فقط تفاوت را نمی‌پذیریم – ما آن را جشن می‌گیریم، از آن حمایت می‌کنیم و از آن به نفع کارکنان، محصولات و جامعه‌مان پیشرفت می‌کنیم. گوگل مفتخر است که یک محل کار با فرصت های برابر است و یک کارفرمای مثبت است. – گوگل

گوگل در یک مکان بحث برانگیز قرار دارد. آنها تلاش کرده‌اند تا برای تنوع طلبی دست به اقدام بزنند و کارمندان مرد سفیدپوست با مخالفت قابل توجهی روبرو شدند. به‌عنوان یک شرکت فناوری سریع، آن‌ها برای انواع خاصی از افراد خود را انتخاب می‌کنند، در حالی که دیگران (به‌ویژه زنان و اقلیت‌ها) تمایل دارند سریع‌تر فرسوده شوند و ترک کنند.

بیانیه EEO شرکت

صرف نظر از عملکرد واقعی آنها، بیانیه EEO آنها فعال، به زبان ساده و نسبتا موثر است. اگر آنها بتوانند مسائل ملموس تر را مرتب کنند و از آن پشتیبانی کنند، بیانیه ای عالی خواهد بود.

دل یک کارفرمای فرصت‌های برابر است و تبعیض و آزار و اذیت از هر نوع را ممنوع می‌کند: دل متعهد به فرصت‌های شغلی برابر برای همه کارکنان است و محیط کاری عاری از تبعیض و آزار را برای کارکنان فراهم می‌کند. همه تصمیمات استخدامی در دل بر اساس نیازهای تجاری، الزامات شغلی، و صلاحیت های فردی است، بدون در نظر گرفتن نژاد، رنگ، مذهب یا اعتقاد، منشاء ملی، اجتماعی یا قومی، جنسیت (از جمله بارداری)، سن، ناتوانی جسمی، ذهنی یا حسی. وضعیت اچ آی وی، گرایش جنسی، هویت یا بیان جنسیتی، وضعیت ازدواج، اتحادیه مدنی یا شراکت داخلی، خدمت سربازی گذشته یا فعلی، سابقه پزشکی خانوادگی یا اطلاعات ژنتیکی، وضعیت خانوادگی یا والدینی، یا هر وضعیت دیگری که توسط قوانین یا مقررات حمایت شده است. مکان هایی که در آن فعالیت می کنیم دل تبعیض یا آزار و اذیت بر اساس هیچ یک از این ویژگی ها را تحمل نخواهد کرد.» – دل

این بیانیه EEO نمونه ای از یک عبارت کمتر خوب است. می‌توانید دل را به خاطر افزودن فهرست طولانی از دسته‌هایی که به آن‌ها اهمیت می‌دهند، تحسین کنید، از جمله چندین مورد که در لیست‌های معمولی دسته‌های محافظت‌شده نیستند.

مشکل این بیانیه خود آن لیست است. اول از همه، هرچه شرکت فراگیرتر شود، تعداد بیشتری به لیست اضافه خواهد شد. ثانیاً، اگر فردی نگرانی خاصی داشته باشد که در لیست نیست، خاص بودن لیست باعث می شود فکر کند که تحت پوشش نیست. دل بهتر است فهرست را کاهش دهد و زبان را معمولی تر کند.

خب! حالا شما مالک آن هستید؛ چندین نمونه از عبارات EEO و نحوه کار آنها (یا نه). امیدواریم که این می تواند به شما کمک کند تا یک بیانیه EEO قانع کننده و موثر خود را ایجاد کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید