کاندیداهای منفعل در مقابل فعال: تفاوت چیست؟


هنگام خواندن هر راهنمای استخدام، احتمالاً با اصطلاحات “فعال” و “منفعل” در مورد نامزدهای بالقوه خود برخورد کرده اید. میدونی منظورشون چیه؟

این راهنما عمدتاً برای افراد تازه کار، استخدام‌شده‌های جدید و افرادی است که در اصطلاحات خود غرق نشده‌اند. تعاریف نسبتاً ساده هستند، اگرچه پیامدهای آنها و نحوه برخورد شما با آنها در فرآیند استخدام پیچیده و گسترده است.

بیایید حفاری کنیم.

کاندیدای فعال چیست؟

مدل سنتی استخدام برای پر کردن یک جای خالی در شرکت خود را در نظر بگیرید. شما یک موقعیت باز دارید. شما می دانید چه چیزی از یک نامزد برای پر کردن آن موقعیت نیاز دارید. بنابراین، شما یک آگهی شغلی بنویسید. آن پست شغلی در صفحه مشاغل وب سایت شما آپلود می شود، در سایت های شغلی مانند Indeed پست می شود و احتمالاً حتی در رسانه های چاپی، تلویزیون یا مکان های دیگر تبلیغ می شود.

سپس شما صبر کنید.

همانطور که منتظر هستید، نامزدها درخواست های خود را برای بررسی پر می کنند. آنها رزومه و نامه‌های پوششی را ارسال می‌کنند، ایمیل می‌فرستند، با تیم استخدامی شما تلفنی تماس می‌گیرند و شاید حتی برای پیگیری در دفتر توقف کنند.

کاندیدای فعال

این نامزدها فعالانه به دنبال شغل در شرکت شما هستند. آنها ممکن است با مشخصات فردی که شما می خواهید برای این موقعیت مناسب باشند یا نباشند، اما آنها مجموعه نامزدی هستند که شما دارید. آنها افرادی هستند که به طور فعال برنامه های خود را وارد می کنند. آنها افرادی هستند که باید برای یافتن بهترین فرد برای استخدام در آنها جستجو کنید.

اینها نامزدهای فعال هستند. آنها در جستجوی شغل خود فعال هستند، در برنامه های کاربردی خود فعال هستند و در پیگیری های خود فعال هستند. این که آیا آنها را استخدام می کنید یا نه، البته به فرآیند استخدام و بررسی شما بازمی گردد، اما این افراد هستند که به شما مراجعه می کنند.

کاندیدای منفعل چیست؟

مطالعات مختلف درصد کل نیروی کار – همه افراد در سن کار که بازنشسته نیستند – که به طور فعال به دنبال کار جدید هستند را بین 20٪ تا 30٪ نشان می دهد. این تعداد در طول زمان تغییر می کند، اما همیشه نسبتاً کم است.

به هر حال، دلایل زیادی وجود دارد که چرا یک فرد ممکن است به دنبال شغل جدیدی نباشد. شاید از جایی که هستند راضی باشند. شاید آن‌ها آنقدر دستمزد دریافت می‌کنند که برای ترک موقعیت فعلی خود به یک پیشنهاد بسیار خوب نیاز داشته باشند. شاید آنها سه ماه تا بازنشستگی فاصله دارند و دلیلی برای متزلزل کردن اوضاع ندارند.

به هر حال، 70 تا 80 درصد از نیروی کار را در رده “عدم جستجوی کار” قرار می دهد. این افراد فعال نیستند. بنابراین، آنها منفعل هستند.

نامزدهای منفعل پست های شغلی شما را نمی بینند زیرا به دنبال آن نیستند. آنها درخواست ارسال نمی کنند زیرا شغل جدیدی نمی خواهند.

کاندیدای منفعل

متأسفانه برای شما، از نقطه نظر آماری محض، بهترین فرد برای پر کردن موقعیت آزاد شما در شرکت شما در حال حاضر برای شرکت دیگری کار می کند. آنها هرگز درخواست نمی کنند، بنابراین شما هرگز آنها را در لیست نامزد خود نمی بینید.

ترفند اینجاست: بسیاری از این افراد در واقع آماده استخدام هستند. اگر با یک پیشنهاد قانع کننده به آنها مراجعه کنید، ممکن است خوشحال شوند که شرکت فعلی خود را ترک کنند و برای شما کار کنند.

“مزایای یک نامزد منفعل این است که از آنجایی که آنها به دنبال فرصت جدیدی نیستند، احتمالاً با کسی دیگر مصاحبه نخواهند کرد. با توجه به اینکه 60 درصد از نیروی کار به دنبال شغل جدیدی نیستند، اما مایل به بحث در مورد یک فرصت جدید هستند، منبع یابی فعال (جستجوهای بولی، رسانه های اجتماعی و غیره) بهترین گزینه برای یافتن این گروه خواهد بود. از آنجایی که تشخیص یک کاندیدای منفعل علاقه مند به صحبت کردن با شما از نامزدی که نمی تواند دشوار باشد، باید مراقب باشید که چگونه از طریق منبع یابی فعال با افرادی که پیدا می کنید ارتباط برقرار کنید. – لینکدین _

نامزدهای منفعل برای مکان یابی و استخدام چالش برانگیز هستند. از این گذشته، شما اطلاعات کمی در مورد آنها دارید. شما رزومه آنها را ندارید و نتایج تست مهارت آنها را ندارید. تنها چیزی که می دانید این است که آنها برای یک شرکت دیگر در همان موقعیتی که شما نیاز دارید کار می کنند و در آن خوب به نظر می رسند.

کدام نوع کاندیدا بهتر است؟

آیا کاندیداهای فعال بهتر هستند؟

بحثی وجود دارد که آنها می توانند باشند. از این گذشته، نامزدهای فعال با انگیزه ای به سمت شما می آیند. اگر آنها متناسب با آنچه شما نیاز دارید و رفتار خوبی با آنها داشته باشید، می توانند برای چندین دهه یک دارایی وفادار برای شرکت شما باشند.

از سوی دیگر، بسیاری از نامزدهای فعال صرفاً به دلیل نیاز به شغل جدید به دنبال شغل هستند. شاید آنها خواهان مسئولیت کمتری نسبت به نقش فعلی خود هستند، یا 100٪ فقط به خاطر پول و منافع در آن هستند. آنها ممکن است هیچ وفاداری به شما نداشته باشند و اگر چیز بهتری پیش بیاید، از پریدن کشتی بیشتر خوشحال شوند.

پس آیا نامزدهای منفعل بهتر هستند؟

فهرست کردن نامزدهای بالقوه

به طور بالقوه. بهترین نامزدها برای یک نقش اغلب قبلاً در آن نقش استخدام شده اند و منفعل هستند زیرا از جایی که هستند راضی هستند و امنیت شغلی دارند. شما می توانید آنها را برای کار در شرکت خود جذب کنید، و آنها ممکن است کار بسیار خوبی انجام دهند و از همان مهارت ها در ازای دستمزد یا مزایای بهتری نسبت به شرکت قبلی خود استفاده کنند.

از سوی دیگر، بسیاری از داوطلبان منفعل در مهارت‌های خود سست می‌شوند، عادت‌های بدی می‌گیرند یا در پیشرفت تحصیلی خود شکست می‌خورند. آنها ممکن است لزوما نتوانند به راحتی با یک محیط جدید سازگار شوند و ممکن است خود را ناراضی ببینند، حتی اگر پیشنهاد شما بهتر باشد.

یک تماس را برنامه ریزی کنید

در حالی که روش‌های جستجوی فعال و واکنش‌گرا می‌توانند عملکردهای برتر را کشف کنند، ماهیت دقیق‌تر تکنیک‌های جستجوی فعال که در راه‌حل‌های جستجوی حفظ‌شده به کار می‌رود، به این معنی است که احتمال کشف استعدادهای با کالیبر بالا بیشتر است. تکنیک‌های جستجوی فعال، به‌خاطر ماهیت‌شان، سنگ تمام نمی‌گذارند و توسط بهترین هدشارچی‌ها و شرکت‌های جستجوی اجرایی به کار گرفته می‌شوند.» – فریزر داو .

حقیقت این است که هیچ یک از کاندیداها ذاتاً بهتر از دیگری نیستند. نامزدهای منفعل بخش عمده ای از نیروی کار را تشکیل می دهند، بنابراین منطقی است که آنها تمام بخش های طیف یک استخدام با کیفیت را پوشش دهند. و، البته، همیشه درست است که یک نامزد عالی ممکن است به دلایل مختلف در سازمان شما کار نکند.

انواع دیگر نامزدها

برخی از تحلیل‌ها نیروی کار بیشتر را به بیش از کاندیداهای فعال و منفعل تقسیم می‌کنند. تعاریف دیگر ممکن است مرتبط باشند.

  • نامزدهای نوک پا . اینها نامزدهایی هستند که حد وسطی بین فعال و منفعل هستند. یک کاندیدای سابق منفعل که از شغل خود ناراضی شده است و شروع به ایجاد احساسات برای کار جدید کرده است، اما نیازی ندارد فوراً از کشتی بپرد و فعالانه به دنبال کار باشد، یک کاندیدای نوک پا است.
  • کاندیداهای فوق منفعل فوق منفعلها نامزدهای منفعل هستند که نه تنها به دنبال کار نیستند. آنها علاقه ای به کار ندارند. آنها در جایی که هستند خوشحال هستند و هیچ چیزی که نمی توانید به آنها پیشنهاد دهید نمی تواند آنها را به دلایلی از بین ببرد.

همچنین ممکن است با نامزدهایی روبرو شوید که به نظر می رسد یک تعریف را دارند اما در عوض با تعریف دیگری روبرو می شوند. این معمولاً زمانی اتفاق می‌افتد که استخدام‌کنندگان بی‌وجدان درگیر شوند. برخی از استخدام‌کنندگان سعی می‌کنند یک نامزد منفعل را به عنوان یک کاندیدای فعال به تصویر بکشند، برای مثال، هر دو طرف را فریب دهند تا فکر کنند طرف مقابل آنها را بیشتر از آنچه واقعاً می‌خواهند، می‌خواهد. خوشبختانه، این نسبتا نادر است.

آیا ارزش پیگیری کاندیداهای منفعل را دارد؟

نیروی کار در آمریکا بیش از 150 میلیون نفر است. برای بسیاری از شرکت‌ها، استخدام در خارج از آمریکا کاملاً روی میز است، بنابراین نیروی کار گسترده‌تر در دسترس بسیار بیشتر است. حتی فقط 30 درصد از این تعداد افراد هنوز هم افراد زیادی هستند.

با وجود بسیاری از نامزدهای فعال بالقوه، آگهی های شغلی شما احتمالاً صدها، اگر نه هزاران درخواست دریافت می کنند. بسته به نقش و شهرت کسب و کارتان، ممکن است این تعداد در روز دریافت کنید.

شما در حال حاضر تعداد زیادی نامزد بالقوه برای مرتب سازی دارید. آیا ارزش دارد که یک کاندیدای منفعل را دنبال کنید در حالی که بسیاری از نامزدهای فعال قبلاً به شما مراجعه کرده اند؟ و، آیا حتی کمی توهین آمیز نیست که همه کسانی را که در آستانه شما هستند برای رفتن به خیابان و نزدیک شدن به شخص دیگری نادیده بگیرید؟

حقیقت این است که بستگی دارد. گاهی اوقات، شما می توانید نامزدهای عالی را در مجموعه نامزدهای فعال خود پیدا کنید. نامزدهای خوب باید برای مشاغل نیز درخواست دهند، اگرچه کارمندان بهتر و با سابقه‌تر ممکن است نیازی به این کار نداشته باشند.

جوئل اسپولسکی، بنیانگذار Stack Overflow، ادعا می‌کند که بسیاری از توسعه‌دهندگان تنها برای چهار شغل در تمام طول حرفه خود درخواست می‌دهند. مگر اینکه به اندازه کافی خوش شانس باشید که در یکی از آن چهار لحظه استخدام شوید، احتمالاً فرصت را از دست خواهید داد. – بیمری .

گاهی اوقات، نامزدهای فعال شما به اندازه کافی خوب هستند که بتوانند نقش های باز موجود شما را پر کنند. مواقع دیگر، هیچ یک از آنها کاملاً مطابق با علامت نیستند.

تعقیب کاندیدای منفعل

برای اکثر کسب و کارها، این یک موضوع تخصصی است. کاندیداهای فعال بیشتر روی مشاغل سطح ابتدایی یا مشاغلی متمرکز هستند که مهارت‌های فنی پیشرفته یا سال‌ها تجربه لازم نیست. این نامزدها هنوز وجود دارند، اما اقلیت گروه نامزدهای فعال هستند.

هنگامی که شما نیاز به پر کردن یک نقش سطح بالاتر، از جمله نقش های فنی و با تجربه بیشتر در مهندسی، توسعه، مدیریت و موارد دیگر دارید، به افرادی نیاز دارید که کمتر به دنبال کار فعال باشند. کاندیداهای منفعل بازدهی بهتری نسبت به زمان و پولی که صرف استخدام می‌کنید، ارائه می‌کنند.

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا نامزدهای منفعل را برای یک نقش خاص دنبال کنید یا نه، اغلب به تجربیات شما در استخدام نامزدهای فعال بستگی دارد. اگر استخر نامزد شما نازک و بی کیفیت است و به نظر نمی رسد فردی را پیدا کنید که کیفیت ها و الزامات مورد نیاز شما را برآورده کند، با یک تصمیم مواجه شده اید.

  • آیا به بهترین نامزدهای موجود رضایت می دهید؟
  • آیا شخصی را در داخل ارتقا می دهید و برای جایگزینی او در نقشی کمتر سختگیرانه استخدام می کنید؟
  • آیا تا جایی که ممکن است عقب نشینی می کنید، به این امید که نامزد بهتری از راه برسد؟

هیچ کدام از اینها گزینه های عالی نیستند، اگرچه مزایای خود را دارند. اغلب، بهترین انتخاب این است که به دنبال یک نامزد منفعل باشید که با شرح شغل مطابقت داشته باشد و به آنها نزدیک شود.

نکاتی برای جذب کاندیداهای منفعل

یکی از چیزهای کلیدی که باید در مورد نامزدهای منفعل به خاطر بسپارید این است که به دلیل ماهیت خود، اهرمی در فرآیند استخدام دارند. شما به سراغ آنها می آیید و آنها به شما یا پیشنهاد شما نیاز ندارند. این بدان معناست که آنها می توانند برای آنچه از یک نقش می خواهند مذاکره کنند. این می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • افزایش عنوان شغلی/ترفیع در این زمینه.
  • پرداختی بهتر از آنچه در حال حاضر دریافت می‌کنند و احتمالاً بهتر از آنچه که معمولاً ارائه می‌دهید.
  • مزایای بهتر یا انعطاف پذیرتر برای بهبود وضعیت زندگی و تعادل کار و زندگی آنها.
  • برای پیشرفت بیشتر در حرفه خود به آموزش و تحصیل ادامه دادند.
  • ضمانت افزایش مداوم، پاداش، یا در نظر گرفتن ارتقاء.

به هر حال، شما باید ارزش پیشنهادی خود را برای آنها بیشتر کنید، و بسیار نادر است که شناخت نام شما و اعتبار کار کردن برای شما ذاتاً ارزشمند باشد. این می تواند در مورد برخی از شرکت ها صادق باشد، اما نه در بسیاری از آنها.

جذب کاندیداهای منفعل

شما همچنین باید یک فرآیند بررسی ساده تر ارائه دهید. اگر با یک نامزد منفعل تماس بگیرید که به آنها پیشنهاد می دهد تا از نقش فعلی خود خارج شوند و هنگامی که آنها ابراز علاقه کردند، آنها را به روند عادی درخواست خود مرتبط کنید، اکثر آنها پاسخ نمی دهند. یکی از مزایای پرتقاضا بودن این است که بتوانید از بخش‌های خسته‌کننده فرآیند عبور کنید.

پس از همه، چرا آنها باید درخواست رسمی ارائه دهند، در حالی که شما از قبل به آنها نزدیک شده اید؟ چرا باید زمانی که در حال اجرای نقش هستند، ارزیابی مهارت انجام دهند، همانطور که در حال حاضر در نقش کار می کنند؟

شما به فرآیندی نیاز دارید، اما باید ساده‌تر و سریع‌تر از یک فرآیند سنتی برای نامزدهای فعال باشد.

یکی دیگر از عناصر حیاتی جذب نامزدهای منفعل، برخورد شخصی با آنهاست. ایمیل های قالب و حروف فرم آن را قطع نمی کنند. شما به دلیلی به این شخص نزدیک می شوید. رفتار با آنها به گونه ای که انگار آنها فقط یک نامزد دیگر هستند، یک راه مطمئن برای از دست دادن علاقه آنها است.

استخدام نامزدهای منفعل دشوار است، به خصوص برای شرکت هایی که ممکن است قبلاً هرگز این کار را انجام نداده باشند. وقتی به درستی انجام شود می تواند بسیار مفید باشد، اما اگر ضعیف انجام شود می تواند باعث اتلاف وقت زیادی شود.

آیا شما یا شرکتتان در مورد تفاوت بین نامزدهای فعال و غیرفعال سؤالی دارید؟ آیا چیزی بود که امروز به آن اشاره کردیم که بخواهید کمی بیشتر در مورد آن توضیح دهید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! ما بسیار خوشحال خواهیم شد که به هر یک از سؤالات احتمالی شما در مورد موضوع پاسخ دهیم یا نگرانی هایی را که ممکن است داشته باشید برطرف کنیم!

بدون نظر

پاسخ دهید

10 + سه =