ایجاد هدف و مقاصد قدرتمند در کوچینگ

ایجاد مقاصد قدرتمند، روشی برای پرسیدن جزئیاتی درباره اینکه چرا موضوعات خاص برای مشتریان مهم و مطلوب هستند، است. هدف آن این است که با مشتریان تأیید شود که چرا این تمایل برای آنها مهم است و چگونه و به چه طریقی آنها را برانگیخته می‌کند. این مکالمه از ساختاری متشکل از هفت عبارت پیروی می‌کند که مشتریان باید به آنها پاسخ دهند. این ساختار بر اساس تحقیقات ارسطو در مورد اینکه چه چیزی چیزی را مطلوب و شایسته می‌کند، توسعه یافته است و توسط رابرت دیلتز در کتاب خود “از مربی تا بیدار” (2003، انتشارات متا، کالیفرنیا، ایالات متحده) توضیح داده شده است. رابرت دیلتز یک متخصص برجسته برنامه‌نویسی عصبی-زبانی (NLP) است که با خالقان مشترک NLP، ریچارد بندلر و جان گریندر، در توسعه سیستم در دهه 1970 کار کرده و همچنان به پیشرفت‌های بیشتر در ابزارها و مدل‌های NLP ادامه می‌دهد.

کوچینگ

این ابزار به گونه‌ای طراحی شده است که از طریق درخواست از مشتریان در مورد موضوعی که برای آنها مهم است، به ذهن ناخودآگاه نفوذ کند. این موضوع ممکن است قبلاً توسط مشتریان زمانی که ارزش‌های اصلی خود را شناسایی کرده‌اند، ایجاد شده باشد. اغلب اوقات موضوعی که مشتری انتخاب می‌کند قبلاً در جلسات قبلی که اهداف، باورها و ارزش‌ها مورد بحث قرار می‌گرفت، ظاهر شده است.

در قالب ارائه شده در جدول 3.1:

‘چون تو…’به دلیل اهمیت موضوع اشاره می کند.

«بنابراین تو…»به شما می گوید که مشتری چه مزایایی دارد.

«هر وقت که…»زمینه ای است که مشتری در آن به مزایایی دست خواهد یافت.

“به طوری که شما…”دلیل مهم بودن مزایا در آن زمینه را آشکار می کند.

پیش شرط “اگر شما…” به مشتری بینش می دهد که چه چیز دیگری در مورد اهمیت موضوع درست است.

“اگر چه تو…”بررسی واقعیت است که تأیید می کند که مشتری ممکن است همیشه به گونه ای عمل نکند که مطابق با موضوع باشد.

در نهایت، «به همان روشی که شما…» تشخیص می‌دهد که مشکلی نیست، زیرا گاهی اوقات ممکن است راه خود را گم کنیم و به اطمینان خاطر نیاز داشته باشیم که انگیزه اصلی هنوز وجود دارد.

کوچینگ برای چه است؟

کوچینگ با هدف دستیابی به اهداف و نتایجی که مشتریان می‌خواهند داشته باشند، انجام می‌شود. انگیزه ادامه اقدام را تعیین می‌کند که آیا مشتریان به نتیجه‌ای که به دنبال آن هستند می‌رسند یا خیر. این ابزار به مشتریان کمک می‌کند تا بفهمند چه چیزی واقعاً آنها را برمی‌انگیزد و راهی مفید برای ایجاد ارتباط بین نحوه استفاده از منابع داخلی خود است. یادآوری فیزیکی کتبی در مورد اینکه چرا مهم است، به آنها کمک می‌کند تا در صورت چالش‌برانگیز شدن و تبدیل شدن به اقدام، به حرکت رو به جلو ادامه دهند. آنها می‌توانند نسخه‌ای از بیانیه ماموریت خود را نزد خود نگه دارند تا در مواقع عدم اطمینان و تردید، مرور سریع آنچه روی کاغذ است به آنها یادآوری کند که چرا.

کی باید از این ابزار استفاده کند؟

این ابزار می‌تواند در مکالمات کوچینگ فردی یا در جلسات کوچینگ گروهی استفاده شود. به ویژه اگر مشتریان انگیزه نداشته باشند یا به طور مداوم از انجام اقدام اجتناب کنند، مفید است. با مشتریانی که می‌دانند چه کاری باید انجام دهند، اما به نظر نمی‌رسد که اراده انجام آن را پیدا کنند، عالی است. در سناریوهای گروهی، این ابزار می‌تواند به کشف آنچه برای گروه به عنوان یک کل مهم است، کمک کند.

برای استفاده حداکثری از این ابزار، رابطه و ارتباط بین مربی و مشتری باید به اندازه کافی توسعه یابد تا به مشتری اجازه دهد تا موضوعات گاه بسیار عمیق را بررسی کند. در جلسه اول از این ابزار استفاده نمی‌شود و ممکن است بخواهید از آن به عنوان ادامه جلسه تمرین ارزش‌ها استفاده کنید، زیرا یک پیوند طبیعی بین این دو ابزار وجود دارد.

کوچینگ

چگونه از این ابزار استفاده کنیم؟

در این ابزار، مشتریان باید ابتدا برای خودشان زمینه راه‌اندازی یک کسب و کار یا دستیابی به یک هدف خاص را بررسی کنند. سپس، آنها باید به دنبال ارزش‌های خود بگردند و آنچه برایشان مهم است را تعیین کنند. ممکن است این ارزش‌ها مرتبط با خانواده، شغل، روابط، شادی و سلامتی یا هر چیز دیگری باشد.

سپس، مشتریان باید سعی کنند این ارزش‌ها را به یک بیانیه ماموریت کوتاه تبدیل کنند که بیانگر هدف و ارزش‌های آنها است. این بیانیه باید به طور مداوم مورد بررسی قرار گیرد و در صورت لزوم تغییراتی در آن ایجاد شود.

در نهایت، مشتریان باید به دنبال رفع موانع و چالش‌هایی باشند که ممکن است از دستیابی به هدف و اهدافشان جلوگیری کنند. آنها باید تلاش کنند تا اعتماد به نفس، انگیزه و همچنین مهارت‌های لازم برای دستیابی به اهداف خود را افزایش دهند.

در کل، کوچینگ به مشتریان کمک می‌کند تا به دنبال ارزش‌های خود بگردند، هدف‌های خود را مشخص کنند و در نهایت از طریق ایجاد اعتماد به نفس و انگیزه، به دستیابی به اهداف خود برسند.

واقعیتی که زیبایی اصلی این ابزار را تشکیل می‌دهد، این است که با حذف اظهاراتی که به بررسی واقعیت مربوط نمی‌شوند، مشتری شما یک یادآوری کتبی قوی از خود دارد که می‌تواند آن را به خاطر بسپارد.

در این تمرین، در برابر وسوسه بررسی عقاید مشتریان مقاومت کنید. بی‌ربط است که چرا مشتریان این عقاید را انتخاب کرده‌اند؛ آنچه مهم است، این است که کلماتی که به کار برده‌اند را به درستی درک کنید. اگر مناسب باشد، می‌توانید در مراحل بعدی با مشتریان این مسئله را مورد بررسی قرار دهید.

در این مکالمه، از کلمات دقیق مشتریان همانطور که آنها می‌گویند استفاده کنید و آنها را ضبط کنید. چند کارت شاخص همراه خود برای مشتریان بیاورید تا بتوانند بیانیه خود را با دست خط خود بنویسند و همیشه آن را نزد خود نگه‌دارند؛ زیرا ارتباط فیزیکی با نوشتار، باعث افزایش قدرت یادآوری می‌شود.

قبل از شروع مکالمه، اطمینان حاصل کنید که مشتریان آرام و راحت هستند. اگر با حالتی آشفته به جلسه می‌آیند، به آنها کمک کنید تا آرام شوند. یکی از راه‌های انجام این کار، تشویق آنها به انجام تمرینات تنفس عمیق است. از آنها بخواهید که بایستند و پاهای خود را به عرض لگن باز کنند و چند دقیقه را صرف ایستادن و تنفس کنند. از هر تکنیکی که برای شما و مشتریانتان کار می‌کند استفاده کنید تا به آنها کمک کنید قبل از شروع به وضعیت مثبت و آرامش بیشتری دست یابند.

برخی از مشتریان ممکن است این ابزار را “نرم و کرکی” بدانند. این یک فرصت عالی برای کشف آنچه در پشت این عقیده نهفته است با آنها است و فرصتی برای چارچوب‌بندی مجدد ایجاد می‌کند.

زمان مورد نیاز

مدت زمان این ابزار خاص بستگی به این دارد که مشتری با چه سرعتی می تواند به حالتی آرام و

ایجاد مقاصد قدرتمند: نمونه کارآمد

دوستی مهم و مطلوب است…

چون تو… یک شبکه پشتیبانی و فرصتی برای اشتراک گذاری با دیگران دریافت کنید.

دوستی مهم و مطلوب است…

بنابراین شما… ارتباطات پایدار با دیگران ایجاد کنید.

دوستی مهم و مطلوب است…

هر وقت تو… می خواهید زمان لذت بخشی را در معاشرت داشته باشید.

دوستی مهم و مطلوب است…

به طوری که شما… می تواند ایده های دیگران را منعکس کند و بازخورد دریافت کند.

دوستی مهم و مطلوب است…

اگر شما… مانند خندیدن و خود بودن با افرادی که به آنها اعتماد دارید.

دوستی مهم و مطلوب است…

اگرچه شما… گاهی اوقات می بینید که می توانید جدا از برخی دوستان رشد کنید. دوستی مهم و مطلوب است…

به همان شکلی که شما… به همراهی دیگران برای حفظ ارتباط شما با زنده بودن نیاز دارید.

 

کوچینگ

وقتی این مرحله را کامل کردید، تمام کلمات به صورت مورب به جز کلمه «اگرچه» را حذف کنید و عبارات را به صورت اول شخص بیان کنید. سپس آنها تبدیل می شوند:

دوستی مهم و مطلوب است.

من یک شبکه پشتیبانی و فرصتی برای اشتراک گذاری با دیگران دریافت می کنم.

من با دیگران ارتباط پایدار برقرار می کنم.

من می خواهم اوقات خوشی را در معاشرت داشته باشم.

من می توانم ایده های خود را از دیگران منصرف کنم و بازخورد دریافت کنم.

من دوست دارم بخندم و با افرادی که به آنها اعتماد دارم خودم باشم. اگرچه گاهی اوقات می بینم که می توانم جدا از برخی دوستان رشد کنم،

من به همراهی دیگران نیاز دارم تا با زنده بودن در ارتباط باشم.

 

جدول 3.1 ایجاد مقاصد قدرتمند: الگو

 

(موضوع) مهم و مطلوب است…

 

چون تو…

 

 

 

 

(موضوع) مهم و مطلوب است…

بنابراین شما…

(موضوع) مهم و مطلوب است…

هر وقت تو…

(موضوع) مهم و مطلوب است…

به طوری که شما…

(موضوع) مهم و مطلوب است…

اگر شما…

(موضوع) مهم و مطلوب است…

اگرچه شما…

(موضوع) مهم و مطلوب است…

به همان شکلی که شما…

کوچینگ

تعیین هدف چیست؟

یکی از عوامل موفقیت در کوچینگ، داشتن هدف واضح و مشخص است. زمانی که مشتریان هدفی را به طور واقعی تجسم کنند، احتمال دستیابی به آن بسیار بیشتر است. به عبارتی دیگر، اگر ندانید به کجا می‌روید، سرانجام به جای دیگری خواهید رسید. وقتی مردم می‌توانند آنچه را که در آینده می‌خواهند ببینند، اغلب متوجه می‌شوند که فرصت‌ها همیشه وجود داشته است، اما به دلیل عدم وضوح در هدف، آنها به آنها نرسیده‌اند.

این چارچوب (به جدول 3.2 مراجعه کنید و به مدل ORACLE در صفحات 48-54 مراجعه کنید) به مشتریان اجازه می‌دهد تا هدف‌های قدرتمندی را تعیین کرده و فرآیند را رسمی کنند. پس از تعیین اهداف، بخش دوم چارچوب به مشتریان اجازه می‌دهد تا هدف را به بخش‌های قابل مدیریت تقسیم کنند. این یک فرآیند بسیار مفید است که طی شود تا اطمینان حاصل شود که هدف دارای تمام اجزای معنادار مورد نیاز است.

هر زمان که مشتریان می‌گویند هدفی دارند که می‌خواهند به آن برسند، از این چارچوب استفاده کنید، به ویژه اگر آن هدف بزرگ یا «تغییر دهنده زندگی» باشد.

روند این چارچوب اینگونه است: ابتدا، مشتریان را از طریق بخش اول چارچوب هدف‌گذاری هدایت کنید. این بخش تضمین می‌کند که هدف به خوبی مشخص می‌شود. در پایان این بخش، سوالی که باید از مشتریان بپرسید این است که “آیا هنوز این نتیجه را می‌خواهید؟” اگر پاسخ “بله” باشد، مشتریان قسمت دوم را کامل می‌کنند. این تضمین می‌کند که آن‌ها هدف را با عبارات قابل اندازه‌گیری نوشته‌اند، به این معنی که آن‌ها معیاری دارند که با آن می‌توانند دستاورد خود را اندازه‌گیری کنند. اگر پاسخ “خیر” باشد، آن‌ها را دوباره از مرحلهای گذشته بپرسید تا مطمئن شوید که هدف جدیدی برایشان مناسبتر است.

بعد از تعیین هدف، مهم است که به خود مشتریان یادآوری کنید که چرا این هدف برایشان مهم است و چگونه می‌تواند زندگی آن‌ها را بهبود بخشد. این کمک می‌کند که مشتریان متعهدتر به دستیابی به هدف خود شوند و در مواقعی که روی در مسیر دستیابی به هدف خود برخورد می‌کنند، موجب تحمیل شرایط سخت نشوند.

در نهایت، مهم است که مشتریان برای دستیابی به هدف خود برنامه‌ریزی کنند، به دنبال حلقه‌های عملیاتی برای دستیابی به هدف خود باشند و در نهایت هر روز برای دستیابی به هدف خود تلاش کنند. این روش افزایش قابل توجهی در دستیابی به هدف‌های مشتریان به همراه خواهد داشت.

زمان مورد نیاز

جدول 3.2 چارچوب هدف گذاری

بخش اول: اطمینان از اینکه هدف به خوبی تعریف شده است نتیجه (هدف) من این است:

به طور خاص چه کار کنم   می خواهم؟

کجا و با چه کسی آن را می خواهم؟

چه زمانی می خواهم به آن برسم؟

وقتی آن را دریافت کنم چه چیزی متفاوت خواهد بود. چه چیزی را می بینم، می شنوم و احساس می کنم؟

چگونه می توانم بفهمم که آیا در مسیر مناسبی هستم

رسیدن به این نتیجه؟

چگونه می توانم بفهمم که من از دوره خارج می شوم؟

چه منابعی را می توانم فعال کنم تا این را دریافت کنم نتیجه؟

چه منابعی ممکن است نیاز داشته باشم به آنها دست پیدا کنم

رسیدن به این نتیجه؟

چه کسی باید از من حمایت کند و چه کار کنم

من به آنها نیاز دارم که انجام دهند؟

آیا من هنوز این نتیجه را می خواهم؟ بله خیر

 

جدول 3.2(ادامه دارد)

بخش دوم: اطمینان از شکسته شدن هدف

هدف را در زمان حال به صورت مثبت به صورت واضح و قابل اندازه گیری بنویسید. مثلا:

من یک مدیر عملیات واجد شرایط و بسیار با تجربه هستم که راه حل های عملیاتی پیشرفته را ارائه می دهم و تیمی با انگیزه بالا را مدیریت می کنم، از تاریخ (تاریخ رسیدن به آن را وارد کنید). من X پوند درآمد دارم.

هدف:

گام هایی که برای رسیدن به هدف باید برداشت

 

1

 

2

 

3

 

4

 

5

 

6

 

7

 

8

 

نقاط عطف

 

1

 

2

 

3

 

4

 

چگونه موفقیت خود را جشن بگیرم؟

 

 

 

 

 

امضاء شده _____________________________________

 

تاریخ _______________________________________

کوچینگ

شکستن اهداف قبلی چیست؟

بسیاری از افراد به اهداف خود نمی‌رسند. این موضوع ممکن است به دلیل اهداف نامناسب، عدم اعتقاد به توانایی‌های خود یا حتی اشتیاق نادرست باشد – شاید آنها در واقع همان‌قدر که فکر می‌کردند، به دنبال آنچه که می‌خواستند نبودند.

گاهی افراد به سادگی با سرعت حرکت به سمت هدف، ناامید می‌شوند. یک نمونه معمول این مسئله می‌تواند هدف کاهش وزن باشد – افراد مشتری خوبی را در آغاز داشتند، اما اکنون به سمت بالا حرکت می‌کنند و به دلیل ناتوانی در رسیدن به هدف، نگران می‌شوند. این موضوع مانع تفکر آنها می‌شود.

چه چیزی می‌تواند کمک کند؟

از این ابزار برای کمک به مشتریان استفاده می‌شود تا به هدفی که با موفقیت به آن دست یافته‌اند، فکر کنند. آنها باید به عناصر کلیدی که باعث موفقیت شده‌اند نگاه کنند و تعریف کنند که چه چیزی به آنها در رسیدن به هدف کمک کرده است.

زمان استفاده از این ابزار چیست؟

اگر مشتریان در مورد دستیابی به هدف، احساس “خستگی در نبرد” دارند، این ابزار می‌تواند مفید باشد. گاهی اوقات هدف برایشان بزرگ به نظر می‌رسد و با یادآوری زمانی که یک دستاورد بزرگ داشته‌اند، انگیزه بیشتری برای ادامه دنبال کردن هدف به آنها داده می‌شود.

چگونه از این ابزار استفاده کنیم؟

از مشتریان بخواهید که به گذشته فکر کنند و هدفی را که به آن دست یافته‌اند و واقعاً از آن راضی بوده‌اند، به خاطر بسپارند. آنها را تشویق کنید تا جزئیات موفقیت را به تصویر بکشند و در هنگام رسیدن به هدف چه احساسی داشتند. از طریق منابعی که به آنها در رسیدن به هدفشان کمک کرده است کار کنید. این منابع می‌توانند منابع درونی، افراد دیگر یا منابع مادی باشند. آنها چه نکاتی را یاد گرفته‌اند؟ آیا کاری متفاوت انجام داده‌اند؟ برای اطمینان از اینکه این بازتاب عمیق و یک تجربه یادگیری مثبت است، از مشتریان بپرسید. سپس از آنها بپرسید که چگونه می‌توانند به این منابع و نکات یادگیری برای دستیابی به اهداف فعلی خود دسترسی پیدا کنند. از آنها بخواهید یک برنامه عملیاتی آماده کنند. آنها ممکن است اکنون برای آماده کردن طرح، “تنظیم هدف”، صفحه ۶۶ را دوباره بررسی کنند.

برنامه‌ریزی اقدام فضایی چیست؟

استفاده از فضا در کوچینگ بسیار قدرتمند است. گاهی اوقات افراد می‌توانند به تفکر منفی بسیار «پیوند» شوند، به‌ویژه اگر در همان مکان باقی بمانند تا راه‌حل‌هایی را در نظر بگیرند و برنامه‌ریزی کنند که در هنگام بحث درباره مشکل در آن بودند. انتقال آن‌ها به مکان دیگری در اتاق می‌تواند تأثیر آن را کاهش دهد و به آن‌ها اجازه دهد شفاف و مثبت فکر کنند. هنگامی که از آنها می‌خواهید به فضای دیگری در اتاق نقل مکان کنند و به طور “استعاری” احساسات منفی را پشت سر بگذارند، فیزیولوژی افراد تغییر می‌کند.

این برای چیست؟

فرآیند نشان داده شده در شکل 3.1 یک ابزار ساده برای تجسم یک هدف و برنامه‌ریزی مراحل برای دستیابی به آن است. این ابزار از فضاهای مختلف برای نقاط عطف مختلف به سمت هدف استفاده می‌کند. از شکل 3.1 به عنوان نمایشی از فضاهای اتاق استفاده کنید و در واقع مشتری را از میان این فضاها حرکت دهید. این به تفکر خلاق واقعی اجازه می‌دهد.

چه زمانی از آن استفاده کنم؟

برنامه‌ریزی اقدام فضایی را می‌توان هم با افراد و هم به صورت گروهی مورد استفاده قرار داد. این تکنیک را می‌توان بسیار موثر با تیم‌هایی که در حال تولید چشم‌انداز یا شروع یک پروژه بزرگ هستند استفاده کرد.

روند چیست؟

مفهوم مشاهده جدول زمانی را به مشتریان نشان دهید. از آنها بپرسید که آیا ترجیح می‌دهند آینده را در مقابل خود ببینند و گذشته را پشت سر، یا ترجیح می‌دهند آینده را در سمت راست و گذشته را در سمت چپ خود در اتاق داشته باشند. اطمینان حاصل کنید که آنها می‌دانند که هیچ پاسخ درست یا غلطی وجود ندارد. هر چی بگن درسته.

وقتی می‌دانید آینده کجاست، با مشتری صحبت کنید تا از آنچه که می‌خواهند در آینده ببینند و تجربه کنند، برای شروع پروژه استفاده کنید. سپس با استفاده از فضاهای مختلف، مراحل و اقدامات مختلفی که باید در طول پروژه انجام شود را برنامه‌ریزی کنید. به محض اتمام این فرآیند، شما و تیمتان باید یک نمایش کوتاه از چشم‌انداز کلی پروژه را به مشتریان نشان دهید تا از آنچه که در آینده انتظار دارند، اطمینان حاصل کنید.

برنامه‌ریزی اقدام فضایی یک روش قدرتمند برای بهبود تفکر خلاق و برنامه‌ریزی است. با استفاده از فضاهای مختلف، می‌توانید به مشتریان نشان دهید که چگونه می‌توانید به هدف مشتریان خود برسید و پروژه را با اثربخشی بیشتری به پایان برسانید.

کوچینگ

سوالات مفید برای پرسیدن

اگر موفق بودید، چه چیزی را می دیدید، می شنیدید یا احساس می کردید؟

چه اتفاقی دیگری قرار است بیفتد؟

دیگران چه خواهند گفت؟

چه تفاوت هایی را متوجه خواهید شد؟

زمان مورد نیاز

45 دقیقه.

شکل 3.1    برنامه ریزی عملیاتی جدول زمانی

آینده

 

حد واسط مراحل و اقدامات
در نیمه راه

 

فوری مراحل و اقدامات

 

جاری وضعیت

 

تجسم هدف چیست؟

تحقیقات نشان می‌دهد که زمانی که چیزی را تجسم می‌کنیم، بخشی از مغز فعال می‌شود تا باور کنیم که قبلاً آن موقعیت را تجربه کرده‌ایم. بنابراین، تجسم می‌تواند برای افزایش اعتماد به نفس و آمادگی ذهنی افراد در موقعیت‌ها کاملاً کلیدی باشد. ما به طور طبیعی چندین بار در روز وارد “ترنس” می‌شویم و تجسم زمانی که در حالت آرامش هستیم بهترین کار را دارد. زمانی که مغز آرام است، ضمیر ناخودآگاه کنترل می‌شود و اطلاعات را می‌توان در مکانی ذخیره کرد که در صورت لزوم به راحتی به آن دسترسی داشت. هر چه افراد موفقیت را بیشتر تصور کنند، شانس بیشتری برای تکرار موفقیت در موقعیت واقعی دارند.

به چه درد می‌خورد؟

تجسم برای مشتریانی که اهداف خود را مشخص کرده‌اند و نیاز به اعتماد بیشتری برای دستیابی به آن‌ها دارند، مفید است. این تکنیک برای تعبیه یادگیری و اجازه دادن به ذهن ناخودآگاه از منابع برای متبلور کردن بیشتر بینایی استفاده می‌شود.

کی باید از آن استفاده کند؟

استفاده از تجسم زمانی موثرتر است که مشتریان هدف خود را به وضوح مشخص کرده باشند و به اعتماد بیشتری نیاز داشته باشند تا به آنها در دستیابی به هدف کمک کند.

کوچینگ

چگونه از آن استفاده کنم؟

برای استفاده موثر از تجسم، اطمینان حاصل کنید که مشتریان شما به طور کامل هدف خود را تعریف کرده‌اند و شفافیت کامل در مورد موفقیت برای آنها دارند. به آنها توضیح دهید که تجسم به همراه آرامش و آرامش بخشی مفید خواهد بود. سطح راحتی مشتریان را بررسی کنید و در صورت امکان هر گونه حواس پرتی را کاهش دهید. تجسم را به آرامی با یک لحن آرامش بخوانید و به صورت مناسب Ad-lib کنید. در پایان، به مشتریان اجازه دهید به آرامیبا تجسم خود ادامه دهند و از آن برای بهبود اعتماد به نفس و آمادگی ذهنی خود استفاده کنند.

مثالی از استفاده از تجسم می‌تواند در صنعت ورزشی باشد. یک بازیکن فوتبال می‌تواند قبل از بازی خود، تصویر خود را بازی کرده و توپ را به دروازه حریف پرتاب کرده ببیند. این تصویر تجسمی به بازیکن کمک می‌کند تا خود را آماده بازی کند و بیشترین عملکرد را برای تیم خود ارائه دهد.

در کل، تجسم یک روش موثر برای بهبود اعتماد به نفس و آمادگی ذهنی است که می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها مفید باشد.

نکات و راهنمایی‌ها:

تلاش کنید تا با فیلمنامه آشنایی داشته باشید تا مطمئن شوید که با آن ارتباط برقرار کرده‌اید و احساس راحتی دارید. ابتدا رابطه‌ای عمیق ایجاد کنید و هدف تجسم را با دقت شرح دهید، یعنی فعال کردن بخشی از مغز که به شما اجازه می‌دهد باور کنید که قبلاً کار مورد نظر را انجام داده‌اید. به مبهمی متن توجه نکنید زیرا زبان مبهم امکان دسترسی ذهن ناخودآگاه را فراهم می‌کند در حالی که سؤالات و اظهارات مستقیم به ذهن خودآگاه دسترسی دارند و ممکن است روند تجسم را به خطر بیندازند.

هنگامی که مشتریان تجسم را به پایان رساندند، از سرعت بالا یا بلند صحبت کردن با آنها و یا پرسیدن سؤالات عمیق در مورد تجسم خودداری کنید. فقط به یاد داشته باشید که یادگیری از تمرین به طور طبیعی اتفاق می‌افتد.

سوالات مفید برای پرسیدن

مناسب است فقط از مشتریان بپرسیم که آیا تجسم کافی دارند تا بتوانند خودشان آن را بازسازی کنند. این مفید یا مناسب نیست که از مشتریان دقیقاً چه چیزی را تجسم کرده اند بپرسید.

زمان مورد نیاز

15-20 دقیقه

اسکریپت تجسم هدف

این اسکریپت، ابزاری اساسی برای کار با مشتریان می‌باشد. با این حال، می‌توانید هر اطلاعات مرتبط دیگری را نیز که نیاز دارید، اضافه کنید تا بتوانید به آنها در تجسم کمک کنید. (متن ایتالیک داخل پرانتز، دستورالعمل‌ها را مشخص می‌کند و بخشی از متن نیست.)

چشمان خود را ببندید، استراحت کنید و عمیق و آهسته نفس بکشید.

به صدا و احساس تنفس خود توجه کنید. (حداقل شش نفس بگیرید.) همانطور که نفس می‌کشید، رنگ مثبت را تصور کنید و رنگ منفی را بیرون دهید. (حداقل سه نفس بگیرید.)

حالا، عضلات اطراف چشم خود را شل کنید. (به مشتریان زمان بدهید تا این کار را انجام دهند. سپس اطمینان حاصل کنید که آنها قبل از ادامه کار کاملاً آرام هستند – این را با تنفس آنها خواهید دید.)

حالا روی این تمرکز کنید که دوست دارید زندگی شما چگونه باشد؟ وضعیت مطلوب شما چیست؟ وقتی در یک صبح معمولی از خواب بیدار می‌شوید، دوست دارید چگونه باشد؟

تصور کنید چقدر طول می‌کشد، به طور واقع بینانه، برای رسیدن به آن هدف – سه ماه، شش ماه، یک سال، دو سال؟ (مکث.)

مقیاس زمانی هر چه باشد، خود را به سرعت در ذهن خود به جلو ببرید و تصور کنید که در یک صبح معمولی اکنون که به هدف خود رسیده‌اید، از خواب بیدار می‌شوید.

چه چیزی را خواهید دید، می‌شنوید و احساس خواهید کرد که به شما اجازه می‌دهد بدانید که اکنون به آن دست یافته‌اید؟ مدرک شما چیست؟ یک تصویر سه‌بعدی رنگارنگ و واضح بسازید – از چشمان خود به بیرون نگاه کنید انگار واقعاً آنجا هستید. به روشنایی، سایه‌ها، عمق رنگ‌ها در تصویر خود، اندازه تصویر توجه کنید. در پس‌زمینه، میانه و پیش‌زمینه چیست؟

تصوری کردن به تصویر خود را ادامه دهید و همه جزئیات را بررسی کنید. به خودتان فرصت دهید تا احساس کنید که در این صحنه هستید و همه چیز واقعیت دارد.

حالا، احساسات خود را بیان کنید. احساسات شما چیست؟ آیا شادی، خشم، تعجب، امیدواری یا هر احساس دیگری است؟ این احساسات چگونه در بدن شما حس می‌شوند؟

به این تصویر نگاه کنید و به خودتان بگویید: “این هدف من است و من به این هدف می‌رسم”. این تصویر را به عنوان یک یادآوری برای خود نگه دارید و هربار که احساس نیاز به انگیزه و انرژی بیشتری دارید، به آن نگاه کنید و احساسات خود را با آن ارتباط بدهید.

در آخر، به آرامی چشمانتان را باز کنید. حرکات خود را به آرامی آغاز کنید و به مشتریانتان بگویید که می‌توانند به آرامی به وضعیت قبلی خود بازگردند. پیشنهاد کنید که آنها چیزی برای یادآوری هدف خود پیدا کنند و آن را در جایی قرار دهند که هربار که به آن نگاه می‌کنند، انگیزش و انرژی بیشتری به آنها بدهد.

تعیین هدف

با استفاده از تمام حواس خود، تصوری کامل و واضح از زندگی خود در حال حاضر که به تغییر داده شده است، بسازید.

سپس خود را به سرعت به آینده ببرید. شش ماه دیگر، رویاهای خود را به واقعیت تبدیل کرده‌اید. این به چه شکلی است؟

نگاه کردن به شش ماه پیش و فهمیدن آنکه در آن زمان به هدف خود رسیده‌اید، چطور است؟ همانطور که به گذشته نگاه می‌کنید، موانعی که ممکن است امروز با ورودتان به اینجا متوجه شده‌اید، در آینده به چه شکلی به نظر می‌رسند؟

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − چهارده =