DevOps، مخفف توسعه و عملیات، یکی از سریع‌ترین زمینه‌های فناوری و مهندسی در حال رشد است. افراد حرفه ای با آموزش DevOps تقاضای زیادی دارند، بنابراین استخدام افراد مناسب و وفادار نگه داشتن آنها بسیار مهم است.

اگر می خواهید مهندسان با استعداد DevOps را جذب کنید، آنها را به درستی بررسی کنید، و بهترین نامزدها را استخدام کنید، باید این ده روش برتر را اجرا کنید.

1: به دنبال مهارت های مناسب باشید

DevOps مانند برخی از زمینه های فناوری دیگر، مانند Full Stack Developer نیست، که در نهایت به عنوان ابزاری برای هر مهارت فنی که می تواند برای اجرای یک سیستم کامپیوتری مورد استفاده قرار گیرد، تبدیل می شود. مهندسان DevOps مهارت ها و توانایی های خاصی دارند که باید آموزش دهند. اگر آن چیزی که شما به دنبال آن هستید نباشند، از کسی که پیدا می کنید ناامید خواهید شد.

چه مهارت هایی برای یک مهندس DevOps مرتبط است؟

  • آشنایی با فناوری هایی مانند Git، AWS، Bamboo، Puppet، Jenkins، Docker و Kubernetes . هر یک از اینها طیف وسیعی از فناوری ها، از جمله ابر، کنترل نسخه، استقرار، اتوماسیون و سایر عملیات را نشان می دهد.
  • آشنایی با زبان های برنامه نویسی مانند پایتون، روبی، پرل و عملکرد هسته لینوکس/یونیکس . اکثر محیط‌های DevOps بر اساس ترکیبی از این زبان‌ها و چارچوب‌ها اجرا می‌شوند، بنابراین آشنایی ضروری است.
  • دانش امنیت فناوری اطلاعات . DevOps لزوماً متخصصان امنیتی نیستند – این DevSecOps است – اما مهندسان DevOps شما باید حداقل اصول اولیه اقدامات امنیتی خوب را بدانند.

مهمتر از آن، آگهی شغلی شما باید الزامات خاص شرکت و محیط شما را فهرست کند. اگر شرکت شما به جای آن از Svn و Python استفاده می کند، آشنایی با Git و Ruby را لیست نکنید.

2: به دنبال مهارت های نرم مرتبط باشید

اگر یک کارمند مهارت های نرم مناسبی برای موقعیت خود نداشته باشد، هر چقدر هم که مهارت های سخت او خوب باشد، پیشرفت نمی کند.

در یک محیط DevOps، حیاتی‌ترین مهارت‌های نرم معمولاً ماهیت مشارکتی دارند. آنها بر همدلی مبتنی بر تیم، مهارت های ارتباطی خوب، توانایی کار به عنوان تیم، انگیزه برای بهبود مستمر هم برای خود و هم برای شرکتشان، و همسویی با چشم انداز کلی، اخلاقیات و اهداف شرکت یا پروژه تمرکز می کنند. آنها در حال کار هستند

از طرف «مهارت‌های نرم»، یک مهندس DevOps باید بتواند به خوبی با دیگران ارتباط برقرار کرده و تعامل داشته باشد، خدمات محور باشد و به ارزش نهایی پروژه اهمیت دهد.» – ZDNet .

به یاد داشته باشید، مهارت های سخت را می توان آموزش داد، در حالی که مهارت های نرم اغلب نمی توانند. بنابراین، یافتن فردی با مهارت‌های نرم مرتبط و انگیزه یادگیری می‌تواند سرمایه‌گذاری با ارزش‌تری نسبت به یافتن فردی با مهارت‌های سخت مناسب اما فاقد مهارت‌های نرم باشد.

3: در مکان های مناسب نگاه کنید

یکی از رایج ترین توصیه های ما برای استخدام این است که به دنبال افراد با استعداد در جایی که وقت خود را سپری می کنند بگردید. از آنجایی که تقاضای زیادی برای آنها وجود دارد، بسیاری از بهترین کاندیداها در حال حاضر شاغل هستند و ممکن است هرگز تبلیغات شغلی شما را نبینند مگر اینکه مستقیماً با آنها تماس بگیرید. در مورد مهندسان DevOps، به احتمال زیاد نیاز دارید که به سراغ آنها بروید، نه برعکس.

کجا می توانید این نامزدهای DevOps را پیدا کنید؟ گروه‌های لینکدین و لینکدین، گروه‌های فیس‌بوک، زیرمجموعه‌های Reddit، سازمان‌های DevOps، کنفرانس‌ها و سایر مکان‌های مشابه می‌توانند مکانی عالی برای شروع باشند.

«متخصصان DevOps، مانند سایر ITها، اغلب به انجمن‌ها و گروه‌هایی می‌پیوندند که در آن ایده‌ها را به اشتراک می‌گذارند و شبکه‌هایی را توسعه می‌دهند. LinkedIn یکی از رسانه‌های اجتماعی است که احتمالاً در آن تعدادی از مهندسان DevOps را پیدا می‌کنید، مانند فصل‌های محلی DevOps و حتی کنفرانس‌های DevOps. وقتی با فشارهای رقابتی استخدام روبرو هستید، هیچ چیز بهتر از یک شبکه توسعه‌یافته از مهندسان DevOps نیست که بتوانید برای استخدام از آن استفاده کنید.» – ZDNet.

علاوه بر این، یکی از بهترین منابع شما افرادی هستند که قبلاً استخدام کرده اید. افراد در حرفه های مشابه اغلب با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و ارجاع کارمندان می تواند راهی عالی برای جمع آوری نامزدهای جدید باشد.

4: یک خط لوله اشتغال ایجاد کنید

در برخی موارد، شما به یک مهندس DevOps سطح بالا و با مهارت نیاز دارید. در برخی دیگر، می توانید برای راه اندازی خط لوله استخدام و «رشد خود» وقت بگذارید.

ایجاد و تقویت روابط با موسسات آموزشی و آژانس های صدور گواهینامه مربوط به DevOps. حتی قبل از فارغ التحصیلی با دانش آموزان شروع به کار کنید تا مهارت های آنها را در جهتی که بیشترین سود را برای استخدام در شرکت شما دارد، تقویت کنید. کارآموزی با حقوق را ارائه دهید تا به آنها نشان دهید قبل از اینکه با یک تصمیم واقعی شغلی روبرو شوند، باید بدانند چگونه در یک محیط حرفه ای انجام دهند.

وقتی تیم DevOps خود را از پایه می‌سازید، گروهی از کارمندان بسیار سفارشی‌سازی شده را دریافت می‌کنید. این می‌تواند منبع قدرتمندی باشد، اگرچه اگر دائماً از همان چاه استفاده می‌کنید، در معرض خطر رکود هستید. به همین دلیل بهتر است این روابط را با موسسات مختلف برقرار کنید و به استخدام از خارج ادامه دهید.

5: نام تجاری خود را جذاب کنید

برخی از شرکت‌ها به‌عنوان کارفرمای مهندسان DevOps هیچ کاری برای آنها ندارند. دیگران، با گذشت زمان، شهرت منفی پیدا می‌کنند و جذب نامزدهای برتر سخت‌تر و سخت‌تر می‌شوند.

شرکت شما باید تلاش کند تا حد امکان از این امر اجتناب کند. چگونه؟

  • انطباق را تشویق کنید، نه پایبندی را . DevOps در لبه برش فناوری ها و متدولوژی های جدید قرار دارند. اگر آنها را مجبور به رکود کنید، آنها را ترک خواهند کرد و جایگزین کردن آنها دشوارتر است.
  • مزایای رقابتی ارائه دهید . دستمزد به تنهایی لزوماً عامل محرک نیست، به ویژه برای متقاضیان جوان. مزایای رقابتی، از جمله ساعات انعطاف پذیر، مرخصی، کار از راه دور و مراقبت های بهداشتی، همگی می توانند قابل توجه تر باشند.
  • برای پیشرفت برنامه داشته باشید . در زمینه های متمرکز بر فناوری مانند DevOps، کلیشه این است که برای پیشرفت باید شرکت ها را تغییر دهید. با ارائه مسیر پیشرفت در شرکت، می توانید مهندسان با استعداد DevOps را جذب و نگه دارید.

متأسفانه، برخی از این ها سال ها طول می کشد تا ساخته شود و در سراسر صنعت پخش شود. پیاده‌سازی چنین استراتژی‌هایی کار سختی نیست، اما اثبات اینکه در حال پیاده‌سازی آن‌ها هستید و اطلاع رسانی در میان نامزدهای DevOps به زمان نیاز دارد.

6: به فیلتر کردن کلمات کلیدی اعتماد نکنید

یکی از بزرگترین خطرات استخدام DevOps استفاده از فیلترینگ خودکار رزومه بر اساس کلمات کلیدی است. دلیل آن این است که DevOps هم یک زمینه بسیار متنوع و هم به سرعت در حال توسعه است. مرتبط ترین کلمات کلیدی امروزی با کلمات کلیدی که حتی یک سال پیش مرتبط بودند متفاوت است. علاوه بر این، DevOps دارای چنان طیف گسترده ای از مهارت ها، توانایی ها و تجربیات است که فیلتر کردن کلمات کلیدی می تواند بسیاری از چیزهایی را که می خواهید ببینید را از دست بدهد.

در صورتی که به صراحت نیاز به آشنایی با آن فناوری داشته باشید، فیلتر کردن کلمات کلیدی می تواند برای فناوری گسترده تر به خوبی کار کند. “کنترل نسخه” کلمه کلیدی بهتری نسبت به “Git” است زیرا در حالی که آشنایی با Git خوب است، یک کاندید DevOps که هر نرم افزار کنترل نسخه را می شناسد می تواند هر نرم افزار دیگری را به راحتی یاد بگیرد. جستجو برای «تجربه ابری» بهتر از جستجوی «تجربه Azure» است، زیرا تجربه با سیستم ابری دیگر، مانند AWS، اغلب «به اندازه کافی خوب» است تا نامزد را در موقعیتی قرار دهد تا آنچه را که باید بداند بیاموزد.

فیلترینگ خودکار احتمالاً رزومه نامزدهای عالی را از بین می‌برد، زیرا آنها کاملاً مطابقت ندارند و ممکن است نامزدهایی را تبلیغ کند که با کلمات کلیدی مطابقت دارند، اما نه با اخلاق کلی که می‌خواهید از نامزدهای خود خارج شوید.

7: فرهنگ را در خط مقدم استخدام نگه دارید

در حالی که مهارت‌ها، مزایا و پیشرفت‌ها همگی کلید جذب یک نامزد DevOps هستند، کلید حفظ آنها فرهنگ است. فرهنگ شرکت شما بسیار مهم است و باید بیان شود.

فرهنگ در خط مقدم استخدام

علاوه بر این، شما باید آن را به خوبی درک کنید تا بتوانید به دنبال کاندیداهایی باشید که مناسب هستند.

«فرهنگ تأثیر بسزایی بر رضایت کارکنان دارد. کارمندانی که فرهنگ یک شرکت را دوست ندارند، 24 درصد بیشتر احتمال دارد ظرف یک سال آن را ترک کنند، که منجر به سرگردانی، هزینه های بالاتر استخدام و ناامیدی می شود. – هریسون کلارک

یکی از قطع ارتباط مشترک، تفاوت بین شرکت‌هایی است که به فرآیندها و ساختار ارزش می‌دهند نسبت به شرکت‌هایی که به چابکی، خلاقیت و نوآوری اهمیت می‌دهند. مهندسان DevOps که برای یکی بر دیگری ارزش قائل هستند ممکن است در شرکتی خانه ای پیدا نکنند که با ایده آل های آنها مطابقت نداشته باشد.

نکته کلیدی در اینجا این است که شفاف باشید و بحث فرهنگ را زودتر شروع کنید – به طور بالقوه حتی در پست کاری. رکیک هم حرف نزنید. در مورد فرهنگ شرکت خود دقیق و شفاف باشید. اگر نمی توانید آن را در یک نور مثبت بچرخانید، ممکن است نشانه آن باشد که باید فرهنگ شرکت خود را برای موفقیت در آینده تنظیم کنید.

8: کار با یک استخدام کننده را در نظر بگیرید

آژانس‌های کارکنان فناوری اطلاعات، استخدام‌کنندگان، شرکت‌های استخدام و سایر گروه‌ها می‌توانند برای یافتن و بررسی نامزدهای واجد شرایط DevOps بسیار سودمند باشند.

کار با Recruiter

از سوی دیگر، تعداد زیادی استخدام‌کننده نیز وجود دارند که حداقل جستجوی کلمات کلیدی لینکدین را انجام می‌دهند، پیام‌های مستقیم مبتنی بر الگو ارسال می‌کنند و به آن فکر نمی‌کنند.

با این حال، اگر قراردادی را برای یک دوره خاص با یک شرکت استخدام فناوری اطلاعات امضا می‌کنید، این قرارداد را یک قرارداد انحصاری نکنید. با گذشت زمان، احتمالاً کانال های خود را در بازار مهندسی DevOps نیز کشف خواهید کرد. شما نمی خواهید فقط به آژانس کاریابی خود متکی باشید زیرا این کار فرصت های شما را محدود می کند. – ZDNet.

هنگام کار با یک استخدام کننده باید به سه نکته مهم توجه کنید.

  • قراردادهای انحصاری تا حد امکان از این موارد اجتناب کنید. شما می خواهید این توانایی را داشته باشید که از هر کانالی که می توانید استفاده کنید.
  • تفاوت های ظریف . به دنبال استخدام‌کنندگانی باشید که بحث‌های اولیه خود را صرف یادگیری در مورد شرکت، تیم‌ها و موقعیت‌های شما می‌کنند تا بدانند به دنبال چه کسی باشند.
  • ارتباط . یک استخدام کننده خوب در ارتباط دائمی با شما خواهد بود تا شما را به روز نگه دارد و بنابراین می توانید آنها را در مورد نیازهای در حال تغییر خود به روز نگه دارید.

در نظر گرفتن این موارد راهی عالی برای استفاده از استخدام‌کنندگان به‌عنوان منبع به جای تکیه بر آنها است.

9: افق های خود را گسترش دهید

مهندسی DevOps یک موقعیت جغرافیایی محدود نیست. مهندسان با استعداد و بسیار ماهر در تمام سطوح و مراحل شغلی خود در سراسر جهان یافت می شوند. شرکتی که جستجوی خود را به افراد در یک منطقه جغرافیایی محلی محدود می کند – حتی اگر در سطح ایالت باشد – همچنان محدودیت های غیرضروری را برای نامزدهایی که می توانید جذب کنید اعمال می کند.

دو چیز با این کار دست به دست هم می دهد. ابتدا، نوعی خدمات یا بسته جابجایی را  برای کاهش بار استخدام فردی از سراسر کشور ارائه دهید. وقتی کار کردن با شما را برای کاندیداهای باکیفیت‌تر جذاب‌تر می‌کنید.

از طرف دیگر، کار کاملاً از راه دور را ارائه دهید. از این گذشته، DevOps لزوماً نیازی به کار مستقیم با سخت افزار فیزیکی در دفتر شما ندارد. اکثر مهندسان DevOps بومی دیجیتال هستند که از نزدیک با ابزارهای ارتباطی آنلاین آشنا هستند. چرا از آن برای ایجاد یک تیم راه دور استفاده نمی کنید؟

ریختن یک شبکه گسترده بهترین راه برای به دست آوردن یک استخر گسترده تر و عمیق تر است، که یک راه مطمئن برای داشتن لیست نامزدهای با کیفیت بالاتر در صورت انجام همه چیز است.

10: نیازهای خود را اصلاح کنید

یکی از بزرگ‌ترین موانع فرآیند استخدام، شرکتی است که 25 مورد مختلف را در دسته مهارت‌های «ضروری» فهرست می‌کند. این نه تنها می تواند انواع خاصی از برنامه ها را سرکوب کند، بلکه تقریباً همیشه غیر ضروری است.

در نظر بگیرید که چه مهارت هایی 100% برای موفقیت در سازمان شما ضروری است. بقیه یا می توانند آموزش داده شوند یا مزایای اختیاری هستند.

DevOps بر مدرن سازی تیم ها قبل از فناوری ها تمرکز دارد. آنها باید به اندازه کافی انعطاف پذیر باشند تا از یک حوزه ساخت نرم افزار به حوزه دیگر منتقل شوند، خواه ادغام، آزمایش، انتشار یا استقرار. یک مهندس DevOps باید مهارت‌های کاری انعطاف‌پذیر داشته باشد و با تغییر کد، فناوری‌ها و نیازهای مشتری سازگار شود.» – مهندس بابو

از آنجایی که DevOps و DevSecOps بسیار متغیر هستند، تجزیه مهارت های سخت به نیازهای سخت دشوار است. بیشتر اوقات، نیازهای شما مهارت‌های نرم، دیدگاه‌ها و اخلاق است، در حالی که مهارت‌های سخت گسترده و عمومی هستند، مانند «تجربه با پلتفرم‌های ابری» و «آشنایی با فرآیندهای کنترل نسخه». هر چیز دیگری می تواند آموزش ببیند.

آیا در استخدام مهندسان واجد شرایط DevOps تجربه دارید؟ اگر چنین است، مهم‌ترین جنبه‌ها و نکات فرآیند استخدام شما به دیگرانی که به دنبال انجام همین کار هستند چیست؟ علاوه بر این، اگر در مورد فرآیند استخدام DevOps سؤال یا نگرانی دارید، لطفاً نظر خود را در زیر بنویسید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد. ما دوست داریم به شما و شرکت شما هر طور که می توانیم کمک کنیم.

بدون نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × چهار =