12 نمونه از ارزش پیشنهادی کارمندان موثر


در سال های گذشته، کارفرمایان دست بالا را داشتند. وقتی به دنبال یک کارمند جدید می گردید، شما باید بستر را انتخاب کنید. می توانید وقت خود را صرف فیلتر کردن تعداد زیادی از کاندیداها کنید و انتخاب خود را از خامه محصول انجام دهید.

فشارهای متعدد در چند سال گذشته توازن قوا را تغییر داده است. این روزها تعداد کارفرمایان با موقعیت های باز بیشتر از نامزدهای بالقوه برای پر کردن آنها است. کارفرمایان مجبور به سازگاری و یافتن راهی برای عبور از این عادی جدید هستند.

یکی از بخش‌های راه‌حل، توسعه و استقرار یک EVP یا پیشنهاد ارزش کارمند متمرکز، معتبر و متقاعدکننده است.

پیشنهاد ارزش کارمند چیست؟

در تجارت، ارزش پیشنهادی بیانیه ای از ارزشی است که شما ارائه می دهید. فروشگاهی که راحت‌تر از رقبای خود است، استفاده از محصول آسان‌تر است، ابزاری که ویژگی‌های بیشتری ارائه می‌کند. اینها همه گزاره های ارزشی هستند.

یک پیشنهاد ارزش کارمند، که به عنوان گزاره ارزش کارفرما نیز شناخته می شود (به راحتی هر دو به اختصار EVP نامیده می شوند)، مشابه است. این پیشنهاد ارزشی است که به کارمندان خود ارائه می دهید. به عبارت دیگر، این بیانیه ارزشی است که یک کارمند از کار کردن برای شما نسبت به گزینه های دیگرش دریافت می کند.

پیشنهاد ارزش کارکنان (EVP) معمولاً به عنوان مجموعه‌ای از مزایای پولی و غیر پولی تعریف می‌شود که یک سازمان در ازای مهارت‌ها، قابلیت‌ها و تجربه‌ای که به ارمغان می‌آورند و کمک‌هایی که به سازمان می‌دهند، به کارکنان خود ارائه می‌کند. با این حال، این تعریف تا حدودی منسوخ شده است. تعریف مدرن ارزش پیشنهادی کارمند […] اکوسیستمی از حمایت، شناخت و ارزش هایی است که کارفرما برای دستیابی به بالاترین پتانسیل در محل کار به کارکنان ارائه می دهد.

تفاوت اصلی در اینجا این است که EVP نباید به عنوان یک معامله دو طرفه در نظر گرفته شود، بلکه باید به عنوان مجموعه ای جامع از پیشنهادات کارفرما که تعامل کارمندان را تقویت می کند و بهترین ها را در کارمندان نشان می دهد. – اسمارپ _

در گذشته، زمانی که کارفرمایان دست بالا را داشتند، EVP می توانست به سادگی ترکیبی رقابتی از حقوق و مزایا باشد. امروز باید چیزی بیشتر باشد.

اجزای اصلی EVP مدرن

پنج جزء اصلی برای یک EVP مدرن وجود دارد:

  1. پیشنهادات مالی این جزء حقوق و مزایای پولی شما از جمله پاداش ها، گزینه های سهام و تطابق بازنشستگی است. دستمزد برای جذب افراد ضروری است – حقوق بسیار کم به این معنی است که هیچ کس درخواست نخواهد کرد – اما پس از یک نقطه مشخص، بازده کاهش می‌یابد و سایر بخش‌های EVP اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند.
  2. مزایای غیر پولی بسته مزایای شما اغلب به عنوان بخشی از مزایای مالی در نظر گرفته می شود، اما به اندازه کافی متمایز است که یک دسته بندی منحصر به فرد داشته باشد. این جزء لیست پیشنهادات شما مانند بیمه درمانی، مرخصی با حقوق، ساعات کاری انعطاف پذیر، کار از راه دور، کمک هزینه جابجایی یا ایاب و ذهاب و سایر مزایای کار با شرکت شما است.
  3. آموزش و توسعه . کارمندان در مشاغلی کار می کنند که هیچ فرصتی برای رشد ندارند. آن‌ها می‌خواهند بدانند که اگر بخواهند، می‌توانند یک شغل طولانی‌مدت با سازمان شما داشته باشند، یا حداقل بتوانند مهارت‌های خود را یاد بگیرند و رشد دهند. این به معنای ارائه آموزش، مشاوره، راهنمایی شغلی، فرصت های ارتقاء، آموزش رهبری و موارد دیگر است. نامزدها می خواهند ببینند که شما روی کارمندان خود سرمایه گذاری می کنید.
  4. محیط کار مثبت . این مؤلفه دارای برخی مزایا همپوشانی است، مانند ساعات کاری انعطاف پذیر و کار از راه دور. با این حال، مزایایی مانند فرهنگ به رسمیت شناختن ، ارتباطات موثر و تیم سازی، حل تعارض، شرایط کاری ایمن، و رهایی از تعصب، تبعیض و آزار، به ویژه برای کارمندان اقلیت را نیز شامل می شود.
  5. فرهنگ شرکتی مثبت این بسیار شبیه به محیط کار است اما به کل سازمان گسترش می یابد. اگر سازمان به عنوان یک کل تصمیماتی را اتخاذ کند که نامزد از نظر اخلاقی و اخلاقی با آنها مخالف است، کار برای یک تیم متقاعد کننده و دوستانه ممکن است کافی نباشد. به همین ترتیب، حتی اگر تیم کارمند مثبت باشد، داشتن رهبری منفی یا ارتباطات شکسته در سلسله مراتب می تواند ویرانگر باشد.

حقیقت این است که برای استخدام امروز و برای آینده قابل پیش بینی، قدرت در دست نامزدهایی است که تقاضا دارند.

با این حال، توسعه EVP شما تنها بخشی از آن است. شما هنوز باید بتوانید آن EVP را به نامزدهای خود منتقل کنید، اغلب قبل از اینکه آنها نامزد شوند. بخشی از برندسازی کارفرمای شما می شود . چه شکلی است؟ در اینجا ده ها نمونه از محتوای EVP از برندهای برتر آورده شده است.

مثال شماره 1: HubSpot

HubSpot یکی از CRM های پیشرو در جهان است و به عنوان یک شرکت B2B، آنها در حال پیشرفت هستند. صفحه مزایای شغلی آنها را بررسی کنید . می‌توانید مزایای فوری، مانند تأیید تعادل کار/زندگی، ترویج کار از راه دور، مزایای مالی مانند تعطیلات لباس، یادگیری مداوم، و بازپرداخت شهریه را مشاهده کنید. همه موارد ذکر شده در لیست بالا و موارد دیگر.

حفاری در بخش های فرعی خاص به شما اطلاعات بیشتری می دهد و تصور قوی تری از EVP شرکت به شما می دهد. همچنین تعداد زیادی عکس، مصاحبه مستقیم از کارمندان و سایر محتواها را برای حمایت از تمرکز آنها بر فرهنگ، تعادل و مزایای کارکنان خود مشاهده خواهید کرد.

مثال شماره 2: گارتنر

گارتنر یکی از معتبرترین شرکت های تحقیقاتی در تجارت است. فراتر از ارزش ضمنی کار برای یک شرکت معتبر و معتبر، صفحه مشاغل آنها چیزهای بیشتری را ارائه می دهد. آنها ارزشی را که برای مشتریان خود به ارمغان می آورند، آموزش مداوم و رشدی را که به کارکنان خود ارائه می دهند، تبلیغ می کنند و سرفصل هایی در مورد تنوع و گنجاندن در شرکت در ابتدای صفحه دارند.

مزایای ملموس بیشتری نیز با بخشی در مورد مراقبت های بهداشتی، بازنشستگی و موارد دیگر پوشش داده شده است. “وقتی زندگی خوب باشد، کار بهتر عمل می کند.” مانند HubSpot، آن‌ها تمام پایه‌های EVP را در صفحه اصلی خود پوشش می‌دهند و در هر صفحه‌ای که به آن دقت می‌کنید، موارد بیشتری را ارائه می‌دهند.

مثال شماره 3: لینکدین

همه ما لینکدین را به عنوان شبکه اجتماعی مناسب برای جویندگان کار، کارفرمایان و کسانی که به دنبال پیشرفت شغلی خود هستند می شناسیم. بسیاری از ما لزوماً به جنبه‌های شرکت در پشت صحنه فکر نمی‌کنیم، افرادی که برای شبکه اجتماعی کار می‌کنند و آن را اداره می‌کنند. با این حال، لینکدین یک مکان عالی برای کار است.

آنها تعادل کار و زندگی عالی دارند، مزایای بسیاری را در هر دو حوزه مالی و غیر پولی و موارد دیگر ترویج می کنند. آنها همچنین یکی از بسیاری از شرکت‌هایی هستند که به ویدیوهای فشرده و مختصر روی می‌آورند تا EVP خود را به افراد علاقه‌مند منتقل کنند. بر اساس این که این یکی چند ساله است (از سال 2017!)، آنها جزو اولین کسانی بودند که ویدیو را برای این هدف سریع اتخاذ کردند.

مثال شماره 4: پیتزا

پیتزا به سختی یک صنعت جدید است، بنابراین چگونه یک شرکت از غول ها متمایز می شود؟ و پیتزا با تشکیل شرکت خود به یک جنبش فرهنگی به این سوال پاسخ داد. آنها از همه گیری به عنوان سکوی پرشی برای نمایش “آینده کار” از طریق محیط و فرهنگ خود استفاده کرده اند.

آنها انواع مختلفی از مزایای مورد علاقه کارمندان بالقوه را تبلیغ می کنند، از مرخصی با حقوق برای فعالیت، سواری با حمایت مالی گرفته تا رای گیری در روز انتخابات، تا سیاست «بدون سقف» که در آن هرکسی، از مدیران گرفته تا صندوقداران خط مقدم، پتانسیل رشد به بالاترین رتبه در شرکت را دارد.

مثال شماره 5: Canva

Canva برای برنامه SaaS تلاش کرده است و پیشروی صنعت کامل پلتفرم های طراحی گرافیک آنلاین است که حتی توسط شرکت های بزرگی مانند Adobe تقلید شده است. صفحه مشاغل آنها به طور قابل درک بر روی گرافیک متمرکز است، اما آنها به اندازه کافی به مزایای دیگر خود اشاره می کنند.

آنها با بسیاری از آنها پیشرو نیستند – شما باید لیست مشاغل خاص و سایر کپی ها را بررسی کنید – اما همه چیز وجود دارد. بسیاری از مزایای زودگذر آنها، از جمله فرهنگ شرکت، در صفحه Why Canva وجود دارد.

مثال شماره 6: نوشیدنی های بی گناه

این شرکت نوشیدنی مستقر در بریتانیا در حال حاضر به شدت بر فعالیت و اخلاق تمرکز کرده است، همانطور که تقریباً همه چیز در وب سایت آنها مشاهده می شود، از جمله بحث های اولیه در مورد شکاف های حقوق جنسی، حقوق بشر، گنجاندن، و موارد دیگر که در پاورقی هر صفحه موجود است. علاوه بر این، Innocent یک کار منحصر به فرد انجام می دهد: آنها رشد شغلی را به شدت افزایش می دهند، تا جایی که حتی کارهایی را که کارمندانشان پس از ترک شرکت انجام داده اند را تبلیغ می کنند .

این فقط این نیست که آنها چه کاری می توانند انجام دهند تا شما را در اطراف نگه دارند. این کاری است که آنها می توانند برای بهبود دنیا انجام دهند، با شما و از طریق شما. این یک پیام قدرتمند به عنوان بخشی از یک EVP است، اگرچه برای برخی از کارمندان بیشتر از سایرین جذاب است.

مثال شماره 7: Merck

در حالی که بسیاری ممکن است شرکت داروسازی را به عنوان الگوی رفتار اخلاقی تصور نکنند، Merck مکانی عالی برای کار است. آنها به طور قابل اعتمادی جوایز را برای محیط کاری خود دریافت می کنند، روایتی از اخلاق و دستاوردها را به سمت خیر عمومی سوق می دهند و تنوع و شمول را در سراسر سازمان ترویج و تشویق می کنند.

به طور کلی، این یک سطح تعامل شخصی و شگفت‌آور از سوی یک شرکت چند ملیتی است که احتمالاً کاندیداهای خود را دارد، حتی در شرایط جوی امروزی. شاید به خصوص به دلیل آب و هوای امروزی.

مثال شماره 8: نتفلیکس

نتفلیکس شرکت دیگری است که یک EVP ویدیویی تولید کرده است، اگرچه به عنوان یک شرکت رسانه ای، این کمتر تعجب آور است. ویدیوهای آنها، همراه با محتوای متنوع در صفحه شغلی آنها، در مورد چگونگی تمرکز سازمان آنها بر روی “افراد بیش از فرآیند” بحث می کند.

آنها سطح تقریباً بی‌سابقه‌ای از استقلال را به کارمندان می‌دهند، ارتباطات و اشتراک‌گذاری اطلاعات صریح را در سراسر شرکت ترویج می‌کنند و البته به خوبی جبران می‌کنند.

مثال 9: Yelp

Yelp هر روز تصمیم گیری های آموزش دیده را برای میلیون ها نفر تسهیل می کند و افراد پشت آن وظیفه حفظ پلت فرمی را دارند که این کار را انجام می دهد. آنها بسیاری از مزایای EVP مشابه ذکر شده در بالا، از جمله تنوع، طیف گسترده ای از مزایای غیر پولی، ارزش های فرهنگی و موارد دیگر را مورد بحث قرار می دهند.

در اعماق صفحه شغلی خود ، آنها حتی اظهارات و نظرات مستقیمی از کارمندان خود دارند، از جمله برخی از استخدام‌های جدید، که نادر است.

مثال شماره 10: معامله گر جو

Trader Joe’s یک زنجیره خواربار فروشی شناخته شده و محبوب با حس منحصر به فرد برند و زیبایی شناسی است. این به صفحه مشاغل آنها منتقل می شود، لایه ای با تصاویر قانع کننده و تصویرهایی از فرهنگ شرکت آنها. با این حال، EVP آن‌ها بیشتر حول صفحه آنچه ما پیشنهاد می‌کنیم متمرکز است ، که شامل مزایای ملموس و ناملموس، از جمله مرخصی با حقوق، برنامه مراقبت‌های بهداشتی، رشد شغلی، آموزش رهبری و موارد دیگر است.

آنها حتی آماری را در مورد چگونگی ارتقای بیشتر مدیریت آنها از نقش های سطح پایین خط مقدم درج می کنند.

مثال شماره 11: Shopify

یکی از بزرگ‌ترین نام‌ها در تجارت الکترونیک، Shopify یک EVP منحصر به فرد را تبلیغ می‌کند که مزایایی را که معمولاً از یک شرکت دریافت نمی‌کنید را به نمایش می‌گذارد. این مزایا شامل همه چیز از یادگیری خودگردان و ایجاد مهارت، تا وعده های غذایی، بودجه رشد و حتی حمایت از اعضای خانواده است.

آنها تشخیص می دهند که بسیاری از کارمندان نگران چیزی بیش از خودشان هستند و خانواده هایی برای فکر کردن دارند، بنابراین از خانواده ها نیز حمایت می کنند.

مثال شماره 12: گوگل

G بزرگ (یا بهتر است بگوییم، شرکت مادر آنها آلفابت، اکنون) به دلیل جابجایی مرزهای فرهنگ استخدام و متزلزل کردن هر جنبه ای از فرآیند شناخته شده است. EVP آنها تفاوتی ندارد. آنها ارزش های اصلی مانند حمایت سخاوتمندانه خانواده، سلامت کارکنان، حمایت جامعه مانند تطابق خیریه و موارد دیگر را ترویج می کنند.

کسانی که به آن پایبند هستند، تا زمانی که برای شرکت کار می کنند، می توانند انتظار رشد شغلی و حمایت مداوم داشته باشند.

EVP شما اینجاست

شرکت شما این فرصت را دارد که از گروه خارج شود و بهترین نامزدها را انتخاب کند، اما برای انجام این کار، باید ارزش پیشنهادی کارمند خود را توسعه دهید. تمام پایه ها را بپوشانید. مالی، مزایا، فرهنگ، رشد و مثبت.

کارکنان ارزشمند شرکت

علاوه بر این، اگر در حال حاضر مزایا یا فرهنگی ندارید که ارزش قانع‌کننده‌ای برای نامزدها داشته باشد، این فرصتی است تا شرکت خود را برای بهبود این جنبه‌ها تنظیم کنید. شاید این قابل قبول بود که در گذشته با تمرکز بر سود، اجازه دهیم آن جنبه های فرهنگ لغزش یابد. با این حال، امروزه کارمندان می خواهند بدانند که برای پر کردن وقت و پرداخت قبض هایشان چیزی بیش از یک شغل به دست می آورند. یک انگیزه مالی واقعی برای تبلیغ یک EVP عالی وجود دارد و اکنون بهترین زمان برای رسیدن به آن است.

آیا احساس می کنید شرکت شما یک EVP عالی دارد؟ آیا می خواهید خودتان را به رخ بکشید و درخواست نقد کنید؟ آیا فقط مطمئن نیستید که چه کاری باید انجام دهید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد. ایجاد یک EVP ممکن است برای برخی کار ساده ای به نظر برسد، اما برای بهترین نتایج ممکن باید به درستی انجام شود. ما دوست داریم به شما و شرکت شما بازخورد و کمک در طول فرآیند هر طور که می توانیم ارائه دهیم. 

بدون نظر

پاسخ دهید

یک × 3 =