12 نکته برای ایجاد آگهی های استخدامی موثر


اگر موقعیتی دارید که باید آن را پر کنید و می‌خواهید خودتان آن را انجام دهید، تبلیغات محبوب‌ترین راه برای جلب توجه بیشتر به فهرست شما است. تبلیغات چه تابلویی روی در باشد و چه تبلیغات پولی در شبکه های اجتماعی، تبلیغات می تواند ابزار موثری برای جذب نیرو باشد. هرچه آگاهی بیشتری نسبت به لیست خود داشته باشید، تعداد نامزدهای شما بزرگتر است و برنامه های بیشتری دریافت خواهید کرد.

ایجاد موفقیت آمیز تبلیغات استخدامی یک مهارت خاص خود است، و اگر به طور کارآمدی تبلیغات نکنید، می توانید نامزدهای بی کیفیت را جذب کنید. جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت ها تلاش های استخدامی خود را به طور کلی برون سپاری می کنند.

اگر می‌خواهید این کار را خودتان انجام دهید یا خودتان فرآیند کلی را هدایت کنید، در اینجا چند نکته وجود دارد که می‌تواند نتایج شما را بهبود بخشد:

1. فرمت خود را تعیین کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که فرمت تبلیغات خود را تعیین کنید. چند گزینه متفاوت وجود دارد:

 • لیست مشاغل پولی در سایت های کاریابی مانند Indeed، Monster یا Glassdoor.
 • تبلیغات بزرگ گرافیکی پست استایل در سایت های رسانه های اجتماعی.
 • تبلیغات درون برنامه ای در شبکه های تبلیغاتی موبایل.
 • تبلیغات متنی سنتی در جستجوی گوگل

شما باید کانال هایی را که استفاده می کنید شناسایی کنید تا بتوانید تبلیغات خود را بر اساس پلتفرم تنظیم کنید. برای انتخاب کانال مناسب، به این فکر کنید که نامزدهای ایده آل شما زمان خود را در کجا می گذرانند. نامزدهای فعال در سایت‌های شغلی و لینکدین جستجو می‌کنند، در حالی که نامزدهای منفعل ممکن است زمان بیشتری را در موتورهای جستجو یا شبکه‌های اجتماعی صرف کنند.

هنگامی که مکان ها را پایین آوردید، می توانید بفهمید که برای ایجاد و بهینه سازی به چه نوع نسخه هایی نیاز دارید. متن داده شده است، اما آیا شما به چند صد کاراکتر (مانند تبلیغات گوگل) محدود شده‌اید یا متن کامل یک فهرست شغلی را دارید؟ هیچ الگوی یکسانی برای فهرست مشاغل وجود ندارد. شما باید پست خود را با پلتفرم و افرادی که احتمالاً آن را می خوانند تنظیم کنید.

2. با تست اسپلیت آشنا شوید

یکی از اجزای کلیدی همه تبلیغات موفق، تقریبا بدون توجه به پلتفرم، تست تقسیم است. تست تقسیم، همچنین به عنوان تست A/B شناخته می شود، عمل مقایسه دو نسخه مختلف از تبلیغات شما برای دیدن اینکه کدام یک عملکرد بهتری دارد. با این حال، باید بتوانید مخاطبان هدف خود را تقسیم کنید و از طریق برنامه به آنها دسترسی پیدا کنید، بنابراین فقط در کانال هایی مانند فیس بوک، گوگل و لینکدین کار می کند. برای لیست های غیرفعال مانند Indeed یا Glassdoor کار نمی کند.

برای تقسیم موفقیت آمیز تست، باید بتوانید عملکرد هر تبلیغ را نظارت کنید، داده های کلیدی را شناسایی کنید که به شما اطلاع می دهد کدام گزینه بهتر است، طرح های خود را به راحتی تکرار کنید، و به دقت تست ها را برای تجزیه و تحلیل تنها یک تغییر در یک زمان پیکربندی کنید. تا حدودی پیچیده است، اما می‌توانید در اینجا اطلاعات بیشتری درباره آن بخوانید .

سعی کنید این ویژگی ها را یکی یکی آزمایش کنید:

 • تصاویر مختلف (در کانال هایی که از آنها استفاده می کنند) که جنبه های کار را نشان می دهد.
 • مزایای اولیه مختلف نقش.
 • چالش های مختلفی که نامزد در نقش با آن روبرو خواهد شد.
 • عناوین شغلی مختلف برای نقش (به عنوان مثال “مهندس نرم افزار” در مقابل “توسعه دهنده نرم افزار”.)

به یاد داشته باشید که تست تقسیم یک ابزار عالی برای موثرتر کردن تبلیغات است، اما گم شدن در جزئیات آزمایش علف‌های هرز برای حداقل سود آسان است. از تست تقسیم استفاده کنید، اما بدانید چه زمانی باید عقب نشینی کنید و اجازه دهید تبلیغات کار کنند.

3. اختصاص بودجه معنادار

استخدام یک کارمند جدید هزینه دارد . برخی از این هزینه ها داخلی است، مانند هزینه استخدام نرم افزار و حقوق کارکنان منابع انسانی. برخی از آن، هر چند، خارجی است. هزینه های تبلیغات اینترنتی، لیست مشاغل، و بررسی پیشینه. ناگفته نماند، اما برای جذب نامزدهای قوی، باید مایل به خرج کردن پول باشید.

تعیین بودجه ای که برای تبلیغات خود در اختیار دارید بسیار مهم است. برای ایجاد یک مجموعه نامزد برای دستیابی به بخش قابل توجهی از مخاطبان هدف خود کافی است و باید بین چندین سایت و منابع ترافیک متنوع باشد.

فراموش نکنید که بودجه کلی خود را پیگیری کنید. دانستن اینکه چقدر برای هر کانال هزینه می‌کنید (و شناسایی کانال‌هایی که بهترین متقاضیان را به کسب‌وکارتان ارجاع می‌دهند) به شما امکان می‌دهد بودجه خود را بر این اساس تنظیم کنید. اگر فیس بوک کاندیداهایی با کیفیت پایین ارسال می کند، اما برخی از تبلیغات هدفمند گوگل به طور مداوم کاندیداهای باکیفیت را برای شما ارسال می کنند، می توانید برای یکی کمتر و برای دیگری بیشتر هزینه کنید.

4. تصاویر جذاب را انتخاب و بهینه کنید

تصاویر پیوست شده به لیست شغل شما لزوماً نیازی به عکس های واقعی محل کار شما ندارند. آنها می‌توانند عکس‌های صحنه‌ای باشند، یا می‌توانند عکس‌هایی باشند که نشان‌دهنده چگونگی کار در یک نقش خاص باشند.

گنجاندن تصاویر مناسب به متمایز کردن لیست های شما از بقیه کمک می کند.

 • مطمئن شوید که تصاویری که قرار داده اید با کیفیت هستند. تصاویر با وضوح پایین، تار، مبهم یا ضعیف ثبت شده، اولین تصور خوبی برای شرکت شما ایجاد نمی کنند.
 • تصاویری را انتخاب کنید که نشان دهنده نقش خاصی است که تبلیغ می شود. به عنوان مثال، یک پسر با کلاه سخت و جلیقه ایمنی انتخاب خوبی برای یک شغل اداری نیست.
 • نام تجاری ظریف را روی تصویر قرار دهید. شما نیازی به علامت گذاری لوگوی خود در سراسر آن ندارید. آن را در لباسی که سوژه پوشیده است قرار دهید. رنگ ها را با برند کلی خود مطابقت دهید.

تصاویر یکی از متداول‌ترین المان‌های تقسیم‌بندی شده تبلیغاتی هستند که از آن‌ها پشتیبانی می‌کنند، بنابراین معقول است که برای اولین تلاش زمان صرف ثبت تصاویر با کیفیت بالا کنید.

5. از Analytics برای تعریف مخاطب هدف استفاده کنید

با تبلیغات پولی سنتی، شما یک مخاطب هدف را بر اساس ویژگی‌های مشترک مشتریان موجود، همانطور که توسط پلتفرم‌های تحلیلی ثبت شده است، انتخاب می‌کنید. سایت های فهرست کار به طور متوسط ​​کمی پیچیده تر از سایت هایی مانند فیس بوک یا گوگل هستند، اما ممکن است برخی از ویژگی های تحلیلی در دسترس داشته باشند. شما هنوز هم می توانید ایده خوبی از ویژگی هایی که از یک کارمند می خواهید بدست آورید و از آنها به عنوان عوامل هدف استفاده کنید.

هدف گذاری در FB

هنگامی که مدتی تبلیغات فهرست شغلی خود را اجرا کردید، تجزیه و تحلیل پلتفرم مورد استفاده خود را بررسی کنید. شما باید بتوانید در مورد ویژگی های مشترک بهترین نامزدهای خود ایده ای به دست آورید و می توانید بر اساس این ویژگی ها، مخاطبان آینده را محدود کنید.

6. از تبلیغات گوگل استفاده کنید

Kat Guseva، استراتژیست جستجوی پولی برای Recruitics ، می گوید:

چند کلمه کلیدی که از آنها استفاده کردیم و موفقیت بزرگی داشتیم عبارت بودند از “شغل بدون تجربه” و “آموزش ارائه شده” ذکر شده در نسخه تبلیغاتی.”

مثال کت نشان می دهد که یک انتخاب ساده در کلمات می تواند مخاطبان خاصی را با یک لیست شغلی هدف قرار دهد. انتخاب کلمه کلیدی که برای تبلیغات گوگل استفاده می کنید به شما امکان می دهد به افرادی دسترسی پیدا کنید که انواع خاصی از مشاغل را جستجو می کنند، و این فراتر از نام نقش است. فناوری‌های خاص مورد استفاده، کیفیت‌های شغلی مانند آموزش ارائه شده، و مواردی از این دست، همگی می‌توانند بر افرادی که آگهی را می‌بینند تأثیر بگذارند.

ایجاد تبلیغات گوگل

گوگل یکی از بزرگ‌ترین پلتفرم‌های دنیا برای تبلیغات است، بنابراین در حالی که شما می‌توانید رقابت کمی داشته باشید، مخاطبان زیادی برای رفتن به آن‌ها وجود دارد. به علاوه، گوگل ابزارهای زیادی برای کمک به دسترسی به انواع خاصی از افراد، از طریق طیف گسترده ای از کانال ها، از جمله یوتیوب، شبکه نمایش گوگل و خود جستجوی گوگل در اختیار دارد.

7. نیازها و خواسته ها را تعیین می کند

یک لیست شغلی خوب و قانع کننده به اندازه کافی بین موارد ضروری و خواسته های یک نقش تمایز قائل می شود. اغلب اوقات، نامزدهای با کیفیت بالا با توضیحات نامشخصی که به نظر می رسد تجربه بیشتر، مهارت های خاص تر یا پایه مهارت گسترده تری حتی برای اعمال نقش مورد نیاز است، غیرفعال می شوند.

این همچنین یک سرکوب کننده بزرگ تنوع است. اگر فهرست شغلی شما ویژگی‌های زیادی را فهرست می‌کند که «داشتن آن‌ها خوب است» اما هیچ تمایزی بین آن‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز قائل نمی‌شود، خواهید دید که متقاضیان مرد بسیار بیشتری نسبت به زن و متقاضیان سفیدپوست بسیار بیشتری نسبت به اقلیت‌ها دریافت خواهید کرد.

تعیین آنچه نیاز دارید در مقابل آنچه که نیاز ندارید برای آگهی های شغلی در کانال هایی که محدودیت شدیدی در فضای متن دارند نیز مهم است. اگر فقط 300 کاراکتر برای بحث در مورد آنچه از یک متقاضی نیاز دارید دارید، باید آن ویژگی ها را بدانید تا به درستی آنها را بیان کنید.

8. در مورد نقش مشخص باشید

اشتباه رایجی که بسیاری از شرکت‌ها مرتکب می‌شوند این است که یک آگهی «ما استخدام می‌کنیم» تولید می‌کنند و تقریباً همان نسخه را روی هر پلتفرمی قرار می‌دهند. این برای افزایش آگاهی از این واقعیت که شما در حال استخدام هستید عالی است، اما فقط جویندگان کار عمومی را جذب می کند. نامزدهای منفعل کاملاً آن را نادیده می گیرند و حتی بسیاری از کاندیداهای فعال از آن عبور می کنند زیرا توجه آنها را جلب نمی کند.

خیلی بهتر است برای هر نقشی که در دسترس دارید، یک سری تبلیغات جداگانه ایجاد کنید. اگر شرکت شما همیشه برای موقعیت های خاصی استخدام می کند، تبلیغات همیشه سبز برای آن موقعیت ها به خوبی کار می کند. اگر ده ها یا صدها نقش باز دارید، مدیریت همه تبلیغات به سرعت تبدیل به یک شغل تمام وقت می شود. در این مرحله، شاید بهتر باشد به جای آن، استخدام خود را برون سپاری کنید :

9. نگرانی های نامزد خود را در نظر بگیرید

یک لیست شغلی یک آگهی برای شرکت است، اما باید نامزد را به دقت در نظر بگیرد. برای این منظور از خود بپرسید: نامزد چه چیزی را می خواهد بداند؟ پوشاندن همه پایه ها در یک لیست شغلی آسان است، اما یک آگهی معمولاً فضای محدودی دارد.

یک گزینه این است که چندین تبلیغ را با هدف یکسان مخاطبان اجرا کنید. هر تبلیغی می‌تواند بر ارزش پیشنهادی متفاوتی تمرکز کند و مزیت‌های متفاوت یا کیفیت متفاوتی از کار را برای جذب افرادی که به‌طور خاص به آن جنبه از نقش علاقه‌مند هستند، ارائه دهد.

چه یک تبلیغ هدفمند اجرا کنید یا چند تبلیغ، درک اینکه کاندیداهای ایده آل شما از شما چه می خواهند به شما امکان می دهد آن مزایا و چالش ها را از قبل ارائه دهید.

10. استفاده و بهینه سازی صفحات فرود

با گرفتن صفحه دیگری از تبلیغات آنلاین سنتی، تبلیغات شغلی باید از صفحات فرود استفاده کند. صفحات فرود صفحات اختصاصی سایت شما هستند که معمولاً خارج از کانال تبلیغاتی در دسترس نیستند و جزئیات بیشتری در مورد شغل نسبت به یک آگهی یا یک آگهی شغلی ارائه می دهند.

صفحه فرود برای استخدام

صفحات فرود همچنین می توانند به جزئیات بیشتری در مورد جنبه های خاص یک شغل یا ابتکارات شرکت بپردازند. همانطور که آدام فودالا می گوید:

«صفحه فرود مکانی است که در آن می توانید اطلاعاتی در مورد اهداف خاصی که می خواهید به نامزدها انجام دهند، ارائه دهید. به عنوان مثال، اگر شما یک ابتکار تنوع و شمول دارید، داشتن یک صفحه فرود در اطراف این ابتکار برای متمرکز کردن توجه نامزد به آن، به آنها فرصتی می دهد تا دقیقاً آنچه را که می خواهید بدانند بیاموزند.

صفحات فرود را می توان بر اساس نقش یا آگهی سفارشی کرد، به طوری که هر آگهی صفحه فرود خاص خود را داشته باشد، حتی اگر چندین آگهی تبلیغاتی یکسان را تبلیغ کنند.

11. در مورد اطلاعات حقوق و دستمزد تصمیم بگیرید

یک موضوع بحث برانگیز در بین شرکت ها و مدیران استخدامی این است که آیا اطلاعات حقوق و دستمزد را در فهرست مشاغل لحاظ کنند یا خیر. از یک طرف، گنجاندن آن در لیست – و در تبلیغات – می تواند نامزدهایی را جذب کند که حقوق را یک پله بالاتر از موقعیت فعلی آنها می دانند. این می تواند انگیزه خوبی برای برخی از نامزدهای واجد شرایط، از جمله کاندیداهای منفعل، باشد که تصمیم بگیرند شغل فعلی خود را به نفع نقش آزاد شما ترک کنند.

از سوی دیگر، برخی از کاندیداها آن را کاهش دستمزد می دانند و آنها را در جایی که هستند محکم تر خواهد کرد. حتی اگر مزایای گسترده و دلایل دیگری داشته باشید که چرا برای آن نامزد مناسب هستید، برداشت اولیه آنها را خاموش می کند.

ما در اینجا درباره موضوع گنجاندن حقوق در لیست مشاغل شما صحبت می کنیم . در پایان، هیچ پاسخ درستی وجود ندارد. این به سنجش مزایا و معایب موقعیت خاص شما و تصمیم گیری در مورد اینکه آیا این موقعیت باعث خاموش شدن یا درگیر شدن با نامزدهای مناسب می شود، برمی گردد.

12. کانال های تبلیغاتی غیرمتعارف را در نظر بگیرید

کانال‌های تبلیغاتی اصلی، مانند شبکه‌های اجتماعی، تبلیغات گوگل، و پست‌های تبلیغ‌شده در سایت‌های شغلی، معمولاً مملو از شرکت‌هایی هستند که همان تبلیغات شما را انجام می‌دهند. هزینه‌ها می‌تواند زیاد باشد، هدف‌گذاری می‌تواند مشکل باشد، و کاربران می‌توانند به دلیل حجم تبلیغاتی که هر روز می‌بینند، از این فرآیند جدا شوند.

به این ترتیب، می تواند گزینه مناسبی برای آزمایش سایر کانال های بازاریابی باشد. برای مثال تبلیغات مستقیم در جیمیل. تبلیغات جیمیل به شما این امکان را می دهد که به افراد، به ویژه نامزدهای منفعل دسترسی پیدا کنید، در حالی که آنها در غیر این صورت کار می کنند. هیچ کس دوست ندارد وقت خود را در صندوق پستی خود بگذراند و یک تبلیغ به موقع می تواند آنها را به کشف فرصت های دیگر تشویق کند.

بازاریابی اپلیکیشن موبایل یکی دیگر از گزینه های کمتر مورد استفاده برای استخدام است. کارمندان بی حوصله و بی حوصله اغلب از برنامه های موبایل استفاده می کنند یا در محل کار، در زمان استراحت و در زمان استراحت، بازی می کنند. این می تواند زمان ایده آلی برای رسیدن به آنها با یک زمین هوشمندانه برای نقش باز شما باشد.

تبلیغات برای یک فرصت شغلی بسیار پیچیده‌تر از آن چیزی است که بسیاری از شرکت‌ها فکر می‌کنند، اما با استفاده هوشمندانه از کانال‌های بازاریابی متنوع، تبلیغات مناسب برای هر نقش و در نظر گرفتن دقیق مخاطبان مورد نظر، می‌توانید به سرعت یک استخر با کیفیت بالا ایجاد کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید