12 نکته زمانی که درخواست های شغلی زیادی دریافت کردید


شرکت شما یک نقش باز دارد که باید آن را پر کنید. شاید تعداد انگشت شماری از آنها داشته باشید، یا این که پر کردن موقعیت‌های سطح پایین با ریزش دائمی یک فرآیند مداوم است. دلیلش هر چه باشد، شما یک آگهی کار گذاشته اید، و درخواست ها شروع به ورود کرده اند. فقط یک مشکل وجود دارد.

هزاران نفر از آنها وجود دارد.

شما سیل عظیمی از درخواست های شغلی دارید، که به این معنی است که هزاران نفر برای یافتن فرد مناسب برای این شغل باید فیلتر شوند.

حتی اگر برای هر برنامه فقط پنج دقیقه وقت صرف کنید، این فقط ده برنامه در ساعت است. این دو هفته کامل از روزهای 8 ساعته است که هیچ کاری جز بررسی این برنامه ها انجام نمی دهد.

این پایدار نیست.

توجه: بدیهی است که ما در اینجا تا حدودی اغراق می کنیم. میانگین آگهی های شغلی حدود 250 درخواست دریافت می کند. پست های اجرایی و مدیریت بالاتر و همچنین پست های بسیار فنی یا ماهر کمتر دریافت خواهند کرد. خط مقدم و سطح ورودی ممکن است بیش از هزاران نفر دریافت کنند. نکته این است که شما همیشه زمان زیادی را صرف فیلتر کردن رزومه می‌کنید، بنابراین یافتن راه‌هایی برای انجام کارآمدتر و موثرتر سودمند است.

چگونه می توانید این موضوع را کارآمدتر مدیریت کنید؟ چگونه می توانید مجموعه نامزدهای خود را به چیزی معقول تر بدون حذف نامزدهای خوب فیلتر کنید؟

در اینجا ده ها نکته وجود دارد که می توانید از آنها برای ساده کردن روند استفاده کنید.

1: روی یک ATS خوب سرمایه گذاری کنید

اولین کاری که باید انجام دهید این است که روی یک سیستم ردیابی متقاضی یا ATS مناسب سرمایه گذاری کنید. توجه داشته باشید که این با استفاده از سیستم فیلترینگ مبتنی بر AI/Machine Learning متفاوت است. بعداً به آن بیشتر خواهیم پرداخت.

ATS پلتفرمی است که تمام اطلاعات یک درخواست شغلی را جمع آوری می کند و آن را در قالب استاندارد ارائه می کند. تخمین میزان تناسب یک نامزد بر اساس اطلاعاتی که ارائه می دهد، نتایج ارزیابی هایی که از آنها می خواهید و سایر عوامل (مانند موارد دیگر در این لیست) بسیار آسان تر می کند.

استفاده از ATS

اگرچه این سیستم‌ها ممکن است لزوماً به شما در فیلتر کردن برنامه‌ها کمک نکنند، استفاده از یکی به شما کمک می‌کند فرآیند را ساده کنید و به شما امکان می‌دهد با سرعت بیشتری از آنها عبور کنید و براساس اطلاعات مرتبط‌تر تصمیم بگیرید. اگر رزومه ها و داده های برنامه را به صورت خام بررسی می کنید، با خطر قضاوت بر اساس داده های نامربوط مواجه می شوید که نامزدهای خوبی را از دست می دهید و می تواند تأثیر نامطلوبی داشته باشد.

در مورد خود فیلتر چطور؟ برای فیلتر کردن مجموعه نامزدهای خود و بررسی رزومه های اضافی چه کاری می توانید انجام دهید؟

2: کلمات کلیدی سریع را تنظیم کنید

شما می توانید دو نوع فیلتر مبتنی بر کلمه کلیدی انجام دهید: مثبت و منفی. ما در مورد هر دو بحث خواهیم کرد، اما اجازه دهید با مثبت شروع کنیم.

فیلتر مثبت زمانی است که کلمات کلیدی را تنظیم می کنید که یک نامزد خاص را بسیار مطلوب می کند. به عنوان مثال، اگر برای یک نقش امنیت سایبری استخدام می کنید، ممکن است کلمات کلیدی را شناسایی کنید که نشان دهنده تناسب عالی هستند. چیزهایی مانند:

  • ذکر فارغ التحصیلی از یک موسسه برتر infosec.
  • کسب گواهینامه های سطح بالا در امنیت سایبری.
  • کار قبلی برای شرکت های بسیار معتبر infosec.

اگر نامزدی آمد که تمام کادرهای مناسب را علامت زد، می توانید رزومه او را در اولویت قرار دهید و سریعاً آنها را برای مصاحبه دعوت کنید. با مجموعه ای مناسب از کلمات کلیدی، می توانید شانس بسیار خوبی برای شناسایی نامزدهای بسیار ماهر داشته باشید.

تنظیم کلمات کلیدی برنامه

مشکل در این مورد دو برابر است. اول، افراد ممکن است در رزومه خود دروغ بگویند. در تلاش برای عبور از فیلتر هوش مصنوعی، متأسفانه پر کردن کلمات کلیدی رایج است. دوم، ممکن است نامزدهای باکیفیتی را که آن منابع را ندارند اما استخدام شوند، از دست بدهید. و به هر حال، شما همیشه می توانید برای دریافت گواهینامه یک نامزد در صورت داشتن مهارت های مناسب، هزینه کنید.

3: یک کلمه کلیدی پرچم قرمز تنظیم کنید

نوع دیگری از فیلترهای مبتنی بر کلمه کلیدی که می توانید انجام دهید فیلتر منفی است. اینها کلمات کلیدی هستند که اگر در یک رزومه وجود داشته باشند، به این معنی است که نامزد تقریباً آن چیزی نیست که شما به دنبال آن هستید.

این کلمات کلیدی لزوماً نباید منفی باشند. به عنوان مثال، نامزدی که سابقه کاری قبلی‌اش شامل سازمان‌های سطح بالا می‌شود، ممکن است به دلیل انتظار غرامت بالاتر از آنچه می‌توانید ارائه کنید، برای شما مناسب نباشد. مطمئناً، شرایط شخصی ممکن است به این معنی باشد که آنها مایل به پذیرش نقش هستند، اما ممکن است از آن لذت نبرند و ممکن است دوام نیاورند. یا، ممکن است از طریق مصاحبه‌ها به نتیجه برسند و زمانی که زمان بحث درباره حقوق و دستمزد فرا می‌رسد، عددی بسیار بالاتر از آنچه شما می‌توانید ارائه دهید، تعیین کنند.

نامزدهای کلمه کلیدی پرچم قرمز

بسیاری از صنایع همچنین دارای کلمات کلیدی خاصی هستند که ممکن است نشان دهند که نامزد برای این نقش مناسب نیست. استفاده نادرست از اصطلاحات خاص، فارغ التحصیلی از یک موسسه آموزشی با کیفیت پایین، و نشانه های دیگر از این قبیل ممکن است نشان دهد که یک نامزد ارزش حذف از استخر را دارد.

فیلتر کردن کلمات کلیدی همیشه مشکل است زیرا کلمات کلیدی به تنهایی نمی توانند کل داستان را بیان کنند. اگر به تنهایی از فیلتر کلمات کلیدی استفاده می کنید، همیشه خطر حذف نامزدهای خوب یا ردیابی سریع نامزدهای ضعیف را دارید. با این حال، سایر روش‌های فیلتر می‌توانند این بررسی‌ها را افزایش داده و به تأیید تصمیم شما کمک کنند.

4: به دنبال حداقل مدارک باشید

اکثر مشاغل دارای حداقل شرایط هستند. ممکن است حداقل به یک گواهینامه اولیه، تعداد معینی از سال ها تجربه یا مهارت های خاص نیاز داشته باشید. به عنوان مثال، اگر قبلاً هرگز به PHP یا SQL نگاه نکرده باشد، نمی‌خواهید کسی را برای کار به عنوان توسعه‌دهنده بک‌اند استخدام کنید.

به دنبال حداقل مدارک تحصیلی

به طور کلی، ایده این است که حداقل مدارک خود را در آگهی استخدام قرار دهید. سپس، هرکسی که آنها را ملاقات نکند، هم به دلیل عدم ملاقات با آنها و هم به دلیل توجه نکردن به خود آگهی استخدام، می تواند از رقابت حذف شود.

این به طور کلی بیشتر برای نقش های ماهر و نقش های سطح متوسط ​​کاربرد دارد. نقش‌های سطح ورودی اغلب حداقل‌های ملموسی ندارند و نقش‌های سطح بالا متقاضیان کمتری خواهند داشت و مسئولیت بیشتری بر روی بررسی فردی هر نامزد خواهند داشت.

5: به دنبال موارد ارسالی هرزنامه باشید

بررسی دیگری که می‌توانید در استخر کاندیدای خود انجام دهید این است که آیا هر یک از برنامه‌ها اسپم هستند. متأسفانه، برخی از سازمان‌ها برنامه‌های جعلی را برای کسب‌وکارهایی که دوست ندارند به‌عنوان شکلی از کنش‌گری اسپم می‌کنند. همچنین عوامل مخربی وجود دارند که برنامه‌های کاربردی را فقط برای ایجاد اختلال در کسب‌وکارها اسپم می‌کنند.

گزارش ارسال به عنوان هرزنامه

در سطحی کمتر نامطلوب، برخی از استخدام‌کنندگان با کیفیت پایین، نامزدهای خود را با قرار دادن درخواست‌های خود در هر جایی که بتوانند «نماینده» می‌کنند. این استخدام‌کنندگان به تطابق مهارت، تطابق فرهنگ، تطابق حقوق یا هر چیز دیگری اهمیتی نمی‌دهند. آنها برای کمیسیون در آن هستند. در بیشتر مواقع، حتی اگر فردی را استخدام کنید که یکی از این استخدام‌کنندگان نمایندگی می‌کند، موفق نمی‌شوند.

اغلب، شما می توانید این موارد را با ویژگی های خاص شناسایی کنید. شاید ده ها رزومه داشته باشید که همگی تقریباً یکسان به نظر می رسند. شاید همه آنها از اطلاعات یکسانی به عنوان ارجاع دهنده در سؤال “چگونه در مورد این شغل شنیدید” استفاده می کردند، یا داده های جعلی ظاهری دارند. صرف نظر از اینکه چگونه آنها را شناسایی می کنید، حذف آنها می تواند زمانی را که در غیر این صورت صرف بررسی آنها می کنید صرفه جویی کند.

6: یک محدوده حقوق را به صورت عمومی ارسال کنید

در مورد اینکه آیا اطلاعات محدوده حقوق و دستمزد را در یک آگهی شغلی منتشر کنید یا نه، بحث های زیادی وجود دارد. اگر درخواست های شغلی زیادی دریافت می کنید، ارسال محدوده حقوق می تواند راهی عالی برای کاهش آن باشد. همانطور که قبلاً بحث شد، ارسال یک محدوده حقوق، نامزدهایی را که فکر می‌کنند خیلی زیاد یا خیلی کم است حذف می‌کند و تعداد افرادی که درخواست می‌کنند کاهش می‌یابد.

نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که حقوق شما باید در صنعت رقابتی و متناسب با وظایف و انتظارات شغلی باشد. پرداخت خوب کمتر از نرخ بازار عموماً تنها زمانی کار می‌کند که مخاطبان هدف شما افرادی هستند که از شغلی ناامید هستند یا زمانی که می‌توانید آن را تنها پس از آن‌که بیش از حد از کار خارج شده‌اند به کار بگیرید. حتی پس از آن، اغلب کار نمی کند.

7: برنامه های ناقص را فیلتر کنید

گاهی اوقات، یک فرآیند درخواست کار، درخواست و رزومه یک نامزد را برای شما ارسال می کند، حتی اگر آن داوطلب کل فرآیند درخواست را به پایان نرسانده باشد. این اغلب در مواردی مرتبط است که یک درخواست درخواست می کند که نامزد فرم ها و فیلدهای اضافی را در کنار ارسال رزومه خود پر کند. برخی در انجام بقیه کارها شکست خواهند خورد و امیدوارند رزومه آنها به تنهایی کافی باشد.

فیلتر کردن متقاضیان بالقوه

یک ATS خوب باید برنامه هایی را که ناقص یا ناتمام هستند فیلتر کند. دلیلی وجود ندارد که وقت خود را برای نامزدی که حتی نمی تواند روند درخواست را به پایان برساند، تلف کنید.

8: شامل یک آزمون مهارت به عنوان بخشی از فرآیند درخواست

ارزیابی مهارت به عنوان بخشی از فرآیند درخواست می تواند به شما ایده بهتری از استعدادها و دانش نامزد خود بدهد. همچنین تعداد افرادی که درخواست می دهند کاهش می یابد زیرا بسیاری از افراد نمی خواهند در ارزیابی شرکت کنند. خوشبختانه، بسیاری از این افراد واجد شرایط نخواهند بود یا برخی از موارد ارسالی “هرزنامه” هستند که در بالا ذکر شد.

گذراندن موفقیت آمیز ارزیابی مهارت ها

اگر ارزیابی مهارت را به عنوان بخشی از فرآیند درخواست لحاظ کنید، می توانید دو کار را انجام دهید. ابتدا، می‌توانید درخواست‌های هر کسی را که در ارزیابی شرکت نمی‌کند نادیده بگیرید. بالاخره اگر نتوانند درخواست را تکمیل کنند، نباید استخدام شوند.

دوم، سپس می توانید از نتایج ارزیابی به عنوان بخشی از بررسی خود از نامزد استفاده کنید. در نهایت، ارزیابی ها درجه بندی می شوند، بنابراین عملکرد نامزد در ارزیابی می تواند اطلاعات خوبی در مورد کیفیت آنها به عنوان یک استخدام احتمالی به شما بدهد.

9: از تله “پیروی از دستورالعمل ها” استفاده کنید

ممکن است در طول سال ها تکنیکی را دیده باشید که در آن درخواست شغلی ممکن است یک سوال یا زمینه منحصر به فرد داشته باشد. این سوال ممکن است چیزی شبیه به “کلمه اختاپوس را در زیر بنویسید” یا چیزی به همان اندازه بی معنی باشد.

تمام هدف سوال غیر استاندارد بودن است. این به فیلتر کردن ربات ها و افرادی که به آنچه پر می کنند توجه نمی کنند کمک می کند. اساساً یک تله است. هرکسی که آن فیلد را به درستی پر نمی کند، مهم نیست که برنامه آنها چقدر خوب به نظر می رسد، به دلیل ناتوانی در پیروی از دستورالعمل ها نادیده گرفته می شود.

مزایا و معایبی برای استفاده از این روش وجود دارد که مهم‌ترین آنها غیرحرفه‌ای به نظر رسیدن و توسل به چیزی است که در اصل یک کپچای DIY برای حل مشکل ربات است. با این حال، می تواند راهی برای فیلتر کردن برخی از متقاضیان غیر کاندید برای جلوگیری از اتلاف وقت شما باشد.

10: پست شغلی خود را به صورت محدود هدف قرار دهید

اشتباه رایجی که شرکت‌ها مرتکب می‌شوند این است که آگهی‌های شغلی را در هر کجا که می‌توانند منتشر می‌کنند تا تا آنجا که ممکن است یک مجموعه نامزدهای گسترده را جمع‌آوری کنند و سپس آن را فیلتر کنند. متأسفانه، این یا باعث می‌شود به سیستم AI ATS متکی باشید یا بار حذف صدها غیر کاندید را به صورت دستی بر دوش تیم منابع انسانی شما قرار می‌دهد.

دو راه برای هدف گذاری یک آگهی شغلی وجود دارد.

اولین مورد این است که یک پست نسبتاً باریک بنویسید. تصمیم گیری در مورد چه چیزی به عنوان مهارت های مورد نیاز، چه فرهنگی مناسب برای جستجو، چه گواهینامه ها یا تحصیلات مورد نیاز است. هرچه کمتر بتوانید آن را عمومی کنید، بهتر است.

دوم این است که محل کار خود را در نظر بگیرید. سایت‌هایی مانند Indeed، Monster، CareerBuilder، و Glassdoor همگی بسیار بزرگ هستند و می‌توانند یک مجموعه گسترده‌ای از نامزدها را برای شما به ارمغان بیاورند، اما آیا ارزش آن را نسبت به تابلوهای شغلی خاص و متمرکز بر صنعت دارند؟ احتمالا نه.

11: نرم افزار غربالگری خودکار را در نظر بگیرید

در بالا، به خطر استفاده از هوش مصنوعی یا یادگیری ماشینی برای فیلتر کردن رزومه ها اشاره کردیم. دو مشکل بالقوه اصلی وجود دارد.

اولین مورد این است که نرم افزار پیچیده نیست و در درجه اول بر روی کلمات کلیدی کار می کند. فیلترهای مبتنی بر کلمه کلیدی را می توان با پر کردن کلمات کلیدی در رزومه گیج کرد، که دقیقاً به همین دلیل رایج است.

غربالگری خودکار متقاضی

دوم این است که یادگیری ماشینی بیشتر می تواند منجر به تصمیمات غیرمنتظره شود. یک مثال متداول این است که تصمیم را بر اساس قسمتی از رزومه که در غیر این صورت نامربوط است، که دستگاه به عنوان یک الگو شناسایی می کند، مانند طول نام یک شخص یا داده های دیگر، استوار است. کامپیوتر می تواند آن را حتی زمانی که یک انسان نمی تواند تشخیص دهد.

فیلترهای مبتنی بر هوش مصنوعی اگر نظارت انسانی داشته باشند می توانند کار کنند. فقط برای تصمیم گیری برای شما بیش از حد به آنها وابسته نباشید.

12: موارد ارسالی را بر اساس پلتفرم پیگیری کنید تا بعداً بهینه شود

در حالی که به شما در حل مشکل فعلی شما کمکی نمی کند، یک ایده خوب این است که متقاضیان شما از کجا آمده اند و عملکرد کلی شغلی آنها را پیگیری کنید. هنگامی که فردی را استخدام می کنید، ثبت کنید که از کجا درخواست داده است و ببینید آیا عملکرد خوبی دارد و تا چه مدت به شرکت شما پایبند است.

پیگیری عملکرد متقاضی

سپس، می‌توانید کانال‌هایی را که هرگز نامزد خوبی معرفی نکرده‌اند شناسایی کنید و در آینده از آنها استفاده نکنید. این یک راه عالی برای کاهش تعداد برنامه های بی معنی است که دریافت می کنید.

آیا شما یا شرکتتان سؤالی در مورد راه حل های احتمالی که می توانید در صورت دریافت درخواست های شغلی بیش از حد دریافت کرده اید، دارید؟ آیا می خواهید در مورد چیزی کمی توضیح دهید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد! ما با کمال میل به شما کمک خواهیم کرد تا جایی که ممکن است!

بدون نظر

پاسخ دهید

13 − سه =