15 استراتژی برای استخدام نامزدهای هزاره و ژنرال Z


هزاره‌ها، که اکثراً در دهه 30 زندگی خود هستند، در بیشتر دوران بزرگسالی خود در نیروی کار با مشکل مواجه بوده‌اند. با رکود اقتصادی و فقدان فرصت‌های شغلی سنتی، آنها به‌عنوان نسلی که به دنبال شغل هستند ، شناخته می‌شوند شناخته شده‌اند . همانطور که Gen Z شروع به ورود به نیروی کار می کند، آنها نیز با چالش های منحصر به فردی روبرو خواهند شد.

این چالش‌ها منعکس‌کننده چالش‌هایی است که شرکت‌هایی که به دنبال جذب استعدادها در این نسل‌ها هستند، اما فرصتی نیز ارائه می‌دهند. هزاره‌ها و تا حدودی فارغ‌التحصیلان نسل Z آینده می‌خواهند ثبات و حرفه‌ای با پیشرفت داشته باشند، و شرکت‌هایی که می‌توانند آنچه را که می‌خواهند به آنها ارائه دهند، می‌توانند نامزدهای عالی را از درون آن گروه‌های سنی جذب کنند. نکته کلیدی این است که بدانید آنها چه می خواهند و چگونه آن را در چارچوب کسب و کار موجود خود به آنها بدهید.

این استراتژی‌های زیر ترکیبی از کارهایی است که باید انجام دهید، کارهایی که باید از آنها اجتناب کنید و راه‌هایی که می‌توانید علاقه هر دو نسل را جلب کنید.

1. تفاوت ها را بشناسید

Millennials و Gen Z هر دو جوان هستند، از نظر فناوری متمایل هستند و به طور کلی نسبت به دنیای اطراف خود بدبین هستند. در حالی که هزاره ها در طول یک رونق اقتصادی بزرگ شدند و در یک رکود فارغ التحصیل شدند، ژنرال Z در رکود رشد کرد و شاهد مبارزه والدین و دوستانشان بود. این امر چشم انداز هر دو نسل را به شیوه ای متمایز شکل داده است.

برای هر کسب‌وکاری که به دنبال استخدام این نسل‌ها است، مهم است که بدانند در واقع نسل‌های متفاوتی هستند، با تجربیات، دیدگاه‌ها و خواسته‌های متفاوت. برخورد یکسان با آنها، به عنوان مجموعه وسیعی از “جوانان”، به طور قابل توجهی اثربخشی تلاش های استخدام را کاهش می دهد. چند تفاوت کلیدی:

  • هزاره‌ها خوش‌بینی ذاتی دارند، در حالی که نامزدهای ژنرال Z بیشتر عمل‌گرا و واقع‌گرا هستند.
  • هزاره ها تمایل بیشتری به مشارکت دارند، در حالی که نامزدهای ژنرال Z بیشتر احساس اعتماد به نفس و استقلال می کنند.
  • هزاره‌ها شاهد ظهور رسانه‌های اجتماعی بودند و بیشتر با اطلاعات شخصی همراه می‌شوند، در حالی که نامزدهای ژنرال Z مشاهده کردند که چگونه از این مورد سوء استفاده شده است و تمایل بیشتری به خصوصی بودن دارند.

مهم است که تفاوت‌های بین این نسل‌ها را بدانید، تا آنها را با پیام‌رسانی و ابتکارات استخدام به‌طور مناسب‌تر هدف قرار دهید.

2. اکنون استخدام ژنرال Z را شروع کنید

مسن‌ترین نامزدهای Gen Z امروز 23 سال دارند، در حالی که جوان‌ترین آنها حدود 16 تا 18 سال دارند، بسته به اینکه به کدام تعریف نگاه کنید. این بدان معناست که آنها برای ارسال پیام های استخدام در پایان دبیرستان و در طول دوران تحصیلی خود در دانشگاه آماده هستند. اکنون زمان شروع آزمایش پیام‌های استخدام از طریق کانال‌های مختلف است، از جلسات حضوری گرفته تا رسانه‌های اجتماعی از طریق پلتفرم‌هایی که واقعاً از آنها استفاده می‌کنند، مانند اسنپ چت و اینستاگرام. یاد آوردن؛ استراتژی ها باید توسعه یابند و در طول زمان تکامل پیدا کنند، نمی توانند یک شبه تغییر کنند. از هم اکنون آزمایش را شروع کنید و قبل از موفقیت برای شکست آب و هوا آماده باشید.

3. پیشنهاد رشد شغلی

هزاره ها یک دهه کار در محیطی را تجربه کرده اند که امنیت شغلی کمیاب است و احتمال بازنشستگی کم است. Gen Z با همین احساس وارد نیروی کار می شود، به همین دلیل است که تقریباً نیمی از کل نسل کار در اقتصاد گیگ یا به عنوان یک فریلنسر کار می کنند:

“نزدیک به نیمی (46٪) از کارگران نسل Z، فریلنسر هستند، این تعداد فقط در پنج سال آینده افزایش خواهد یافت.

به عنوان یک استخدام کننده، اگر بتوانید امنیت شغلی، تحرک رو به بالا، مسیر شغلی مشخص و وعده بازنشستگی را ارائه دهید، می توانید برای اعضای این نسل ها بسیار جذاب شوید. این به معنای چیزی بیش از وعده است. اگر یک نامزد برای یک سال بدون هیچ نشانه ای از پیشرفت بالقوه برای شما کار کند، به احتمال زیاد شروع به جستجوی جایگزین خواهد کرد.

4. از فناوری آگاه باشید

یکی از بزرگترین ویژگی های تعیین کننده هزاره ها و ژنرال Z، فناوری است. هزاره ها رشد و تکامل آن را به آنچه امروز است دیدند و در جهت یابی تکنولوژی در حال تغییر و انطباق با استانداردهای جدید ماهر هستند. ژنرال Z از بدو تولد غرق تکنولوژی بوده است و به همان اندازه با آن در خانه هستند.

این بدان معناست که برای جذب موفقیت آمیز این نسل ها، باید فناوری آنها را بشناسید. این به هر بخش از فرآیند، از اطمینان از اینکه فرآیند درخواست شغلی شما سازگار با موبایل است تا استفاده از فناوری مدرن در محل کار شما، گسترش یافته است. هیچ چیز یک نامزد جوان از هر یک از نسل‌ها را بیشتر از اینکه بداند باید از نرم‌افزارهای قدیمی‌تر از خود استفاده کند، خفه نمی‌کند.

5. اعتبار برند خود را حفظ کنید

در گذشته، زمانی که شخصی در نظر داشت برای شرکتی درخواست دهد، ممکن بود به شهرت آن شرکت در میان جامعه خود فکر کند. آنها می توانستند از دوستان و خانواده در مورد تجربیات خود با شرکت بپرسند، اما ممکن است قرار گرفتن در معرض محدود باشد، و کنترل منفی راحت تر بود. این روزها، با رواج بررسی های آنلاین در همه جا، از Yelp تا Glassdoor، برای یک نامزد دیجیتال جوان بسیار آسان است که در مورد شهرت شرکت شما مطلع شود.

این به معنای چیزی بیش از حقیقت است. اگر چند کارمند سابق ناراضی تصمیم به بازبینی و بمباران شرکت شما بگیرند، نامزدهای شما آن را خواهند دید. شما باید با مدیریت شهرت تهاجمی رفتار کنید، به گونه‌ای که نه تنها حقیقت موضوع را نشان دهد، بلکه تلاشی با حسن نیت برای بهبود جایی که شرکت شما در حال شکست است، ارائه دهد.

6. فرآیند را ساده کنید

هزاره‌ها می‌توانند بی‌صبر باشند، اما هیچ‌کس به اندازه ژنرال Z به دنبال بازخورد فوری نیست. در دنیای پشتیبانی همیشه آنلاین، گفتگوی اینترنتی مستقیم و واکنش‌های آنی، مهم است که شرکت شما به اندازه کافی چابک باشد. در اسرع وقت پیشنهادها را جذب، تجزیه و تحلیل و گسترش دهید.

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید برای ساده سازی فرآیند استخدام کار کنید. تا حدی، ممکن است به معنای کار با یک استخدام‌کننده شخص ثالث برای دسترسی به استخرهای نامزد توسعه‌یافته باشد. همچنین ممکن است به معنای استفاده از یک سیستم ردیابی متقاضیان مدرن و با کیفیت با تجزیه و تحلیل مبتنی بر هوش مصنوعی باشد. همچنین به این معنی است که مطمئن شوید بخش منابع انسانی شما در پاسخگویی، ارائه مصاحبه و تصمیم گیری سریع است. یاد آوردن؛ هرچه بین مصاحبه و پیشنهاد شغلی – یا درخواست و مصاحبه – بیشتر طول بکشد، احتمال بیشتری وجود دارد که یک نامزد به جای دیگری نگاه کند.

7. امتیازات مدرن را ارائه دهید

ژنرال Z به طور خاص به انعطاف پذیری سبک زندگی مستقل (یا متمرکز بر کنسرت) علاقه مند است و بسیاری از آنها نمی خواهند با الزامات سختگیرانه 9-5 سنتی پر از جلسات و روسای سرسخت احساس گره خوردن کنند. روان بودن، انعطاف پذیری و سبک مدیریت فردی همگی از ملزومات استخدام این نسل هستند.

یکی از امتیازات قدرتمند برای کارمندان ژنرال Z یک برنامه منتورشی منعطف است. با اجازه دادن به کارمندان علاقه مند Gen Z برای تحت الشعاع قرار دادن دیگران و یادگیری بیش از یک نقش واحد در یک شرکت، هم می توانید یک کارمند ارزشمند و انعطاف پذیر تربیت کنید و هم یک جوان که به طور سنتی حوصله اش سر رفته است را با شرکت درگیر نگه دارید. این را می توان با ارائه یک “موزاییک شغلی” از تحرک جانبی و عمودی تقویت کرد.

8. کار از راه دور را به شدت در نظر بگیرید

همه‌گیری جهانی یک چیز را برجسته کرده است: بسیاری از مشاغل که به طور سنتی به عنوان کار اداری در نظر گرفته می‌شوند را می‌توان با موفقیت از راه دور بدون مشکل یا بدون مشکل انجام داد. تا زمانی که این فناوری برای پشتیبانی از کار از راه دور وجود داشته باشد، می تواند برای کارمندان و کارفرمایان بسیار مفید باشد.

 

ارائه انعطاف پذیری با کار از راه دور چیزی بیش از یک ضرورت موقتی است. این یک امتیاز بسیار سودمند است که می تواند هم نسل جوان تر و هم نامزدهای ژنرال Z را جذب کند. هزاره‌ها انعطاف‌پذیری را که به آنها می‌دهد دوست دارند، اگرچه اغلب به حضور در شیفت‌های اداری برای همکاری و تعامل حضوری ادامه می‌دهند. ژنرال Z استقلالی را که به آنها می دهد را دوست خواهد داشت، به عنوان فرصتی برای کار با سرعت خود و اثبات ارزش خود بر اساس شرایط خود.

9. برای خیر بزرگتر کار کنید

نسل‌های قدیمی‌تر اغلب مشاغلی را به نفع خود می‌خواهند. برای حمایت از خانواده، پس انداز برای خریدهای لوکس و غیره. در مقابل، نسل های جوان تر تمایل دارند اهداف سطح بالاتری را در ذهن داشته باشند. آنها فقط نمی خواهند از خود حمایت کنند، بلکه می خواهند دنیای اطراف خود را به مکانی بهتر هم برای جوامع محلی خود و هم برای کل جهان تبدیل کنند.

شما می توانید از این به عنوان بخشی از استخدام و پیام رسانی خود استفاده کنید. به نقش خود در جامعه و هم در سطح ملی و هم در سطح جهانی فکر کنید. راه هایی را تعیین کنید که شرکت شما جهان را به مکانی بهتر تبدیل می کند و تاکید کنید که با کار کردن برای شرکت شما، این نامزدهای جوان به تحقق این رویا کمک می کنند.

«اگر قصد دارید از ژنرال Z استخدام کنید، توجه داشته باشید که محیط کار شما عامل اصلی جذب آنها خواهد بود. حقوق و امنیت مالی مهم هستند، اما آنها علاقه مند به کار در شرکت هایی هستند که تأثیر مثبتی بر جامعه نشان می دهند. این باید در برندسازی کارفرما منعکس شود.»

این مهم است که شرکت شما واقعاً در راستای هدف اعلام شده شما کار کند. ژنرال Z به طور خاص دوست دارد به دنبال دلایل آنها باشد، و اگر قول بدهید که برای منافع بزرگ‌تر کار می‌کنید، اما این کار را نمی‌کنید، آنها متوجه می‌شوند و با شما تماس خواهند گرفت.

10. برای گوش دادن باز باشید

Millennials و Gen Z هر دو بنا به شرایطی مجبور شده‌اند تا کارآفرین و افرادی با انگیزه باشند، و در حالی که همه سرمایه‌گذاری‌های تجاری موفق نیستند، تجربیات و ایده‌های خاص خود را دارند که می‌تواند بازخورد ارزشمندی برای هر شرکتی باشد.

برای گوش دادن به ایده‌های جوان‌ترتان آماده باشید و این بازخورد را جدی بگیرید. اگر دلایلی دارید که بازخورد آنها کار نمی کند، یاد بگیرید که چگونه آن دلایل را بیان کنید. کارمندانی از این نسل‌ها که احساس می‌کنند نادیده گرفته می‌شوند، احتمال بیشتری دارد که از کشتی بپرند، یا بدتر از آن، برای یافتن رقیب چابک‌تری ترک کنند.

11. خودتان را در مقابل آنها قرار دهید

به ویژه در ژنرال Z یک روند جالب وجود دارد، جایی که برخی دوست ندارند استخدام شوند. آنها ممکن است نخواهند که شما در فضاهای آنها نفوذ کنید و فعالانه آنها را به سمت خود سوق دهید. در عوض، بسیاری از آنها می خواهند کسانی باشند که به سراغ شما می آیند.

اما این بدان معنا نیست که شما باید منفعل باشید. شما می‌توانید در فضاهای آن‌ها حضور داشته باشید و در دسترس باشید، تا زمانی که در تلاش باشید تا بخشی از جوامع آن‌ها باشید، نه تلاش برای شکار غیرقانونی از آنها. ارتباط با نسل‌های قدیمی‌تر به معنای ارسال پیام و تماس مستقیم است، در حالی که ارتباط با نسل‌های جوان‌تر می‌تواند با ایجاد شهرت برند شما و قرار گرفتن در جایی که آنها بتوانند شما را ببینند و به شما نزدیک شوند، انجام شود.

12. روی محتوای بصری و به اندازه میان وعده تمرکز کنید

در طول سال‌ها، احتمالاً برای یک صفحه شغلی بزرگ و زیبا سرمایه‌گذاری زیادی کرده‌اید. متأسفانه، ژنرال Z ترجیح می دهد یک خلاصه سه دقیقه ای از شرکت شما را در یوتیوب تماشا کند تا اینکه نیم ساعت را صرف خواندن پورتال شغلی شما کند.

بارها و بارها متوجه خواهید شد که استخدام این نسل ها نیازمند محتوایی با اندازه کوچک است که معمولاً در یک رسانه بصری، به ویژه ویدیو تولید می شود. بنابراین یک ویدیوی استخدام سریع و دقیق می تواند سرمایه گذاری بسیار سودمندی باشد.

13. تعادل کار و زندگی خود را به خوبی تنظیم کنید

چند دهه پیش، یک شغل 9-5 بود. کار در محل کار ماند و زندگی خانگی در خانه ماند. با گذشت زمان، استثمار بیشتر و بیشتر کارگران منجر به ساعات طولانی‌تر، زمان بیشتری برای کار در خانه بدون دستمزد برای رعایت موعد مقرر و زمان کمتری برای خانواده و دوستان شد. در واکنش به این موضوع، نسل‌های جوان‌تر به دنبال کار و مزایای انعطاف‌پذیرتر هستند تا بر اساس شرایط خود کار کنند.

“نسل Z تفکیک کمتری بین کار و زندگی می بینند – آنها بیشتر به دنبال متعادل کردن آن هستند و آن را یکپارچه می کنند تا کار در هر کجا و هر زمان انجام شود. بدون قربانی کردن هیچکدام”

Millennials و Gen Z به نگرانی های مربوط به تعادل بین کار و زندگی بسیار حساس هستند و به احتمال زیاد زندگی شخصی خود را به جای شغل خود انتخاب می کنند. این امر با فقدان همیشگی چشم‌اندازهای بلندمدت آنها و این نگرش کلی که تحرک فقط هنگام تغییر شغل اتفاق می‌افتد، تقویت می‌شود.

به ویژه برای Gen Z، انعطاف پذیری بسیار مهم است. آنها به ساعت ها اهمیت نمی دهند، آنها به وظایف اهمیت می دهند. تا زمانی که آنها می توانند وظایف خود را انجام دهند و ضرب الاجل خود را رعایت کنند، چرا باید زمانی که کار می کنند مهم باشد؟ اگر بتوانید این نگرش را برآورده کنید ، پناهگاهی ایده آل برای نامزدهای ژنرال Z خواهید بود.

14. توجه به فرهنگ

برای هزاره‌ها، تناسب فرهنگی خوب می‌تواند دلیلی برای پذیرش پیشنهادی باشد که در غیر این صورت دارای مزایا و مزایا کمتر یا دستمزد کمتری نسبت به سایر پیشنهادهایی است که دریافت می‌کنند. آنها به ویژه نسبت به فرهنگ ناهماهنگ حساس هستند و تمایل دارند در مورد بی عدالتی ها چه در سطح محلی و چه در مقیاس بزرگتر سخن بگویند.

فرهنگ کار

برای جذب موفقیت آمیز در میان هزاره ها و ژنرال Z، باید بر فرهنگ خود در بازاریابی برند خود تأکید کنید، هم در فرهنگ مورد نظر و هم فرهنگ واقعی شما. آنها قطعاً به دلیل عدم تطابق بین آنچه شما می گویید و آنچه می بینند خاموش می شوند.

15. خودتان را تغییر دهید، نه نامزدهایتان را

ژنرال Z به طور خاص بسیار فردی است. آن‌ها در برابر این ایده که می‌توانند برای نقشی استخدام شوند و سپس متناسب با آن نقش قالب‌گیری شوند، بسیار مقاوم خواهند بود. آنها همانی هستند که هستند، و قرار نیست فقط برای شغلی که (احتمالاً) فکر می کنند فقط یک یا دو سال در آنجا باقی بمانند، تغییر نخواهند کرد. آن‌ها می‌خواهند نقشی را انتخاب کنند که مناسب آن‌ها باشد یا نقش آن‌ها را شکل دهد تا با شخصیتی که هستند بهتر سازگاری داشته باشد. مقاومت در برابر این نوع تطابق، جذب و حفظ نامزدهای Gen Z را بسیار دشوارتر می کند.

Gen Z موج بزرگ بعدی در کارمندان جوان است و آنها الگوی جدیدی را در کار و استخدام به همراه دارند. اکنون زمان سازگاری با آن پارادایم است.

بدون نظر

پاسخ دهید

4 × 3 =