20 تا از خلاق ترین کمپین های جذب کاندیدا


هر زمان که شغلی دارید که باید پر شود، باید واجد شرایط ترین افراد را برای پر کردن آن بیابید. گاهی اوقات این تبلیغات داخلی خواهد بود، اما بیشتر اوقات، شما به دنبال مخاطبان بسیار بیشتری برای یافتن مناسب مناسب هستید. با توجه به تقاضای همیشگی توجه همه و دشواری تبلیغ یک افتتاحیه در زمینه ای پر از افتتاحیه های مشابه، جذب آن مخاطب دشوار است.

قبلاً در مورد ایجاد آگهی‌های شغلی جذاب و خلاقانه نوشته‌ایم . اگر در عملی کردن این نکات مشکل دارید، الهام گرفتن خلاقانه می تواند ارزشمند باشد. بنابراین، ما بیست مورد از جذاب‌ترین، خلاقانه‌ترین و جالب‌ترین کمپین‌های استخدامی را که دیده‌ایم گردآوری کرده‌ایم.

1. “Grafic Deigner” عالی

Horizon FCB، یک آژانس بهداشتی مستقر در عربستان سعودی، یک آگهی شغلی با متنی منتشر کرد که عمداً با مشکلاتی همراه بود:

10 اشتباه در این تبلیغ وجود دارد.

اگر معتقدید که طراح گرافیک عالی هستید و به جزئیات توجه دارید، این اشتباهات را ببینید، نظرات خود را در مورد آدرس pelow شامل CV و نمونه کارها برای ما ارسال کنید.

از جمله بسیاری از اشتباهات موجود در آگهی، اشتباهات تایپی، مسائل مربوط به فاصله، مسائل مربوط به هسته و مسائل مربوط به مرکز است.

اشتباه تایپی عمدی

این افراد را تشویق کرد تا توجه خود را به جزئیات نشان دهند، به آدرس ایمیل ضمیمه شده به آگهی دسترسی پیدا کنند و خود را برای لیست شغلی وارد رقابت کنند. این تبلیغ یک راه عالی برای گنجاندن یک آزمون مهارت های پایه قبل از رسیدن برنامه است.

2. تاتو برژ

این فروشگاه هنرمند خالکوبی در حال استخدام یک هنرمند جدید برای کار با آنها بود و تصمیم گرفت از روشی نسبتاً خلاقانه برای آزمایش آنها به عنوان بخشی از فرآیند درخواست استفاده کند.

خالکوبی برژ

آنها آگهی های شغلی خود را روی کاغذی چاپ کردند که دارای بافت و طرح پوست با لکه های کمی روشن تر بود که به طور کم رنگ کد QR را نشان می داد. تلفن‌ها نمی‌توانند کد QR را همانطور که هست بخوانند، اما اگر هنرمند مشتاق جاهای خالی را با خودکار پر کند، کاربردی می‌شود. این یک تست خود فیلترینگ برای یکی از مهمترین الزامات یک هنرمند خالکوبی است: دست ثابت با جوهر.

3. ریاضیات مایکروسافت

یکی از بسیاری از کمپین های تبلیغاتی شغلی در دهه های گذشته، مایکروسافت تصمیم گرفت چالشی را اضافه کند. آنها یک آگهی شغلی یک صفحه ای با حقوق، وظایف شغلی و شرایط مورد نیاز چاپ کردند.

 

با این حال، آنها اطلاعات تماس خود را برای این موقعیت مخفی کردند. آنها به جای یک URL ساده وب یا شماره تلفن، یک معادله را منتشر کردند. این معادله، زمانی که به درستی حل شود، شماره تلفنی را ایجاد می کند که متقاضی می تواند با آن تماس بگیرد تا کلاه خود را در حلقه بگذارد. باز هم، این یک راه عالی برای افزودن تعامل و فرآیند خود فیلترینگ به مرحله اول درخواست های شغلی است.

4. جدول کلمات متقاطع پارک بلچلی

برخی از تبلیغات شغلی به دهه‌ها قبل برمی‌گردد. در این مورد، بلچلی پارک در طول جنگ جهانی دوم، کدشکن‌ها را استخدام می‌کرد تا در کنار بزرگانی مانند آلن تورینگ در تلاش برای شکستن کدهای آلمانی کار کنند.

در یک اقدام درخشان دیگر از فیلتر کردن و تست مهارت، آنها جدول کلمات متقاطع را با چند قانون منحصر به فرد منتشر کردند: سرنخ ها ممکن است نیاز به آناگرام هایی داشته باشند که هیچ نشانی از درست بودن این موضوع نداشته باشند، سرنخ ها مبهم و حتی بر اساس استانداردهای روز دشوار بودند، و مهمتر از همه، شما 12 دقیقه فرصت داشتید تا این کار را انجام دهید. جدول کلمات متقاطع را می توانید اینجا ببینید . کسانی که این کار را با موفقیت انجام دادند برای همکاری با سازمان مخفی دعوت شدند. آیا می توانید به آنها بپیوندید؟

5. بزرگترین فروشنده جهان

در سال 2010، شرکت فروش Ogilvy & Mather به دنبال فروشندگان با استعداد بالا برای پیوستن به شرکت آنها بود. آنها با علم به اینکه دنیای فروش پر از افرادی است که از فرصت استفاده می کنند، مانع بزرگی برای ورود به یک برنامه کاربردی قرار می دهند. نامزدهای مشتاق باید ویدیویی از فروش آجر خود به شرکت تهیه می کردند.

برای تبلیغ این کمپین، از جمله موارد دیگر، Ogilvy این ویدیوی یوتیوب را تولید کرد. دراماتیک است، تاثیرگذاری بالایی دارد و حتی با استانداردهای امروزی فوق العاده خاطره انگیز است. برای آنها هم خوب کار کرد.

6. LEGO Brick Factor

لگو یک حس جهانی است، یک اسباب بازی جاودانه که میلیون ها نفر را شاد می کند. همچنین نیاز به نوآوری و طراحی مداوم دارد تا کیت های خود را سال به سال منحصر به فرد نگه دارد. برای انجام این کار، لگو به استاد سازندگان نیاز دارد، افرادی با خلاقیت برای طراحی مدل‌های جدید با محدودیت‌های خاص.

برای یافتن افراد مناسب برای این کار، مراکز کشف LEGOLAND میزبان مسابقه‌ای به نام Brick Factor هستند که در آن رقبا مدل‌های منحصربه‌فردی را در طول این سه رویداد می‌سازند و توسط هیئتی که شامل دو گروه مهم است، داوری می‌شوند: دیگر Master Builders، و کودکانی که فقط لگو را دوست دارند. برنده مسابقه در محل استخدام می شود.

7. قبیله سیسکو

سیسکو یک شرکت فناوری جهانی است و نیروی کار آن به اندازه سیاره ای که در آن زندگی می کنیم متنوع و متنوع است. آنها این را از طریق کمپین های استخدام خود به نمایش می گذارند، به ویژه با هشتگ هایی مانند #WeAreCisco و #BeYouWithUs.

کارمندان واقعی درباره فرهنگ شرکت و زندگی خود در خارج از شرکت بحث می کنند و بسیاری از مزایای کار با سیسکو را به تصویر می کشند. برای پیشرفت لازم نیست خود را با شرکت مطابقت دهید. شما به سادگی می توانید همانی باشید که هستید و همچنان برای شرکت ارزشمند باشید. اگرچه این کمپین سال ها پیش آغاز شد، سیسکو آن را تا به امروز ادامه داده است.

8. Eurowings Matching

Eurowings یک شرکت هواپیمایی مستقر در آلمان با کمپین استخدام برنده جوایز با استفاده از پلت فرم جدید Tinder است. Tinder، یک برنامه دوستیابی، پروفایل هایی را برای افراد با گرایش دلخواه به کاربر ارائه می دهد و به آنها اجازه می دهد برای نادیده گرفتن به سمت چپ یا برای اتصال به راست بکشند.

ترفند این است که نمایه‌ها برای مشاغل بودند، نه برای افراد، و کشیدن انگشت به سمت راست کاربر را با آن شغل «تطبیق داد» و اطلاعات بیشتری در مورد فرصت‌های موجود در اختیار او قرار داد. این یک استفاده به شدت خلاقانه از یک پلتفرم جدید بود که اکثر آنها فکر نمی کنند برای استخدام استفاده کنند.

9. Quixey’s 100 $

Quixey، یک استارت آپ دره سیلیکون، برای جذب توسعه دهندگان نرم افزار هوشمند باید با غول های فناوری رقابت کند. برای انجام این کار، آنها یک ماه چالش به مدت یک روز صادر کردند. آنها یک قطعه کد با یک باگ در آن تولید کردند و افراد را برای یافتن و رفع اشکال به چالش کشیدند.

برندگان 100 دلار، یک تی شرت و فرصتی برای درخواست شغل دریافت کردند. این کمپین خلاقانه بود و انگیزه آن عالی بود، اگرچه روش تبلیغاتی آنها برای کمپین  کمی ثابت ماند و شرکت در نهایت به دلایل نامرتبط از کار افتاد.

10. چالش های گوگل

گوگل در سراسر صنعت فناوری به دلیل انتخاب ایده‌های افرادی که قبلاً آمده‌اند و با آنها همکاری می‌کند، شهرت دارد. آن‌ها اولین شرکتی نبودند که از چالش‌ها برای جذب متقاضیان استفاده کردند، اما به دلیل هوشمندی و ثبات در تبلیغات خود مشهور هستند.

همه چیز از یک بیلبورد با یک پیام رمزآلود که منجر به یک URL عددی با یک برنامه شغلی می‌شود، تا چالش‌های کدگذاری تعاملی آنها ، به عنوان برخی از بهترین آگهی‌های شغلی که تاکنون ابداع شده‌اند، در تاریخ ثبت می‌شوند.

11. تبلیغات یواشکی فولکس واگن

فولکس‌واگن نیاز به استخدام مکانیک‌ها داشت و آن‌ها یک چیز را می‌دانستند: برای استخدام افراد ماهر، بهتر است به آنها دسترسی پیدا کنید که در آن زمان خود را صرف می‌کنند. کمپین آنها بسیار هوشمندانه بود و از منابعی که فقط آنها در اختیار داشتند استفاده می کرد.

آنها عمدا گروهی از خودروها را شکستند و به مکانیک ها و مغازه های سراسر کشور بردند. کلک؟ هر وسیله نقلیه یک آگهی شغلی در زیرشاخه پنهان داشت ، جایی که فقط مکانیکی که روی آن کار می کرد آن را می دید. این کمپین هوشمندانه بود و کارساز بود و مکانیک های ماهر مختلفی را برای موقعیت های باز خود جذب کرد.

12. هدف گذاری مستقیم استودیو Red 5

گاهی اوقات نمی دانید چه کسانی را باید استخدام کنید، فقط نمی دانید چه کسانی را روی میز می آورند. مواقع دیگر، شما نامزدهای خاصی را در ذهن دارید. Red 5 Studios، یک شرکت بازی سازی، 100 نامزد برتر برای استودیوی خود، “تیم رویایی” را که دوست دارند استخدام کنند، شناسایی کرد.

آنها به طور خاص روی این 100 نفر تحقیق کردند، پیام های سفارشی برای آنها ایجاد کردند و مستقیماً با آنها تماس گرفتند. نتیجه؟ نرخ پاسخ تقریباً 100٪ از هر یک از افرادی که آنها پیام داده اند.

13. دستورالعمل های شغلی Ikea

نمونه دیگری از دستیابی به افرادی که زمان خود را در آنجا می گذرانند. Ikea در اوایل دهه 2010 به سرعت در بازار استرالیا گسترش یافت و آنها نیاز به استخدام برای کارکنان این فروشگاه های جدید داشتند. برای انجام این کار، آنها خریداران Ikea را هدف قرار دادند.

آنها مجموعه ای از ” دستورالعمل های شغلی ” را به سبک دستورالعمل های مونتاژ خود ایجاد کردند و آنها را در بسته های تخت برای مبلمان خود قرار دادند. هرکسی که در آن زمان چنین مبلمانی را خریداری می‌کرد، خودش آن فرصت شغلی را به خانه‌اش می‌آورد. در مجموع، آنها 4200 درخواست دریافت کردند و 280 نامزد را از کمپین استخدام کردند.

14. ارتش سوئد مراقبت می کند

ارتش سوئد می خواست افرادی را با غریزه ایثارگرانه برای کمک به دیگران استخدام کند. برای انجام این کار، آنها یک آزمایش اجتماعی هوشمندانه انجام دادند. آنها یک جعبه سیاه بزرگ را در یک میدان عمومی قرار می دهند و اجازه می دهند یک نفر در ساعت یک بار وارد آن شود.

آنها در داخل تنها مانده و در این جعبه گیر کرده بودند… مگر اینکه شخص دیگری جلو بیاید تا جای آنها را بگیرد. برای افزودن به آزمایش، داخل جعبه به صورت آنلاین پخش شد تا تبلیغات ایجاد شود و مردم روی افراد داخل آن سرمایه گذاری کنند. آنها قصد داشتند 4300 درخواست را از این آزمایش دریافت کنند ، اما در نهایت نزدیک به 10000 درخواست داشتند، بدون اینکه به همه پوشش رسانه ای رایگان اشاره کنیم.

15. ارتش بریتانیا در حال چرخیدن است

فهرست ارتش بریتانیا در حال سقوط بوده است و آنها تصمیم گرفتند تا Millennials را هدف قرار دهند تا ثبت نام کنند.

برای انجام این کار، آنها به عنوان بخشی از یک کمپین، مجموعه ای از پوسترهای استخدامی با ظاهری قدیمی ساختند. این پوسترها کلیشه‌های هزاره‌ای را هدف قرار می‌دهند (“من من من”، “دانه برف”، “دلقک کلاس”) و آنها را روی سرشان می‌چرخانند و به ویژگی‌های خوب اعتماد به نفس، متمرکز و دلسوز بودن اشاره می‌کنند. این کمپین با واکنش‌های زیادی در رسانه‌ها مواجه شد، اما موفق شد، آگاهی زیادی را گسترش داد و به جذب نیرو بسیار مورد نیاز دست یافت.

16. BJL ارائه آنچه مردم نیاز دارند

همه نیازهایی دارند. گاهی اوقات این نیازها گذرا هستند، چیزی که BJL – یک شرکت بازاریابی – از آن استفاده کرد. در طول یک نمایش محبوب جوایز، شرکت کنندگان نیاز به دسترسی به اینترنت داشتند و وای فای در دسترس عموم را در این منطقه بررسی کردند.

BJL قوی‌ترین سیگنال وای‌فای محلی را با صفحه فرود ارائه کرد که کاربران را قبل از اینکه به آنها اجازه دهد به یک صفحه مشاغل هدایت شوند، هدایت می‌کرد. موفقیت فوق‌العاده‌ای بود، با برخی از رزومه‌ها قبل از پایان شب، و بیشتر در روزهای بعد.

17. موقعیت یابی دقیق ماتسوشیتا الکتریک

شرکت برق ژاپنی ماتسوشیتا الکتریک صفحه ای از کتاب فولکس واگن را برداشت: دسترسی به نامزدهای بالقوه جایی که وقت خود را سپری می کنند.

در این صورت، تبلیغات شغلی خود را با دقت در بالای تیرهای برقی که نیاز به کار داشت، قرار دادند تا با ورود کارگران، فرصت موقعیت بهتری را ببینند. در فاصله پنج متری از زمین، تضمین شد که متقاضیان واجد شرایطی هستند که رزومه خود را ارسال می کنند.

18. فناوری ربودن امنیت سپر

Shield Security یک شرکت امنیتی خصوصی است که نیاز به استخدام افراد جدید دارد. برای هدف قرار دادن پرسنل امنیتی موجود، آنها به سادگی کارمندان خود را به پرواز فرستادند.

هنگامی که چمدان آن کارمند اسکن می‌شد، فناوری امنیتی که بر روی خوراک نظارت می‌کرد، با حروف بازتابنده فلزی که فقط در دستگاه اشعه ایکس قابل مشاهده است، اطلاعاتی را در مورد نحوه استخدام در شرکتشان مشاهده می‌کرد. شکار غیرقانونی رقبا یک سنت قدیمی است، و این یک روش نوآورانه برای انجام آن است.

19. اهرم موفقیت اجتماعی را تغییر دهید

برای مدتی، آزمون‌های فیس‌بوک همه‌گیر بود. Toggl از یکی استفاده کرد و یک آزمون شخصیتی ایجاد کرد که به افرادی که آن را امتحان می‌کردند، نتایج متفاوتی داد.

موانع کم برای ورود، متقاضیان را تشویق می‌کرد، در حالی که خود فیلترینگ آزمون به مردم کمک می‌کرد تا با فرصت‌ها و کاری که برای شرکت انجام می‌دادند مشارکت کنند. این یک استراتژی کلی موفق بود  و منجر به ایجاد کارمندان جدید با استعداد شد.

20. به گروه بپیوندید

مثال دیگری از استفاده از یک کانال غیرمتعارف برای دسترسی به افراد: Spotify.

سرویس پخش موسیقی به دنبال یک توسعه دهنده جدید بود، اما به جای تبلیغ یک لیست شغلی معمولی، آنها یک لیست پخش سفارشی ایجاد کردند و آن را پخش کردند . لیست پخش یک مجموعه موسیقی التقاطی است، اما آنچه در اینجا مهم است عناوین آهنگ ها است. وقتی کنار هم قرار می‌گیرند، یک فراخوان برای اقدام برای توسعه‌دهندگان بیان می‌کنند. این کار کسی را به دست آورد، تا حد زیادی مشخص است.

نوبت شماست

اینها فقط 20 مورد از کمپین های بی شمار استخدام خلاق در طول تاریخ هستند.

آیا مورد علاقه ای دارید که ما پوشش ندادیم؟ به همین ترتیب، هنگامی که از نکات ما و این مثال‌ها به عنوان الهام‌بخش استفاده می‌کنید، ممکن است در آینده کمپین استخدام خود را در لیست مشابهی بیابید. اگر چیزی برای به اشتراک گذاشتن دارید، یا اگر ما یکی را از دست دادیم، لطفاً در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید! ما از اینکه ازت خبر داشته باشیم خوشحال میشویم.

بدون نظر

پاسخ دهید