20 مزیت استخدام کارمندان از راه دور و مجازی


راه های زیادی برای استخدام کارمند وجود دارد. شما می توانید کارمندانی داشته باشید که تمام وقت در دفتر کار می کنند. می توانید کارمندانی داشته باشید که بخشی از زمان را از خانه کار می کنند. و همانطور که همه گیری نشان داده است که بیشتر از تصور بسیاری قابل دوام است، می توانید کارمندانی داشته باشید که از راه دور کار می کنند.

کار از راه دور چیز جدیدی نیست، اما مدت‌هاست که در قلمرو فریلنسرها و کارمندان خاص با ارزش بوده است که به اندازه کافی ضروری هستند تا آن سطح از انعطاف‌پذیری را در برنامه‌ریزی و عملیات خود طلب کنند. با این حال، ایمنی همه‌گیری، میلیون‌ها نفر را به سمت کار از خانه، اغلب تمام وقت، سوق داد. علیرغم برخی مخالفت ها، ثابت شده است که برای بسیاری از مشاغل و بسیاری از کارمندان بسیار مفید است.

فقط حرف ما را قبول نکنید. در اینجا مزایای بسیاری از استخدام کارمندان از راه دور/مجازی آورده شده است.

مزایای مالی

اینها برخی از مهمترین عوامل محرک در هر کسب و کاری هستند. به هر حال، در پایان روز، معمولاً به پول ختم می شود. بسته به کسب و کار شما، یک تجزیه و تحلیل هزینه و فایده ممکن است نشان دهد که انتقال به نیروی کار عمدتاً از راه دور به سادگی از نظر مالی بهتر است و در عین حال سطوح خدمات یکسان یا بالاتر را حفظ می کند.

 هزینه های سربار شما برای هزینه های اداری کاهش می یابد.

یکی از بهترین مزایای شرکتی که در موقعیتی برای ایجاد تغییر قرار دارد، کاهش چشمگیر هزینه های سربار اداره یک کسب و کار است. برخی از کسب‌وکارها نمی‌توانند این تغییر را ایجاد کنند – برای مثال، فروشگاه‌های خرده‌فروشی نمی‌توانند کوچک شوند – اما بسیاری از مشاغل اداری می‌توانند اقداماتی مانند:

  • با اجاره نامه ارزان تر و قبوض آب و برق به یک دفتر کوچکتر نقل مکان کنید.
  • هزینه های مبلمان و تجهیزات اداری را کاهش دهید.
  • نیاز به پرداخت کمتری برای مزایای جانبی مانند کارت پارکینگ یا هزینه های حمل و نقل عمومی برای کارمندان.

 

شما هرگز به نیروی کار با هزینه صفر نخواهید رسید، اما می توانید هزینه ها را به طور چشمگیری کاهش دهید.

 کارمندان شما ممکن است در ازای آن پول کمتری طلب کنند.

از نظر تاریخی، 30 درصد از کارمندان می گویند که به جای افزایش دستمزد ، توانایی کار از راه دور را دارند. این تعداد احتمالاً در سال‌های اخیر افزایش یافته است، به‌ویژه زمانی که کارمندان بیشتری توانایی کار از خانه را به دلیل بیماری همه‌گیر تجربه می‌کنند.

تقاضای پول کمتر

این بدان معنا نیست که می‌توانید دستمزد کارمندانی را که از راه دور کار می‌کنند کاهش دهید، زیرا چنین حرکتی تأثیرات شگرفی بر روحیه دارد و تقریباً تضمین می‌کند که این کارمندان به مراتع سرسبز تر خواهند رفت. با این حال، برای استخدام کارمندان جدید، ممکن است بتوانید در ازای کار از راه دور، حقوق پایه کمتری ارائه دهید.

 کارمندان شما در هزینه های خود صرفه جویی می کنند.

وقتی کارمندان به آنها اجازه کار از راه دور را می دهید، می توانند در پول خود صرفه جویی کنند. آنها نیازی به پرداخت هزینه زیادی برای چیزهایی مانند بنزین یا حمل و نقل، فرسودگی وسیله نقلیه، غذا خوردن در بیرون از خانه و سایر هزینه های مختلف که با رفت و آمد به همراه دارند، ندارند. آنها همچنین می توانند در مواردی مانند مراقبت از کودک صرفه جویی کنند.

فشار مالی (و عاطفی!) رفت و آمد به طور کامل حذف شده است، که بررسی ها نشان می دهد که باعث صرفه جویی در کارگران از راه دور حدود 5000 دلار در سال می شود. و این بدون در نظر گرفتن هزینه خرید منظم ناهار است!» –  Memory.ai

کار از راه دور هزینه های پنهانی دارد، مانند افزایش صورتحساب تهویه مطبوع، مبلمان، تجهیزات، قبض برق و غیره. با این حال، این مقدار معمولاً کمتر از مقدار ذخیره شده است، بنابراین متعادل می شود.

سایر مزایای تجاری

مزایای زیادی وجود دارد که یک کسب و کار می تواند از یک نیروی کار راه دور دریافت کند که به راحتی نمی توان آنها را مزایای مالی نامگذاری کرد. برخی از آنها کمتر قابل لمس هستند، اما داشتن همه آنها ارزشمند است.

 شما می توانید بهترین نامزدها را از هر کجای دنیا استخدام کنید.

زمانی که نیازی به حضور کارمند ندارید، نیازی نیست از منطقه محلی خود استخدام کنید یا هزینه نقل مکان به منطقه خود را پرداخت کنید. شما می توانید افراد را از هر کجای دنیا استخدام کنید. اگر بهترین نامزد برای پر کردن یک نقش آزاد در فلوریدا، اورگان، کانادا، آلمان یا مالزی باشد، مهم نیست. شما هنوز هم می توانید آنها را استخدام کنید. این به شما این امکان را می دهد که نیروی کار جهانی از هیچ چیزی جز بهترین نامزدها ایجاد کنید.

 

چالش اصلی در اینجا در نظر گرفتن قوانین کار محلی و منطقه ای و هزینه زندگی است. یک شرکت مستقر در کانزاس ممکن است فردی را در لس آنجلس استخدام نکند، به این دلیل که حقوق استاندارد کانزاس باعث کاهش هزینه های زندگی در لس آنجلس نمی شود. همچنین ممکن است لازم باشد قوانین بین المللی کار و مالیات را دنبال کنید، که می تواند بسیار پیچیده باشد.

 نرخ نگهداری بالاتری با کارمندان خواهید داشت.

کارمندان عاشق کار از راه دور هستند. در میان کسانی که قبلاً زمانی را به کار از راه دور سپری کرده‌اند، 99 درصد از آنها می‌گویند که می‌خواهند تا پایان کار خود به کار از راه دور ادامه دهند. پس جای تعجب نیست که بسیاری از کارمندان موقعیت فعلی خود را برای کاری که کار از راه دور ارائه می دهد ترک می کنند.

نود و پنج درصد از کارفرمایان می گویند دورکاری تأثیر زیادی بر حفظ کارمندان دارد. – همه کسب و کار

از آنجایی که هزینه تعویض یک کارمند زیاد است، ارزش آن را دارد که به هر طریقی که می توانید گردش مالی را کاهش دهید.

 شما به تعداد زیادی از مدیران میانی نیاز ندارید.

یکی از مزایایی که برخی از شرکت ها می توانند از آن بهره ببرند، فرصت ساده سازی نیروی کارشان است. بسیاری از شرکت‌ها، به‌ویژه آن‌هایی که متوسط ​​هستند و در حال رشد هستند، در نهایت با مدیران میانی پف کرده‌اند. این مدیران هدف کمی فراتر از ایفای نقش به عنوان نگهبان و ناظر سالن برای نیروی کار در دفتر هستند. با این حال، اگر نیروی کار شما به کارکنان عمدتاً از راه دور تبدیل شود، بسیاری از همان مدیران دیگر لازم نیستند. می توانید آنها را به موقعیت هایی منتقل کنید که بتوانند کارهای ملموس تری انجام دهند یا آنها را رها کنید و کارگران متعهد بیشتری را جایگزین آنها کنید.

 ممکن است بتوانید ساعات کاری را افزایش دهید.

یکی از مزایای عالی استخدام افراد در سراسر کشور یا در سراسر جهان، پوشش در محدوده وسیع تری از مناطق زمانی است. این به ویژه برای شرکت هایی مفید است که می خواهند پشتیبانی مشتری یا فروش شبانه روزی را ارائه دهند. شما می توانید به جای اینکه کارمندان محلی را مجبور به کار در ساعات فرد کنید، افراد را در مناطق زمانی مربوطه استخدام کنید. این همچنین به فروش در مناطق در آن مناطق زمانی کمک می کند، زیرا آنها می توانند با افرادی صحبت کنند که به احتمال زیاد محلی برای آنها هستند.

 شما تنوع را در شرکت خود افزایش می دهید.

یکی از بهترین کارهایی که هر کسب و کار مدرن می تواند انجام دهد افزایش تنوع در کارکنان خود است. چه کارمندان زن بیشتر باشد ، چه کارمندان بیشتر BIPOC یا کارمندانی از مناطق جغرافیایی مختلف، همه تنوع کمک می کند.

«وقتی با مردمی از نقاط مختلف کشور یا جهان کار می‌کنید، از پیشینه‌های فرهنگی متنوع آنها بهره‌مند خواهید شد. همانطور که در مقاله ای از Business.com اشاره شد، “این برای یافتن راه حل های منحصر به فرد برای مشکلات مفید است و به ویژه در هنگام تلاش برای دسترسی به مخاطبان گسترده تر مفید است.” –  FlexJobs

اجازه دادن به کار از راه دور و در نتیجه استخدام نامزدها از مکان‌های مختلف، طبق تعریف، تنوع چشم‌انداز را در سراسر سازمان شما افزایش می‌دهد.

 شما می توانید به راحتی نیروی کار خود را افزایش یا کاهش دهید. 

این یکی عمدتاً برای شرکت هایی سودمند است که عمدتاً کارگران قراردادی و آزاد استخدام می کنند تا آنهایی که برای نقش های سنتی حقوق بگیر استخدام می کنند. وقتی نیروی کار شما بر اساس قراردادها کار می کند، می توانید به راحتی آن قراردادها را تقویت یا کاهش دهید. آیا نیاز به افزایش مقیاس برای یک رویداد یا تغییر فصلی در تقاضا دارید؟ آسان. آیا برای صرفه جویی در هزینه ها در طول یک فصل ناب، نیاز به کاهش دارید؟ همچنین آسان است. کار از راه دور به این معنی است که تنظیمات بسیار کمی برای انجام دادن در دفتر خود نیز دارید.

 

 کار از راه دور به طور کلی برای محیط زیست بهتر است.

برای کسب‌وکارهایی که می‌خواهند سلامت محیط‌زیست را ارتقا دهند، با تغییرات آب و هوایی مبارزه کنند و خود را آینده‌نگر معرفی کنند، کار از راه دور/مجازی بسیار برای محیط‌زیست مفید است. مطمئناً، تأثیر کارکنان شما ممکن است در مقایسه با تأثیرات یک شرکت تدارکات و حمل و نقل حداقل باشد، اما هر ذره ای در طول بحران آب و هوایی فعلی کمک می کند.

 شما در برخی صنایع شغل بیشتری ایجاد می کنید.

در بالا، اشاره کردیم که می‌توانید نقش‌هایی مانند مدیران میانی را کاهش دهید. برعکس، شما مشاغل را در صنایعی مانند مخابرات، فناوری اطلاعات و زیرساخت افزایش می دهید. جابجایی نیروی کار مهم است، و به طور کلی به نفع افزایش مشاغل حتی اگر برخی از مشاغل حذف شوند، منحرف می شود.

بهره وری و مزایای روحی

کارمندان بسیاری از مزایای کار از راه دور را به صورت دست اول تجربه می کنند و این مزایا آنها را به کارکنان بهتری تبدیل می کند. مطمئناً، برخی از افراد هنگام کار از خانه نمی‌توانند زندگی کاری انعطاف‌پذیرتر و آزادتری داشته باشند، اما راه‌های زیادی برای کاهش این مشکل وجود دارد. با این حال، برای بسیاری از افراد، این یک مزیت خالص در کل است.

 کارمندان شما به طور کلی بهره وری بیشتری خواهند داشت.

بسیاری از مردم فکر می کنند که کار از خانه به معنای کار کردن در برابر عوامل حواس پرتی در یک محیط بدتر است. و اینکه کارمندان سست خواهند شد و بهره وری کمتری خواهند داشت. هیچ چیز نمی تواند دور از حقیقت باشد. در واقعیت، کارمندانی که از خانه کار می کنند تقریباً همیشه به طور چشمگیری بهره وری بیشتری دارند و وظایف خود را در زمان کوتاه تر و با حواس پرتی کمتر انجام می دهند، حتی اگر زندگی پرمشغله ای در خانه داشته باشند.

کارمندان کمتر حواسشان پرت می شود. سر و صدای دفتر، ارتباطات همزمان، یا همکارانی که از کنار میزشان می افتند، آنها را منحرف نمی کند. این کار باعث می‌شود که بیشتر اوقات کار عمیق متمرکز و بدون شکست را تمرین کنید. – Memory.ai

 وقتی کارمندان به آن عادت کنند، حواس پرتی کمتری دارند.

مطمئناً در دفتر خانه عواملی وجود دارد که در دفتر کار ظاهر نمی شوند. کودکان و حیوانات خانگی نیاز به توجه دارند، همسایه‌ها می‌خواهند صحبت کنند، و حتی محیط می‌تواند حواس‌تان را پرت کند. با این حال، همه اینها با یک دفتر خانه اختصاصی، ساعات اداری و سیاست‌های خانواده قابل رفع است.

و به هر حال، اینطور نیست که زندگی اداری یک کار دائمی و دائمی باشد. کارمندان به استراحت می پردازند، با یکدیگر گپ می زنند، به اتاق استراحت یا دستشویی سر می زنند، یا به جای کار، درگیر صحبت های کوچک می شوند. دادن و گرفتن در بازی وجود دارد که معمولاً به نفع کار از راه دور است.

 زمان بندی انعطاف پذیر به کارکنان اجازه می دهد تا بر اساس نقاط قوت خود کار کنند.

برخی از کارمندان زمانی بهترین کار را انجام می دهند که بتوانند چهار ساعت کار را متوقف کنند و بدون حواس پرتی به کار بپردازند. برخی دیگر زمانی بهترین کار را انجام می دهند که بتوانند یک ساعت تمرکز کنند، 30 دقیقه استراحت کنند و تکرار کنند. کلید کار از راه دور این است که انعطاف پذیری. کارمندان شما می توانند به جای کار در چارچوبی که به نظرشان کارآمد نیست، بر اساس نقاط قوت خود کار کنند.

 کارمندان خیلی کمتر مریض را صدا می زنند.

کارمندان شما هر چند وقت یکبار صدای بیماری می زنند؟ حال، چند مورد از آن روزهای بیمار به دلایلی مانند انتشار بازی ویدیویی، یک کنسرت، جمع شدن با دوستان یا حتی کارمندان شما کمی زیر آب و هوا هستند و نمی‌خواهند در اداره احساس بدبختی کنند؟ چند بار است که یک کارمند مجبور است از مرخصی با حقوق خود استفاده کند؟

بسیاری از این موارد زمانی کاهش می یابد که یک کارمند بتواند با ساعات کاری انعطاف پذیر خود از خانه کار کند. کارمندان کمتر تماس می گیرند و در وقت و هزینه همه صرفه جویی می کنند.

آنها همچنین با غیبت های ناگهانی مانند مریض بودن در زمانی که واقعاً مریض نیستند، کمتر تماس می گیرند. بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC)، این غیبت های ناگهانی سالانه حدود 225.8 میلیارد دلار برای کارفرمایان در ایالات متحده هزینه دارد یا به دلیل از دست دادن بهره وری، 1685 دلار برای هر کارمند. –  آپولو فنی.

 کارمندان می توانند تعادل کار/زندگی بهتری ایجاد کنند.

هزینه زمانی کار در یک دفتر بیشتر از 9-5 است. این زمانی است که کارکنان شما به آن نیاز دارند تا زود بیدار شوند، رفت و آمد کنند و به طور کلی زمانی را دور از خانواده خود بگذرانند. این هزینه از دست دادن فرصت خوردن شام به عنوان یک خانواده است. این زمان از دست رفته در تربیت کودک و حضور در کنار آنها در لحظات شکل گیری است. وقتی کارمندان بتوانند از راه دور کار کنند، می توانند تعادل بهتری ایجاد کنند.

 در طول همه گیری، کار از راه دور برای همه ایمن تر است.

در حالت ایده‌آل، همه‌گیری در عرض یک سال پایان خواهد یافت، اما اگر مردم بتوانند از خانه کار کنند، برای همه امن‌تر خواهد بود. تماس کمتر با دیگران به معنای شانس کمتر برای گسترش بیماری و احتمال کمتری است که کل دفتر شما مجبور باشد هفته ها را در خانه بگذراند و بیمار باشد.

 کارکنان مهارت های ارتباطی بهتری را توسعه می دهند.

کارمندانی که به حال خود رها شده اند و مجبور به برقراری ارتباط از راه دور می شوند، مجبور خواهند شد، آزمایش به آتش، مهارت های ارتباطی بهتری را بیاموزند. آنها همچنین باید یاد بگیرند که چگونه از ابزارهای تجاری مانند Slack، Zoom و پایگاه دانش شرکت شما استفاده کنند.

 کارمندان می توانند با آزادی بیشتر پیشرفت شخصی را دنبال کنند.

در زمانی که به دلیل عدم نیاز به رفت و آمد و عدم نیاز به پر کردن وقت در یک دفتر صرفه جویی می شود، کارمندان شما آزادند تا توسعه شخصی را دنبال کنند. آنها ممکن است روی سلامتی خود کار کنند، ممکن است مهارت های خود را توسعه دهند یا در پروژه های جانبی کار کنند، یا ممکن است بتوانند گواهینامه هایی را دنبال کنند که آنها را در کارشان بهتر می کند. همه اینها باعث می شود آنها کارمندان بهتری برای شما داشته باشند.

 کارمندان عموماً شادتر هستند.

تقریباً تمام مزایای فوق به رفاه عاطفی و روانی کارکنان شما کمک می کند. کارمندانی که دیدگاه ذهنی بهتری دارند و وضعیت عاطفی شادتری دارند، مولدتر، مشارکت‌کننده‌تر و در شغل خود بهتر هستند. چگونه می توان از آن گذشت؟

استقبال از کارگران از راه دور و مجازی

در حال حاضر، اگر نشریات تجاری را مطالعه می کنید، مقاله به مقاله خواهید دید که در مورد “هزینه های پنهان” کار از راه دور صحبت می کند و اینکه چگونه بازگشت به دفتر برای همه افراد درگیر بهتر است، همراه با تلاش های شرکت ها برای وادار کردن کارگران خود به بازگشت به کار. دفتر با کاهش حقوق و مزایای دیگر.

کارگران راه دور مبارک

همه اینها آخرین نفس فرهنگ اداری است. مدیران میانی برای حفظ مشاغلی که نیازی به وجود ندارند فشار می آورند، صاحبخانه های شرکتی با چشم انداز از دست دادن پول در اجاره های غیرضروری روبرو هستند، و مدیران مازاد بر کار با افشای عدم ارتباط آنها با مشاغل خود روبرو هستند. به همه چیز نیفتید

مطالعه پس از مطالعه نشان داده است که کار از راه دور تقریباً در هر موردی هم برای کارمندان و هم برای مشاغل بهتر است. برای شما هم بهتر خواهد بود.

بدون نظر

پاسخ دهید

19 + 6 =