3 ویژگی اساسی مصاحبه کنندگان بزرگ


مدیر استخدام یا صاحب کسب و کار کوچک باشید، باید افراد توانمند و با انگیزه را استخدام کنید. استخدام یک فرآیند است و مصاحبه بخش کلیدی این فرآیند است.

یک دقیقه فکر کنید و از بهترین مصاحبه کنندگانی که می شناسید نام ببرید. آیا لیست شما شامل باربارا والترز، اپرا وینفری و جانی کارسون بود؟

اکنون به اولین مصاحبه شغلی خود و نحوه انجام آن توسط مصاحبه کننده فکر کنید. یا بهتر است به بدترین مصاحبه شغلی که داشتید فکر کنید. مصاحبه کننده چه کاری می توانست بهتر انجام دهد؟ در آن مصاحبه چه احساسی داشتید؟ آیا کار را به عهده گرفتید یا تا جایی که می توانستید سریع دویدید؟

مصاحبه‌گران استخدامی می‌توانند نشانه‌های زیادی از مصاحبه‌گران برتر مانند والترز و کارسون بگیرند. برای عبور از فرآیند استخدام و بیرون آمدن از طرف دیگر مطمئن باشید که به اندازه کافی با نامزدها آشنا شده اید تا بهترین تصمیمات استخدامی را بگیرید، به تخصص مصاحبه نیاز دارید.

در The Recruiting Division، ما ارزش مصاحبه را در فرآیند استخدام می دانیم. در پست‌های وبلاگی مانند « شروع به پرسیدن سؤالات مصاحبه منحصربه‌فرد » و « استاد مصاحبه رفتاری » درباره مصاحبه صحبت کرده‌ایم. نحوه پرسیدن سؤالات و نوع سؤالاتی که در طول مصاحبه می‌پرسید مهم است، اما برخی موارد که بهترین مصاحبه‌کنندگان انجام می‌دهند بر نتایج استخدام شما تأثیر می‌گذارند.

انواع مختلفی از مصاحبه وجود دارد، اعم از غربالگری تلفنی اولیه، مصاحبه ویدیویی یا گفتگوی حضوری با یک نامزد. همه مصاحبه ها برای به دست آوردن بهترین نتایج به یک چیز نیاز دارند – یک مصاحبه کننده خوب.

بنابراین برای انجام مصاحبه های عالی چه چیزی لازم است؟

بهترین مصاحبه کنندگان سه ویژگی مشترک دارند: آنها به خوبی آماده می شوند، مهارت های ارتباطی خوبی دارند و در ارزیابی نامزدها خوب هستند. مدیران FurstPerson، Inc. این را می دانند و مرتباً در مورد آن به صورت آنلاین بحث می کنند.

برای مصاحبه آماده شوید

تیم مک‌داریس از FurstPerson می‌گوید آمادگی برای مصاحبه بخش مهمی از تصمیم‌گیری در مورد استخدام است. او توضیح می‌دهد که مصاحبه‌کننده‌ها باید نامزدها، موقعیت‌هایی را که برای آن استخدام می‌کنند و ارتباطاتی که در طول فرآیند مصاحبه با و از کاندیداها اتفاق می‌افتد را درک کنند.

جانی کارسون مجری معروف برنامه آخر شب اهمیت آماده شدن برای مصاحبه را می دانست. همه کسانی که کارسون را می‌شناختند و با او کار می‌کردند، می‌گفتند که او همیشه خوب آماده می‌شود. بیلی وایلدر ، فیلمنامه‌نویس و تهیه‌کننده در مورد آمدن کارسون برای مصاحبه و اینکه توانسته بود طبیعی و راحت به نظر برسد، صحبت کرد، حتی اگر همیشه تمرین می‌کرد.

باربارا والترز به دلیل بسیاری از مصاحبه‌های برجسته و تخصصش در مصاحبه‌ها مورد تحسین قرار گرفته است. توصیه ای که او به همه کسانی که مصاحبه می کنند این است که “تکلیف خانه” را انجام دهند. او به آمادگی گسترده خود قبل از مصاحبه اشاره می کند. زاویه او در مصاحبه ها این است که با پرسیدن در مورد دوران کودکی یا والدینشان، از مردم پاسخ احساسی دریافت کند.

والترز با انجام تکالیف خود در مورد موضوعات مصاحبه خود را آماده می کند و بیشتر از آنچه که خودش می شناسد در مورد آنها می داند (همانطور که او دوست دارد شوخی کند).

در ” استخدام برای نگرش، قسمت 2″ بخش استخدام، ما جنبه های آمادگی مصاحبه را مورد بحث قرار می دهیم. رایان هولمز، مدیرعامل HootSuite به مصاحبه‌کنندگان توصیه می‌کند که بیش از حد برای مصاحبه‌ها آماده شوند و از یک کلید پاسخ یا فرم رتبه‌بندی نامزد استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که ویژگی‌های کاندیدای برتر مورد نیاز برای موقعیت و تناسب فرهنگ ارزیابی و مقایسه می‌شوند.

یک فرآیند آماده سازی مصاحبه استخدامی خوب باید شامل موارد زیر باشد:

  • در مورد موقعیت آزاد و شرح شغل تحقیق کنید تا شرایط نامزد برای دانش، مهارت، تحصیلات و تجربه را درک کنید. با این حال، فقط شرح شغل را مطالعه نکنید. اطمینان حاصل کنید که بخش و مدیر موقعیت، مهارت ها و تجربه مورد نیاز برای کار و محیط کاری آن موقعیت را می شناسید.
  • با مدیر استخدام صحبت کنید و در مورد نامزدهای موفقی که این موقعیت را دارند یا در حال حاضر در آن موقعیت هستند، بپرسید و به ویژگی های افراد برتر توجه کنید. از ارزیابی عملکرد برای درک نحوه ارزیابی کارکنان در موقعیت استفاده کنید، با بهترین کارمندان صحبت کنید و آنها را در شغل خود مشاهده کنید. در مورد عملکرد ضعیف نیز بپرسید تا بفهمید برای موفقیت در این موقعیت چه چیزی لازم است.
  • رزومه ها و ردپای رسانه های اجتماعی کاندیداهای برتر را بررسی کنید و قبل از دعوت از آنها برای مصاحبه حضوری برای بررسی جزئیات رزومه، اشتیاق نامزدها و تناسب شغلی، آنها را به نمایش بگذارید.
  • با استفاده از سؤالات مصاحبه باز و رفتاری سؤالات مصاحبه را برای پرسیدن آماده و تمرین کنید. برای نمونه‌هایی به « سوالات مصاحبه رفتاری برتر »، « مصاحبه رفتاری مسلط » و « 3 نوع سؤال مصاحبه جالب برای یک مصاحبه رفتاری » بخش استخدام مراجعه کنید .
  • یک دستور کار برای مصاحبه برنامه ریزی کنید، از جمله رزرو یک مکان راحت و آرام برای صحبت با نامزد، گشت و گذار در شرکت یا امکانات، معرفی افرادی که فرد در آن موقعیت با آنها کار و تعامل خواهد کرد. به گفته Talent Board، یک سازمان غیرانتفاعی که تجربه نامزد را ارتقا می‌دهد، تبدیل کردن تجربه نامزد به بخشی از فرآیند استخدام مهم است . از طریق محافظت و توسعه روابط با نامزدهایی که تجربیات خود را با دوستان و خانواده و در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند، هم برای استخدام شرکت ها و هم نامزدها سود می برد.

ارتباط خوب کلیدی است

مک‌داریس از FurstPerson می‌گوید که مصاحبه‌کنندگان مؤثر، ارتباطات‌رسان خوبی هستند. آنها خوب گوش می دهند و اطلاعات را به وضوح منتقل می کنند. این مهارت‌ها شامل پرسیدن سؤالات و گوش دادن به اشکال مختلف، از جمله توجه به زبان بدن و سرنخ‌های غیرکلامی مانند حالات چهره و انتخاب کلمه است.

 

استماع

گوش دادن یک مهارت مصاحبه است که به مشهورترین مصاحبه کنندگان از جمله باربارا والترز و جانی کارسون نسبت داده می شود. تهیه‌کننده پیتر جونز در مورد اینکه چگونه شیوه مصاحبه کارسون باعث آرامش همه می‌شود و شامل گوش دادن با دقت و ایجاد این احساس در افراد می‌شود که گویی با یک دوست صحبت می‌کنند، نه برای کسب اطلاعات، صحبت می‌کند.

این توصیه خوبی است که دیک کاوت از جک پار، سلف جانی کارسون دریافت کرد، که به او گفت مصاحبه ها خسته کننده است و به او توصیه کرد که آن را به یک گفتگو تبدیل کند. ارتباط خوب به این معنی است که نامزدها در افشای اطلاعاتی که می‌خواهید از آنها به دست آورید احساس راحتی می‌کنند.

مکث می کند

برقراری ارتباط خوب برای مصاحبه به این معناست که نه تنها بدانید چه سوالاتی را بپرسید، بلکه بدانید چگونه از مکث های استراتژیک برای جلب اطلاعات مورد نظر خود استفاده کنید. دانستن اینکه چه زمانی صحبت را متوقف کنید به همان اندازه مهم است که بدانید چه زمانی باید صحبت کنید.

بهترین مصاحبه کنندگان از آرامش در بحث نمی ترسند زیرا می دانند که می توانند از آن استفاده کنند. جیم لرر گوینده PBS News این را به خوبی درک می کند. او توصیه می‌کند پس از پاسخ‌های سوژه مصاحبه، عمداً مکث کنید، و می‌گوید که اغلب اطلاعات غافلگیرکننده و غیرمنتظره‌ای مؤثرتر از پرسیدن بلافاصله سؤال دیگر به دست می‌آید.

توانایی ارزیابی افراد

استاد استخدام، لو آدلر می گوید برای ارزیابی دقیق نامزدها، باید به وضوح نیازهای شغلی واقعی را درک کنید و تناسب و انگیزه نامزد را از عملکرد گذشته تعیین کنید.

مطمئناً اپرا برای مصاحبه خود با لنس آرمسترانگ به خوبی آماده شد و قبل از اینکه اولین سؤالات سخت در مورد دوپینگ، پذیرش مسئولیت و برنامه های جبران خسارت بپرسد، او را به خوبی ارزیابی کرد.

او می‌دانست که او شخصیتی قوی است که برای به دست آوردن و حفظ شهرت و موقعیت خود به دروغ گفتن عادت کرده است و در مصاحبه از رویکردی مستقیم استفاده می‌کرد. به عنوان مثال، او با استفاده از زبانی که رسانه‌ها از او استفاده می‌کردند، سوالاتی پرسید، مانند «متقلب و دروغگو» تا از او بپرسد که آیا مواد مخدر مصرف می‌کند، آیا می‌دانست که این کار اشتباه است، و آیا احساس بدی نسبت به آن دارد یا خیر.

مصاحبه استخدامی مستلزم همین توانایی برای ارزیابی نامزدها، پرسیدن سؤالات درست و بررسی تمام اطلاعات مورد نیاز برای اتخاذ بهترین تصمیمات استخدامی است.

ویژگی های مصاحبه کنندگان بزرگ

از مصاحبه کنندگان بزرگ چند دهه اخیر می توان به باربارا والترز، جانی کارسون، اپرا وینفری، کیتی کوریک، دیک کاوت، جک پار، دیوید فراست، جیم لهرر و دیوید لترمن اشاره کرد.

باربارا والترز طی سال‌ها با افراد مشهور بسیاری از افراد مشهور گرفته تا مجرمان، شخصیت‌های رسانه‌ای و روسای جمهور مصاحبه کرد. او حتی پس از بازنشستگی اخیر خود استراحت کرده است تا به درخواست او با پیتر راجر، پدر قتل عام ایسلا ویستا، الیوت راجر، مصاحبه کند. مهارت های مصاحبه، درایت، توانایی های گوش دادن و انصاف او در سراسر جهان مورد احترام و تحسین قرار می گیرد.

برخی از مصاحبه‌های عالی عبارتند از مصاحبه دیوید فراست با ریچارد نیکسون، مصاحبه پرنسس دایانا توسط مارتین بشیر، پریدن تام کروز روی کاناپه در طول مصاحبه‌اش با اپرا وینفری ، و صحبت نادر مایکل جکسون با وینفری در نورلند.

معروف‌ترین مصاحبه‌کنندگان و هر مصاحبه‌کننده استخدامی اهداف یکسانی دارند: به دست آوردن اطلاعات داخلی در مورد کسانی که با آنها مصاحبه می‌کنند. و همه آنها به چیزهای یکسانی نیاز دارند – آمادگی، مهارت های ارتباطی، و توانایی ارزیابی دقیق افراد.

هنگام مصاحبه مطمئن شوید که سه ویژگی مشابه را دارید تا بهترین نتیجه را بگیرید. تصمیمات استخدام شما به آن بستگی دارد.

بدون نظر

پاسخ دهید