5 نکته استراتژی استخدام لینکدین برای متمایز شدن


لینکدین بی سر و صدا به یکی از مهم ترین شبکه های اجتماعی در سطح جهان تبدیل شده است. هنگامی که مایکروسافت آن را در سال 2016 خریداری کرد، افراد کمی فکر می کردند که این مقدار زیاد باشد. به احتمال زیاد، راه Google+ را خواهد رفت و به آرامی از بین می رود. یا، راه اسکایپ را طی می‌کند و یک پیشنهاد مبتنی بر مایکروسافت جایگزین می‌شود.

در عوض، کمابیش همان پلتفرم قبلی باقی مانده است، فقط با پول بیشتر، فناوری بهتر و توسعه اختصاصی تر. در حالی که سایر شبکه های اجتماعی به دنبال روندها هستند و سعی می کنند خود را متمایز کنند (و برخی به دلیل آن شکست خورده اند)، لینکدین بی سر و صدا به عنوان یکی از بهترین هاب ها برای توسعه شغلی آنلاین است.

تقریباً هر شرکتی که بخواهد کارمندانی استخدام کند – به ویژه کارکنان فناوری، تجارت و سایر کارکنان STEM – ابتدا LinkedIn را بررسی می کند. چه آنها به طور فعال به دنبال شغل باشند و چه به طور منفعلانه به این ایده باز باشند، هر کارمند بالقوه دارای پروفایل لینکدین است. این سایت در حال رشد بوده است، ویژگی هایی را که هیچ کس استفاده نمی کرد حذف می کند و سال به سال گزینه های کاربردی بیشتری را برای همه اضافه می کند.

حالا شما اینجا هستید. شما صاحب کسب و کاری هستید که به دنبال استخدام کارمندان هستید و می دانید که لینکدین یکی از بهترین راه ها برای انجام این کار است. بنابراین، چگونه می توانید از بقیه گروه متمایز شوید؟

فهرست مطالب پنهان شود 
1: پایه ای قوی بسازید
2: از گروه های لینکدین استفاده کنید
3: پیام های خود را شخصی سازی کنید
4: به کارمندان موجود نگاه کنید و Lookalike را جستجو کنید
5: از اشتباهات رایج اجتناب کنید

1: پایه ای قوی بسازید

اولین کاری که برای موفقیت در لینکدین باید انجام دهید این است که مطمئن شوید حضور شما به یک درخشش آینه ای تبدیل شده است. وقتی با یک نامزد احتمالی تماس می گیرید، از آنها می خواهید که شما را بررسی کنند. اگر ببینند و نمایه‌ای با داده‌های باستانی، نوشتار ضعیف و توجه کمی به جزئیات ببینند، آیا می‌خواهند اعمال کنند؟ احتمالا نه، مگر اینکه ناامید باشند. برای بهبود حضور لینکدین خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

 مشخصات شرکت خود را به روز کنید

با مشخصات شرکت خود شروع کنید. مطمئن شوید که تمام جزئیات دقیق هستند. در صورت لزوم، یک تصویر پروفایل و بنر جدید آپلود کنید. در صورت نیاز نام کسب و کار خود را به روز کنید. دفتر مرکزی برند خود و هر مکان مرتبط دیگری را مشخص کنید. همان اندازه کسب و کار.

همچنین می توانید برای به روز نگه داشتن پروفایل خود از ویژگی وبلاگ لینکدین استفاده کنید. با این حال، این گزینه دشوار است، زیرا به نظر می رسد بدتر از این است که هرگز از آن استفاده نکرده باشید. با این حال، می‌توانید از LinkedIn برای انتشار محتوای وب‌سایت خود با تأخیر استفاده کنید، بنابراین اجرای آن چندان دشوار نیست.

 پروفایل شخصی خود را به روز کنید

به یاد داشته باشید که نامزدها احتمالاً نگران تناسب فرهنگی با سازمان شما هستند. یکی از راه هایی که آنها می توانند بدون کاوش در شرکت شما از طریق سایت های دیگر بررسی کنند، بررسی افرادی است که برای شما کار می کنند. آیا آنها پروفایل های لینکدین خود را به روز نگه می دارند؟ آنها تمایل دارند در مورد چه چیزی پست کنند؟ آنها در گذشته کجا کار می کردند؟

ممکن است نتوانید به کارمندان خود اجبار کنید که پروفایل های خود را به روز نگه دارند، اما حداقل می توانید مشخصات خود را به روز نگه دارید.

 بخش درباره خود را با استفاده از کلمات کلیدی بنویسید یا اصلاح کنید.

بخش درباره ما شرکت شما در لینکدین یکی از برجسته‌ترین فرصت‌هایی است که شما برای کار کردن روی کلمات کلیدی سئو شغلی در پروفایل خود دارید. در حالی که این موارد برای افرادی که شناسایی می‌کنید و مستقیماً با آنها ارتباط برقرار می‌کنید، مناسب نیستند، اما می‌تواند به آن‌ها کمک کند وقتی آن را می‌خوانند متوجه شوند که در مورد چه چیزی هستید.

مهمتر از آن، می تواند شما را در موتور جستجوی لینکدین بیشتر دیده شود و در وهله اول افراد بیشتری را به سمت شما بیاورد.

 اگر نشانی وب صفحه کسب و کار خود را ندارید مشخص کنید.

هنگامی که برای اولین بار در لینکدین ثبت نام می کنید، یک URL طولانی از اعداد به شما می دهند و از شما می خواهند که آن را تغییر دهید.

ممکن است در گذشته آن را تغییر داده باشید، اما ممکن است امروز به طور کامل برند شما را منعکس نکند یا مبهم باشد. فقط نگاهی به آن بیندازید و مطمئن شوید که دقیق و مرتبط است. این صفحه دستورالعمل هایی در مورد اینکه URL اصلی شما چگونه می تواند باشد و چه چیزی باید داشته باشد، دارد.

 تأییدیه ها را جمع آوری کنید (و ارائه دهید).

تاییدیه ها شریان حیات لینکدین هستند. برای افراد، آنها مهارت‌ها و توانایی‌هایی را تأیید می‌کنند که فرد کسب کرده و نشان داده است، همانطور که همتایان و روسای خود ارائه می‌کنند. برای شرکت ها، آنها شبیه به گواهینامه ها هستند، اما برای کارفرما به جای شرکت یا محصول.

 • تاییدیه های کارمندان را دریافت کنید و در ازای آن تاییدیه های مثبت بگذارید . حتی اگر تأییدیه شما به کارمند کمک کند تا دیرتر ترک کند، بهتر از این است که اکنون تأییدیه ها را نداشته باشید.
 • از شرکا و همکاران تأییدیه دریافت کنید. شرکت های B2B به ویژه می توانند از تأییدیه های مشتریان و شرکای تجاری بهره مند شوند.
 • تاییدیه های مشتریان را دریافت کنید. ارائه گواهی تمجید از شرکت به جای محصول ممکن است سخت باشد، اما زمانی که آنها را دریافت می کنید می توانند بسیار مفید باشند.

از هر کجا که آنها را دریافت کردید، مطمئن شوید که کیفیت بالایی دارند، در صورت امکان به شما لطف می کنید و به خاطر تقویت نمایه شما جعلی نیستند.

2: از گروه های لینکدین استفاده کنید

دومین نکته ای که می توانیم به شما بدهیم استفاده از گروه های لینکدین است. تا آنجا که جوامع کوچک اجتماعی پیش می روند، در صورت استفاده مناسب می توانند بسیار قدرتمند باشند.

ترفند اینجا این است که به عنوان یک فرد و نه به عنوان یک شرکت به این گروه ها بپیوندید و به آنها کمک کنید. اطمینان حاصل کنید که همیشه در حال شرکت هستید، نه فقط زمانی که به چیزی نیاز دارید. اگر افراد این گروه ها شما را از گذراندن وقت در گروه خود تشخیص دهند، نسبت به شما بسیار کمتر شک می کنند. به علاوه، به شما کمک می‌کند تا از رفتارهای افرادی که در گروه با آنها در ارتباط هستید و با آنها درگیر هستید، قدردانی بهتر و دقیق‌تری کسب کنید.

گروه های مختلف دارای مجموعه قوانین، رفتارهای مورد انتظار و هنجارهای متفاوتی هستند. قبل از شروع تلاش برای استخدام افراد از آن گروه ها، مدتی را صرف شناخت آنها کنید.

3: پیام های خود را شخصی سازی کنید

لینکدین به‌شدت مورد استفاده استخدام‌کنندگان قرار می‌گیرد، به‌ویژه استخدام‌کنندگانی که زمان یا تلاش زیادی برای جذب افراد صرف نمی‌کنند. بارها و بارها داستان هایی مانند:

 • “یک کارگزینی در مورد شغلی به من مراجعه کرد که آنقدر پایین تر از سطح دستمزد من بود و نتوانستم خنده ام را حفظ کنم.”
 • من از شغلم ترفیع شدم و یک استخدام‌کننده در مورد شغلی که به تازگی ترک کردم به من مراجعه کرد.»
 • “من پیام الگوی یکسانی را از شش استخدام کننده مختلف برای شرکت های مختلف دریافت کرده ام.”

افراد در لینکدین بسیار عادت دارند که پیام‌های استخدام‌کننده‌ها را در صورتی که چیز خاصی در مورد آنها ندارند نادیده بگیرند.

پیام‌های شما باید برای شخص شخصی‌سازی شوند و باید مراقب باشید که آنها فردی نیستند که قبلاً به دلایلی از فهرست نامزدها (یا لیست کارمندان) حذف شده‌اند. ذکر نکته خاصی در مورد سابقه و مهارت های فرد کمک می کند، اما مطمئن شوید که مرتبط است. در اغلب موارد، الگوها توصیه می‌کنند مهارتی را انتخاب کنید و آن را ذکر کنید، که منجر به موقعیت‌هایی با پیام‌هایی مانند «ما فکر می‌کنیم تجربه شما به‌عنوان [مدیر مالی شرکت بزرگ] شما را برای [نقش میز کمک سطح ورودی] مناسب می‌کند». این فقط کار نمی کند.

4: به کارمندان موجود نگاه کنید و Lookalike را جستجو کنید

یک تکنیک پیشرفته از پری موناکو از طریق خود لینکدین می آید . نکته او این است که همه کارمندان را تشویق کند تا پروفایل های لینکدین قوی و کامل داشته باشند. هر کاری که می توانید برای تشویق مشارکت انجام دهید.

سپس، زمانی که نیاز به استخدام شخصی دارید، به کارمندی که دارید نگاهی بیندازید که بیشترین تطابق را با نقشی که شما برای آن استخدام می کنید، دارد. شاید کارمندی باشد که رفت و شما در حال تعویض هستید. شاید این شخصی باشد که شما در حال ارتقاء به یک موقعیت بالاتر هستید و به دنبال پر کردن جایگاه او هستید. شاید شخص دیگری در همان تیم با وظایف تقریباً مشابهی باشد. در هر صورت، به نمایه لینکدین آنها نگاه کنید. مهارت ها، توانایی ها و کلمات کلیدی متناسب با آنچه شما به دنبال آن هستید خواهد داشت.

لینکدین حتی قابلیتی به نام «نمایه های مشابه» دارد. هنگامی که جستجوی کارمندان بالقوه را انجام می دهید، می توانید کلمات کلیدی استاندارد خود را برای عناوین شغلی، مهارت ها و غیره وارد کنید و مشخصات کارمند مورد نظر را به جستجوی پیشرفته اضافه کنید. به این ترتیب، نمایه هایی که در نتایج جستجوی خود دریافت می کنید، از نظر الگوریتمی مشابه آنچه کارمند مورد نظر نشان می دهد خواهد بود.

5: از اشتباهات رایج اجتناب کنید

شاید بزرگترین نکته ای که می توانیم برای استخدام لینکدین بدهیم کاری نیست که باید انجام دهید، بلکه کارهایی است که نباید انجام دهید. اشتباهات زیادی وجود دارد که اگر آنها را مرتکب شوید، InMail شما مستقیماً به سطل زباله منتقل می شود، حتی احتمالاً خوانده نشده است. کاربران لینکدین، به‌ویژه آنهایی که در سطوح متوسط ​​و بالاتر قرار دارند و مهارت‌هایشان تقاضای بالایی دارد، با بمباران تلاش‌ها برای استخدام آنها مواجه خواهند شد. برای برجسته شدن باید کارهای زیادی انجام دهید و از اشتباهاتی که شما را در فایل دایره ای قدیمی انداخته می کند اجتناب کنید.

 از ارسال پیام های مبهم خودداری کنید.

برقراری ارتباط آنلاین گاهی اوقات شبیه یک بازی “تلفنی” است. کلمات، پیام‌های مستقیم و حتی شرح شغل شما می‌تواند بسیار متفاوت از آنچه شما در نظر داشتید تفسیر شود.

برخلاف تماس تلفنی که پویاتر است و می‌توانید به سرعت هرگونه سردرگمی را برطرف کنید، پیام‌ها دائمی‌تر هستند و اغلب به معنای واقعی کلمه خوانده می‌شوند. گاهی اوقات انتقال لحن هنگام خواندن ایمیل ها و پیام های مستقیم دشوار است. سعی کنید پیام خود را تا حد امکان واضح، مختصر و قابل فهم نگه دارید تا هرگونه احتمال سوء تعبیر را از بین ببرید.

اگر به یک نامزد علاقه مند هستید، پیام خود را با گفتن چیزی که توجه آنها را جلب می کند شروع کنید و بلافاصله به آنها اطلاع دهید که فرصتی برای بررسی وجود دارد. اگر بازه زمانی محدودی وجود دارد، یا اگر راه ترجیحی برای تماس با شما وجود دارد، آن اطلاعات را نیز با آنها به اشتراک بگذارید. همچنین هرزنامه‌های زیادی در لینکدین وجود دارد، بنابراین بیش از یک دلیل وجود دارد که چرا می‌خواهید در سریع‌ترین زمان ممکن یخ را از بین ببرید.

 به طور کامل روی خود و شرکتتان تمرکز نکنید.

این یک نکته زبانی ظریف است، اما از این جهت قابل توجه است که تأثیر قابل توجهی بیش از حدس می‌زند. این دو جمله را در نظر بگیرید:

 • “ما یک بخش بازاریابی سطح بالا داریم.”
 • این مهارت‌های بازاریابی مانند مهارت‌های شماست که شما را به بهترین شکل ممکن می‌سازد.»

یکی از این موارد مربوط به شما و شرکت شماست. مورد دیگر همه چیز در مورد نامزد و مهارت های آنها است. فکر می کنید کاندید با خواندن آن به کدام یک بهتر پاسخ می دهد؟ چیزهایی در مورد “شما” بسازید، مانند استفاده از “شما”، “شما” و “مال شما” در پیام های خود.

 از الگوها برای پیام های خود استفاده نکنید.

در بالا به این مورد اشاره کردیم. اگر نمی دانید چه کاری انجام می دهید، الگوها می توانند مکان خوبی برای شروع باشند، اما بهترین نامزدها را برای شما به ارمغان نمی آورند.

در نظر بگیرید: وقتی برای یافتن الگوهایی برای استخدام InMails جستجو می‌کنید، محتوایی که ظاهر می‌شود همان محتوایی خواهد بود که دیگران هنگام نگاه کردن می‌بینند. هر یک از آن الگوها قبلاً توسط ده ها، صدها یا هزاران استخدام کننده استفاده شده است. ممکن است فکر کنید آن را سفارشی کرده‌اید، اما نامزدهایی که ده‌ها پیام استخدام‌کننده دریافت می‌کنند، بارها و بارها همان چارچوب را می‌بینند و همچنان آن را تشخیص می‌دهند.

اگر حتماً باید از یک الگو استفاده کنید، آن را تا حد امکان کاملاً ساده بسازید و آن را خودتان بنویسید. از سایت های دیگر قالب نگیرید.

 پاسخ را بدون پایان نگذارید.

وادار کردن نامزد برای ارائه پاسخ بعید است که کارساز باشد. در عوض، آنها را به سمت پاسخی که می خواهید هدایت کنید.

به عنوان مثال، به جای اینکه بپرسید، “زمان مناسبی برای برنامه ریزی تماس با شما چه زمانی است؟” بپرسید، “آیا جمعه ساعت 3:15 بعد از ظهر زمان خوبی برای تماس است؟”

از یک طرف، نامزد می تواند بگوید بله، و شما در پول هستید. اگر آنها نه بگویند، ممکن است این فرصت را داشته باشند که زمان بهتری را فراهم کنند.

 خودتان را فقط به آنچه در لینکدین است محدود نکنید.

یکی از بهترین تکنیک‌هایی که می‌توانید استفاده کنید این است که نامزد خود را عمیق‌تر از بررسی نمایه لینکدین آن‌ها بررسی کنید. انجام این کار می تواند نشان دهد که وقتی می گویید به طور خاص با آنها تماس می گیرید، منظورتان این است.

مثلا:

 • بررسی کنید که آیا آنها در Git فعال هستند یا خیر و در مورد پروژه اخیر نظر دهید.
 • بررسی کنید که آیا آنها در Medium منتشر کرده اند یا خیر و به مقاله اخیر اشاره کنید.
 • به دنبال یک وبلاگ شخصی که ممکن است داشته باشند بگردید و آن را مطرح کنید.

این نه تنها به شما کمک می کند تا نامزدهای جاه طلبانه و پروژه های شخصی را فیلتر کنید، بلکه به نامزد نشان می دهد که شما به اندازه کافی سرمایه گذاری کرده اید تا در آنها جستجو کنید. فقط مطمئن شوید که در مورد آن ترسناک نیستید. برای مثال، هیچ توضیحی در مورد پست اخیر غیرمرتبط Reddit که آنها انجام داده‌اند، وجود ندارد.

اگر بتوانید این بایدها و نبایدهای استخدام لینکدین را مشخص کنید، از همه چیز متمایز خواهید شد و این به شما مزیت قابل توجهی در شبکه اجتماعی می دهد.

بدون نظر

پاسخ دهید