7 بهترین روش برای استخدام کارمندان سازمان های غیرانتفاعی


در حالی که هر کسب‌وکاری در فرآیند استخدام خود با چالش‌های منحصربه‌فردی مواجه است، اما هیچ‌کدام از آن‌ها مانند بخش غیرانتفاعی مشکلی ندارند. استخدام در موسسات غیرانتفاعی اغلب با بودجه های محدود محدود می شود، به این معنی که بسیاری از کسانی که در بخش غیرانتفاعی کار می کنند با حقوق کم این کار را انجام می دهند. آن‌ها به اصطلاح «به خاطر عشق بازی» در آن می‌مانند. حتی بسیاری از آنها داوطلب هستند، نه کارمند.

فرسودگی شغلی در میان کارگران غیرانتفاعی برای چندین دهه در حال افزایش بوده است. بحران‌های اخیر در بهداشت، سیاست و تعصب قضایی جهان، حفظ روحیه بالا را برای بسیاری از فعالان دشوارتر از همیشه کرده است. به نظر می رسد پاداش کمی برای بسیاری از کسانی که در حوزه غیرانتفاعی کار می کنند وجود دارد.

اگر شما مسئول استخدام برای یک عملیات غیرانتفاعی هستید، می خواهید بهترین نامزدهایی را که می توانید پیدا کنید جمع آوری کنید. با این حال، احتمالاً تحت محدودیت های شدید کار می کنید. به همین ترتیب، افرادی که به دنبال شغل در بخش غیرانتفاعی هستند، خواسته ها، علایق و اهداف خاص خود را دارند که ممکن است یافتن افراد با چشم انداز بلندمدت را دشوار کند. حقیقت آشکار این است که بسیاری از کارمندان غیرانتفاعی فقط 2 تا 3 سال در هر نقشی باقی می مانند.

خوشبختانه، با چشم انداز مناسب و چند ترفند تجارت، می توانید استخدام غیرانتفاعی خود را به سطح بالاتری ببرید و به نرخ همسویی بیشتر، مشاغل طولانی تر و نتایج کلی بهتر دست یابید.

شماره 1: به شدت بر ارزش ها و ماموریت تاکید کنید

برخی افراد زندگی و حرفه خود را به دنبال چیزی جز پول می گذرانند. برای آنها کار یک معامله است. آنها زمان و انرژی خود را برای پولی که برای زندگی و پیشرفت نیاز دارند می فروشند.

دیگران با یک مأموریت زندگی را طی می کنند. آنها نمی خواهند “فقط” برای زنده ماندن حقوق بگیرند. آنها می خواهند به طور ملموس دنیا را به سمت بهتر شدن تغییر دهند.

این گروه دوم از مردم بیشتر به فرهنگ، ارزش ها و مأموریت هر سازمانی که برای آن کار می کنند اهمیت می دهند. بسیاری از آنها کار برای یک سازمان سودمند پیشگیرانه را بیش از سازمانی که به آنها دستمزد بیشتری می دهد اما نتیجه کمتری می دهد، ارزش می دهند. این افراد معمولاً کار برای سازمان ها و شرکت هایی را که فکر می کنند غیراخلاقی هستند، رد می کنند.

این یک فرصت است. به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی، شما به احتمال زیاد عمیقاً درگیر فعالیت هستید، خواه در مقیاس جهانی باشد یا مقیاسی که صرفاً بر جامعه محلی شما متمرکز باشد. چه برای لغو زندان، چه جنگل‌سازی، پایان دادن به کشاورزی کارخانه‌ای یا حمایت از ستمدیدگان تلاش می‌کنید، افرادی هستند که اشتیاقشان با مأموریت سازمان شما همسو است.

به دنبال کارمندان غیر انتفاعی

هنگام استخدام برای یک غیرانتفاعی و تهیه نسخه برای آن استخدام، باید بر ارزش ها، مأموریت، اهداف و چشم انداز خود تأکید کنید.

 • ماموریت کلی خود را واضح و دقیق بیان کنید.
 • ارزش‌های سازمان را به‌عنوان یک کل و افرادی که قبلاً در کارکنان دارید، ارتقا دهید.
 • درباره ارزش‌ها، چشم‌انداز و انگیزه‌ای که می‌خواهید نامزدهای ایده‌آل خود داشته باشند، بحث کنید.
 • نمونه‌هایی از موفقیت‌ها، پروژه‌ها و پیشرفت‌هایی که سازمانتان به آن دست یافته است را به نمایش بگذارید.

همه اینها برای انجام یک کار است: ایجاد تصویری قوی و ملموس از سازمان و خوبی هایی که انجام می دهد. این به جذب افراد علاقه مند به حوزه فعالیت شما کمک می کند.

شماره 2: از وب سایت های استخدام غیرانتفاعی استفاده کنید

هر صنعت و جایگاهی انتخابی از وب سایت های شغلی و شغلی دارد. به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی، شما به طیف وسیعی از سایت‌ها و شبکه‌های خاصی دسترسی دارید که می‌توانید برای استخدام خود از آنها استفاده کنید.

استفاده از وب سایت استخدام

در اینجا لیستی از هر دو سایت استاندارد و خاص برای بررسی وجود دارد:

 • لینکدین . شبکه‌سازی از طریق لینکدین بسیار قدرتمند است و شبکه منبعی عالی برای ایجاد اتصالات شبکه و ارجاعات است. بیشتر در مورد آن بعدا.
 • گروه های لینکدین لینکدین سیستمی از جوامع گروهی دارد که اغلب بر روی یک موضوع خاص متمرکز هستند. شما می توانید بر اساس حوزه تمرکز خود، خود را ایجاد کنید یا به آنهایی بپیوندید که با خود شما هماهنگ هستند و ببینید آیا کسی علاقه مند به پیوستن به تیم شما است.
 • نام های بزرگ . بزرگترین پورتال های کاریابی مانند Indeed، Glassdoor، Monster و CareerBuilder کاملا قابل قبول هستند. آنها ممکن است روی کارهای غیر انتفاعی متمرکز نباشند، اما آنقدر مخاطبان زیادی دارند که بدون توجه به آن، افراد علاقه مندی را پیدا خواهید کرد.
 • ایده آلیست . ایده آلیست احتمالاً شماره یک درگاه مشاغل غیرانتفاعی آنلاین است. آنها همچنین چند زبانه هستند و نمایشگاه های شغلی را به طور منظم میزبانی می کنند و تعداد نامزدهای شما را بیشتر گسترش می دهند.
 • مرکز شغلی شورای ملی غیرانتفاعی . به عنوان یک سازمان ملی، این سایت به مجموعه وسیعی از متقاضیان احتمالی دسترسی دارد. همچنین بسیاری از منابع دیگر را حفظ می کند که می تواند برای یک سازمان غیرانتفاعی مفید باشد، بنابراین اگر قبلاً با شعبه محلی خود رابطه ندارید، این یک فرصت عالی برای ایجاد آن است.
 • فهرست بنیاد یکی دیگر از منابع ملی قابل توجه برای جویندگان کار غیرانتفاعی. شما به دلایل مختلف به یک مجموعه گسترده نامزد دسترسی پیدا می کنید.
 • دیوکس _ این گروه عمدتاً بر سازمان های غیردولتی بین المللی متمرکز است، بنابراین در حالی که آنها در ایالات متحده حضور دارند، ممکن است برای سازمان های بین المللی بهترین باشند.
 • عرض پل گروه Bridgespan یک منبع عالی برای غیر انتفاعی است. با این حال، آنها بیشتر بر روی هماهنگ کننده، سطح هیئت مدیره، مدیر عامل و سایر پست های سطح بالا تمرکز می کنند تا نقش های سطح زمین.

این فهرست تنها مجموعه‌ای از سایت‌هایی است که در اختیار یک سازمان غیرانتفاعی است که به دنبال کارمندان و داوطلبان جدید است. چه بخواهید یک هیئت مدیره را پر کنید یا یک نویسنده کمک هزینه و کارشناس جمع آوری کمک های مالی را انتخاب کنید، افرادی در همه سطوح وجود دارند که از این سایت ها و شبکه ها برای یافتن شغل بعدی خود استفاده می کنند.

شماره 3: به طور فعال ارجاعات دهان به دهان را تشویق کنید

مردم تمایل به ایجاد حلقه‌های اجتماعی با محوریت علایق و زمینه‌های مشترک دارند. گاهی اوقات، این به معنای یک سرگرمی مشترک، کلاس مشترک برای فرزندانشان، یا یک جامعه مشترک حول یک علاقه فرهنگی است. با این حال، اغلب مردم حلقه‌های اجتماعی را حول علایق و مشاغل خود می‌سازند.

این بدان معناست که هر کارمندی که استخدام می کنید، خودش یک منبع است. این احتمال وجود دارد که آنها دوستان، آشنایان و ارتباط با گروه های اجتماعی داشته باشند که بر همان حوزه فعالیت سازمان شما متمرکز شده اند. به هر حال، اگر آنها به این موضوع علاقه دارند، احتمالاً کاری بیش از مشارکت در سازمان شما انجام می دهند. آن‌ها به صورت آنلاین پست می‌گذارند، به گروه‌های آنلاین می‌پیوندند و با دیگران با علایق مشترک معاشرت می‌کنند.

ارجاع دهان به دهان

هنگامی که فرصتی برای پر کردن دارید، آن را در داخل پخش کنید و از هر کسی در سازمان خود بخواهید که هر کسی را که می شناسد و ممکن است به این نقش علاقه مند باشد، معرفی کند. سپس می توانید به متقاضیان ارجاع شده نگاه دقیق تری داشته باشید. کارمندانی که در هنگام استخدام یک ارتباط اجتماعی داخلی دارند، بیشتر دوام می‌آورند و بهره‌ورتر کار می‌کنند، بنابراین استخدام افرادی با ارتباطات ارجاع‌شده سود خالصی دارد.

شماره 4: ابتدا به دنبال پر کردن نقش های سطح بالاتر به صورت داخلی باشید

حقیقت این است که یکی از قوی‌ترین دارایی‌هایی که هر سازمان غیرانتفاعی در اختیار دارد، خودش است. هر زمان که فرصتی برای پر کردن سطح متوسط ​​یا بالاتر دارید (از هماهنگ کننده گرفته تا مدیر تا هیئت مدیره تا مدیر عامل)، به دنبال نگاه داخلی باشید.

 

«همه سازمان‌های خوب قبل از اینکه به دنبال استخدام باشند، ابتدا به دنبال ارتقا هستند. فریل گفت، این یک تجارت هوشمند است، برای روحیه خوب است، و مقرون به صرفه است. با این حال، با بزرگ‌تر شدن سازمان‌ها، تبلیغ دشوارتر می‌شود. فریل گفت: «هر چه سازمان بزرگتر شود، احتمال بیشتری وجود دارد که استعدادها پنهان شوند. سازمان‌ها ممکن است ردیابی «ستاره‌های جوان» را از دست بدهند، یا ممکن است روسای بخش‌ها تمایلی به کنار گذاشتن استعدادهای استثنایی نداشته باشند. «در یک سازمان خوب، شما به سراسر سازمان نگاه می‌کنید و افراد را به بزرگترین نیازشان منتقل می‌کنید، و به افراد فرصت‌هایی برای ارتقای رتبه می‌دهید.» – تام فریل، از طریق گروه Bridgespan .

پر کردن نقش سطح بالاتر

ارتقاء از درون به حفظ و رضایت شغلی کمک می کند، دانش سازمانی و ارتباطات شخصی را حفظ می کند و به حفظ تداوم کمک می کند. همچنین یک شغل باز شده را به سمت پایین تغییر می دهد، و پست های سطح پایین اغلب راحت تر (و کم هزینه تر) از موقعیت های سطح بالا پر می شوند. به‌علاوه، ماه‌ها یا سال‌ها قبل از ارتقای شغلی با آن‌ها کار کرده‌اید، از توانایی‌ها، تمایلات و استعدادهای آن‌ها درک کاملی دارید، بنابراین می‌توانید با دقت بیشتری قضاوت کنید که چقدر در نقش‌های سطح بالاتر قرار می‌گیرند.

شماره 5: با بسته های جبرانی واقع بین باشید و جلوتر باشید

غرامت مناسب یکی از مهم ترین چالش هایی است که یک سازمان غیرانتفاعی با آن مواجه است.

از یک طرف، برای حفظ موقعیت به عنوان یک سازمان موثر، می خواهید تا جایی که می توانید درصد بالایی از درآمد خود را به فعالیت خود اختصاص دهید تا با پولی که در دسترس دارید، بهترین کار را انجام دهید. خیلی اوقات، موسسات خیریه، سازمان‌های غیرانتفاعی و غیرانتفاعی در دام شرکت‌های مدیرانی می‌افتند که دستمزد بیشتری می‌گیرند و کارگران سطح زمینی که دستمزد کمتری می‌گیرند، سازمان را در حال اجرا نگه می‌دارند. به همین دلیل است که سایت‌هایی مانند Charity Navigator برای رتبه‌بندی و رتبه‌بندی سازمان‌ها بر اساس میزان درآمد کلی و کمک‌های خود برای حقوق مدیران وجود دارند.

جلو با نامزد

حقیقت این است که یک نقش غیرانتفاعی به ندرت از نظر حقوق رقابتی واقعی خواهد بود. به همین دلیل است که نکته شماره 1 ما این است که بر مأموریت، ارزش ها و منافع ملموسی که سازمان برای جهان به ارمغان می آورد تمرکز کنید. تا حدودی، کارمندان شما به دلیل اخلاق، اخلاق و انگیزه خود به سوی بهتر شدن جهان به جای هدفشان برای کسب درآمد، نیاز به سرمایه گذاری دارند.

حد بالایی برای حقوق خود تعیین کنید و به دنبال فرصت هایی برای مزایایی باشید که می تواند برای استخدام های احتمالی قانع کننده باشد. به عنوان مثال، کار از راه دور، مراقبت از کودکان تحت حمایت، کمک آموزشی، ساعات انعطاف پذیر و حتی زمان تعطیلات اضافی، همگی می توانند مزایای قابل توجهی برای کارمندان بالقوه شما باشند.

شماره 6: با نامزدهایی که از آنها عبور می کنید در تماس باشید

افرادی که استخدام نمی کنید تقریباً به اندازه افرادی که شما آنها را استخدام می کنید مهم هستند.

از کسانی که کمک کردند و از نامزدهایی که انتخاب نشدند تشکر کنید. فریل گفت: «شاید بخواهید در آینده به هر دو بازگردید. یک جستجوی خوب باید سازمان را دوست بسازد، نه دشمن.” – تام فریل، گروه Bridgespan.

هنگامی که برای یک موقعیت استخدام می کنید، یک مجموعه نامزدی از افراد واجد شرایط ایجاد می کنید که در حال رقابت برای آن هستند. شما فقط می توانید یک (یا دو یا هر تعداد نقش باز که دارید) استخدام کنید، اما افراد بیشتری در خط لوله دارید که می توانند برای این موقعیت کاملاً واجد شرایط باشند. این استخر نامزد را گرم نگه دارید.

همیشه جا برای تغییر شرایط وجود دارد. شاید یک نقش سطح بالاتر باز شود، و شما فردی را ارتقا دهید، باز کردن موقعیتی که یکی از آن نامزدها برای پر کردن آن عالی باشد. شاید فردی که استخدام می‌کنید کار نمی‌کند یا به دلایل شخصی غیرمرتبط با نقش نیاز به ترک آن دارد. شاید شخص دیگری سازمان را ترک کند، و شما باید کفش های او را پر کنید. صرف نظر از دلیل، حفظ یک مجموعه فعال نامزد به شما امکان می دهد آن نقش ها را به سرعت پر کنید.

در تماس با نامزدها

دو کاری که باید انجام دهید عبارتند از:

 • از کاندیداهایی که برش را انجام ندادند تشکر کنید، به آنها اطلاع دهید که موقعیت تکمیل شده است، اما در صورت باز شدن یک موقعیت دیگر به آنها بگویید که در صف اول هستند.
 • ارتباط مستمر با نامزدها را حفظ کنید، حتی با چیزی به سادگی یک خبرنامه ماهانه.

به این ترتیب، این افراد آماده می شوند و در صورت نیاز به کارمند جدید و فکر می کنند که می توانند نقش را ایفا کنند، آماده هستند. البته، هر چه از زمان درخواست آنها بیشتر می گذرد، احتمال بیشتری وجود دارد که در جای دیگری کار پیدا کنند و دیگر به سازمان شما علاقه مند نباشند. پوسیدگی استخر بخشی طبیعی از استخدام است، اما باز هم بهتر از رها کردن استخر و شروع مجدد هر بار است.

شماره 7: موتور را روشن نگه دارید

استخدام جزر و مد. گاهی اوقات، شما فقط این فرصت را خواهید داشت که چند نفر جدید را در طول سال استخدام کنید. مواقع دیگر، ممکن است ده ها موقعیت برای پر کردن در عرض چند هفته داشته باشید.

کانال های استخدام را باز کنید

اگر فقط زمانی که نیاز فعال به یک نامزد دارید، روند استخدام خود را افزایش دهید، زمان پر کردن شما سر به فلک خواهد کشید. در عوض، کانال های استخدام خود را باز نگه دارید و گوش خود را به زمین نگاه دارید، حتی زمانی که فعالانه استخدام نمی کنید، تا آن استخر نامزد را تازه و گرم نگه دارید. به این ترتیب، هنگامی که شما نیاز به پر کردن موقعیت های باز دارید، می توانید این کار را به سرعت و به راحتی انجام دهید.

آیا شما یا سازمان غیرانتفاعی شما در مورد استخدام در سازمان خود سؤالی دارید؟ اگر چنین است، لطفاً نظر خود را در زیر بگذارید، و ما گفتگو را آغاز خواهیم کرد. استخدام برای یک سازمان غیرانتفاعی ممکن است در مقایسه با سایر کسب و کارها و سازمان ها با چالش های قابل توجهی همراه باشد، و ما بسیار خوشحال خواهیم شد که هر طور که بتوانیم در این فرآیند به شما کمک کنیم.

بدون نظر

پاسخ دهید

سه × دو =