کوچینگ کارکنان

کوچینگ رهبری

اگر به دنبال یک تعریف ساده از کوچینگ هستید، آن را به عنوان عمل آموزش یا آموزش فردی با هدف دستیابی به یک هدف تعریف می کنند. مهم ترین بخش های این تعریف «کسی» و «هدف» است. این دو کلمه همان چیزی است که نوع کوچینگ مورد نیاز برای رسیدن به آن تعریف را مشخص می کند. این به ویژه در مورد مربیگری کارکنان صادق است.

در دنیای تجارت، مربیگری کارکنان یکی از اولین گام‌ها برای بهبود عملکرد در یک سازمان در نظر گرفته می‌شود. این برنامه ها برای دادن فرصت به کارکنان برای توسعه مهارت های خاص برای مهارت بیشتر در انجام وظایف مورد نیاز اجرا می شوند. کوچینگ به کارکنان این فرصت را می دهد که مهارت های مورد نیاز برای برتری در سازمان خود را بیاموزند. 

مزایای مربیگری کارکنان

برنامه های مربیگری کارکنان به قدری موثر هستند که برخی از بزرگترین شرکت های جهان آن را اجرا کرده اند. این شرکت ها از جمله Syngenta، Mayo Clinic و Network Rail مزایای شگفت انگیزی را مشاهده کرده اند. این مزایا نه تنها برای افرادی که تحت آموزش قرار می گیرند ، بلکه برای سازمان ها نیز هستند. مزایایی که می توانید در هنگام اجرای برنامه مربیگری کارکنان مشاهده کنید عبارتند از:

1. توسعه
کارکنان با پتانسیل بالا اجرای برنامه مربیگری کارکنان به شما این فرصت را می دهد که کارمندان بالقوه خود را توسعه دهید. اینها کارکنانی هستند که شما آنها را رهبران آینده سازمان خود می بینید. مربیان به پتانسیل رهبری در پتانسیل‌های بالای شما دسترسی خواهند داشت و تعیین می‌کنند که چه مهارت‌هایی را برای بهره‌وری باید توسعه دهند. توسعه این کارکنان برای حفظ خط لوله جانشینی شما بسیار مهم است.

2. ایجاد یک تیم رهبری قوی تر
مربیگری کارکنان منحصر به کارمندان سطح پایین نیست. مهم است که تیم رهبری خود را در برنامه مربیگری مشارکت دهید تا شاهد بهبود مشارکت و حفظ کارکنان باشید.
روابط بین کارمندان و رهبران اغلب ممکن است تیره شود. در واقع، روابط بد مدیریتی اغلب در مهمترین دلایل ترک سازمان توسط کارکنان ذکر می شود. از آنجایی که مربیگری کارکنان بر مهارت های فردی متمرکز است، رهبران شما می توانند مهارت های مورد نیاز برای مدیریت موثر تیم خود را توسعه دهند.
3. توسعه مهارت های ارتباطی
مهارت های ارتباطی برای بهره وری و سودآوری سازمان شما حیاتی است. در واقع، مشخص شده است که به طور متوسط ​​62.4 میلیون دلار در سال در شرکت های بزرگ به دلیل ارتباطات داخلی ضعیف از دست رفته است  .

کوچینگ کارکنان یک راه عالی برای توسعه مهارت های ارتباطی در سراسر سازمان شما است. مهارت های مورد نیاز برای برقراری ارتباط عالی، از جمله گوش دادن، وضوح، و اعتماد به نفس، به راحتی از طریق یک رابطه مربیگری آموخته می شوند.

 

مربیگری کارمندان، منتورینگ نیست

هنگام بحث در مورد مربیگری کارکنان، مهم است که به یاد داشته باشید که کوچینگ، راهنمایی نیست. این دو برنامه اغلب با هم مقایسه می شوند و به راحتی می توان آنها را اشتباه گرفت. در حالی که هر دو برنامه‌های توسعه شغلی هستند که برای کارمندان شما عالی هستند، درک تفاوت‌ها بسیار مهم است.

  • طول رابطه: روابط مربیگری معمولاً کوتاهتر است
  • تمرکز اهداف: کوچینگ برای دستیابی به اهداف بسیار خاص که حول بهره وری و عملکرد کارکنان می چرخد ​​استفاده می شود
  • رابطه مربی محور: این وظیفه مربی است که با تعیین وظایفی که برای مربی انجام دهد، رابطه را هدایت کند.
  • مربیان خارجی: مربیان معمولاً از یک منبع خارجی استخدام می شوند و در واقع بخشی از سازمان نیستند.

بدون نظر

پاسخ دهید