لایف کوچینگ(مربی زندگی) چیست

لایف کوچینگ (مربی زندگی) چرا دارای اهمیت  زیاد است...

لایف کوچینگ (مربی زندگی ) به شما کمک می کند که کشف کنید که کدام بخش از زندگی شما نیاز به بهبود دارد. (فدراسیون بین المللی کوچینگ)

لایف کوچینگ (مربی زندگی ) را اگر بخواهیم در یک جمله بگوییم:

لایف کوچینگ  یا مربی زندگی،

لایف کوچینگ یا مربی زندگی مشتریان را در مورد طیف وسیعی از مسائل حرفه ای و شخصی تشویق می کند و به آنها مشاوره می دهد. 

لایف کوچینگ یا مربی زندگی شخصی است که به دنبال تقویت دیگران با کمک به آنها در ایجاد، رسیدن به اهداف و فراتر رفتن از اهداف در زندگی شخصی و حرفه ای است.

بیل گیتسموسس ماکروسافت

هرکسی به یک کوچ نیاز دارد.

لایف کوچینگ: درباره آن بیشتر بدانید..

 • لایف کوچینگ به شما یادآوری می کند که اولین و مهمترین فردی که باید به او ایمان داشته باشید خودتان هستید.
 • لایف کوچینگ به شما منی آموزد که موضوع بهترین بودن نیست. این در مورد بهتر بودن از دیروز است.
 • لایف کوچینگ به شما می گوید که برای شروع لازم نیست عالی باشید، اما برای عالی بودن باید شروع کنید.
 • لایف کوچینگ :بسیاری از ما در تلاش برای کامل بودن گم شده ایم. درعوض، باید بر این تمرکز کنیم که بهترین نسخه از خود باشیم.
 • لایف کوچینگ به شما می آموزد که شکست بخشی عادی از زندگی ماست. خیلی طبیعی است که بعد از هر شکستی احساس بدی داشته باشید. انجام این کار دشوار است، اما ما می توانیم شکست های خود را برگردانیم و از آنها به نفع خود استفاده کنیم!
 • لایف کوچین: اگر اهداف بزرگ خود را به اهداف کوچکتر تقسیم کنید آن وقت همه اهداف بزرگ دست یافتنی است.
 • لایف کوچینگ:خیلی اوقات، مردم در حالت تفکر بیش از حد گیر می کنند، نتیجه این است که هرگز به تصمیمی نمی رسند.
 • لایف کوچینگ:کسی که هرگز اشتباه نکرده است، هرگز چیز جدیدی را امتحان نکرده است.
 • لایف کوچینک :مهم این نیست که زمین بخورید، مهم این است که بلند شوید.
 • لایف کوچینگ به شما یاد می دهد که اگر برنامه به نتیجه نرسید، برنامه را تغییر دهید، نه هدف را.
 • کوچینگ به افراد کمک می کند تا از نقاط قوت و همچنین ضعف خود آگاه شوند و در مورد روشی که به بهترین وجه برای اهدافشان مناسب است تصمیم بگیرند. این فرآیندی متشکل از گفتگوهای متمرکز برای ایجاد محیطی برای رشد فردی، اقدام هدفمند و بهبود پایدار است.
 • کوچینگ فرآیند توسعه ای است که مشتریان را قادر می سازد تا قابلیت های خود را ایجاد کنند تا بتوانند به اهداف شخصی، حرفه ای و سازمانی دست یابند. مربیان با مشتری خود در یک فرآیند فکری و خلاقانه شریک می شوند که مشتریان را برای به حداکثر رساندن پتانسیل شخصی و حرفه ای ترغیب می کند.

دانیتا بایاز مربیان تاثیرگذار

از شکایت دست بردارید، کوچینگ را شروع کنید

.

 • همه ما گاهی اوقات به کمک کمی نیاز داریم، به خصوص زمانی که صحبت از سفرهای خودیابی به میان می آید. چه هدف شما این باشد که اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید یا در یک پروژه اشتیاق به موفقیت برسید، فهمیدن اینکه چگونه از نقطه A (تشخیص یک هدف) به نقطه B (در واقع دنبال کردن و رسیدن به آن هدف) بسیار دشوار است. اینجاست که یک لایف کوچینگ یا مربی زندگی وارد می شود. مانند یک درمانگر ، یک لایف کوچینگ با مربی زندگی کسی است که می تواند به شما کمک کند نقاط قوت و ضعف را شناسایی کنید و بر موانعی که شما را عقب نگه می دارند غلبه کنید. اما اینکه چه کسی باید ببینید بستگی به مسائل شما و آنچه که امیدوارید به آن برسید بستگی دارد. بنابراین در اینجا چیزی است که باید قبل از دستیابی به آن بدانید.

لایف کوچینگ جادوی هزاره سوم 

لایف کوچینگ یا مربی زندگی کاری را که انجام می دهد می توان از سه کلمه استفاده کرد:

 • راهنمایی
 • توانمندسازی و
 • بهبود

راهنما ، مربی زندگی است که ابزار و پشتیبانی را برای کسی فراهم می کند تا دیدگاه خود را گسترش دهد و ذهن خود را باز کند و از این رو آنها را قادر می سازد به اهداف خود برسند.

توانمندسازی تا حد زیادی به افراد مربوط می شود تا به ارزش و خودباوری خود پی ببرند که به دلایلی کاهش یافته است.

و بهبود به این معنا که یک فرد از جایی که هست به جایی که می خواهد باشد می رود و در واقع به هدف خود می رسد.

 • من آماده ام تا از پتانسیلم استفاده کنم، به اهدافم برسم و زندگی شادتر و با اعتماد به نفس بیشتری داشته باشم.

لایف کوچینگ : سوالات قدرتمند

سوالات قدرتمندی که ممکن است یک مربی زندگی از شما بپرسد:
 • چه چیزی شما را صبح بیدار می کند و شما را می راند؟
 • از اهداف خود می خواهید به چه چیزی برسید؟
 • چه زمانی بیشتر احساس بهره وری می کنید؟
 • چه افکار منفی در کار دارید؟
 • واقعاً چه چیزی شما را خوشحال می کند؟
 • من بعد از استفاده از لایف کوچینگ به فرد بسیار رضایت بخشی تبدیل شده ام و به موفقیت، ارزش خود و بازگرداندن اعتماد به نفس به توانایی هایم رسیده ام.

مخلص کلام:

لایف کوچینگ :

لایف کوچینگ ها  با افرادی کار می کنند که به دنبال ایجاد مسیری برای رسیدن به اهداف تعیین شده هستند. خواه کار، شخصی یا خانوادگی، مربیان به عنوان شرکای متفکر بی‌طرف عمل می‌کنند و معمولاً با برگزاری جلسات یک ساعته هفتگی یا دو هفته‌ای، مشتریان خود را مسئول می‌دانند.

 

.

لایف کوچینگ یعنی چه؟

5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022
5 چالش پیش روی رهبران کسب و کار تا سال 2022

لایف کوچینگ چیست ؟

هیچ تعریف خاصی از لایف کوچینگ یلا مربی زندگی وجود ندارد. خدمات و تمرکز آنها می تواند بسته به اهداف فردی مشتریانشان متفاوت باشد. اما اگر بخواهید آن را تعریف کنید، چیزی شبیه به این به نظر می رسد: یک مربی زندگی یک متخصص آموزش دیده است که وظیفه اش این است که به شما کمک کند تصمیم بگیرید چه اهدافی دارید و سپس ایجاد یک برنامه عملی برای پیشی گرفتن از آنها.  

مربیان معمولاً روی بهره وری در موقعیت های حرفه ای، شخصی یا کاری کار می کنند. علاوه بر این، یک مربی همچنین می تواند به عنوان یک نتیجه مستقیم از سال ها تجربه در یک حوزه تخصصی واجد شرایط مربیگری شود. بسیاری وجود یک مربی با دانش از صنعت خود را برای اطمینان از درک بهتر مسائلی که با آن روبرو هستند مفید می دانند. علاوه بر این، مربیان زندگی می توانند سخنرانان انگیزشی، مشاوران، حامیان شیطان باشند که به طور عینی با مشتریان خود کار می کنند. با این حال، فهرست نقش‌هایی که آن‌ها بازی می‌کنند بسیار گذشته است. مربیان بیشتر و بیشتر برای کمک به افراد در تغییر زندگی / شغل ، اهداف شخصی و خودسازی استخدام می شوند. پس مربی زندگی چیست؟ به طور خلاصه، یک مربی زندگی حرفه ای است که شما را در مسیری قرار می دهد که شما را به بهترین خود در کار، زندگی و معمولاً هر دو هدایت می کند.

لایف کوچینگ یا مربی زندگی یک متخصص آموزش دیده است که هدفش کمک و راهنمایی افراد برای ایجاد، برآورده کردن و فراتر رفتن از اهداف شخصی و حرفه ای است. آنها از مشتریان در سفری برای کشف مجدد قدرت و توانایی های خود حمایت می کنند: این می تواند شامل برتری در محل کار، شادی و رضایت در خانه، کشف پتانسیل شما، مدیریت شرایط سلامتی و دستیابی به جاه طلبی های زندگی باشد.

مربیان با استفاده از تکنیک‌های مبتنی بر اصول روان‌شناختی و شهود، مشتریان را توانمند می‌سازند و مجموعه‌ای از آموزه‌ها را برای رویارویی مطمئن با چالش‌ها و غلبه بر موانع ارائه می‌کنند.

یک مربی به شما نمی گوید که چه کاری انجام دهید، در عوض، از تکنیک های سوال برای کمک به شما برای کشف پاسخ ها استفاده می کند. آنها همچنین یک محیط هدفمند و توانمند را برای شما فراهم می کنند تا هر چالشی را که با آن روبرو هستید کشف کنید.

لایف کوچینگ معمولاً به شکل مکالمات هدایت شده است که به افراد کمک می کند تا برای رسیدن به اهداف خود برنامه عملی ایجاد کنند و آنها را در مسیر موفقیت قرار دهند. برای تسهیل پیشرفت، یک مربی زندگی از طیف وسیعی از تکنیک های اکتشافی استفاده می کند، مشاوره ارائه می دهد و پشتیبانی ارائه می دهد.

یکی از راه‌های درک مفید بودن یک لایف کوچینگ ، مقایسه آن‌ها با یک مربی ورزشکار است، چیزی که بسیاری از مردم قبلاً با آن آشنا هستند. اکثر ورزشکاران موفق مربی ای دارند که آنها را به سمت رسیدن به بهترین های شخصی راهنمایی کرده است. آنها ممکن است ذاتاً با استعداد باشند، اما اغلب درجه ای از موفقیت خود را به تلاش های مربی خود نسبت می دهند، به ویژه در زمینه هایی مانند انگیزه و مسئولیت پذیری. مربی زندگی همان نقش را در پیشرفت شخصی شما ایفا می کند و به شما کمک می کند انگیزه درونی خود را پیدا کرده و روی اهداف خود تمرکز کنید تا به اوج توانایی های خود برسید.

تعریف یک مربی زندگی حرفه ای است که به شما کمک می کند به یک هدف برسید یا در زندگی خود تغییر ایجاد کنید. آنها به شما کمک می کنند تا از ذهن خود بیرون بیایید و در زمینه هایی از زندگی خود که می خواهید تغییر دهید، اقدام کنید. مربی زندگی آنلاین  شما با پرسیدن سوالاتی که به شما در ارزیابی و تصمیم گیری برای رسیدن به هدف یا ایجاد یک تغییر مهم کمک می کند، شما را در این فرآیند راهنمایی می کند. سپس نقش های مهم انگیزه، استراتژیست و شریک مسئولیت پذیر را ایفا می کنند. هدف آنها کمک به شما برای رسیدن به هدف خود به کارآمدترین، مؤثرترین و سودمندترین راه ممکن است. وقتی یک مربی زندگی پیدا کردی، خواهید آموخت که آنها چیزی بیش از یک مشاور یا مشاور هستند، آنها شما را در فرآیند موفقیت از ابتدا تا انتها، از مرحله برنامه ریزی تا مراحل اجرا گام برمی دارند.

محرک

یک مربی زندگی منبعی از انگیزه و الهام است که به شما فشار لازم را برای دستیابی به پتانسیل کامل خود می دهد. شما ممکن است به دلایل مشابهی که یک مربی شخصی استخدام کنید، یک مربی زندگی استخدام کنید. ممکن است از قبل تناسب اندام داشته باشید، اما اهداف خاصی داشته باشید که برای دستیابی به آنها به راهنمایی و فشار بیشتری نیاز دارند، یا شاید اضافه وزن دارید یا احساس تنبلی می کنید و می دانید که برای ایجاد یک تغییر قابل توجه به انگیزه و تشویق از بیرون نیاز دارید.

مربیان زندگی مانند مربیان شخصی برای  اهداف زندگی شما هستند . آنها آموزش حرفه ای و طرز فکری دارند که برای هدایت شما به سمت زندگی رویایی شما لازم است. آنها در هر مرحله با شما هستند و به شما کمک می‌کنند راه‌هایی را بیابید تا در مسیر خود بمانید و با انگیزه به آن اهداف و موارد دیگر دست یابید.

استراتژیست

با یک مربی زندگی مشورت کنیداستراتژی مؤثر چیزی است که یک مربی زندگی واقعاً در کمک به شما در انجام آن خوب است. یکی از اولین کارهایی که آنها هنگام ملاقات با شما انجام می دهند این است که سؤالات خاصی در مورد آنچه می خواهید به دست آورید بپرسند و به تمرکز مجدد افکار خود کمک کنند تا مطمئن شوند که آن را به روشی مؤثر و معنادار انجام می دهید.

بخشی از کاری که یک مربی زندگی انجام می دهد این است که به شما کمک می کند سریعتر و با تلاش کمتر به اهداف خود برسید. بهره وری کلید حفظ شتاب و ایجاد تغییرات پایدار است.  اگر احساس می‌کنید در زندگی گم شده‌اید و می‌خواهید بدانید چگونه دوباره خودتان را پیدا کنید ، یک مربی زندگی می‌تواند به شما کمک کند تا وضوح و اطمینان خاطر پیدا کنید تا دوباره خودتان را پیدا کنید.

شریک مسئولیت پذیری

مربی زندگی کسی است که شما را برای رسیدن به اهداف و ایجاد تغییرات مثبت مسئول نگه می دارد. آنها ارتباط خود را حفظ می کنند و مطمئن می شوند که در طول فرآیند با شما تماس می گیرند تا مطمئن شوند که پیشرفت می کنید و شتاب خود را حفظ می کنید.

شما ممکن است تمایل داشته باشید که به دوستان و خانواده اعتماد کنید تا شما را در قبال کارهایی که می‌خواهید انجام دهید پاسخگو نگه دارند، اما این اغلب می‌تواند بر آن روابط فشار وارد کند، یا افراد به سادگی شما را ناامید می‌کنند زیرا نمی‌دانند چگونه مسئولیت‌پذیر باشند. شریک. یک مربی زندگی فقط اجازه نمی دهد رویای شما بدون گفتن چیزی در مورد آن فرو بریزد. آن‌ها شما را در قبال آنچه گفته‌اید انجام خواهید داد، مسئول می‌دانند و به همین دلیل انگیزه بیشتری برای ادامه پیشرفت به سمت هدف خود خواهید داشت تا آنچه را که انجام داده‌اید به آنها نشان دهید.

در نهایت، یک مربی زندگی شما را مسئول دستیابی به اهداف زندگی شخصی و حرفه ای خود می داند. آنها در هر مرحله با شما خواهند بود تا در راهبرد به شما کمک کنند و همچنین شما را تشویق و انگیزه دهند.یک مربی زندگی به شما کمک می‌کند تا از بلوک‌های جاده در طول مسیر عبور کنید،  وقتی در تنگنا گیر کرده‌اید فشار لازم را به شما می‌دهد ، زمانی که به اهدافتان رسیدید برایتان تشویق می‌کند و سپس شما را به چالش می‌کشد تا به آنجا بروید و اهداف بیشتری را فتح کنید. .

 • لایف کوچینگ چیست؟ انواع مختلف لایف کوچینگ چیست؟ یک لایف کوچینگ چه می کند؟ چه کسی به یک لایف کوچینگ نیاز دارد؟ یک جلسه لایف کوچینگ شامل چه چیزی است؟ چه مدت طول می کشد تا کوچینگ زندگی کار کند؟ چه زمانی لایف کوچینگ مناسب نیست؟ چگونه می توانم یک لایف کوچینگ پیدا کنم؟ در یک لایف کوچینگ به دنبال چه چیزی باشم؟ یک لایف کوچینگ باید چه نوع مدارکی داشته باشد؟ چگونه لایف کوچینگ با درمان های جایگزین مقایسه می شود؟

اول باید خودمو معرفی کنم! نام من دکتر سعید جوی زاده است و به عنوان یک مربی نویسنده و پژوهشگر ، از سال 1380 به بیش از 9500 مشتری کمک کرده ام تا پتانسیل خود شکوفایی خود را باز کنند.از نوشتن اولین کتاب‌هایشان گرفته تا تبدیل زخم‌های دیرینه به منابع جدید قدرت و انعطاف‌پذیری، راه‌اندازی کسب‌وکارهای جدید از ابتدا (یا پس از انجام مشاغل حرفه‌ای) و خیلی چیزهای دیگر، من معتقدم که کار با یک مربی یکی از تحول‌آفرین‌ترین ابزارهای موجود است.امروز "کوچینگ" چیزی است که بسیاری از مردم به طور فزاینده ای با آن آشنا هستند، اما اکثر آنها در تلاش برای تعریف مربیگری هستند.

 • پس لایف کوچینگ چیست و چرا لایف کوچینگ اهمیت دارد؟لایف کوچینگ به عنوان فرآیندی تعریف می‌شود که به شما کمک می کند به یک هدف برسید یا در زندگی خود تغییر ایجاد کنید.

در اصل، لایف کوچینگ  به افراد کمک می کنند تا:

 • مهارت ها، استعدادها و توانایی های منحصر به فرد آنها را بشناسید
 • رویاهای آنها را تصدیق کنید یا بفهمید که احساسات در کجا نهفته است
 • اهداف خود را تنظیم یا مجدداً متمرکز کنند
 • برای چالش‌های احتمالی آماده شوید و از موانعی که با آن‌ها برخورد می‌کنند عبور کنید
 • در حالی که مسیر موفقیت را طی می کنند، پاسخگو بمانید
 • ایجاد اعتماد به نفس
 • رویکردهای جایگزینی را در نظر بگیرید که ممکن است به آن فکر نکرده باشند

لایف کوچینگ  نوعی کوچینگ نسبتاً مدرن است که در پاسخ به خواسته‌های سبک زندگی پرشتاب و دنیای تجارت امروزی پدید آمده است. می تواند ریشه های خود را در مفاهیمی مانند جنبش بالقوه انسانی، روانشناسی ورزشی و مدیریت کسب و کار ردیابی کند. در دهه‌های 70 و 80، کوچینگ کسب‌وکار و کوچینگ اجرایی در کمک به مدیران اجرایی برای مدیریت کسب‌وکارشان و موفقیت‌شان محبوبیت پیدا کردند و این مفهوم در نهایت به زندگی شخصی و روابط افراد نیز گسترش یافت. این یک رشته به طور پیوسته در حال رشد است زیرا تقریباً همه می توانند از نوعی مربیگری زندگی بهره مند شوند. پیشرفت‌های فن‌آوری مدرن، مانند اینترنت، دسترسی افراد به مربی‌های زندگی را تقریباً از هر نقطه‌ای در جهان ممکن کرده است.

لایف کوچینگ:چه کاری را انجام می دهد

لایف کوچینگ چه کاری را انجام می دهد؟

یک لایف کوچینگ  کار خود را با استفاده از دو مؤلفه کلیدی انجام می دهد: گفتگو و سؤال. این سؤالات به گونه ای طراحی شده اند که به عمق موقعیت برسند و اهداف، انگیزه ها و موانع فرد را آشکار کنند. گفتگوها به مربی کمک می کند تا با مشتری ارتباط برقرار کند و در جهت رسیدن به اهدافش پیش برود.

کوچ های زندگی با دیدی بی طرفانه به نگرانی ها و احساسات مشتریان خود گوش می دهند و دیدگاه تازه ای در مورد مشکلات مختلف ارائه می دهند. آنها مشتریان خود را الهام می بخشند و تشویق می کنند تا به اهداف خود برسند و در عین حال پیشرفت آنها را پیگیری می کنند و آنها را مسئول می دانند. ماهیت مداوم و حمایتی کوچینگ زندگی این متخصصان را قادر می‌سازد تا به افراد کمک کنند تا با چالش‌هایی که به وجود می‌آیند کنار بیایند و برنامه‌های خود را برای توضیح تغییرات غیرمنتظره‌ای که ممکن است در این مسیر رخ دهد، تطبیق دهند.

مربیان زندگی تعدادی ابزار و تکنیک در اختیار دارند، اما همه آنها برای هر مورد خاص مناسب نیستند. روش‌هایی که ممکن است برای یک مشتری بسیار موفق باشند، ممکن است برای مشتری دیگر به خوبی جواب ندهند، بنابراین مربیان زندگی یک رویکرد مناسب برای هر فرد بر اساس آنچه که فرد مورد نظر احتمالاً به آن پاسخ می‌دهد ایجاد می‌کنند.

 • لایف کوچینگ برخی از فرآیندها و تکنیک هایی که ممکن است به کار گیرد عبارتند از:.
 • طوفان فکری
 • تجسم
 • مراقبه
 • برنامه ریزی عصبی-زبانی
 • سوال پرسیدن
 • تصاویر هدایت شده
 • ذهن آگاهی

لایف کوچینگ :چه کسی به آن نیاز دارد 

لایف کوچینگ  می تواند در تعدادی از موقعیت های زندگی چه بزرگ و چه کوچک مفید باشد. هر زمانی که فردی با تغییر در زندگی خود دست و پنجه نرم می کند یا به فکر تغییر است، یک لایف کوچینگ  می تواند مفید واقع شود.

چند موقعیت خاص که ممکن است به خدمات یک لایف کوچینگ  نیاز داشته باشد عبارتند از:

 • اگر برای پیشرفت در زندگی یا شغل خود به کمک نیاز دارید
 • اگر در تلاش برای حفظ تعادل زندگی و کار هستید
 • اگر استرس زیادی دارید و/یا در تمرکز مشکل دارید
 • اگر می خواهید یاد بگیرید که چگونه از استعدادها و نقاط قوت خود بیشترین بهره را ببرید
 • اگر برای تصمیم گیری مهم زندگی، مانند جابجایی یا تغییر شغل، به کمک نیاز دارید
 • اگر می خواهید عزت نفس آنها را تقویت کنید یا به انگیزه نیاز دارید
 • اگر در مورد شرایط اضطراری که ریسک آن بسیار زیاد است به کمک نیاز دارید
 • اگر برای بهره وری بیشتر و به حداقل رساندن استرس نیاز دارید زندگی خود را ساده کنید
 • اگر در اولویت بندی پروژه ها و جدول زمانی مشکل دارید
 • اگر نیاز به بهبود مهارت های مدیریت زمان خود دارید
 • اگر سیستم پشتیبانی خوبی ندارید
 • یک جلسه لایف کوچینگ شامل چه چیزی است؟

اولین ملاقات شما با یک لایف کوچینگ  معمولاً به عنوان فرصتی برای شناختن یکدیگر و درک میزان تعامل شما است. بسیاری از مربیان زندگی یک مشاوره رایگان ارائه می دهند که طی آن می توانید با یکدیگر آشنا شوید و تعیین کنید که آیا مناسب هستید یا خیر. این ممکن است کوتاهتر از یک جلسه معمولی باشد زیرا بیشتر در مورد نمایش است.

لایف کوچینگ  شما پرسشنامه ای به شما می دهد یا مجموعه ای از سوالات را از شما می پرسد که برای کشف اهداف و چالش هایی که ممکن است مانع از دستیابی شما به آنها شود، طراحی شده است. شما در مورد مراحلی که می توانید برای رسیدن به اهداف خود بردارید صحبت خواهید کرد و برنامه ای را برای اینکه چند بار ملاقات خواهید کرد، ترسیم خواهید کرد.

در جلسات بعدی زندگی کوچینگ، شما و مربیتان در مورد هر موضوعی که به دنبال حل آن هستید، اعم از کشف علایق، تصمیم گیری های سخت، ایجاد اعتماد به نفس و غیره، در گفتگوهای سازنده شرکت خواهید کرد. این تعامل عموماً بسیار شخصی و دو طرفه است.

بسته به مربی، یک جلسه معمولی ممکن است بین 45 دقیقه تا یک ساعت طول بکشد. بسیاری از افراد هفته ای یک بار با مربی خود ملاقات می کنند، اما این به مربی، اهداف، جدول زمانی و در دسترس بودن شما بستگی دارد. برخی از افراد ممکن است فقط دو یا سه بار در ماه مربی خود را ملاقات کنند، در حالی که کسانی که اهداف بسیار تهاجمی دارند ممکن است بیش از یک جلسه در هفته داشته باشند. مربی شما همچنین ممکن است در بین جلسات، مانند ایمیل یا چت، پشتیبانی ارائه دهد، اما این بسته به مربی متفاوت است، بنابراین موضوع مهمی است که از قبل در مورد آن صحبت کنید.

مربی زندگی شما ممکن است به شما تکالیف بدهد، مانند نوشتن در یک مجله یا تهیه فهرستی از چیزهایی که می خواهید انجام دهید. اگرچه مربی شما می تواند به شما کمک کند تا زندگی خود را تغییر دهید، اما در نهایت شما هستید که باید تغییرات را ایجاد کنید. مربی شما می تواند به شما کمک کند تا این کار را سریعتر انجام دهید، اما او در واقع نمی تواند همه این کارها را برای شما انجام دهد. بنابراین، اگر می‌خواهید حداکثر مزایای ممکن را از کوچینگ زندگی به‌دست آورید، باید برای انجام وظایف خود آماده باشید.

چه مدت طول می کشد تا لایف کوچینگ کار کند؟

می توانید انتظار داشته باشید که چند ماه یا حتی بیشتر با لایف کوچینگ  خود کار کنید. برخی از افراد پس از رسیدن به اهداف اصلی خود تصمیم به پایان درمان می‌گیرند، در حالی که برخی دیگر به طور نامحدود به ملاقات لایف کوچینگ  خود ادامه می‌دهند تا از پیچ و خم‌هایی که زندگی به آن متمایل است بمانند یا روی اهداف اضافی کار کنند. به طور کلی، بازه زمانی بستگی به این دارد که چند بار با مربی زندگی خود ملاقات می کنید و چیزهایی که می خواهید انجام دهید.

 • چه زمانی لایف کوچینگ مناسب نیست؟

اکثر مردم می توانند از برخی راهنمایی ها در زندگی استفاده کنند، اما اگر مشکلات جدی دارید، یک متخصص سلامت روان ممکن است انتخاب بهتری باشد. در حالی که یک لایف کوچینگ  می تواند به شما کمک کند تا با بلاتکلیفی کنار بیایید یا به شما انگیزه بدهد، اکثر آنها برای مقابله با مسائل روانی مانند افسردگی ، اختلال اضطراب فراگیر ، فوبیا یا اختلال دوقطبی مجهز نیستند. وضعیت خود را صادقانه ارزیابی کنید. یک مربی زندگی را می توان در ارتباط با یک روان درمانگر استفاده کرد اما نه به جای یک روان درمانگر!

چگونه می توانم یک لایف کوچینگ  پیدا کنم؟

می‌توانید با تماس با انجمن حرفه‌ای لایف کوچینگ، جستجوی آنلاین، یا درخواست توصیه‌هایی از دوستان و اعضای خانواده، مربیان زندگی را در منطقه خود بیابید. برخی از شرکت ها یا دانشگاه های بزرگ ممکن است مربی های زندگی را برای کارمندان یا دانشجویان داشته باشند تا از آنها استفاده کنند. همچنین چند شرکت بزرگ مربی زندگی وجود دارد، اما بیشتر مربیان زندگی برای خودشان در مطب خصوصی کار می کنند. بسیاری از افراد ایده ملاقات رو در رو با یک مربی در منطقه خود را دوست دارند زیرا راحت تر هستند و احساس می کنند این به آنها کمک می کند پیوند بهتری ایجاد کنند.

بسیاری از مربیان زندگی خدمات خود را از راه دور ارائه می دهند و این می تواند به دلایل زیادی مفید باشد. اگر به دنبال یک لایف کوچینگ  هستید که در برخورد با یک دغدغه بسیار خاص تخصص داشته باشد، اگر به ایده کوچینگ زندگی از راه دور علاقه داشته باشید، مربیان بالقوه بیشتری برای انتخاب خواهید داشت. این به شما امکان می‌دهد به تعداد بسیار بیشتری از اتوبوس‌هایی که احتمالاً در منطقه خود پیدا کنید، دسترسی داشته باشید و همچنین در صورت داشتن نگرانی‌های مربوط به برنامه‌ریزی یا حمل‌ونقل، انعطاف‌پذیری بیشتری به شما می‌دهد. به ویژه برای افرادی که زیاد سفر می کنند مفید است.

آموزش زندگی از راه دور معمولاً از طریق اینترنت یا تلفن انجام می شود. اگر در تعامل فرد به فرد پیشرفت می کنید، می توانید مربی ای بیابید که از طریق چت ویدیویی خدمات ارائه می دهد. این می تواند به شما کمک کند پیوند شخصی را ایجاد کنید که برای داشتن یک تجربه مربیگری زندگی سازنده بسیار مهم است.

هم مربیان زندگی حضوری و هم از راه دور را می‌توان با استفاده از خدمات منطبق پیدا کرد که به شما کمک می‌کند یک لایف کوچینگ  واجد شرایط را پیدا کنید که نیازهای شما را برآورده کند. دایرکتوری های کوچینگ منبع خوب دیگری از مربیان بالقوه زندگی هستند.

امیدوارم این به شما کمک کند تا درک خود را از چیستی لایف کوچینگ و چگونگی تعریف آن برای خودتان روشن کنید!
اگر مشتری مشتاق لایف کوچینگ هستید، به برخی از پیشنهاداتمرکز کوچینگ ایران  نگاهی بیندازید تا تعاریف خودم را از کوچینگ و اینکه چگونه رویکرد کوچینگ خود را برای مشتریان آینده چارچوب می‌دهم، ببینید.

اگر خودتان یک کوچ هستید، به یاد داشته باشید که کوچینگ را برای شما تعریف کنید و بهترین روش ها را برای کمک به مشتریان خود در شناخت خود و دستیابی به اهداف خود در زندگی، چه در داخل و چه در خارج، بیابید.

مربیگری مبارک!

مارتین سلیگمن روانشناسی منطق
از زبان سلیگمن :

کوچینگ کار می کند زیرا همه چیز به شما مربوط می شود. وقتی با آنچه واقعا می خواهید و چرا - و اقدام کنید - ارتباط برقرار می کنید - ممکن است اتفاقات جادویی رخ دهد.

یکی از هیجان‌انگیزترین چیزهای کوچینگ ، سر و صدایی است که وقتی از منطقه راحتی خود بیرون می‌روید، برنامه‌ای در نظر می‌گیرید و آن را عملی می‌کنید، به دست می‌آورید! وقتی زندگی‌تان را به شیوه‌ای دوباره خلق می‌کنید، زندگی معنای جدیدی پیدا می‌کند. تو این را می خواهی." 

کوچینگ به شما کمک می کند تا مسئولیت زندگی خود را بپذیرید، افکار دیگران را رها کنید و به خود واقعی خود تبدیل شوید. این در مورد شما است که زندگی ای را که می خواهید - و لیاقتش را ایجاد می کنید.

کوچینگ در مورد کمک به مشتریان است که قفل گنجینه زندگی خود را باز کنند - پس باید در نظر داشت که الماس ها از زغال سنگ تحت فشار ساخته می شوند و این سنگ ریزه در صدف است که مرواریدها را ایجاد می کند.

مربی کسی است که آنچه را که نمی‌خواهید بشنوید به شما می‌گوید، آنچه را که نمی‌خواهید ببینید، به شما می‌گوید، تا بتوانید همان چیزی باشید که همیشه می‌دانستید می‌توانید باشید. 

کوچینگ از نگاه اندیشمندان 

تیموتی گالوی
تیموتی گالوی:
( نویسنده کتاب مربیگری به سبک بازی درونی )

کوچینگ : "به جای آموزش دادن به آنها به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند" (Gallway, T. 1986)

کوچینگ "روشی برای دستیابی به اهداف تعیین شده" است (Gallway, T. 1986)

سر جان هنری داگلاس ویتمور: (نویسنده کتاب مربیگری برای عملکرد بهتر )
سر جان هنری داگلاس ویتمور:
(نویسنده کتاب مربیگری برای عملکرد بهتر )

کوچینگ : "باز کردن پتانسیل یک فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد خود" (Whitmore, J., 2002)

کوچینگ یعنی : "برای به دست آوردن بهترین نتیجه از مردم، باید باور داشته باشیم که بهترین ها در آنجاست"(Whitmore, J., 2002)

 

سر الکس فرگوسن:
سر الکس فرگوسن:

کوچینگ : «فرایند بازتاب از طریق گفتگو» است که خودآگاهی را برای ایجاد تغییرات مورد نظر شما ایجاد می کند.

کوچینگ  : به مشتریان کمک می کند که «در مورد اینکه چه کسی می‌خواهند بشوند شفافیت پیدا کنند» یا معنا و هدف بیشتری در زندگی خود بیابند. سپس، یک مربی از تشویق، مسئولیت‌پذیری و مهارت‌سازی برای کمک به ایجاد انگیزه در مشتریان برای ایجاد یک برنامه و اقدام استفاده می‌کند.

 
مارشال گلد اسمیت: (نویسنده کتاب سازمان فردا )
مارشال گلد اسمیت:
(نویسنده کتاب سازمان فردا )

کوچینگ «روابط حرفه‌ای است که به افراد کمک می‌کند تا با پر کردن «شکاف بین جایی که اکنون هستند و جایی که می‌خواهند باشند، به نتیجه برسند».

کوچینگ با ارزیابی نقاط قوت و ارزش‌های خود و زیر سوال بردن آنچه برای مشتری اهمیت دارد، به مشتریان کمک می‌کند تصمیم بگیرند که «چه اقدامی برای ایجاد تغییراتی که می‌خواهند در کار یا زندگی خود انجام دهند».

 

5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help
5 Situations That Leadership Coaching Won’t Help

لایف کوچینگ :مزایا

لایف کوچینگ و مزایایی که تجربه خواهید کرد به اهداف خاص شما بستگی دارد. برخی از رایج ترین زمینه هایی که مشتریان در حین کار با یک لایف کوچینگ بهبود می یابند عبارتند از:

 • شناسایی اهداف و تعریف چشم انداز موفقیت
 • ایجاد برنامه های رشد حرفه ای و شخصی
 • شناسایی باورهای محدود کننده
 • تلاش برای استقلال مالی
 • به دست آوردن تعادل بین کار و زندگی
 • یاد بگیرید که به طور مختصر و موثرتر ارتباط برقرار کنید
 • تقویت ارتباطات قدرتمندتر از نظر حرفه ای و شخصی
 • بهبود روابط و مهارت های ارتباطی
 • گرفتن ترفیع
 • دستیابی به اهداف کاهش وزن و/یا تناسب اندام
 • راه اندازی یک کسب و کار جدید یا توسعه یک کسب و کار موجود
 • مدیریت یک انتقال مهم زندگی یا کسب و کار
 • بیان ارزش های اصلی

لایف کوچینگ در نهایت به شما این امکان را می دهد که پتانسیل خود را در هر زمینه ای به حداکثر برسانید . تحقیقات نشان می دهد که مربیگری و آموزش ترکیبی بسیار مؤثرتر از تمرین به تنهایی است. آموزش به تنهایی می تواند بهره وری را تا 22.4 درصد افزایش دهد، اما زمانی که با مربیگری هفتگی زندگی ترکیب شود، بهره وری تا 88 درصد افزایش می یابد.

 
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید
چگونه تفویض اختیار را شروع کنیم تا بتوانید پیشرو بیشتری انجام دهید

لایف کوچینگ :باید چه مدارکی داشته باشد 

هر کسی می تواند خود را یک لایف کوچینگ مربی زندگی بنامد، بنابراین بحث صلاحیت ها می تواند کمی دشوار باشد. اگرچه بسیاری از مربیان زندگی می توانند از طریق انواع مختلف آموزش گواهینامه دریافت کنند، اما هیچ نهاد رسمی مجوز واحدی وجود ندارد و همچنین محدودیت قانونی برای استفاده از این اصطلاح وجود ندارد.

اگر می‌خواهید اطمینان حاصل کنید که مربی شما حرفه‌ای و اخلاقی است، می‌توانید به دنبال فردی باشید که توسط آژانس‌های کوچینگ معتبر زندگی مانند فدراسیون بین‌المللی مربیان (ICF) گواهینامه دریافت کرده باشد. دوره‌های آموزشی، برنامه‌های آموزشی و گواهینامه‌های متعددی وجود دارد که مربیان زندگی می‌توانند دریافت کنند، و این می‌تواند به شما کمک کند مربیانی را شناسایی کنید که متعهد به پیشرفت حرفه‌ای هستند و آموزش‌هایی با تکنیک‌های مربیگری خاص دارند.

برخی از مربیان زندگی نیز در زمینه های دیگر آموزش یا مدرک دارند. به عنوان مثال، یک مربی خانواده که همچنین روانشناس رشد است، می تواند بینش آگاهانه ای در مورد مسائل مربوط به کودکان ارائه دهد. اگر به دنبال کمک برای مشکلات کاهش وزن هستید، ممکن است از توصیه های مربی سلامت و تندرستی که همچنین یک متخصص تغذیه معتبر است، اطمینان بیشتری داشته باشید. یک مربی شغلی که تجربه کار در همان زمینه ای را دارد که شما بهتر است تفاوت های ظریف شغل شما را درک کند. حتماً در نظر داشته باشید که آیا نوع دیگری از صلاحیت های حرفه ای تجربه مربیگری زندگی شما را افزایش می دهد یا خیر.

با این وجود، سطح گواهینامه‌ای که یک مربی دارد لزوماً نشان‌دهنده کیفیت آنها نیست، به ویژه وقتی این واقعیت را در نظر بگیرید که ارتباط شخصی شما نقش کلیدی در تجربه مربیگری زندگی شما دارد. یک لایف کوچینگ یا مربی زندگی ممکن است همه گواهینامه های ممکن را داشته باشد، اما شما ممکن است به خوبی با او کلیک نکنید. از سوی دیگر، یک مربی زندگی با صلاحیت کمتر ممکن است در نهایت احساس خوبی برای نگرانی‌های شخصی شما داشته باشد، اما اگر آنها تخصص لازم را نداشته باشند که واقعاً در مورد مسائل خاص شما به شما کمک کنند، ممکن است باعث اتلاف وقت شما شود. پول بنابراین، اگر به دنبال بهترین تجربه مربیگری هستید، مهم است که مطمئن شوید مربی شما هر دو را دارد. صلاحیت ها و تجربیاتی که مهم هستند و ارتباط شخصی که برای شما حس خوبی دارد.

لایف کوچینگ
لایف کوچینگ

لایف کوچینگ :چرا اینقدر محبوب است 

لایف کوچینگ یا مربی زندگی هم در دنیای حرفه ای و هم در زندگی شخصی افراد افزایش بسیار زیادی داشته است. یک دلیل ساده برای این واقعیت صرف این است که ما به عنوان انسان تمایل داریم در مکان های خاصی از زندگی خود گیر کنیم، چه به دلیل راحتی، ترس، نادانی یا چیز دیگری باشد. همه ما به یک فشار و راهنمایی نیاز داریم تا دوباره حرکت کنیم و در مسیر درست حرکت کنیم، و این دقیقاً همان کاری است که کوچینگ زندگی انجام می دهد.

لایف کوچینگ:تطبیق پذیری

لایف کوچینگ  یک زمینه بسیار همه کاره است زیرا کوچ هایی وجود دارند که می توانند به افراد و کسب و کارها در زمینه های مختلف کمک کنند. بسیاری از مربیان در زمینه‌های خاصی تخصص دارند که می‌توانند برای رسیدن به اهداف خاص مفید باشند، اما بیشتر مربیان برای کمک به شما با استفاده از روش‌ها و تاکتیک‌هایی آموزش دیده‌اند که در انواع موقعیت‌ها و برای اهداف مختلف کار می‌کنند.

لایف کوچینگ:جهت و فوکوس

در جایی که تمرکز و جهت گیری در محل کار یا زندگی شخصی شما وجود ندارد، یک لایف کوچینگ  واقعاً در حل این مشکل خوب است و به شما کمک می کند تا دوباره فکر کنید و ارزیابی کنید که به کجا می روید. این یک دارایی عمده برای شرکت هایی است که به کارگران با انگیزه و ماهر نیاز دارند زیرا به تشویق کارکنان برای رسیدن به اهداف خود در شرکت کمک می کند که به نفع همه است.

لایف کوچینگ:بهره وری بیشتر

بسیاری از شرکت ها و افراد باید با کمبود انگیزه در محل کار مواجه شوند که به بهره وری پایین تبدیل می شود. ثابت شده است که کوچینگ زندگی عملکرد کاری را تا 70 درصد بهبود می بخشد. همچنین نشان داده شده است که سایر عوامل مهم مانند: اعتماد به نفس، روابط، مهارت های ارتباطی، تعادل زندگی/کار، اثربخشی تیم، مدیریت زمان و موارد دیگر را بهبود می بخشد.

لایف کوچینگ: بهره وری

شما قطعاً می توانید یاد بگیرید که چگونه به تنهایی به اهداف خود برسید و شاید قبلاً بدانید که چگونه. بسیاری از افراد برتر در محل کار و زندگی وجود دارند که هنوز مربیان زندگی را استخدام می کنند. چرا اینطور است؟ زیرا آنها می خواهند در نحوه برخورد با اهداف زندگی خود کارآمدتر باشند. افراد با انگیزه و بی انگیزه به طور یکسان می توانند از کارایی و جهت گیری تخصصی که یک لایف کوچینگ  می تواند به زندگی آنها بیاورد، بهره مند شوند.

لایف کوچینگ قرار است برای من چه کاری را انجام دهد؟ چگونه مرا تغییر خواهد داد؟

 

به اشتراک گذاری ایدهدر ابتدا و در طول فرآیند کوچینگ، کوچ ها از یک رویکرد اکتشافی استفاده می کنند تا به شما کمک کنند تا بفهمید چه چیزی می خواهید، چه چیزی مانع شما می شود، و همچنین چرا و چگونه می خواهید به اهداف خود برسید. برای کمک به شما در یافتن هدف یا مسیر زندگی و همچنین شغل ایده آل خود، مربیان ممکن است از تست ها یا ارزیابی های شخصیتی استفاده کنند تا به شما در کشف ویژگی های شخصیتی، نقاط قوت و همسویی های خود کمک کنند.

ارائه دیدگاه‌های جدید و روش‌های مختلف نگاه کردن به یک موقعیت - برای تفسیر مجدد وضعیت فعلی به روشی جدید - به شما این امکان را می‌دهد که در کجا و چرا احساس می‌کنید گیر افتاده‌اید، اکتشافات چشمگیری داشته باشید. مربیان با بررسی اینکه چگونه "گیر" کرده اید و چه چیزی پشت سرخوردگی شما وجود دارد، به شما کمک می کنند تا ابتدا دلایل عمیق تری را که در زیر موقعیت خود قرار دارند شناسایی کنید. با راهنمایی شما با رویکردهای جدید و تمرین های قدرتمند، مربیان می توانند ابزارها و تکنیک های جدیدی را برای کمک به شما در دستیابی به اهداف و یافتن راه حل ارائه دهند.

از اهداف خود بیشتر آگاه شوید

با داشتن یک لایف کوچینگ که آنچه را که می گویید بازتاب دهد، بیشتر به سیستم اعتقادی و دیدگاه فعلی خود در مورد یک موقعیت توجه می کنید. آگاهی آگاهانه از طرز فکر فعلی شما، زمینه را برای اتخاذ راه های جدید درک و راه های جدید برای غلبه بر اهدافتان فراهم می کند.

با گوش دادن بدون قضاوت و رساندن این آگاهی به مسائل زندگی فعلی خود، می توانید آن مسائل را در منظری کاملاً جدید ببینید. همانطور که یک ماهی آبی را که در آن شنا می کند تشخیص نمی دهد، گاهی اوقات ما نیز باورها و فرضیات عمیق تری را که تحت آن زندگی می کنیم، نمی شناسیم. با ارائه راه‌های جدید برای نگاه کردن به موقعیت خود و آشکار کردن معانی جدید در پشت آن، مربی‌تان اغلب به شما کمک می‌کند تا در جایی که در حال حاضر در زندگی ایستاده‌اید و در ارتباط با اهدافتان، آرامش و شروع جدیدی پیدا کنید.

جهت

بخش بزرگی از فرآیند کوچینگ زندگی این است که بفهمید الان کجا هستید، کجا می‌خواهید در زندگی بروید و بهترین فرآیند برای رسیدن به آنجا پیدا کنید.

یک مربی به شما کمک می کند تا در مکان هایی که احساس می کنید یخ زده یا گیر کرده اید اقدام کنید. این می تواند ترس یا اضطراب، عدم اطمینان یا استرس باشد. گاهی اوقات احساس می کنید گم شده اید ، و یک مربی به شما کمک می کند تا با کمک به شما برای یافتن مسیر درست، اهداف خود را دوباره جهت گیری کنید.

هدف

با پرسیدن سوالات عمیق و معنادار، یک لایف کوچینگ می تواند به شما کمک کند تا چشم اندازی برای خود پیدا کنید و آن را به واقعیت تبدیل کنید. با انجام این کار و راهنمایی شما از میان تغییرات و موانع لازم، به شما کمک می کنند تا به پتانسیل خود برسید و هدف خود را پیدا کنید.

مرد دوندهمسئوليت

برخی از افراد مربی خود را با دوستی اشتباه می گیرند که فقط برای تشویق آنها حضور دارد، اما بهتر است به یک مربی بیشتر به عنوان یک مدافع نگاه کنید تا یک دوست. بله، آنها آنجا هستند تا شما را تشویق و حمایت کنند، اما مهمتر از آن، آنها هستند تا شما را در مسیر درست حرکت دهند. وقتی کاری را که باید انجام نمی دهید، از آنها انتظار نداشته باشید که شروع به تشویق کنند. آنها آنجا هستند تا شما را تحت فشار قرار دهند، به چالش بکشند و مطمئن شوند که خود را فراتر از جایی که اکنون هستید گسترش دهید.

می توانید از یکلایف کوچینگ انتظار داشته باشید که شما را برای انجام کارهایی که برای ایجاد تغییرات مورد نظر شما ضروری است، مسئول بداند. با داشتن کسی که مطمئن شود مسئولیت را بر عهده می‌گیرید، باید با بهانه‌هایی که مدام به خود می‌گویید روبرو شوید و در نتیجه متوجه شوید که واقعاً توانایی ایجاد تغییراتی را دارید که باید ایجاد کنید.

انگیزه

در طول مدتی که روی کوچینگ زندگی سرمایه گذاری می کنید، باید به طور مداوم در زندگی خود گام های عملی برای رسیدن به اهداف خود بردارید. لایف کوچینگ شما با اطمینان از داشتن یک هدف، جهت روشن و مهمتر از این که به پیشرفت مداوم ادامه می دهید، انگیزه شما را حفظ می کند. تکنیک‌ها و روش‌های مختلفی که آنها استفاده می‌کنند و به شما کمک می‌کنند هدف درست را پیدا کنید و همچنین در مسیر باقی بمانید، به ایجاد پاداش‌های موفقیتی که برای ادامه آن نیاز دارید کمک می‌کند. مربی زندگی مستقیماً روی موفقیت شما سرمایه گذاری می کند، بنابراین می توانید انتظار داشته باشید که برای مقابله با چالش های زندگی انگیزه و انرژی ذهنی داشته باشید.

آیا زنان ذاتاً برای رهبری مناسب ترند؟
آیا زنان ذاتاً برای رهبری مناسب ترند؟

کوچینگ زندگی چگونه کار می کند؟ چه انتظاری می توانم داشته باشم؟

مشاوره رایگانکوچ ها از تکنیک ها، روش ها و فرآیندهای مختلف برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان استفاده می کنند. تعداد بی‌شماری برنامه‌های آموزشی و آموزشی مختلف وجود دارد که مربیان از آنها یاد می‌گیرند، بنابراین راه‌های زیادی وجود دارد که آنها می‌توانند برای کمک به موفقیت شما استفاده کنند.

اولین جلسه

اولین ملاقات با یک لایف کوچینگ معمولاً از 15 دقیقه تا یک ساعت طول می کشد. اغلب به عنوان یک جلسه اکتشاف استفاده می شود که در آن اطلاعات بیشتری در مورد شما و آرزوهای شما کسب می کنند. این ممکن است یک مشاوره اولیه باشد تا ببینید که آیا کوچینگ زندگی برای شما مناسب است یا می‌تواند زمانی باشد که بفهمید می‌خواهید روی چه چیزی تمرکز کنید، یا می‌تواند هر دو باشد.

در این جلسه اولیه، لایف کوچینگ سوالات زیادی می پرسد و احتمالاً از شما می خواهد تست های مختلفی را انجام دهید و تمرینات خاصی را انجام دهید تا بفهمید بهترین روش برای رسیدن به اهدافتان چیست. برخی از سؤالاتی که ممکن است بپرسند عبارتند از: به چه چیزی علاقه دارید؟، از چه چیزی اجتناب می کنید؟، چه چیزی شما را عقب می اندازد؟، این شما را به کجا می برد؟، راه دیگری برای نگاه کردن به این وضعیت چیست؟، و غیره. شما باید از اولین جلسه با یک برنامه بازی اولیه و ایده ای در مورد اینکه در مرحله بعد چه کاری انجام خواهید داد یا چیزی برای کشف کردن که شما را در مسیر درست قرار می دهد کنار بروید.

فرآیندها و تکنیک ها

برخی از فرآیندهای رایجی که مربیان به کار می گیرند عبارتند از: تجسم، تأیید، هیپنوتیزم، برنامه ریزی عصبی-زبانی، مدیتیشن، آرامش، تکنیک آزادی عاطفی، یافتن باورهای محدودکننده و بسیاری دیگر. گاهی اوقات کشف نیت نهایی و روشن کردن اینکه چه احساسی دارید به شروع یک روند جدید همسویی کمک می کند.

یک جلسه کوچینگ چگونه است

بسته به اینکه لایف کوچینگ شما از چه روش هایی استفاده می کند و در چه مرحله ای از کوچینگ هستید، یک جلسه کوچینگ کمی متفاوت به نظر می رسد. آنها با گذشت زمان، روش های خود را مطابق با نقاط قوت شما در نظر می گیرند.

جلسات کوچینگ زندگی به تدریج نشان می دهد که چه چیزی شما را عقب می اندازد و دقیقاً در چه چیزی گیر می کنید تا بتوانید بلوک های ذهنی و عاطفی یا باورهای محدود کننده ای را که در مسیر موفقیت و پیشرفت شما قرار دارند، شناسایی و شکست دهید. یک لایف کوچینگ در کمک به شما برای دیدن آنچه در نقاط کور شما وجود دارد و شما را وادار می کند که به چیزها از منظری متفاوت نگاه کنید عالی است. اهمیت این موضوع در این است که شما واقعاً می توانید از طریق کمک شخص دیگری مانند یک لایف کوچینگ مربی زندگی که به شما کمک می کند تا زندگی و اهداف خود را بررسی کنید، به آن دست پیدا کنید. این چیزی نیست که بتوانید به سادگی از یک کتاب یاد بگیرید و به همین دلیل جلسات مربیگری زندگی بسیار ارزشمند هستند.

نتیجه

نتیجه یک جلسه کوچینگ زندگی احساس جهت و هدف است. به جای آن احساسات از دست دادن یا دائماً ناامید شدن به دلیل ناتوانی در رسیدن به اهداف خود، یا فقط ناامیدی در تلاش نکردن، احساس انرژی و تحرک خواهید کرد. هنگامی که در نهایت قادر به شکستن کدهای تعیین اهداف قابل انجام و برداشتن گام های صحیح برای دنبال کردن آن هستید، احساس باورنکردنی است. لایف کوچینگ شما وجود دارد تا شما را در اسرع وقت به حرکت  درآورد تا بلافاصله احساس اعتماد به نفس  و کارآمدی بیشتری داشته باشید و این انرژی را به بقیه زندگی خود منتقل کنید. خوشبختی که با داشتن یک چشم انداز روشن و در واقع شاهد رسیدن خود به اهدافتان است، اعتباربخشی است و بهترین چیزی که از جلسات مربیگری زندگی حاصل می شود.

آدم خوشبختیک جلسه کوچینگ زندگی عموماً شامل یک زمان کشف نزدیک به آغاز است تا بفهمید کجا هستید، چه می‌کنید و چه کاری باید انجام دهید. پس از آن، جلسات بیشتر در مورد مسئول نگه داشتن شما در قبال اقداماتی که باید برای رسیدن به جایی که باید انجام دهید، و مقابله با مشکلاتی که ممکن است در طول مسیر ظاهر شوند، خواهد بود. یک مربی بر سه چیز اصلی متمرکز است: اقدام کردن، پاسخگو ماندن و پیگیری. این سه چیز موفقیت را تضمین می کنند و بخشی جدایی ناپذیر از نحوه مدیریت جلسات کوچینگ شما خواهند بود.

رابطه شما با مربیتان چگونه است

ممکن است در ابتدا در مورد اینکه رابطه شما با مربیتان چگونه باید باشد مطمئن نباشید. رابطه باید مبتنی بر اعتماد باشد و چیزی باشد که دائماً شما را به چالش بکشد. هدف نهایی یک لایف کوچینگ این نیست که به شما بگوید چه کاری انجام دهید، بلکه این است که سؤالات درستی از شما بپرسد تا به خودتان بگویید چه کاری انجام دهید. سپس آنها مسئول هستند که شما را در قبال تصمیماتی که می گیرید و اهدافی که تعیین می کنید، مسئول بدانند.

یک لایف کوچینگ می‌تواند شبیه به چیزهای زیادی مانند مشاور، مدافع، دوست، تسهیل‌کننده، راهنما و موارد دیگر باشد، اما در نهایت آن‌ها وجود دارند تا شما را به اقدام وادار کنند. اگر انتظار داشته باشید که آنها فقط دوستی باشند که شما را تشویق می کند، یا فقط مشاوری که تمام پاسخ ها و داده های مورد نیاز را به شما می دهد، قطعاً شکست خواهد خورد. آنها برای کمک به موفقیت شما وجود دارند تا شما را تحت فشار قرار دهند و شما را به چالش بکشند تا به مسائل متفاوت نگاه کنید و در مسیر درست بمانید. این یک رابطه است که یک مشارکت است. می توانید به آنها اعتماد کنید که طرفی غیر قضاوت کننده هستند که بدون هیچ انگیزه پنهانی به دنبال بهترین منافع شما هستند، جز اینکه شما را ببینند که موفق می شوید.

 •  

 

لایف کوچینگ :تفاوت اساسی با درمانگران

قابل درک است که ممکن است تعجب کنید که تفاوت بین یک لایف کوچینگ یا مربی زندگی و یک درمانگر چیست، اما چند تفاوت کلیدی وجود دارد که این دو را از هم جدا می کند. به طور عمده، مربیان زندگی مسائلی مانند افسردگی، اضطراب، یا بیماری های روانی را درمان نمی کنند. درک این نکته واقعاً مهم است که وقتی برای کوچینگ زندگی ثبت نام می کنید، درمانگر دریافت نخواهید کرد.

آینده در مقابل گذشته

یک لایف کوچینگ یا مربی زندگی بیشتر بر روی نگاه کردن به آینده شما تمرکز می کند، نه اینکه در درجه اول به گذشته شما بپردازد.
در حالی که آنها ممکن است به شما پیشنهادها، ایده های جدید یا گام های عملی ارائه دهند، آنها توصیه کننده نیستند. در عوض، آنها به شما گوش می دهند و سؤالات درستی را از شما می پرسند تا به شما در یافتن مسیر، حقیقت و پاسخ هایتان کمک کنند. سپس آنها به شما کمک می کنند تا زندگی خود را با آنچه هستید و آنچه می خواهید هماهنگ کنید.

اگر بدون اینکه مشکل گذشته را حل کرده باشید یا حداقل شروع به رسیدگی به آن نکرده باشید، وارد یک جلسه کوچینگ زندگی می شوید، احتمالاً کوچ زندگی شما را به یک درمانگر ارجاع می دهد یا از شما درخواست می کند که این موضوع را بیشتر بررسی کنید. مربیان زندگی می توانند به شما کمک کنند تا با بلوک های ذهنی مقابله کنید، اما بسیاری از مسائل گذشته فراتر از حوزه تخصص آنها است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما مراجعه کنید: مهارت های آموزشی

راه حل متمرکز در برابر مشکل متمرکز 

یکی دیگر از تفاوت های کلیدی بین مربیان زندگی و درمانگران تمرکز آنهاست. یک درمانگر بیشتر روی مشکل خاصی که با آن دست و پنجه نرم می کنید و آنچه در وهله اول شما را به آنجا رسانده است، متمرکز است. به همین دلیل است که بسیاری از افراد به سمت درمان می روند: برای حل یک مشکل یا حل مشکل.

از سوی دیگر، یک کوچ زندگی بیشتر بر روی راه حل هایی تمرکز می کند که شما را از نقطه A به نقطه B می رساند. اگر می خواهید بفهمید چگونه به جایی که می خواهید در زندگی باشید، باید برای کوچینگ زندگی ثبت نام کنید. . اگرچه مربی شما به شما کمک می‌کند تا با مشکلاتی که در طول مسیر دارید کنار بیایید، اما تمرکز جلسات مربیگری بر یافتن راه‌های جدید عمل و تفکر است که به شما در رسیدن به هدفتان کمک می‌کند.

در واقع، اثربخشی رویکردهای متمرکز بر راه حل برای دستیابی به اهداف  ثابت شده است  که شما را سریعتر به آن اهداف نزدیکتر می کند.

 

 

برای اطلاعات بیشتر در مورد پرسشگری، به صفحات ما در زمینه مهارت های پرسشگری مراجعه کنید .

چیزهای دیگری که لایف کوچینگ نیست 

از جمله، نمی توانید از یک لایف کوچینگ یا مربی زندگی انتظار داشته باشید که مشاور، مربی ورزشی یا بهترین دوست باشد. اگرچه مربیان زندگی افرادی هستند که در مورد استراتژی ها و اهداف با آنها مشورت می کنید، آنها متخصصان زندگی هستند و نه متخصصان خاصی مانند یک مشاور تجاری یا یک مربی ورزشی. آنها ممکن است در زمینه های خاصی تخصص داشته باشند که به عملکرد شما در این زمینه ها کمک می کند، اما به شما کمک می کنند تا به اهداف خود برسید، اطلاعاتی در مورد چگونگی رشد کسب و کارتان به شما نمی دهند، یا اینکه چقدر باید برای رسیدن به اهداف وزنی خود غذا بخورید.

مربیان لایف ممکن است گاهی اوقات مانند یک دوست به نظر برسند، زیرا آنها تشویق می‌کنند، الهام‌بخش هستند و کاملاً برای کمک به شما در رسیدن به اهدافتان سرمایه‌گذاری می‌کنند، اما این باعث نمی‌شود که آنها دوست باشند و اهمیت داشتن دوستان را جایگزین نمی‌کنند.مربی زندگی شما ممکن است گاهی اوقات برای شما سخت گیر و سخت باشد زیرا این یک رابطه متمرکز بر هدف است و وقتی موفق می شوید، آنها موفق می شوند.

 

به صفحات بعدی ما مراجعه کنید: منتورینگ چیست؟ و مهارت های منتورینگ برای اطلاعات بیشتر.

چه کسانی لایف کوچینگ را استخدام می کنند؟

مشاوره به مداخله درمانی نزدیکتر است. بر گذشته تمرکز می کند و به فرد کمک می کند تا بر موانع و مسائل مربوط به گذشته خود غلبه کند و به پیش برود. در اینجا، تمرکز ممکن است داخلی یا خارجی باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش مشاور، به صفحات ما مراجعه کنید: مشاوره چیست؟ و روشهای مشاوره 

آیا مربیگری رهبری برای مشاغل کوچک معنی دارد؟
آیا مربیگری رهبری برای مشاغل کوچک معنی دارد؟

لایف کوچینگ در چه زمینه هایی می تواند به ما کمک کند؟

لایف کوچینگ  می توانند در هر زمینه ای از زندگی به شما کمک کنند، از جمله، اما نه محدود به:

 • تعادل زندگی کاری
 • سلامتی و تندرستی
 • معنویت
 • عملکرد کاری
 • اهداف شغلی
 • اهمال کاری و بهره وری
 • انگیزه گرفتن
 • پیدا کردن هدفت
 • اولویت بندی
 • سرگرمی ها
 • اهداف آموزشی
 • آشنایی و رابطه جنسی
 • طلاق
 • بیش فعالی

لایف کوچینگ : انواع مختلف 

 لایف کوچینگ ها  قادرند به افراد در هر مرحله از زندگی که با آن سر و کار دارند، راهنمایی های کلی ارائه دهند. افرادی که به دنبال توسعه کلی شخصی هستند معمولاً متوجه می شوند که یک لایف کوچینگ مربی زندگی عمومی ممکن است نیازهای آنها را برآورده کند. برخی از مربیان زندگی تمرین خود را بر روی انواع خاصی از موقعیت ها متمرکز می کنند. تعدادی از محبوب ترین ها عبارتند از:

 • مربیگری روابط و خانواده. این نوع لایف کوچینگ یا مربی زندگی می تواند به تسهیل مکالمه بین زوج ها و اعضای خانواده که دارای مشکلات ارتباطی هستند کمک کند. همچنین می تواند به افراد کمک کند تا راه های عملی برای حل مشکلات فعلی خود پیدا کنند. آنها می توانند مستقیماً مشاوره بدهند و افراد را برای مقابله با مسائل دور هم جمع کنند. به عنوان مثال، مربیان خانواده می توانند به بازگرداندن هماهنگی به خانواده های درگیر کمک کنند. مربیان رابطه می توانند به افرادی که در یافتن فرد مناسب مشکل دارند یا سابقه روابط ناموفق دارند کمک کنند. آنها همچنین می توانند به زوج هایی که قصد ازدواج یا طلاق را دارند راهنمایی کنند.
 • مربیگری شغلی. مربی شغلی برای افرادی که با مسائل شغلی مانند تصمیم گیری در مورد تغییرات شغلی یا بازنشستگی مواجه هستند مفید است. همچنین می تواند برای کسانی که علاقه مند به پیشرفت در زمینه خود یا راه اندازی یک کسب و کار هستند مفید باشد. برخی از افراد به یک مربی شغلی مراجعه می کنند تا به آنها کمک کند کشف کنند که چه نوع مشاغلی با استعدادها و علایق آنها مطابقت دارد و در تعیین مسیر شغلی آنها کمک کند.
 • مربیگری مالی. یک مربی مالی می تواند به افراد کمک کند تا به اهداف مالی بلندمدت برسند یا به کسانی که در تامین هزینه های ماهانه یا پرداخت بدهی ها مشکل دارند کمک کند. افرادی که مسائل مربوط به مدیریت پول یا هزینه را دارند می توانند از این نوع کوچ بهره ببرند.
 • مربیگری سلامت روان. یک مربی بهداشت روان می تواند به افراد کمک کند تا با مسائل خاصی مانند تعارض، غم و اندوه یا عصبانیت مقابله کنند. آنها می توانند مهارت های خاص مربوط به مدیریت استرس و خشم یا بهبود ارتباطات را به افراد آموزش دهند، اما در موارد اختلال اضطراب فراگیر (GAD)، افسردگی و سایر مسائل مربوط به سلامت روان، جایی که روان درمانگر مناسب تر است، نباید از آنها استفاده کرد. آنها می توانند به افراد کمک کنند تا تعادل را در زندگی خود پیدا کنند و برای رسیدن به اهداف شخصی برنامه ریزی کنند. برخی از افراد به یک مربی بهداشت روان مراجعه می کنند تا اعتماد به نفس خود را تقویت کنند یا به آنها کمک کنند تا احساس هدف داشته باشند. دیگران به دنبال خدمات آنها برای کمک به مدیریت خلق و خوی خود یا توسعه تکنیک های آرامش هستند.
 • مربیگری سلامت و تندرستی. این نوع مربی برای افرادی که به دنبال انگیزه و نکاتی هستند در مورد مسائل مربوط به سلامتی مانند کاهش وزن، تغذیه و تناسب اندام راهنمایی می کند. برخی از این مربیان ممکن است به عنوان مربی شخصی یا متخصص تغذیه نیز گواهینامه داشته باشند. آنها نمی توانند جایگزین پزشک شوند، اما می توانند به افراد کمک کنند تا برنامه های واقع بینانه ای برای مقابله با پرخوری، تغذیه نامناسب، رژیم غذایی اجباری و سایر مسائل مرتبط تنظیم کنند.
 • مربیگری معنوی یک مربی معنوی می تواند به افرادی که به دنبال روشنگری هستند یا به دنبال معنای عمیق تری در زندگی هستند کمک کند. این نوع مربی از معنویت برای کمک به افراد برای یافتن انگیزه و راه های مقابله با مسائل استفاده می کند. افرادی که می‌خواهند چیزهایی مانند شهود یا قدرت بالاتر نقش برجسته‌ای در انتخاب‌های زندگی‌شان ایفا کند، می‌توانند با این نوع مربی مشورت کنند تا به آنها کمک کند تا با معنویت خود ارتباط برقرار کنند و انتخاب‌هایی انجام دهند که به پروتکل‌های دین خاص خود پایبند باشد. آنها ممکن است از تکنیک هایی مانند میانجی گری و دعا حمایت کنند. این نوع مربی ممکن است در یک مذهب/معنویت خاص مانند بودیسم، مسیحیت یا یهودیت تخصص داشته باشد.
 

محبوب ترین مناطق کوچینگ زندگی

 

ممکن است فکر کنید تنها هستید که می‌خواهید در یک زمینه خاص در زندگی خود پیشرفت کنید یا به یک هدف خاص برسید، در حالی که در واقعیت هزاران نفر دیگر وجود دارند که دقیقاً در همان زمینه‌ها با کمک یک لایف کوچینگ مربی زندگی به دنبال تغییر هستند. ممکن است از اینکه چند نفر در برخی از مناطق مشابه شما به دنبال کمک هستند تعجب کنید.

وقتی مشتریان از طریق Life Coach Spotter درخواست مربی می‌کنند، طبق داده‌های اختصاصی ما، مهمترین دلایلی که ارائه می‌کنند عبارتند از:

 • دستیابی به اهداف خود (64%)
 • شادی (51%)
 • یافتن هدف (48%)
 • انجام کاری که دوست داری (44%)
 • شغل (43%)
 • اعتماد به نفس (39%)
 • رابطه/عشق (38%)

لایف کوچینگ : چه نوع لایف کوچینگی برای من مناسب است 

مرد کلیپ بوردتخصص ها

اکثر مربیان زندگی در زمینه های خاصی تخصص خواهند داشت. به عنوان مثال، برخی از مربیان ممکن است در کمک به شما در یافتن یا تغییر شغل مهارت بیشتری داشته باشند، در حالی که برخی دیگر ممکن است در یافتن شریک زندگی یا یافتن هدف واقعی خود به شما کمک کنند. در حالی که هیچ محدودیتی برای اینکه یک مربی زندگی در چه زمینه ای می تواند به شما کمک کند وجود ندارد، اکثر آنها در برخی زمینه ها نسبت به سایرین مهارت بیشتری دارند. در صورت امکان، بهترین کار این است که یک مربی زندگی را پیدا کنید که در یکی از حوزه های اولویت یا هدف شما متخصص باشد.

انواع مربیان زندگی

بسیاری از کوچ های زندگی می توانند در زمینه های مختلف زندگی به شما کمک کنند، اما بسیاری از کوچ ها به دلیل تخصص هایشان برای اهداف شما عالی هستند. در اینجا برخی از رایج ترین انواع تخصص های مربی زندگی که به آنها دسترسی خواهید داشت آورده شده است:

 • مربیان شغلی
 • مربیان مالی
 • مربیان روابط
 • مربیان خانواده
 • مربیان سلامت و تندرستی
 • مربیان سلامت معنوی و روانی

تعیین اینکه با کدام مربی برویم

اگر یک هدف روشن در ذهن دارید که در مورد آن به کمک نیاز دارید، می توانید یک مربی زندگی پیدا کنید که تخصص نزدیک به آن هدف را داشته باشد. اگر در مورد چیزی که می خواهید روی آن تمرکز کنید چندان واضح نیستید، می توانید چند روش مختلف را برای پیدا کردن یک مربی زندگی امتحان کنید. در نهایت، شما می خواهید روی انتخاب یک مربی زندگی تمرکز کنید که برای شما مناسب است و به خوبی با او ارتباط برقرار می کنید. محرمانه بودن نیز کلیدی است. هر مربی که انتخاب می کنید باید جلسات خود را خصوصی و بین شما دو نفر نگه دارد. اگر به آنها اعتماد نداشته باشید یا هم افزایی خوبی نداشته باشید، داشتن یک رابطه مربیگری مثبت دشوار خواهد بود.

آدم خوشبختیکی از روش‌هایی که می‌توانید استفاده کنید این است که با یک مربی زندگی مشورت کنید که یا تخصص ندارد یا یکی از تخصص‌هایی که جزو علایق شماست. مطمئن شوید که به آنها اشاره کنید که اهداف متعددی دارید که به دنبال آنها هستید و آنها می توانند به شما کمک کنند تا آنها را محدود کنید یا یکی را برای کار بر روی آن انتخاب کنید. حتی ممکن است بتوانند شما را به مربی دیگری ارجاع دهند که در هر زمینه تخصصی که در نهایت انتخاب می کنید بیشتر کار می کند.

روش دیگر کار با چندین مربی زندگی است. این ممکن است بسته به نحوه انجام آن متفاوت به نظر برسد. اگر دو هدف قوی دارید، می توانید با یک مربی زندگی روی یکی و یک مربی زندگی دیگر روی دیگری کار کنید. بسته به چیزی که می‌خواهید روی آن تمرکز کنید و محدودیت‌های زمانی خود، می‌توانید این کار را همزمان یا یکی پس از دیگری انجام دهید. همچنین می‌توانید یک مربی اصلی را پیدا کنید که به شما در اهداف کلی‌ترتان کمک کند و مربی دیگری که به شما در یک هدف خاص‌تر که به تخصص آنها نیاز دارد کمک کند.

مطمئن شوید که مناسب برای خود را پیدا کنید. با روحیه خود حرکت کنید و از شهود خود در طول فرآیند انتخاب استفاده کنید. از مشورت با چند مربی مختلف نترسید زیرا قرار نیست همه آنها چیزی که شما نیاز دارید نباشند.مربیان تکنیک های مختلفی دارند که از آنها استفاده می کنند و برای موفقیت باید از آنها انگیزه و الهام بگیرید، بنابراین برای این تصمیم وقت بگذارید.

 
Critical Thinking is Crucial In The Corporate World
Critical Thinking is Crucial In The Corporate World

محبوب ترین مناطق کوچینگ زندگی

 

ممکن است فکر کنید تنها هستید که می‌خواهید در یک زمینه خاص در زندگی خود پیشرفت کنید یا به یک هدف خاص برسید، در حالی که در واقعیت هزاران نفر دیگر وجود دارند که دقیقاً در همان زمینه‌ها با کمک یک لایف کوچینگ یا مربی زندگی به دنبال تغییر هستند. ممکن است از اینکه چند نفر در برخی از مناطق مشابه شما به دنبال کمک هستند تعجب کنید.

وقتی مشتریان از طریق Life Coach Spotter درخواست مربی می‌کنند، طبق داده‌های اختصاصی ما، مهمترین دلایلی که ارائه می‌کنند عبارتند از:

 • دستیابی به اهداف خود (64%)
 • شادی (51%)
 • یافتن هدف (48%)
 • انجام کاری که دوست داری (44%)
 • شغل (43%)
 • اعتماد به نفس (39%)
 • رابطه/عشق (38%)

لایف کوچینگ در برابر بیزنس کوچینگ 

اصطلاح "مربی زندگی" طیفی از زمینه ها را در بر می گیرد. در این زمینه‌ها، یک مربی ممکن است تصمیم بگیرد که در یک موضوع خاص مانند مربیگری سلامت یا معنوی صحبت کند.

مربیان کسب و کار در دنیای تجارت تخصص دارند و بنابراین مربی افرادی را انتخاب می کنند که به دنبال برتری در تجارت هستند. این می تواند شامل کارآفرینان، صاحبان شرکت، مدیران عامل یا حتی کارمندان باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه که یک مربی کسب و کار می تواند به شما ارائه دهد، لطفاً از صفحه مربیگری کسب و کار ما دیدن کنید .    

 
آیا مربیگری رهبری برای مشاغل کوچک معنی دارد؟
آیا مربیگری رهبری برای مشاغل کوچک معنی دارد؟

مشاورین مرکز کوچینگ ایران

پاسخگویی شما هستند

شماره تماس : 09382252774

 لایف کوچینگ: درباره آن بیشتر بدانید..

 • لایف کوچینگ: موانع آن چیزهای ترسناکی هستند که وقتی چشم از هدف بر می دارید می بینید.
 • لایف کوچینگ:ممکن است هرگز نفهمید که از اقدام شما چه نتایجی حاصل می شود. اما اگر کاری انجام ندهید، هیچ نتیجه ای حاصل نخواهد شد.
 • لایف کوچینگ:اگر برنامه به نتیجه نرسید، برنامه را تغییر دهید، نه هدف را.
 • لایف کوچینگ:از خودتان بیشتر از هرکسی که انتظارش را داشته باشد بخواهید.
 • لایف کوچینگ: اولین و مهمترین فردی که باید به او ایمان داشته باشید خودتان هستید.
 • لایف کوچینگ : اولین و مهمترین قدم به سوی موفقیت... این احساس است که می توانیم موفق شویم.
 • لایف کوچینگ: قدرت از آنچه می توانید انجام دهید به دست نمی آید. این ناشی از غلبه بر چیزهایی است که زمانی فکر می کردید نمی توانید انجام دهید.
 • لایف کوچینگ :خودتان را بشناسید و در همه نبردها پیروز خواهید شد.
 • لایف کوچینگ: موفقیت یک هدف نیست. این یک انتخاب است.
 • لایف کوچینگ : خیلی اوقات، مردم در حالت تفکر بیش از حد گیر می کنند، نتیجه این است که هرگز به تصمیمی نمی رسند.
 • لایف کوچینگ: ما باید آنچه را که فکر می کنیم هستیم فراموش کنیم تا بتوانیم واقعاً همان چیزی شویم که هستیم.
 • لایف کوچینگ : بیشتر مردم از ترس فلج می شوند. بر آن غلبه کنید و مدیریت زندگی و دنیای خود را به دست بگیرید.

بدون نظر

پاسخ دهید