تیموتی گالوی بنیانگذار بازی درونی است و به طور گسترده به عنوان پدرخوانده جنبش فعلی مربیگری شناخته می شود.

درباره تیموتی گالوی

تیم The Inner Game را در اواسط دهه 1970 توسعه داد و سه دهه را صرف الهام بخشیدن به سازمان‌های موفق از جمله مشتریان بلندمدت اپل، AT&T، شرکت کوکاکولا و رولز رویس کرد که با آنها بازی درونی رهبری، فروش، مدیریت تغییر و کار تیمی را به اشتراک گذاشت. .

پرفروش‌ترین سری کتاب‌های بازی درونی تیم، متدولوژی جدیدی را برای مربیگری و توسعه تعالی شخصی و حرفه‌ای در زمینه‌های مختلف ارائه می‌کند. کتاب‌های او باعث شده است تا بسیاری متوجه شوند که بازی درونی، کلید بازی بیرونی زندگی آن‌ها است.

“همیشه یک بازی درونی در ذهن شما وجود دارد، مهم نیست که چه بازی بیرونی انجام می دهید. میزان آگاهی شما از این بازی می تواند بین موفقیت و شکست در بازی بیرونی تفاوت ایجاد کند.”

تیم گالوی، خالق بازی درونی

بازی درونی برای سازمان ها

تیم گالوی علاوه بر اینکه یکی از نویسندگان و پیشگامان پیشرو در روانشناسی است، به مدت 30 سال رویکرد بازی درونی را به سازمان هایی وارد کرده است که به دنبال راه های بهتری برای مدیریت تغییر هستند. در دو کتاب بازی درونی کار و بازی درونی استرس، تیم گالوی راه‌حل‌های واقعی را برای افرادی که در سازمان‌ها کار می‌کنند ارائه می‌کند تا بازی درونی خود را تغییر دهند و عملکردشان را بالا ببرند.

تاریخچه بازی درونی

از اواسط دهه 1970، بسیاری از رهبران و مدیران شرکت ها مفاهیم و مدل های بازی درونی را برای تسهیل تغییرات مورد نظر در محل کار تشخیص دادند.

یکی از اولین مشتریان بلند مدت تیم گالوی AT&T بود. در اوایل دهه 1980، آنها با چالش تغییر ذهنیت بزرگترین شرکت در ایالات متحده از “سر زنگی شکل” تفکر انحصاری به طرز فکر یک شرکت رقابتی، بازار محور و کارآفرین مواجه شدند.

مدتی بعد، از تیم گالوی خواسته شد که به IBM کمک کند تا نگرش غالب شرکتی خود را مبنی بر “ما همه چیز را می دانیم” به سازمان یادگیرنده و مربی تغییر دهد. سپس روش‌های بازی داخلی در برنامه توسعه رهبری شرکت رایانه‌ای اپل مورد استفاده قرار گرفت. و در دهه 1990 از روش‌های بازی داخلی برای آموزش بیشتر مدیران سطح بالای شرکت کوکاکولا در نحوه مربیگری و توسعه مهارت‌های تیم‌های کاری خود و در نهایت حرکت به سمت تبدیل شدن به یک سازمان یادگیرنده استفاده شد.

بدون نظر

پاسخ دهید