کارآفرینی در دوران دانشجویی:تجارب 20 ساله یک استاد

کوچینگ مدیران

دوره آموزشی مهارت های کارآفرینی در دوران دانشجویی

نحوه تبدیل شدن به یک دانشجوی کارآفرین 

مارک زاکربرگ را به عنوان بنیانگذار فیس بوک شناخته‌اید، اما آیا می‌دانستید که او این شرکت را در اتاق خوابگاهش در هاروارد راه‌اندازی کرد؟ الکسیس اوهانیان و استیو هافمن نیز در هنگام ثبت نام در دانشگاه ویرجینیا، Reddit را ایجاد کردند. در حالی که این نام‌ها را به لیست طولانی کارآفرینان دانشجویی اضافه می‌کنیم، باید به یاد داشته باشیم که همانطور که آنها موفق شدند، شما نیز می‌توانید به عنوان یک کارآفرین در مدت تحصیل، موفقیت‌های بزرگی را تجربه کنید. با اعتقاد به خود، پشتکار، دانش و فداکاری، شما نیز می‌توانید همزمان با دنبال کردن تحصیلات، کار خود راه‌اندازی کنید.
در این دوره آموزشی، نکات مهم و طلایی را با شما به اشتراک می‌گذاریم تا بتوانید به جمع دانشجویان کارآفرین موفقی بپیوندید.اگر در کلاس دکتر سعید جوی زاده شرکت کنید این اتفاق خواهد افتاد.

کارآفرینی دانشجویی

چشم انداز و اهداف کلی برنامه کارآفرینی در دوران دانشجویی

چشم‌انداز و اهداف کلی برنامه کارآفرینی در دوران دانشجویی،  شامل موارد زیر می باشد:

1. رشد شخصی: برنامه کارآفرینی می‌تواند به شما کمک کند تا مهارت‌های جدیدی را در کسب و کار، شبکه‌سازی، رهبری و مدیریت زمان و پروژه بیاموزید. این مهارت‌ها به شما در موفقیت شخصی و حرفه‌ای کمک می‌کنند.

2. دانش و تجربه: شروع یک کسب و کار در دوران دانشجویی، به شما کمک می‌کند تا عملیات اجرایی تجربه کنید. این کار به شما اجازه می‌دهد تا مفاهیم و اصول کسب و کار را برای آینده به دست آورید.

3. درآمد: رویای هر کسب و کاری، کسب درآمد است. کسب درآمد در دوران دانشجویی می‌تواند به شما کمک کند تا هزینه‌های زیاد شومیزی، اجاره، غذا و دیگر هزینه‌هایی که در دانشگاه وجود دارد را پوشش دهید و همچنین برای آینده نیز پس‌انداز داشته باشید.

4. رشد کسب‌وکار: شروع یک کسب‌وکار در دوران دانشجویی می‌تواند به شما کمک کند تا در زمینه کسب و کار خود شایستگی بیشتری کسب کنید و روند آن را رشد دهید.

5. رفع نیازهای جامعه: بسیاری از کارآفرینان دانشجویی، کسب‌وکار خود را با هدف حل مشکلات و رفع نیازهای جامعه‌شان شروع کرده‌اند. این افراد همچنین از مزیت بالایی برخوردار می‌شوند که دارای خلاقیت برای حل مشکلات هستند و به صورت موثر از توانایی ارتباط برقراری با افراد و همچنین تحلیل و بررسی موارد استفاده می‌کنند.

6. نشر فرهنگ کارآفرینی: بسیاری از کارآفرینان دانشجویی برای اینکه دانشجویان دیگر شایستگی کارآفرینی را بشناسند، برنامه‌های اطلاع‌رسانی و آموزشی در خصوص کارآفرینی را راه‌اندازی می‌کنند. این کار به معرفی فرهنگ کارآفرینی در دانشگاه کمک می‌کند و کمترین بازده از این کار، افزایش شخصیت شما در دانشگاه خواهد بود.

جزئیات  دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی :

دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی، به عنوان یک برنامه آموزشی و آموزش‌دیده، در مدارس، دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی دیگر، در دسترس است. این دوره‌ها می‌توانند به شما کمک کنند تا مهارت‌های لازم جهت راه‌اندازی کسب و کار را بیاموزید و در دنیای کارآفرینی به عنوان یک کارآفرین موفق عمل کنید. در ادامه، جزئیات بیشتری در مورد دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی آمده است:

1. محور‌های برنامه‌‌ها: دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی، به طور کلی شامل محورهای زیر است:

– توسعه ایده کسب و کار
– تحلیل بازار و بازاریابی
– مدیریت مالی
– حقوقی و مالیاتی
– توانمندی‌های رهبری و تیم‌سازی

2. مدت دوره: مدت دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی، معمولاً یک تا دو سال می‌باشد. این دوره به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های لازم جهت راه‌اندازی کسب و کار را بیاموزید و در دنیای کارآفرینی به عنوان یک کارآفرین موفق عمل کنید.

3. محل ارائه دوره: دوره‌های کارآفرینی در دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز آموزشی و سایر مراکز آموزش‌دیده، در دسترس است.

4. شامل چه مواردی است؟: دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی، به شما کمک می‌کند تا مهارت‌های مالی، بازاریابی، رهبری و تیم‌سازی و بازاریابی را بیاموزید. این دوره نیز می‌تواند کمک کند تا به روابط بین برند و بازار آشنا شوید.

5. روش‌های آموزش: دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی به طور کلی شامل روشی برای آموزش است که به شما کمک می‌کند تا به صورت کاربردی و عملی مفاهیم کسب و کار را درک کنید. این دوره همچنین شامل روش‌های مشارکتی و کار گروهی است.

تعداد ساعات دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی :

این برنامه برای یک سال طراحی شده است، تکالیف و سایر فعالیت‌های آموزشی غیر مربی وجود دارد که باید ظرف 30 روز پس از تحویل برنامه تکمیل شود.

اهداف آموزشی دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی: 

اهداف آموزشی دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی، عبارتند از:

1. آموزش مهارت‌های کسب و کار: هدف اصلی این دوره، آموزش مباحث کارآفرینی به دانشجویان است. مهارت‌های کسب و کاری مانند توسعه ایده، تحلیل بازار، مدیریت مالی، پروژه و تیم‌سازی در این دوره آموزش داده می‌شود.

2. آموزش توانایی‌های رهبری و کار گروهی: یک کسب و کار موفق به دلیل همکاری تیمی و رهبری موفق، می‌تواند صاحب یک کسب و کار موفق باشد. دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی به دانشجویان کمک می‌کند تا توانایی‌های رهبری و کار گروهی را درک کنند و بهینه سازی کنند.

3. آموزش مباحث حقوقی و مالیاتی: آگاهی از مسایل حقوقی و مالیاتی در کسب و کار، بسیار مهم است. دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی به دانشجویان کمک می‌کند تا مفاهیم حقوقی و مالیاتی را درک کنند تا از مشکلات قانونی و مالی در آینده جلوگیری کنند.

4. آموزش مباحث بازاریابی و فروش: به دانشجویان کمک می‌شود تا چگونه بازار هدف خود را شناسایی کنند و روش‌های بازاریابی و فروش را بیاموزند تا بتوانند به شیوه های درست در بازار عمل کنند.

5. ایجاد شبکه علاقه‌مندان به کارآفرینی: دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی به دانشجویان این فرصت را می‌دهد تا با سایر دانشجویان علاقه‌مند به کارآفرینی شبکه‌ی ارتباطی ایجاد کنند و تجربیات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

فلسفه کوچینگ :

فلسفه کوچینگ ما از روانشناسی کوچینگ تحول آفرین نشأت می گیرد. بهترین شیوه های کوچینگ در محل کار. این برنامه ماهیتی جذاب و کاربردی برای زبان آموز دارد. تمام مطالب دوره بر اساس اصول یادگیری بزرگسالان و روانشناسی طراحی شده است.

تاریخ ها و مکان ها دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی:

این یک برنامه درخواستی برای دانشگاه ها و دانشکده هایی  است که مایل به معرفی مدوره کارآفرینی در دوران دانشجویی در سازمان خود هستند. برای دعوت از ما برای آوردن این دوره به سازمان شما تماس بگیرید.

زبان برنامه ددوره کارآفرینی در دوران دانشجویی :

فارسی

نحوه تحویل:

این دوره به صورت آموزش طولانی مدت و در یک سال انجام می شود

شرکت کنندگان مورد نظر در دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی:

شرکت کنندگان مورد نظر در دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی، عموما دانشجویانی هستند که قصد راه‌اندازی کسب و کار را دارند یا به علایق آن‌ها اطلاعات بیشتری می‌خواهند. این دوره‌ها در دانشگاه‌ها، مدارس، مراکز آموزشی و سایر مراکز آموزشی دیگر برای دانشجویان ارائه می‌شود. این شرکت کنندگان ممکن است شامل علاقمندان به راه‌اندازی کسب و کار، دانشجویان کسب‌وکار، شروع‌کنندگان کسب و کار، مدیران کسب و کار و سایر افرادی باشند که قصد دارند مهارت‌های لازم جهت راه‌اندازی کسب و کار را بیاموزند و در دنیای کارآفرینی موفق باشند.

علاوه بر دانشجویان، این دوره‌ها نیز می‌توانند به سایر افرادی که در زمینه کارآفرینی فعالیت می‌کنند و قصد ارتقای مهارت‌های خود را دارند، ارائه شود. به عنوان مثال، افرادی که در حال فعالیت در حوزه‌ی کارآفرینی هستند و قصد دارند توانایی‌های خود را در زمینه‌ی توسعه کسب و کار و بازاریابی ارتقا دهند. همچنین، برخی از این دوره‌ها برای کسب‌وکارهای نوپا و شرکت‌های کوچک و متوسط نیز طراحی شده است که قصد دارند تا به کارآفرینان آموزش‌های مهم برای رشد و توسعه بیشتر کسب و کارشان را بدهند.

 

پیش نیاز دوره کارآفرینی در دوران دانشجویی:

هیچ پیش نیازی برای این دوره وجود ندارد، اما ما با سازمان هایی که مایل به اجرای این برنامه هستند صحبت می کنیم تا مطابقت با اهداف سازمانی، تیمی و فردی آنها را تایید کنیم.

سیاست های پرداخت شهریه، برداشت و بازپرداخت:

قیمت این برنامه بستگی به تعداد شرکت کنندگان و مکانی دارد که سازمانی که مایل است مربیان ما برای ارائه این دوره سفر کنند. هزینه ها / پرداخت ها غیر قابل استرداد است.

کارآفرینی دانشجویی

9 دلیل برای مطالعه کارآفرینی و نوآوری

یکی از مزایای مطالعه کارآفرینی و نوآوری چیست؟

برای کمک به شما در تشخیص اینکه آیا مطالعه در زمینه کارآفرینی و نوآوری برای شما مناسب است یا خیر، ما از Eller Alumni و کارآفرینان با تجربه این سوال را برای بهترین بینش آنها پرسیدیم. از گسترش جعبه ابزار کارآفرینی تا بهره‌گیری از خلاقیت، دلایل متعددی وجود دارد که چرا مطالعه کارآفرینی و نوآوری می‌تواند به پیشرفت شخصی و مشاغل آینده شما کمک کند.

در اینجا 9 دلیل برای مطالعه کارآفرینی و نوآوری آورده شده است:

 • جعبه ابزار کارآفرینی خود را گسترش دهید
 • زندگی کن که دوست خواهی داشت
 • کارآفرینی شما را مجبور می کند که به یادگیری ادامه دهید
 • مهارت های کسب و کار را برای هر جنبه ای از سرمایه گذاری خود بیاموزید
 • دانش خود را در نقش های مختلف به کار ببرید
 • بیشتر چابک تجاری شوید
 • توانایی تشخیص فرصت
 • حل مشکلات زندگی روزمره
 • از خلاقیت خود استفاده کنید

کارآفرینی در دو.ران دانشجویی

جعبه ابزار کارآفرینی خود را گسترش دهید

از نظر من، بزرگترین مزیت مطالعه کارآفرینی و نوآوری، فرصتی برای گسترش و ارتقای چیزی است که من آن را “جعبه ابزار کارآفرینی” شما می نامم. یک کارآفرین موفق مستلزم ترکیبی از دانش، استراتژی، نظم و انضباط، تجربه و چیزهای دیگری است که شما فقط با آنها متولد نشده اید. مطالعه کارآفرینی و راه‌های نوآوری می‌تواند به شما کمک کند تا راه‌های جدیدی برای حل مشکلات ایجاد کنید و بینش‌هایی در مورد راه‌هایی برای پیمایش مسیر موفقیت از ایده‌پردازی تا پذیرش بازار به دست آورید.

خارج از آموزش حین کار، بهترین راه برای دستیابی به آرزوهای کارآفرینی خود این است که از دیگران یاد بگیرید که می توانند دانش و ابزار لازم را به شما منتقل کنند تا به شما کمک کنند در هر تلاشی که تصمیم دارید شروع کنید، بهتر عمل کنید. داشتن یک مجموعه ابزار جامع، راه اندازی شرکت ها، پیمایش چالش ها و دستیابی به موفقیت را در طول حرفه من بسیار آسان کرده است.

Josh Benveniste MBA و BA (اقتصاد)، مدیر ارشد بازاریابی Paydala

زندگی کن که دوست خواهی داشت

وقتی من فقط شش سال داشتم والدینم آژانس تبلیغاتی خود را در گاراژ ما راه اندازی کردند. با بزرگ شدن حول و حوش کسب و کار آنها، همیشه احساس می کردم که کارآفرینی در خون من است. من عاشق راه اندازی مشاغل، پوشیدن کلاه های زیاد و ایجاد تیم های عالی هستم! مدرسه مناسب به شما وسعت دانش لازم برای اداره یک کسب و کار را می دهد، اما این اشتیاق و پشتکار است که باعث موفقیت شما می شود. این را نمی توان در کلاس درس یاد گرفت، بلکه از حضور در اطراف افراد همفکر و بزرگ اندیشی ناشی می شود که «انرژی» شما را تغذیه می کنند. در حالی که زندگی یک کارآفرین می تواند شبیه یک ترن هوایی باشد، انرژی ای که تجربه می کنید به زندگی تبدیل می شود که دوستش خواهید داشت!

Eric Lituchy ’91 BSBA (بازاریابی)، مدیر عامل Hunter Digital

کارآفرینی شما را مجبور می کند که به یادگیری ادامه دهید

من بیش از یک دهه را در مریل لینچ در نقش های مختلف گذراندم و در اولین سال کارآفرینی ام بیشتر از مجموع کل دوران حضورم در مریل یاد گرفتم، و این بدان معنا نیست که در مریل چیزهای زیادی یاد نگرفتم! کارآفرینی شما را در بازی خود نگه می دارد. شما مجبور هستید به یادگیری و نوآوری ادامه دهید . با دادن مالکیت بر هر جنبه ای از شرکت شما، انگیزه ای باورنکردنی برای یادگیری القا می کند. این یادگیری مستمر فقط در یک حوزه خاص نیست که شما روی آن تمرکز می کنید، بلکه کارآفرینی به شما این امکان را می دهد که در مورد تمام بخش های مختلف شرکت خود بیاموزید و مهمتر از همه، درباره خودتان بیاموزید – چه چیزی شما را هدایت می کند، چه چیزی شما را خوشحال می کند! این یک مزیت باورنکردنی کارآفرین بودن است که منجر به فرصت های باورنکردنی در زندگی می شود.

Rishi Ramchandani ’07 BSBA (MIS/Operations Management)، بنیانگذار Cafe Cash Flow

کارآفرینی دانشجویی (2)

مهارت های کسب و کار را برای هر جنبه ای از سرمایه گذاری خود بیاموزید

هیچ نوع خاصی از افراد برای تبدیل شدن به یک کارآفرین و راه اندازی یک کسب و کار موفق مناسب نیست. این نیاز به عزم، پشتکار و سرسختی دارد. اما همچنین مستلزم آن است که حوزه تمرکز خاص خود، مانند رشته تحصیلی خود را در کالج، علاوه بر طیف گسترده ای از مهارت های تجاری که همه هر روز در کسب و کار شما به کار می روند، درک کنید. این شامل سواد مالی، بازاریابی، رهبری، مدیریت محصول، مذاکره، تفکر استراتژیک، مهارت‌های نرم و موارد دیگر می‌شود. مطالعه کارآفرینی و نوآوری به شما آموزش جامعی می دهد که بر همه این زمینه ها و بیشتر تمرکز دارد تا به شما کمک کند در همه زمینه هایی که بر سرمایه گذاری کسب و کار شما تأثیر می گذارد به خوبی آشنا شوید.

Elyse Flynn Meyer ’07 BSBA (بازاریابی/کسب و کار بین المللی)، رئیس و موسس راه حل های بازاریابی جهانی Prism

دانش خود را در نقش های مختلف به کار ببرید

بازار کار به طور مداوم در حال تغییر است و شرکت ها در هر اندازه باید راه حل های نوآورانه ای را برای ماندن در رقابت ارائه دهند. به همین دلیل است که همیشه به یک متخصص که “کارآفرینی و نوآوری” را مطالعه کرده است نیاز است . مزیت بزرگ داشتن این مدرک این است که می‌توانید در بسیاری از صنایع و زمینه‌های مختلف، در شرکت‌های بزرگ و همچنین استارت‌آپ‌ها شغلی را دنبال کنید. یا اگر علاقه مند به راه اندازی کسب و کار خود هستید، مهارت ها و دانش مناسب برای انجام موفقیت آمیز آن را خواهید داشت.

جسیکا یولوا، MyPerfectResume

بیشتر چابک تجاری شوید

مهارت های چابکی رهبری کسب و کار خود را با مطالعه کارآفرینی و نوآوری توسعه دهید. دانستن آخرین روند استارت آپ های کارآفرینی و نوآوری ها در برنامه ریزی و اجرای کسب و کار، مدیریت ناکارآمد افراد و استراتژی های فروش و بازاریابی را رد می کند.
با طرز فکر کارآفرینی چابک تر و نوآورانه تر، می توانید کسب و کار خود را به ارتفاعات بیشتری ببرید، شکوفا شوید، با دیگران سازگار شوید و در رقابت از آنها بهتر عمل کنید.

جیمز پارسونز، محتوا پشتیبانی شده است

توانایی تشخیص فرصت

یکی از مزایای اصلی مطالعه کارآفرینی و نوآوری، توانایی به دست آمده برای تشخیص فرصت است. مطالعات کارآفرینی بر کاربرد دانش و مهارت های فرد در فرصت های تجاری متمرکز است. توانایی تعیین ارزش یک شرکت از طریق تجزیه و تحلیل استراتژی ها، شیوه ها و غیره می تواند برای کسانی که می خواهند سرمایه گذاری کنند حیاتی باشد. توانایی توصیف دیدگاه خود پس از آن زمانی که فرد آماده جهش به سمت مالکیت کسب و کار باشد، قیمتی ندارد.

فیلیپ اخزار، آرکا

حل مشکلات زندگی روزمره

آموزش دانش‌آموزان در مورد نوآوری و کارآفرینی می‌تواند به آن‌ها کمک کند تا مهارت‌های دنیای واقعی را برای داشتن زندگی‌های خارق‌العاده در این دنیای پر زمان و در حال تغییر، توسعه دهند. آینده نامشخص است و همه باید آماده رویارویی و تسخیر باشند. کارآفرینی و نوآوری به افراد کمک می کند تا مستقل شوند و خلاقیت خود را به سمت ایجاد چیزی از خود در این دنیای رقابتی هدایت کنند. مطالعه کارآفرینی و نوآوری مهارت های تحلیلی و منطقی فرد را افزایش می دهد که فرد را قادر می سازد هر مشکلی را حل کند. کارآفرینی عمدتاً به حل مشکلات زندگی روزمره کمک می کند و با کمک محصولات و خدمات نوآورانه ارائه شده، نقاط درد را کاهش می دهد. کارآفرینان آینده خود را تضمین می کنند و آینده جهان را با تبدیل آن به مکانی بهتر با راه حل های ساده برای مشکلات پیچیده تضمین می کنند.

مادهوریما هالدر، استخدام CRM

از خلاقیت خود استفاده کنید

همه انسان ها با خلاقیتی متولد می شوند که می توان از آن برای حل بسیاری از مشکلات پیچیده زندگی استفاده کرد. اما برای اینکه بتوانید از آن استفاده کنید به سطح خاصی از مهارت نیاز دارد. یادگیری کارآفرینی و نوآوری به مردم کمک می کند تا در مورد استفاده از خلاقیت برای ساده کردن امور در زندگی روزمره چیزهای زیادی بیاموزند. در کارآفرینی از خلاقیت و تفکر خارج از چارچوب شما به عنوان یک ضرورت استفاده می شود. آنها به عنوان ابزاری برای عملکرد مؤثرتر در نظر گرفته می شوند. و اگر نتواند آنچه را که از کتابها می آموزید در زندگی واقعی پیاده کند، موفقیت واقعی چیست؟

سامانتا اودو، پرکاندو

هم تفکر کارآفرینی و هم مهارت های خود را گسترش دهید تا بهترین ایده های خود را به نتیجه برسانید. چه هدف شما این باشد که سرمایه گذاری خود را راه اندازی کنید یا مهارت های خود را در یک شرکت، سازمان غیرانتفاعی یا عمومی به کار ببرید، آماده خواهید بود که با اطمینان رهبری کنید و تأثیری پایدار داشته باشید.

…………………………………..

در اینجا نحوه تبدیل شدن به یک دانشجوی کارآفرین موفق آورده شده است

 

نکات موفق برتر برای دانشجویان کارآفرین را کپی کنید

مارک زاکربرگ، شما او را به عنوان بنیانگذار فیس بوک می شناسید. اما، آیا می دانستید که او فیسبوک را در اتاق خوابگاه خود در حالی که در هاروارد تحصیل می کرد راه اندازی کرد ؟ همین را می توان در مورد الکسیس اوهانیان و استیو هافمن، بنیانگذار Reddit، که وب سایت خود را هنگام ثبت نام در دانشگاه ویرجینیا راه اندازی کردند، گفت. این نام‌ها را به فهرست بسیار طولانی کارآفرینان دانشجویی بی‌شماری اضافه کنید که تأثیری جسورانه بر جهان می‌گذارند، همگی در حین کسب مدرک‌شان.

آیا می خواهید بهترین قسمت را بدانید؟ شما نیز می توانید یاد بگیرید که چگونه یک کارآفرین موفق شوید، اگر باور داشته باشید که آنچه را که برای تبدیل شدن به یک کارآفرین لازم است دارید! با کمی پشتکار، مهارت، دانش و فداکاری، می توانید همزمان با تحصیل کسب و کار خود را برای کسب مدرک خود راه اندازی کنید. 

ما قصد داریم برخی از نکات مورد علاقه خود را به اشتراک بگذاریم تا بتوانید به لیست دانشجویان کارآفرین موفق بپیوندید.

نکاتی برای موفقیت در تجارت

در حالی که مسیر موفقیت برای همه متفاوت به نظر می رسد (و به ما اعتماد کنید، به ندرت یک ضربه مستقیم است)، برخی از بهترین روش های اثبات شده وجود دارد که می تواند تفاوت بزرگی در دستیابی به اهداف تجاری شما ایجاد کند. از آنجایی که دانش آموزان در دوران کالج چیزهای زیادی برای مدیریت دارند، این توصیه ها را در نظر داشته باشید تا بتوانید بهترین استفاده را از زمان خود ببرید.

1. یک برنامه ایجاد کنید (اما، انعطاف پذیر باشید)

هر کسب و کاری با یک ایده شروع می شود. سپس این ایده با یک برنامه محکم عملی می شود. از نظر تجاری، طرح را می توان به عنوان استراتژی کسب و کار شما در نظر گرفت. این شامل ملاحظاتی مانند ارزش پیشنهادی شما (یا اینکه کسب و کار شما چه چیزی برای ارائه دارد/ ارزشی که برای مشتریان به ارمغان می آورد)، بازار هدف شما (مخاطبان شما چه کسانی خواهند بود) و نحوه عملکرد شما (نحوه برنامه ریزی برای گرفتن کسب و کار از یک ایده از طریق طرح عرضه به بازار). صرف نظر از اینکه از کجا شروع می کنید یا چه چیزی در ذهن دارید، یکی از بهترین چیزهایی که می توانید در راه اندازی یک کسب و کار داشته باشید، انعطاف پذیری است. با موانع و چالش‌هایی روبرو خواهید شد، اما اغلب توانایی کارآفرین برای چرخش و جابجایی با چابکی است که تفاوت بین موفقیت و شکست را ایجاد می‌کند.

2. یک مربی پیدا کنید

مانند هر چیز دیگری در زندگی، یادگیری از کسانی که قبل از شما آمده اند مفید است. کسب و کارها به دنبال تعیین قیمت برای همه چیز هستند تا بتوانند هزینه ها و سود را ارزیابی کنند. اما، وقتی صحبت از مربیگری به میان می‌آید، قیمتی ندارد. مربی یک رهبر و کسی است که می توانید به او اعتماد کنید تا به شما مشاوره بدهد، به سؤالات پاسخ دهد و به ایجاد شبکه ارتباطات شما کمک کند. می توانید از طریق دانشگاه یا در گروه های شبکه  پیدا کردن یک مربی را شروع کنید.

3. پایدار باشید

بسیار مهم است که از سفر کارآفرینی دانشجویی خود دست نکشید. توانایی انجام این کار به معنای داشتن طرز فکر صحیح است. همه چیز بدون شک دشوار خواهد شد و احتمالاً با سؤالات زیادی روبرو خواهید شد. پشتکار شما را در زمان های سخت عبور می دهد تا بتوانید راه بازگشت به نور را پیدا کنید.

4. از درس ها بیاموزید

به جای اینکه همه چیز را به عنوان شکست در مقابل موفقیت در نظر بگیرید، مفید است که کل تجربه ایجاد یک تجارت را به عنوان یک سفر در نظر بگیرید. برای اینکه بتوانید از تکرار اشتباهات جلوگیری کنید، به همه چیز به عنوان یک درس نگاه کنید. به این ترتیب می توانید از درس ها یاد بگیرید و با گذشت زمان پیشرفت کنید.

5. به دل خود اعتماد کنید

آیا تا به حال احساس کرده اید که چیزی برای شما مناسب است یا نیست؟ همه افراد احساسات درونی دارند، اما بسیاری از مردم آن را نادیده می گیرند. مطمئن باشید که به دل خود اعتماد کنید و به خودتان اعتماد کنید. یک راه عالی برای شروع اعتماد بیشتر به روده خود این است که برای مدیتیشن یا پاکسازی سر خود وقت بگذارید. با انجام این کار، می‌توانید با بدن خود هماهنگ‌تر شوید و نشانه‌های زمانی که تصمیم‌ها درست در مقابل اجبار به نظر می‌رسند را تشخیص دهید.

6. سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید

اگر به سلامت روان شما توجه نشود، هیچ چیز دیگری در ردیف قرار نخواهد گرفت. به عنوان یک دانش آموز، باید وظایف مدرسه، مسئولیت های خانوادگی، زندگی کاری و دوستی های خود را مدیریت کنید. این بدان معنی است که شما متوجه خواهید شد که به جهات مختلف کشیده می شوید. بسیار مهم است که برای خود وقت بگذارید و سلامت روان خود را در اولویت قرار دهید تا استرس بهترین حالت را نداشته باشد. این منبع را برای مراقبت از سلامت روان خود در دوران کالج  بررسی کنید .

7. سازماندهی شده باشید

سازماندهی ماندن نیز حیاتی است. هنگام راه‌اندازی یک کسب‌وکار، باید به جنبه‌های اداری کارها، بازاریابی، ایده‌پردازی، اجرا و هر چیز دیگری که برای تحقق ایده‌هایتان کمک می‌کند، اهمیت دهید. سازماندهی کلیدی است تا بدانید کجا می توانید آنچه را که نیاز دارید پیدا کنید و از احساس غرق شدن که با داشتن چیزهای زیاد در مکان های مختلف مرتبط است، بکاهید.

8. ریسک کنید

دانشجویان کارآفرین صرف نظر از کسب‌وکاری که شروع می‌کنند یک ویژگی مشترک دارند – همه آنها ریسک می‌کنند! شروع یک کسب و کار از همان ابتدا یک ریسک است. و پس از آن، هنگامی که مشغول به فعالیت هستید، خود را با خطرات بیشتری مواجه خواهید کرد و آنها را برای رشد کسب و کار خود به عهده می گیرید. به یاد داشته باشید، همه چیز در کارآفرینی شما یک سفر است، بنابراین توانایی پذیرفتن ریسک های حساب شده اغلب جرقه ای برای درو کردن نتایج است.

MBA را در نظر بگیرید

از نظر فنی، شما می توانید هر چیزی را که می خواهید مطالعه کنید و یک کارآفرین دانشجو شوید. با این حال، اگر استعداد و علاقه ای به راه اندازی یک کسب و کار دارید، می توانید در برنامه مدیریت کسب و کار ثبت نام کنید.

دانشگاه مردم مدرکی در مدیریت بازرگانی در هر سطحی ارائه می دهد، از مدرک کاردانی تا کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی (MBA). همچنین می توانید برای یادگیری مهارت های جدید و افزایش دانش خود  در یک برنامه گواهینامه بدون مدرک ثبت نام کنید.

به علاوه، دانشگاه مردم کاملاً آنلاین است، به این معنی که حداکثر انعطاف را در ایجاد تعادل بین تلاش‌های کارآفرینانه و اهداف آموزشی خود به دست می‌آورید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه دانشجو شدن در موسسه بدون شهریه ما، از این پیوند دیدن کنید .

افکار بسته

کارآفرینان دانشجو گروهی چشمگیر هستند! شما می توانید یک دانشجوی کارآفرین نیز شوید. تنها چیزی که نیاز دارید یک ایده تجاری عالی است که به زندگی مخاطب هدف شما ارزش می بخشد، یک برنامه و یک ذهنیت انعطاف پذیر. هنگامی که اقدام کردید، به یاد داشته باشید که از اشتباهات خود درس بگیرید و چشم خود را در رسیدن به اهداف خود، چه در مدرسه و چه در کسب و کارتان، حفظ کنید.

از نظر آکادمیک و کارآفرینی از درخواست کمک، اشتباه کردن و ریسک کردن نترسید. این گونه است که از جایی که اکنون هستید به جایی که می خواهید در آینده باشید می رسید!

کارآفرینی دانشجویی

کارآفرینی به عنوان یک دانشجو، ایده خوب یا بد؟

ر میان اولین نتایج گوگل هنگام جستجوی نحوه ایجاد یک کسب و کار در دوران دانشجویی: ” راه اندازی کسب و کار به تنهایی در دوران دانشجویی غیرممکن است “.

در 21 سالگی، هنوز در مدرسه، و سه شرکت بعداً ایجاد شدند، من کاملاً معتقدم که این کاملاً نادرست است و فکر نمی‌کنم کسی را بترساند. کارآفرینی یک ماجراجویی باورنکردنی، پر از دشواری ها و چالش ها، اما همچنین پر از مزیت است.

نام من جولیان ایوالدی، یکی از بنیانگذاران و رئیس رشد در شرکت مخفی است . ما گروهی از کارآفرینان سریالی، با طرز فکر دزدان دریایی، از بنیانگذاران مخفی بیش از 10 استارت آپ هستیم.

چه کسی رویای راه اندازی یک کسب و کار موفق را نداشته است؟ برای ایجاد شرکت خود، مدیریت کارکنان، یا نداشتن ساعات اداری. من از سن 12 سالگی این رویا را داشتم، تصور می‌کردم در راس یک شرکت چندملیتی هستم، برای گسترش کسب‌وکارم به دنیا سفر می‌کنم و هزاران نفر را مدیریت می‌کنم.

من اولین پروژه کارآفرینی خود را در 15 سالگی شروع کردم. من در دبیرستان بودم. ایده من این بود که یک برنامه تلفن همراه ایجاد کنم تا همسایگانی را که می توانند با یکدیگر تبادل خدمات کنند، به هم متصل کنند.

چشم انداز من ایجاد یک برنامه کاربردی تلفن همراه بسیار محبوب و ضروری بود که در سراسر جهان استفاده می شود. اما این اولین اشتباه من بود.

وقتی جوان هستید، یا خیلی جاه طلب هستید یا به شدت فاقد جاه طلبی هستید. به ندرت پیش می آید که تعادل مناسب داشته باشید.

من با بسیاری از دانشجویان صحبت کرده ام که به من گفته اند که نمی خواهند در طول تحصیل کسب و کاری راه بیندازند، زیرا احساس می کنند در سن خود قانونی راه اندازی نمی کنند و بسیار نگران، ترسیده و عقب مانده اند. دانش آموزان دیگر به من گفتند که می خواهند فیس بوک بعدی را ایجاد کنند، پول جمع کنند و رئیس یک شرکت چند ملیتی باشند. این دانش‌آموزان تحلیل مالی کسب‌وکار خود را مطالعه می‌کنند و حتی قبل از راه‌اندازی پروژه‌شان، در زمینه کسب‌وکار خود کار می‌کنند.

فکر می‌کنم برای مدت طولانی یکی از آن دانش‌آموزانی بودم که کمی بیش از حد جاه‌طلب بودند، قدرت و پول جذب می‌کردند، و در عین حال درباره اینکه کارآفرینی واقعی چیست، تحصیلات زیادی نداشتم. من هرگز واقعاً به این فکر نکردم که چقدر می خواهم وسواس و متعهد باشم.

در آن زمان، هدف اول من مالی بود که به خودی خود چیز بدی نیست، اما قرار دادن آن به عنوان هدف اول، با جاه طلبی ساخت یک شرکت چند ملیتی، باعث شد اشتباهات زیادی مرتکب شوم.

چالشی را انتخاب کنید که مناسب شما باشد

کارآفرینی را می‌توان به‌عنوان ایجاد یک فعالیت یا پیشنهادی که ارزش تولید می‌کند، از ابتدا تعریف کرد. این فعالیت می تواند اشکال مختلفی داشته باشد، یک موزه (یک شرکت منفعل)، یک استارتاپ (یک شرکت جوان در حال توسعه کامل)، یک SME (شرکتی که در بازار خود قرار دارد و نسبتاً پایدار است) یا یک چند ملیتی (شرکتی که دارای دفاتر و فعالیت در چندین بخش از جهان).

این بدان معناست که یک کارآفرین می تواند یک شبکه اجتماعی ایجاد کند و همچنین گل در بازار روز یکشنبه بفروشد. کارآفرینی می تواند در چندین درجات باشد و اولین کاری که باید انجام دهید زمانی که می خواهید کارآفرین شوید این است که با خودتان صادق باشید، از خود بپرسید بهترین کاری که برای شما انجام می شود چیست ؟

این سوال نباید بر اساس توانایی های فنی یا مهارت های سخت مورد نیاز برای ایجاد پروژه شما باشد، بلکه باید بر اساس میزان جاه طلبی، درجه وسواس و به ویژه میزان تعهد شما باشد.

وقتی دانشجو هستید باید با خودتان صادق باشید

آیا می‌توانید در حین توسعه کسب‌وکارتان، به مطالعات خود دستکاری کنید؟ تحصیل مانند یک شغل تمام وقت است، زمان شما را می گیرد. بنابراین بسته به توانایی‌ها، سابقه‌تان، انرژی‌تان، باید تعهد بالقوه‌تان را به یک پروژه ارزیابی کنید.

من این تمرین را در پروژه های اولیه ام انجام ندادم. فکر می‌کردم انرژی و سطح وسواس لازم برای توسعه تجارت تک شاخ را در اواسط دبیرستان دارم. بالاخره توانستم با خودم روراست باشم و آن چیزی که آرزو داشتم نبود. من حاضر نبودم خودم را تا این حد سرمایه گذاری کنم.

من آنقدر انرژی داشتم که چهار ساعت در روز را به کسب و کارم اختصاص دهم و ایده ایجاد کسب و کاری که بتوانم 80 درصد آن را خودکار کنم جذب شدم. من می خواستم یک کسب و کار ایجاد کنم، برای ایجاد ارزش، اما به اوقات فراغت خود وابسته بودم تا فعالیت های دیگر (موسیقی، ورزش…) را تمرین کنم. مدتی طول کشید تا این را بفهمم و بپذیرم، اما تنها پس از آن بود که شروع به ایجاد پروژه هایی کردم که با سطح اشتیاق و تعهد من مطابقت داشت. آن زمان بود که شروع به ساخت اولین پروژه موفق خود کردم.

از 13 تا 15 سالگی سعی کردم یک اپلیکیشن موبایلی بسازم که فکر می کردم انقلابی است. من می خواستم یک شبکه اجتماعی برای همسایه ها ایجاد کنم تا خدمات یا لطفی بین آنها رد و بدل کنند. من کدنویسی را یاد گرفتم تا بتوانم برنامه را بسازم و پس از دو سال توسعه، شش ماه بازاریابی … شکست خوردم.

من آن سطح از وسواس، جاه طلبی و تعهد را نداشتم که این برنامه را آنطور که می خواستم به موفقیت جهانی برسانم.

با این حال، متوجه شدم که کد کامپیوتری که طی دو سال گذشته توسعه داده بودم، مورد توجه توسعه دهندگان، آژانس های فناوری اطلاعات و کارآفرینانی بود که می خواستند برنامه های کاربردی خود را بر اساس کدهای از قبل ساخته شده راه اندازی کنند.

من به سرعت نیازی را در یک جا شناسایی کردم، فروش کد کامپیوتری برنامه تلفن همراه از پیش ساخته شده (InstagramClone، TwitterClone، UberClone) برای توسعه دهندگان و کارآفرینانی که می خواستند برنامه های مشابه را توسعه دهند. من یک وب سایت کوچک ایجاد کردم، این اسکریپت های کامپیوتری را در آنجا برای فروش گذاشتم و یک هفته بعد، تجارت شروع به کار کرد. من به تازگی اولین پروژه کارآفرینی موفق خود را راه اندازی کرده بودم.

واقعیت این است که من موفق شدم زیرا پروژه ای را انتخاب کردم که در آن زمان و انرژی کافی برای سرمایه گذاری داشتم بدون اینکه تحصیلاتم را به خطر بیندازم.در آن زمان دیگر انگیزه و تمایلی نداشتم و چالشی را پیدا کرده بودم که برایم مناسب بود.

کارآفرینی حد و مرزی ندارد

همه می توانند کارآفرین باشند: اگر کارمند، بیکار، دانشجو، بازنشسته…

در حال توسعه پروژه‌ها از سن 14 سالگی، همیشه با برچسب «کارآفرین» درگیر بودم. من در کنار مدرسه و فعالیت‌هایم پروژه‌هایی ایجاد می‌کردم، بدیهی است که به پتانسیل‌های اقتصادی توجه می‌کردم، اما ترجیح می‌دادم خود را یک «عاشق پروژه» بیش از یک کارآفرین بدانم.

کارآفرینی چیست؟ آیا من واقعاً مشروع هستم که یکی باشم؟ آیا این مشکلی برای تحصیل من ایجاد نمی کند؟

سوالات زیادی از خودم پرسیدم که متأسفانه عطش خلقت و خلاقیتم را غرق کرد.

آیا باید در این مورد صحبت کنم؟ آیا این شخص با وجود اینکه می تواند پدر من باشد جواب من را خواهد داد؟

در واقع، من به سرعت دچار سندرم خیانتکار شدم. تعداد زیادی از جوانان کارآفرین وجود ندارند، بنابراین ما اغلب خودمان را تنها می یابیم یا درک نمی کنیم. مدتی طول کشید تا متوجه شدم که یک کارآفرین فردی است مانند هر فرد دیگری . آنها به جای اینکه علاقه مند به یک ورزش، یک ساز، یک تمرین باشند، مشتاق ایجاد یک پروژه از ابتدا، ایجاد ارزش، ایجاد یک تجارت، مدیریت یک تیم و غیره هستند.

بزرگترین سرمایه جوانی نادانی است. موفقیت کارآفرینی مستلزم آن است که از منطقه راحتی خود خارج شوید و کارها را تا حد امکان متفاوت انجام دهید.نیاز به تازگی دارد. نادانی چیز خوبی است: اگر از بازار خود باهوش تر باشید، به سرعت خسته خواهید شد و دوام زیادی نخواهید داشت. برای برتری باید سعی کنید همیشه تست شوید!

در دوران مدرسه، می توانید تمام دانشی را که برای موفقیت نیاز دارید، از رویارویی هایی که انجام می دهید به دست آورید. یکی از مزایای بزرگ دانشجو بودن، مهربانی افرادی است که با آنها ملاقات می کنید. برای پیشرفت باید از تمام منابعی که در اختیار دارید استفاده کنید.

زیاد بهش فکر نکن اگر شبهه ای هست شکی نیست.

اگر سؤال یا تردید زیادی دارید، می توانم به شما اطمینان دهم که در صورت شک، شکی وجود ندارد. کارآفرینی برای شما مناسب نیست، حداقل در حال حاضر. راه اندازی یک کسب و کار در دوران جوانی ریسک نسبتاً کمی دارد، فقط به این دلیل که هنوز وضعیت ثابتی ندارید. نه شغلی برای رها کردن، نه خانواده ای برای تغذیه، نه بدهی برای پرداخت… این زمان عالی است!

اما اگر احساس می کنید که زمان شما نیست، نیازی به عجله در سرنوشت نیست. خواسته ها، جاه طلبی ها و اشتیاق تکامل می یابند. هیچ سنی برای کارآفرینی وجود ندارد.

علاوه بر این، جاه طلبی ها و انگیزه ها تغییر می کنند. گاهی با سن، زمان و گاهی با پروژه.

وقتی دو سال پیش The Secret Company را تأسیس کردم، بسیاری از چیزهای زندگی دانشجویی، مبادلات اقتصادی، پیشنهادات کارآموزی، تعطیلات و… را رها کردم. اما من برای ایجاد پروژه ای بسیار جاه طلبانه تر از مشاغل جانبی که قبلاً ایجاد می کردم، احساس آمادگی کردم.

تعدیل‌هایی ممکن بود و دو سال بعد متوجه شدم که اگر با خودم صادق نبودم و در دوران دانشجویی ریسک نمی‌کردم، هرگز نمی‌توانستم به این اهداف برسم.

کارآفرینی دانشجویی

غلبه بر موانع کارآفرینی دانشجویی

معرفی دانشجویان به کارآفرینی با موانعی برای ورود همراه است، اما یک شبکه حمایتی در یک محیط تجاری می تواند تقویت مورد نیاز دانشجویان را فراهم کند.

واقعیت سخت این است که دنیای تجارت می تواند موانع بسیار بالایی برای ورود داشته باشد. این موانع می توانند به اشکال مختلفی از جمله اثربخشی شخصی درک شده، بی تجربگی بین فردی و انسدادهای دنیای واقعی باشند. با این حال، این بدان معنا نیست که کارآفرینی برای دانشجویان غیرقابل دسترس است. با حمایت مناسب مدارس دانش‌آموزان، این موانع ورود می‌تواند به موانع مقیاس‌پذیر و سپس به دست‌اندازهای کوچک در جاده تبدیل شود.
ما با دکتر سعید جوی زاده ، مدیر مرکز کوچینگ ایران و نویسنده کتاب‌ها و مقالات بسیاری در مورد کارآفرینی صحبت کردیم تا نظرات او را در این زمینه دریافت کنیم.

موانع ورود دانشجویان کارآفرین

از تحقیقات گسترده دکتر جوی زاده ، او رایج ترین موانع برای کارآفرینان امیدوار را به شرح زیر بیان می کند:

 • عدم آگاهی در مورد چگونگی شروع فرآیند کارآفرینی
 • کمبود منابع مالی و دانش جذب سرمایه
 • مهارت های مدیریت پول توسعه نیافته
 • پشتیبانی سیستماتیک ضعیف
 • اعتقاد محدود به خود
هیچ یک از این عوامل نباید شگفت‌انگیز باشد. آموزش ابتدایی و متوسطه آموزش بسیار محدودی در مورد کارآفرینی ارائه می دهد. زمانی که دانش‌آموزان در مدرسه‌های بازرگانی یا دانشگاه‌های دولتی یا خصوصی تحصیل می‌کنند، در دوره آموزش عالی، ابتدا به طور رسمی درباره توسعه کسب‌وکار یا کارآفرینی یاد می‌گیرند. بنابراین، این وضعیت که دانش آموزان نمی دانند چگونه یک کسب و کار راه اندازی کنند ، نتیجه آشکار عدم تمرکز بر کارآفرینی در آموزش است.
فقدان ارتباطات تجاری عامل اجتناب ناپذیری است که دانشجویان جوان کارآفرین با آن مواجه هستند. تا این مرحله از زندگی آنها، شبکه دانش آموزان به طور کلی به خانواده و دوستان هم سن و سال خود محدود می شود. بنابراین، شبکه اتصالات در شبکه آنها که می تواند برای کمک به توسعه کسب و کار مورد استفاده قرار گیرد، باید از ابتدا شروع شود.
راه اندازی یک کسب و کار در دوران دانشجویی نیز به دلیل محدودیت زمانی دشوار است . شرکت در آموزش عالی به خودی خود یک مسئولیت تمام وقت است، و اگر تعداد دانشجویانی را در نظر بگیریم که برای تامین مالی خود در حین تحصیل به شغل نیاز دارند، معمولا زمان بسیار کمی برای شروع یک کسب و کار وجود دارد. این تقسیم بندی بین دانش آموزان در مورد نیاز به شغل در حین تحصیل، تأثیری از ثروت خانوادگی است و به ویژه برای بسیاری از دانش آموزان غلبه بر آن چالش برانگیز است.
موانع همچنین می توانند به شکل برداشت و برخورد دیگران با دانشجویان کارآفرین بالقوه باشد . به عنوان مثال، بسیاری از سرمایه گذاران و مشتریان ممکن است تمایلی به تجارت با فردی بسیار جوان نداشته باشند. بی‌تجربه بودن در کسب‌وکار ممکن است به عنوان احتمال بالاتری برای ارائه خدمات غیرحرفه‌ای در نظر گرفته شود، و بنابراین به جای آن، کسب‌وکارهای معتبرتری انتخاب می‌شوند.
موانع دیگری نیز وجود دارد که بر جمعیت شناسی خاص افراد تأثیر می گذارد. در برخی فرهنگ‌ها، عدم حمایت خانواده از دانشجویان دختر و کارآفرینان نوپا نیز یکی از عوامل بازدارنده اصلی است. در این مواقع، مدارس ممکن است با خانواده‌ها درگیر شوند تا تأییدیه بگیرند و روند تأسیس کسب‌وکار خودشان را توضیح دهند. زنان در میان کارآفرینان در سراسر جهان در اقلیت هستند و عوامل زیادی در این امر دخیل هستند.

چگونه مدارس می توانند کارآفرینی را در دانش آموزان تشویق کنند؟

این فهرست از موانع ورود کارآفرینان ممکن است بسیار زیاد و حتی طاقت فرسا به نظر برسد. اگر شانس کم موفقیت هر سرمایه گذاری تجاری در بلندمدت را نیز در نظر بگیریم – حتی برای کارآفرینان با تجربه و تثبیت شده – به راحتی می توان فهمید که چرا کارآفرینی دانشجویی غیرمعمول باقی می ماند.
اینجاست که مدارس کسب و کار می درخشند . هدف اصلی آنها این است که دانش آموزان جاه طلب را به کارآفرینانی با اعتماد به نفس و آماده تبدیل کنند. یک مدرسه کسب و کار با کیفیت بالا ابزارهایی را برای غلبه بر این موانع فراهم می کند.

 

دانش کارآفرینی

دانش کارآفرینی ساده ترین راه برای مدارس است. آموزش واقعی کسب و کار تقریباً تمام عناصر ضروری یک تجارت کارآمد را پوشش می دهد: از اصول اولیه مدیریت، اقتصاد، و توسعه کسب و کار گرفته تا قانون تجارت، استراتژی بازاریابی، روابط عمومی، تدارکات و موارد دیگر. یادگیری تئوری در کلاس، سپس استفاده از آن در موقعیت‌های مطالعه موردی، و سپس آوردن آن به فرصت‌های کارآموزی، بهترین راه برای دانش‌آموزان است تا این دانش را تثبیت کنند.

مهارت های مالی و مدیریت پول

در حالی که هیچ مدرسه ای نمی تواند به همه دانش آموزان خود بودجه لازم برای حفظ یک تجارت جدید را ارائه دهد، آموزش ارائه شده در مدرسه باید فرآیند جمع آوری کمک مالی و مهارت های مدیریت مالی را پوشش دهد . راه اندازی یک کسب و کار برای کسانی که از قبل به سرمایه نقدی دسترسی دارند بسیار آسان تر است. اما، برای کسانی که این مزیت اولیه را ندارند، این مانع غیرقابل عبور نیست. موفقیت در این مورد مستلزم ملاقات مهارت های تجاری توسعه یافته و یک ایده تجاری با پتانسیل بالا است.

پشتیبانی سیستماتیک

حمایت سیستماتیک از دانش آموزان نیز ضروری است. این حمایت باید به اندازه کافی متنوع باشد تا هر چه بیشتر نیازهای دانش آموزان را برآورده کند. برای مدارس بازرگانی، این باید شامل موارد زیر باشد:

  • پشتیبانی بوروکراتیک ، برای رسیدگی به مسائلی مانند ویزا، مالیات و اسناد لازم برای شروع رسمی یک تجارت.
  • پشتیبانی عملی ، در صورت نیاز برای غلبه بر بسیاری از چالش‌های خاص صنعت که نمی‌توانند در یک برنامه درسی عمومی پوشش داده شوند.
  • توسعه مهارت های نرم ، از جمله اعتماد به نفس، دیپلماسی، و غیره.
  • حمایت عاطفی ، بدون آن یک کارآفرین بالقوه ممکن است برای حفظ سلامت روانی مثبت تلاش کند.

شبکه سازی

ارتباطات تجاری و عدم وجود آن توسط دانشجویان به سادگی حل می شود. مدرسه ای که بتواند دانش آموزان خود را به طور پایدار با شبکه ای از متخصصان فعال مرتبط کند، مزیت بزرگی را برای دانش آموزان خود فراهم می کند.
بکارگیری متخصصان فعال به عنوان اساتید، سازماندهی رویدادهای شبکه، و ارتباط با مشاغل برای ارائه دوره های کارآموزی و فرصت های شغلی تنها برخی از راه هایی است که مدارس می توانند به توسعه شبکه های حرفه ای دانش آموزان خود کمک کنند.

اعتماد به نفس کارآفرینی

اعتماد به نفس کارآفرینی یکی دیگر از لیست هایی است که یک مدرسه کسب و کار برتر نباید برای ایجاد آن در دانش آموزان خود تلاش کند. چگونه یک مدرسه باعث می شود دانش آموزان خود نسبت به توانایی کارآفرینی خود اطمینان داشته باشند؟
 • ارائه آموزش کسب و کار کامل و به روز
 • قرار دادن دانش آموزان در گروه ها برای کار مشترک روی پروژه ها
 • کار بر روی مطالعات موردی در دنیای واقعی
 • تشویق کارآموزی
 • ارتباط آنها با متخصصان کسب و کار
 • از طریق مربیگری
هرچه دانش‌آموزان با دنیای کسب‌وکار بیشتر آشنا شوند – و این مواجهه واقعی‌تر و امروزی‌تر باشد – برای انتقال از آموزش به صنعت آمادگی بیشتری خواهند داشت و به مهارت‌های خود اعتماد بیشتری خواهند داشت.

مدیریت محدودیت های زمانی

حل محدودیت‌های زمانی برای مدرسه برای دانش‌آموزانش بسیار دشوارتر است. اصلی‌ترین حمایتی که مدارس می‌توانند از دانش‌آموزان ارائه کنند، ساختار برنامه درسی با در نظر گرفتن محدودیت‌ها است.
به عنوان مثال، MBA برنامه ای است با هدف دانش آموزانی با چند سال سابقه کار، که مایل به سرعت بخشیدن به حرفه خود یا یادگیری درک عمیق تر از تجارت برای توسعه بهتر تجارت خود هستند. با ارائه کلاس‌های خارج از ساعات کاری عادی، دانش‌آموزان می‌توانند در کنار توسعه و رشد کسب‌وکار خود مطالعه کنند.

پیمایش در ادراکات و رفتار عمومی

یکی از موانعی که کاملاً خارج از کنترل مدارس است، درک عمومی و رفتار با دانش‌آموزان کارآفرین است . اینها، همراه با سایر عوامل جامعه شناختی مانند تبعیض مبتنی بر جنسیت و نژاد، باید توسط خود دانشجویان کارآفرین هدایت شوند.
این بدان معنا نیست که مدرسه جایی برای کمک به دانش آموزان اینجا ندارد. با آموزش دانش‌آموزان تا حدی که دانش و مهارت‌های آنها غیرقابل انکار است، و با پیوند دادن دانش‌آموزان با مشاغلی که چنین موضع‌گیری‌های منسوخ و متعصبانه را رد می‌کنند، دانش‌آموزان با هر گروه جمعیتی می‌توانند شانس واقعی موفقیت داشته باشند.

آیا کارآفرینان جوان می توانند با رقبای مسن تر رقابت کنند؟

جهان به شدت در حال تغییر است. مشتریان با تجربه وضعیت همه گیر و بحران مداوم هزینه زندگی، رفتار خرید خود را تطبیق می دهند. قرار است این روند ادامه پیدا کند. کسب و کارها و کارآفرینان باید این تغییرات را در هنگام تصمیم گیری برای راه اندازی یا تغییر خدمات و محصولات خود در نظر داشته باشند.
اینجاست که کارآفرینان جوان شانس موفقیت خود را دارند. در مقایسه با کسب و کارهای سنتی، کارآفرینان دانشجو در این محیط کسب و کار فعلی برتری خاصی دارند. آنها انگیزه، شایستگی دیجیتال، تمایل به یادگیری و آزمایش چیزهای جدید، ایده ها و دیدگاه های تازه، و میل قوی برای تغییر جهان را به ارمغان می آورند.

ما در دنیایی در حال تغییر با سرعتی سریع زندگی می کنیم. کارآفرینان جوان برای این کار آماده هستند و به اندازه کافی انعطاف پذیر هستند تا با روندهای سریع فناوری سازگار شوند.

دکتر Alexandrina Pauceanu، دانشیار مدیریت

 

یک روند کنونی در آموزش کارآفرینی، ارتقای دانش آموزانی است که با یک استارتاپ تاسیس شده یا یک طرح تجاری معتبر فارغ التحصیل می شوند. این یک هدف جاه طلبانه است، به ویژه برای دانش آموزان. بنابراین، برای دستیابی به این هدف، مدارس کسب‌وکار مربیانی را تعیین می‌کنند، کارآفرینان موجود را برای برنامه‌های داخلی دعوت می‌کنند، و با مقامات مالی یا SME برای همکاری در کمک به کسب‌وکار با پتانسیل همکاری می‌کنند.
کارآفرینی هرگز آسان نیست. خبر خوب این است که خود دانشجویان مزایای زیادی در دنیای کارآفرینی دارند. و در حالی که موانع ورود آنها غیرقابل مقیاس به نظر می رسد، پشتیبانی چندوجهی یک مدرسه کسب و کار با کیفیت بالا می تواند کافی باشد تا دانش آموزان را از موانعی که با آن روبرو هستند عبور دهد و آنها را به سمت موفقیت پایدار تسریع کند.
کارآفرینی دانشجویی

شش چالش بزرگی که دانشجویان کارآفرین با آن مواجه هستند

چالش ها

ما این مقاله را به‌روزرسانی کردیم تا اطلاعاتی در مورد سیستم اهداف و نتایج کلیدی (OKR) داشته باشد. این مقاله در ابتدا در 16 آگوست 2016 منتشر شد  .

ما برخی از اولین و باهوش ترین مبتکران و کارآفرینان کشور را تأمین مالی می کنیم—دانشجویان دانشگاهی که وقت خود را صرف اختراع چیزی جدید و ارائه آن به بازار برای ایجاد تغییرات اجتماعی ارزشمند می کنند. این پیشنهاد ساده ای نیست. کارآفرین بودن به خودی خود به اندازه کافی سخت است، چه رسد به انجام آن به عنوان دانشجویی که همزمان در تلاش برای گرفتن مدرک است، تجربه کارآفرینی ندارد و سعی می کند فناوری پیچیده جدید را کامل کند، همه با هدف کمک کردن. مردم و سیاره

اخیراً، اعضای 13 تیم الکترونیکی که ما تأمین مالی کرده‌ایم، به کمبریج، ماساچوست سفر کردند تا آموزش‌های توسعه سرمایه‌گذاری را ببینند که برای کمک به همه اینها طراحی شده است. از دانش‌آموزان در مورد چالش‌هایی که در تلاش برای توسعه و تجاری‌سازی محصولات خود با آن‌ها مواجه هستند، پرسیدیم.

1. مالکیت معنوی

هر دانش آموزی باید خط مشی مالکیت معنوی مدرسه خود را درک کند (با فرض اینکه این خط مشی را داشته باشد). اگر در مدرسه چیزی با ارزش واقعی اختراع کرده اید، اهمیت آن دو چندان می شود. شما باید حقوق و تعهدات خود را بشناسید: برخلاف پژوهشگران دانشکده و فارغ التحصیل، که روابط قراردادی آنها با یک مؤسسه معمولاً کاملاً رسمی است، دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد معمولاً به معنای سنتی در دانشگاه خود استخدام نمی شوند. بر این اساس، IP ایجاد شده توسط دانش‌آموز می‌تواند خارج از مرزها قرار داشته باشد و می‌تواند مجموعه‌ای منحصربه‌فرد از مسائل را در مورد مالکیت مطرح کند.

توصیه ما : سیاست IP مدرسه خود را بیاموزید. در حال حاضر فقدان اجماع بین مؤسسات در مورد نحوه مدیریت IP تولید شده توسط دانشجویان کارشناسی وجود دارد. سیاست ها متفاوت است اکنون پیدا کردن آن می تواند به به حداقل رساندن درگیری ها در مسیر کمک کند. همچنین می‌توانید مقاله ما را بخوانید، آیا پاسخ‌های صحیح به این سؤالات مالکیت فکری را می‌دانید؟

2. کامل کردن محصول

تیم‌های الکترونیکی معمولاً علم پیچیده‌ای پشت اختراعات خود دارند. داشتن یک ایده عالی اما ندانستن دقیق نحوه اجرای آن چالشی است که بسیاری از تیم ها با آن روبرو هستند. اعضای تیم Spinthesis ، یک استارت‌آپ دانشگاه ایالتی داکوتای شمالی، دریافتند که تکمیل فناوری تکثیر ابریشم عنکبوت یکی از بزرگترین چالش‌های آنها است. براد هافمن، عضو تیم، گفت: “بسیاری از آن ها مواد زیستی هستند، بنابراین پرش به جنبه بیولوژیکی همه چیز بزرگترین چالش بود. ما آنقدر از نظر فنی متمرکز هستیم که آن دانش را نداریم. این در واقع یک منحنی یادگیری بسیار شیب دار بود.»

توصیه ما : تیم‌های الکترونیکی می‌توانند از PIها، همتایان همگروهی و سایر مربیان خود برای حل چالش‌های فناوری استفاده کنند.

3. تعادل مدرسه با سرمایه گذاری

کارآفرین بودن یک شغل وقت گیر است که با یک وسواس زندگی هم مرز است. بیشتر کارآفرینان جوان پس از اتمام مدرسه روی نوآوری های خود کار می کنند، بنابراین جای تعجب نیست که ایجاد تعادل بین این دو چالش بزرگی است. برای مری دوایر و انوشری سریدار، رهبران تیمی از کوپر یونیون که یک توپ اطفاء حریق کوچک به نام SEAL ایجاد کردند، دریافتند که یک بار مسیر سخت باعث می‌شود تا برای یافتن زمان برای کار روی اختراع خود تلاش کنند.

توصیه ما : ما همیشه به ماتریس مدیریت زمان Covey اشاره می‌کنیم ، که به کارآفرینان کمک می‌کند تشخیص دهند چه چیزی فوری است و چه چیزی نیست. اولویت بندی کلیدی است! به یاد داشته باشید، صدها تیم الکترونیکی قبل از اینکه راهی برای انجام آن پیدا کنید.

4. تمرکز بر اهداف حیاتی

محدودترین منبع یک دانشجوی کارآفرین زمان است. بسیاری از تیم‌های ما تشخیص اینکه چه چیزی واقعاً برای موفقیت در بازار اهمیت دارد، مشکل بوده است، و این باعث شده است که اهداف مبهمی را که به جایی نمی‌برد اولویت‌بندی کنند. دانشجویان کارآفرین می توانند با اجرای یک سیستم اهداف و نتایج کلیدی (OKR) اطمینان حاصل کنند که از زمان خود استفاده بهینه می کنند. OKRها تیم ها را قادر می سازند تا چشم انداز خود را تازه کنند و اهداف را به عنوان نتیجه به جای فعالیت ها در میان بگذارند. این به تیم ها کمک می کند تا وضوح و همسویی را در اولویت قرار دهند و دینامیک قدرت ناسالم را حذف کنند.

برای  Remora ، تیمی مستقر در UC San Diego، OKR ها وضوح، جهت و شفافیت را ارائه کردند. آنها یک وسیله نقلیه آبی به نام SeaSkimmers ساختند که از هوش مصنوعی برای جمع آوری زباله در بنادر دریایی استفاده می کند، اما در پیشبرد اهداف خود مشکل داشتند. یکی از آموخته هایی که ما برای اجرای آن بسیار هیجان زده بودیم، چارچوب OKR بود. تیم ما نشست و مدتی را صرف استراتژی برای آینده مان کرد و از OKR ها به عنوان راهی برای تمرکز چشم اندازمان استفاده کرد.” سااکیب اکبانی، سرپرست تیم Remora گفت.

توصیه ما:  با متمرکز کردن اهداف حول نتایج ایده‌آل، تیم‌های دانش‌آموزی می‌توانند تعیین کنند چه فعالیت‌هایی به احتمال زیاد به آنها در دستیابی به این نتایج کمک می‌کند. با دادن اجازه به همه برای تصمیم‌گیری فعالانه که کدام فعالیت‌ها با اهداف کلیدی هماهنگ هستند، تیم‌ها می‌توانند ارتباط مستقیم را تمرین کنند، روابط سالم را تقویت کنند و در اهداف خود با مسئولیت‌پذیری و جهت‌دهی روشن پیشرفت کنند.

5. یافتن شرکای مناسب

همه کسب‌وکارها باید از شرکای مناسبی مانند تولیدکنندگان، تامین‌کنندگان یا توسعه‌دهندگان مشترک فناوری مطمئن شوند. اما همسویی بین شرکت و شریک همیشه وجود ندارد.

تیمی به نام cerVIA از کلمبیا به این موضوع پی برده اند. در تلاش برای توسعه ابزار تصویربرداری برای کشورهای کم‌درآمد که دقت غربالگری سرطان دهانه رحم را افزایش می‌دهد، اولاچی اولرو از سرویا می‌گوید که در جستجوی یک شریک تولیدی: «با وجود اینکه ما ایده بسیار روشنی از آنچه محصول می‌خواهیم داریم. برای به نظر رسیدن و آنچه می خواهیم انجام دهد، شراکت با یک شرکت تولیدی بزرگتر بهترین کاری است که می توانیم با سرمایه اندک انجام دهیم. اما آنها می خواهند ایده خود را به محصول ما منتقل کنند. حفظ یکپارچگی آن سخت است.»

توصیه ما : برای شناسایی شرکای مورد نظر در جایی که پتانسیل سود متقابل وجود دارد، بررسی های لازم را انجام دهید. هر دو طرف می خواهند تا جایی که ممکن است به دست بیاورند در حالی که کمترین امکان را دارند. این به تیم بستگی دارد که تصمیم بگیرد چه چیزی معقول است و چه چیزی غیر منطقی است.

6. گرفتن بودجه

در اینجا جای تعجب نیست – چالش عمده ای که تیم های الکترونیکی با آن روبرو هستند، دریافت بودجه است. این خود را به دو
صورت نشان می دهد: 1) دریافت بودجه کافی از قبل برای حمایت از توسعه نمونه اولیه و مراحل اولیه توسعه سرمایه گذاری، و 2) پر کردن شکاف بین سرمایه گذاری نوپا و جذب دلارهای سرمایه گذاری فرشته یا VC قابل توجه.

بسیاری از تیم‌های ما گواهی می‌دهند که قبل از اینکه ما را پیدا کنند، نمی‌توانستند بودجه کافی برای پیگیری این ایده پیدا کنند. این مورد در مورد Blu Horizon از دانشگاه پورتوریکو مایاگز، به رهبری کوین اولواریا و ابیملک مرکادو بود. محصول آنها، Anani ، میزان مصرف آب را در خانوارها اندازه گیری می کند و داده ها را در قالبی به راحتی قابل هضم به مشتریان تحویل می دهد. یافتن بودجه خوب برای تیم ها سخت است، به خصوص در پورتوریکو. کوین و ابیملک با استفاده از پول کمک مالی Stage 1 E-Team به کمبریج سفر کردند تا بر روی کشف بازار کار کنند – بهترین بازار را برای Anani پیدا کردند.

توصیه ما : تضمین پول سرمایه گذاری عمده برای پیشبرد یک سرمایه گذاری به جلو، یک چالش بزرگ برای E-Teams یا هر کارآفرین دیگری است. همانطور که از کمک های مالی فراتر می روید، مهم است که اهداف نقطه عطف را با انتظارات سرمایه گذاران هماهنگ کنید. زمانی که ارزش پیشنهادی واضحی وجود دارد، شواهدی از تناسب محصول با بازار، و یک مدل کسب‌وکار اولیه و بررسی‌شده وجود دارد، سرمایه‌گذاری فرشته و سرمایه‌گذاری خطرپذیر در مراحل اولیه را دنبال کنید.

بدون نظر

پاسخ دهید

هجده − 14 =