کوچینگ آنلاین : 12 نکته کلیدی

مشاوره چیست؟

– کارل دبلیو بوشنر


شرایط کنونی پیرامون COVID-19 به این معنی است که مانند بسیاری از مربیان و سرپرستان، ما متوجه می‌شویم که اکثر کارهایمان را در هفته‌های آینده به صورت آنلاین انجام می‌دهیم.

یکی از زمینه‌های تخصصی که در سال‌های اخیر توسعه داده‌ایم، ارائه جلسات کوچینگ، نظارت و آموزش کوچینگ آنلاین است. ما همیشه می‌توانستیم پتانسیل و قدرت کوچینگ آنلاین را ببینیم – اما هیچ‌کدام از ما پیش‌بینی نمی‌کردیم که توانایی ما برای کار مجازی به این روش آزمایش شود.

با توجه به چالش‌هایی که در حال حاضر همه ما با آن روبرو هستیم، می‌خواستیم این تجربه را به اشتراک بگذاریم تا از شما و سایر مربیانی که ممکن است به این روش کار تغییر کنند، حمایت کنیم.

کوچینگ آنلاین

چه چیزی یکسان است و چه چیزی متفاوت است؟

اولین سوالی که باید در مورد کوچینگ آنلاین از خود بپرسید این است که تصور می کنید چه چیزی یکسان است و چه چیزی متفاوت است.

ادراکات و باورهای خود ما در مورد کار مجازی بر نحوه کار ما با مشتریانمان تأثیر می گذارد – تشویق ما این است که ابتدا آنها را بررسی کنیم و اعتبار آنها را آزمایش کنیم. هنگام برگزاری جلسه آنلاین، طرز فکر شما یکی از موانع کلیدی برای خودتان بودن و استفاده از تکنیک های معمولی خود در این کار خواهد بود.

این دلیل کلیدی است که دوره‌های آموزشی مربی ما شامل کوچینگ آنلاین است، زیرا به چالش کشیدن دیدگاه شرکت‌کنندگان در مورد کار به این روش کمک می‌کند.

البته تفاوت‌های کلیدی و همچنین شباهت‌های زیادی در نحوه برگزاری یک جلسه رودررو مؤثر وجود دارد.

بنابراین، در زیر نکات برتر ما را برای کوچینگ مجازی تحول آفرین خواهید یافت.

1. تدارکات را مرتب کنید

مهم است که مکانی را که برای جلسهکوچینگ آنلاین استفاده می کنید در نظر بگیرید – تا بتوانید آرامش داشته باشید و از حواس پرتی خلاص شوید. همین امر در مورد مشتری کوچینگ شما نیز صدق می کند، بنابراین از آنها دعوت کنید تا در یک فضای خصوصی، عاری از چیزی که ممکن است حواس او را پرت کند، باشد.

ممکن است صحبت هایی با عزیزانتان در خانه انجام شود تا اطمینان حاصل شود که شما از وقفه در امان هستید. اگر شریکی دارید که در خانه کار می کند، ممکن است لازم باشد در صورتی که آن لحظه حساس را برای ارسال یک گزارش 50 صفحه ای برای چاپ انتخاب کند، نزدیک چاپگر ننشینید!

مطمئن شوید که سرعت پهنای باند و اتصال خود را آزمایش کرده اید – نزدیکتر شدن به روتر می تواند کمک کننده باشد.

ما همچنین توصیه می کنیم الگوهای انرژی خود را بازتاب دهید. اگر فرد صبحگاهی هستید، بهتر است از رزرو جلسه بعداً در روز خودداری کنید و بالعکس. البته این موضوعی است که می توانید با مربی خود در میان بگذارید تا بهترین زمان را برای هر دوی خود بیابید.

2. خودتان را آماده کنید

قبل از کوچینگ آنلاین، پلتفرمی را که از آن استفاده خواهید کرد آزمایش کنید و با عملکرد آن آشنا شوید (مثلاً اشتراک‌گذاری صفحه‌ها، پست کردن منابع یا مدل‌ها، استفاده از تخته‌های سفید و غیره). در عمل ما از Zoom استفاده می کنیم که به نظر ما قابل اعتماد، مقرون به صرفه و دارای ویژگی های غنی است.

در زوم (و برنامه‌های مشابه) می‌توانید «نمای بلندگو» را روشن کنید تا مربی شما در صفحه نمایش بزرگ نشان داده شود (یک یادداشت مفید پس از آن روی تصویر شما همچنین می‌تواند هر گونه حواس‌پرتی ناشی از دیدن خود را روی صفحه حذف کند!) .

بستن سایر برنامه ها از حضور شما و سرعت انتقال نیز پشتیبانی می کند. استفاده از یک میکروفون و هدفون خوب به صدا کمک می کند.

ما همچنین توصیه می کنیم تجهیزاتی را که ممکن است برای جلسه نیاز دارید از قبل آماده کنید – به عنوان مثال مدل هایی که می توانند روی صفحه نمایش داده شوند یا برای مربی ایمیل ارسال شوند. یک نمودار تلنگر دسکتاپ و قلم در صورتی که می خواهید نقاشی کنید.

3. مربی خود را آماده کنید

برای برخی از مشتریان کوچینگ، کوچینگ آنلاین ممکن است در ابتدا دلهره آور باشد و سطحی از اضطراب ایجاد کند.

بنابراین مهم است که با آنها در مورد تجربیات آنها از کار آنلاین قرارداد ببندید – به خصوص اگر قبلاً حضوری ملاقات کرده اید.

برای اطمینان از اینکه مشتریان با پلتفرمی که از آن استفاده خواهید کرد، احساس آشنایی دارند، زمان بگذارید. ممکن است لازم باشد به آنها آموزش دهید که چه چیزی به آنها کمک می کند تا در جلسه حضور داشته باشند، مانند بستن برنامه ها، استفاده از هدفون برای پشتیبانی از محرمانه بودن، خاموش کردن تلفن های همراه و خانه و غیره.

برای حمایت از هر کار اکتشافی، می توانید از مربیان خود بخواهید که یک مجله، کاغذ و خودکار آماده داشته باشند.

4. برای چالش های احتمالی برنامه ریزی کنید

ما شما را تشویق می کنیم که برای چالش های مختلفی که ممکن است هنگام کوچینگ آنلاین رخ دهد برنامه ریزی کنید. مثالها عبارتند از:

  • از دست دادن اتصال پهنای باند — مطمئن شوید که شماره تلفن مشتری خود را در صورت نیاز به تغییر به تلفن دارید.
  • وقفه های خارجی مانند تحویل یا صداهای بلند در خارج (کارهای ساختمانی یا باغبانی و غیره) – ممکن است لازم باشد وقتی صحبت نمی کنید از صدای بی صدا استفاده کنید و برای هرگونه وقفه برنامه ریزی نشده قرارداد ببندید.
  • اعضای خانواده یا حیوانات خانگی در خانه – این احتمال وجود دارد که در شرایط فعلی ما، مربی افراد یا حیوانات دیگری را در خانه خود داشته باشد. این گاهی اوقات باعث ایجاد اضطراب در مورد وقفه‌های احتمالی می‌شود، بنابراین مربی را تشویق کنید که انرژی خود را به صورت استعاری در بر بگیرد، زیرا متوجه می‌شویم که این کار هم به مربی و هم به مربی کمک می‌کند تا آرام شوند.
  • سرعت پهنای باند ضعیف – این می تواند به این معنی باشد که نمی توان از دوربین های وب استفاده کرد. اگر فقط با صدا کار می‌کنید، توصیه می‌کنیم که مرتباً با مربی تماس بگیرید زیرا نمی‌توانید پردازش آنها را ببینید. سوالاتی که در اینجا می توانند به شما کمک کنند عبارتند از “از چه چیزهایی مطلع هستید؟” و “وقتی در این مورد بحث می کنیم به چه چیزی توجه می کنید؟” یا، در طول مکث های طولانی با آنها تماس بگیرید – “الان برای شما چه اتفاقی می افتد؟” “قرارداد نقطه ای” با مربی را در نظر بگیرید – به صراحت بگویید که از آنها می خواهید در مورد اتفاقاتی که در طول جلسه برای آنها رخ می دهد بیش از آنچه قبلاً گزارش داده اید گزارش دهند.

5. حضور داشته باشید

کوچینگ آنلاین از خانه می‌تواند به شما احساس آرامش بیشتری نسبت به زمانی که در یک فضای ملاقات فیزیکی هستید، بدهد – بنابراین قبل از دریافت مشتری آنلاین، در نظر بگیرید که چه چیزی شما را در وضعیت فعلی و متصل حمایت می‌کند.

یکی از همکاران ما، مونیکا راس، همیشه به مربیان می‌گوید: «قبل از قرارداد تماس بگیرید»، تا این موضوع را به آنها یادآوری کند. ساختن مدتی قبل از جلسه برای آماده سازی بسیار مهم است زیرا این شرایط حمایتی را برای ظرفی که برای مشتری خود ایجاد می کنیم ایجاد می کند – و همچنین ما را قادر می سازد در جریان باشیم (حالت تمرکز آرام).

تمرین “فضای تنفسی 3 قسمتی” ما (MP3) می تواند به شما کمک کند قبل از یک جلسه مربیگری آنلاین حضور پیدا کنید.

6. “کانتینر” مناسب ایجاد کنید – و به مشتری خود کمک کنید تا حضور داشته باشد

مشتری شما ممکن است از یک جلسه مجازی دیگر برای یک جلسه مربیگری بیاید – و همچنان در حالت “انجام دادن” است. این گاهی اوقات می‌تواند مربی را «آلوده» کند و به راحتی می‌توان به کار مورد نظر کشیده شد.

این لحظات اولیه برای برقراری ارتباط مجدد با مربی حیاتی است: به یاد داشته باشید که در زیر همه چیز، توانایی ایجاد یک رابطه آنلاین معتبر و قابل اعتماد عنصر حیاتی برای موفقیت است.

از آخرین باری که با هم بودید، چیزهای زیادی برای شما و مشتریتان اتفاق افتاده است، بنابراین مهم است که قبل از اینکه وارد فضای مربیگری شوید، به عنوان یک انسان با هم ارتباط برقرار کنید. به مشتری خود کمک کنید قبل از شروع به عقد قرارداد برای گفتگو حضور داشته باشد.

7. قرارداد

در حالی که می خواهید تمام جنبه های معمول قرارداد جلسه را پوشش دهید – محرمانه بودن، زمان، نحوه کار با یکدیگر، چالش – همچنین باید برای مواردی که در حالت آنلاین کار می کنید قرارداد ببندید، به عنوان مثال:

  • چگونه موارد غیرمنتظره مانند وقفه و قطع ارتباط را مدیریت خواهید کرد.
  • نحوه استفاده از مدل‌ها به صورت آنلاین – به عنوان مثال ممکن است بخواهید مدلی را روی صفحه خود به اشتراک بگذارید که مربی می‌تواند با استفاده از امکانات تخته سفید از آن استفاده کند. یا ممکن است ترجیح دهند که مدل را برایشان ایمیل کنید تا بتوانند آن را چاپ کرده و روی میز خود کار کنند.
  • چگونه از تکنیک‌های خلاقانه آنلاین استفاده خواهید کرد – به عنوان مثال: «من می‌خواهم فضای بیشتری به شما بدهم چون نمی‌توانم شما را ببینم (یعنی اگر مربی در اتاق ایستاده یا در حال حرکت است) و هر از گاهی شما را مکث می‌کنم تا ببینم آیا شما برای سوال بعدی آماده هستید. اگر می‌خواهید از تمرین تجسم‌سازی مانند «حکمت با آینده نگری» استفاده کنید و مربی چشم‌هایش را بسته است، می‌توانید به او یادآوری کنید که اگر یکی از شما ارتباط خود را از دست داد، خوب است، به سادگی دوباره به جلسه ملحق می‌شوید. و از جایی که ترک کردی ادامه بده

8. در مورد کار آنلاین صادق و معتبر باشید

این یک رابطه معتبر است: اگر شما در مورد کار مجازی عصبی هستید، مشتری شما نیز ممکن است. صادق و معتبر باشید؛ اگر می خواهید به اشتراک بگذارید که تازه وارد این راه شده اید، این کار را انجام دهید.

به چیزی که در لحظه برای شما مناسب است اعتماد کنید. بله، برخی از تکنیک های شما ممکن است نیاز به تطبیق کمی داشته باشند، زیرا شما به صورت مجازی کار می کنید. اما توصیه ما این است که از استفاده از اینها فاصله نگیرید، زیرا همه می دانیم که ارزش آنها برای افزایش آگاهی مربی ما چقدر است. می‌دانید که نقشه‌ها و مدل‌هایی که استفاده می‌کردید رو در رو کار می‌کنند – بنابراین هنگام کار آنلاین به استفاده از آنها اطمینان داشته باشید.

9. به فرآیند اعتماد کنید

به یاد داشته باشید که به فرآیند اعتماد کنید. کوچینگ تحول آفرین از قدرت و صداقت رابطه بین شما و مشتری شما ساخته شده است.

به اتفاقاتی که بین شما و مربی تان می افتد توجه کنید و با تمام حواس خود به همان روشی که رو در رو هستید گوش دهید. اگر در طول جلسه احساس گم شدن می کنید، فقط به یاد داشته باشید که به روند بازگردید. مال توست!

10. به خودتان اعتماد کنید

به طور کامل حضور داشته باشید و به تمام مهارت ها و نقاط قوتی که دارید و قصدتان برای حمایت از یادگیری و پیشرفت طرف مقابل اعتماد کنید.

به یاد داشته باشید: ما برای اتصال سیمی هستیم و فقط به این دلیل که شما به صورت مجازی کار می کنید به این معنی نیست که با مربی خود هماهنگ نمی شوید. تجربه ما این است که پس از استراحت و حضور کامل، با مربی خود در جریان خواهید بود.

11. مراقب انرژی باشید

هنگام کار مجازی، ممکن است تجربه کنیم که انرژی خود را به روشی متفاوت مصرف می کنیم.

ممکن است به عنوان یک مربی احساس شدیدتری داشته باشید – و ممکن است مجبور باشید برای حضور در آن بیشتر تلاش کنید. در طول جلسات طولانی تر استراحت کنید. و مقداری هوای تازه بخورید (اگر آب و هوا اجازه دهد).

در طول این وقفه ها، شما و مربیتان باید دراز بکشید و نفس بکشید. در این مدت تلفن ها یا ایمیل ها را چک نکنید.

12. پایان ها را درست بنویسید

هنگام اجرای یک جلسه کوچینگ مجازی، ممکن است بخواهید با مربی قرارداد ببندید تا اطمینان حاصل کنید که بین جلسه کوچینگ و جلسه مجازی بعدی خود فاصله دارد تا انرژی خود را دوباره پر کند (این در مورد شما نیز صدق می کند).

در خود جلسه، شما مالک فرآیند هستید، بنابراین مطمئن شوید که زمان کافی برای پایان کامل جلسه و بستن آن دارید. 

امیدواریم نکات بالا از شما در تمرین مربیگری مجازی خود حمایت کند و به شما کمک کند از کارهای توسعه ای که انجام خواهید داد لذت ببرید.

بدون نظر

پاسخ دهید