کوچینگ چیست ؟

کوچینگ چیست؟

کوچینگ چیست :در این پست شما را با کوچینگ آشنا می کنیم و مزایای آن را با شما به اشتراک می گذاریم.

به زبان ساده، کوچینگ فرآیندی است که هدف آن بهبود عملکرد است و به جای گذشته یا آینده دور، بر «اینجا و اکنون» تمرکز دارد.

در حالی که مدل های مختلفی از کوچینگ وجود دارد، در اینجا ما «مربی به عنوان متخصص» را در نظر نمی گیریم، بلکه در عوض، کوچ را به عنوان تسهیل کننده یادگیری در نظر می گیریم.

تفاوت زیادی بین آموزش دادن به کسی و کمک به او برای یادگیری وجود دارد. در کوچینگ، اساساً کوچ به فرد کمک می کند تا عملکرد خود را بهبود بخشد: به عبارت دیگر، به آنها کمک می کند تا یاد بگیرند.

مربیان خوب بر این باورند که افراد همیشه پاسخ مشکلات خود را دارند اما می دانند که ممکن است برای یافتن پاسخ به کمک نیاز داشته باشند.

کوچینگ باز کردن پتانسیل یک فرد برای به حداکثر رساندن عملکرد خود است. این کمک به آنها برای یادگیری به جای آموزش آنها است.

جان ویتمور، در مربیگری برای عملکرد.


“بازی درونی”

هیچ بحثی در مورد مربیگری بدون ذکر تیموتی گالوی و بینش او در مورد ” بازی درونی ” کامل نخواهد بود.

کتاب گالوی، بازی درونی تنیس ، تفکر در مورد مربیگری را متحول کرد. او پیشنهاد کرد که بزرگترین موانع موفقیت و دستیابی به پتانسیل داخلی است، نه بیرونی. بینش او این بود که مربیان می‌توانند به افراد کمک کنند تا با منحرف کردن حواس آنها از گفتگوی درونی‌شان و به‌ویژه صدای انتقادی که می‌گوید “این‌طور نیست! روی دست‌هایت تمرکز کن! آن را به گونه‌ای دیگر زاویه بده!”، به بهبود بازیشان کمک کنند.

با منحرف کردن حواس آن صدای درونی، بدن می تواند تسلط پیدا کند. معلوم می شود که اغلب بدن ایده بسیار روشنی دارد که وقتی دیالوگ های درونی سرکوب می شود چه کاری باید انجام دهد. گالوی از مثالی استفاده کرد که از مردم خواست روی ارتفاعی که به توپ تنیس ضربه می زنند تمرکز کنند. این فعالیت به خودی خود هیچ ارتباطی ندارد، اما عمل ساده تمرکز بر روی آن حواس ندای درون را پرت می کند و بدن توانا را قادر می سازد تا کنترل را به دست گیرد. فرد آرام شد و تنیس آنها بلافاصله بهبود یافت.

بینش واقعی گالوی این بود که این فقط در مورد تنیس صدق نمی‌کند، بلکه افراد عموماً پاسخ‌های مشکلات خود را در درون خود دارند.

بنابراین، بخش اساسی کوچینگ این است که به افراد کمک کنیم تا یاد بگیرند که صدای درونی را ساکت کنند و به غرایز یا ناخودآگاه آنها اجازه دهند. گاهی اوقات این به معنای پرت کردن حواس است، و گاهی در مورد بررسی «بدترین سناریو» و از بین بردن ترس است.


مدل چرخه شایستگی یادگیری

یک مدل مفید برای یادگیری، چرخه شایستگی است، یک مدل چهار مرحله ای که می تواند به شما در شناسایی شایستگی های خود کمک کند:


1) بی کفایتی ناخودآگاه

شما نمی دانید که در مورد چیزی نمی دانید.

یک مثال خوب می تواند کودکی باشد که هرگز دوچرخه ندیده است یا نمی داند که زبانی غیر از زبان خودش وجود دارد.

2) بی کفایتی آگاهانه

متوجه شده اید که فاقد مهارت خاصی هستید.

یک مثال ممکن است کودکی باشد که سایر کودکان را در حال دوچرخه سواری دیده است، یا شنیده است که شخصی به زبان دیگری صحبت می کند و بنابراین مایل به یادگیری است.

3) شایستگی آگاهانه

شما یاد گرفته اید که چگونه کاری را انجام دهید، اما هنوز برای انجام آن باید در مورد آن فکر کنید.

یک مثال می تواند کودکی باشد که می تواند دوچرخه سواری کند اما اگر تماشای جایی که می رود را متوقف کند زمین می خورد.

4) شایستگی ناخودآگاه

شما آنقدر خوب یاد گرفته اید که چگونه کاری را انجام دهید که به سختی به مغز شما متصل شده است.

دیگر لازم نیست به نحوه انجام آن فکر کنید، بلکه فقط آن را انجام دهید. در واقع، اگر خیلی سخت به آن فکر کنید، ممکن است نتوانید آن را انجام دهید.


مربیان باید مرحله ای را که در آن فرد در آن قرار دارد شناسایی کنند تا از زبان مناسب برای کمک به او برای رفتن به مرحله بعدی استفاده کنند. به هر حال، تلاش برای بهبود مهارت اگر ندانید که آن مهارت را ندارید، دشوار است.


تفاوت بین آموزش، مربیگری، راهنمایی و مشاوره

اگرچه تدریس، مربیگری، راهنمایی و مشاوره همگی دارای ویژگی‌ها و مهارت‌های کلیدی هستند، اما با این وجود کاملاً متفاوت هستند و آگاهی از تفاوت‌ها مهم است.

تدریس و آموزش

تدریس و آموزش شامل یک معلم متخصص است که دانش را به دانش آموزان خود منتقل می کند.

اگرچه بهترین معلمان از تکنیک‌های مشارکتی و تعاملی مانند مربیگری استفاده می‌کنند، اما قطعاً عدم تعادل دانش وجود دارد و معلم به عنوان متخصص «پاسخ درست» را می‌داند.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما مراجعه کنید: مهارت های آموزشی

مربیگری

کوچینگ شامل این باور است که فرد در درون خود پاسخی برای مشکلات خود دارد.

مربی یک متخصص موضوع نیست، بلکه بیشتر بر کمک به فرد برای باز کردن پتانسیل خود متمرکز است. تمرکز بسیار بر روی افراد و آنچه در درون سر آنهاست است. یک کوچ لزوماً یک فرد تعیین شده نیست: هر کسی می تواند رویکرد مربیگری را با دیگران، چه همتایان، چه زیردستان یا مافوق، اتخاذ کند.

” کوچینگ ” یکی از سبک های اساسی رهبری است که توسط دانیل گولمن شناسایی شده است ( برای اطلاعات بیشتر به صفحه ما در سبک های رهبری مراجعه کنید .

مهارت کلیدی کوچینگ پرسیدن سوالات درست برای کمک به فرد برای حل مشکلات خود است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد پرسشگری، به صفحات ما در زمینه مهارت های پرسشگری مراجعه کنید .

منتورینگ

منتورینگ شبیه مربیگری است. توافق کلی وجود دارد که یک مربی راهنمایی است که به کسی کمک می کند سریعتر از آن چیزی که به تنهایی انجام دهد یاد بگیرد یا پیشرفت کند.

در محل کار، مربیان اغلب به طور رسمی با توافق دوجانبه و خارج از زنجیره مدیریت خط یک فرد تعیین می شوند. آنها معمولاً تجربه و تخصص قابل توجهی در زمینه مشاغل شخصی دارند.

یک رابطه مربیگری معمولاً بر آینده، پیشرفت شغلی و گسترش افق‌های یک فرد متمرکز است، برخلاف مربیگری که بیشتر روی اینجا و اکنون و حل مشکلات یا مسائل فوری تمرکز دارد.

به صفحات بعدی ما مراجعه کنید: منتورینگ چیست؟ و مهارت های منتورینگ برای اطلاعات بیشتر.

مشاوره

مشاوره به مداخله درمانی نزدیکتر است. بر گذشته تمرکز می کند و به فرد کمک می کند تا بر موانع و مسائل مربوط به گذشته خود غلبه کند و به پیش برود. در اینجا، تمرکز ممکن است داخلی یا خارجی باشد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش مشاور، به صفحات ما مراجعه کنید: مشاوره چیست؟ و روشهای مشاوره .


تفاوت‌های بین این «روش‌های یادگیری» مختلف را می‌توان به صورت زیر خلاصه کرد:

روش یادگیری: مربیگری منتورینگ مشاوره
سوال: چگونه؟ چی؟ چرا؟
تمرکز: حال حاضر آینده گذشته
هدف: بهبود مهارت ها توسعه و تعهد به اهداف یادگیری غلبه بر موانع روانی
هدف، واقعگرایانه: بالا بردن شایستگی باز شدن افق ها ساختن درک خود

بر اساس کار: Clutterbuck, D. & Schneider, S. (1998)


یک طیف مربیگری

بسیاری از مربیان همپوشانی قابل توجهی را بین نقش خود و معلم تشخیص می دهند. این ممکن است به ویژه در مورد مربیان ورزشی صادق باشد، که اغلب در ورزش خاص خود بسیار ماهر هستند و به دنبال تقویت تکنیک و مهارت های ورزشکاران خود هستند.

بنابراین ممکن است مفید باشد که هم به مربیگری و هم به تدریس به عنوان یک طیف نگاه کنیم.

طیف مربیگری

به‌عنوان یک مربی، مواقعی پیش می‌آید که توسط شخصی که تحت مربیگری قرار می‌گیرد هدایت می‌شوید. این زمان ها به احتمال زیاد در اکثریت هستند، به خصوص برای مربیگری در محل کار.

با این حال، ممکن است مواقعی نیز وجود داشته باشد که شما متخصص هستید و اطلاعاتی را ارائه می دهید. مثال‌هایی ممکن است شامل معنای آزمون روان‌سنجی یا بهترین تمرین در زمینه خاصی باشد که در آن دانش کافی دارید. برای مربیان ورزشی، ممکن است شامل تصمیم گیری در مورد زمان ایمن بودن یک فعالیت خاص و دلیل آن نیز باشد.

می‌توانید این را کمی شبیه به 9 سطح تفویض اختیار در نظر بگیرید (و برای اطلاعات بیشتر در این مورد، به صفحه ما در مهارت‌های تفویض اختیار مراجعه کنید ). در واقع برای هیچ کس دیگری مهم نیست که از چه سطحی از هیئت رهبری مربی استفاده می کنید – تا زمانی که برای شما و شخصی که تحت مربیگری قرار می گیرد کارساز باشد.


نتیجه

اصطلاح “کوچینگ” برای افراد مختلف به معنای چیزهای مختلف است، اما به طور کلی در مورد کمک به افراد برای حل مشکلات خود و بهبود عملکردشان است.

فرقی نمی‌کند از مربیگری در ورزش، زندگی یا تجارت استفاده شود، مربی خوب معتقد است که افراد همیشه پاسخ مشکلات خود را دارند. آنها فقط برای باز کردن قفل آنها به کمک نیاز دارند.

 

بدون نظر

پاسخ دهید