کوچینگ مجازی: مزایای کوچینگ بدون محدودیت

کوچینگ مجازی

کوچینگ مجازی: مزایای کوچینگ بدون محدودیت.کوچینگ مجازی هر نوع کوچینگی است که عمدتاً از طریق یک پلتفرم آنلاین ارائه می شود. از آنجایی که بیماری همه گیر حرکات فیزیکی افراد و ابزارهای کنفرانس ویدیویی رایج تر شد، مربیگری مجازی محبوبیت بیشتری پیدا کرد.

اما کوچینگ مجازی خوب چیزی بیشتر از صحبت کردن با کسی از طریق لینک زوم است.

حتی اگر این اتفاق بر روی یک پلتفرم دیجیتالی رخ می دهد، شرکت کنندگان هنوز توسط یک فرد زنده هدایت می شوند. اینکه آن شخص چه کسی است و چه رویکردی دارد، تفاوت بزرگی در اثربخشی کوچینگ ایجاد می کند.

پلتفرم هم همین‌طور است، اگرچه می‌توان یک مکالمه مربیگری مؤثر فقط با یک تماس تلفنی داشت.

7 نوع مربیگری

کوچینگ مجازی، درست مانند مربیگری حضوری، می تواند به طرق مختلف مورد استفاده قرار گیرد. واقعاً محدودیتی برای کاری که کوچینگ مجازی می تواند انجام دهد وجود ندارد. شرکت‌کنندگان تا زمانی که اتصال اینترنتی دارند، می‌توانند روی هر تعداد مهارت یا زمینه‌های توسعه که برایشان مهم است کار کنند.

در اینجا برخی از انواع کوچ های مجازی که مربیان می توانند به صورت دیجیتالی به آنها دسترسی داشته باشند آورده شده است:

مربیگری توسعه اجرایی یا رهبری 

رهبری و مربیگری اجرایی برای هر کسی که مسئول مدیریت دیگران است عالی است. مربیان رهبری مهارت های جدیدی را آموزش می دهند که بر چگونگی ایجاد هم افزایی تیمی، اجرای ایده های جدید و مقابله با تعارضات بین فردی تمرکز دارد.

همه می توانند از مهارت های رهبری و مدیریت بهتر برای تأثیرگذاری بر دیگران و انجام بهترین کار خود بهره ببرند. فقط به این دلیل که شما “مجری”، “رئیس جمهور” یا “مدیر” در عنوان خود ندارید به این معنی نیست که به مهارت های رهبری نیاز ندارید. در شرکت‌های امروزی، تیم‌ها روان هستند، همکاری از مرزها عبور می‌کند و بینش می‌تواند از هر جایی به دست بیاید. تصمیم‌ها و اقدامات، سریع اتفاق می‌افتند.

 

مربیگری گروهی یا تیمی

کوچینگ گروهی می تواند هر موضوعی را پوشش دهد. شرکت کنندگان ممکن است یکدیگر را بشناسند یا نشناسند یا حتی برای یک شرکت کار کنند. آنها به صورت گروهی تحت مربیگری قرار می گیرند و گروه معمولاً چندین جلسه در کنار هم می مانند. قدرت کوچینگ گروهی در این است که اعضا از یکدیگر یاد می گیرند و از شنیدن تجربیات، تفکرات و پیشرفت های دیگران سود می برند. برای مثال، در محافل مربیگری BetterUp است  ، توسط یک مربی ویژه آموزش دیده که می کشد مربوطه، بینش عملی از بحث منجر شد، شرکت کنندگان رشد و کشف از طریق فرایند حمایت از یکدیگر در سفر. 

کوچینگ تیمی یکی از انواع مربیگری گروهی است که بر روی خود تیم تمرکز دارد. یک مربی ماهر تیم به اعضای تیم کمک می کند تا ببینند چه چیزی برای آنها کار می کند و چه چیزی برای آنها کار نمی کند، گفتگوها در مورد پویایی های دشوار را تسهیل می کند و به اعضای تیم مهارت های همکاری موثر را آموزش می دهد.

جلسات مربیگری گروهی یا تیمی ممکن است بر روی مهارت‌های ارتباطی یا ارائه یا روی موضوعاتی مانند رهبری فراگیر یا عدم اطمینان تمرکز کنند. آنها می توانند به ویژه در مدیریت تغییرات گسترده شرکت مانند اخراج، ادغام، چرخش یا رشد سریع موثر باشند. 

مربیگری سلامت

مربیان سلامت و تندرستی به افراد کمک می کنند تا تعادل را به گونه ای ایجاد کنند که از سلامت و رشد کل نگر حمایت کند. برای هر کسی که می‌خواهد تعادل کار و زندگی، تغذیه، خواب و رفاه جسمی خود را بهبود بخشد، مناسب است. کوچینگ شامل ایجاد مسئولیت‌پذیری، تعیین اهداف واقع‌بینانه و برنامه‌ریزی مؤثر، ابداع استراتژی‌های شخصی‌سازی شده و پرداختن به مسائل اساسی انگیزه و باورها است.

مربیگری روابط و ارتباطات

مربیگری روابط و ارتباطات می تواند برای هر نوع رابطه ای در محیط کار یا خارج از آن مفید باشد. مردم یاد می‌گیرند که چگونه مکالمات دشوار را هدایت کنند، برای خودشان صحبت کنند و در صورت نیاز از کمک بخواهند. یک مربی خوب فضایی را برای فرد ایجاد می کند تا مهارت های ارتباطی و تعاملی خود را تمرین کند و بازخورد دریافت کند.

مربیگری عملکرد و موفقیت 

کوچینگ عملکرد بر شناسایی زمینه هایی برای بهبود و تسهیل تمرین متمرکز و بازخورد تمرکز دارد. موفقیت و مربیگری شغلی معمولاً با تمرکز بر یک هدف بزرگتر، مانند ارتقاء یا نقطه عطف دیگر مشخص می شود.

مربیگری فروش

بیشتر یک برنامه کوچینگ آموزشی، مربیگری فروش بخشی از آموزش، بخشی راهنمایی است. مربیان از طریق برنامه های آموزشی مهارتی و بازخورد به فروشندگان قدرت می دهند تا به اهداف خود برسند. در BetterUp ما معتقدیم که طرز فکر و رفتار برای تیم های فروش – و آموزش برای بهبود و حفظ آنها برای خودمان – به اندازه آموزش ابزارها یا تکنیک ها برای عملکرد فروش مهم است. 

مربیگری استراتژی یا کسب و کار

این نوع کوچینگ به رهبران کمک می کند تا یک استراتژی برای رشد یا تحول سازمانی ایجاد کنند. برخلاف سایر انواع کوچینگ، بیشتر بر توسعه، بازاندیشی و اجرای یک برنامه بازی برای یک نتیجه تجاری خاص تمرکز دارد تا رشد فردی.

چرا باید مربیگری مجازی را به تجربه حضوری انتخاب کنید؟

محبوبیت مربیگری آنلاین در حال افزایش است و دلیل خوبی هم دارد. ثابت شده است که کوچینگ با کیفیت بالا – صرف نظر از پلت فرم – به افراد کمک می کند تا به اهداف خود برسند و مهارت های مهم را توسعه دهند. استفاده از آن به صورت آنلاین می تواند تجربه مربیگری را بهتر کند. در واقع، جلسات کوچینگ مجازی مزایای مشخصی برای مربیان، سازمان ها و افراد دارد.

3 مزیت مربیگری آنلاین:

1. دسترسی به داده ها و سهولت بازخورد. با پلتفرم‌های مجازی، شرکت‌کنندگان و مربیان می‌توانند به راحتی یادداشت‌ها و بازخوردها را در یک پلتفرم امن ثبت کنند. مدیران و مربیان می توانند مروری سفارشی در مورد رشد، مهارت ها، نگرش ها و ضعف های خود دریافت کنند. نظارت بر عملکرد شخصی، دستیابی به پشتیبانی یا حتی تعویض مربی در صورت نیاز آسان تر است. 

در BetterUp، مدیران به داده‌های غیرشخصی و انبوه دسترسی پیدا می‌کنند تا در مورد نیازهای تیم خود بینشی داشته باشند . آنها می توانند استفاده را در یک نگاه بررسی کنند و کمک بیشتری برای تفسیر داده ها (مثلاً مربوط به اهداف DEIB) و دستیابی به اهداف تجاری از مشاور راه حل ها دریافت کنند تا مطمئن شوند که بیشترین بهره را از برنامه مربیگری می برند.

2. راحتی. ابزارهای ارتباطی مبتنی بر وب، ملاقات را آسان می کند و نیازی به اجاره فضای اداری یا رفت و آمد را از بین می برد. مانند ابزارهای بازخورد، پیشرفت، زمان‌بندی و بازخورد همه در یک پلتفرم قرار می‌گیرند. اکثر برنامه های کوچینگ مجازی سازگار با موبایل هستند و امکان برگزاری جلسات را در حال حرکت فراهم می کنند. مربیان همچنین می توانند منابع مربوطه را در کنار داشبورد شرکت کننده ارائه دهند.

3. انتخاب و سازگاری. شما مربیان بیشتری برای انتخاب دارید. داده ها نشان می دهد که تجربه یک فرد در زمینه مربیگری به شدت به دریافت مسابقه مناسب بستگی دارد. به طور سنتی، مشتریان محدود به مربیانی هستند که در نزدیکی آنها قرار دارند، زیرا جلسات حضوری انجام می شود. با این حال، در یک محیط مجازی، مشتریان دسترسی گسترده تری به مربیان برتر در سراسر جهان دارند. نرم افزار هوش مصنوعی می تواند به هماهنگ کردن شرکت کنندگان با مربی مناسب کمک کند، صرف نظر از اینکه در چه منطقه زمانی هستند. آنها از تنوع بیشتر، تجربه بیشتر و همچنین طیف وسیع تری از دیدگاه ها و شخصیت ها بهره می برند.

مربی مجازی-فرد-تماس-به-تلفن

چرا کوچینگ مجازی بهترین گزینه برای کارمندان از راه دور است؟

تقریباً یک شبه، حدود 70 درصد از نیروی کار به کارگران از راه دور تبدیل شدند. دورکاری تغییرات زیادی را به همراه داشت – بسیاری از آنها مثبت بودند و برخی نیاز به تعدیل داشتند. مدیران هنوز مطمئن نیستند که بهترین مکان برای کار تیم هایشان کجاست. کارمندان از راه دور ثابت کرده اند که می توانند از هر کجا همکاری کنند و به طور موثر کار کنند، اما برخی احساس می کنند که دفتر هنوز یک مکان ویژه است .

در حالی که هیچ کس مطمئن نیست که کار در چند ماه یا سال آینده چگونه خواهد بود، به نظر می رسد که برخی از نسخه های کار از راه دور در اینجا باقی خواهند ماند. مجازی سازی مدل مربیگری خود، در کنار نیروی کار، یک سرمایه گذاری هوشمندانه است.

برای مدیران، رهبری نیروی کار نیمه یا کاملاً از راه دور ممکن است تغییری نسبت به آنچه که به آن عادت کرده اند باشد. آنها از بهبود مهارت های ارتباطی، یادگیری واگذاری وظایف و مدیریت عملکرد از راه دور بهره مند خواهند شد. کارمندان ممکن است برای مدیریت حجم کاری خود، بهبود تعادل بین کار و زندگی و یادگیری نحوه جلب توجه – و ارتقاء – با زمان کمتری نیاز به حمایت داشته باشند.

با نامشخص بودن آینده دفتر حضوری، نیازی به اضافه کردن یک چیز دیگر برای نگرانی وجود ندارد. استفاده از کوچینگ آنلاین به این معنی است که مهم نیست که در دفتر هستید یا نه، همچنان می توانید روی دسترسی به مربی خود حساب کنید.

آنچه باید از کوچینگ مجازی انتظار داشته باشید:

کوچینگ مزایایی هم برای کارکنان و هم برای سازمان شما دارد. در واقع، داده‌های BetterUp نشان می‌دهد که شرکت‌ها پس از اجرای کوچینگ دیجیتال، از بهبود عملکرد تیمی ۳۱ درصدی بهره می‌برند . در اینجا برخی از مزایایی که افراد و شرکت ها از کوچینگ مجازی تجربه می کنند آورده شده است:

1. ایجاد ذهنیت رشد 

کار با یک مربی اغلب با تعیین اهداف و معیارهایی برای رشد شروع می شود. مهارت‌هایی که شرکت‌کنندگان در حین کار برای رسیدن به این نتایج به دست می‌آورند می‌تواند به آنها کمک کند تا رشد محورتر شوند. کارول دوک، روانشناس دانشگاه استنفورد، می گوید افرادی که ذهنیت رشد خود را حفظ می کنند، بیشتر با چالش های پیچیده مقابله می کنند .

2. حل بهتر مشکل

مربیان با آموزش پرسیدن سوالات صحیح و استفاده از تکنیک های مناسب به افراد کمک می کنند تا در حل مسئله موثرتر شوند. افراد می توانند یاد بگیرند که به تنهایی از طریق چالش ها و مسدود کننده ها کار کنند یا مهارت های ارتباطی را برای درخواست کمک موثرتر توسعه دهند.

3. سلامت روان را بهبود می بخشد و فرسودگی شغلی را کاهش می دهد

تقریباً با هر زمینه ای از سلامتی می توان از طریق کوچینگ مجازی مقابله کرد. این شامل تغذیه، خواب، سلامتی جامع، عملکرد و تعادل کار/زندگی است. این متخصصان می توانند تکنیک های عملی ارائه دهند و با شرکت کنندگان برای بهبود سلامت جسمی و روانی خود کار کنند. یک آمار اخیر از BetterUp نشان داد که کارمندانی که کوچینگ دیجیتال شخصی دریافت کرده‌اند، 52 درصد کاهش فرسودگی را تجربه کرده‌اند. علاوه بر این، تحقیقات اخیر منتشر شده نشان داد که چگونه کوچینگ به عنوان یک مداخله مستقل عمل می کند که می تواند با هر فرد سازگار شود و به آنها در بهبود معیارهای رفاهی متعدد کمک کند.

4. سازگاری و انعطاف پذیری را بهبود می بخشد

کار با یک مربی به شرکت کنندگان کمک می کند تا روش های مختلف برخورد با چالش ها و مدیریت مشکلات را بیاموزند. تمرین مهارت هایی مانند قالب بندی مجدد می تواند به افراد کمک کند سازگاری خود را بهبود بخشند، احساس مالکیت خود را بر زندگی حرفه ای و شخصی خود افزایش دهند و انعطاف پذیری خود را افزایش دهند. 

5. احتباس را افزایش می دهد

کوچینگ یک سرمایه گذاری از زمان و پول در نیروی کار شما است که باعث می شود آنها احساس ارزشمندی کنند. افرادی که احساس می کنند در محل کار مورد قدردانی قرار می گیرند و در حال رشد هستند، احتمالا مدت بیشتری در سازمان خود باقی خواهند ماند. این به شرکت اجازه می‌دهد تا بهترین استعدادهای خود را حفظ کند و در عین حال باعث کاهش هزینه‌های گردش مالی می‌شود.

6. مهارت های برنامه ریزی استراتژیک را بهبود می بخشد

از طریق کوچینگ مؤثر، کارمندان یاد می گیرند بر روی عوامل تحت کنترل خود تمرکز کنند، مانند ارتباطات، مدیریت زمان و نگرش. با مشارکت فعال در این فرآیند، آنها یاد می گیرند که اهداف بزرگ را به مراحل کوچکتر تقسیم کنند و شانس خود را برای دستیابی به آنها افزایش دهند.

7. عملکرد فردی و تیمی را بهبود می بخشد

برای ایجاد رشد طولانی مدت و پایدار، مردم باید بتوانند زمینه های بهبود را شناسایی و اندازه گیری کنند. کوچینگ فضایی را برای افراد فراهم می کند تا زمینه های رشد را شناسایی کرده و پیشرفت خود را اندازه گیری کنند. مدل کامل شخص BetterUp  حوزه‌های کلیدی را که می‌توان اندازه‌گیری کرد و بهبود بخشید، ردیابی می‌کند.

مربی مجازی چه چیزی نیست

برخی تصورات غلط رایج در مورد مربیگری مجازی وجود دارد. در حالی که درست است که این یک راه حل راحت و همه کاره است، مواردی وجود دارد که مربیگری مجازی نباید برای آنها استفاده شود.

مربیگری مجازی این نیست:

جایگزینی برای درمان

کوچینگ می تواند در حمایت از آمادگی ذهنی و کاهش فرسودگی شغلی مفید باشد. با این حال، نباید به جای حمایت یک متخصص بهداشت روانی واجد شرایط استفاده شود. مربیان آموزش دیده اند تا بدانند چه زمانی ممکن است یک موقعیت برای کمک اضافی ارجاع داده شود. اگر به دنبال مراقبت از سلامت روان هستید، اکنون بسیاری از مراکز خدمات بهداشتی از راه دور ارائه می کنند. 

جایگزینی برای مدیریت

مربیان به ایجاد مهارت هایی کمک می کنند که در محل کار تفاوت ایجاد کند، اما آنها معمولاً کارمندان یا مدیران شرکت نیستند. نباید از آنها خواسته شود که برای شرکت تصمیم بگیرند، کار کارمندان را بررسی کنند یا مطالب محرمانه به آنها داده شود. آنها آنجا هستند تا مهارت هایی را توسعه دهند که به کارمندان و رهبران کمک می کند تا در نقش خود رشد کنند و فقط علایق مشتری خود را در دل دارند. مدیران همچنان باید تیم خود را رهبری کنند.

یک تعمیر آسان

هیچ مربی همه جواب ها را ندارد. در واقع، بهترین مربیان اغلب شما را به سمت یافتن پاسخ های مناسب هدایت می کنند. کوچینگ یک فرآیند تعاملی است که شامل پرسیدن سؤالات سخت، تأمل، ایجاد تغییرات، ناراحتی – به طور خلاصه، چند کار دشوار است. این احتمال وجود دارد که مربیگری بتواند شما را به نتایجی که می‌خواهید هدایت کند، اما انتظار نداشته باشید که یک شبه یا بدون هیچ تلاشی به آن برسید.

مربی مجازی-فرد-تماس-بر-لپ تاپ

نحوه انتخاب برنامه کوچینگ مجازی مناسب

مربیان زیادی وجود دارند که در توسعه شخصی تخصص دارند و همه آنها چیزهای متفاوتی را روی میز می آورند. قبل از اینکه یک برنامه کوچینگ را در شرکت خود راه اندازی کنید، باید چند سوال از خود بپرسید تا بفهمید کدام برنامه برای شما مناسب است. یک تکه کاغذ بردارید یا یک سند تازه باز کنید و به این سوالات پاسخ دهید:

  1. موفقیت چگونه به نظر می رسد؟

از دیدگاه تصویر بزرگ، فکر می‌کنید مربیگری چه تفاوتی در شرکت شما ایجاد می‌کند؟ مردم در مورد تجربه خود چه خواهند گفت؟ آیا آنها شادتر خواهند بود؟ سازنده تر؟ ترفیع بگیری؟

  1. چه تغییرات قابل اندازه گیری را می خواهم در نتیجه این سرمایه گذاری ببینم؟

اهداف شما چه هستند؟ اکنون که ایده ای درباره موفقیت دارید، چگونه آن را اندازه گیری می کنید؟ آیا می خواهید درآمد را افزایش دهید، گردش مالی را کاهش دهید یا روزهای بیماری را کاهش دهید؟ آیا می خواهید رفاه کارکنان یا رضایت شغلی را بهبود بخشید؟

ارزشی را که کارکنانتان از مربیگری دریافت می کنند دست کم نگیرید. کارمندان برای پیشرفت و رفاه حرفه ای خود حمایت می خواهند. آن‌ها می‌خواهند احساس کنند که مورد توجه و ارزش‌گذاری قرار می‌گیرند، و همچنین می‌خواهند به آنها کمک شود تا مرتبط بمانند. یک برنامه مربیگری متفکرانه و با کیفیت می تواند همه این کادرها را بررسی کند.

  1. تا کی حاضرم به مربیگری متعهد باشم؟

تغییرات شما احتمالاً یک شبه رخ نخواهد داد. آیا حاضرید برای مدت طولانی به تمرین بپردازید؟ از آنجایی که ایجاد یک رابطه و استراتژی با مربی شما زمان می برد، موثرترین کوچینگ مستلزم تعهد 4 تا 6 ماهه است.

  1. چند نفر در شرکت من باید مربی شوند؟

آیا شما یک استارتاپ، شرکت مستقر، مادر و پاپ، غیر انتفاعی، یا یک سرمایه گذار انفرادی هستید؟ آیا همه مربیگری می کنند یا فقط چند عضو کلیدی؟

  1. نقاط قوت و ضعف جامعه هدف چیست؟

بدیهی است که همه ما نقاط کور خود را نمی دانیم، اما داشتن ایده ای از زمینه هایی که می خواهید هنگام انتخاب مربی روی آنها تمرکز کنید، کمک می کند. در حالی که اکثر مربیان می توانند در زمینه های کلی بهبود کمک کنند، دانستن اینکه می خواهید روی چه چیزی کار کنید می تواند به شما کمک کند تا انتخاب های خود را به موثرترین مربی برای خود محدود کنید.

  1. آیا این سازمان مربیگری تجربه ای با شرکت هایی مانند من دارد؟

بسیاری از مربیان در صنایع خاص یا زمینه های رشد تخصص دارند. ممکن است بخواهید فردی که با فریلنسرها، شرکت‌های فناوری، یا کسب‌وکارها به سمت یک IPO خوب باشد. شرکت و تجربه شما منحصر به فرد است – برای پیدا کردن کسی که داستان شما را درک می کند، زمان بگذارید.

  1. آیا این برنامه مربیگری با من رشد خواهد کرد؟

شاید در حال رهبری یک شرکت با رشد سریع هستید یا قصد دارید شغل خود را تغییر دهید. در انتخاب مربی خود به آن توجه کنید. برنامه‌هایی مانند BetterUp دارای شبکه گسترده‌ای از مربی‌ها هستند که می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند، و می‌توانند از نیازهای شرکت‌هایی با هر اندازه‌ای پشتیبانی کنند – و همچنین در صورتی که تصمیم به انجام انفرادی داشته باشید، مربیگری یک به یک (D2C).

رشد شخصی محدودیتی ندارد و مربیگری مجازی نیز محدودیتی ندارد. با استفاده از تجربه توسعه آنلاین، مردم همیشه به یک سیستم پشتیبانی و کمکی که برای دستیابی به پتانسیل کامل خود نیاز دارند دسترسی دارند. چه برای افراد و چه برای شرکت‌های رشدگرا، کوچینگ مجازی ابزاری کارآمد و انعطاف‌پذیر است. این توانایی را دارد که افراد را توانمند کند تا از نقاط قوت منحصر به فرد خود استفاده کنند، بازخورد ارزشمندی کسب کنند و رویاهای خود را به زندگی تبدیل کنند.

بدون نظر

پاسخ دهید