5 مزیت کوچینگ برای سازمان شما

5 مزیت کوچینگ

5 مزیت کوچینگ برای سازمان شما

ما وارد عصری شده‌ایم که ارائه بازخورد، راهنمایی و حمایت مستمر از کارکنان یک ضرورت است. بسیاری از شرکت‌ها دریافته‌اند که اجرای یک برنامه مربیگری در محیط کار به ایجاد این تغییر خوشایند کمک می‌کند.

مطالعات نشان داده است که 70 درصد از کارکنان اظهار داشته اند که مربیگری به بهبود عملکرد کاری، روابط و مهارت های ارتباطی کمک می کند. با در نظر گرفتن این درصد قابل توجه، جای تعجب نیست که شرکت‌ها دریافته‌اند که مربیگری کارکنان محیطی پرورش‌دهنده‌تر را فراهم می‌کند که باعث پیشرفت و رشد شغلی می‌شود.

5 مزیت برتر کوچینگ برای سازمان شما

فهرست مزایای مربیگری کارکنان، طولانی است و شامل بهبود تعامل، بهره وری بالاتر و نرخ حفظ کارکنان بالاتر است. با توجه به تأثیری که این مزایا بر نتایج کسب و کار دارند، بسیاری از شرکت ها در حال حاضر به کارمندان خود مربیگری ارائه می دهند.

بیایید نگاهی دقیق تر به 5 مزیت برتر اجرای برنامه مربیگری کارکنان برای سازمان شما بیندازیم.

 1. افزایش مشارکت کارکنان
  بسیاری از سازمان ها از تأثیر مشارکت کم کارکنان رنج می برند. در واقع، تنها 36 درصد از کارمندان ایالات متحده در کار و محل کار خود مشغول هستند – که با درصد ترکیبی از کارمندان متعهد گالوپ در سال 2020 مطابقت دارد .مربیگری کارکنان یک مسیر موثر برای بهبود مشارکت کارکنان در سراسر یک سازمان است.اگر به دنبال مشارکت و به حداکثر رساندن بهره وری از نیروی کار خود هستید، توسعه کارکنان با کمک مربیگری در محل کار کاملاً ضروری است.در اینجا پنج حوزه اصلی تمرکز وجود دارد که مربیگری کارکنان می تواند بر مشارکت کارکنان تأثیر بگذارد:+ به جای نقاط ضعف، نقاط قوت کارمندان را بررسی کنید.
  + بازخورد منظم دو طرفه در مورد پیشرفت را در میان کل تیم تشویق کنید.
  + همیشه مطمئن شوید که مهارت های آموخته شده، مهارت هایی هستند که اجرا می شوند.
  + مدیر خود را کاملاً به استراتژی مربیگری کارکنان بپذیرید.
  + مطمئن شوید که سازگاری در فرآیند مربیگری گنجانده شده است.
 2. بهبود
  کوچینگ حفظ کارکنان همچنین می تواند نقش مهمی در کمک به حفظ کارکنان، با ایجاد حس هدفمندی، توانمندسازی و خودشکوفایی بیشتر داشته باشد.در زیر پنج کلید برای مربیگری به عنوان یک استراتژی حفظ وجود دارد:+ به کارگران از مسیر پیشرفت شغلی خود اطمینان دهید.
  + زمین بازی جمعیت های مختلف کارگران را هموار کنید.
  + بهتر است مدیران را برای ایجاد یک محل کار جذاب و آماده برای نگهداری تجهیز کنید.
  + به کارمندان احساس معنا و هدف بدهید.
  + به طور کلی نیروی کار خود را توانمند کنید.کارکنانی که مسیر شغلی را می بینند و فرصت هایی برای موفقیت از طریق مربیگری در اختیارشان قرار می گیرد، احتمال بیشتری دارد که در سازمانی که این مزایا را ارائه می دهد، بمانند. این مزایای کوچینگ، نوعی فرهنگی را تقویت می‌کند که کارمندان نمی‌خواهند آن را ترک کنند، افزایش حفظ و بهبود نتایج کسب‌وکار.
 3. منابع جدید بهره وری را باز کنید
  یک برنامه مربیگری مؤثر کارمندان یک فرآیند مداوم است که به تمرکز بر نیازهای فردی، نقاط قوت و ضعف هر کارگر اختصاص داده شده است و به آنها کمک می کند تا از طریق پشتیبانی اختصاصی در زمینه های کلیدی پیشرفت کنند. و یکی از حوزه‌هایی که هر سازمانی قطعاً آن را کلیدی می‌داند بهره‌وری است، زیرا همیشه عامل مهمی در تعیین موفقیت کارکنان بوده است.بهبود بهره وری یکی از دلایل اصلی است که اکثر شرکت ها ترجیح می دهند برنامه مربیگری را اجرا کنند. اگرچه نحوه تعریف و اندازه گیری بهره وری از شرکتی به شرکت دیگر متفاوت است، اما همیشه یک محرک اساسی برای رشد سازمانی است.افزایش بهره وری به این معنی است که کارکنان نه تنها کارهای بیشتری انجام می دهند، بلکه هوشمندتر، کارآمدتر و در سطوح کیفی بالاتر کار می کنند. آنها مقدار زمانی را که برای انجام وظایف صرف می کنند کاهش می دهند و آن وظایف را بهتر، سریعتر و با مشارکت بیشتر انجام می دهند.بهترین کوچینگ باعث الهام بخشیدن و افزایش اعتماد به نفس می شود، زیرا نه تنها به کارهایی که کارمند اشتباه انجام می دهد، بلکه به آنچه درست انجام می دهد نیز مربوط می شود. این امر سطح عمیق تری از چشم انداز و آگاهی شخصی را به کارمند باز می کند و بهره وری در این شرایط فرصت شکوفا شدن دارد.
 4. شناسایی و توسعه HIPO
  کارمندان با پتانسیل بالا (HIPOs) کسانی هستند که مهارت های لازم را برای یک موقعیت رهبری یا مدیریت نشان می دهند. شناسایی و توسعه کارکنان در این گروه باید بخشی ضروری از برنامه مربیگری شما باشد. اینها کارمندان جاه طلب تر شما هستند که در همه وظایف ابتکار عمل می کنند و بیشترین سود را از مربیگری کارمندان می برند. و این شرکت از مربیگری این گروه نیز بهره خواهد برد.با جفت کردن HIPO خود با یک مربی باتجربه، آن‌ها پیچیدگی‌ها و تفاوت‌های ظریف صعود بالقوه به یک نقش رهبری را قبل از پریدن در ابتدا یاد می‌گیرند. مربی نه تنها راهنمایی می کند، بلکه بازخوردی که ارائه می دهد می تواند پیشرفت HIPO را تسریع کند و آنها را از طریق خط لوله به سمت پست های مدیریتی سریعتر منتقل کند.مانند هر کارمند دیگری، ارائه آموزش به HIPOهای شما راهی عالی برای تعامل بیشتر و حفظ آنهاست. و اینها کارمندانی هستند که می خواهید آنها را در اطراف خود نگه دارید زیرا آنها خط لوله جانشینی شما را پر می کنند و احتمال موفقیت آینده را افزایش می دهند.
 5. فرهنگ
  شرکتی مثبت را پرورش دهید چرا فرهنگ شرکتی مثبت مهم است؟ خوب، نحوه رفتار شما با مشتریان و کارمندان را راهنمایی می کند. بر انواع نامزدهایی که برای موقعیت‌های باز جذب می‌کنید تأثیر می‌گذارد. و فرهنگ کاری مثبت بهره وری را افزایش می دهد، گردش مالی را کاهش می دهد و مشارکت کارکنان را بهبود می بخشد .این یک استدلال نسبتاً قوی برای چرایی اهمیت آن است. و کوچینگ می تواند به پرورش نوع فرهنگی کمک کند که می خواهید شرکت شما در آن فعالیت کند.در حالی که تا حدی فرهنگ شرکت به طور طبیعی در هر سازمان شکل می گیرد، استراتژی مربیگری کارکنان که بر حذف رفتارهای منفی و نگرش های سمی تمرکز دارد، به فرهنگ مثبت کمک می کند. ظهور.استراتژی‌های کوچینگ هوشمند که با هدف ایجاد فرهنگ شرکتی بهتر است، اهداف هر تیم را مشخص می‌کند تا کارمندان نتایج ملموسی برای تلاش داشته باشند. این نه تنها به هدایت عملکرد فردی کمک می کند، بلکه همکاری بین اعضای تیم را تشویق می کند. یک مربی خوب همچنین مطمئن خواهد شد که هر کارمند در مورد اهداف بلندمدت سازمان واضح است. این به افراد کمک می کند تا حس هدف حرفه ای را پرورش دهند.نکته اصلی در فرهنگ شرکت همه چیز در مورد مربیگری ارزش های اصلی و ایجاد یک محیط کاری مثبت و فراگیر است که الهام بخش کارکنان باشد.

از فناوری برای دستیابی به مزایای مربیگری کارکنان استفاده کنید

نرم افزار مربیگری راست طراحی شده است برای توانمند سازی مربیان خود را، در حالی که ساخت آن آسان برای شما به اندازه گیری که چگونه به خوبی هر رابطه مربیگری در حال کار. پیاده سازی نرم افزار کوچینگ که با فرآیند کوچینگ شما همسو باشد برای موفقیت برنامه شما ضروری است.

برای دستیابی به تراز برنامه و پلت فرم، پیشنهاد می کنیم نرم افزاری که انتخاب می کنید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • وقتی صحبت از تعامل به میان می‌آید، ویژگی‌ای مانند تطبیق مربی بسیار مهم است تا اطمینان حاصل شود که مربیان شما با مربی مناسب جفت می‌شوند. نرم افزار این احتمال را افزایش می دهد که ادمین ها مربیان را با واجد شرایط ترین مربیان هماهنگ کنند. این به مربیگری در سازمان کمک می کند تا در عین کاهش زمان مدیریت، موفق تر باشد.
 • نرم‌افزار کوچینگ که به شما امکان می‌دهد پیشرفت را ردیابی کنید، به شرکت شما کمک می‌کند تا با تعاملات بین مسابقات مطابقت داشته باشد و ببیند که چقدر برای رسیدن به نقاط عطف مربیان عملکرد خوبی دارند.
 • برنامه‌ای با گزارش‌دهی موقت و قابلیت دانلود آن گزارش‌ها، به اشتراک‌گذاری و تجزیه و تحلیل داده‌های تعاملات کوچینگ ساده ساخته شده است. داشبورد سنجه‌ها می‌تواند به شما کمک کند تا ببینید هر رابطه مربیگری چگونه عمل می‌کند.

 

دکتر سعید جوی زاده مدیر موسسه چشم انداز ملل  و متخصص در زمینه توسعه شغلی، روش‌شناسی و فناوری مربیگری و راهنمایی است. او در فرآیندهای فناوری که راه‌حل‌های توسعه شغلی را برای سازمان‌ها در هر اندازه و همچنین طراحی فرآیند مربیگری و مربیگری پایان تا پایان ممکن می‌سازد، تخصص دارد. دکتر سعید جوی زاده تکنیک‌های مشاوره سرمایه انسانی و استراتژی‌های ارتباطی را با متخصصان خدمات شغلی در سطح ملی و جهانی تسهیل می‌کند و به اشتراک می‌گذارد و یک جزء کلیدی در فرآیند ارائه خدمات برای صدها شرکت مشاوره و شرکت‌های ملی و جهانی  است. کتاب دکتر سعید جوی زاده با عنوان نوآوری به عنوان کتاب سال  انتخاب شده است .دکتر سعید جوی زاده از سخنرانان انگیزشی و تاصیر گذار است.

آشنایی با دوره های کوچینگ موسسه چشم انداز (تیم تحقیقاتی دکتر سعید جوی زاده)

دوره‌های جامع کوچینگ موسسه چشم انداز هزاره سوم ملل شامل مجموعه‌ای گسترده و کامل از دوره‌ها شامل دوره های بیزنس کوچینگ،کوچینگ پژوهشی،کوچینگ توسعه فردی،کوچینگ فروش و بازاریابی،بیزنس کوچینگ مکانی،کوچینگ موفقیت،کوچینگ اجرایی،کوچینگ سازمانی ،کوچینگ سلامتی،کوچینگ مهارت و… می‌شود.

دپارتمان‌ کوچینگ موسسه چشم انداز به گونه‌ای است که تمامی نیازهای شما را پوشش دهد. تمامی دوره‌ها کاملاً عملی و کاربردی بوده و بر اساس سرفصل های بین المللی تنظیم و ایرانیزه شده است. تمامی دوره‌ها زیر دکتر سعید جوی زاده  آموزش داده خواهد شد. هر کدام از دوره های کوچینگ شامل کتاب،فیلم های آموزشی،فایل های صوتی وکتاب کار می باشد.  چنانچه در مورد هر یک از دوره‌ها سوالی دارید همواره آماده پاسخگویی به شما هستیم. با ما در تماس باشید و سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

موضوع: 

بدون نظر

پاسخ دهید