10 روند داغ بازاریابی دیجیتال که در سال 2022 خواهیم دید

3 طراحی وب سایت B2B بهترین روش برای تبدیل سرنخ ها

10 روند داغ بازاریابی دیجیتال که در سال 2022 خواهیم دید

بازاریابی دیجیتال

 

پیشرفت های جدید در بازاریابی دیجیتال بر نحوه ارتباط شما با مخاطبان تأثیر می گذارد. ما 10 مورد از داغترین روندهای دیجیتال مارکتینگ را برای سال 2022 بررسی می کنیم تا به شما در رشد کسب و کارتان در سال آینده کمک کنیم.

10 روند بازاریابی دیجیتال که باید برای امسال تماشا کنید

روند شماره 1:  حریم خصوصی کاربر و شفافیت برند

گوگل اعلام کرد که کوکی های شخص ثالث تا اواخر سال 2023 ممنوع خواهند شد. علاوه بر این، به دلیل فراوانی تبلیغات دیجیتال، مصرف کنندگان به طور فزاینده ای نسبت به مطالبی که آنها را هدف قرار می دهد بی اعتماد شده اند. در نتیجه، بازاریاب‌های دیجیتال باید از محدودیت‌های حریم خصوصی آگاه باشند، که روش ردیابی فعالیت مشتریان خود را تغییر می‌دهد.

این بدان معناست که بسیاری از بازاریابان و تبلیغ‌کنندگان باید در روش‌های ردیابی خود تجدید نظر کنند. در این میان، محتوای مبتنی بر داده و بازاریابی به این زودی ها از بین نمی رود. این حتی پایان تبلیغات شخصی نیست. این تحول در انحصارهای بازاریابی دیجیتال را در نظر بگیرید زیرا می دانیم که آنها نشانه ای از دوران جدیدی از اعتماد و باز بودن بین شرکت ها و مشتریان است. به مشتریان خود در مورد نوع اطلاعاتی که جمع آوری می کنید و دلیل آن اطلاع دهید و به آنها اجازه دهید تا در هر زمانی به راحتی انصراف دهند.

روند شماره 2: استفاده از هوش مصنوعی

بسیاری از حوزه‌های کسب‌وکار، از جمله بازاریابی، از هوش مصنوعی (AI) برای ساده‌سازی و خودکارسازی کاری که انجام می‌دهند استفاده می‌کنند. در بازاریابی، هوش مصنوعی به طور کلی برای خودکارسازی فرآیندها، مانند پیشنهاد کلمات کلیدی، گزارش داده ها و تجزیه و تحلیل استفاده می شود. بازاریابان همچنین از هوش مصنوعی برای ایجاد مدل‌های پیش‌بینی رفتار آینده مصرف‌کنندگان بر اساس خریدهای قبلی و سابقه مرور استفاده می‌کنند. برای بهبود رتبه های جستجوی ارگانیک و پولی در سال 2022، از هوش مصنوعی با تاکتیک های SEO استفاده می شود.

روند شماره 3: ترکیب NFT ها و ارزهای دیجیتال در بازاریابی رسانه های اجتماعی

حتی اگر روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری نکنید، در سال‌های اخیر نادیده گرفتن ظهور ارزهای آنلاین و NFT دشوار بوده است. در ظاهر، ممکن است روندی نباشد که بر بازاریابی شما تأثیر بگذارد، اما این نوع تفکر منفعل می‌تواند در سال 2022 برای شما هزینه داشته باشد. با پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی مانند توییتر که شامل پرداخت‌های رمزنگاری شده و ابزارهای نمایشی است که برجسته می‌کنند. تراکنش های درون برنامه ای NFT، اکنون زمان آن است که بیشتر بدانید.

فیس‌بوک در حال حاضر استفاده از گزینه‌ها و آواتارهای نمایشگر NFT را تشویق می‌کند و ما پیش‌بینی می‌کنیم که سایر کسب‌وکارها نیز از این روش پیروی کنند. با NFTها و ارزهای دیجیتال، هدف این است که به این فکر کنیم که چگونه یک نام تجاری را فراتر از محصولات و خدمات آن و همچنین خود برند، مفهوم آن و پیامی که نشان می‌دهد بازاریابی کنیم.

روند شماره 4: اینفلوئنسر مارکتینگ و هوش مصنوعی

اینفلوئنسر مارکتینگ از یک روش بازاریابی دهان به دهان به یک روش ضروری برای شرکت ها برای ایجاد اعتبار برند آنلاین تبدیل شده است. امروزه سه چهارم کسب و کارها بخشی از بودجه بازاریابی خود را به اینفلوئنسر مارکتینگ اختصاص می دهند. ابزارهای هوش مصنوعی برای بسیاری از جنبه‌های اینفلوئنسر مارکتینگ، از شناسایی اینفلوئنسرها و اندازه‌گیری میزان درگیری آنها تا بازاریابی عملکرد، استفاده خواهند شد. هوش مصنوعی بازاریابان را قادر می‌سازد تا تحلیل‌های هزینه و فایده را برای بهبود روابط تأثیرگذار انجام دهند.

رشد ابتکارات بازاریابی اینفلوئنسر چند کانالی، که در آن بازاریابان به دنبال همکاری اینفلوئنسرهای حمایت شده در چندین پلتفرم رسانه های اجتماعی هستند، یکی دیگر از روندهای مهم بازاریابی دیجیتال در این بخش است.

روند شماره 5:  بازاریابی همه‌کانالی

با توجه به اینکه شرکت‌های بیشتری به بازاریابی اینترنتی روی می‌آورند، متوجه می‌شوند که این راه‌حلی برای همه نیست و کانال‌های مختلفی را در بر می‌گیرد: رسانه‌های اجتماعی، ایمیل‌ها، وب‌سایت‌ها، تجارت الکترونیک، پلتفرم‌های پخش ویدیو و موارد دیگر. . ایجاد وبلاگ، وب‌سایت و حضور گروهی WhatsApp، و همچنین ارائه وبینارها یا رویدادهای زنده در کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، همگی نمونه‌هایی از بازاریابی همه‌کاناله هستند.

هنگام توسعه محتوا، داشتن یک استراتژی بازاریابی دیجیتال یکپارچه برای بازاریابان برای برقراری ارتباط با مشتریان در بسیاری از کانال ها ضروری است. این به یک شرکت کمک می کند صدای برند و حضور ثابت خود را در چندین پلتفرم حفظ کند.

 

با تکامل بازاریابی دیجیتال، فناوری‌های اتوماسیون مبتنی بر هوش مصنوعی برای ساده‌سازی و خودکارسازی کارهای تکراری مانند زمان‌بندی ایمیل‌ها و به‌روزرسانی‌های رسانه‌های اجتماعی اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کنند و در زمان و هزینه بازاریابان صرفه‌جویی می‌کنند. راه‌حل‌های خودکار همچنین می‌توانند به بازاریابان در جمع‌آوری داده‌ها، گردآوری و تقسیم‌بندی برای استفاده در کمپین‌های تبلیغاتی، کمپین‌های رها کردن سبد خرید، پیشنهادات محصول مشتری و موارد دیگر کمک کنند.

روند شماره 7:  بهینه سازی جستجوی صوتی

تا پایان سال 2022، تخمین زده می شود که 40 میلیارد دلار از طریق تجارت صوتی در ایالات متحده هزینه شود. از آنجایی که مشتریان بیشتری از فناوری های دستیار صوتی برای جستجوی محصولات و دسترسی به وب سایت ها استفاده می کنند، ضروری است که کسب و کارها برای جستجوی صوتی آماده شوند. کسب‌وکارها می‌توانند با گنجاندن کلمات کلیدی طولانی در محتوای خود که مصرف‌کنندگان به جای تایپ کردن، بیان می‌کنند، و با توسعه محتوای محاوره‌ای و جذاب، از جستجوی صوتی بهتر استفاده کنند.

روند شماره 8: اتخاذ رویکرد اول از طریق تلفن همراه

تلفن‌های هوشمند به وسیله‌ای برای انواع کارهای روزانه از جمله پخش ویدئو، خرید، مطالعه و معاشرت تبدیل شده‌اند و به مشتریان کمک می‌کنند محصولات و خدمات مورد نیاز خود را پیدا کنند. سیاست فهرست‌سازی موبایل اول گوگل، شرکت‌ها را مجبور کرده است تا استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال سازگار با موبایل را برای افزایش تعامل با مشتری توسعه دهند. برای رتبه بهتر در موتورهای جستجو و افزایش ترافیک ارگانیک، ضروری است که وب سایت های شرکت امروزی محتوای مناسب برای موبایل ارائه دهند.

روند شماره 9: داده های هدف کاربر

داده ها پایه ای هستند که یک شرکت مدرن استراتژی بازاریابی دیجیتال کسب و کار خود را بر اساس آن بنا می کند. ادغام داده‌های هدف مصرف‌کننده و سیگنال‌های بازار با پایگاه داده مشتری موجود، به بازاریابان این امکان را می‌دهد تا مشتریانی را که آماده خرید هستند، مشخص کنند و محتوا و پیام‌های مرتبط را به آنها ارائه دهند که آنها را به سمت مرحله تبدیل سوق دهد. از آنجایی که Google سیاست‌های ردیابی و حریم خصوصی داده‌های خود را تشدید می‌کند، برای بازاریابان ضروری است که راه‌های جدیدی مانند نظرسنجی، فرم‌های ثبت‌نام و غیره برای جمع‌آوری داده‌های هدف کاربر داشته باشند.

روند شماره 10: بازاریابی ویدیویی

ویدیوها 53 درصد بیشتر احتمال دارد رتبه‌های صفحه اول را کسب کنند و تکه‌های ویدیو در بیش از 26 درصد از نتایج جستجوی Google ظاهر می‌شوند . از آنجایی که ویدئوها دارای سطح بسیار بالایی از تعامل کاربر هستند، ارائه محتوای ویدئویی در وبلاگ‌های شرکت، وب‌سایت‌ها و پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی همچنان برای بهینه‌سازی سئو مهم است.

برای موفقیت، این روندهای بازاریابی دیجیتال را در آغوش بگیرید

بازاریابی دیجیتال برای پیشبرد رشد و سودآوری شرکت حیاتی شده است. از آنجایی که مشتریان باهوش‌تر دیجیتالی شده‌اند، افزایش دسترسی به ابزارهای هوش مصنوعی تنها بازاریابی دیجیتال را در چند سال آینده پیش می‌برد. ضروری است که سازمان ها تاکتیک های دیجیتال اول را برای دستیابی به اهداف توسعه برند و تعامل مصرف کننده بپذیرند.

 

 

بدون نظر

پاسخ دهید